Agenda XxaoUtciaal Tlieum Bankiers te Alkmaar sinds 1805 £aatste betichten Stad en Omgeving. Weer&ericfii HEERHUGOWAARD De Lange De Moraaz HEILOO BERGEN Tegen verslechtering der steunmaatregelen. isri-ïï,s.^r°i»r!, regeSgat1otaSdere h^^'lr^óS: 217^zy z*n tot h* °nder- n g tot S t e d el ij k Museum inga Breedstraat, eiken werkdag van 9 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Liefdes-fanfare (operette), hoofdrollen Fer- nand Gravey en Betty Stockfeldt. Toegang voor alle leeftijden. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Modern Times (hum.); hoofdrol Charlie Chapün; extra De klaplooper (muz.); hoofdrol Gene Raymond. Toegang voor alle leeftijden. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer Top Hat (muzikaal), hoo rollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toe gang elke leeftijd. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dui zendmaal dank (kom.); hoofdrollen Ann Dvorak, Dick Pcwell, Paul Whiteman en zijn band. Toegang elke leeftijd. Woensdag 19 Augustus. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningswedstrijden. dokter. En telkens als hij in de straten ver schijnt, worden twee, drie of meer leden van de regeeringspatrouilles neergeschoten, waarna de auto veilig weet te ontkomen. Niemand weet met zekerheid, wie deze Roode Pimpernel van het jaar 1936 wel is, maar men gelooft, dat hij het, bevel voert over honderden, den autoriteiten onbeken den fascisten, die hij in het geheim organi seert en die slechts op het bericht omtrent den val van Madrid wachten, om op te treden. Eenige dagen geleden, nadat op de ge bruikelijke wijze eenige leden der roode militie waren gedood, werd de auto achter volgd, terwijl er verscheidene schoten op werden gelost. De wagen werd later, door zeefd met kogels en met bloedvlekken op de zittingen, leeg aangetroffen. De dood van het „spook" werd officieel medegedeeld maar den volgenden nacht verscheen op nieuw een „spook-auto" in de straten en wederom vielen eenige leden der arbeiders militie als slachtoffers. Sommigen denken, dat dit het werk is van jeugdige fascisten, wier families zijn uitgemoord tijdens de jongste vechtpartijen en die thans hebben besloten, hun nachte lijke expedities voort te zetten, tot ook zij zelf om het leven zijn gekomen. Een persoon wordt door de autoriteiten ernstig verdacht, doch hij kan niet worden gevonden. Verscheidene avonden achtereen werd het radioprogramma van den regee- ringszender onderbroken voor de mededee- ling, dat de echtgenoote van den verdachte ernstig ziek in het hospitaal lag en werd hem verzocht, onmiddellijk naar haar toe te komen. Persoonlijk, aldus de correspondent van de „Daily Telegraph", weet ik, dat de toe stand van de vrouw niet ernstig is. Feitelijk is zij reeds herstellende van een operatie aan den blindendarm. Maar iederen nacht bevond zich een gewapende macht bij het ziekenhuis, blijkbaar in de hoop, dat de man aan den oproep gehoor zou geven. De secretaris van een vooraanstaand anti fascist deelde den correspondent mede. dat de autoriteiten na verscheidene dagen tele fonisch door den gezochten man werden opgebeld, waarbij hij als zijn meening te kennen gaf, dat het tijd werd, om eens een nieuwe val voor hem op te stellen. Ver scheidene andere telefoontjes, telkens van een andere plaats, hebben intusschen de autoriteiten bereikt en steeds bleek er uit, dat de man volkomen op de hoogte was met de plannen om hem te vangen. Het aanhouden en onderzoeken, na tien uur 's avonds, van alle passeerende auto's, de zorgvuldige wijze, waarop alle passen worden gecontroleerd en de herhaalde huis zoekingen naar wapenen wijzen erop, dat de autoriteiten te Barcelona ernstig worden verontrust, hoewel de dichtst bijzijnde offi- cieele vijand zich op een afstand van meer dan 160 mijlen in Saragossa bevindt. Radiobericht van generaal de Llano. Naar generaal de Llano te middernacht over radio-Sevilla mededeelde, is een uit Granada vertrokken militaire colonne, die de verbinding met de troepen van generaal Varela moest herstellen, slaags geraakt met de regeeringstroepen, die na een hevig ge vecht op de vlucht werden gejaagd, waarbij zij 7 kanonnen, 11 mitrailleurs en 12.000 geweren moesten achterlaten. De generaal deelde verder mede, dat te Ronda, onge veer 60 K.M. ten westen van Malaga, niet minder dan 480 rechts-georiënteerde perso nen op bevel van het revolutionnair-comité te Antequera waren terechtgesteld. In een andere plaats hadden 245 executies plaats gehad. Onder de gefusilleerden bevindt zich ook de bisschop van Jean, die 81 jaar oud was. De militaire commandant van de Balearen heeft medegedeeld, dat vanaf heden de lich ten der vuurtorens op de Balearen zijn ge doofd, om overvallen van regeeringsschepen te bemoeilijken. Het radiostation Cadiz heeft medegedeeld, dat nabij Tiesta een regeeringsvliegtuig door nationalistische vliegers is neerge schoten. DE MOEILIJKHEDEN IN HET KAMP VAN BEVERLOO. Men zou van plan geweest zijn de levensmiddelenmagazijnen en de keukens in brand te steken. Omtrent de arrestaties van communisten in het militaire kamp te Beverloo, verneemt de N.R.Crt. van goed ingelichte zijde nog het volgende: Reeds geruimen tijd feitelijk van het oogenblik af, dat het wetsontwerp tot ver lenging van den diensttijd werd aangeno men wordt van communistische zijde ge tracht de militairen tot ontevredenheid op te ruien en in kampen en kazernes ongere geldheden uit te lokken. Tot voor korten tijd bepaalden deze onge regeldheden zich tot wat men zou kunnen noemen „kwajongensstreken", die weliswaar in militair verband niet getolereerd kunnen worden, doch die op zich zelf geen ernstig karakter droegen. In het begin van de vorige week echter kregen de militaire autoriteiten kennis van eenige feiten, die er op wezen, dat de com munistische raddraaiers van plan waren op Donderdag 13 Augustus ongeregeldheden van meer ernstigeh aard in kazernes en mi litaire kampen uit te lokken. In het kamp te Beverloo o.a. meende men een algemeene ontevredenheid het best te kunnen verwekken door de ravitailleering van het kamp, waarin eenige duizenden soldaten zijn ondergebracht, in gevaar te brengen. Daarom bestond het voornemen de magazijnen met levensmiddelenvoorra- den, de keukens en de electrische centrale van het kamp in brand te steken. Deze plannen lekten uit, doordat men de onvoorzichtigheid beging samenwerking te zoeken met eenige ontevreden, Vlaamsch nationaal-gezinde, militairen. Deze traden schijnbaar in de voorstellen tot samenwer king, doch zy rapporteerden tevens een en ander aan eenige Vlaamsch-nationale lei ders, welke op hun beurt de militaire auto riteiten weder inlichtten. Het gevolg hiervan was, dat oogenblikke- lyk maatregelen genomen werden, zoodat reeds Woensdagavond 12 Augustus de ver schillende kazernes en kampen in het ge heim door manschappen van de mobiele co lonne der gendarmerie werden bewaakt. Donderdag 13 Augustus volgde daarop in het kamp te Beverloo de arrestatie van zes communistische raddraaiers, waarvan er een paar in het bezit van, niet tot hun uitrusting behoorende, wapens bleken te zijn. Hoewel het de bedoeling der militaire autoriteiten was een en ander strikt geheim te houden, maakte het Rexistisch dagblad „Le pays rëel", dat een felle campagne te gen de communisten voert, reeds Vrijdag van de arrestaties melding, evenals van het feit, dat het wapen der gendarmerie met 1000 man wordt uitgebreid. Het Rexistisch blad schreef de zes ar restaties toe aan opwekking tot dienstwei gering, zooals in het kamp te Beverloo reeds eenige malen was voorgekomen. Aris Groot. Vyf jaar geleden, bij het 25-jarig jubi leum van den toen 65-jarigen gemeente opzichter, schreven we enkele woorden van waardeering; thans aan den vooravond van den dag, waarop hij na dertig-jarigen dienst zijn geliefde ambtsbezigheden vaarwel zegt, echter niet met het doel om geheel het leven te leiden van „een vergeten burger, een rustig bestaan", moeten ons nog enkele woorden van het hart. Voor ons zit een man, die trots de zeven tig jaren, die hij sinds Juni achter den rug heeft, het verstaan heeft jeugdig te blijven in voelen, denken en handelen. Direct, toen burgemeester van Slooten, een paar jaar geleden het roer van het ge meenteschip aan jongere handen overgaf, en een anderen koers gestuurd werd, er meer leven in de brouwerij kwam, bleek de heer Groot niet oud genoeg en niet conser vatief genoeg om het oude zoo heilig te achten, dat hy meende, dat er in het nieuwe niets goeds zat. Integendeel, met beide han den greep hij de gelegenheid aan om het nieuwe bestuur met raad en daad ter zijde te staan, wat, als we ons niet vergissen, ten zeerste werd gewaardeerd en wat, naar we zullen hopen, bij tyd en wyle de gemeente ten zeerste ten goede zal komen. De heer Groot is afkomstig uit een oud- Westfriesch geslacht van vaklieden. Het nog bestaande geboorte-huis, waar thans zijn broer, de heer L. Groot, voorzitter van de afd. Hensbroek en Heerhugowaard van de Westfriesche vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs, de zaak voortzet, door wijlen hun vader gedreven, was vroe ger bekend als „het huis met de molentjes", of „het huis met de degenvechters", naar de modellen die de zoons daarop met staketsels oprichtten en die als er een beetje wind was, lustig draaiden en schermden. We kunnen begrijpen, hoe de zes broeders, allen forsch, blauwoogig, blondharig en sterk van gestalte, recht en meer dan een decimeter boven de gemiddelde lengte, eens de trots van de ouders uitmaakten. En allen werden in de eigen zaak opgeleid tot vak mannen, wier oordeel steeds met graagte werd vernomen. Ja, vroeger was het eigenlijk toch wel een beetje anders dan tegenwoordig. Als we werk in de Beemster hadden, stapten we Maandagsmorgens met den timmerbak op den schouder om een uur of drie de deur uit en heel kalm wandelden we er dan heen. Zaterdagsavonds keerden we weer loopend naar huis terug. En het gebeurde dan wel eens dat er in zoo'n week nogal aangepakt werd ook, v.n.1. als het op een dag stak en het dan eigenlijk de moeite niet meer was om een volgende week voor een of ander- halven dag nog eens zoo'n marsch te maken. Later werd dat anders. Loopen hoorde niet meer bij 't vak. Je stapte op de fiets en kon alle avonden thuis komen. Maar ge zond was het wel. Je werkte rustiger dan tegenwoordig, niemand had zooveel haast en 't werk kwam toch klaar. In 1906 werd ik tijdelijk benoemd voor een jaar. Eerst op driehonderd gulden. Veel ver andering is daar niet in gekomen. Eenige jaren terug een verhooging van f 100. En nu een pensioentje, waar ik ge lukkig niet van hoef te leven. Ja, ze hebben nogal feestelijkheden in de lucht voor den twintigsten. Maar daar weet ik niets van af. M'n vrouw weet er wel van. Maar die zegt niets. We denken niet onbescheiden te zijn, als we hier nog verklappen, dat Donderdag bij of na de te houden raadsvergadering een officieele huldiging op het raadhuis zal plaats vinden, waarbij ook wel talrijke par ticulieren aanwezig zullen zijn, en die naar we hopen, zal klinken als een klok. En we weten, dat het echtpaar Groot ook niet ongenegen is na het officieele gedeelte een receptie te houden, waaraan zeker zeer talrijken als blijk van waardeering én voor den vakman, én voor den ambtenaar, maar bovenal voor den mensch, dien de heer Groot onder alle omstandigheden was, zullen deel nemen. Ten raadhuize werd aanbesteed de uit voering van rioleering. Ingeschreven was als volgt: C de Wit te Alkmaar 146.000 R. Holman en Zn. te Alkmaar 145.000 Fa. A. Schoorl te Haarlem 133.675 J. de Moei en Hermes te Alkmaar 129.700 J. J. de Groot te Alkmaar 129.200 Fa. Gebr. Min te Bergen (N.H.) 118.647 Fa. H. Broersma te Harlingen 112.680 Gebr. Nieuwenhuis en de Goede te Heiloo 109.988 B. Bruil en Zn. te Doetinchem 103.850 P. B. Huberts te Nijmegen 101.800 Bruil Jr. te Doetinchem 99.600 H. van Meekeren te Hindeloopen 95.184 F. Schaufeli te Apeldoorn 93.400 H. F. Kruitwagen's bouwbedrijf te Rosmalen f 87.250 Het werk is gegund akit'den laagsten in schrijver. Verzuim van geboorteaangifte. Door de politie is tegen M. G. te Bergen proces-verbaal opgemaakt, omdat hij nala tig bleef tot het doen van een geboorteaan gifte voor zijn pasgeborene. GEEN ONDERHAND¥LINGEN TUSSCHEN DE KONINKLIJKE EN SOVJET-RUSLAND. Naar aanleiding van berichten uit Moskou, waarin sprake is van nieuwe onderhandelin gen tusschen de groote petroleumconcerns en de Sovjet-regeering, welke te Londen ge voerd zouden worden, hebben wy ons om nadere inlichtingen tot de directie van de koninklijke gewend en zijn door haar ge machtigd mede te deelen, dat deze berichten van allen grond ontbloot zijn. BRAND IN MOTORVRACHTSCHEEPJE. Door de „Jason" gebluscht. Vanmorgen tegen elven is aan boord van de 125 ton metende motorboot „Reval", eigenaar J. Dijkstra te Drachten, welk scheepje ligplaats heeft in het motorkanaal van de Kromhout-motorenfabriek aan de overzijde van het IJ, waar een motorrepara tie plaats vindt, brand uitgebroken in een lading van 40 balen met wolvulling. Dade lijk werd de brandweer gewaarschuwd, die de drijvende stoombrandspuit „Jason" deed uitrukken. Van dit vaartuig uit werd een massa water over het vuur, dat in de brand bare voorraden gretig voedsel vond, uitge stort, met het gevolg, dat men den brar.d na een kwartier meester was en de brand weer zich nadien hoofdzakelijk kon bepalen tot het uit elkaar halen van de nog smeu lende resten. Een tweetal motorspuiten, dat mede was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Behalve de balen met' wolvullng, was de „Reval" nog beladen met tien ton mais. KINDJE DOOR TREIN GEDOOD. Gisteravond is het tweejarig kindje van den landbouwer G. J. Lensink te Loo, gem. Bathmen, door een trein, die achter het huis van den landbouwer loopt, overreden en op slag gedood. Het kind was in een oogenblikje de aandacht van de ouders ont snapt en op den spoorbaan terecht gekomen. VERKEERSONGEVAL TE WASSENAAR. Hedenmiddag twaalf uur heeft op den rijksstraatweg onder Wassenaar een ver keersongeval plaats gehad. Op dat tijdstip reed de heer O. B. uit Utrecht per auto met uiterst geringe snel heid in de richting den Haag. Plotseling is de motorrijder K. S. uit Amsterdam tegen de bijna stilstaande auto gereden. De motorrijder sloeg tegen den grond, ter wijl ook de dame, die op de duo zat, mej. M. T., eveneens uit Amsterdam, over de straat werd geslingerd. De motorbestuurder is met een ernstige hersenschudding en in wendige kneuzingen naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De duortfd- ster had geen letsel van beteekenis beko men. AARDVERSCHUIVING IN CHINA. Vijftig dooden. Een geweldige aardverschuiving heeft zich voorgedaan in het geaccidenteerde gebied van Yoennan. Verscheiden huizen zijn in 'n ondergrondsch meer terecht gekomen. Vijftig personen zijn om het leven geko men. RAADSLEDEN CONTRA WETHOUDER. De afdeelingsvergadering van de S.D.A.P. De gisteravond in de Unie gehouden af deelingsvergadering van de S.D.A.P., waarin het bestuursvoorstel tot royement van de leden mevr. Helleman-Hardebol en de hee- ren Bakker en Bulens in behandeling kwam, was door een 250 leden bezocht. Na ampele bespreking, die drie uur duur de, besloot de vergadering tot aanhouding van het royementsvoorstel. Men was het wel met het bestuur en de raadsfractie eens, dat de betreffende leden onorganisatorisch hadden gehandeld, doch oordeelde, dat de zware straf van royement pas diende te worden uitgesproken, wanneer men na kennisname van de rapporten van het Partijbestuur en van den loco-burge meester voldoende kennis van de zaak had genomen. Ter vergadering bleek, dat de raadsleden Bakker en Bulens over sommige punten met den loco-burgemeester, wethouder Klaver, verschilden en de toezegging hadden gekre gen, dat door den loco-burgemeester nog een aanvullend rapport zal worden uitgebracht Op medisch advies had het echtpaar M., (waarvan de vrouw de cadeaux had gege ven en de man de later gewraakte verkla ring had geteekend) de vergadering niet bij gewoond. De datum van de volgende vergadering werd niet vastgesteld. Rede van A. Langkemper. Door de besturen van het P.A.S. en den Alg. Bond van Werkloozen, aangesloten bij het P.A.S., waren tegen gistermiddag de werklooze en werkende arbeiders van alle richtingen opgeroepen tot deelname aan een massale actie tegen het voornemen der regeering inzake het tornen aan de steun maatregelen. Tot inzet van deze actie werd op het terrein van de voetbalvereeniging M.E.V.O., achter de Burgemeester Bosstr. (op het Ooievaarsnest) een openluchtmeeting gehouden, waar als spreker optrad de heer A. Langkemper uit Amsterdam, voorzitter van de Federatie van transportarbeiders, zulks wegens verhindering van het Tweede Kamerlid den heer H. Sneevliet, die aan vankelijk was aangezocht de spreekbeurt te vervullen. Ongeveer tweehonderd personen waren opgekomen, die door den heer W. van der Wal werden welkom geheeten. Hij had meerder belangstelling verwacht en meen de te mogen vaststellen, dat men liever in de stempellokalen moppert dan daadwerke lijk iets te doen tot verbetering. En toch, als men niets doet, wordt men afgeslacht door de regeering-Colijn, die voortdurend knib belt aan de steunmaatregelen. Op den duur, zoo stelde spr. vast, zal het niet kunnen blijven by een papieren protest. De heer Langkemper aan het woord. De heer Langkemper, hierna aan het woord komende, meende, dat de ar moede meer en meer een bedreiging wordt voor den rijkdom. Het proletariaat laat zich (het enthousiasme voor de Olympische Spe len heeft het bewezen) nog wel bedriegen door vredesduiven e.d., maar het begint te ontwaken en moet nu ernstig volhouden. In Spanje zien we den strijd van de ar moede tegen den rijkdom. Aan den eenen kant is de grootste ellende en aan den an deren kant de meest uittartende rijkdom, die gedoemd is ten onder te gaan, zooals hy' vernietigd zal worden in de heele wereld Maar de bourgeoisie geeft haar macht niet zonder meer prijs, heeft zich door sport en andere dingen niet van de wys laten bren gen, maar gevechtspositie ingenomen in heel de wereld, met als gevolg dat alom de demo cratie ernstig bedreigd en belaagd is en de gevangenissen steeds meer worden gevuld met verdedigers der arbeidersbelangen Vrees voor socialistische invloeden in het nabye Afrika heeft Engeland weerhouden de Spaansche (socialistische) regeering hulp te bieden. Liever ziet men in Madrid het fascisme aan de macht. En hoe is het in ons land? Minister Colijn die den levenstandaard wil terugduwen tot het pe)l van een halve eeuw geleden, nadert meer en meer zyn doel. De regeeringspoli- 1 .f afnpassen. De eene verslechtering na de andere is reeds ingevoerd. Waarom da^ de hPr°leCtariaat niet in °Pstand? Om dat de bourgeoisie heeft beweerd, dat het wel weer beter zal worden, zooals ook in wee?beetereretndd00r ^rypen steeds vXd 'n °P Kr'°den in™- .W v JtïS' ^nU ow. het »it. werkinc L* thanS gegeven aan het in W n van de noodlottige circu- Het doe?- ^7"°°* werde" leden" blijft nagestreefd**11 eCUW ge" deeldheid onder het proleet SSdï naar waarnemingen, verricht in den van Woensdag 19 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,6 m.M. te Santander. Laagste barometerstand 738,6 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 20 Augustus: Matige, tydelyk wellicht toenemende zuidelijke tot westelijke wind; betrokken met regen; later tydelyk opklarend; weinig verandering in temperatuur. Bnitenlandsch weeroverzicht. Afwisse'end regen en zonneschijn te wachten. De hoogedrukking in het zuidwesten heeft zich teruggetrokken by de nadering van een nieuwe secundaire van de depressie by IJs land, waarvan de kern nog dieper werd. De secundaire ten oosten van ons land bracht onweer in Scandinavië. Daartusschen ligt een rug van hoogedrukking, die echter in ons land gestoord is door een uiterst klein daalgebied, dat in den ochtend regen bracht. In Ierland en Engeland valt regen, die zich verder noord- en oostwaarts zal uit breiden. Frankrijk heeft grootendeels wind stil weer met zwaar bewolkte lucht, alleen aan de Riviéra is het zonnig. Duitschland heeft tydelyk opklarend weer met veel zon in het zuiden, waarvan ook Zwitserland zyn deel krijgt. Noorwegen heeft regen in het zuiden, in Zweden is het vrij warm en onweersachtig. Het toenemen van de activi teit der depressie en het terugtrekken van den hoogedruk uit onze omgeving, maken de verdere vooruitzichten ongunstig al zul len tusschen de regenbuien opklaringen voorkomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.47 uur tot 5.22 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 20 5.59 6.24 2.41 2.52 21 6.32 6.53 3.12 3.21 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. 'm. nam. vm. nam. 20 5.56 6.21 2.29 2.40 21 6.29 6.50 3.00 3.09 dit verband citeerde spr. een bericht in de N.R.Crt. Spr. voelde vooral met de vrouwen van de arbeiders, die telkens maar moeten zien rond te komen met het herhaaldelijk ver minderde steunbedrag en de telkens weer verlaagde loonen. De krotwoningen, die er nog bij duizen den zyn in de groote steden, werden wst opgeknapt en zullen de arbeiders weer op vangen, tenzy het proletariaat den nu ge- pleegden aanslag zal weten af te weren. Deze aanslag waarbij verlaging van huurbyslag wordt beoogd vindt bestrij ding by velen, ook in de raden van onze groote provincie-steden (spr. wees b.v. op Groningen), en dank zy dit verzet is de executie twee weken uitgesteld. Evenwel spr. herhaalde dit het zal geen afstel zijn! Spr. ontkende, dat er geen geld zou zijn om aan billijke verlangens van de arbeiders tegemoet te komen en hy schilderde daarby vacantiegenoegens der bourgeoisie, als zij zich begeeft naar de mooie streken der we reld. Naast de intrekking van een deel van den huurtoeslag wordt een ernstige aantasting van de bestaansmogelijkheid der arbeiden gevormd door de plannen tot vaststelling van een standaardloon van 18 voor Alk maar, waardoor de steun met drie tot zes gulden zal worden verminderd, zoodat de arbeiders tot gedeclasseerden en paupen zullen verworden. Het pogen der regeering om te komen tot invoer mg van wettelyke beperking der vaste lasten was niet ernstig: er is in de Kamer slechts een spiegelgevecht geleverd en toen werd het ontwerp ingetrokken. En nu zal het proletariaat weer moeten bloeden ten behoeve van de ryken, die geen afstand willen doen van hun standen-voorrechten: het zal moeten offeren zóólang en zóóveel, dat het inkomen niet hooger is dan 50 jaar geleden. En daartegen nu moet gewaakt worden, ried spr. aan. Laat u niet in slaap wiegen door een contact-commissie of door een compromis, waarvan het gevolg toch al- tyd vermindering van uw positie zal zyn. Gelooft niet, dat het uitstel van twee weken uitkomst zal brengen. Brengt uw vereeni- gingen in beweging, weest solidair met uw voormannen want als gy de actie niet steunt, zal het hier gaan, zooals in andere landen, waar de rijkdom doet wat hy wiL ,^eg de meuwe Plannen der regeering, m het belang van uzelf. J? ♦heer*Van,der Wal «loot de bijeen komst met een krachtigen oproep tot steun, ook aan de verdere plannen van het comité yan actie. NETJES OPGEBORGEN. fiehonH»d* ™erden vi« personen aan- ftonntn Algemeen Politieblad wVnna lk nMr het Hu« v,n Be' waring alhier overgebracht.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2