PROFESSOR SLIM EN ZOON capêh fffi fffflrffff heerhugowaard ^RIJKSUNIVERSITEIT te LEIDEN. Kon besluit van 15 Augustus is be- a tot gewoon hoogleeraar in de facul- n0.fj« wis- en natuurkunde aan de ryks- tel- rciteit te Leiden om onderwijs te ge- wnive .e artsenU-bereidkunde met inbegrip ve" li. nharmaeeutische chemie, alsmede in V»reiftlecr. dr. J. J. Lynst Zwikker, ge Jeente-apotheker te Rotterdam. MINISTERS NAAR FINLAND VERTROKKEN. rw» mnisters Deckers en Gelissen zyn „imorgen per trein via Hamburg naar vertrokken, om vandaar per boot de 3 naar Helsingfors te aanvaarden. RIJKSUNIVERSITEIT TE UTRECHT. Rij Kon. besluit van 15 Augustus ls be- nemd tot gewoon hoogleeraar in de facul- Lit der godgeleerdheid aan de rtjksuniver- iteit te Utrecht om onderwijs te geven in d Hebreeuwsche taal- en letterkunde, de uitlegging van het oude testament, de ge- «chiedenis van den Israëlietischen godsdienst !n de Israëlieaische oudheden, dr. J. de Groot, thans gewoon hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, onder toe- kening van eervol ontslag als hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Groningen. STAKING BIJ HERO TE BREDA. Ontevredenen met den sterken arm verwijderd. Aan de fabriek van de N.V. Hero conser ven te Breda zijn gister ruim dertig jonge lieden tusschen 15 en 18 jaar, die als losse werkkrachten waren aangenomen voor het verwerken van tomaten, in staking gegaan. Van de zijde der directie werd ons hier omtrent nader medegedeeld, dat deze losse werkkrachten, die een afzonderlijke ruimte te werk waren gesteld, gistermorgen te kennen gaven, geen genoegen te willen ne- jnen met een loon van drie gulden per dag. Van de zijde der directie is hun daarop gelast, het gebouw te verlaten, waaraan de jongelieden geen gehoor gaven. De directie zag zich daarop genoodzaakt, vooral toen van de zijde der stakenden pogingen wer den aangewend, zich met geweld toegang te verschaffen tot het lokaal, waar de loo- nen worden uitbetaald, de hulp van deu sterken arm in te roepen. De jongens zijn daarop door eenige ma- jachaussees en rijksveldwachters verwij derd. BO de poort der fabriek werd elk hunner Sftwiderlijk gelegenheid gegeven, het hun Iwkomende loon in ontvangst te nemen. Naar de directie ons verzekerde staat het ongeveer 400 leden tellende vaste personeel geheel buiten deze aangelegenheid. „DE STAD HARDERWIJK" NOG AAN DEN GROND. Nadat Dinsdag de sleepboot „Daniël Goedkoop" vergeefs heeft getracht „de stad Harderwijk" van de Holland-Veluwelijn die bij Putten aan den grond geloopen is, weer vlot te krijgen, heeft de assurantie- xnaatschappi) aan van der Tak's bergings- aatschappu opgedragen het schip te ber gen. De bekende duiker Leendert Spering heeft Woensdag een onderzoek ingesteld en geadviseerd het schip met een zandzuig- installatie en een bak met zware ankers en lieren los te krijgen. Inmiddels heeft ook de eigenaar van de baggermachine, die voor de Zuiderzeewer ken In de vaargeul te Harderwijk baggert, zich voor het werk aangeboden. Na over leg met de assurantie-maatschappij is dit aanbod aanvaard. De baggermachine zal van het IJsselmeer af en rondom het schip een vaargeul baggeren, waarna „de stad Harderwijk" daar in getrokken zal worden. De directie van de Holland-Veluwelijn voelt het meest voor dit plan, omdat daar door het schip het minst lijdt. Gistermiddag of vandaag zal mat het werk worde" be gonnen. EEN BEGEERDE BETREKKING. Men schrijft aan da N. R. C.: Ofschoon een buitenstaander zou meenen. dat dt functie van inspecteur van politie tc O» weinig begeerenswaardig zou zijn. Wijkt ar voor deze vacature in politie- knngsn groote animo te bestaan. Reeds meer dan 130 sollicitanten hebben zich aan gemeld en de stroom van sollicitanten houdt n°8 «leeds aan. DE DISTRIBUTIE VAN 8000 TON VET. Waarschijnlijk buiten den midden stand om. Het Nederlandsch Weekblad voor Krui- •Jjuerswaren meldt, dat de distributie van 6000 ton vet, door de regeering toegezegd de verhooging van den olie- en vet- **01», zeer waarschijnlijk buiten den mid- Hötstand om zal geschieden. ZEDENDELICT. In de Scheveningsche Boschjes, nabij de waterpartij is een zedendelict gepleegd met een 7-jarig meisje. De politie heeft onmid dellijk een onderzoek ingesteld en arresteer de op grond van de verkregen inlichtingen een gewezen ijsventer. Er waren voldoende aanwijzigingen tegen dezen man. Hij is thans in het Huis van bewaring opgesloten. Het meisje is inmiddels aan buikvlies- ontsteking overleden, Naar men aan de N. R. C. mededeelt, heeft de dood van het kind niets uitstaande met het op haar ge pleegde misdrijf. DARMZIEKTE TE AMBT-HARDENBERG. Aantal gevallen geconstateerd, waarvan één met doodelijken afloop. Het vorige jaar is in de gemeente Ambt Herdenberg een eigenaardige ziekte opge treden, weervan men eerst vreesde, dat het cholera was, doch waarvan later bleek dat zij verband hield met ernstige stoornissen in de spijsverteringsorganen. De ziekte werd daarom in den volksmond aangeduid als darmziekte. Vele ingezetenen werden er door aangetast en er waren verscheidene geval len met doodelijken afloop. De ziekte bracht dus groote ontsteltenis onder de bevolking teweeg. Die ontsteltenis dreigt zich weder van de ingezetenen van Ambt-Hardenberg meester te maken, daar den laatsten tijd andermaal een aantal gevallen van deze zgn. darm ziekte, die besmettelijk ls, zijn geconsta teerd. In een gezin te Rheezerveel is reeds een 8-jarig meisje aan de gevolgen overle den, terwijl enkele andere kinderen naar de barakken voor besmettelijke ziekten te Zwolle zijn overgebracht. In verband met deze omstandigheden heeft de burgemeester van Ambt-Harden- berg, de heer G. Oprei, ln overleg met den inspecteur voor de volksgezondheid, het wenschelijk geoordeeld aan alle hoofden van gezinnen in zijn gemeente een rond schrijven te doen toekomen, waarin de in gezetenen worden aangespoord mede te werken tot het in toepassing brengen van verschillende maatregelen ter bevordering van de hygiëne, en om terstond geneeskun dige hulp in te roepen, wanneer symp tomen, die nader worden omschreven, van de bewuste ziekte zich voordoen. Het be treft hier dus een mratregel van preventie en voorzorg, die niet overbodig mag wor den geacht wegens de omstandigheden, waaronder de bevolking in sommige deelen van deze uitgestrekte plattelandsgemeente nog leeft. Voor zoover bekend, heeft het ziekteverschijnsel ditmaal nog geen veront rustende afmetingen aangenomen, hetgeen het vorige jaar «chter wel het geval is ge weest. HOE SCHRIJFT MEN ONZE TAAL? De schrijfwijze der Nederlandsche Het dagelijksch bestuur van de Nationale vereeniging voor orde en eenheid in de schrijftaal vraagt de aandacht voor de vol gende verklaring: Kennis genomen hebben van het K. B. van 18 Juli 1938 inzake de regeling van de schrijfwijze der Nederlandsche taal consta teert het genoemde bestuur met ingenomen heid, dat wat de regels 46 betreft, de Ne derlandsche regeering bezig is de konink lijke besluiten van 28 Augustus 1934 te her zien in de richting, welke de meerderheid van het Nederlandsche volk klaarblykeiyk de juiste acht. Met leedwezen stelt het bestuur echter vast, dat de regeering den terugweg aarze lend betreedt en, hoewel het stichten van orde bedoelend, door halfslachtige en slechts ten deel* voorbereide maatregelen besten diging of uitbreiding van de bestaande wan orde zal veroorzaken: het jongste K. B. heeft aanleiding gegeven tot nagenoeg algemeene ontevredenheid. Uiteenzetting van de be zwaren. welke het bestuur heeft, niet alleen tegen de regels 13, maar ook tegen regel 5 en 6, kan te dezer plaatse achterwege blijven. Het is teleurstellend, dat de regeering tracht te ontkomen aan het nemen van den op het oogenblik eemg juisten maatregel: Intrekking van de koninklijke besluiten van 28 Augustus 1934. In 1934 heeft de regeering volgens haar eigen verklaring willen probeeren, of de maatschappij de nieuwe spelling zou op nemen. Dit experiment heeft een negatief resul taat opgeleverd: De ervaring van de laatste twee jaren leerde, dat het Nederlandsche taalgebied de zoogenaamde examenspelling niet vrijwillig zal aanvaarden, zoodat het op den weg der regeemg blijft liggen, radi caal de fout te herstellen, gemaakt in 1933, toen zij toeliet, dat een eenzijdig en partij dig samengestelde commissie een spelling wijziging voorbereidde. Ook thans weer is blijkbaar geen zoodanig overleg gepleegd met de regeering van België, dat daarvan een uniforme regeling van de schrijfwijze te verwachten is. En toch eischt het belang van de Nederlandsche taal, dat geen breuk kome in de schrijfwijze vtn noord en zuid. De moeilijkheden, waarin het onderwijs en enkele uitgevers door toedoen van de regeering en ondanks tijdige waarschuwin gen geraakt zijn, vormen geen argumenten tegen radicaal herstel vtn de fouten vgn 1934. De nationsle vereeniging voor orde en eenheid in de schrijftaal blijft dtn ook aan dringen op intrekking van de koninklijke besluiten van 1934 en het instellen van een staatscommissie op breeden grondslag, welke in samenwerking met een Belgische com missie eventueel voorstellend zal doen tot wijziging vtn de spelling en ter formulee ring van de voorschriften voor de verhui ging en de voornaamwoordelijke aandui ding, c.q. vervanging, welke beantwoorden aan de eischen van het hedendaagsche taal gebruik in al zijn schakeeringen. Opdat het daartoe kome, zal de vereenl ging haar actie voortzetten en uitbreiden. Het bestuur geeft de hoop niet op, dat de regeering de fouten van 1934 zal herstellen het doet een beroep op den steun van allen, wien orde en eenheid in de schrijftaal ter harte gaat, en verzoekt hun, de officieele schrijfwijze volgens de Vries en te Winkel ln acht te nemen, alsmede te doen hand haven met uitsluiting van alle andere sy stemen, totdat eventueel een nieuwe rege ling voorbereid is, die het karakter draagt van een nationaal werk en de eenheid van de schrijfwijze in Nederland en België niet verbreekt. DE SCHEEVE TOREN VAN PIJNACKER. Die in vier jaar drie c.m. is getakt De gemeente Pijnacker heeft den laatsten tijd veel belangstelling ondervonden voor haar ouden scheeven toren. In tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten heeft ir. Onnes, in opdracht van Rijksmonumentenzorg, een nauwgezet onderzoek ingesteld. De scheeve positie van den ouden toren iz de laatste jaren, aldus de N. R. Crt., «nel erger geworden. In het jtsr 1898 hadden opmetingen aangetoond, dat de toren 1.18 m. uit het lood stond. Deze metingen wer den in 1932 herhaald en toen bleek, dat de toren 1.30 m. helde: dit beteekende dus een toeneming van 12 c.m. over 34 jaar. Thans toonen de metingen een wijking van 1.33 m. aan, hetgeen dus duidt op een toeneming in steeds sneller tempo. In 4 jaar is de toren immers 3 c.m. scheever gezakt: bi) een handhaving van dit tempo zou de toren over 34 jaar, dus in het jaar 1970, 1.585 uit het lood staan. De toren is uit de 13e eeuw. Het onder zoek ven den riJksdeskundige bracht inte ressante bijzonderheden aan het licht. Zoo bleek o.a., dat de steun beer en aan den West kant van den tore» uit een later tijdperk weren, terwijl ook,het bovendeel ven den toren uit een later tydperk was. Hoogst- wttrschynlijk is omstreeks 1400 in den Pijn- ackerschen toren brand geweest en zijn daar de nieuwere deelen een gevolg van. De hoogte van den toren met spits is 43 meter. De zeer fraaie torenspits, welke ge maakt is van zwaar eikenhout, verkeert in upitstekenden staat. Boven in den toren hangt een zeer oude bronzen klok. Een onderzoek bracht aan het licht, dat deze klok een inscriptie draagt, die luidt als volgt: Me fecit Modestri de Heymdyn anno dei MCCCC Mensis Aprillis Honore Bar- bara. (Dit beteekent: Mij heeft gemaakt Modestri van Heymdyn in het jaar Onzes Heeren 1400 in de maand April ter eere van Barbara). Ir. Onnes zal binnenkort een onderzoek naar de fundamen'en instellen. NOORD WIJK HEEFT ZIJN KONINGIN-ASTRID BOULEVARD. Eenvoudige en treffende plechtig heid. In allen eenvoud had gistermiddag half drie de herdooping van den Zuid-Boulevard in „Koningin Astrid boulevard" plaats. Er waren byna geen officiëele personen ter plaatse daar op verzoek van den burgemees ter van Noordwijk. den heer drs. J. B. V. M. van de Mortel, aan deze plechtigheid zoo min mogelijk ruchtbaarheid gegeven was. Behalve de burgemeester en zijn gezin wa ren de wethouders van sociale zaken en die van openbare werken en bedrijven, de hee ren E. L. de Witt en A. Meyers, vele raads leden, het dagelijksch hoofd der politie, in specteur J, Wassenaar en de voorzitter der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Noordwijk Vooruit", de heer v. d. Meulen, aanwezig. Van het straatnaambordje was een achter grond in blauw en zilver gegeven in den vorm van twee zuilen en daartusschen een 139. Professor Slim maakte een paar groote teekenin- «en van den vorm van de bloemen der doovenetel. Op He plaatjes kun je zien, dat dit geen gemakkelijk werkje want die bloemen zitten heel kunstig in elkaar. 140. Maar een professor is niet tevreden als hij een plaatje heeft van het uiterlijk van een bloem. Hy wil ook iets van het inwendige van een plant zien. Hy sneed een stengel van de doovenetel middendoor en legde deze onder een Vergrootglas. vlak in Gothischen vorm. Het geheel was versierd met «gristen en gladiolen, terwyl bovenin een ster van Bethlehem prijkte Daarboven wapperden de vlaggen van Bel gië en Zweden, benevens onze nationale driekleur en de Noordwüksche vlag. Als eerste spreker trad de burgemeester van Noordwyk naar voren en hield een korte gevoelvolle rede, waarin hy vooreerst rijn diepe erkenteiykheid betuigt san de beide zaakgelastigden van België en Zwe den, die aan de uitnoodiging om hier aan wezig te zyn, gevolg hebben gegeven. Spre ker was zeker te handelen in den geest vtn Z.M. den koning der Belgen om deze plech tigheid zoo eenvoudig mogeiyk te doen plaats hebben. Nog negen dagen scheiden ons slechts van het tydstip waarop voor een jaar de ontstellende berichten binnenkwa man, dst op dien fstalen dag H M. Koningin Astrid van België het slachtoffer werd vin een noodlottig ongeval. Deze droeve tyding heeft overal in de wereld een byzondere die pen indruk gemaakt en niet in het minst in ons land wsar een groote sympathie voor het Belgische koningshuis heerscht. In Noordwyk was de indruk van dit droeve be richt wel heel groot, daar wy den vorigen zomer iederen dag de kinderen van H M koningin Astrid aanschouwden. De burgemeester zeide zeer erkentelyk te zyn voor het feit, dat de rasd van Noordwyk de kiesche attentie heeft gehad een van Noordwyks voornaamste straten te herdoo- pen in „Koningin Astrid Boulevard" om de nagedachtenis harer zoo diep betreurde majesteit zoo lsng mogelijk te doen voort leven by de inwoners en by den vreemde ling. Hierna nam de vertegenwoordiger van België, de eerste secretaris van het gezant schap, baron van Bogaerde ter Brugge het woord, die zyn harteiyken dank betuigde voor het herdoopen van de Zuid-Boulevard in „Koningin Astrid Boulevard". Spr. gaf uiting aan de groote waardeering van het Belgische volk voor deze sympathieke geste, deze hoffelyke beslissing van Noordwyk'i gemeenteraad welke inderdaad den innigen wensch toont, om den naam van onze dier bare koningin Atarid te doen voortleven en getuigt van het groote medeleven welke het vorige jaar by het treurige bericht van dat noodlottige ongeval alom tot uiting kwam. Voor deze kiesche attentie zegde spr. na mens al zyn landgenooten hartelyk dank. Als laatste spreker trad de heer Wendel als vertegenwoordiger van den Zweedschen gezant naar voren. Spr. memoreerde, dat gelyk ln België, in Zweden, het vaderland van H.M. koningin Astrid. de ontroering en verslagenheid op dien fatalen dag zeer groot was. Zweden heeft steeds met groote belangstelling alle gebeurtenissen aan het Belgische Hof ge volgd. De rouw in dit land was groot en thans behoudt het de herinnering aan H.M. in groote eere. De Zweden hebben altyd aangevoeld, wat hetgeen zy gaf als vorstin en als moeder al het noodige was om haar te maken tot een symbool vtn liefde en van geluk De burgemeester heeft hier zoo juist op treffende wUze onder woorden gebracht wat Noordwyk voor deze sympathieke vorstin voelt en Zweden zal dit diep bewys van groote genegenheid op zeer grooten prys stellen en zeer waardeeren. Hierna nam de burgemeeater het doek, die het straatnaambordje bedekt, weg. waar mede deze ontroerende en indrukwekkende plechtigheid was beëindigd. ONDERHOUD MUSSERT-BROUWER. De heer Brouwer dient een straf klacht in. De heer A. M. Brouwer, hulppredi ker te Heerenveen, die in de „Groene Amsterdammer" van den 18den Juli j.1. een veel besproken verslag deed van zyn bevindingen by een gesprek, dat hy eenige maanden geleden in zijn kwaliteit van secretair der refe rendum-commissie van „De Groene had met den heer Mussert, leider der N. S. B., heeft thans by den officier van justitie te Utrecht zoowel tegen den heer Mussert als tegen de redac teuren van „Volk en Vaderland" een strafklacht ingediend wegens smaad, resp. smaadschrift, zulks naar aan leiding van een door den heer Mussert aan een redacteur van het „Utrechtsch Dagblad" toegestaan interview, waar in hij de door den heer Brouwer in „De Groene" gedane mededeelingen „volmaakt verzonnen", „gelogen", vol maakt uit den duim „gezogen" e. d. heeft genoemd, resp. van een in „Volk en Vaderland" van den 24sten Juli 1936 opgenomen artikeltje, waarin soortgelijke kwalificaties voorkwa men, waardoor de heer Brouwer, die by herhaling verklaard heeft, voor de juistheid zyner mededeelingen on- voorwaardelyk in te staan, zich in zyn eer en goeden naam aangetast acht. DE ONREGELMATIGHEDEN TE BORSSELEN. Schorsing van den burgemeester met 6 maanden verlengd. De vergadering van ingelanden van den Calaimteuzen polder Borsselen heeft gis termiddag besloten de schorsing van den ontvanger-griffier, den heer H. C. R. bur gemeester van de gemeente Borsselen, met zes maanden te verlengen. In dit tydsverloop zal een grondig onderzoek naar de administratie worden ingesteld. Een verzoek van den heer R. om ontslag werd afgewezen. Men achtte het beter, dat hangende het onderzoek een ambte- lyke verhouding blijft bestaan. Ook werd besloten tot het aangaan van een tydelyke kasgeldleening ad 14.000 gulden voor zes maanden tegen drie pro cent rente plus een achtste procent pro visie. Donderdagmiddag vergaderde de dezer gemeente. Afwezig met kenntafzrtag de heer Poland. De notulen werden na I PT fien van de heeren Commandeur en Tromp onveranderd goedgekeurd. Een paar ingekomen gingen en circulaires van Ged. Staten) wer den voor kennisgeving aangenomen. Radio-distributie en pale» ilettitoah bedrijf. Een verzoekschrift was inRto* v« den heer D. Goed om vergunning tot bat be- vestigen van geïsoleerde draden het radio-distributienet san palen van bet ue meentelyk ElectriciteiUbedrijf. Onder verwyzing naar het den administrateur van het G&*. u"£- bracht advies, stelden B. en W. voor op verzoek afwijzend te bezchikken. De heer Dekker wees op het feit, dat m verschillende gemeenten in de omgeving voor de radiodistributie wel van de paton van het eleetrisch net gebruik wordt ge maakt, o.a. in Hensbroek. Heiloo, Castricum en Schermerhom. De voorzitter zei, dst de heer Dzzri m zyn advies te kennen geeft, dat de drader van het net aan den Rustenburge, wzg zaar zwaar zyn. Hierdoor hebben de pelen het vooral by slecht weer en by Uzel zwaar to verantwoorden. Wanneer nog vier draden aan de palen bevestigd zouden worden, zou de veiligheid in gevaar kunnen koenen. De heer Tromp herinnerde eraan, dat dit niet de eerste maal is dat een dergelijk ver zoek ter tafel komt. Zy zijn altyd om dezelf de redenen afgewezer. De heer Krom zei by ondervinding to weten, dat de palen g*een zwaardere belas ting kunnen verdragen Bij ijzel is het al meer dan eens gebleken, dat sommige pelen daartegen niet bestand hleken te zijn. De heer Dekker vroeg aanhouding van het verzoek, opdat de commissie van by stand voor de lichtbedrfjven nog bjj andere ge meenten kan informeeren. De heer van Elten ondersteunde het voor stel. Spr. wees erop, dat de polder aan den heer Goed vergunning geweigerd heeft om palen langa den weg te plaatsen. De inwo ners aan het Kruis zyn tot nog toe van distributie verstoken. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van Elten, Dekkers, Commandeur en Bancras. Verhuren geraeente-eigendonuBta. Vervolgens kwam aan de orde een nieuw ontwerp-besluit tot delegatie van bestuurs bevoegdheid inzake het verhuren van ge meen te-eigendommen. De voorzitter wee» er op, dat het ontwerp de vorige maal door B. en W. is teruggeno men, daar de raad meer bevoegdheid wilde houden. By aanneming van dit niettwe ont werp zullen B. en W. zonder machtiging van den Raad geen goederen kunnen verhuren beneden den prys, die thana verkregen wordt De heer Dekkers zei, dst B. en W. wel eenigszins aan het verlangen van den rmad zijn tegmoet gekomen, doch spr. wilde, dat de raad hier geen enkel recht zal loten schieten. De tyden kunnen beter worden en dan zou de raad niet kunnen bepalen, dat hoogere prijzen gevraagd moeten worden. Het ontwerp werd aangenomen mat aan- teekening, dat de heer Dekkera geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Ingewilligd werd een verzoek van den heer J. Kroon om zyn zwakzinnig zoontje te doen opnemen in een inrichting voor bui tengewoon lager onderwys. De kosten zullen 460 per jaar bedragen. Op voorstel van B. en W. werd onbewoon baar verklaard de woning H 43, gelegen aan den Middenweg naast „Vita Nova", eigen dom van den heer Bakker alhier. Ten einde ook in het tweede halljaar 1936 in de behoefte aan kasgeld te kunnen voorzien, werd goedgekeurd een ontwerp besluit van B. en W. tot wyziging van het raadsbesluit van 19 Dec. 1935, waarbij het totaal der op te nemen bedragen van 25.000 op 50.000 gebracht wordt. Vervolgens werden de rekeningen van de gemeente, het G E B. en het B.A. over 1935 ingediend. In de commissie tot nazien dezer rekeningen werden benoemd de heeren Tromp, van Elten en Bancras. Huldiging A. Groot. Naar aanleiding van het ingekomen ver zoek om ontslag na 30-jarigen dienst van den heer A. Groot, gemeente-opzichtar, stel den B. en W. voor aan hem met ingang van 20 Augustus 1936 eervol ontslag te varlee- nen, onder dankbetuiging voor de valt en langdurige diensten aan de gemeenta be wezen. Aldus werd besloten. In comité besloot de raad een instelling in het leven te roepen tot het uitreiken van penningen aan hen, die zich voor de ge meente byzonder verdienstelyk hebben ge maakt. Besloten werd deze penning in zilver aan den heer Groot uit té reiken. Van deze gelegenheid maakte de raad ge bruik om den heer Groot, die was verzocht aanwezig te zyn, op een grootsche wyze te huldigen. Ook tel van belangstellenden waren tegenwoordig. Toespraak van den burgemeeeter. Hierbij werd de heer Groot allereerst door den burgemeester toegesproken. Vreugde en spyt zyn op dit oogenblik de gevoelens, die in ons opwellen, zei hy. Vreugde, omdat het u gegeven was om ge durende een tydvak van 30 Jaren de betrek king van gemeente-opzichter te bekleaden, spyt, omdat wy in die betrekking afscheid moeten nemen. Ik weet het, eenvoud is een van uwe schoone karaktertrekken, eenvoud is groot en Groot is eenvoudig, maar vandaag moet gij het u toch laten welgevallen, dat wy door u te huldigen uw gevoel van eenvoud geweld aandoen. Wij begrijpen, dat deze dag moeilyk voor

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11