Agenda Stad e*t OmgernHQ 30e jaar. WeecAeeicht Standplaats: Ged. Nieuwesloot bij het City-Theater. ware ,s 1906 1936 JOH. DENIES. Ondergetekende JOH. DENIES maakt het geachte publiek van Alkmaar en omstreken bekend, dat hij heden voor de 30e maai de Alkmaarse Kermis bezoekt en hij hoopt dit jaar met een druk bezoek vereerd te worden. OLIEBOLLEN worden uitsluitend gebakken met de 1e soort Calvé Delftse Slaolie. Voor reclame 13 Oliebollen voor 25 cent. Waar met de kermis op te letten. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 31 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette); hoofdrollen Her- mann Thimig, Christl Mardayn, Willy Schaffers, Theo Lingen en Hans Obonay. Toegang elke leeftijd. Zondag om 2, 4.15, 7.15 en 20.30 uur. Woensdagmiddag, half 3 matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Stereofilm (nieuwe film-attractie); tweede hoofdnummer Demillioenen-erfenis (kom.), hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Van Zondag af eiken av. half 8 en kwart voor tien. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vliegende duivels (sens).; hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag om 2, 4.15 en 7.45 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer De jonge graaf (kom.); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Hans Junkermann. Toegang voor alle leeftijden. Op het tooneel Louis Noiret met zijn nieuwste repertoire. Van Maandag af des av. 7.15 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Zondag 23 Augustus. 1.30 uur, Sportpark te Alkmaar, motor races. HET PROCES TEGEN DE CONTRA-REVOLUTIONNAIREN. De behandeling van het proces tegen Zinovjef c.s. is gisteravond voortgezet met het verhoor der beklaagden Smirnof, Ol- berg en Berman-Joerin. Smirnof, dien Zinovjef nog gistermorgen als den leider der Trotskistische groep zijn er organisatie had gedoodverfd, ontkende ook maar indirect in opdracht van Trotzki aan de voorbereiding van terroristische daden te hebben deelgenomen. De beklaag den Alberg en Berman verklaarden, vroeger actief lid van de Duitsche comm. party te zyn geweest, doch zich enkele jaren geleden achter Trotzki te hebben geschaard. Olberg vertelde o.a., hoe hy in het voorjaar, met medewerking van een groep terroristen uit Goki (Nisjni-Novgorod), by de parade die ter gelegenheid van de 1 Mei-viering op het Roode Plein te Moskou werd gehouden, door het werpen van een bom een aanslag op Stalin had zullen plegen. De zitting is tot hedenmorgen verdaagd. WEER ONLUSTEN IN PALESTINA. Gisteren zyn weer op verschillende plaat sen in Palestina onlusten uitgebroken. Te Haïfa is een groep van drie Arabische vrou wen en een man aangevallen en beschoten nabij een joodsche nederzetting op den berg Karmel. Een der vrouwen werd gedood, de man werd gewond. De huizen in de om geving werden later doorzocht, een jood is ter ondervraging in arrest gesteld. Joodsch taxi-chauffeur gedood. Gisteren is een joodsch taxi-chauffeur ge dood naby den kruisvaarderstoren van Ram- leh. Zyn auto kwam tijdens den rit in bot sing met een celwagen, waardoor zij over den kop sloeg. De drie inzittenden passa giers werden gewond. By geruchte verluidt, dat eenige der in den celwagen opgesloten gevangenen ontsnapten. Twee Arabieren zyn gearresteerd Koning Ghasi 1 dringt op oplossing aan. Koning Ghasi 1 heeft dezer dagen den Irakschen premier, den minister van buiten- landsche zaken en den Engelschen gezant ontvangen in een speciale audiëntie, waarin hy er bij den Engelschen gezant op aandrong te Londen een spoedige oplossing van de Palestijnsche kwestie in Arabischen zin te bepleiten. De Iraksche koning wees er op, dat een dergelijke, bespoedigde oplossing noodzakelijk is in het belang van de in standhouding der goede betrekkingen tus- schen de Arabieren van Irak en Engeland. ZELFMOORD. De vroegere commandant van het Olym pische dorp, kapitein Wolfgang Fuerstner, heeft zich met een revolverschot van het leven beroofd. In officieele kringen wordt verklaard, dat Fuerstner zich tijdens de Olympische Spelen heeft overwerkt. In zekere nationaal-socialistische kringen was Fuerstyer evenwel het voorwerp van leven dige aanvallen, hem werd naar het hoofd geworpen, dat hij van joodsche afkomst was. In de omgeving van het dorp werden biljet ten aangeplakt, waarop stond „weg met den jood Fuerstner". Deze aanvallen werden zoo hevig, dat aan den vooravond van de Spe len, de minister van oorlog luitenant-kolonel von Gilsa benoemde tot kampcommandant en Fuerstner tot kapitein toegevoegd. De Völkische Beobachter publiceert heden een doodsbericht onderteekend door gene raal Keitel van het ministerie van oorlog, met een levensbeschrijving van den over leden officier. Dit is niet overeenkomstig de gewoonte bij een zelfmoord van een officier en men beschouwt dit als een protest tegen de aanvallen, waaraan Fuerstner blootstond. Ga een avond naar „JANVIER"! Nadien neemt ge Uw vrienden mee! XHk, (Det is aM M achter het «tuur beetje beter wilden konden we al héél WORDT DE OPVOERING VAN ALLERZIELEN VEBODEN? Naar wij vernemen is wethouder Klaver, in zijn kwaliteit van loco-burgemeester, voornemens de opvoering van Heijermans „Allerzielen", waarvan de opvoering in den schouwburgtent van den heer Dassi, door het tooneelgezelschap De Boervan Rijk, Woensdag zou plaats hebben, als zijnde in strijd met de openbare orde en zedelijkheid, te verbieden. In de hedenmiddag gehouden vergadering deed de loco-burgemeester althans mededee- ling van dit voornemen. Ter vergadering bleek, dat hij niet per soonlijk met den inhoud van het stuk be kend was. Wethouder Bonsema wees er op, dat on der het beleid van burgemeester Wendelaar, en ook onder dat van burgemeester Ripping het stuk meermalen in Alkmaar gespeeld werd en dat een juiste gezagsuitoefening vordert, dat in deze kwestie de tot nog toe gevolgde liberale gedragslijn behoorde te worden gevolgd. Krachtens de gemeentewet heeft echter de burgemeester, als hoofd van de politie, het recht een dergelijk verbod uit te vaar digen. Hoewel wy ten aanzien van het stuk nog steeds op het standpunt staan dat de katholieken zich ten onrechte op het standpunt stellen dat het stuk voor hen krenkend is, begrijpen wij, dat de loco burgemeester zich in een moeilijke positie bevindt, aangezien zijn partij zich nog steeds tegenover de opvoering stelt. Nu hij, door de vacantie van den bur gemeester, die 1 September in de gemeen te terug keert, toevallig de functie van loco-burgemeester bezet, is hy o. i. echter verplicht, zich als hoogste autoriteit boven het party-standpunt te stellen. Wij hopen dan ook nog dat de heer Klaver zich tot deze hoogte zal kunnen opwerken. Alkmaar gaat begrijpen, dat het voor het toeristenbezoek een stad van beteeke- nis is. TEGEN VERSLECHTERING VAN DE STEUNMAATREGELEN. Een advies ten aanzien van den huurtoeslag. Gisteravond heeft de heer Albers, be stuurder van het N.V.V., in „t Gulden Vlies" gesproken over de maatregelen van de regeering tot verlaging van den steun en vermindering van den huurtoeslag. Vooraf deelde de voorzitter, de heer H. van Drunen mee, dat mede door den aandrang, uitge oefend in de adressen aan het gemeentebe stuur van de vier samenwerkende vakcen trales, B. en W. zich tot de regeering heb ben gewend met verzoek niet over te gaan tot de wijzigingen in de steunregeling. De heer Albers wees op de protestactie tegen de verlaging in Juli 1934, die de werk- loozen reeds in de grootste moeilijkheden bracht; helaas kon toen geen resultaat wor den bereikt. Spreker schetste den nood, die er heerscht in de gezinnen van de werkloo- zen, terwijl hij uitvoerig inging op de ge- heele geschiedenis, voorafgegaan aan het besluit tot intrekking van den huurtoeslag. De regeering behoort de verslechtingen, stuk voor stuk terug te trekken, riep spreker uit, de huurverlaging mag niet worden uit gevochten op de ruggen van de arbeiders. Onmiddellijk heeft het N.V.V. krachtig pro test aangeteekend tegen de plannen. De veertien dagen uitstel zullen afstel moeten worden. Mocht dit niet gelukken, dan adviseerde spreker volgens een bericht in het Volks blad, aan de verlangens van den minister tegemoet te komen en de huur zelf te ver minderen met het bedrag, gelijk aan de ver mindering van den huurbijslag, indien ten minste byv. voor gemeentewoningen de huur al niet verlaagd is. Ook tegen het vaststel len van een standaard-loon teekende spre ker een scherp protest aan. Tot slot werd een protestmotie met alge- meene stemmen aangenomen. LET OP NAAM EN STANDPLAATS. Bestellingen worden warm en zonder prijsverhoging thuis bezorgd. Hij dient zich te bedenken dat het be lang van de ondernemers, die reeds be langrijke kosten hebben gemaakt, eerder ingrijpen wenschelijk had gemaakt. De gelegenheid daartoe heeft ruim schoots bestaan, aangezien de opvoering al voor veertien dagen is aangekondigd. GASVERGIFTIGING. Hedenmorgen circa half 8 deed zich een geval van gasvergiftiging voor by Vink's Uitgeversmaatschappij aan de Lindelaan alhier. De patiënt, zekere L., is naar het Elisabethziekenhuis vervoerd en maakt het vrij goed. Bijzonderheden kon men ons nog niet mededeelen. AGENTSCHAP NEDERLANDSCHE BANK. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer inzake de waarneming van het agentschap van de Nederlandsche Bank deelen wij mede, dat de heer mr. P. Lange- veld eerste en de heer P. A. de Lange te Heiloo tweede plaatsvervanger is. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank is gedepo neerd de uitdeelingslyst in het faillissement van G. Konijn, manufacturier te Blokker, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 2.467 pet. DE KAASMARKT. De markt kenmerkte zich heden door een grooten aanvoer n.1. 11000 K.G. hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar, 23000 K.G. hooger dan in dezelfde week van 1934 en 13000 K.G. hooger dan in dezelfde week van 1933. Aangevoerd werden 67 stapels in totaal wegende 145.000 K.G. Dank zij de groote melkgift, een gevolg van den rijken grasgroei, neemt de pro ductie toe, terwijl de export ongunstig is, zoodat de voorraden grooter worden. Het Crisis Zuivelbureau is van dezen toestand op de hoogte en daarom is het wonderlijk, dat de bepaling inzake de teruggifte van de ondermelk door de fabrieken aan de producenten niet is uit gevoerd. Gezien de onzekere internationale ver houdingen en de toename van de produc tie, is het zeer begrijpelijk, dat de prijs zich heden in dalenden lijn bewoog, terwijl de handel geen vlot verloop had. De hoog ste markt voor de kleine fabriekskaas was 1.50 lager dan die van de vorige week en bedroeg 18, terwijl de gemiddelde markt 2 lager was. Ook ditmaal stond de markt in het tee- ken van het vreemdelingenverkeer. De drukte in de stad leverde een prettigen aanblik, die verhoogd werd door de vele wapperende kaaswimpels. In de Schou tenstraat had men vlaggen in de Alk- maarsche kleuren gehangen, hetgeen een bijzonder frisch beeld opleverde. MAATSCHAPPIJ „ALKMAAR PACKET" N.V. Uit de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1935 van de Maatschappij „Alk maar Packet" N.V. blijkt, dat dit jaar een bedrijfsverlies bracht van 1 14002.74. We gens waardevermindering van enkele activa werd 24044.39 afgeschreven, waardoor het totaal-verlies werd 38047.13. In het jaarverslag wijst de directie er op, dat door den concurrentiestrijd geen enkel vervoermiddel meer met winst werkt. Over het te vervoeren kwantum goederen is men niet ontevreden, doch niet over de te be dingen vrachtprijzen, die afbraakprijzen kunnen worden genoemd. Hierin kan slechts verandering komen, zoodra de Nederlandsche regeering het ver- voervraagstuk regelt, door invoering van verplichte concessie met vaststelling van prijzen, van de dienst- en arbeidsvoorwaar den voor het personeel en van de jaarlijk- sche verplichte keuring van het materiaal. De wensch wordt geuit, dat het in dit op zicht 8 Maart 1936 door de Belgische regee ring gegeven voorbeeld door de Nederland sche regeering zal worden gevolgd. Voorts wordt medegedeeld, dat van de door Ged. Staten verleende autobusconces sies die van Wormerveer over Krommenie en Uitgeest naar Castricum aan Zee en die van Santpoort over Spaarndam en Buiten huizen naar Hembrug, als strijdig met de belangen der Nederlandsche Spoorwegen, door de Kroon zyn vernietigd. Afzonderlijk wordt 'n verliespost vermeld, groot 2136.25, zijnde de proceskosten over een door de N.V. gewonnen geschil met de Kon. Ned. Stoomb. My. en de Holl. Stoomb. My. voor vergoeding van schade als gevolg van een aanvaring in het Noordzeekanaal tusschen haar schepen Erato en Drecht- stroom, welke aanvaring geweten werd aan verkeerde navigatie aan boord van het s.s. der N.V. „Koningin Wilhelmina". Voorgesteld wordt om het in de jaren 1931/34 geleden verlies, groot 28328.80, met het verlies van 1935, groot 38047.13, af te schrijven van de statuaire reserve groot 132.801.30, die daardoor wordt terugge bracht tot 66425.37. Uit het verslag blijkt, dat de heer ir. A. M. van Deventer in de aandeelhoudersver gadering is herkozen; dat sedert 1 Febr. mr. J. P. Bosman, die 29 jaar directeur is ge weest, op zijn verzoek in een 31 Jan. 1936 gehouden buitengewone vergadering is ont slagen en benoemd werd tot commissaris. Als directeur wordt hij opgevolgd door zijn zoon den heer H. W. Bosman. Voorts blijkt, dat op de balans de booten, het rollend materiaal en de onroerende goe deren tegen boekwaarde voor een bedrag van 766.771.59 zyn opgenomen. De balans per 31 December wijst in debet en credit een bedrag aan van 789962.46. De voorraden gewaardeerd tegen in koopsprijs of daar beneden, komen op de balans voor met een bedrag van 13127.30. Het aandeelenkapitaal bedraagt 750.000, waarvan f 150.000 onuitgegeven. Aan te betalen accepten is er een schuld van f 6000. De post crediteuren bedraagt 28862.90, de post debiteuren is groot 898.04. De bankrekening komt in het^cre dit voor met een bedrag vin f 8574.19. Voorts is er een post voor tijdelyk opgeno men gelden groot 24500. De winst- en verliesrekening wijst m bet en credit een bedrag aan van f 38597 de- M3. En tóch kunt g' U van alle zaken Het beste bij „JANVIER" vermaken! VEn.IGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. Gisteravond werd te Castricum aange houden een motorrijder uit Alkmaar waar van bleek, dat de lichtinstallatie van zijn motor niet in orde was. De man zou, na ver geefs getracht te hebben het euvel te doen verhelpen, naar het naburige Limmen per voet gaan, maar toen hij meende aan het oog van de politie ontsnapt te zijn, sloeg hy den motor aan en tufte zonder licht in den laten avond naar Alkmaar. Hij had echter buiten den waard gerekend en in minder dan geen tijd was door den hulp van een tegemoetkomenden automobilist de vluchte ling ingehaald en aangehouden en de motor in beslag genomen. Dat de man er natuur lijk zoo niet af zal komen is te begrijpen. Niet minder dan drie strafdelicten zullen hem ten laste worden gelegd. OPENING RADIO-ZAAK. In de Schoutenstraat 18 is vanaf heden gevestigd een radio-handel van den heer K. Fraay, voorheen Nieuwesloot 51. Deze zaak is uitstekend geschikt voor een der gelijke handelsbranche, want niet alleen, dat in de ruime étalage tal van radiotoe stellen, onderdeelen en verder nog andere electrische apparaten (waschmachines) overzichtelijk ten toon gesteld zijn, ook in den winkel zelve zal een ieder, die be lang stelt in dergelijke artikelen zeker iets van zijn gading vinden. Zoodat al met al deze winkel als een aanwinst in deze straat beschouwd mag worden. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN. De collecte ten bate van de jeugdie werk- loozen, deelnemers van de Centrale Werk plaats, heeft een bedrag van 443.625 opge bracht. Het bestuur brengt hartelijk dank aan allen, die hieraan hebben medegewerkt. De gelegenheid tot inschrijving van jeug dige werkloozen van alle gezindten is eiken werkdag van 9-12 en 2-4 uur aan het kan toor Doelenstraat 3. Ongevraagd zegt het publiek: Bij „JANVIER" is 't magnifique! WISSELTRUC. Gedurende de drukke kermisdagen op vorige jaren is het meermalen voorge komen zoowel hier als elders, dat vreem delingen in. winkels hun slag slaan door den bekenden wisseltruc, waarbij men een kleinigheid koopt, een bankbiljet in beta ling geeft en dan door het afleiden van de aandacht het wisselgeld met het bank biljet meeneemt. Waar blijkens persberichten deze per sonen nog voortdurend hun werkzaam heden voortzeten, vestigen wij de aandacht der winkeliers nog eens nadrukkelijk op deze gasten. Uitkijken juist in de grootste drukte blijft geboden. MEN MAG NIET VENTEN. De Commissaris van Politie te Alkmaar vestigt er nogmaals de aandacht van be langhebbenden op dat het gedurende de kermis van 22 Augustus tot 30 Augustus streng verboden is op het kermisterrein en omgeving te venten met koopwaren, waar mede op het kermisterrein een vaste standplaats wordt ingenomen, zooals paling^ galanterieën, worstjes, nougat, koek, chocolade, kinderspeelgoed, enz. enz. VOORZICHTIG MET RIJKSDAALDERS. De politie vestigt er de aandacht op, dat het bij vorige in deze gemeente gehouden feestelijkheden meermalen is voorge komen, dat daartoe speciaal op uit zynde lieden inkoopen doen en daarna betalen met Belgische vijf-francs-stuks, die een zeer groote gelijkenis hebben met onze rijksdaalders. DE BLOEMEN EN PLANTENTENTOONSTELLING TE BERGEN AAN ZEE. In zijn Woensdag gehouden vergadering stelde het comité van de bloemen- en plan tententoonstelling te Bergen aan Zee 1 Sep tember als datum voor het sluiten van de tentoonstelling vast. Door het ongunstige weer, werd het doel van de tentoonstelling: „In den voortijd het bezoek aan de badplaats te vergrooten en het publiek in contact te brengen met de kweekers", slechts gedeeltelijk bereikt. Het bezoek bleef beneden de verwachtingen Tot nog toe werd de tentoonstelling door ruim 9000 betalende bezoekers bezocht, waarvan een drieduizend doorloopende kaar ten kochten, zoodat dezen de tentoonstelling dus meermalen bezochten. Vooral voor de pensiongasten te Bergen aan Zee, is de tentoonstelling een mooie at tractie geweest. Verschild® kweekers mochten van de bezoekers opdrachten ontvangen, zoodat m dï ook ThanT v6Ue^^tentoSJK j thans nog een rijke bloemenpracht demonstreert, voorbeelden voor hTt aSee gen van siertuinen gevonden. 1<ig* dien" aardndatleh \esullaten echter van sproken. m°eten worden aange- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 21 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,9 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 749,8 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond ven Zaterdag 22 Augustus: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe ratuur. Buitenlandsch weero verzicht. Weersverbetering in hot vooruitzicht. De depressie trekt in belangrijkheid af nemend noordoostwaarts en wordt dooreen vrij belangrijken rug van hooge drukking ge volgd, waarachter nog geen belangrijke nieuwe depressie zichtbaar is. Ook over midden-Europa heeft zich hooge drukking uitgebreid.Over onze omgeving ligt nog een zeer ondiepe secundaire. De Britsche eilan den hebben opklarend weer met eenige af koeling. In midden- en noord-Frankrijk k de lucht nog bedekt, in het zuiden duurt het warme zonnige weer voort in Zwitserland en Duitschland is de lucht zwaar bewolkt, over de Oostzee is tijdelijke opklaring. Zware onweersregen viel in Memel en Dantzig. Noorwegen heeft regen onder in vloed van de oostwaarts trekkende depres sie, die zich vermoedelijk ook naar Zweden zal uitbreiden. De opkomende hooge drukking belooft weersverbetering, die zich vermoedlijk tot over den Zondag zal uitstrekken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.43 uur tot 5.25 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 22 7.03 7.23 3.39 3.50 23 7.36 7.57 4.10 4.19 24 8.13 8.36 4.41 4.49 25 8.59 9.28 5.18 5.30 26 10.01 10.34 6.05 6.28 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. KI.'.' (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat '"m. nam. vm. nam. 22 7.00 7.20 3.27 3.38 23 7.33 7.54 3.58 4.07 24 8.10 8.33 4.29 4.37 25 8.56 9.25 5.06 5J8 26 9.58 10.31 5.53 6.16 MEDESPELENDEN BIJ HET DE BOER—VAN RIJK-ENSEMBLE. In de vier door het De Boervan Ryk- ensemble, artistiek leider Nico de Jong, te Alkmaar tijdens de kermis te geven tooneel- voorstellingen, zullen medewerken naast mevr. Esther de Boer—van Rijk, de heer en: Nico de Jong, Willem van der Veer, Ludzer Eringa, Wim Paauw, Ferd. Sterneberg, Hen drik Koning en Godfried Kalop en de dames: Fie de Vriesde Boer, Hes Rijkenvan Rijk en Corry Korevaar. MATINEE. Programma van het middag-concert te geven door de r. k. Harm. „St. Caecilia". dir. de heer P. H. Joosen, op Zondag 23 Aug. a.s. van 3-5 uur in den Sted. muziek- tuin: 1 Florentina-marsch j. Fucik 2 Ouverture-Joueuse Keler Bela arr. M. J. H. Kessels 3 Am Meeresstrande, Valse de concert M. Fischer 4 La Dame de Piqué F. v. Suppe arr. Th. Rottier. 5 Le Royal vaingueur marsch J. Volant Pauze. 6 Cavallerie Légère F. v. Suppe arr. J. Briffauxe 7 Sur un marche persan A. W. Ketelbey 8 Ballet d' Isoline A. Message r arr. Ch. Eustage 9 Finale. DE WEMBLY-ATTRACTIE. Gebr. A. en N. Hommerson, de koningen van vermaak, brengen dit jaar weder hun welbekende Wembly-attractie, de groote in richting met een cocktail van attracties. Hommerson's Showband zorgt weder voor goede dansmuziek, zoodat de danslustigrn hun hart kunen ophalen in de gezellig® Wembly-attractie. Dit is de eenige inrich ting waar gedanst mag worden. De Skooter-palace zal met een lichtsterkte van 750000 kaars jong en oud naar den Paaidemarkt lokken en de goedkoope mid- dagpryzen zullen ongetwijfeld in den smaak vallen, een kermis zonder een rit in de autotjes is nu eenmaal ondenkbaar. De Steilwand brengt een zeer bijzonder programma en wel de wereldvermaarde Run Miller en Harry Holland. Voor het eerst de sensationeele stunt, het rijden met een kleine Austin auto tegen den loodrechten wand. De Rideeo met zijn prachtvolle illuminatie zal ongetwijfeld door zijn lage ritprijs ve!er verleiden een ritje te maken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2