professor lim en zoon HEILOO Kantongerecht te Alkmaar. Twee kinderen in zee verdronken bij Noordwijk. Verkeersongelukken. Auto verongelukt te Nieuwerbrug. CALLANTSOOG BERGEN ST. MAARTENSBRUG Jlecfi-Ls-zvAen Ongewoon bezoek. Zondag had de bedevaartplaats onge- bezoek. Een 150-tal esperantisten TAmsterdam, onder leiding van pater F lix waren ter bedevaart. Behalve de verolichte Latijnsche gezangen, werd het I^rige °°k de toesPraak in de we" reldhulptaal gehouden. Aanbesteding. Zaterdagavond werd door de V.V.V. aanbesteed (onder burgers van Heiloo) het maken van een hek op steenen onderbouw, om het Sportgebouw aan den Holleweg. Laagste inschrijver was de heer N. J. Hoebe «oor 262.90. De gunning is aangehouden tot de goedkeuring der ledenvergadering. Begrafenis Ali Velseboer. Onder geweldig groote belangstelling en niet minder deelneming zoowel van hier ais elders, had Zaterdag op het r.k. kerkhof de begrafenis plaats van Ali Velseboer, die Donderdag te Egmond aan Zee is verdron ken. Buurtjongens droegen de baar, waarna de ceremonieën werden verricht door pastoor van Muijen. Concerten van V.V.V. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 28 Augustus 1936. Overtredingen van de Mo tor- en R ij w i e 1 w e t: J. H. te Am sterdam, M. G. te Amsterdam, ieder 0 50 boete of 1 dag hechtenis. G. K. te Scha- gen, J. B. te Amsterdam, ieder 2.boe te of 2 dagen hechtenis. W. M. te Heiloo,, 2 maal 2.boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. E. G. te Alkmaar, J. F. te Am sterdam, S. N. B. te Amsterdam, R. E. te Amsterdam, C. de S. te Hoofddorp, C. B. te Wieringerwaard, M. C. v. O. te 's Gra- venhage, H. A. v. 'tL. te Alkmaar, F. B. te Haarlem, J. C. v. d. B. te Halfweg, C. v. d. E. te Limmen, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. A. de W. te Haarlem, 5.boete of 5 dagen hechtenis, C. B. te Bergen, S. N. Z. te Egmond Binnen, B. A. te Heemskerk, G. J. de R. te Beverwijk, J. de W. te Alkmaar, P. J. G. P. te Scher- merhorn, K. B. te Zijpe, C. P. T. te Zijpe, C. R. te Amsterdam, ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis. B. G. te Werde, W. van N. te Dordrecht, C. S. te Alkmaar, J. W. L. te Purmerend, P. S. te Bloemendaal, J. van V. te Haarlem, ieder 5.boete of 5 dagen hechtenis. F. H. te Amsterdam, E. C. H. te Castricum, S. K. te Rotterdam, Th. v.'d. S. te Amsterdam, ieder 6. boete of 6 dagen hechtenis. C. S. te Zuid- Scharwoude, 7.50 boete of 5 dagen hech tenis, S. J. S. te Spanbroek, ƒ8.boete of 6 dagen hechtenis. J. Th. D. te Bree- zand, C. S. te Alkmaar, W. D. te Schoorl, Th. L. te Middenmeer, ieder 8.boete of 8 dagen hechtenis. G. D. te Heerhugo- waard, W. J. te Heerhugowaard, ieder 10.boete of 10 dagen hechtenis. W. C. te Castricum, 15.boete of 10 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vor dering ad 3.B. de B. te Purmerend, 15.boete of 10 dagen hechtenis. C. B. te Bergen, 20.boete of 10 dagen hech tenis met ontzegging rijbewijs gedurende 6 maanden. Overtredingen van de Poli- tieverdeningen: W. L. te Nijmegen, J. F. S. te Hoorn, M. H. B. te Sneek, W. R. te Leiden, ieder ƒ1.boete of 1 dag hechtenis. H. P. te Heiloo, J. A. de R. te Alkmaar, W. O. te Alkmaar, H. de J. te Alkmaar, J. M. te Haarlem, ieder 2. boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te West- zaan, W. Z. te Alkmaar, H. Chr. H. te Schoorl, J. S. te Rotterdam, G. B. te Hoorn, D. W. J. ten H. te Alkmaar, H. B. te Haarlem, W. S. te Zaandam, J. v. d. O. te den Helder, J. M. te Haarlem, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. H. B. te Haarlem, A. M. A. v. d. H. te Voorhout, J. C. G. te 's Gravenhage, ieder 4.boe te of 4 dagen hechtenis. J. G. S. te Deven ter, J. S. te Deventer, N. K. te Zwaag- westeinde, J. G. S. te Deventer, ieder 5.boete of 5 dagen hechtenis. H. S. te Alkmaar, 8.boete of 8 dagen hech tenis. met bevel tot teruggave van de in- beslag genomen overtuigingsstukken. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht: (openbare dronken schap): M. K. te Bergen, 5.boete of 5 dagen hechtenis. M. P. K. te Egmond aan Zee. J. B. te Broek op Langendijk, J. W. te Noord-Scharwoude, ieder 6.boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 460 van het Wetboek van Strafrecht: loopen over bouwland) C. H. F. te Bergen, 2.boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de Ar beidswet: B. J. B. te Castricum, 2 maal ƒ1.boete of 2 maal 1 dag hechte nis. P. J. B. te Bergen, 3 maal 2.boe te of 3 maal 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de V i s- scherjjwet: A. O. te Amsterdam, H. R. te Uitgeest, P. B. v. d. V. te Amsterdam, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Tram reglement: J. E. te Bergen, 5. boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de Win kelsluitingswet: Th. K. te Alk maar, 4.boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Wet op de openbare vervoermiddelen: J. V. te Velzen, 5.boete of 5 dagen hechtenis. W. P. te Amsterdam, 6. boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 435 vanhet Wetboek van Straf recht (opgeven van valschen naam): G. J. de R. te Beverwijk, 10.boete of 10 dagen hechtenis. $MHetiland NEDERLANDSCHE SCHIPPERS KNECHT VERDRONKEN. De Nederlandsche schippersknecht Hen drik van Wyk, 29 jaar, wonende te Rotter dam, varende op het Nederlandsche schip Damco is in de haven van Antwerpen te water geraakt en verdronken. Het stoffelijk overschot is gisterochtend opgehaald en naar het lijkenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de wijze, waarop de man te water is geraakt. TRIBUNE INGESTORT TE ASSEN. Bij zwemwedstrijden, waar o.m. Wüly den Ouden was. Voordat de zwemwedstrijden, waar als gasten Willy den Ouden en mevr. van Wyckhuisen aanwezig waren, aanvingen, is gistermiddag te Assen een houten tribu ne, die bijna geheel bezet was, ingestort. Hoewel verscheidene personen een leelijken val deden en daarbij kwetsuren opliepen, bleek gelukkig, dat niemand ernstig letsel had opgeloopen. De meeste slachtoffers hadden verwondingen aan de beenen opge loopen. Slechts één gewonde, mevr. de Wit, moest met een zware beenverwonding in 't ziekenhuis opgenomen worden, de anderen konden ter plaatse verboden worden, het geen geschiedde door dr. Nienhuis, die ter plaatse aanwezig was en onmiddellijk de noodige medische zorgen kon verstrekken. ZU werden door den vloed verrast. Gistermiddag zyn tijdens het baden op het stille strand, nabij het radio station „Nora twee ongeveer 15-jarige kinderen, de meisjes Verhoef en Ap pelman, resp. uit Nieuw-Vennep en Haarlemmermeer, die met hun ouders een dagje uit waren, door den snel- opkomenden vloed verrast en verdron ken. De kinderen bevonden zich ter hoogte van een zandbank en toen zij terug wilden keeren, was het water inmiddels zoo diep geworden, dat zij onder de oppervlakte verdwenen. Het ongeluk gebeurde voor de oogen van de ouders, die machteloos waren om hulp te bieden. Een der meisjes spoelde onmiddellijk aan, doch kunstmatige ademhaling, toegepast door leden van de Noordwijksche reddingbrigade, die daarbij met zuurstofapparaten werkten en door twee doktoren uit Noordwij- kerhout, mocht niet meer baten. Het andere slachtoffer is eenigen tijd later naar het strand gedreven. De levens geesten waren echter reeds geheel ge weken. De lijkjes zijn naar de gemeente be graafplaats te Noordwijk overgebracht. Zooals te begrijpen is, verwekte het zoo tragische ongeluk groote opschud ding onder de badgasten. AANRANDING IN SCHEVENINGSCHE DUINEN. In den namiddag van Vrijdag 28 Aug., omstreeks kwart voor drie, werd in de Sche- veningsche duinen aan den Pompstationsweg ter hoogte van de spoorbaan een dame uit Delft door een onbekend gebleven man mishandeld. Terwijl de dame zat te lezen, heeft deze man, zonder dat zij eenige oorzaak kon op geven, haar op het hoofd geslagen. De mis handelde had verscheidene verwondingen en werd door een toevallig passeerenden automobilist naar het nabijzijnde zieken huis aan den Tapijt we/ gebracht DE MOSSELAFFAIRE TE BERGEN OP ZOOM. Klacht wegens het aannemen van steekpenningen. In opdracht van de firma Baay te Tholen hebben mrs. Hartog en Dirven te Bergen op Zoom, bij den officier van justitie te Breda een klacht wegens het aannemen van steekpenningen ingediend tegen den voor zitter van het centraal verkoopkantoor van mosselen te Bergen op Zoom, mr. A. J. van der Hoeven, burgemeester van Tholen en tegen den directeur van het verkoopkantoor den heer G. van der Voort. Volgens de klacht zouden beide heeren gelden hebben aangenomen wegens diensten, welke hierin zouden hebben betsaan, dat zü aan een Pa- rijsche combinatie, hoofdzakelijk bestaande uit Belgische firma's, een monopolie voor den mosselhandel op Parijs hebben gegeven, zulks ten nadeele van verschillende hande laren, die geregeld op Parijs zaken hebben gedaan. DE UITWIJZING VAN DE VIER NEDERLANDERS. Tot vandaag opgeschort. Naar de Tel. verneemt, zijn de onderhan delingen tusschen het Nederlandsche gezant schap te Berlijn en de Duitsche regeering over de uitwijzing der vier Nederlanders uit Duitschland nog niet afgesloten. De be sprekingen zullen a.s. Maandag worden voortgezet. In dat verband is den betrokke nen ook toegestaan voorloopig, althans tot vandaag, te Berlijn te blijven. Een van hen, de heer Harrebomee, is evenwel vanavond reeds met den nachttrein naar Nederland vertrokken. VERMOORDE UTRECHTENAAR TER AARDE BESTELD. Overweldigende belangstelling. Onder overweldigende belangstelling is Zaterdag de 21-jarige M. A. M. van Hal, die verleden week Vrijdag op zoo laaghartige wijze vermoord werd, op de R.K. begraaf plaats aan de Biltstraat te Utrecht, ter aarde besteld. Om negen uur 's morgens vertrok de lijk- auto met het stoffelijk overschot uit Am sterdam, waarna in de St. Anthoniuskerk in de Kanaalstraat een plechtige uitvaartdienst gehouden werd. Honderden hadden in het kerkgebouw een plaats gezocht, terwijl op straat de politie speciale maatregelen moest nemen, om het verker in goede banen te leiden en het publiek op eenigen afstand te houden. Na de Heilige Mis van Requiem vertrok de lijkstoet, waarin geen bloemen werden meegevoerd, naar de begraafplaats. Zoowel langs den weg, dien de stoet volgde, als op den doodenakker gaven duizenden men- scchen van hun medeleven blijk. De dienst in de kapel en aan de groeve stond onder leiding van kapelaan Giliam, die de absoute en de liturgische gebeden verrichtte. Aan het graf werd niet gesproken. Zeer onder den indruk verliet de menigte de plek, waar de op zoo tragische wijze aan zijn einde gekomen jongeman ter ruste is gelegd. Twee kinderen, die rustig zaten te spelen het slachtoffer. Ook de bestuurder gekwetst. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Nieuwerbrug, op het gedeelte genaamd „De Krom" een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Omstreeks twaalf uur kwam in zeer groote vaart vanuit de richting Nieuwer brug een personenauto gereden, afkomstig uit Den Haag en bestuurd door mevr. A. Bargeboer aldaar. In den wagen zaten verder de heer Bar geboer en de drie kinderen van het echt paar. Plotseling begon de auto te slinge ren en na eerst een paaltje, dat als afschei ding dient van rijweg en rijwielpad, om ver gereden te hebben, zwenkte de auto naar de andere zijde van den weg waar een houten paal ondersteboven werd ge reden. Vervolgens vloog de wagen weer naar den anderen kant over het rijwielpad heen, om daar een gedeelte van een ijzeren hek mee te nemen. Nog kwam de wagen niet tot stilstand doch tornde eerst nog tegen een paal van de bovengrondsche electrische leiding op, om daarna tenslotte in een sloot te belanden. De gevolgen van het ongeluk waren zeer ernstig. Achter het hek, dat door de auto geramd werd, bevonden zich op het erf van de ouder lijke woning, twee kinderen van den win kelier Killestein, jongetjes van vier en 2 X jaar die daar aan het spelen waren. Het oudste kind kreeg het ijzeren hek op het lichaampje, terwijl zijn broertje door de auto werd meegesleurd in de sloot. Eerst later bemerkte men, dat de kleine in de sloot lag. Het bleek toen dat het een been had gebroken, terwijl het andere ventje een schedelfractuur had opgeloopen. Wat de inzittenden van de auto betreft was alleen mevr. van B. gekwetst. Zij had een armfractuur opgeloopen. De overigen kwamen met den schrik vrij. De beide ge troffen kinderen zijn per ziekenauto naar het algemeen ziekenhuis vervoerd, terw'jl mevr. B. eveneens per ziekenauto naar Den Haag is overgebracht. Kort na het ongeluk ve#chenen de ge meenteveldwachter van Rietveld en de brigade-commandant der rijksveldwacht te Woerden, alsmede een dokter uit laatst genoemde plaats, terwijl ook nog assisten tie werd verleend door een juist passee renden geneesheer. De wagen, welke merkwaardig genoeg, slechts licht bleek te zijn beschadigd is door de politie in beslag genomen. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast. Zooals gezegd reed de auto met zeer groote snelheid naar schatting tachtig a negentig K M. per uur de bestuurster verklaarde door een andere auto te zijn gesneden en toen de machto over het stuur te zijn kwijt ge raakt. Volgens ooggetuigen zou er echter van snijden geen geval zijn geweest. De politie heeft een nader onderzoek inge steld. ENGELSCHE AUTO VERON GELUKT IN LIMBURG. Onbekendheid met de Nederland sche verkeersregels. Op den Rijksweg tusschen Vaals en Gulpen, op het punt, waar de nieuwe weg van Simpelveld naar Nijswiller uitkomt, heeft Zaterdagmiddag een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De Engelsche auto, genummerd Y Y 7077 naderde uit de richting Vaals op het oogenblik, dat van den nieuwen weg de bestelauto van bakker V. uit Terwinselen aankwam. Door onbe kendheid met de Nederlandsche verkeers regels verleende de F.ngelsche autobestuur der geen voorrang, waardoor hij de bestel auto aan de achterzijde aanreed. De bak kerswagen liep byna geen schade op, maar de Engelsche two-seater sloeg eenige ma len over den kop °n bleef zwaar gehavend op den weg liggen. Mevr. B., een Duitsche dame uit Aken, brak beide beenen op verschillende plaat sen en is in levensgevaarlijken toestand naar een ziekenhuis te Aken vervoerd. Dr. Ploem en de transportcolonne van het I Roode Kruis verleenden de eerste genees kundige hulp. Zy verbonden den Londe- naar O'C., die een sleutelbeen had gebro ken en zyn stadgenoot B., die er met enkele ontvellingen en builen was afgekomen. De Britten zijn daarna naar Aken terugge keerd. AUTO-ONGELUK BIJ DEVENTER. Gistermiddag heeft zich onder het dorp Wilp nabij Deventer op het kruispunt van den Rijksstraatweg en de Molen-allee een ernstige auto-botsing voorgedaan, doordat een auto, bestuurd door den L. uit Twello aan de verkeerde zijde van den vluchtheu vel aldaar passeerde en tegen de auto van den heer B. uit Deventer botste, welke wagen totaal in elkaar gedrukt werd. De heer B. werd uit de auto geslingerd en liep zware hoofdwonden er een gebroken been op. In zorgwekkenden toestand is hy opge nomen en naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Hoewel ook de auto van den heer L. hevig beschadigd werd, kwam L. er met den schrik en een procesverbaal af. OUDE VROUW AANGEREDEN. Gisteravond is in de Raadhuisstraat te Alphen a. d. Rijn de 85-jarige mej. E. Blok huis, die bij het verlaten van haar weming zonder uit te kijken de straat overstak, te gen een motorrijwiel, dat werd bestuurd door den heer W. S. uit Reeuwijk, geloopen. Beiden kwamen te vallen. De bejaarde mej. B. werd ernstig gewond. Zij brak een been op twee plaatsen, terwyi zy bovendien een hersenschudding opliep. De motorrijder, die niet de minste schuld aan het ongeluk heeft, kwam er met eenige lichte ontvellingen af. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. De toestand van mej. B. is levensgevaar lijk. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN. Komen er autobotsingen van. Op de Reguliersgracht te Amsterdam had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, doordat een dronken man voor de auto sprong. Om hem te ont wijken gooide de chauffeur zijn stuur om. Hij kwam in botsing met een fietser, die licht werd gewond. Zijn fiets werd geheel in elkaar gereden. Bij het bureau trok het opbrengen van den man dermate de aandacht van een automobilist, dat deze plotseling remde, met het gevolg dat twee auto's die achter hem reden, tegen zijn wagen botsten. Een dame liep hierbij eenige verwondingen op. doch kon, na verbonden te zijn naar huis terugkeeren. DRIE AUTO'S TEGEN ELKAAR. En alleen materieel* schade. Gisterochtend te kwart over tien zyn op den Haarlemmerweg te Amsterdam ter hoogte van den tweeden molen drie per sonen-auto's met elkaar in botsing geko men. De wagens werden zwaar beschadigd, ruiten braken, doch gelukkig bleven de in zittenden ongedeerd. Het ongeluk ging als volgt in zyn werk. Uit de richting Haarlem naderde een mo torrijwiel, gevolgd door een auto, bestuurd door den heer L. J. M. Deze wilde den mo torrijder passeeren en gaf daartoe signalen, doch deze miaten hun uitwerking, want de motorrijder ging naar links, waarmede hij den automobilist belette hem voorbij te ko men. Op hetzelfde moment kamen ook van den tegenovergestelden kant twee auto's aanrijden, waarvan de achterste den ande ren wagen eveneens wilde passeeren, zoodat even later de vier voertuigen vrywel naast elkaar kwamen te liggen, doch de afstand was juist niet groot genoeg om een aanrij ding te voorkomen. De drie auto's botsten met vrij groote snelheid tegen elkaar, doch zij konden snel tot stilstand worden ge bracht. De motorrijder, aan wiens toedoen het ongeluk is toe te schrijven, ontsprong den dans en reed door. De bestuurders van de uit Amsterdam komende auto's waren de heeren H. H- L. uit Utrecht en J. J. van E. uit Amsterdam. Een der wagens moest worden wegge sleept, aangezien de carrosserie ontzet was. DOODELIJK ONGELUK IN DE RESIDENTIE. Zaterdagmiddag is op 't Spui in de Resi dentie omstreeks 2 uur een oude man door een motorrijwiel aangereden en aan de gevolgen daarvan overleden. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Turfmarkt, waar de 74-jarige J. van B. wonende aan de Schedeldoekshaven, de rijweg wilde oversteken. Hij werd daarbij gegrepen door een motorrijwiel, bestuurd door den 34-jarigen G. S. uit de Naarder- straat. De heer van B. die zeer bijziende was, heeft vermoedelijk den motorrijder niet gezien en is op onvoorzichtige wyze overgestoken. De oude man werd tegen den grond geworpen, het bleek dat hy een schedelbasisfractuur had bekomen. Bij aankomst in het ziekenhuis aan den Zuid- wal was hij reeds overleden. Nu de concerten van de V.V.V. weder om een deficit van circa 1 200 aangeven, heeft het bestuur gezocht naar een anderen vorm. Er zijn meerdere wegen om hiertoe te geraken. Het eenvoudigste lijkt een con certcommissie die contributianten werft, om dat steeds blijkt, dat er zeer veel niet-leden van V.V.V. interesse hebben voor concerten. Het staat vast dat men op deze wijze niet kan doorgaan. In de eerstvolgende leden vergadering zal men deze kwestie bespre ken. Bedevaart K.J.C. Zondag had op de bedevaartplaats van ö.LVr. ter Nood de jaarlijksche bedevaart plaats van de K.J.C., district Alkmaar. De deelname was grooter dan tot heden het ge val was. Om 11 uur werd de plechtige hoog mis opgedragen met toespraak en om half 2 lof met sacramentsprocessie. De vele afdee- lingsbesturen zorgden voor een goede rege ling- Bijna van alle parochies waren geeste lijke adviseurs tegenwoordig. Hierbij was de deken van Alkmaar. Het fanfarecorps „St Caecilia" van Heiloo luisterde de plech tigheid op. Afscheid. In een vergadering van het Algemeen Armbestuur alhier werd afscheid geno men van den secretaris-penningmeester van dat college, den heer A. van Meerten, die binnenkort naar West-Indië hoopt te vertrekken. Naast hartelijke woorden van dank had de heer van Meerten een „Swan-vulpen in ontvangst te nemen, een geschenk van de gezamenlijke leden van genoemd Arm bestuur. Eveneens werd afscheid genomen van den heer van Meerten in zijn functie van hoofd der school alhier, welke afscheid in tegenwoordigheid o. m. van B. en W. en de raadsleden plaats vond in het school gebouw. Ook hier werden hartelijke woorden gewisseld en een der leerlingen bood het scheidende hoofd, namens alle leerlingen, het boekwerk „Maria Stuart" van Stefan Zweig aan, dat in dank werd aanvaard. Dijkgraaf Kruitveld gaat heen. In de op 29 Aug. gehouden bestuurs vergadering van het waterschap polder Callantsoog heeft de dykgraaf de heer H. Kruitveld wegens gevorderden leeftijd, na een diensttyd van 30 jaar, zijn ontslag ingediend per 21 Octo. a.s. V. V. V. Openlucht-theater. Zaterdag en Zondag hadden in het Openlucht-theater de laatste bioscoop voorstellingen plaats. De hoofdfilm Circusartisten werd door het publiek met groote belangstelling ge volgd. Deze film is dan ook een van de mooiste die er loopt. Nu de filmvoorstellingen zijn geëindigd, kan, rekening houdende met het slechte weer in Juli en de le helft van Augustus, geconcludeerd worden, dat de Openlucht- bioscoop, als avond-amusement, door de gasten wordt gewaardeerd. Jaarvergadering. In café Kossen alhier werd een jaar vergadering gehouden van de afd. Zijpe van den Bond van boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Na opening der vergadering werd het jaarverslag 1935 uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging, welke aanvan kelijk 39 leden telde, thans 72 leden telt. In den afgeloopen winter werden 5 lezin gen gehouden, waarnaast in de maanden Maart en Mei een excursie. Vei der hield de heer J. Leeuwen, hoofd d school alhier, een lezing over bloemen en planten, voornamelijk over cactussen en vetplanten, aan het slot waarvan de heer Leeuwen de aanwezigen een ooi hemzelf gekweekte cactus aanbood, welke attentie dankbaar werd aanvaard. Bestuursverkiezing volgde. De c am mevr. van Loenen—Klaus en mevr. vee man—Klerk waren aan de beurt van al- treding en stelden zich niet herkiesbaar. Bi hun plaats werden gekozen mevr. der BaanNieuwenhuizen en mey^' Graaf—Brouwer, welke dames de benoe- mmg aannamen. of_._ Met een woord van dank aan de a g heden dames werd de vergadering ge sloten ledara «utomoblll't kan u d»d«ij vertellen. hoeve.' uur lijn wagen haalt, maar walmaan w.t.n, hoeveeli z« w«l noodig h«bben o di« vaart ta stopp®"1 155. Tenminste als de bijen je niet voor zijn geweest. Als die de bloem hebben leeggedronken, proef je na tuurlijk niets. De professor vertelde Pietje verder, dat bijen nooit kwaad doen, als je ze maar niet plaagt of bang maakt. 156. De professor had beter niets kunnen vertellen, want nu ging Pietje de bijen juist plagen. Hij deed dit niet om ze pijn te doen, maar alleen om zeeen beetje op te jagen. Hu dacht dat dit niet zoo erg was.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11