PROFESSOR SLIM EN OON Werk! Verkeersongelukken. NIEUWE NIEDORP JUdd&zakm ZIGEUNER AANGEHOUDEN. Op verzoek van de gemeentepolitie van Echt heeft de recherche te Heerlen aange houden den zigeuner N., die verdacht wordt medeplichtig te zijn aan den in het begin van dit jaar gepleegden diefstal in het post kantoor te Konings-Bosch-Echt en andere feiten, o.a. van een paard en wagen te Oirsbeek. Hij werd naar het huis van be waring te Roermond gebracht. Bovendien is gebleken, dat hij nog meerdere gevange nisstraffen heeft te ondergaan. DE TWEE JEUGDIGE AVONTURIERS UIT DELFT. Waarvoor de chloroform mee genomen was. Omtrent de aanhouding te Antwerpen van de twee Delftsche jongens de 18-jarige D. van Z. en de 16-jarige W. A. J. G. vernemen wij nader, dat de jongens gerui- men tijd onder de valsche namen Franken en van Velzen in België hebben vertoefd. In den nacht van 4 op 5 Augustus j.L werd G. op straat in Antwerpen door de politie aangetroffen. Hy bleek in het bezit te zijn van inbrekerswerktuigen, een zwart masker en een fleschje chloroform. De jongeman, die opgaf van Velzen te heeten, werd in de gevangenis ingesloten. Den volgenden dag kwam van Z. naar zijn vriend informeeren. Ook hij werd ingeslo ten. Als naam gaf hij op Franken. Spoedig viel van Z. door de mand, waar na door de justitie de politie te Delft werd gewaarschuwd. Uit Delft werd daarop een rechercheur naar Antwerpen gezonden. Deze nam den jongens een verhoor af. Gisteren zijn zij door den rechter te Ant werpen verhoord. BijK het verhoor is geble ken, dat G. op den avond voor zijn vertrek uit Delft ingebroken heeft in het gym nasium aldaar. Hij heeft toen arsenicum, aether en Chloroform ontvreemd. Dit gevaarlijk goedje moest dienen als afweermiddel bij arrestatie. Gelukkig is er geen gebruik van gemaakt. De chloroform werd nog op den jongen gevonden. Voordat de jongens in België kwamen hebben zij vier dagen in 's-Hertogenbosch en veertien dagen in Breda vertoefd. Voorloopig zullen beiden in de gevange nis te Antwerpen ingesloten blijven. WAGON UIT RAILS GELOOPEN. Geringe schade. Gisteren is te den Haag bij het binnen rijden van een leegen electrischen trein, welke kwam van het depot Leidschendam, vlak voor het eerste perron van het Hol- landsche Spoorstation, een wagon uit de rails geloopen. De trein, welke moest aan komen aan het perron van waar de elec- trische treinen gewoonlijk naar Scheve- ningen vertrekken, had bijna geen snel heid meer, en de wagenvoerder kon dan ook, toen hij de ontsporing bemerkte, onmiddellijk stoppen. De ontsporing, welke vrijwel geen materieele schade veroorzaakte, geschied de juist op de splitsing van twee sporen, zoodat aanvankelijk het treinverkeer in de richting Rotterdam (Hofplein) en Scheveningen (Kurhaus) eenige vertra ging ondervond. Het duurde tot in den avond, alvorens de ontspoorde wagon weer in de rails was. ONGELUK BIJ EILAND URK. Uitvoerder zwaar gewond bij het lichten van een bak. Tijdens den storm van eenige weken geleden is een bak van de inpolderings- werken nabij Urak gezonken. Bij de lich tingswerkzaamheden van gisteren hing de bak tusschen twee kranen, toen een poot van de kleinste kraan brak en de heele installatie naar beneden stortte. In den bak waren drie menschen aan het werk. In allerijl werd hulp geboden om hen van den verdrinkingsdood te redden. Een van de drie, de heer Remans, uitvoerder van het werk, was er het ergst aan toe. Hij zat tusschen de kraan en een lier bekneld. De man was inwendig zwaar gekneusd. Hoe wel men aanvankelijk vreesde voor zijn leven, is er thans in zijn toestand wat ver betering gekomen. DE STAD „HARDERWIJK" NOG NIET VLOT. De „Daniël Goedkoop" heeft verbinding gekregen met de omhoog gevaren rader boot „Stad Harderwijk" door middel van een draad van ongeveer 1500 meter. Het is de sleepboot niet gelukt de raderboot vlot te krijgen. Het werk zal vermoedelijk worden opgedragen aan een bergings maatschappij. BALDADIGE JEUGD. Sinds de voormalige gemeente Dieden, Deinen en Langel bij Ravestein is gevoegd, is het gemeentehuis aldaar aan zjjn oor spronkelijke bestemming onttrokken en dient thans voor bergplaats van materialen enz. Zoo zijn daar ook de geweren en de munitie van de burgerwacht geborgen. De jeugd van het dorp schijnt zich daarom on- leding met baldadigheden die zoo langza merhand den vorm van vandalisme hebben aangenomen. Ze is begonnen aan het voormalige ge meentehuis vernielingen aan te richten. Rui ten werden ingeworpen, deuren en vensters beschadigd. Ten slotte zjjn jongens het ge bouw, dat blijkbaar net voldoende werd be waakt, binnengedrongen en hebben een deel van den inventaris verwoest. Maar erger Werd het, toen zij een geweer met een partij munitie, z.g. marga-patronen, bemachtigden. De omwonenden werden plotseling in de avonduren opgeschrikt door het knallen van verscheidene schoten, en bij onderzoek bleek, dat een ware fusillade op het gebouw was geopend, waarbij de nog heel gebleven ruiten werden verbrijzeld en verdere be schadiging aan den inventaris werd aange richt Zoo was door de schoten een electrici- teitsmeter danig gehavend en onbruikbaar geworden. De daders wisten in de duisternis te ont komen met achterlating van het geweer ECONOMISCHE VERKENNING IN FINLAND. Ministers Gelissen en Deckers op reis naar Helsingfors. Naar wij vernemen, worden de mi nisters van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, prof. ir. Gelissen en van Landbouw en Visscherij mr. Deckers Maandag a.s. te Helsingfors verwacht. Het doel van dit Ne- derlandsche ministerieele bezoek is econo mische oriëntatie, gelijk de beide bewinds lieden indertijd ook hebben gedaan in Polen. De twee ministers zullen te Helsingfors besprekingen voeren met hun Finsche ambt- genooten. Het ligt overigens ook in de be doeling hier en daar bezoeken te brengen aan industrieën en landbouwcentra. De directeur-generaal van handel en nij verheid dr. Hirschfeld, vergezelt de beide ministers op hun Finsche reis. VICE-ADMIRAALS. De schouten-bij-nacht A. Vos en T. L. Kruys zijn met ingang van 27 Augustus benoemd tot vice-admiraal. DE REISINLICHTINGENDIENST VAN DEN A. N. W. B. Het getal door den A. N. W. B. verstrekte reisinlichtingen toont, dat er tot en met Juli van dit jaar 5704 méér inlichtingen werden gegeven dan in datzelfde tijdvak in 1935. Het totaal bedroeg nL 46.298, tegen 40.594 in het vorige jaar. Van het totaal van 46.298 werden 25.893 reisinlichtingen ver strekt voor reizen per auto en motorrijwiel, dus meer dan de helft van het totaal. Voor Nederland werden gegeven 12.289 en voor het buitenland 34.009 reisinlichtingen; in 1935 bedroegen die cijfers resp. 11.568 voor het binnenland en 29.026 voor het bui tenland. De cijfers van den A. N. W. B.-dienst lee- ren bovendien, welke landen bij het rei zend publiek dit jaar het meest in trek wa ren. Voor Duitschland, waar de Olympi sche Spelen dezen zomer een attractie vorm den, werden de meeste inlichtingen gege ven, n.1. 12.181, bijna evenveel als voor het eigen land; daarop volgen België met 6.118, Frankrijk met 4.958, Oostenrijk 2.694, Zwit serland 2.360, Engeland 1.190, Italië 1.163, de Scandinavische landen 1.049 en de ove- rijge landen 2.2996. SMOKKELAARS VAN 2000 MARK. Misbruik gemaakt van vertrouwen, dat hun directie genoot? Toen gisternamiddag een vrachtauto van expeditiefirma uit Venlo nabij Tegelen van Duitschland ons land wilde binnenkomen, hielden de douanebeambten, zooals gebrui kelijk, den chauffeur en den inzittenden Duitscher aan. Bij het douane-onderzoek dat volgde, kwam aan het licht, dat de beide personen poogden ongev. RM 2000 op frau duleuze wijze uit Duitschland te brengen. De mede-inzittende persoon uit de Duitsche grensstad Viersen, werd terstond gearres teerd. De chauffeur, die te Venlo woon achtig is, wist bij het ontdekken van de fraude nog tijdig de vlucht te nemen over de Nederlandsche grens. De auto en het geld werden in beslag genomen. Daar de genoemde expeditiefirma zoowel aan de Nederlandsche als aan de Duitsche grens een zeer goeden naam heeft, wordt algemeen aangenomen, dat de beide inzit tenden op eigen initiatief en buiten mede weten van de directie hebben gehandeld, gebruik makende van het groote vertrou wen, dat deze firma overal geniet. NIEUWS UIT ARTIS. Reuzenslangen en schildpadden- geboorte. Van den heer J. J. A. van Erp te Soengei Bedjanher (Deli, ES. O. K.) ontving Artis een drietal Schneider's pythons en twee vergiftige takslangen ten geschenke. On der de pythons bevinden zich een reus van ruim 5 M. en een 4 M. lang exemplaar. De takslangen zijn mooi geel-gevlekte exem plaren van de zwarte takslang, een vrij groote gifslangensoort met giftanden ach ter in den bek, minder gevaarlijk dus dan de brilslangen en adders met giftanden vóór in den bek. Voorts werd men verrast met de ge boorte van een Hydraspis Gibba, een moe- rasschildpaddensoort uit Brazilië, Vene zuela en Trinidad, waarvan Artis sinds vele jaren mooie, volwassen exemplaren in zijn reptielenhuis bezit. Een wijfje heeft in het groote terra rium, waar ook de beroemde komodo of reuzenwaraan gehuisvest is, eieren inge graven, waarvan thans een is uitgekomen. De jonge hydraspis ter groote van een gulden, is tijdelijk in een afzonderlijk terra-aquarium geplaatst, zoodat belang stellenden gemakkelijk met deze merk waardige „boreling" kennis kunnen maken, maken. HET AUTO-ONGELUK BIJ MIDDELBURG. Drie der vier slachtoffers van het auto ongeluk op den weg Middelburg-Domburg, nl. de heer en de beide oudere dames heb ben na verbonden te zijn het ziekenhuis te Middelburg verlaten en zijn naar hun tij delijk verblijf te Domburg vertrokken. De ongste dame is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN BELGIE. Een Nederlander gedood, een levens gevaarlijk gewond. In den afgeloopen nacht omstreeks vier uur heeft zich op den weg PutteKapellen in België een ernstig auto-ongeluk voorge daan, waarvan twee Nederlanders, twee broers, het slachtoffer zijn geworden. Jo- seph en Jacon Thoem, vermoedelijk 18 en 19 jaar oud en afkomstig uit Goes, waren met een auto van Antwerpen op weg naar Essen. Jacon Rhoem zat achter het stuur bij het nemen van een bocht heeft hij klaarblij kelijk een te korten draai genomen met het gevolg, dat de wagen tegen een boom vloog en vervolgens tegen een lantaarnpaal bot- „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland". „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta ste, waarna hij nog eenige malen om zijn eigen as tolde. De geheele linkerzijde werd van de auto gerukt en vernield. Spoedig wa ren omwonenden te hulp gesneld. Zij von den tusschen de overblijfselen van de auto het stoffelijk overschot van Jacon Rhoem, die op slag dood moet zijn geweest, terwijl Joseph Rhoem er zeer ernstig aan toe was. De gewonde werd allereerst een bij zijnde herberg binnengedragen, vanwaar hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Te Ant werpen constateerde men, dat hij een ern- stigen schedelbreuk had opgeloopen, terwijl hij voorts over't geheele lichaam verwondin gen had opgeloopen. Men ziet zijn toestand donker in. Het parket is ter plaatse aange komen voor het instellen Van een onder zoek. CAPRIOLEN VAN VRACHTAUTO. Chauffeur gewond bij ongeluk voorbij Elburg. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den rijksstraatweg ZwolleAmersfoort eenige kilometers voorbij Elburg, een ern stig verkeersongeval gebeurd. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is op dat tijdstip een expeditieauto, die in de rich ting Zwolle reed plotseling van de rech terhelft van den weg naar links gezwenkt, waarbij het voertuig eerst twee wielrijders en vervolgens een personen-auto aanreed om daarna tegen een boom tot stilstand te komen. Deze laatste botsing was zoo hevig, dat de zware vrachtauto als het ware in twee helften werd gespleten, die zich geheel om den boom hadden inge klemd. Het voorstuk en de cabine werden in elkaar gedrukt. Ijlings toegeschoten omwonenden moes ten den chauffeur, die geheel beklemd zat, uit de brokstukken zagen. De man had inwendige kwetsuren en een beenbreuk opgeloopen. Eenige artsen verleenden ter plaatse medischen bijstand, waarna de man naar het ziekenhuis te Zwolle is ver voerd. Ook de personen-auto werd zwaar be schadigd. De fietsen, die onder de auto waren terecht gekomen, werden eveneens vernield. Wonder boven wonder werden echter noch de bestuurder van de auto, noch de wielrijders ernstig gewond. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Auto-remmen ondeugdelijk. Hedenochtend ongeveer half negen heeft op den Rijswijkscheweg, nabij de Gouver neurlaan te Den Haag een vrachtauto, be stuurd door den 21-jarigen R. B., uit de Gouverneurlaan een aanrijding veroorzaakt, waardoor verschillende personen het slacht offer zijn geworden. Eenige straatmakers waren ter plaatse bezig met reparatie aan den weg, waartoe een waarschuwingsbord was geplaatst. Door onopgehelderde oorzaak reed de chauffeur van de vrachtauto tegen dit bord op, waardoor het omviel en den 54-jarigen straatmake:r T. L. R. uit de Fahrenheit- straat trof. Deze liep een hoofdwond op. Ook diens collega de straatmaker C. J. van der H., uit de Pluvierstraat kwam te vallen. Hij klaagde over pijn in de rechterzijde. De auto reed door en botste toen tegen den 16-jarigen wielrijder W. H. uit de Kootwijk straat, die kwam te vallen en daarbij ver moedelijk den linkerpols* brak, waarna een tandem, bestuurd door den 19-jarigen C. J. G. uit Vlissingen eenzelfde lot trof. De be rijders kwamen met den schrik vrij, doch het achterwiel van den tandem werd ver nield. De wielrijder H. en de straatmaker R. werden door den G. D. naar den centralen post overgebracht, vanwaar zij, na verbon den te zijn, per taxi huiswaarts konden keeren. Van de auto, die door de politie in beslag werd genomen, bleken de remmen ondeug delijk te zijn. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. ONDER WAGEN GERAAKT. Lid van gemeenteraad van Smilde gedood. Gisteravond is de ongeveer zestig-jarige landbouwer M. Mesken, toen hij een voer tarwe naar huis wilde brengen, vermoede lijk doordat zijn paard schrok en opzij sprong, onder den wagen geraakt. Zijn zoon, die op een afstand het ongeluk zag gebeuren, snelde toe en bevrijdde zijn vader uit zijn netelige positie. Dokters uit Smilde en Appelscha, die zeer spoedig ter plaatse waren, konden slechts den dood constateeren. De heer Mesken was een vooraanstaande figuur in het vereenigingsleven van Appel scha. Hij was bedrijfsleider van de Coöpe ratieve aardappelmeelfabriek „Oranje" te Smilde en sedert al van jaren lid van den gemeenteraad van Smilde. DRIE MAANDEN TEGEN AUTOMOBILIST GEEISCHT. Wegens veroorzaken van dood door schuld. Op 21 Mei van het vorig jaar had op den Rijksstraatweg onder Haarlemmerliede een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij de bestuurder van een bakfiets het leven liet. De Italiaansche koopman B., tijdelijk woonachtig te Haarlem, reed met zijn auto in de richting van zijn woonplaats. Voor hem uit reed een zwaar beladen bakfiets. Door nog onopgehelderde oorzaak reed de automobilist de fiets pal van achter aan, met het noodlottig gevolg, dat de be stuurder hiervan zoo zwaar werd gewond, dat hij korten tijd later overleed. Wegens veroorzaken van dood door schuld veroordeelde de rechtbank te Haar lem den automobilist tot drie maanden hechtenis. Hij kwam in hooger beroep en vandaag behandelde de vacantiekamer van het Amsterdamsche gerechtshof deze zaak. Verd. was echter niet verschenen en zijn woon- en verblijfplaats is onbekend. Het hof verleende verstek. De eerste getuige, een kellner uit Zand- voort, reed op dien dag op den Rijksstraat weg onder Haarlemmerliede. Op een gege ven oogenblik moest hij een bakfiets pas- seeren, de bestuurder hiervan had blijkbaar last van de zware lading, want de fiets slingerde erg. „Dat is dan voor iemand, die passeeren wil, alle reden om voorzichtig te zijn", merkte de president, mr. Wiarda, op. Getuige zet zijn verhaal voort. Een oogenblik later moest ik stoppen, omdat er iets aan mijn motor mankeerde. De bakfiets passeerde weer en even later reed er een auto langs me. Enkele seconden later had getuige een harden klap gehoord. De auto slingerde over den weg, de bak fiets was in elkaar gereden en de bestuurder lag hevig bloedend op straat. De aanrijding zelf had getuige niet ge zien, doch hij was van meening, dat de be stuurder van de bakfiets plotseling den weg was overgestoken. De president maakte er getuige opmerk zaam op, dat dit niet mogelijk was, daar de bakfiets pal van achter was aangereden. Een politieagent, die na het ongeluk spoe dig ter plaatse was geweest, was van mee ning, dat verd. niet goed had opgelet en waarschijnlijk met de menschen in zijn auto had zitten praten. De deskundige, de le luit. W. van Hulst, concludeerde in zijn rapport, dat de aan rijding recht van achteren had plaats gehad. Desk. schreef het ongeluk toe aan onoplet tendheid. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, was het met deze conclusie eens, spr. was van meening, dat hier van grove schuld gesproken kan wor den, zoodat hij bevestiging van het yonnis der rechtbank te Haarlem requireerde (drie maanden hechtenis). Arrest 3 September. IN STRAF BERUST. De 27-jarige schippersknecht die door het Haagsche gerechtshof 'in hooger beroep is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenis straf wegens doodslag, gepleegd op een bal- con van lijn 3 te Rotterdam, heeft in dit ar rest berust. „GEMAGNETISEERD WATER". Kwakzalver veroordeeld tot 900 boete. Voor den kantonrechter te Delft heeft te recht gestaan een inwoner van Delft, ver dacht van het uitoefenen van de genees kunst zonder daartoe bevoegd te zijn. Negen patiënten waren als getuige gedagvaard, van wie er zes aanwezig waren. Van de zijde van het publiek bestond zeer groote belang stelling voor deze zaak. Uit de dagvaarding bleek, dat verdachte verscheidene personen had gemasseerd, al thans bij deze personen „strijkende bewegin gen met de handen had gemaakt". De ge tuigen verklaarden door verdachte te zijn behandeld zonder betaling; sommigen van hen legden echter geld op tafel. Een getuige, die baardschurft had, was met „gemagneti seerd water" behandeld. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. wat dat voor water is, antwoordde verdachte, dat hij daarover een dag zou kunnen praten en de ambtenaar het dan nog niet zou begrijpen. In zijn requisitoir zeide het O. M. van meening te zijn, dat hier sprake is van een zeer ernstige overtreding. Verdachte had een zeer groote practyk, waaruit spreker negen gevallen heeft uitgekozen. Hij acht verdachte niet in staat een diagnose te stel len, hij doet dat op z'n „boerenfluitjes". Ver dachte is onbevoegd om te oordeelen over de kwalen van zijn patiënten en schrijft middelen voor, zooals gemagnetiseerd w*kr gewoon water waarboven met de handen wat hokus pokus is gedaan. De strijd tegen de kwakzalverij kan niet scherp genoeg zijn. Spreker eischte onvoorwaardelijk 9 maal 100 gulden boete subs. 9 maal 10 dagen en voorwaardelijk 9 maal een week hechte nis. Verdachte zeide niet te zullen ophouden met zijn werk, want hij heeft zelfs lamme kinderen weer loopende gemaakt. Van sug. gestie of bedrog is geen sprake. Tot de ge tuigen en het publiek riep hij: „Heb ik j«Uje bedrogen, menschen?", waarop het eenpari ge antwoord luidde: „Neen, wel geholpen!" Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld. Qemeentecaden Dinsdag vergaderde de raad. Afwezig was de heer Jb. Kooy Cz. Voorgelezen werd een ingekomen verslag van de gascommissie-vergadering. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Wit op, dat daarin werd gesproken van het geven van gratis waterleiding aan het per soneel, wat voorheen niet zoo was. Spr. vond dit feitelijk een verkapte salarisver- hooging. De voorzitter zeide, dat dit was gedaan, omdat de woninghuren voor het personeel nog geheel staan op het oude peiL De heer Wit kon zich hierop ook met het in de gascommissie beslotene vereenigen. Ten behoeve van vernieuwingen, die reeds in de laatste 2 a 3 jaar zijn verricht en die betaald zijn uit den gewonen dienst, wat thans niet meer gaat, werd voor de gasfabriek een geldleening gesloten, groot 2050, met een looptijd van 10 jaren, tegen een rente van 4 3/4 pet. Een wijziging in de leges-verordening werd vastgesteld. Besloten werd tot wijziging en aanvul ling van de in de vorige vergadering vast gestelde verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden. Op het verzoek van de afdeeling Schagen en Omstreken van den Ned. Bond van Kof fiehuis-Restauranthouders en slijters om zooveel mogelijk verlichting te willen aan brengen in den druk der personeel® belas ting, zoowel wat huurwaarde als de biljart- belasting betreft, ten aanzien van koffie huis-, restaurant- en dergelijke bedrijven", werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, evenals verleden jaar, omdat de omstandigheden sinds dien niet veranderd zijn. Wijziging der begrooting voor het dienst jaar 1936. Ingevolge schrijven van Ged. Staten moet het oorspronkelijk geraamde bedrag voor werkloosheidsuitgaven van 26000 tot 22000 worden teruggebracht. B. en W. stelden voor daartoe te besluiten en het genoemde bedrag te verdeelen over de diverse posten, met inachtneming van hetgeen reeds is gepasseerd: steun f 4500, gemeentelijke werkverschaffing 8000, centrale werkverschaffing 9500. Verlaging der werkloosheidsuitgaven zal alleen mogelijk zijn door gebruik te maken van het rouleersysteem. Wil men de goed keuring op de begrooting krijgen, dan is men noodgedwongen verplicht, dit te aan vaarden. Dienovereenkomstig werd de begrooting gewijzigd. De gemeenterekening over 1935 werd vastgesteld. Gewone dienst inkomsten 108044.80, uitgaven 104717.23, saldo 3327.57. Dit batig saldo is reeds in de rekening voor dit jaar opgenomen. De voorzitter constateerde, dat het ge lukt is de begrooting voor 1936 sluitende te krijgen, waardoor tot heden noodlijdendheid is voorkomen. De rekening der gasfabriek wordt vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op 40069,63. Het verlies bedroeg 3433.13. De rekening der Algemeene Armen- administratie werd vastgesteld. Gewone dienst, ink. 15599,26, uitgaaf 17546.97, nadeelig saldo 1947.71. Kapitaaldienst: ontvangst 1063.94, uit gaaf 627, batig saldo 436.40. De rekening der herv. weezenadministratie werd vastgesteld op: gew. dienst ontvang sten 7288.54, uitgaaf f 6925.80, batig saldo f 362.74; kapitaaldienst ontvangst 14148.90, uitgaaf 13246.90, batig saldo 902. De heer Wit merkte naar aanleiding dezer rekening nog op, dat, alhoewel hij veel waardeering heeft voor het werk der wees meesters; het hem heeft getroffen, dat op die rekening voorkwam een post van 100 voor een buitenlandsche vacantie-reis van één der weezen. Dergelijk luxieus uitgaan achtte spr. niet geoorloofd. Het precentiegeld der Weesmeesters, thans 25, zou spr. willen zien vastgesteld op 137. Spoedig had hij een prachtige Das gevonden. Het dier was niet zoo schuw als Dassen gewoonlijk zijn, en daar het nog jong was nam de professor hem m~ huis, om hem te temmen als een hondje. zkh w°erDkonW^lnetieS °Pgevoed- zoodat de professor de bloemen Pierie h*" verzorging en studie van die door het hi/onH^ iT® .m°°le doovenetel geplukt, groot geworden was. Van de Professor heel

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6