Aqmda IPtowüiCtflflf Hieuw# Stad en Omqmmq *U)eetAecicfit n'w*mk Gaat de S. A. verdwijnen? Agitatie onder de boeren in Ukraine. SCHAGEN EGMOND A. D. HOEF tot officier~in de oranje nassau-orde benoemd. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Hartewensch (rom.); hoofdrollen Richard Tauber, Diana Napier en Paul Graetz. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette, geprolongeerd); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mar- dayn, Willy Schaffers, Theo LingenenHans Obonay. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, eerste hoofd nummer Stereofilm (nieuwe film-attractie, geprolongeerd); tweede hoofdnummer In de penarie (klucht); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leef tijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het uur der vergelding (sens).; hoofdrol de zin gende cowboy Dick Foran. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 31 Augustus. Schouwburgloge „Dassi" (Doelenveld) 8.15 uur: Tropenadel door het Esther de Boervan Rijk-ensemble. Gulden Vlies 8 uur: Avondfeest Oranje- Vereeniging. Henri van 't Sas, Vlaamsche conferencier. Sted. Muziektuin 8 uur: Tuinfeest Chr. Oranje Ver. Spreker Ds. A. Verwaal. De beide ministers van buitenlandsche zaken zijn het ook eens geworden over een ontwerp, dat naar voren gebracht zal wor den ten aanzien van de hervorming van den volkenbond en over de voorgestelde agenda voor de pan-Amerikaansche conferentie, die 1 December geopend zal worden. Hoe den burgeroorlog „mensche lijker" te maken. Een conferentie van ambassadeurs te Hendaye. In Britsche officieele kringen wordt ge meld, dat Vrijdag te Hendaye een bijeen komst is gehouden van ambassadeurs van verschillende mogendheden, op initiatief van den gezant van Argentinië, ter bestu deering van de kwestie, hoe den burger- strijd in Spanje „menschelijker" kan wor den gemaakt. De ambassadeurs wisselden instructies uit welke zij van hun regee ringen hadden ontvangen. Het bleek, dat alle tot dusver ontvangen instructies, ten gunste van een dergelijke interventie waren. Wanneer alle vertegen woordigers der mogendheden in bezit zijn van de nota's hunner regeeringen, zal men zich kunnen wenden tot de Spaansche re geering en tot de leiders der rebellen. Wel ke handelwijze gevolgd zal worden, is nog niet bekend. Het eerste doel zal zijn te bereiken, een Uitwisseling van gevangenen in dezelfde kringen wijst men er tevens op, dat het in contact treden met de leiders der rebellen voor humanitaire doeleinden op geen enke le wijze de erkenning van deze leiders door de vertegenwoordigers der betrokken mo gendheden zal inhouden. Hulp aan Spanje. Men meldt ons: Den 13en Augustus j.L is in een internationale bijeenkomst te Parijs een commissie tot stand gekomen, waarin tal van bekende persoonlijkheden zitting hebben genomen: o.a. prof. Victor Basch, prof. Langevin, Leon Jouhaux, Jean Richard Bloch, Lucien le Foyer, Breitscheid, Nor man Angell, Viscount Churchill, Hans Op recht, Kunossy, de Brouckere, Isabella Blume, Georg Branting. Deze commissie stelt zich ten doel: a. De Spaansche regeering hulp te ver schaffen en andere landen te bewegen tot het verleenen van die hulp, waarom de Spaansche regeering per radio gevraagd heeft. b. Door het verkrijgen van officieele juis te inlichtingen, de pers en het publiek van goede berichten te voorzien. In aansluiting daaraan hebben zich te Amsterdam enkelen vereenigd met prof. dr. Marius Valkhoff als voorzitter en dr. J. Schrijver, 42 Paulus Potterstraat als secre taris-penningmeester, adheasie-betuigingen worden gaarne ingewacht bij het secre tariaat om ook hier te komen tot een com missie, die gelden zal verzamelen o.a. om, zooals dat bereids van Engeland uit ge schied is, artsen, verplegend personeel en medicamenten naar Spanje te zenden. S~A.-afdeelingen zouden bij rijks- weer ingedeeld worden als land- wehr. Men meldt uit Innsbrilck, dat rijks kanselier Hitier waarschijnlijk op het nationaal socialistisch congres te Neu renberg zal afkondigen, dat de S.A.- afdeelingen als landwehr bij de rijks- weer zullen worden ingelijfd. Hitier zou op verzoek van Blomberg en den grooten generalen staf tot deze maat regel gekomen zijn. Slechts de S.S. zou ten dienste van Hitier en de partijleiding blijven. NIEUWE WERKLOOZENSTEUN- REGELING IN ENGELAND. Labour dreigt de kroning te saboteer en. Heden is te Cardiff een vergadering gehouden van Labour en vakvereenigin- gen. Verscheidene sprekers dreigden de kroningsfeesten het volgend jaar te boy cotten, indien de nieuwe regeling van de werkloozensteun niet is gewijzigd. Som migen verklaarden zelfs, dat de werkloo- zen deze feesten niet alleen passief moes ten saboteeren, doch demonstraties moes ten organiseeren bij deze gelegenheid. Soldaten plegen insubordinatie. In sommige deelen van Ukraine wordt een toenemende openlijke agita tie onder de landbouwbevolking gecon stateerd. De troepen zouden buitenge woon strenge orders hebben gekregen. Uit Riazan, een stad op 250 kilometer van Moskou, wordt vernomen, dat sol daten, die uitgezonden waren om veen branden te blusschen, gehoorzaamheid geweigerd hebben. De branden hadden aanzienlijke schade aangericht en veel slachtoffers gemaakt. Een Russisch dementi. Het Russisch telegraaf agentschap deelt mede, dat de berichten in de buitenland sche pers verschenen over onlusten in de Oekraine tusschen de bevolking en het roode leger geheel verzonnen zijn. Deze be richten zijn absoluut onjuist. RYDZ SMIGLY TE PARIJS. Generaal Rydz Smigly en de hem bege leidende officieren, zijn Zondagmiddag om kwart over twee te Parijs aangekomen. Zij werden aan het station verwelkomd door Daladier, generaal Gamelin, kolonel Stoef- fel, den chef van heht Militaire huis van den president der republiek. Lebrun, en Rochat, den chem de cabinet van den minister van buitenlandsche zaken, Delbos. Voorts was o.m. generaal Denain aanwezig. Generaal Rydz Smigly zal heden zijn inspectiereis in Champagne beginnen. De Poolsche opperbevelhebber zal in gezelschap van generaal Gamelin om half vijf te Reims aankomen en een bezoek brengen aan het vliegkamp te Courcy. GEHEIMZINNIGE VERGIFTIGING IN EEN ZIEKENHUIS. In de afgeloopen dagen hebben zich in een ziekenhuis te Stockholm geheimzinnige vergiftigingsverschijnselen voorgedaan bij lichte zieken. Twee van hen zijn reeds overleden, een derde is stervende. Het schijnt, dat injecties met zilvernitraat zijn gegeven in plaats van met cocaïne. De politie stelt een onderzoek in. 14 FINNEN STERVEND IN RUSLAND GEVONDEN. Finsche grenswachten hebben 14 Fin nen, die in Rusland woonden, stervend van honger dicht bij de Finsch-Russische grens gevonden. Zij hielpen hen naar Finsch gebied te komen. De vluchtelingen verklaarden voor de Sovjet-politie te vluchten. DUITSCHER VAN OPLICHTING VERDACHT. Naar Amsterdam uitgeweken? Het blad „France Bordeaux et Sud- quest" meldt dat ambtenaren van de „Surete" huiszoeking hebben verricht bij een Duitscher genaamd Max Krocht, uit Dresden. Hij werkte voor rekening van twee te Londen gevestigde internationale banken, en was belast met in Frankrijk fictieve beursoperaties te verrichten na mens cliënten, die dekking stortten. De verduisteringen bedragen 100 millioen francs. Krocht is den nacht voorafgaande aan de huiszoeking verdwenen, en zou naar Amsterdam zijn uitgeweken. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. Het Tsjengtoe-incident. Volgens een bericht uit Sjanghai is vol ledige overeenstemming bereikt inzake te nemen maatregelen tot regeling van het Tsjengtoe-incident, op een gisteren ten huize van den Japanschen ambassadeur gehouden conferentie van Japansche auto riteiten in China. De regeering van Nan- ning wordt volkomen verantwoordelijk gesteld en moet ervoor zorgen, dat derge lijke incidenten zich niet herhalen. De on derhandelingen met Nanking zullen be ginnen na ontvangst van instructies uit Tokio en aan het rapport der Japanners die het incident ter plaatse hebben bestu deerd. Vergadering van het Hoogheem raadschap der Strijkmolens van de Schager Kogge. De hoofdingelanden van bovenstaand Heemraadschap vergaderde Zaterdagmid dag in hotel Igesz te Schagen. De dijkgraaf, de heer D. P. Timmer man opende de vergadering met een har telijk woord van welkom. De herziening van de Keur hield hoofd zakelijk redactiewijzigingen in en werd zonder bespreking vastgesteld. Voorstel betreffende tijdelijke beleg ging van kasgelden. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten het noodig achten dit kasgeld te beleggen óf in een van overheidswege gehouden instelling óf in particuliere, doch dan tegen onderpand. Op voorstel van den dijkgraaf werd goedgevonden het te beleggen bij de Boe renleenbank, welke zich bereid verklaar de hiervoor onderpand te geven. Opge merkt werd nog dat belegging niet noo dig was indien het bedrag een getal van 0.30 per belastbare Hectare niet te bo- vr i ging. Punt 3 van de agenda betrof belegging van 216, grootendeels afkomstig uit ontvangen gelden van de geliquideerde tramlijn WieringenSchagen. Zal voor 200 belegd worden in Staatsschuld. Voorstel tot uitdiepen van den boezem in werkverschaffing. Het plan tot algeheele verbetering van de toevoerslooten naar het gemaal zal be staan in het verbeteren en verdiepen van die toevoerslooten. Het vindt z'n oorzaak in de rekening van het P. E. N. Bij een betere waterberging is becijferd dat met gebruikmaking van het nacht- stroomtarief hierin een jaarlijksch voor deel zit van 250.aan stroomkosten. Tevens is het een mooi object voor werk verschaffing. In totaal moeten 43000 kub. grond worden ontgraven en rond 8000 kub. meter worden gebaggerd. Hiervan zal moeten worden verwerkt in de gemeente Barsingerhorn voor ont graven 31330 kub. meter, te baggeren 8000 kub. meter, idem te ontgraven in de gemeente Schagen 3000 kub. meter, Win kel 5750 kub. meter, Nieuwe-Niedorp 2400 kub. meter en Oude-Niedorp 520 kub. meter. De totale kosten van verbetering wer den geraamd op 46200, waarvan 38300 arbeidsloon en 7900 voor kosten materialen, toezicht enz. De lasten van het Waterschap bedragen thans 3.50 per H.A. In aanmerking moet echter worden genomen, dat de Schager Kogge is een boezemwatèrschap. De lan derijen, waarop deze lasten drukken, zijn bovendien met de lasten van den binnen- polder, bannelasten, Hoogheemraadschap- lasten en grondbelasting bezwaard. Hier door kan het jaarlijksch totaal der lasten gemiddeld op 25 a 30 per H.A. worden geschat. Verhooging kan, gelet op de slechte uitkomsten van het veehoudersbe- drijf, derhalve niet worden geheven. Ver zocht is daarom aan den minister van So ciale Zaken om voor het bedrag a 38300 arbeidsloon een overheidssubsidie van 100 pet. te mogen ontvangen, terwijl voor het bedrag van 7900.een geldleening zal worden aangegaan. Waar dit punt eerst in comité een ernstig woord van be spreking uitmaakte, werd het thans zon der eenige discussie aangenomen. Eveneens ging dit met het punt betref fende de aan te gane leening van 7900 tegen een rente van 4 3/4 af te lossen in 20 jaar, te beginnen met 1937. Het totaal aantal man-weken aan het werk begrepen werd geschat op rond 3000. Het ligt in het voornemen de besluiten 4 en 5 niet uit te voeren, indien de minis ter van sociale zaken bezwaar blijkt te hebben een overheidssubsidie toe te ken nen, als waarop bij het uitwerken van het plan is gerekend. Het laatste punt was de bespreking van het rapport van het techn.-adviesbureau van de Unie van Waterschapsbonden, be treffende de overbrenging tusschen moto ren en pompen van het gemaal te Kolhorn. Gebleken is dat herziening noodig is be treffende de transmissie. Uit het ingezon den rapport van ir. Pleyte blijkt dat aan gedrongen wordt op aanbrenging van een tandwielkast. De kosten hiervan zullen vermoedelijk 2500 bedragen. Een aan vullend schrijven van ir. Poppens en den heer Boersma hield in dat niet één doch beter nog twee tandwielkasten zouden moeten worden aangebracht teneinde ten volle van bedrijfszekerheid overtuigd te zy'n. De kosten zouden dan vermoedelijk 4000 worden. De vergadering voelde hier echter weinig voor. In principe besloot men, na.^enige dis cussie, tot het doen aanbrengen van één tandwielkast. Met een vraag van den heer J. Schenk of voor dit werk niet meerdere firma's kon den worden uitgenoodigd, stemde het be stuur in. Eveneens werd nog besloten Ged. Staten en Waterstaat te berichten tenein de vastgesteld te zien hoe lang de looptijd van de daarvoor aan te gane leening zal moeten zijn. De rondvraag leverde niets op. Schoolreisjes. De openbare lagere school heeft een paar mooie en goedgeslaagde schoolreisjes gemaakt. De lagere klassen gingen per bus naar Bergen, Schoorl en Alkmaar en de kinde ren genoten van duin en speeltuin. De hoogere klassen bezochten Amsterdam en bezichtigden Artis en maakten een rond vaart door de grachten, een tocht die de kin deren heerlijk vonden. Op de terugreis werd de ruïne van Brederode en het na tuurhistorisch museum Tinholt bezichtigd. BRANDWEER-MATERIAAL. De Alkmaarsche brandweer heeft een prachtig kerpiiscadeautje gekregen, dat haar Zaterdagmiddag gepresenteerd werd en dat zij met gretige handen heeft aange nomen, al zal het nog wel enkele dagen duren, voordat het cadeau officieel eigen dom genoemd mag worden. WantZaterdagmiddag om 16.02 uur dat is n.b. 2 minuten na den vastgestel- den tijd! rolde de poorten van de brana *eerkazerne binnen een nieuwe al lermodernste ladderwagen, het groote verlang-cadeau van de geheele brandweer, het cadeau, waarop het laddercorps maan den had zitten wachten, het cadeau, waar mee allen in hun schik waren. Op een Ford-chassis een magyrus, opge bouwd door de firma J. Geesink Zn. te Weesp. Een pracht gevaarte, dat er solied uitziet. Langzaam rolt de wagen het plein op en stopt. Chef Hamstra glundert met kleine lachende oogjes: zijn materiaal is weer verrijkt met een pracht exemplaar. En de overigen glunderen ook Een korte demonstratie en een eerste oefening volgt weldra. Draaien, altijd maar draaien, neuriet de brandmeester. En de ladder schuift om hoog, steeds hooger en hooger. Tingeling-geling! Stop! Een hoog boven alles uit staat de stalen ladder op den draaibaren toren. Als katten loopen een paar brandweermannen omhoog, veilig tus schen de leuningen. En de bovenste staat 18 M. boven den grond. Hoog genoeg, al is het maximum dan ook 20 M. Weer draaien, nu de andere apparaten. Dan zwenkt de ladder om zijn lengte-as: 360 graden. Met andere woorden: hij kan in alle richtingen gebruikt worden. Weer menschen op de ladder, een, twee, drie, vijf, achttien. Maar het nieuwe cadeau blijft stabiel. Dan overbelasten? Dat moet ook. En t lukt, maar op 't zelfde moment klinkt een waarschuwingsbei en verschijnt een lichtje met de letters: stop! 't Is in orde. De ladder werkt voortref felijk Nu even spuiten. De motorspuit er bu en een slang op de waterleiding. Oude slan gen naturlijk, ook al heeft deze wagen zelf slangen op een spil zitten, al heeft deze auto ook sluitstukken. Er wordt gespoten, achter de H. B. S. En een regenboog vormt zich. Mooi, prachtig. Nogmaals wordt het apparaat bewon derd. Door velen, door zeer velen. Dan is het theedrinken en nakouten over de nieuwe aanwinst, het uiteindelijke gevolg van de brand in de r. k. kerk op de Laat. Straks volgt de officieele ingebruikne ming. Dan zal geheel Alkmaar kennis kun nen maken met het fraaie apparaat. Dan zal men zien. hoe od dezenwagen menschen vervoerd kunnen worden: de geheele be manning kan meerijden .Dan zal men zien, hoe sterk het zoeklicht is, dat op den wagen gemonteerd is. Dan zal men zien, dat deze aanwinst heel heel belangrijk is. En weer zijn we veiliger geworden; weer zal de roode haan een zware concurrent er bij gekregen hebben! INTERNATIONALE MISDADIGER GEARRESTEERD. Hij poogde over het dak te ontvluchten De gemeentepolitie te Beverwijk is erin geslaagd om, geassisteerd door de mare chaussee, de internationale misdadiger An dor Kaszo te arresteeren. Zijn opsporing was verzocht in verband met een serie diefstallen te Haarlem en Bloemendaal, terwijl in België de politie hem zocht voor een roofoverval te Ostende gepleegd. De politie heeft een inval gedaan ten huize van mej. H., wonende aan den Velzerweg en kon Kaszo, die gevlucht was, op het dak achterhalen. De man was in het bezit van een automatisch pistool, geladen met scherpe patronen. Voor hij het wapen echter kon gebruiken werd hij overmand. Kaszo is van Hongaarsche afkomst en had te Haarlem een pas ontvreemd ten name van ir. V. aldaar. De foto van den rechtma- tigen eigenaar was vervangen door een van Kaszo, terwijl de stempels met zwarte en paarsche inkt bijgewerkt waren. Kaszo is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Bij mej. H. werd een huiszoeking inge steld, waarbij bezwarend materiaal opge spoord is. Tegen de bewoonster is proces verbaal opgemaakt inzake het verbergen en het bij zijn ontvluchting behulpzaam zijn van Kaszo. VALSCHE HOND?? Onder bovenstaande hoofdje kwam in ons blad van Zaterdagavond j.1. een be richtje voor uit Bergen, waar een hond, toe- behoorende aan dokter B. te Bergen, een dame zou hebben aangevallen en een ring heeft beschadigd. Het blijkt thans, dat de berichtgever hier mede een zeer eenzijdige lezing van het ge val heeft gegeven. De betreffende hond n.L is in geen enkel opzicht valsch, doch eerder het tegendeel, terwijl de kwestie van het aanvallen van de dame ook in een ander daglicht komt te staan wanneer men be denkt, dat deze een hondje, waarop de hond het gemunt had, van den grond tilde. Tenslotte heeft ook een hond recht op een rechtvaardige behandeling! VOOR HET VERKEER AFGESLOTEN. Afgesloten is voor alle verkeer: de Hui- gendijk vanaf Middenweg in de Heer-Hugo- waard tot Rustenburg tot nadere aankondi ging. VERHUUR GEMEENTE-EIGENDOMMEN. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 96: Op 22 October 1936 eindigt de huur van de gemeentewoning Laat 35a. De tegen woordige huurder is bé*eid dit perceel tegen denzelfden huurprijs van 3.50 per week op nieuw van de gemeente te huren. In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor het volgend ontwerpbesluit vast te stellen. De raad der gemeente Alkmaar besluit B. en W. te mochtigen de woning Laat nr. 35s met ingang van 23 October 1936, voor ten hoogste 5 jaren te verhuren aan een door hen aan te wijzen huurder voor een door hen te bepalen huur, welke niet minder mag bedragen dan 182 per jaar en voorts op de nader door B. en W. te stellen voor waarden. ORGEL GEKANTELD. hedenmorgen is op het Overdiepad hoek Poppelmanslaan een orgel, tengevolge van het feit, dat het ervoor gespannen paard schrok van een opwaaiend stuk papier, tegen een paaltje gereden met het gevolg, dat het orgel kantelde en terechtkwam op het hek van den heer B. Het orgel, dat het eigendom gehavend H' W3S' Werd deerl^k De politie heeft van een en ander proces- verhaal opgemaakt. Tot officier in de Orde van Oranje Nas sau is o.a. benoemd de heer J. D Cox tot voor kort yan het vervoer S maar.6 Spoorwegen te Alk- Maas tr u-hl Cox',die kort geleden naar humaan chef doen kennen. kwaam en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Augustus. Medegedeeld dor het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7701 m.M. t# Valencia. Laagste barometerstand 740.8 m.M. te Stockholm. Verwachting (geldig tot den avond van 1 September): Meest matige Noordwestelijke wind, af wisselende bewolking, waarschijnlijk enkele regenbuien, iets koeler. Weeroverzicht. Kans op regen; koeler. De depressie heeft zich, sterk in diepte toenemend, van IJsland naar de Oostzee ver plaatst en breidde zich vooral over Duitsch- land uit, terwijl de hooge drukking zich naar het Zuidwesten terugtrok. In Zweden is zeer zware regen gevallen, Hernosand meldt 74 m.M. Geheel Zuid-Scan- dinavië heeft stormachtige Noordwestelijke winden. Ook in Noord- en Midden-Zweden is de wind krachtig en valt hier en daar regen bij ongeveer normale temperatuur. In Zuid-Duitschland en Zwitserland is de lucht betrokken en valt eenige regen. De Britsche eilanden hebben nog afwisselende bewolking met plaatselijke regenbuitjes en afkoeling in het Noorden. Frankrijk heeft in het Zuidoosten nog warm weer, maar ove rigens zwaar bewolkte lucht met weinig regen. Door het aanhouden van de Noordweste lijke strooming is hier te lande verdere af koeling te wachten, waarbij waarschijnlijk ook eenige regen zal vallen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 20.19 tot 5.43 uur licht op. VAN WIE IS DE POES? Zaterdag is in zwervenden toestand in de Wïlhelminalaan aangetroffen een mooi zwart poesje. Eigenaar of liefheb bers kunnen zich vervoegen bij mevrouw Spruit, Wilhelminalaan. AUTO TE WATER BIJ SCHAGEN. Ter hoogte van de kruising Schager- wegBelkmerweg te Schagen had een auto-ongeval plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een vrachtauto van de fa. Bras uit Schagen, rijdende op den Schagerweg, richting Callantsoog, wilde een luxe auto van den heer S. te 't Zand voorbij rijden. Plotseling reed de luxe auto naar den linkerkant van den weg, omdat de heer S. even wilde stoppen bij de links van den weg gelegen smederij van den heer Veuger, waartoe de linker-richtingaanwij- zer terecht was uitgestoken. De chauffeur van de vrachtauto heeft de richtingaanwij zer blijkbaar niet g ezien, anders had hij natuurlijk op dat oogenblik niet willen passeeren. Op het laatste moment trachtte de chauffeur nog rechts voorbij te komen met het gevolg dat de vrachtauto in den sloot langs den weg terecht kwam. Gelukkig kwam de chauffeur met een nat pak en den schrik vrij. De vrachtauto werd later per kraanwa gen van garage „De Moor" te Schagerbrug weer aan den wal gebracht en bleek wei nig beschadigd te zijn. ONGELUK VOORKOMEN. Aan het strand te Egmond aan Zee. Wat het toezicht van een ervaren bad man bij het baden in zee beteekent, is Zondag te Egmond aan Zee weder geble ken. De heer H. A. de Goede uit Egmond aan Zee was Zondagmiddag bij de Maat schappij Zeebad te Egmond gaan zwem men. De zee was erg onstuimig en trok geweldig. Toen de heer de Goede zich over de zandbank waagde, voelde hij zich eensklaps meegesleurd. Op zijn hulpge roep begaf de badman Huibert Konijn zich gekleed te water, terwijl hij de reddings- lijn omdeed. Hij smaakte het genoegen den in gevaar verkeerende tijdig te be reiken en veilig aan het strand te bren gen, tot groote opluchting van de inmid dels toegestroomde menigte. Zoo werd ge lukkig een tWeede drama binnen enkele dagen voorkomen, dank zij het onver schrokken en resoluut optreden van. den badman. ALS JE MAAR EEN BAANTJE HEBT. In 't Gulden Vlies. Voor de laatste maal ging gisteravond voor een goed bezette zaal in 't Gulden Vlies, Cor Ruys' „Als je mgar een baantje hebt". Het succes dat, waar het een optreden van Cor Ruys betreft al van te voren ver zekerd is, was ook thans weer volkomen. In deze geestige satyre op de ambtenarij aan de departementen krijgen we Ruye als de klerk Kahle weer te zien als een speler die met zijn humor het publiek van de eene lachbui in de andere brengt. Ook de andere spelers, als Gerard Hart kamp, Willem Spoor e. a. komt allen lof toe voor hun verdienstelijk spel. Het geheel was een geslaagde avond, waaraan velen met genoegen zullen terug denken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2