PROFESSOR SLIM EN ZOON s JïïsrJï r Verbond van nederlandsche Branden. Verkeersongelukken. WERKGEVERS. Tiende jaarverslag verschenen. v»«euer dagen verscheen het jaarverslag het Verbond van Nederlandsche Werk gevers, loopende van Juli 1935 tot Juli 1936. Het verslag wijst erop, dat sommige lan- en ons in verschillende opzichten in econo mische expansie vooruit zijn en dat voorko men moet worden, dat een eventueel ko mende periode van opleving in het wereld verkeer ons verrast, voordat hier te lande 2tin geliquideerd de nog steeds bestaande dispariteiten tusschen b.v. de belooningen van exportarbeiders en arbeiders, werken de in beschutte bedrijfstakken, die niet de internationale concurrentie ondervinden, de mede daaruit voortvloeiende, nog steeds te hooge huishuren, de te weinig dalende kos ten van levensonderhoud, mede door den omvangrijken landbouwcrisissteun, de te korten op de budgetten van rijk en gemeen ten enz. Het voeren van een „do ut des" politiek tusschen Nederland en Indië acht het ver slag uitgesloten, als eenig aanvaardbare stelregel zoo vervolgt het verslag kan hier slechts gelden, dat elk gebiedsdeel aan het andere de hulp verleent, waartoe het in staat is, waarbij dan elk geval afzonderlijk op zijn mogelijkheden in het kader der rijks- eenheid dient te worden beschouwd. Het Verbondsbestuur meent, dat naast alles wat direct of indirect door de overheid geschiedt ter bevordering van de voorlich ting omtrent Indië, ook behoefte bestaat aan een eigen vertrouwenspost van onze in dustrie in Indië. Het verslag vermeldt, dat de plannen van het Verbondsbestuur tot het vestigen van een dergelijke vertegenwoordiging in Indië thans in verren staat van voorbereiding zijn en vertrouwt, dat deze spoedig hun beslag zullen kunnen krijgen. Het grootste bezwaar van het verbond tegen den landbouwcrisisteun is naar het verslag meldt niet gelegen in het feit, dat landbouwbedrijven, die ten onder drei gen te gaan, tijdelijk geholpen worden om ze voor algeheele vernietiging te behoeden, doch in de dikwijls willekeurige wijze, waar op daarbij met de belangen van de rest der bevolking, inzonderheid het industrieele deel, wordt omgesprongen. Het verbond herhaalt zijn standpunt, dat de regeering niet moet volstaan met de be grooting in September op papier sluitend te maken, en dan nog voornamelijk door nieu we heffingen en perspectivistische bezuini gingen, doch dat het de taak van de regee ring is zoodanig te ramen, dat de begrooting tegen een stootje kan. De belastingverhooging zonder krachtige aanpassing wordt door het verbond ten sterkste veroordeeld, omdat een zoodanige politiek ons steeds dieper in het moeras brengt en onvermijdelijk tot andermaal nieuwe belastingen moet leiden. Voor de bestrijding van de nog steeds schrikbarende en zelfs toenemende werk loosheid hier te lande en in verband daar mede de handhaving en zoo mogelijk het herstel van onze volkskracht is naar het verslag schrijft activeering en niet belem mering van de mobiliteit van het bedrijfs leven een eerste vereischte. Naar de schrij vers meenen, dient niet slechts te worden gewaakt tegen verzwaring van de sociale lasten, doch moet in het belang niet het minst van onze arbeidersbevolking, die op het oogenblik van werk verstoken is worden gestreefd naar verlichting van las ten. Uitvoerig bespreekt het verslag vervoL gens de maatregelen, genomen ter bestrij ding van de werkloosheid, waarbij instem ming wordt betuigd met de onlangs afge kondigde wijziging in de tot dusverre ge bruikelijke steun verleening. Gewezen wordt op den verstarrenden invloed van den huur- bijslag op de huur van de arbeiderswonin gen, waardoor de kosten van levensonder houd eenzijdig worden hooggehouden. Vervolgens bestrijdt het verslag in scher pe bewoordingen de bevoorrechting van ge- organiseerden bij den werkloozensteun. Een dergelijke bevoorrechting wordt principieel veroordeeld. Ook bij de werkloosheidsverzekering signaleert het verslag een dergelijke bevoor rechting. Ook aan de wet op de evenredige vracht- verdeeling besteedt het verslag aandacht De conclusie van de desbetreffende be schouwingen is, dat de wet op een misluk king is uitgeloopen en ingetrokken behoort te worden. TWEEDE PARTIJ HARING NAAR RUSLAND. De Reedersvereeniging voor de Nederland sche Haringvisscherij heeft gister wederom in het belang van de gezamenlijke bedryfs- genooten een tweede groote partij haring aan Rusland verkocht. Deze partij is 30.000 Schotsche tonnen groot, zoodat het totaal kwantum, thans van de teelt 1936 aan Rus land verkocht. 70.000 Schotsche tonnen be loopt NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE. De wijziging in de steunregeling. Zaterdag 22 Augustus is de Nederlandsche Vakcentrale in buitengewoon congres te Utrecht bijeengekomen ter bespreking van de door den minister van sociale zaken aangekondigde wijzigingen in de steunrege ling. Van alle bestuursbonden, alsmede van verschillende der aangesloten organisaties, waren delegaties tegenwoordig. De voorzitter, de heer H. M. Roos, gaf in een inleidende beschouwing een overzicht van den indruk, die de aangekondigde ver slechteringen in de steunregeling in den lande en in de kringen van de vakbeweging hebben gewekt. Het bestuurslid van de Vakcentrale, tevens lid van de contact-commissie, de heer Joh. Eering, heeft daarna een uit voerige uiteenzetting gegeven van de ver schillende wijzigingen. Spr. wees daarbij in het bijzonder op de vaststelling van het standaardloon ad f 29 als gevolg waarvan vele goede vaklieden en de categorie hoofdarbeiders wel in zeer sterke mate worden getroffen. Ook de afschaffing van de huurbjjslag werd aan scherpe critiek onderworpen. Na dat nog enkele der andere regeeringsmaat- regelen waren besproken, werd door ver schillende afgevaardigden het woord ge voerd, die allen hun verbittering over deze verslechteringen uitten. Het bestuur van de vakcentrale werd ver zocht bij de regeering aan te dringen op het terugnemen van de voorstellen. Gewezen werd op het schadelijke van de vaststelling van een maximium loongrens, daar dit tengevolge kan en zal heb ben, dat ook de loonen van de nog werken de arbeiders zullen worden gedrukt. Mede werd gewezen op de noodzakelijk heid dat de regeering de huurverlaging zal bevorderen en niet eenzijdige maatregelen zal vaststellen, die alleen de gesteunde in nog slechtere positie brengen. In dit verband werd gewezen op de wen- schelijkheid dat wederom de huurcommis- siewet, de huurwetten en huuropzeggings- wetten door de regeering in het leven zou den worden geroepen. Aan het slot van de vergadering, werden de verschillende tot uitdrukking gebrachte grieven vervat in een resolutie, waarin met klem bij de regeering wordt aangedronger het terugnemen van de in uitzicht gestelde verslechteringen. Voorts wordt de meening uitgesproken, dat het vraagstuk der verlaging van den huuxtoeslag eerst dan in bespreking kan worden gebracht, wanneer door de Staten- Generaal zal zijn aanvaard de maatregelen betreffende de woninghuren, neergelegd in het oorspronkelijk wetsontwerp, terzake van de „vaste lasten". Een huurcommissiewet opnieuw de moge lijkheid zal openen langs wettelijken weg de huren tot het laagst mogelijke peil terug te brengen de goedkoope woningen in het bezit van de gemeene-besturen en woning- bouwvereenigingen, ter beschikking kun nen komen van de gesteunde werkloozen. Tenslotte wordt aangedrongen op het ver- hoogen van de steunpercentages, ook voor de gezinnen met twee en drie kinderen, op het uitstrekken van den maatregel der ver strekking van goedkoope margarine over alle werkloozen. Het verhoogen van de z.g. b-steun. DE HEFFING VAN VEER- EN TOLGELD. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heeft tot de colleges van Ged. Staten in alle provincies het verzoek gericht, hun invloed te willen aanwenden, opdat de heffing van veergeld en tolgeld op bruggen, geheel wordt afgeschaft. Aan den minister van waterstaat is gevraagd, te willen bevor deren, dat de overtocht over de rijksveren eveneens voortaan zonder betaling van veergeld zal kunnen plaats hebben. IN EEN KANO OP ZEE. Een kano is nu eenmaal niet een vaartuig dat op zee thuis hoort. Desniettegenstaande probeeren eiken zomer opnieuw roekelooze kanovaarders een tochtje op de Noordzee te maken, meenende, dat als men maar dicht onder den wal blijft, er geen gevaren drei gen, vooral niet als het mooi weer is en de zee zoo glad als een spiegel is. Dat men zich daar toch nog ernstig in kan vergissen, heeft Zondag de 17-jarige E. K. uit Hoek-van-Holland, ervaren. Hij was des morgens met zijn kano een tochtje op zee gaan maken. Toen hy des avonds nog niet was teruggekeerd, werden alle kuststations gewaarschuwd. Omstreeks half elf is K. be houden te Hoek-van-Holland aangekomen. Het bleek, dat de stroom hem parten had gespeeld en hem aanvankelijk een heel eind uit de kust had gedreven. Slechts met groo te moeite was het hem gelukt ten slotte te rug te keeren. (N.R.C.) EEN ONBEKENDE. Men meldt aan de N-R.Crt. uit Breda: Op het politiebureau te Breda bevindt zich op het oogenblik een zeer behoorlijk gekleed jongmensch, die in den nacht van Zondag op Maandag slapende op een bank in het Valkenberg werd aangetroffen. Aanvankelijk reageerde het jongmensch op geen enkele vraag in het Nederlandsch, noch in het Fransch, Duitsch of Engelsch. Het schijnt dan ook, dat de man doof stom, is mede omdat hy door gebaren een en ander trachtte duidelijk te maken. Een in het doofstommen-instituut te St. Michielgestel opgevoede Bredasche doof stomme, die te hulp geroepen werd, gelukte het met gebarentaal al evenmin iets van den man los te krijgen. Na eindelooze pogingen gelukte het den man zijn naam te doen schrijven. Hij zou heeten Arnuld Kask en zou in 1913 te Rot terdam geboren zijn. Op 3-jarigen leeftijd zou hij naar New York vertrokken zijn, waar in 1928 zijn moeder en in 1929 zijn vader overleden zijn. 21 Augsutus zou hij met een boot, waarvan hij den naam niet kent, uit New-Orleans naar Rotterdam zijn gekomen om vandaar na een dag naar Breda te vertrekken. In het bevolkingsregister te Rotterdam is echter geen Arnuld Kask te vinden, terwijl de jongeman geen enkel papier bij zich heeft. Aan geld bezat hij slechts enkele dubbeltjes. Hij heeft echter nieuwe lage bruine schoe nen aan, welke hy voor 4 te Rotterdam ge kocht zou hebben. Verder heeft hy een blauwe kamgaren pantalon aan, een blauw polohemd en een grijs linnen jasje met op de linker revers een rouwlapel. De jongeman, die een keurigen indruk maakt, zal in afwachting van de herkenning van zijn nationaliteit in het Gebouw van den G.G.D. in observatie worden genomen. MET ZIJN VIEREN OP EEN TANDEM BERG AF. Ongeluk, dat nog tamelijk goed af liep. Op den steilen Wintraekerberg tusschen Sittard en Oirsbeek vond Maandag l.L een ongeluk plaats, waarvan twee Rotterdam- sche toeristen die per tandem Zuid-Lim burg doorkruisten het slachtoffer werden. Iet gezelschap bestond uit vier vrienden, iie het waagstuk uithaalden om, allen ge zeten op één tandem, den Wintraekerberg af te rijden. Wat te voorzien was gebeurde. De tandem vloog plotseling met een groo- ten zwaai den weg af met het gevolg dat alle vier hals over kop in den berm naast den weg terecht kwamen. Twee hunner liepen wonder boven wonder geen kwet suren op, terwijl de verwondingen van één der overigen niet van ernstigen aard bleken te zijn. Een jongen echter bleef liggen met een gebroken been en verschillende ver wondingen en inwendige kneuzingen. Na dat dokter van Eys de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de man met de ziekenauto overgebracht naar het R.K. Zie kenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard. DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. Boerin ernstig gewond. De echtgenoote van de landbouwer C. te Dieteren by Sittard, die haar koeien naar de wei bracht, werd plotseling door één der dieren aangevallen. Zy werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos lig gen. De in allerijl ontboden geneesheer con stateerde een sleutelbeenbreuk aan den rechterarm, terwijl zij tevens min of meer ernstige verwondingen had opgeloopen aan hoofd en beenen. Haar toestand was van dien aard, dat zy moest worden overge bracht naar het ziekenhuis. ONGELUK OF MISDAAD? Lijk gevonden in het Merwede- kanaal. Maandagmiddag om drie uur is uit het Merwedekanaal het lijk ogehaald van een man, die bleek een ingezetene te zyn van Utrecht. Het vertoonde aan het hoofd een diee snede, van zoodanigen aard, dat bij de politie het vermoeden van misdrijf rees, hoe wel de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat het slachtoffer door andere oorzaak te water zou zyn geraakt, en door een schroef van een lasseerend schip de wonde zou hebben opgeloopen. De politiedeskundige dr. Hulst uit Leiden zal daarna in den loop van vandaag een onderzoek instellen. Toen de Utrechtsche politie van de vondst op de hoogte werd gesteld en vernam, dat de mogelijkheid van misdrijf niet was uit gesloten, heeft zy een nader onderzoek in gesteld naar de omstandigheden van het slachtoffer dat eenigen tijd geleden ernstige oneenigheid moet hebben gehad met een anderen inwoner van Utrecht. Naar dezen persoon wordt thans door de Utrechtsche politie gezocht. 145. Toen de politie er lucht van kreeg, dat de profes sor in een Dassenhol zat, werden er plannen gemaakt om hem eruit te halen.. Weet je wat, zei de hoofdagent, we zullen hem vangen op dezelfde manier waarop ze Dassen verjagen, met een Dassen-boor, 146. Een agent ging er met de groote dassenboor op uit om den professor te halen. De agent kende professor Slim echter niet. Deze kroop door een ander gat naar buiten en bleef vlak bij den agent staan. „Zoekt u iets," vroeg de professor doodleuk. Een verdachte aangehouden. In verband met den vondst van een lijk het Merwedekanaal, dat zoodanige sporen van verminking vertoonde, dat misdrijf niet uitgesloten mag worden geacht, is de politie overgegaan tot arrestatie van een verdachte. Het betreft hier een Utrechtschen jonge man, die het laatst in gezelschap van slachtoffer is gezien. Op verzoek van Amsterdamsche politie is tot arrestatie van dezen jongeman nog in den loop van den nacht overgegaan. De 21-jarige werklooze, die te Utrecht woonachtig is, had zich naar de ouderlijke woning, te Vaassen op de Veluwe begeven en is daar vannacht gear resteerd. Onder geleide van een Amsterdamschen rechercheur wordt hij heden op transport naar de hoofdstad gesteld. Inmiddels staat het nog steeds niet vast hier inderdaad misdryf in het spel is. Een heden uit te voeren sectie zal moeten uit wijzen of de verwondingen van het slacht offer zijn ontstaan door geweldpleging of tengevolge van de schroef van een der ve!< passeerende schepen in het Merwedekanaal ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. De minister van sociale zaken heeft goed gevonden: a. te vergunnen, dat in verband met de viering van den verjaardag van de koningin in broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Maandag 31 Augustus om 3 uur des voormiddags met den bakkers- arbeid wordt aangevangen. Bovendien mag voor zoover betreft bakkerijen, aan welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is verleend op dien dag te 1 uur des voormiddags met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden aangevangen; b. aan hoofden of bestuurders van brood bakkerijen in alle gemeenten des Rijks te vergunnen, dat, in afwijking van het be paalde bij artikel 35, zesde lid, der Arbeids wet 1919, op Maandag 31 Augsutus 1936 deeg of brood, dat na 6 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opge warmd is: le. van 7.30 uur des voormiddags af uit het gebouw met aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt ver voerd; 2e. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd. ANGSTAVOND. Baldadigheid gestraft. De 17-jarige M. A., uit Spijkenisse, en de 16-jarige G. L. van de Wolphaertsbocht te R'dam, die tijdelijk verblijf houden in 't ten tenkamp te Hoek-van-Holland, zijn Zon dagmiddag de Noorderpier aldaar opgeloo pen. Aan het einde daarvan zijn in de licht- opstanden geklommen, hetgeen gevaar voor onklaar raken van die lichten opleverde. Toen zij na verloop van tyd weer terug wilden gaan, bleek, dat inmiddels de vloed was komen opzetten en dat een groot ge deelte van de pier reeds onder water stond, zoodat zij niet meer naar het strand terug konden komen. Zij zijn toen opnieuw in de lichtopstanden geklommen. Daar hebben zij tot des avonds half elf moeten vertoeven voor het water weer voldoende gevallen was. GRIEZELIGE ONTSNAPPING. Slangen zochten in Helmond hun vrijheid. Nog een tweetal zoek. Dezer dagen zyn uit den vogel- en dierenhandel van de firma Corstens-Ver- schuren te Helmond, zes groote slangen uit hun kooi ontsnapt. Het waren alle dieren van 2H tot 414 meter lengte en begrijpelijk verwekte de ontvluchting van deze gevaar lijke dieren nogal eenige consternatie. Daar de slangen via het terrein achter het pand de vrijheid hadden opgezocht, werd hier on middellijk met het opsporingswerk begon nen, waarbij gebruik werd gemaakt van een speurhond. Op het terrein, achter de Ambachtsschool, werden er nog Zaterdag middag twee opgespoord en door den heer Corstens gevangen. De hond moest niets van de sissende beesten hebben! Zondag middag heeft de heer C. er nog twee ge vangen. Een er van lag op den muur, welke den belendenden tuin der E. E. P. P. Capu- cijnen omheint. Gisteren is de jacht op de twee andere slangen voortgezet. Mogelijk zijn ze over genoemden muur geklommen zoodat ook de tuin der Paters zal worden geinspecteerd. EEN ARCHITECTEN-EXAMEN INGESTELD. De jongste van onze architectenorganisa ties, het Nederlandsch Instituut van Archi tecten, gaf reeds meerdere malen blijk van haar activiteit met betrekking tot allerlei vraagstukken, die den architect beroeren Eenige jaren geleden (1931) werden wy verrast, met de mededeeling, dat door het N.I.V.A. een adres was gezonden aan de regeering, vergezeld van een ontwerpwet, ten doel hebbende, bescherming van den architecten-titel te krijgen. Het doel werd nog niet bereikt, maar het bestuur van het N.LV.A. bleef niet op de wet wachten. In 1933 werd op de algemeene ledenvergade- rmg de wenschelykheid betoogd van het in stellen van een architecten-examen en een commissie te benoemen ter voorbereiding pen concern 1934 k°n het Ontwor- pen concept worden goedgekeurd. Na nog beriotJ8rwte hfbben «ewacht- is in 1936 KSta* """'"'«-«m™» definitief tori«mefameninstituut be8taa* "it een cura- bestaat mtTi e,xamencommissie. Het eerste het hoofdbestuurevJahTN7veAedanmbtasn stuur aangezocht fn w het ^"be te willennemen Aan h CUratonum *"ing verzoek worden gericht* num te doen verteeenwn^i curato- der curatoren aan ?e wy2n De examencommissie bestaai „u vend gedeelte, n.L voorzitter en secretaris, en een wisselend gedeelte, n.1. de exami- neerende leden. Uit het examenreglement blijkt, dat het architectendiploma slechts wordt verkregen als de candidaat met goed gevolg de exa mens heeftg edaan en bovendien aan prac- tykeischen kan voldoen. Het examen zelf is geplitst in twee ge. deel ten, een candidaats- en een architecten examen. Om tot het candidaatsexamen te worden toegelaten moet men kennis hebben van hetgeen op een M.T.S. voor bouwkunde mens heeft gedaan en bovendien aan prac- wordt onderwezen. Wie bewijzen kan, bo vendien van de op het candidaatsexamen gevraagde onderwerpen reeds behoorlijke studie te hebben gemaakt, is van dit candi daatsexamen vrijgesteld. FELLE BRAND TE HAARLEM. Brandweer kon weinig uitrichten. In den afgeloopen nacht heeft in perceel Keizerstraat 7 te Haarlem, waarin gevestigd is een manufacturenzaak, welke door drie dames wordt gedreven, een felle brand uit gebroken. Te ongeveer half drie werd de brandweer gealarmeerd, welke spoedig met groote materiaal uitrukte. Met zes stralen op de waterleiding werd het vuur bestreden, doch ondanks alles kon men tegen de vuur zee weinig uitrichten. Het perceel is dan ook geheel uitgebrand, terwijl ook de geheels inboedel verloren ging. De eigenaresse van de zaak, zoomede en kele logeetjes, moesten in het holst van den nacht in nachtgewaad vluchten. Zjj zijn door buren welwillend gehuisvest. Met groote moeite heeft de brandweer uit breiding van het vuur voorkomen. De oor zaak van den brand is onbekend. DE BRANDSTICHTINGEN BIJ ZUNDERT. Herhalen zich. Begin Juli van dit jaar werd, zooals ge meld, brand gesticht in een perceel bosch en heide, toebehoorende aan het Trappisten klooster „De Kievit" te Zundert; eenige da gen later werd ontdekt dat van een in het Sterrebosch gelegen bij het klooster behoo- rende kapelletje alle ruiten waren ingesla gen. Daar vermeld werd, dat hier een wraak neming in het spel was van de bewoners van het Heike, werd het klooster gedurende eenigen tyd dag en nacht door marechaus see bewaakt. Nauwelijks was echter de bewaking opge heven of op 23 Juli kraaide de roode haan weer en ging een houtmijt van 2000 takke- bosschen in de vlammen op. Opnieuw werd een strenge bewaking in gevoerd, waarvoor de brigade van de Kon. Marechaussee te Zundert zelfs met man schappen van andere brigades werd ver sterkt Dag in dag uit gebeurde er echter niets, zoodat langzamerhand de bewaking ver minderd werd, om eindelijk Zaterdag ge heel op te houden. De brandstichter schijnt echter van het doen en laten van de marechaussee nauw keurig op de hoogte te zijn. Zondagmiddag 5 uur althans stond plotse ling weer een groote houtmijt van 2000 takkebosschen in lichterlaaie en brandde tot den grond toe af. Ook ditmaal werd aanstonds een nauw keurig onderzoek ingesteld, dat echter geen enkel resultaat opleverde. BRAND TE WERKHOVEN. Groote materieels schade. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken op de kapitale boerderij „sprok kel en burg" te Werkhoven, eigendom van baronesse van Haersolte en bewoond door J. Bos. De brand ontstond in een der drie hooibergplaatsen, die weldra allen in lichter laaie stonden. De geheele voorraad graan en hooi, alsmede een dertigtal varkens ging in de vlammen verloren. Door het krachtdadig optreden van de brandweer, die profiteerde van de onlangs in gebruik genomen waterleiding, kon het woonhuis gespaard blijven. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. De schade be draagt eenige duizenden guldens. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. In den afgeloopen nacht te omstreeks half drie is een motorrijder, die uit de richting Amsterdam kwam, op den Muiderstraatweg tusschen het viaduct en het Merwedekanaal ten gevolge van den dikken mist, welke het uitzicht ernstig belemmerde, met een van tegenovergestelde zijde komende auto in bot sing geraakt. De man liep daarbij tamelijk ernstige kwetsuren op. Hy moest, nadat een uit Diemen ontboden geneesheer de eerste hulp had verleend, per wagen der Gem. Geneeskundige Dienst naar een der zieken huizen in de hoofdstad worden overge bracht. VRACHTAUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEGREPEN. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag omstreeks half vijf is een vrachtauto met aanhangwagen, afkomstig uit Limburg honderd meter voor het doel van de reis op den onbewaakten overweg aan den Dalweg te Zeist door een rangee renden Dieselmotorwagen van de Neder landsche buurtspoorweg maatschappij ge grepen. De chauffeur merkte door onbekendheid met den weg de locomotief te laat op en had de keuze tusschen stoppen waarbij waarschijnlijk de cabine verpletterd was of doorrijden, met alle risico voor den volg- wagen. Hy koos het laatste, zoodat de volg- wagen aan de achterzijde werd gegrepen. Voor- en achterwagen sloegen om en wer den zwaar beschadigd. De beide inzittenden k"nden zich door een portierraampje onge deerd uit de cabine bevrijden. Het tram- en treinverkeer ter plaatse had door het gebeurde een vertraging van drie kwartier. Ook de locomotief heeft door de botsinp eenige schade opgeloopen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6