heiloo BEVERWIJK WIJDENES HEEMSKERK NIEUWE NIEDORP OTERLEEK Verkeersongelukken. Glimlachje ALKMAARSCHE COURANT vin VR.JDAO 2. AUOU8TU.JM6 fiiêticaties SLUITINGSUUR KERMIS 1996 VOOR CAFE'S ENZ. Ab sluitingsuur voor de café'», kerm is- gp andere inrichtingen is vastgesteld: van 32 Augustus des nacbt« 1 uur en op 29 en 30 Augustus 1936 des nachts 2 uur. A- BEKENDMAKING. j> commissaris van politie der gemeente Alkmaar maakt bekend, dat tijdens de kermis van 22 Augustus tot en met 30 Augustus 1936 slechts voor een beperkt aantal straatorgels (uitsluitend boekorgels) cf straatmuzikanten (minstens bestaande uit vier spelende personen) vergunning zal gorden verleend. Kunstemakers, acrobaten, dierenvertoo- ji in gen. straatzangers, boeien-koningen, de genslikkers. personen die misvormde lede maten te kijk stellen enz., enz., worden be slist niet op den openbaren weg toege- Voorts wordt geen vergunning verleend tijdens de kermis op kermis-terreinen aan venters in paling, galanterieën, worstjes nougat, koek, chocolade, kinderspeelgoed enz. Het standwerken met een of ander ver koopsartikel is ten strengste verboden. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet betrekkelijk jeugdige personen, die luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid ver richten, bestaande in gevaarlijke kunstver richtingen en in het deelnemen aan kunst verrichtingen, voor zoover dit gevaar op levert. De wet verstaat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes be neden achttien jaar. VERPLAATSING MARKTEN. De Directeur van het Gemeente-Slacht huis en het Marktwezen te Alkmaar, brengt hierbij ter algemeene kennis, dat de Zater dagochtend- en -avondmarkt op de Zater dagen 22 en 29 Augustus 1936 zal worden gehouden op de Laat, voor zooveel mogelijk achter de kermiskramen. De Pluimveemarkt zal op de genoemde dagen worden gehouden op het gedeelte van de Korte Nieuwesloot, tusschen Koningsweg en Handelskade, terwijl de Fruitmarkt voor die data verplaatst wordt van de Korte Nieuwesloot naar het Waagplein, vóór het Ueine Waaggebouw. De directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. Alkmaar, den 18den Augustus 1936. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van Matthijs Kroon te Bergen, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholiachen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Nieu wesloot nr. 55. Binnen twee weken na dagteekening 'dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 21 Augustus 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, lo-burgemeester. A. KOELMA, secretaris. JUditvzaken VERZWARING VAN STRAF GEVORDERD. Tegen „Witte Nelis" en Knoop. Door het gerechtshof te Arnhem is giste ren behandeld de zaak tegen de beide Am- sterdamsche inbrekers C. N. de V„ alias „Witte Nelis" en G. J. Kn„ die wegens in braak te Nunspeet door de Zwolsche recht bank veroordeeld werden tot vier en een half jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte verzwaring van de straf tot zes en een half en zes jaar. PRIJSCOURANTEN NAGEDRUKT. Schending van auteursrecht De president van de Amsterdamsche rechtband wees gister vonnis in een kort fading, aanhangig gemaakt door een con- eern van parfumeriezaken op den Nieu- "endijk, Reguliersbreedstraat en Linnaues- straat tegen een parfumeriezaak in de Utrechtschestraat, omdat de eigenaar van dezen laataten winkel de prijscourant van bet concern volledig had na laten drukken. Mr- J. Hartogh de Vries, optredende voor eischeressen, had gesteld, dat dit een schen ding van auteursrecht was en bovendien 'n "■rechtmatige daad betrof, daar de indruk Werd gewekt, dat gedaagde tot het concern behoorde. Voor gedaagde trad op mr. M. Hes. Be ulde. dat het hier een fout van den druk ker betrof, waarvoor gedaagde niet aan- ^rekelyk was. De president verwierp dit '"rweer en overwoog, dat schending van •Uleursrecht had plaats gehad. Gedaagde Werd veroordeeld om de verspreiding van Prijscouranten te staken en tot betaling de kosten van het geding. BeVOLVERDRAMA TE IJMUIDEN. Tegen machinist, 'die op zqn en en een buurman een half jaar schoonzuster schoot, vier geëischt. Gistermiddag stond voor de Haarlem se rechtbank de 40-jarige machinist D. uit Umuiden terecht wegens poging °t doodslag, tweemaal gepleegd. Op Zondag 7 Juli heeft verdachte in de 1 Reystraat te IJmuiden een schot ge lost op zijH schoonzuster, met wie hij on enigheid had. De kogel raakte de vrouw —•"hts even aan de rechterslaap, waar door een onbeduidende wond ontstond. Toen de vrouw daarna haar nabijgelegen woning binnen vluchtte, was verdachte achterna gegaan en had geprobeerd ®an de achterzijde van het huis binnen te drongen. Dit was hem echter belet door zijn buurman, den heer van H. die met de vrouw was meegeloopen en de achterdeur dicht hield. Verdachte had daarop door een ruitje in de deur het wapen op den heer van H. gericht en afgetrokken, doch gelukkig ketste de revolver. De heer van H. wist R. vervolgens te overmeesteren en hem aan de inmiddels gewaarschuwde politie over te leveren. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte op den bewusten Zondagmiddag voor zyn woning zat, toen zijn 18-jarige stiefdochter voorbij kwam. Hij vroeg het meisje even mee naar binnen te gaan, omdat hy haar eenige brieven van haar overleden ouders, welke hij nog in zijn bezit had, wilde overhandigen. De familie van het meisje wenschte echter niet, dat zij zich met haar stiefvader bemoeide en toen haar tante, een schoonzuster van verdachte, haar met haar stiefvader zag praten, mengde zij zich in het gesprek en zei dat verdachte de brieven ook wel kon brengen. Verdachte zou toen gezegd heb ben: „Ik zal ze wel even halen, maar dan is dit jouw laatste week geweest." Hij kwam even later met een pakje brie ven terug en lostte onder den uitroep „daar dan", een schot uit een revolver op zijn schoonzuster. Het bleek op de zitting dat verdachte zeer vaak misbruik maakte van sterken drank, nadat zijn tweede vrouw en haar zoontje onder zeer tragische omstandig heden waren overleden. Hij verdacht er zijn schoonzuster van dat zij praatjes van hem rondstrooide, hetgeen ook bleek uit zyn uitlatingen toen hij de brieven en de revolver ging halen: „Heb je nu nog niet genoeg geroddeld" Verdachte was een paar weken voor het misdryf in de duinen met de revolver gaan schieten. Op de vraag van den president, of hij dit gedaan had om te oefenen, ant woordde hij ontkennend. Hij verklaarde in een opwelling van woede gehandeld te hebben. Nooit was bij hem het plan opge komen om zijn schoonzuster dood te schie ten. Voordat hij werd gearresteerd had verdachte zijn hond doodgeschoten. „Ik voelde dat ik weggehaald zou worden en ik wilde niet dat het dier zou gaan zwer ven", verklaarde hij. De officier van justitie, mr. Th. Semeyns de Vries van Doesburg was door de ver klaringen der getuigen en de uitlatingen van verdachte overtuigd, dat hij wel den opzet heeft gehad om te dooden. Hij heeft een woest en onstuimig karakter en spre ker geloofde, dat de praatjes die er in IJmuiden over den dood van zijn vrouw liepen, niet van allen grond ontbloot wa ren. De officier achtte het noodzakelijk dat verdachte langen tijd uit de maatschappij verwijderd wordt en eischte daarom vier en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. B. W. Stomps, pleit te op juridische gronden vrijspraak en vroeg subsidiair in verband met de om standigheden waarin verdachte verkeerde, de uiterste clementie. Op 1 September zal de rechtbank uit spraak doen. 'fcooiMciaat Tlieuw& DE OPHEFFING DER BANNEN IN WATERLAND. Door het comité van actie tegen de op heffing van de bannen in Waterland is thans een adres aan de Kroon verzonden, waarin tegen de samenvoeging der bannen een groot aantal bezwaren worden ingebracht In een vergadering van het comité werd op gemerkt dat men in de Prov. Staten ge sproken had van opstandige boeren en ach terlijke bevolking. Ook om deze reden acht te men het verzenden van het adres aan de Kroon noodzakelijk, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. STRUBBELINGEN TE VOLENDAM. Groote werkloosheid te wachten? De burgemeester van Volendam, heeft tot den raad een schrijven gericht, waarin hi) mededeelt dat hij de confectie-industrie W. G. Helsloot behoefte heeft aan bedrijfskapi taal. Dank zij de welwillende houding van de directie van de Jan van Wallendal-stichting en mede door het streven van den burge meester en wethouder G. H. J. Konjngs, is door haar een bedrag van 3000 toegezegd, mits door een der Volendammer organisa ties voor eenzelfde bedrag zou worden bij gedragen. Voor een en ander werd de medewerking gezocht van de stichting Brandwaarborg- maatschappij onder bescherming van den H. Donatus. Evenwel moest de burgemeester ervaren, dat de directeur dier stichting, de heer Jacob de Lange, zich niet genegen ver klaarde om wethouder Koning en hem te ontvangen. Dze houding bevreemdt den burgemeester zeer. Blijft genoemde stichting bij haar thans genomen besluit persisteeren, dan is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat een niet on belangrijk aantal Volendammer arbeidsters zonder werk geraakt met al de nadeelige gevolgen van dien. DE NIEUWE RIJKSWEG AMSTERDAM—WIERINGEN. Binnenkort zal voorloopig in gebruik worden gesteld het gedeelte van den nieuwen rijksweg AmsterdamWieringen, vanaf Buiksloot tot bet Slochter. De ontworpen breedte van de aarde- baan bedraagt 27 meter, waarbij rekening is gehouden met een toekomstig dwars profiel met twee gescheiden rijbanen. Voorloopig is een rijbaan aangelegd, be stemd voor beide richtingen, bestraat met klinkers. Na een gebruik van ongeveer drie maanden zal de rijbaan zoo noodig worden herstraat en daarna voor het ver keer officieel worden opengesteld. Door de openstelling van dezen weg zal de bochtige en smalle weg van Amsterdam over den Buikslotermeerweg in de rich ting Purmerend en Hoorn door het ver keer kunnen worden vermeden. Geen kermkvreugde is compleet Voor iemand, die „JANVIER" vergeet. Hedenmorgen heeft het bestuur Vereeniging voor Vreemden ™ke£ het gemeentebestuur ten raaHh,,;. geschenk aangeboden ter geleopnh Wn de fusie der gemeerrten Beverwijk en wïï' aan Zee en Duin. JK en De voorzitter der V V V m Moens, sprak hierbij een rede uit Jaarm hu herinnerde aan de feesten ter èeleven wqk, toen de burgerij de gemeente Jn fraai tegeltableau heeft aangeboden Toen dacht men terug aan het verleden thans blikt men in de toekomst leden' Het bord dat de V. V. V. aanbiedt ia het symbool van de eenheid tusschen Bever wijk en W«k aan Dum. De kerktorens der beide plaatsen, omgeven door de voort brengselen van Kennemerland: aardbei- ranken en tuindersproducten vormen het hoofdmotief van het fraaie bord dat ver vaardigd werd bij „De Porseléijne Fles te Delft. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, antwoordde hierop met een korte speech waarin hij het fraaie geschenk prees als tuitin« oud-Hollandsche kunst. Hu eindigde met den wensch dat „de Wijk" door de eeuwen heen groeien mag tot bloei der heele gemeente. Een militaire ballon gevonden. Toen de heer J. Koeman zich Dinsdag naar zün werk op zün landerijen begaf, werd zijn aandacht getrokken door een voorwerp in het bietenland dat daar niet thuis be hoorde. Bü nadere beschouwing bleek het een militaire ballon te zijn van pl.m. 2 me ter doorsnede waaraan een radiozendappa raat met sleepantenne was bevestigd. In 'n begeleidend schrijven werd den vinder ver zocht het geval te willen opzenden naar 't meetgebouw Waalsdorp te 's-Gravenhage. Den vinder werd een premie van 7.50 toe gezegd. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door het r. k. school bestuur te Heiloo aanbesteed het bouwen van twee schoollokalen aan de bestaande r. k. jongensschool te Heiloo. Ingekomen waren 27 biljetten. Hoogste inschrijver was het bouwbedrijf van Doorn te den Helder met 15.500 en laagste J. Opdam te Heiloo roet 9.604. De gunning is aangehouden. De raad kwam Donderdagavond bijeen ter voorloopige vaststelling der gemeente rekening en die der bedrijver, dienst 1935. Na enkele besprekingen werden zü z. h. s. goedgekeurd. De inkomsten werden vastge steld op 253.293 13 en de uitgaven 273.091 44. Nadeelig saldo 19798.31. De cufers van den kapitaaldienst luiden: Ontvangsten 30160.87, uitgaven 33317.04 nadeelig saldo 3747.17. Het G E. B. toonde een winstcijfer groot 5051.56, terwijl de rekening van het wo ningbedrijf een nad. slot van 11451.20 liet hooren. Alleen aan achterstallige huren was het ver lies-cijfer ruim 2000. Middens tandsvereeniging. De algemeene vergadering van de Middenstandsvereeniging in de Prins - Maurits werd bijgewoond door 9 leden. Uitgebreide besprekingen hadden plaats ter zake attracties tijdens de a.s. Floralia feesten. Getracht zal worden de winkeliers te bewerken mede te doen aan een even tueel te houden etalagewedstrijd. Ook de niet-leden zullen worden geanimeerd. Dan volgde behandeling van de vraag over het al of niet lid blijven van den bond. Wanneer de vereeniging lic^ blijft, zal contributieverhooging moeten Volgen. Men meende dat het lidmaatschap eigenluk slechts doel heeft voor groote plaatsen en groote zaken. Voor de kosten die ge paard gaan met het lidmaatschap van den bond, kunnen veel andere dingen gedaan worden, waar men méér profijt van heeft. Na eenige discussies werd met algemee ne stemmen besloten het lidmaatschap van den bond op te zeggen. Uit de verschillende gevoerde discussies kwam een voorstel ter tafel om de midden standsvereeniging te ontbinden en een nieu we vereeniging op te richten en deze op een geheel anderen grondslag voort te zetten. Ten slotte werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. De heer Toornstra vroeg welk soort at tractie men denkt uit te voeren. Naast een te houden etalagewedstrijd, werd besloten hieraan te verbinden, dat bü aankoop van een zeker bedrag bonnen zul len worden afgegeven, welke zijn in te wis selen op de Floraliatentoonstelling. Zij zul len ongeveer 12 dagen vóór de tentoonstel ling reeds kunnen worden afgegeven. De uitspraak van den etalagewedstrijd zal door het publiek worden uitgemaakt. De kermis. De jaarlüksche kermis, door de jongelui met enthousiasme begroet, behoort alweer tot het verleden. Het verloop is geweest, zooals het behoort te zijn, zeer ordelijk en rustig. Het bezoek viel niet mee, vooral Zondags zün we méér bezoekers gewend. Het aantal attracties was naar verhouding groot. Zooals we de laatste jaren gewend zün, In verband met het 12]/2-jarig ambtsjubileum van den heer P. J. Peereboom als burgemeester van Broek en Waterland, is Donderdag de nieuwe naar hem genoemde weg Broek in Waterland-Zuiderwoude officieel geopend. Mevr. Peereboom knipf het lint door. Een door vreugd ge-ükte term is Waar „JANVIER" ontbreekt: géén kermis. gaf de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" 's Maandagsavonds een uitvoering in café de Vries. Geveven werd het blijspel „Vrü gezellen" van M. H. du Croo. De zaal was tjokvol, ondanks de groote warmte. In de pauze werd het publiek door den violist van de „Tune Shakers" onthaald op enkele nummers van de zingende zaag, hetgeen ten zeerste werd gewaardeerd. Oudergewoonte vond Dinsdagmiddag ring steken op fietsen plaats, voor dames en heeren. De deelname was niet büster groot, wat aan de animo evenwel geen afbreuk deed. De uitslag was voor dames: le pr. Alie Witteveen, 2e pr. Trien Govers, 3e pr. Aafje Akkerman. Voor heeren: le pr. H. de Vries, 2e pr. Jac. Komen, 3e pr. P. Korver. Des avonds had een gecostumeerde vete- ranenvoetbalwedstryd plaats tegen een elf tal uit Stompetoren. Het publiek heeft van harte genoten van de komische „verwikkelingen", welke uit de koddige costumes voortsproten. Het resul taat was, dat de gasten verdiend wonnen met 54. In café de Vries werd de prü» uitgereikt met de nood ige ceremonies en speeches, en werd er nog een extra-schepje opgegooid. 1binnenland POGING TOT VERGIFTIGING VAN HAAR MAN. Door de marechaussee te Klazienaveen zün gevankeiük naar Assen overgebracht Grietje S., vrouw van Hendrik K. en Hendrik Jan P., beide wonende te Klazie naveen. Zü worden verdacht van poging tot moord op Hendrik K. den man van Grietje S. Zij zouden in gezamenluk over leg allerlei vergiftige bestanddeelen en scherpe voorwerpen in het eten van K. hebben gedaan, om hem zoodoende van het leven te berccven. Na verhoor door don officier van justi tie zün beiden in anest gesteld. SLACHTOFFERS VAN DE ZEE. Gisteren is op het strand tusschen West- kapelle en Zoutelande (Z.) een lük aan gespoeld. Uit een signalement dat den burgemeester ter beschikking stond, kon worden opgemaakt, dat men te doen had met het stoffelük overschot van een der beide inzittenden van de kano, welke in den namiddag van Zondag 9 Augustus ter hoogte van de haven van Cadzand om sloeg, waardoor beide personen verdron ken. De gevondene is gebleken te zün de 24-jarige Philippe Constant, wonende te Luik. Een oom en twee neven, die telegra fisch ontboden waren, hebben het lük herkend. Het andere slachtoffer, welks lük nog niet is gevonden, is de zestienjarige Henri Storms, wonende Avenue Tilleul 50 te Luik. Zün signalement is: lang pim. 1.74 M., blond haar. twee groote wratten op het lichaam, gekleed in blauwe zwem broek. Wie 't ondervond zegt stellig: 't Is bü „JANVIER" gezellig. MUSSERT STICHT EEN DAGBLAD. Mr. Rost v. Tonningen tot hoofd redacteur benoemd. In „Volk en Vaderland", het nat. soc.- weekblad van de N.S.B., dat heden ver schenen is, bericht de heer Mussert, dat met ingang van November a.s. uitgaande van de N.S.B. een nationaal dagblad zal verscho nen. Tot hoofdredacteur is met ingang van dien datum benoemd mr. M. M. Rost van Tonningen, voorheen zaakgelastigde voor Oostenrijk in Volkenbondsaangelegenheden. De heer Mussert schrüft naar aanleiding hier o.m.: Dit blad zal tot taak hebben, ons volk in de moeilüke jaren die voor ons liggen, de groote lünen te laten zien, waarlangs het wereldgebeuren zich ontwikkelt en het den weg te toonen, dien het zal hebben te gaan om zün volksbestaan te verzekeren. Het zal volksvoorlichting moeten geven, in den bes ten zin van het woord „Ik heb de stellige overtuiging dat het geleid door zün hoofd redacteur en gesteund door de talloozen in Nederland, die het wel meenen met hun volk, er in zal slagen zün taak te volbren gen. Moge het strekken tot heil van volk en vaderland". VERHOOGING VERKOOPPRIJS VAN MELK TE AMSTERDAM. De georganiseerde Amsterdamsche melk handel heeft thans moeten besluiten over te gaan tot verhooging van den melkprijs met een cent per liter. De verhooging van den inkoopprüs vond reeds plaats op 9 Augustus j.L De verhooging van den verkooprijs gaat in Zondag 23 Aug. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. In den afgeloopen nacht werden te Zeist aangehouden de 20-jarige instrumentmaker E. de B., wonende aan den Z.W. Buitensingel en de 23-jarige los werkman J. J. R„ wo nende in de De Constant Rebecquestraat te Den Haag, die werden aangetroffen in een personenauto, die zü eenige uren tevoren in de Zusterstraat aldaar hadden ontvreemd. Verdachten en de auto worden naar Den Haag overgebracht. VRACHTAUTO TEGEN BOOM. EEN ERNSTIG EN EEN LICHT GEWOND. Gisteravond omstreeks 6 uur is uh Go- rinchem afkomstige vrachtauto, geladen met vier paarden, onder Hulshorst (Geld tengevolge van het springen van een band tegen een boom gereden. De kabine werd geheel ingedrukt, met het gevolg, dat de bestuurder, K. P. uit Meppel lichte verwon dingen opliep. Ernstiger stond het met den anderen in zittende, A. K. uit de wijk bij Meppel, die een achedelfractuur opliep. In hoogst zorg- wekkenden toestand is hij naar het zieken huis Salem te Ermelo overgebracht Men vreest voor zün leven. Dr. Plomp uit Nunspeet verleende ge neeskundige hulp. De paarden, die vervoerd werden, bleven ongedeerd. MET FIETS TEGEN AUTO GE REDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op den Laarderweg te Emnes de U-jarige G. Töller, wonende te Emnes, tegen een auto gereden en gedood. De jongen, die met een flinke vaart uit een züweg kwam aanfietsen, botste tegen de op den Laarderweg passeerende auto. Hij werd negen meter medegesleurd en deerlük gewond. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. MET MAAIMACHINE TEGEN STOOMTRAM GEREDEN. LAND BOUWER GEDOOD. De veehouder Lolkema, die, gezeten op een tractor, waarachter een maaimachine, gistermiddag den weg passeerde, waarbü hü tegen de stoomtram reed, is aan de beko men verwondingen overleden. £ands en Jmmiomt DE DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering be draagt voor de komende week 227 kr. 0.75). COMMISSIE-NOTEERING NEDERLANDSCHE BOTER. De commissie-noteering voor N ede r land- sche boter is voor de week van 2429 Aug. vastgesteld op 0.63 per kilogram. Nou mevrouw?!., ziet U wel dat mün visch levend isllT

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5