Voor de Huisvrouw. ST SroSrdS S; ££52*voor de Glimlachje 27. van G. 14. F. M. Meijer, dienstbode, R.K., van Gravenhage naar Emmastraat 41. J. Scholten, z.b., R.K., v. Rotterdam n. Nieuw- landersingel 70. L. v. d. Matten, vol. zui- vellabr., Ev.L., van Duitschland n. Wilhel- minalaan 23. J. E. de Graaf, N.H., Enkhuizen naar Nieuwpoortslaan 115. - Trompetter, R.K., van Velsen naar Sanders- buurt 13. G. A. van Baal, huisschilder, R.K., van Amsterdam naar Hekelstraat nn L. J. Vredenburg, waschknecht, R.K., Oudorp (N.H.) naar St. Annastraat 10. Borst, z.b., N.H., van Bergen (N.H.) naar Kennemerstraatweg 173 inw. C. A. J. F. Harzing, kellner, R.K., en gezin, geen, van Amsterdam naar Spoorstraat 9. Wed. J. de Haan, geen, van Graft naar St. Anna straat 41. F. Floris, R.K., van Heiloo naar Lindenlaan E40. C. M. Dikkeboom, d.h., C.G., van Heiloo naar Koningsweg Echtg. J. Lourens, geen, van Amersfoort naar Oudegracht 293. M. P. van der Himst, fabrieksarbeider, R.K., van Groote- gast naar Raaksje 12. Echtg. W. Schaf- raad, en dochter, R.K., van Heiloo naar C W. Bruinvisstraat 4a. H. G. van Maarsse- veen, kantoorbediende, R.K., van Utrecht naar Cabeljaustraat 11a. M. Koning, dienstbode, R.K., van Egmondbinnen naar Spoorstr. 64 inw. J. Heidstra, kapper, N H., van Hoorn n. Oudegracht 291. J. A Sinnige, z.b., R.K., van Grootegast n. Popels manslaan 23. P. v. Donselaar, z.b., Ger. van den Helder n. Kennemerstr.weg 187. - Wed. J. Braak, z.b., N.H., van Beemster n Heul 13a. Wed. H. Bakker, N.H., v. Edam naar Verdronkenoord 105. C. J. M. van 't Hoff, slager, R.K., van Amsterdam naar Laat 142. B. van der Kop, koopmap, N.I., van Hilversum naar Oudegracht 196. VERTROKKEN PERSONEN. K. J. H. van Sluis, z.b., geen, van Spoor straat 34 naar Schiedam. A. Rodenburg, banketbakker, N.H., van Spoorstraat 59 n Hengelo (O.) A. C. Lachniet, verpleeg ster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Mid delburg. Wed. P. J. Kramer, z.b., N.H., van Kruislaan 14 naar Zeist. J. Hogen- birk, arbeider-rangeerder N.S., geen, van 2e Tuindwarsstraat 21 naar Oudorp (N.H.) K. Bakker, dienstbode, N.H., van Nood woning 1 naar Koedijk. W. Führ, instru mentmaker, E.v.L., van Kanaalkade 33a n. Duitschland. Wed. H. Vos, z.b., N.H., van Hekelstraat 30 naar Wijdenes. G. Hare maker, huishoudster, en zoon, z.b., D.G., van Oudegracht 120 naar Medemblik. A. Sou verein, kellner, geen, van Schermerweg 58 naar Harlingen. S. A. Sanderson, klerke dir. belastingen, N.H., van Lyceumstraat 51 naar Heiloo. J. Engelsman, kantoorbe diende, geen, van Druivenlaan 53 naar Be verwijk. M. J. Roubos-van der Wissel, z.b., D.G., van Tuinstraat 59 naar Zaandam. J. M. de Bree, timmerman, R.K., van Baan- singel 21 naar Utrecht. H. Klaver, kloos terzuster, R.K., van Emmastraat 12 naar 's Hertogenbosch. K. Loup-Engelsma, z.b., geen, van Oudorperdijkje 46 naar den Hel der. B. H. E. Niessink, kleermaker, N.H., en echtg., geen, van Brouwerstraat 7 naar Castricum. A. Koopmans-Davids, z.b., N. H., en kinderen, geen, van Asterstraat 17 n. St. Pancras. G. Wensink, technisch ambt, N.S., N.H., en gezin, geen, van Comansstraat 17 naar Rotterdam. N. Koning, h.i.d.h., N.H., van Houttil 58 naar Bergen (N.H.) M. Dekker, dienstbode, R.K., van Kennemer straatweg 84 naar Limmen. F. G. B. Sar iemijn, kantoorbediende, R.K., van Perron straat 9 naar Heiloo. F. Hieminga, reizi ger, G.K., en echtg., van Mient 20 naar Hei loo. H. Bieman, keukenknecht, en echtg., N.H., van Schermerweg 58 Nieuwlandersin- gel 52 naar Limmen. S. Borjeson, gara gehouder, geen, en gezin, van Kanaaldijk 18 naar Oudorp (N.H.) J. Duijn, leerl. monteur, D.G., van Kanaaldijk 18 naar Oudorp (N.H.) C. Vonk, geen, machinist ter koopvaardij, van Oudegracht naar Eng. Indië. A. J Wijnker, R.K., echt. v. J. Sietsma, z. b„ van Zeglis 83 naar Bergen (N.H.) W. Waslan- der, N.H., dienstbode, van Juliana van Stol berglaan 5 naar Winschoten. P. L. Voge laar, N.H., hulpopzichter b. d. Prov. Water staat, van Wagenmakersstraat 3 naar Haar lem. J. de Groot, R.K., dienstbode, van Schoutenstraat 4 naar Heerhugowaard. D. M. M. Staa, R.K., dienstbode, van 2e Ka belstraat 12 naar Bergen (N.H.) D. van Genne, geen, letterzetter, en echtg., van N.G. Piersonstraat 6 naar Hoogeveen (D.) J. H. Hoekmeijer, N.H., ass. huis., van Metius- gracht 14 naar Hilversum. C. M. A. de Bueger, R.K., z. b., van Steijnstraat 12 naar 's-Gravenhage. F. M. A. Stadegaard, R.K., kantoorbediende, en echtg., van Reguliers laan 18 naar Nieuwlandersingel 51 naar Hei loo. P. Nieuweboer, geen, handelsreizi ger, en echtg., van Spoorstraat 49 en Spoor straat 13 naar Heerhugowaard. F. G. Wilms, N.H., chauffeur, van K. van 't Veer- straat 9 naar Amsterdam H. M. Franken, R.K., kappersbediende, van Westerweg 52 naar Tilburg. P. Schoen, N.H., echtg. v. L. Stougje, z. b., en dochter, van Overdiepad 24 naar Den Helder. H. Th. A. Schut, geen, kapper, van N.G. Piersonstraat 25 naar Amsterdam. J. Graaff, Ger. K., echtg. v. J. Gerardus Welbergen, z. b., en zoon, van Rippingstraat 15 naar Nederl. Indië. H. A. M. A. A. S. Maas, R.K., leerl. kraamver pleegster, van W aerdendelstraat 1 naar Haarlem. N. J. Bouma, Ger. K., arts, van Kennemerstraatweg 19 naar Driebergen Ry- senburg. WOLLEN BABYKLEERTJES. Wollen babykleertjes kunnen lang mooi blijven, mits ze maar op de eenige, goede manier behandeld worden, n.1. met'Lux. Zet het te wasschen stuk in lauw, byna koud water te weken; strooi de benoodigde hoeveelheid Lux in koud water (in het koude jaargetijde het water eerst op zomer- temperatuur brengen). Daarna even op kloppen. In het aldus verkregen sop goed heen en weer bewegen, zonder wrij ven of wringen. Herhaaldelijk spoelen in water van dezelfde temperatuur als het waschwater, tot het helder blijft. Het water uitknijpen zonder wringen. Bij het drogen verdient het aanbeveling het stuk tusschen doeken (liefst badhanddoeken) uit te rol len, om het svgrtollige water te Yêfwijde* ren. Het artikel in zijn oorspronkelijken vorm terugbrengen. Naargelang van de breiwijze, moet 't eene artikel in de breedte, het andere in de lengte bij gerekt worden. Indien U de wollen babykleertjes op deze wijze behandelt, zult U verbaasd zijn, dat ze zoo lang mooi kunnen blijven. LEKKERE BOTERHAMMETJES. Een smakkelijk belegseltje voor de bo terham nu eens iets anders dan het „alledaagsche" plakje kaas, ham of worst kan in allerlei gevallen goede diensten bewijzen. In de eerste plaats, als we gasten ver wachten en we b.v. by de middagthee ter vervanging van de zoetigheidjes eens iets hartigs willen geven verder voor de uitstapjes, die een „week-end" of een vacantie genoegelijk maken en waarbij we ons op een gemakkelijke manier wel graag iets smakelijks willen voorzien; ten slotte voor de velen, die hun twaalfuurtje niet thuis kunnen gebruiken, de volwassenen en de kinderen, die in hun boterhamtrom meltje verlangend uitzien naar de een of andere smakelijke verrassing. Bij voorkeur zullen we voor al die geval len een greep doen uit de verschillende smeerbare mengseltjes, die zich zoo bij uitstek leenen tot het vormen van een samenhechtend laagje tusschen twee sneetjes brood of tusschen de helften van een doorgesneden klein broodje: de boter hammetjes gaan dan naar binnen, zonder dat ze de vingers vuil makenin al de bovengenoemde omstandigheden een groot voordeel! Laten we eens nagaan, wat er op dit ge bied zoo al te bereiken valt. We beschrij ven slechts een viertal mogelijkheden, in de overtuiging, dat de vindingrijke huis vrouw naar dit voorbeeld nog verschil lende andere samenvoegingen bedenken zal. Groene-kruidenboter (vooral sma kelijk tusschen sneetjes bruinbrood) 100 G. (1 ons) boter, wat peter selie, selderij en dragon, V2 thee lepeltje Maggi's Aroma. Pluk van de drie soorten tuinkruiden alleen de blaadjes af, wasch ze, droog ze tusschen een schoonen doek en hak ze zoo fijn mogelijk. Roer de boter tot een zalfachtige massa, voeg er druppelsgewijs de Maggi's Aroma bij en meng er dan ge lijkmatig de gehakte groene kruiden door. Tomatenboter. 100 G. (1 ons) boter, 1 eetlepel dik tomatenpurée, een ietsje peper en zout, theelepeltje Maggi's Aroma. Roer de boter met wat peper en zout (vooral weinig!) zalfachtig; druppel er de Maggi's Aroma in en vorm er dan met de tomatenpurée een gelijkmatig, zachtrose smeerseltje van. Leg desverkiezende tusschen twee met tomatenboter besmeerde sneetjes (of hal ve broodjes) een laagje hardgekookt ei (door een zeef gewreven) of eenige plakjes hardgekookt ei. Kaasboter. 100 G. (1 ons) boter, 50 G. (V2 ons) geraspte oude kaas, een paar druppels Maggi's Aroma, ongeveer 1 eetlepel melk, misschien een ietsje mosterd. Roer de boter met de geraspte kaas tot een gelijk mengsel en verdun dit met de melk en de Maggi's Aroma tot het gemak kelijk smeerbaar is; voeg er desverkiezen de wat aangemaakte mosterd bij. Strijk het mengsel uit tusschen twee sneetjes wit-, bruin- of roggebrood. Gekruide eierboter. 100 G. (1 ons boter), 3 hardgekookte eieren, 2 theelepels aangemaakte mosterd, wat zout en peper, 1 klein theele peltje Maggi's Aroma. Wrijf de hardgekookte eieren door een niet te fijne zeef; roer de boter met de mosterd en de Maggi's Aroma zalfachtig, meng er wat zout en peper door en vorm er met de fijngeweven eieren één smeer baar geheel van. Strijk het mengsel uit tusschen sneetjes wittebrood. Spoct DE OLYMPISCHE SPELEN. Een uitlating van De Baillet-Latour. De heer de Baillet-Latour, voorzitter van het C.I.O., heeft in een gesprek met een der vertegenwoordigers van L'Auto, onder meer het volgende gezegd: „Met alle kracht zal ik mij verzetten tegen het betreurenswaardig streven, om de sport op te offeren aan het ceremonieel. Het moet uit zijn met al die feesten, met die eeuwige recepties, die manifestaties buiten de Spelen, die tot in den nacht duren". „Minder feestelijkheden, men moet terug- keeren tot de oorspronkelijke sportieve at mosfeer, tot de Helleensche opvattingen der spelen". „Duitschland heeft stellig iets groots ge organiseerd, iets dat niet te verbeteren is. Maar indien wij in deze richting verder gaan, dan zullen wij de kleine naties ont moedigen. En het is noodzakelijk, dat onze spelen het eigendom van de geheele wereld blijven. Ze behooren even goed aan Lich- tenstein als aan Amerika. Het is noodzake lijk, dat elke natie, die het Olympisch ideaal waardig is, in staat moet zijn de Spelen te organiseeren, zonder a priori te weten, dat ze verre achter zullen staan bij de vooraf gaande spelen". „Ik hoop, dat de komende spelen gehou den zullen worden in de oude sfeer, waarin ze ontstaan zijn". We onderschrijven deze woorden ten volle. Het zou echter wel wenschelijk ge weest zijn, indien de voorzitter van het C. I. O. dit eens uitdrukkelijk had doen uit komen, voor dat men over ging tot de stemming Helsingfors of Tokio. Immers men kan er van verzekerd zijn, dat men te Tokio al het mogelijke zal doen om de Berlijnsche Spelen nog te overtref fen, voor zoover dat tenminste mogelijk is. Schaken. WEDSTRIJD TE MUNCHEN. Nederland wint van Litauen. Gister werd de wedstrijd te München voortgezet met de vierde ronde. Onze land- genooten wisten hierin van Litauen met 53 te winnen. De uitslagen luidden: Italië—Finland 3 1/2-4 1/2. Roemenië—Brazilië 3 1/2-3 1/2 m. 1 hang- partij. Tsjechoslowakije—Estland 4-4. ZwitserlandNoorwegen 4-3 m. 1 hangp. PolenBulgarije 8-0. DuitschlandZwitserland 3 1/2-3 1/2 m. 1 hangpartij. Letland—Zuidslavië 11/2-51/2 m. 1 hangpartij. IJsland—Frankrijk 31/2-11/2 met 3 hangpartij. Litauen—Nederland 3-5. Denemarken—Dostenrijk 2-5 m. 1 hangp. De gedétailleerde uitslagen van de Ne- derlandsche spelers tegen Litauen waren: Prins (Zwart) remise met Mikenas; Fel- derhof remise met Vistaneckis; Van Schel- tinga (Zwart) wint van Paitonis; Hamming verliest van Luckis; Muuring remise met Abramavicius; De Groot wint van Arlaus- kas; Cortlever remise met Skema; Koomen wint van Skibiniauskas. Kolven. NEDERLANDSCHE KOLFBOND. Voorafgaande aan de groote nationale kolfwedstrijden, welke in het begin van de volgende maand te Koog aan de Zaan zul len worden gehouden in hotel „De Waak zaamheid" van den heer H. Ero, werd een 50-slagenwedstrijd gehouden. De deelne ming aan dezen wedstrijd was groot. Pl.m. 100 kolvers hebben elkanders krachten ge meten. De uitslagen waren als volgt: Gummi-ballen. Eerste klasse: eerste prijs D. de Smeth, Sta Vast Grootebroek 472 punten; tweede prijs D. Rijper Jr., Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 464 punten; derde prijs W. Visser, De Vier eenen. Span broek 454 punten; serieprijs C. Vlug Jz., Volharding Oudkarspel 110 punten. Tweede klasse: eerste prijs A. Eecen, On der Vrienden Oudkarspel 444 punten; twee de prijs G. Teeling, Zaandijk 437 punten; derde prijs D. Rijper Sr., Gezellig Samen zijn, Zuidscharwoude, 435 punten; serieprijs A. Houter, Aan is Winst, Venhuizen, 104 punten. Derde klasse: eerste prijs Kistemaker, Barsingerhorn, 402 punten; tweede prijs P. de Wit te Wormer, 396 punten; derde prijs D. Plakman, Volharding, Oudkarspel, 392 punten; serieprijs G. Hoorn, Mik Wis, Koog aan de Zaan, 97 punten. Sajetballen: Eerste klasse: eerste prijs D. Tiemeijer, Amsterdam, 452 punten; serie prijs W. Gorter, Onder Ons, Krommenie, 105 punten. Tweede klasse: Eerste prijs D. Blaauboer, Barsingerhorn, te Barsingerhorn, 432 pun ten; tweede prijs Joh. Dil, Zaanstreek, Zaandijk, 414 punten; serieprijs J. G. van Tongeren, Onder Ons, Krommenie, 101 pnt. Paarden. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De N-V. Kennemer Sportclub in liquidatie houdt wederom draverijen op Zondag 30 Augustus. Voor deze courses zijn de volgende paarden ingeschreven: I. (1.30 uur). Augustusprijs. Prijzendra- verij 4e klasse. Afstand 2000 Meter. Prijzen: 200.— en 25.—. I. Aurelor, 2. Ylanda, 3. Ylbode, 4. Willy Quetteville, 5. Achilles, 6. Yack, 7. Zilver Queen, 8. Zonnebloem V, 9. Yolanda. II. (2 uur). Koninginneprijs. Heatprjjzen- draverij 2e en 3e klasse. Afstand 1640 Me ter (Engelsche heat). Te loopen in series van ten hoogste 6 paarden. In de beslissende heat loopen de winners der series, benevens de drie paarden, die den snelsten tijd ge maakt hebben. (Bij deelname van minder dan 10 paarden wordt de heat als gewone heat geloopen). Prijs 300.benevens 50.voor den tweeden aankomende in de beslissende heat. 1. Zora, 2. Windekind, 3. Up-to-Date, 4. Welkom, 5. Winnie Scott, 6. Vassal, 7. W Petrosia, 8. Xantippe, 9. Xerxes, 10. Xenia G. III. (2.45 uur). Kermisprijs. Heatprijzen- draverjj 1ste klasse (Engelsche heat). Te loopen in series van ten hoogste 6 paarden. In de beslissende heat loopen de winners der series, benevens de 3 paarden, die den snelsten tijd gemaakt hebben. Afstand 1700 Meter. Bij deelname van minder dan 10 paarden wordt de heat als gewone heat ge loopen. Ho, kwajongen!... je kan toch wel is bellen! Ik beloof 't je hoor, moeder! welk nummer heb ie!!! Prijs 400.— benevens f 50.— voor den tweeden aankomende in de beslissende heat. 1. Mc. Gregor, 2. Calumet Donald, J Dreamer's Star, 4. Libertus, 5. Fanfare, 6, Princess, 7. Snowdown, 8. Lilian W Ax- worthy, 9. Francis May, 10. Benker, 11 Olympia, 12. Determination, 13. Senator Madden. IV. (3.30 uur) Kampioenschap van Neder land 800 M. Kortebaandraverij-handicap voor alle in Nederland geregistreerde paar den. Aangespannen. Te rijden in series. Min afstand 700 Meter, maximum afstand 800 Meter. Prijzen: 200.—, benevens 100.— voor den winner en een zilveren plaquette, aan geboden dor de K. N. H. R. V., 40. 20.— en 10.—. 1. IJ Kernei, 2. Zoo Doorlooper, 3. Our Uhlan B, 4. Catabora T, 5. Fatima, 6. X Smi- ling, 7. Anna Bradfords Guy, 8. Xiphias, 9. Trotteur, 10. Windekind, 11. Roulette, 12. Noma B, 13. Loblied, 14. Fanfare, 15. Zoon David Guy, 16. Zonnestraal, 17. Welkom, 18. Winnie Scott, 19. Princess, 20. Vassal, 21. Achilles, 22. Yledizoon, 23. W. Petrosia, 24. Yack, 25. Xantippe, 26. Xerxes, 27. Francis May, 28. Vaandrager, 29. Zilver Queen, 30 Weidlooper, 31. Zonnebloem V, 32. Arnim, 33. Clara Baxon, 34. Robert E Lee, 35. Ko nora, 36. Ednard, 37. Xilandra G, 38. Sena tor Madden. Wielrennen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Door de N.W.U. zijn de navolgende wiel renners ingeschreven om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen 1936 in Zwit serland: baan wedstrijd sprint 1 K.M. professionals: J. J. van Egmond, A. van der Linden en G. Leene; amateurs: A. van Vliet en B. J. van der Voort; 100 K.M. met motorgangmaking: H. Alke- ma met gangmaker F. A. Wiersma, J. J. Snoek met gangmaker A. L. Kaser; wegwedstrijd: professionals (afstand 220 K.M.): C. Pellenaars; amateurs (afstand 145 K.M.): P. L. Gom- mans en G. B. Schulte. Boksen. JOE LOUIS SLAAT SHARKEY K.O. IN DE DERDE RONDE. Sharkey reeds in de tweede ronde tweemaal tegen de planken voor negen tellen. Joe Louis, die onlangs van Max Schme- ling heeft verloren, is er in geslaagd den ex-wereldkampioen zwaargewicht Jack Sharkey een k.o.-nederlaag toe te brengen in de derde ronde van een gevecht, dat he dennacht in het Yankee-stadion te New- York voor 35.000 toeschouwers heeft plaats gevonden. Sharkey trachtte in de eerste ronde slechts verdedigend te werk te gaan, maar hieraan ontbrak nog wel het een en ander en de negerbokser kon herhaalde malen met ge vaarlijke linksche en rechtsche stooten Shar- key's lichaam en hoofd bewerken. Het was in deze eerste ronde reeds duidelijk, dat Louis zou winnen. Hij bokste een zeer goede partij, terwijl vooral zijn dekking, waaraan vroeger nog al iets haperde, nu veel beter was geworden. Hij gaf zijn tegenstander eenvoudig de kans niet, aanvallend te werk te gaan en daar de dekking van den ex-we reldkampioen allesbehalve ondoordringbaar bleek, moest Sharkey menigen zwaren stoot incasseeren. In de tweede ronde kwam Louis' meerder heid nog meer tot uiting. Met een harde linksche opende de zwarte bokser een oude Joe Louis wonde boven een oog van Sharkey, die toen sterk begon te bloeden. Louis was nu ver in de meerderheid en hij deed zijn naam van „The Brown Bomber" alle eer aan, toen hij vervolgens een ware regen van keiharde slagen op Sharkey's lichaam en gezicht deed neerkomen. Tot tweemaal toe ging de ex wereldkampioen voor negen tellen tegen den grond, bij de tweede maal redde de gong hem voor een k.o. Dit was echter uitstel van executie. Shar key waggelde door de ring en in de derde ronde ging hy nogmaals voor negen tellen neer. Toen maakte Joe Louis er een einde een g^eldig harden stoot sloeg hy Sharkey neer, die niet meer voor de tien tellen kon opstaan. Louis heeft hiermede bewezen, dat hii zyn nederlaag tegen Schmeling a s een em stige waarschuwing heeft opgenomen 7^n ™mg, zelibewust boto, ziKSiS ZT&S: Sï wa*de °°°d® maal door een atoot van den eï-Sel3SS* Schmeling, die den wedstrijd ^b"1' MfX werd evenals Lnnic a ostryd bywoonde, achtig toegejuicht. PUbliek storm" De recette bedroeg ongeveer 150 onn lar, waarvan Sharkey een kwart en 1 een derde ontvingen. Louis EISCH TOT ECHTSCHEIDING INGEDIEND. Door vrouw van Bep van Klave De vrouw van den bekenden Rotte11 damschen bokser Bep van Klaveren hetf" een eisch tot echtscheiding ingediend haar echtgenoot beschuldigd van wreed*1 heid. Zij beweert, dat van Klaveren ha eens zoo hard geslagen heeft, dat zij m*T dische hulp moest inroepen. In afwachting van den afloop van h proces, heeft het gerechtshof Bep Va Klaveren gelast tot uitbetaling aan zijn vrouw van 60 dollar per maand als tyde_ lijke alimentatie. Zeilen. ZEILWEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER. Een prachtig programma voor Zaterdag en Zondag a.s. De Zaansche Zeilvereeniging houdt Za terdag en Zondag a.s. haar jaarlyksche na tionale- en onderlinge zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer. Deze wedstrijden be loven zeer interessant en belangwekkend te worden, getuige o.m. ook de vele in schrijvingen, waaronder die van de meest bekende zeilers in ons land. Daar is allereerst de groepswedstrijd voor de 12 M2 klasse met een wisselprijs en per- soneele prijzen. De zeilvereeniging Hille- gersberg, Amsterdam, Loosdrecht, de Kaag en dr. Schinkel nemen er aan deel met ieder twee booten. Aan den groepswedstrijd voor 12-voets Jollen nemen drie vereeni- gingen deel met elk drie booten, n.1. de Haarlemsche Jachtclub, de R. Z. V. en de Z. Z. V., terwijl in de bekende klasse der Olympiade-jollen de vereenigingen De Kaag, Loosdrecht, Amsterdam en de Zaan sche elkaar zullen bekampen. Wy noemen hier een paar namen: Borgerhof Mulder (de Kaag), Jan Maas (Loosdrecht) en v. d. Stadt (Zaansche), onze reserve-man bij de Olympische zeilwedstrijden. Belangrijk zijn de inschrijvingen in de Regenboogklasse. Bij dit sterk bezette num mer zijn ook ingeschreven de Alkmaarders Boersma en Poorter, maar zfj zullen zeer hard moeten vechten, want de concurren ten zyn echter wedstrijdzeilers van de Kaag, Sneek, het Y, enz. enz.... De Pampusklasse telt 10 deelnemers ven Loosdrecht, de Kaag en Z. Z. V. en de 12 M2 klasse A. heeft zelfs 19 deelnemers van vrijwel alle bekende zeilvereenigingen, en die van klasse B telt er 12. Verder zien wij, dat er by de 12-voets Jollen A ook al II deelnemers zijn en bij de Jollen B 12, ook al weer van de meest bekende vereeni gingen. Zeer interessant belooft de personeel* stryd in de Olympia-jollen te worden, even als die in de 16 M2 B. M. klasse, die dertien deelnemers telt, w.o. de Alkmaarders Brink, Meurs en Erdsieck. Men ziet, de Zaansche krijgt goede wed strijden, die veel spanning belooven en die twee dagen lang een groote drukte op het Meer zullen brengen. De wedstrijden be ginnen Zaterdagmiddag om 2.30 uur en Zondag om 9 uur. Automobilisme. INTERNATIONALE ALPENRIT. Elf Nederlanders nemen er aan deel. Alle elf Nederlandsche inschrijvers aan den internationalen Alpenrit hebben hun woord gestand gedaan, zoodat ons land in deelnemersaantal de tweede plaats bezet na Duitschland, dat 42 rijders meer dan de helft van het totale aantal heeft geleverd. Er zyn voorts negen Zwitsers, slechts zeven Engelschen en twee Franschen. Twee Tsjechen en één Hongaar maken de 74 vol. In verband met de verhoudingsgewijs sterke afvaardiging van ons kleine land is de gedelegeerde der K.N.A.C., de heer Van Wickevoort Crommelin, thans officieel in de wedstrijdleiding opgenomen. Vandaag en gisteren zijn de wagens ge verifieerd en ingeleverd en na deze vlot ver- loopen technische formaliteit wacht het Hol- landsche kamp vol goeden moed op de din gen, die gaan komen. Het weer houdt zich tot dusver schiHe- rend, maar de lucht begint thans te be trekken. Donderdagochtend van vijf tot ruim ses uur wordt gestart voor de 333 K.M. lange etappe LuzernLugano, waarbij de rijders o.m. den Klausen-Oberalp en Lukmanier- passen moeten overtrekken. Zooals gisteren is bekend gemaakt, wordt op den Klausenpas de eerste der vier spe ciale snelheidsproeven gehouden. De tweede en derde zyn vlak na elkaar in de tweede etappe ingelascht en bestaan resp. uit de beklimming van den Bernina en een K.M. ance o\er den vlakken rechten weg tus schen Pontresina en Samaden. Tenslotte wordt op den vijfden dag den steilen Weis- senstein-klim gechronometreerd. Proeven worden de gemiddelde lilrv^f reders in elk der er cylinderinhoudsklassen berekend. nrnnif* K,eil tyd' vermeerderd met tien en tj te hebben overschreden, in- asseert daarvoor strafpunten. Voor de nor- mov '0,!tegedeeIten li«t dit vereischU de ïi^htl usschen veertig K.M. per uur voor Wandelen. de kaaskoppen, n.Dta^lkniaarsche wandelsportvereeniging l kaaskoppen organiseert 5 en 6 Septem- één varf™ tr m M' marsch voor ouderen en een van 20 K.M. voor de jongeren. Tot de jongeren worden gerekend zy die nog geen 15 jaar oud zyn. m,^0®t.art heeft Plaats in den Stedelijken EtS-;.Waar °°k de kleedgelegenheid uur en V i' erda6 is de start om 2.30 uur en Zondag om 10 uur. eeniüir'r Ste^ds kan Keloopen worden in ver- w Jr t^ en individueel. Er sijn a x an Personeele- en clubpryzen be droe maal f*- W ïaM' wnnilü achtereen of vyf keer in totaal ge wonnen moet worden door een oiub.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8