'fxoomciaal 'llieuws £andr en JjünèouiD ÜucfUuaact JUMicaties ytheepstiidUtqm Jilmnieuws Slad en Omgeving. aanbesteding wegen in de gemeenten schagen en zijpe. onbewaakte spoorwegovergangen. ST. MAARTENSVLOTBRUG BEVERWIJK VIERINGEN HEERMUGOWAARD B Moor kleine tuinen. r vproadei-ing, plus nog vertering 2-50 P®flximum bedrag van 25 per Wees tot een "i< jpeester- bemerkingen werd door ver- 0ver,„ heeren nog gesproken, maar nie- -hilende neer mand 'grondvraag sprak de heer de Boer BVt werken op Zondag, dat onder deze over het veeivuldig geschied, gemeent* «blaarde dat hieraan niet V0°r ,!nrdt gekeken. Het behoort tot het S<:herP toezicht en er zal aandacht aan politioneel gorden bes zou ais z00vele gemeen- ^iUen protesteeren tegen de door de re- te wlUe voorgestelde steunverlaging tenge- <eerl" «n het vervallen van den huurtoe- volge van no. *L voorzitter verklaarde dat er voor aZ gemeente eenig voordeel in zit. Deze d apen verslechtering, het is een ver vorm 's "re"heer Gayarad vond deze verandering Jr-n verslechtering. Tn stemming gebracht staken de stemmen, «fe de heer Gayaard, Borst en Leegwater. De heer Leagwater sprak er over, dat ar- v,iders die met loonbijslag te werk zijn ^teid' aanzegging hebben gehad te gaan frhten' in de Wieringermeer. Voorzitter bevestigde dit. Sociale Zaken toeft daartoe aanzegging gedaan. De heer Gayaard betreurde dezen maat regel Werkgevers, die geen arbeider kon den betalen en die met steun der overheid een arbeider te werk hebben gesteld en dfsrmee hun goeden wil hebben getoond, -eraken nu hun arbeider kwijt, juist nu ze ton, het meest noodig hebben Als het ge beente bestuur eenige male de vrije hand hierin heeft, moet daaraan niet worden me degewerkt. De voorzitter verklaarde nog dat maatre gelen van loon-bijslag niet gemaakt zijn in tot belang van de land- en tuinbouw be drijven, maar in dat van Soc. Zaken. Men houdt daar blijkbaar geen rekening met landbouw- en veeteelt-belangen. Hierna sluiting. Gedeputeerde Staten van Noordholland I hebben heden aanbesteed het maken vat een gewalste fundeering voor de rijbaan 11 de aardebaan van het gedeelte van den pro- vincialer. weg Schagen-de Stolpen tusschen den Ruige weg en den Halerweg en van het fedeeltc van den provinicalen weg Schagen -Xalhorn tusschen den weg Schagen-de Stol pen en den Buren weg, alsmede het aan leggen van de aardebaan van het gedeelte van den provincialen weg Schagen-Oude- sluis tusschen den provincialen weg Scha- gen-Kolhorn en den Westfrieschendijk met bijkomende werken in de gemeenten Scha gen en Zijpe. Laagste inschrijfster was de N. V. Stry- land te Uithoorn voor 62.300. Binnenkort zal de bewaking van alle overwegen in de locaalspoorlijn van Hoorn naar MedembUk worden opgeheven Fancy-fair. De door de vereeniging „Nut en Genoe gen'' te St Maartens vlot brug georganiseer de fancy-fair is een groot succes geworden en het doel van dit feest de verkrijging van middelen voor den aankoop van boeken ter noodzakelijke uitbreiding van de biblio theek is bereikt De optocht „De Mode voorheen en thans" een groot succes. Duizenden vreemdelingen waren Dins dagmiddag naar Beverwijk getrokken om den optocht „De mode voorheen en thans" te aanschouwen. Het was inderdaad ook een stoet, die alle Waardeering verdient De verschillende historische groepen *ormden alle een keurig geheel, hun tijd uit beeldend in den zwier en de pracht van dien tijd. De Romeinen verschenen met een zege- k*r, gevolgd door Batavieren in ruige krygs- dos. Van grooten rijkdom en praal getuigden groepen uit den tijd van Lodewijk XIV «n XVL Het publiek toonde zich opgetogen en jheerdere malen werden de deelnemers har- "U)k toegejuicht Op huize Scheybeek werden allen ont- "•ald en defileerde de stoet langs de eige naresse van het buiten, mevr. van Hattum. Den geheelen dag bleef het buitengewoon ®uk in de plaats. Laffe overval. Naar ons thans ter oore komt, heeft zich ndagavond tegen het einde van de feeste- ~*kheden ^ij het Amstelbad nog een onaan- ■•haam incident voorgedaan. «u ^eer Sluis, agent van politie te Am- nT!ï!i d'e z'c^ met zijn echtgenoote tegen middernacht naar de woning van zijn alhier ^machtige familie begaf, werd op den 'sterlanderweg by het passeeren van een luidruchtige personen zonder eenige «Weiding, uit louter baldadigheid, onver- "oeds aangevoUen. De heer Slui» trachtte dpi 200 8°ed mogelijk te verdedigen tegen cm geheel onbekende personen, wist een d vermetele heeren duchtig af te straffen, hem ^°n n*et verhinderen, dat de ander •en 'ne' een ^ard voorwerp, vermoedelijk br» Üf81016" mes' een m het 6elaat toe" Ki"rv waardoor hij een vrij ernstige hevig ^JWende hoofdwonde verkreeg. lich°- een juist passeerende auto. waarin Sli ii 'e ^ecr Duijt bevond, door mevr. w«rd staande gehouden, nanMft lafhartige aanvallers de vlucht en verdwe nen in het nachtelijk duister. De heer Luijt meende de aanvallers te hebben herkend en reed met den heer R. terug naar het Amstelbad, waar de politie met het feit in kennis werd gesteld. Men meende hier te doen te hebben met een paar Brabantsche zichters, die thans in de Wie ringermeer werkzaam zijn en die reeds bij vroegere gelegenheid hun vechtlust aan den dag hadden gelegd. De Brabanters waren even later ook weer op het feestterrein aanwezig en werden door den heer L. herkend, doch vóór deze de poli tie kon waarschuwen, waren zij wederom verdwenen. Het zal wel niet moeilijk vallen hen op te sporen. Melkcuraus geëindigd. Maandag en Dinsdag had het examen plaats van den gehouden melkcursus, uit gaande van de H. M. v. L. en den L. T. B., gegeven onder leiding van de heer N. J. Blauw, terwijl de theoretische lessen waren gegeven door den heer v. d. Meer, directeur van de Zuivelfabriek Excelsior. Van de 12 deelnemers slaagden er 8, n.L Janus Weel met 183 punten, mej. D. Leegwater 181, de heeren Tj. Bekkema 179)4, Jn. Leegwater 179, K. Reine 171, Jo Wenning 168)4, Jac. Pronk 184)4 en B. Wiggeman 158 punten. Alvorens de diploma's uit te reiken werd door den voorzitter der Noordhollandsche melkcommissie, den heer Reyne, gewezen op het groote nut van goed en zindelijk melken. Hij drukte de cursisten op het hart om het geleerde steeds in de praktijk voor oogen te houden. Ook kregen een woord van dank de heer P. Blaauw voor het beschik baar stellen van zijn veestapel en mevr. Blaauw voor het gezellig samenzijn na af loop van den cursug. Voorts bracht de voor zitter dank aan den heer v. d. Meer en de commissie van toezicht. Dat de cursusleider werd gewaardeerd, bleek niet alleen uit de woorden van dank, maar tevens uit de mooie vulpen, welke hem als aandenken door de cursisten werd aangeboden. Uitstapje ouden van dagen. De autotocht, die in onze gemeente ieder jaar aan de ouden van dagen wordt aange boden. heeft Woensdag, dank zij de offer waardigheid van de burgerij en de eigenaars van automobielen, weer plaats kunnen vin den. Ongeveer 90 oudjes hebben aan dezen toebt deelgenomen. Onder hen bevond zich ook de oudste inwoner van Heer-Hugowaard. de 96-jarige heer J. Dudink. Zij werden ver voerd in 19 luxe auto's en 2 autobussen. Hoewel het weer zich bij het vertrek, dat om 9 uur vanaf café Rus plaats vond, vrij dreigend liet aanzien, is het den heelen dag gelukkig droog gebleven. Eerst werd naar Amsterdam gereden, waar men een rondrit door de stad maakte. Verder reed men naar Het Gooi. In Hilver sum werd een warme maaltijd aangeboden, iets wat in vorige jaren nog nooit gebeurd is. Men maakte er een rondrit langs het mooie, nieuwe raadhuis en langs de studio's van de verschillende omroepvereenigingai. Hierna ging de tocht naar Valkeveen voor een bezoek aan den doolhof en de lachspie gels Hiervandaan werd de terugtocht naar Heer-Hugowaard aanvaard. Te ongeveer 9 uur arriveerden de auto's weer voor het café Rus, opgewacht door een deel van de burgerij en de muziekvereeniging „H U G O In de zaal van den heer Rus kregen de oudjes nog eer verversching, terwijl H.U. G O. een paar stukjes ten beste gaf. De voorzitter van de commissie, de heer A. Kooy, bracht dank aan allen, die hadden geholpen om den tocht weer te doen slagen. De heer J. Kamp dankte namens de oud jes de commissie en speciaal den voorzitter voor hetgaen zjj genoten hadden. Verder bracht spr. dank aan allen, die hun mede werking hadden verleend. Vervolgens werden de deelnemers weer door de chauffeurs naar huis teruggebracht. JAPANSCHE EMIGRATIE EN EXPANSIE. Een correspondent schrijft uit Kobe: Het Japansche departement van overzee- sche zaken heeft plannen ontworpen betref fende de emigratie naar Mantsjoekwo en de expansie naar het zuiden. Het emigratieplan omvat volgens de Japan Weekly Chronicle van 16 Juli de overbrenging in 2C jaar tijds, van een millioen Japansche gezinnen (vyf millioen personen) naar Mantsjoekwo. Met dit plan is een bedrag van 2 milliard yen gemoeid In het eerste jaar 1937—'38 zullen 10.000 gezinnen (50.000 personen) naar Mants joekwo vertrekken, waarvoor een bedrag van 8 millioen yen is uitgetrokken. In de volgende jaren zal het aantal gezinnen re gelmatig worden opgevoerd, terwijl ge tracht zal worden de regeeringsbijdragen geleidelijk te verminderen Het departement van overzeesche zaken is van oordeel, dat de overbevolking den toestand in Japan kritiek maakt, zoodat de oplossing van dit probleem niet langer aan ondergeschikte instanties kan worden over gelaten. Het evenwicht tusschen bevolking en be staansmogelijkheid ia in Japan ernstig ver stoord. De vestiging van talrijke Japanners in Mantsjoekwo wordt door de regeering van het hoogste belang geacht, gezien de onverbrekelijke banden, welke Japan en Mantsjoerye vereenigen. De expansie naar de Zuidzee-eilanden stelt veel geringere eischen aan de schat kist, want hier voor werd slechts 2 millioen yen uitgetrokken. De expansie is zuiver economisch en van volstrekt vredelieven- den aard. Het departement van overzeesche zaken acht ontwikkeling der zuidelijke regionen onmisbaar voor Japan's voorziening van voedsel en grondstoffen, waarmede het be volkingsvraagstuk ten nauwste samenhangt. Het departement zal krachtig streven naar het verkrijgen van concessies in den vreem de en daarvoor actief samenwerken met buitenlandsche zaken. NIEUWS UIT DE ONDERWERELD. Een zekere Giovanni Arena is te Phila- delphia, toen hij vergezeld van zijn vriend Felwestein zijn huis verliet, door een regen van kogels vermoord, die op hem afgescho ten werden uit een auto, die vlak bij het trottoir stilhield. De beide mannen waren op slag dood. De auto verdween onmiddellijk na den aanslag De politie is van meening, dat het hier gaat om een wraakoefening tusschen leden van de onderwereld. BOSCHBRAND IN MINNESOTA GEBLUSCHT. Reeds twee dagen waren ruim 15000 boe ren met inspanning van alle krachten aan het blusschen van een geweldigen boseh- brand in Minnesota, zonder dat zij daarbij veel succes behaalden, toen plotseling een hevig noodweer losbarstte, waardoor ein delijk een einde gemaakt werd aan het vernielende vuur. Verscheidene duizenden acres bosch zijn verbrand. Omdat meneer A zijn auto net op den hoek heeft geparkeerd, kan B zijn bocht niet veilig nemen. Parkeeren in bochten, in te smalle straten of te dicht bij een hoek is gevaarlijk en... verboden! SUkken. Veel planten worden gemakkelijk voort- gekweekt door stekken. Sommige planten stekken we in het winterhalfjaar, o.a. tal van houtgewassen, andere stekken we in het voorjaar in kassen en bakken, b.v. ver schillende pot- en perkplanten, maar ook nu kunnen we verschillende planten stek ken. Allereerst noemen we geraniums of Pelargonium zonale. We snijden de stekken ter lengte van ormutr 8 6.M. juist onder een bladknop af. Het onderste blad nemen we geheel weg, terwijl we het volgende bind gewoonlijk half door snyden om te groote verdamping tegen te gaan. Bloem stengelsknoppen breken we weg en ook verwijderen we de schutblaadjes ter weer?- zyden van de bladknoopen. De aldus be handelde stekken plaatsen we in gewone tuinaarde, maar vooral niet te diep. We kun nen ze heel goed in een hoekje van den tuin, dicht bijeen plaatsen. Bij scherp zonnig weer brengen we gedurende de eerste da gen eenig schermmateriaal aan. Na 2 of 3 weken zyn de stekken reeds geworteld of is er in elk geval een nieuw weefsel ge vormd, waaruit spoedig wortels te voor schijn komen. We nemen ze nu op en plaat sen de stekken in potjes ter grootte van 7 i 8 c.M. gevuld met goede tuinaarde of bladaarde vermengd met graszodenaarde en een weinig zand. Ook hierin plaatsen we de stekken niet te diep. De potjes plaatsen we op den grond, in een bak of op den open grond, zonder glasbedekking. Zoo blijven ze staan tot ongeveer half September, waar na ze in een bak onder glas komen. We luch ten dan vooral zooveel mogelijk. Pas in October brengen we de stekken binnen. We kunnen ze overwinteren op elke vorstvrye, en vooral goed lichte plaats. Ze mogen ech ter vooral niet te warm staan. Een goede plaats om ze te overwinteren is voor een raam op het zuiden in een vorstvry ver trek. Gedurende den winter geven we de stekken weinig of geen water. Ook sommige vaste planten kunnen nu worden ge stekt, o.a. Dianthus of anjersoorten, Galega, Helianthemum of zonroosje, Iberis of scheef- bloem, Nepeta of kattenkruid, lavendel, rozemarijn, Phlexsoorten, Thijm, Veronica en Penstemen. Ook hiervan nemen we de stekken niet te lang, snijden ze onder een bladknop af. en deze plaatsen we in een ge sloten bak, in zandige aarde, dicht bij het glas. We schermen en sproeien naar behoef te totdat de stekken zijn geworteld. Daar na wordt flink gelucht om de jonge plantjes af te harden. We overwinteren ze in den bak en gedurende den winter dekken we, hoe wel een paar graden vorst niet schaadt. Pas in het voorjaar worden de jonge plantjes buiten uitgeplant. A. G. Bestrijding van enkele plantenziekten. Wie aan tuinieren doet, weet uit onder vinding, dat onze planten tal van belagers hebben, waartegen we voortdurend den strijd moeten aanbinden. Het aantal vijan den van onze planten, zoowel plantaardige, als dierlijke, is zeer uitgebreid. Waarbij ook tal van lagere organismen, vooral zwammen, een rol spelen. Het is de bedoeling om hier een greep te doen uit het vele. Zoo worden rozen vaak aangetast door „het wit" sphae- rothecapannosa, een meeldauwzwam. Bla deren, knoppen en jonge scheuten zyn dan als met een wit poeder bedekt. Een bestui ving met fijne bloem van zwavel, toegepast op een zonnige droge dag, is hier tegen een goed bestrijdingsmiddel. Een ander goed middel hiertegen is salicylzuur, waarvan we 1 ons oplossen in een liter brandspiritus en dit vervolgens met 2 K.G. groene zeep op lossen in 100 L. water. Voor het bereiden van kleinere hoeveelheden is alles natuur lijk naar verhouding. Hiermede bestrijden we dan tevens bladluizen en cicaden, waar van de rozen gewoonlijk ook veel hebben te lijdqn. Ook het overblijvende viooltje Viola cornuta wordt in den zomer vaak aangetast door het wit en kunnen we met een zelfde oplossing behandelen. Op Chrysanthemum indicum komt vaak een andere meeldauw zwam voor n.1. Oidium chrysanthemi. Ook hierdoor worden bladeren, bloemknoppen en stengels als met een meelachtige laag overtrokken. Zoodra we dit constateeren, bestuiven we de planten met fijne bloem van zwavel. Veel planten worden aanget?st door bladluizen en hiertegen spuiten we met een zeep-spiritus oplossing of met een hicotine-oplossing. Voor bezitters van kleine tuinen is het gebruik van „poliflor" of van „Phytophiline" ter bestrijding van planten ziekten aan te bevelen. Het kan worden gebruikt ter bestrijding van alle soorten van luizen en cicaden. Het wordt verhandeld in bussen met een inhoud van 1 K.G. (ook in kleinere en grootere bussen) en op deze bus sen is aangegeven waartegen en hoe het moet worden aangewend. Wel moet men deze aanwijzing serieus opvolgen, daar men anders gevaar loopt, de te behandelen plan ten ernstig te beschadigen. Veel hinder on dervindt men ook van tal van vretende in secten als rupsen en kevers. Deze kunnen we o.a. bestrijden met loodarsenaat, waar van we een half ons oplossen in 10 L. kalk- water. In den grond hebben we vaak last van emelt, de larve van de langpootmug. We kunnen deze lokken door vangplanten als sla en andijve, waarbij we de aangetrof fen larven kunnen dooden. Een bestrijdings middel hiertegen is 10 gram Parijschgroen, vermengd met 250 gram zemelen, uit te strooien over den grond. Deze hoeveelheid ia voldoende voor 100 M2. A. G. TAXEGEDEELTE CONSUMPTÏEMELK. De Nederlandsche zuivelcentrale deelt mede 23 tot en met 29 Augustus 1936 con- sumptiemelk regeeringscontract taxegedeel- te 6 1/4 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwali teit. overmelk regeeringsminimumprijs 4.40 cent. Afdrach bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2 1/2 cent. DE POSTVLUCHTEN. De Dj alk, thuiareis, en de Perkoetoet op de uitreis, zyn gister te Athene geland; de Kwak arriveerde te Bandoeng. BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Een bombardementsvliegtuig van de Fransche militaire luchtvaart is bij een nachtelijke oefenvlucht boven een muni- tieopalagplaats naby Bayonne in het depar tement Aude neergestort. Vier leden der bemanning konden zich met een valscherm in veiligheid brengen. Een vijfde Iftzittende, een kapitein-vlieger, kwam om het leven. Hl'URBUSLAG EN STEUN. Bezwaren van B. en W. tegen de nieuwe maatregelen der regeering. Burgemeester en Wethouders van Alk maar hebben dezer dagen bij den minister van sociale zaken bezwaren inge bracht tegen de intrekking van den huur- byslag voor werkloozen en de verminde ring der steunbedragen voor hen, die door langdurige werkloosheid getroffen zijn. Het College heeft er by den minister op aange drongen, van de invoering van deze maat regelen af te zien. Holland—West-Afrika Lijn. Maaskerk 19 Aug. v. West-Afrika te R.dam. Rotterd. Lloyd. Sibajak uitr. 19 Aug. v.m. 5 u. v. Suez. Indapoera thuisr. pass. 18 Aug. nam. 6 uur Perim. Blitar thuisr. 19 Aug. v. Padang. Kota Nopan uitr. pass. 18 Aug. nam. 6 uur Gibraltar. Modjokerto uitr. 19 Aug. te Belawan. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba uitr. 18 Aug. v. St. Vincent. Alpherat thuisr. 17 Aug. v. Montivedo. Alwaki 18 Aug. v. R.dam te Buenos Aires, lphacca 19 ug. v. Hamb. te Rotterdam. HollandAmerika Lijn. Drechtdyk 17 Aug. nam. v. Los. Angeles n. Rotterdam. Bllderdyk 18 Aug. v. R.dam te N. York. Volendam 18 Aug. v. N. York te Roterdam. Volendam 19 Aug. v. Boston n. Philadelphia Damsteryk thuisr. 17 Aug. v. San. Fransisco Binnendijk thuisr. was 18 Aug. 11.50 uur v.m. 450 mijl van Lands End. Edam van Rotterdam n. New York, was 17 Aug 12 u. 's middags 120 mijlen Z. van Valencia. Halcyon Lijn. Rozenburg 17 Aug. v. Oran n. Nantes. SilverJavaPacific Lijn. Saparoea, 17 Aug. v. Singapore n. Pacific Kust. Kota Agoeng 17 Aug. v. Bombay te Van- couver. JavaChinaJapan Lijn. Tjisadane 16 Aug. v. Shanghai te Hongkong. JavaNew-York Lijn. Madoera 18 Aug. v. Quebec n. New-Orleana. Stoomv. Mij. „Oecaan". City of Cardiff 18 Aug. v. R'dam te Hong kong. Hector 16 Aug. v. Osaka n. R'dam. Polydorus 17 Aug. v. A'dam te Bat. Phrontia v. Java n. A dam, 18 Aug. v. Port Said. Antenor v. Japan n. R'dam pass. 19 Aug. Perim. City of Eastbourne v. Japan n. R'dam 18 Aug. te Havre. Holland—Afrika Lijn. Bloemfontein thuiar. 19 Aug. te Lissabon. Boschfontein 19 Aug. van Beira naar Mo zambique. Ver. Nederl. Scheepvaart Mij. Holland—Oost-Azië Lijn. Gaasterkerk uitr. 18 Aug. van Aden. Grootekerk uitr. 18 Aug. te Shanghai. Zuiderkerk thuisr. 17 Aug. van Manilla. Stoomvaart Mi). Nederland. Joh de Witt thuiar. wordt verw. te IJmui- den en Amst. op 20 Aug. resp. 2 en 8 uur. Poelau Tello thuiar. 19 Aug. te Hamburg. Tarakan 6e jeugdreis 19 Aug. te Skjolden. Johan van Oldenbarnevelt uitr. 19 Aug. v. Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde thuisr. 19 Aug van Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Eemland uitr. 19 Aug. te Rio de Janelro. DE STEREO-FILM IN HET VICTORIA-THEATER. Hoofdfilm: Nieuwe Eddle Cantor- film. Niet alleen, dat deze week in het Victoria- theater de nieuwe film-attractie, n.L de stereo-film vertoond zal worden, neen. de hoofdfilm n.1. een nieuwe grappige Eddie Cantor-film, mag eveneena met eere ge noemd worden. Van morgen af zal in het Victoria-Thealer een nieuwe Eddy Cantorfilm draaien, geti teld „De Millioenen-erfenis". Volstaan wc met te vermelden, dat de geheele historie draait om een erfenis van 77 millioen dol lar, die toekomt aan een armen jongen (Eddy Cantor) maar door vele anderen wordt begeerd. De film is, als vele Amerikaansche come- dies, gedeeltelijk revue. Zoo nu en dan laat men, onder het een of ander voorwend sel, het verhaaltje in den steek, opdat we ons kunnen vermaken met Amerikaansche revuescènes in kleuren. Het malle verhaal is onderhoudend, dank zij de aanwezigheid van Eddy Cantor, die een onvergetelijke zot is en door de vaak zeer gevatte dialoog, waarin de grootste waanzin niet is geschuwd. Wanneer men eens zeer uitbundig lachen wil om een goed soort humor, dan mag men deze Eddy Cantor-film niet verzuimen. In het voorprogramma zal bovendien »er teekenfilmpje worden gedraaid, waarin de beroemde biggetjes optreden. Het is een kostelijke grap, die weer eens bewijst, over welk een speelsche fantasie en welk een fabuleuze vakbekwaamheid de makers van deze filmpjes beschikken. DE KRIBBEBUTER TE LONDEN. Een gunstig oordeel van de Man chester Guardian. De Manchester Guardian bespreekt de Nederlandsche film De Kribbenbijter, die van 24 Augustus af in de Academy Cinema in Oxfordstreet te Londen vertoond zal worden. Het blad schrijft, dat het de eer ste Nederlandsche comedie is, die in Enge land te zien is en acht het nogal een durf om de film in Engeland uit te brengen, omdat de vertooning 90 minuten duurt Niettemin is het aantal oogenblikken, dat de film saai is, maar heel klein en verschei dene malen gaf zy aanleiding tot gelach althans by de eerste voorstelling voor jour nalisten zoodat het blad de film wel kan waardeeren en er succes van verwacht De acteurs worden allen geroemd, de ac tie vindt men levendig. Verder wordt het optreden van Louis Borel in de film be sproken, die den laatsten tyd te Londen werkt en die in het Embassy theater te Londen (Swiss Cottage) succes heeft gehad in Return to Yesterday. Borel zal binnen kort tezamen met Peggy Ascroft optreden in een Engelsche film Head Over Heels en de Manchester Guardian acht het voor Engelsche filmkenners van belang om het spel van Borel te gaan zien, die binnen kort rollen van fqrmaat in Engeland te spelen zal krijgen. INGEKOMEN PERSONEN. J. J. W. Keyzer, R.K., rijksveldwachter, en echtg., van Beverwijk naar Corfstraat 47. E. N. Tuyn, N.H., monteur, van Bergen (N.H.) naar Landstraat 14. B. A. Boll, N.H., stucadoor, van Hoorn naar Dr. Schaep- mankade 27. S. Smit, R.K., z. b., van Oud karspel naar Oudegracht 187 inw. P. J. Beeldman, N.H., drogistbediende, van Ber gen (N.H.) naar Leegwaterstraat 17. H. J. C. Koppijn, H.A.Z.E.A., rijksklerk, en ge zin, van Zwolle naar St. Antoniusstraat 11 inw. A. J. Govers, R.K., dienstbode, van Heiloo naar Nieuwlandersingel 70. J. Zoon, R.K., timmerman, van Ursem naar van Teylingenstraat 14. J. van Hems- bergen, N.H., bedrijfsleider, van Haarlem naar Corfstraat 13. C. H. van Erkelens, geen, bouwkundige, Wijk by Duurstede naar Nieuwpoortslaan 11. A. J. Ruiter, R.K., tandarts, en echtg., van Maartensdijk naar Nieuwlandersingel 43. C. W. Ber ger, N.H., leerl. verpleegster, van Deventer naar Wilhelminalaan 11. J. Lourens, geen, arts. van 's-Gravenhage naar Oude gracht 295. M. F. C. Glebbeek, N.H., huis houdster, van Groningen naar Oudegracht 120. A. T. van Langen, R.K., ass. in de huishouding, van Hoogkarspel naar Mient 21. P. C. van den Bogert, N.H., landbou wer, van Hedel naar Westdijk 19. S. Wij- benga, Ger. K., leerl. verpleegster, van 's- Gravenhage naar Wilhelminalaan 11. H. Schilder, R.K., los-arbeider, van Bergen (N.H.) naar Parkstraat 18a. T. Koster, huishoudster, van Nibbixwoud naar Corf straat 8. K. Buik, slager, N.H., van Schagen naar Ridderstraat 14. A. J. Elmendorp, ass. in de huish., C.G., van Rotterdam naar Nieuw poortslaan 141. Echtg. J. Visser, z.b., N.H van Bergen (N.H.) naar Zoutstraat 3. J. M. Wijte, dienstbode, R.K., van Heerhugo- waard naar Boomkampstraat 6. Chr. Hoogland, koopman, geen, en gezin, van St. Maarten naar Molenbuurt 28. G. Veen- boer, huishoudster, R.K., van Amsterdam n. 2e Tuindwarsstraat 19. Echtg. J. Zoon, R.K., van Berkhout naar van Teuijygensti-.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7