Agenda ^Binnenland Gemeenteraden Stad en OnujeoUuj. 'Weet&eeidit URSEM Auto onder Heiloo tegen een boom gereden. Twee gewonden naar het Centraal Ziekenhui» over- gebracht; hun toestand niet levensgevaarlijk. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Hartewensch (rom.); hoofdrollen Richard Tauber, Diana Napier en Paul Graetz. Toe gang voor alle leeftijden. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In 't Witte paard (operette, geprolongeerd); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mar- dayn, Willy Schaffers, Theo LingenenHani Obonay. Toegang eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, eerste hoofd nummer Stereofilm (nieuwe film-attractie, geprolongeerd); tweede hoofdnummer In de penarie (klucht); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leef tijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het uur der vergelding (sens).; hoofdrol de zin gende cowboy Dick Foran. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 3 September. 7.30 uur, Alkm. wielerbaan, trainings wedstrijden. JEUGDIGE BEZOEKERS VAN SPEELTUIN SLAAN DEN BEWAKER BEWUSTELOOS. Gisteravond is in een speeltuin in het On diep te Utrecht een 25-jarige speeltuinbe waker bewusteloos in zijn wachthuisje ge vonden. Het is verboden, in den tuin, na sluitings tijd te spelen. Aangezien het evenwel meer malen voorkwam, dat de jeugd zich tot toe gang tot den tuin verschafte, had men twee bewakers aangesteld. Gisteravond hebben twee jongens van 16 en 17 jaar, op het oogenblik, dat een der bewakers zich even verwijderd had, zich toegang tot den tuin verschaft. Zij weigerden te voldoen aan het bevel den speeltuin te verlaten. Een van de jongens heeft daarbij den bewaker met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, ten gevolge waarvan deze bewusteloos geraakte. Het slachtoffer wist nog naar zijn wacht huisje te strompelen, alwaar hij later door rijn collega werd gevonden. De toestand van den bewaker was heden morgen nog ernstig. POLITIEKE OPTOCHTEN TI ALMELO VERBODEN. Deb urgemeester van Almelo, mr. M. Slichterman, heeft alle politieke optochten in deze gemeente verboden. Als eerste viel onder dit verbod de S D.A.P., die een op tocht wilde organiseeren in verband met de gewestelijke plan-meeting in Deventer. Een conferentie tusschen den burgemeester en vertegenwoordiger der Moderne Arbeiders beweging leverde geen resultaat op. .Door dit verbod zal ook van een 1 Mei optocht niets kunnen komen, hoewel deze tot dusverre nog steeds is toegestaan. Ook de Landelijke Federatie van Tex tielarbeiders, welke haar landelijk congres a s. Zaterdag en Zondag te Almelo houdt en mede een optocht wilde organiseeren, is dit laatste verboden. POGING TOT DOODSLAG TE ZUTPHEN. In het huis van bewaring te Zutphen is ingesloten een 35-jarige koopman uit Ermelo, verdacht van poging tot doodslag gepleegd in den nacht van 1 op 2 Sept. Hij had dien nacht met een auto onder Hoog-Soeren gereden. Twee rijksveld wachters gaven hem een stopteeken, doch de verdachte reed door met een snelheid van ongeveer 70 K.M. Door op het laatste oogenblik op zijde te springen konden de twee veldwachters hun leven redden. LIQUIDATIE VAN „WEST-FRISLA"? De N.V. Cacao- en Chocoladefariek „West-Frisia", die haar bedrijf wegens moeilijkheden, ontstaan door de ineenstor ting van Lakenman's Bank, in het begin dezer week stopzette, houdt dezer dagen een aandeelhoudersvergadering. Naar alle waarschijnlijkheid zal tot liquidatie worden besloten. ZONDAGS ARBEID IN DRUKKERIJEN. Request van het r. k. werklieden verbond. Het R. K. Werkliedenverbond in Neder land heeft in een schrijven aan den raad van ministers bezwaren geuit tegen de vergunning aan een ongeorganiseerden drukker voor overwerk en Zondagsarbeid. Het verbond acht deza vergunning be treurenswaardig uit sociaal en godsdien stig oogpunt. Het acht een Zondagsblad overbodig. De vergunning randt de gods dienstige overtuiging van een groot deel der bevolking aan. Het verbond stelt de vraag of het niet dringend gewenscht ware geweest, dat, voor de minister van sociale zaken zijn beslissing, die afweek van de opvatting van den directeur-generaal van den arbeid, nam, de door de regeering in gestelde bedrijfsraad voor de typografie was gehoord. Het verbond verzoekt den raad van ministers de genomen beslissing ongedaan te maken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is in den afgeloopen nacht bij Wartena onder Leeuwarden brand ontstaan in de boerderij van den heer A. Nauta. De brand werd door de dienstbode ont dekt, die in allerijl de bewoners wekte, zoodat dezen intijds het brandende ge bouw konden verlaten. Daar echter de boerderij zeer afgelegen ligt, wat het de brandweer van Wartena niet mogelijk, direct hulp te verleenen. Boerderij en schuren brandden dan ook geheel uit, terwijl een itamboekstier in de vlammen omkwam. Dinsdag vergaderde de raad. De voorzitter bracht ter tafel een schrij ven van den commissaris der koningin, be treffende de herbenoeming van den burge meester. De heer de Jongh feliciteerde den burgemeester met zijn herbenoeming. Spr. meenge wel uit naam van den raad te spreken, als hij den wensch uitte, dat het den burgemeester gegeven mag zijn in de komende zes jaren de gemeente te leiden zooals dit tot heden is geschied. Hierop dankte de voorzitter den heer de Jongh en de overige raadsleden hartelijk. Spr. gaf de toezegging op den ingeslagen weg te zullen voortgaan en hoopte dat de raadsleden steeds achter hem zullen staan. Ingekomen was o.m. een schrijven van de vereeniging van hoofden van stroomdistri- butiebedrijven in Nederland (V.S. en D.B.). Daarin werd de gemeente verzocht ook dit jaar een subsidie a 5 cent per aanslui ting te willen toekennen. De voorzitter deelde mede dat deze sub- sidie zal betaald worden uit de kas van het G. E. B. Hierna werd met algemeene stem men besloten tot de rekening ven bovenge noemde subsidie. Schrijven van de vereeniging van Diaco nieën der Nederlandsch hervormde kerk in de classis Hoorn voor gezinsverpleging houdende verzoek om op de gemeentebe- grooting 1937 een bedrag als subsidie te willen uittrekken. Schrijven van het bestuur van het Wit- Gele Kruis dd. 28 Aug. 1936 houdende verzoek om subsidie ad. 100 voor het jaar 1937. Besloten werd de belde laatst genoemde Ingekomen stukken gelijktijdig bij de vast stelling der gemeentebegrooting te behan delen. Schrijven van Ged. Staten van Noordhol land dd. 26 Aug. jl. No. 231, betreffende terugzending van de tweede suppl. begroo ting dd. 1936, onder opmerking dat een ge meente, die voor het sluitend maken van haar begrooting een extra-bijdrage in de Werkloosheidslasten noodig heeft, slechts 'n bedrag van ten hoogste 0.25 per dag en per kind in de zomermaanden en van ten hoogste t 0.50 per dag en per kind in de wintermaanden voor kosten van uitzending van kinderen neer gezondheids- en vacan- tiekolonies beachikbaar meg stellen. Dientengevolge dient de raming op de deibetreffende post van 100 op 50 te worden gebraeht. De voorzitter deelt mede den bond ven groote gezinnen in Uraem te zullen aan schrijven dat de gemeente door deze maat regel ven Ged. Staten niet de geheele kos ten van winterverpleging zal kunnen dra gen. Voorta vroeg de voorzitter den reed om B. en W. te machtigen den desbetreffenden post met 50 te verlagen. Aldus besloten. Schrijven van het bestuur van den r. k. landarb. bond en den r.k. bouwvakarbeiders bond, belden afdeeling Ursem, houdende de vraag of de gemeente bij de regeering geen stappen zou kunnen doen om de wijzi gingen der steunregeling alsnog ongedaan te maken en of, in verband met de huur- verlaging, niet zou kunnen worden overge gaan tot den bouw van goedkoope behoor lijke arbeiderswoningen. De heer de Goede achtte den aanbouw van goedkoopen arbeiderswoningen hard noodig. Het schrijven werd in handen van B. en W. gesteld. Schrijven van den heer H. Cohen, arts te Hensbroek dd. 5-5-36, houdende de vraag of er in deze gemeente, evenals dit het geval is in de gemeenten Obdam en Heerhugo- waard, een fonds crisisregeling bestaat, met het verzoek om, zoo dit wel het geval mocht zijn, Gerrit Bom alhier in zijn fonds contributie voor de helft tegemoet te komen. De voorzitter heeft bij de gemeenten Obdam en Heerhugowaard inzage gevraagd In de voor die gemeente vastgestelde fondscrisis- regellng. B. en W. meenen deze aangelegenheid beter geheel in handen van het Burg. Arm bestuur te moeten stellen, te meer daar het armbestuur toch al in dien geest werkzaam is. Spr. deelde ten slotte mede, dat het Burg, armbestuur aangeschreven zal worden, aen regeling dienaangaande samen te stellen. Aldus besloten. Schrijven van Ged. Staten van Noordhol land betreffende de ln werkverschaffing uit te voeren verbetering van het sportter rein alhier. Nadat de voorzitter de circulaire van den minister van sociale zaken had voorgelezen, deelde hij mede, dat B. en W. er niet veel voor voelen dit werk aldus uit te voeren en wel omdat de suppletoir» begrooting, waarbij de gelden voor dit object zijn aan gevraagd, nog steeds niet goedgekeurd is teruggekomen, maar meer nog omdat zij vreezen dat de vereeniglngen die het sport terrein huren, niet lang zullen blijven be staan, zoodat het te riskant is om voor het terrein zoo groote kosten te besteden. Spr. achtte het beter een plan vast te stel len tot het bouwen van goedkoope arbei derswoningen, met een huur die niet hooger mag zijn dan 2.50. Vervolgens wilde spr. er by het Polderbestuur van Ursem op aan- vpJvw" °m het zesJ®ri« Plan aangaande de verbetering van den Noorddükerweg in een versneld tempo te doen uitvoeren. De belde voetbalverenigingen worden aangeschreven welke huur zij na de ver beteringen van het sportterrein willen be talen en voor welken tijd zij die huur zul len kunnen garandeeren. Aan de orde was de aanbieding van de gemeenterekening, alsmede die van het G. E. B. beide over 1935. De voorzitter deelde mede, dat de ge- meenterekening voor den gewonen dienst in ontvangsten bedraagt 9802.79 en in uitgaven 5109.09, zoodat de gewone dienst een nadeelig slot oplevert van 4306.30. De kap. dienst daarentegen be draagt in ontvangsten en uitgaven resp. 22167.94 en 21195 zoodat deze dienst een batig slot telt van 972.94, De gewone dienst van da rekening van het G.E.B. bedraagt in ontvangsten en uit gaven resp. 9937.72 en 7409.65 en heeft dus een batig slot van f 2528.07, terwijl de kapitaaldienat in ontvangsten en uitgaven groot is f 8887.86 en 9840.79, zoodat ge noemde dienst een nadeelig saldo heeft van 952.93. Hierna stelde de voorzitter de belde reke ningen met al de daarbij behoorende be scheiden ter onderzoeking in handen van den raad. Aan de orde kwam het onderzoek van der. geloofsbrief van het nieuw gekozen raads lid J. Schaap Czn. Gezien de stukken was er geen bezwaar bet nieuw benoemde lid toe te laten. Aan de orde kwamen de bespreking betref fende de aanstelling van een controleur voor de steunverleening en werkverschaf fing. De voorzitter las dienaangaande een schrijven voor van den min. v. Soc. Zaken waarin deze aandringt om in samenwerking met de gemeenten Heerhugowaard, Obdam, Hensbroek en Oterleek voor gezamenlijke rekening te geraken tot aanstelling van één controleur. De voorzitter deelde mede, dat het gemid deld aantal werkloozen 19 bedraagt. Dit is te klein om voor eigen rekening een contro leur aan te stellen. In samenwerking zal dit gemakkelijk gaan. De kosten kwamen voor de gemeente Ursem op ongeveer f 75.Spr. achtte het beter dat een vreemde met deze functie werd belast, daar deze geheel vrij staat tegenover iederen werklooze, hetgeen niet het geval is met een controleur-ingezetene zooals dit tot heden met de werkverschaf fing het geval is. B. en W. stelden den rtsd dan ook voor om in beginsel tot toetreding te besluiten, hetgeen geschiedde. Tevens werd besloten te geraken tot een gezamenlijke regeling van het bouwtoezicht ir. deze gemeente met de omliggende ge meenten. Op deze manier zal de gemeente Ursem als kleine gemeente een deskundig ambte naar kunnen krijgen, die geen particulier werk zal mogen verrichten. Spr. deelde mede dat de samenwerkend» gemeenten zijn: Heerhugowaard, Obdam, Hensbroek, Warmenhuizen, Harenkarspel, Oude Nie- dorp, Oterleek en Ursem. Het gezamenlijk zielental bedraagt 17000. De helft van het salaris zal berekend worden naar evenre digheid van het zielental der betrokken gemeenten. De andere helft zal gevonden worden uit de opbrengst van de leges voor bouwvergunningen. Mocht op die manier het totale salaris nog niet bijeengebracht zijn dan zal het ontbrekende ponds-ponds- gewijze naar het zielental aangezuiverd moeten worden. Voorts deelde spr. mede dat elk gemeen tebestuur zal vertegenwoordigd moeten wor den ln de op te richten commissie, die met de uitvoering der regeering zal belast wor den en dat de san te stellen abmtenaar zich een motor zal moeten aanschaffen en zich ln de gemeente Heerhu^JWaard zal vestigen. Het salaris van den tegenwoordigen funetl- onnaris bedraagt 100. De heer Stam merkte op dat de nieuwe regeling voor Ursem duur der zal zijn. De heer de Jongh informeerde of er klachten over den tegenwoordigen opzich ter zijn. De voorzitter antwoordde dat de kwestie gelegen is in het feit dat het hier een ambtenaar geldt, die tevens de vrij heid behoudt om opdrachten van particu lieren te aanvaarden en uit te voeren of daaraan mede te werken wat in strijd is met de wet. De koster mogen voor de ge meente niet meer bedragen dan deze thans bedragen. Het Middenstandborgstellingsfonds ver zoekt een bijdrage in het stichtingskapitaal te willen stortten op de rekening bij het Noordholl. Landbouwcrediet te Alkmaar. De voorzitter deelde mede dat de raad nog geen bedrag heeft vastgesteld. Spr. gaf in overweging de bijdrage vast te stellen op 15 cent per inwoner. Aldus besloten. Na behandeling van eenige reclames, be- trefende straat- en hondenbelasting volgde sluiting. Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt. Eiken dag een ALKMAARSCHE COURANT. JAPANSCH ESKADER NAAR DE JANGTSEKIANG. Het derde Japansche vlooteskader heeft in verband met het Tsjentoe-incident or der ontvangen, naar de Jangtsekiang op te stoomen. Vice-admiraal Oikawa, de commandant van 't derde eskader is san boord van het admiraalschip „Izumo" uit Port Arthur te Sjanghai aangekomen. Te Tsjoengking zullen twee kanonneerbooten gestation- neerd worden en te Nanking, Koekang, Hankau, Tsjangsja en Tsjang een. DE VLOOTKWESTIE. V. s. willen 40.000 ton torpedo jagers in dienst houden. Te Washington wordt thans vernomen, dat de regeering de vorige week de Engel- sche regeering heeft medegedeeld, dat zij zich genoodzaakt ziet, na het einde van dit jaar 40.000 ton aan verouderde torpedo jagers in dienst te houden. Een motivee ring van dezen stap der V. S. is niet mede gedeeld. Een afschrift der betreffende nota is aan de Japansche regeering gezonden. GOMBOS NAAR MUNCHEN. Minister-president Gomböt is per vlieg tuig naar MUnchen vertrokken, om zich naar een nabij München gelegen kuuroord te be geven, waar hij 8 weken zal blijven. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal is op de thuisreis te Rangoon geland. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft ter hoogte, van .4» Kattenberg" onder de ge meente Heiloo een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Omstreeks dien tijd kwam de heer J. Mooy, bloemenhandelaar uit Uitgeest, met zijn auto, belade; met bloemen, uit Den Helder om huiswaarts te keeren. Hij reed met een snell^id van 50 K.M. en geraakte waarschijnlijk door een defect aan zijn stuur de macht over zijn auto kwijt met het gevolg, dat hij in volle vaart tegen een boom reed aan den rechterkant van den weg. Op dat oogenblik was het erg stil op den straatweg en slechts op een 50 M. af stand reed een auto, bestuurd door mevr. Brasser uit O verveen. Door den hevigen slag kwamen echter al spoedig inwoners van Heiloo naar buiten gesneld en deze verleenden met mevr. B. de eerste hulp. Na veel moeite gelukte het de omstanders den heer M. uit zijn benarde positie te bevrijden, evenals zijn 25-jarig nichtje, mej. W. Bot, dat er vrij ernstig aan toe was. Nadat de gem.-veldwachter Geertsema voor medische hulp gezorgd had en eerst daarna de ziekenauto opgebeld was, bleek het al spoedig, dat overbrenging nasr het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk was. De heer M. heeft een beenfractuur en zal daaraan hedenmiddag geopereerd worden, terwijl mej. B. eveneens een beenbreuk heeft, benevens een schouder-ontwrichting en eenige bloedige hoofdwonden, ontstaan door glasscherven. Hun toestand is naar omstandigheden niet ongunstig, het is echter noodzakelijk, dat zij ter verpleging in het ziekenhuis blijven. De politie heeft proces-verbael opgemaakt. De auto werd deerlijk beschadigd. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Ter verkrijging van het vaardigheids-di ploma van de A. R. B. werden nog in het Zomerbad door een aantal leden de ver- eischte proeven afgelegd. Geslaagd zijn de dames Gr* Boom, Tiny Mooy, Ida van Tuin en Corry Vermaat en de heeren KI. Graftdijk, C. J. Mollevanger, J. Plas en B. Sanders. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: J. C. van Nik, scheepsfabrikant te Hei loo, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. Leesberg tot curator; J. F. Buter, koopman te Egmond aan Zee, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. Belonje tot curator. DE DAGELIJKSCHE HOND. Bü de politie is aangifte gedaan van de vermissing van een hond, boxer, reu, geel witte borst en zonder gecoupeerde ooren. Een onderzoek wordt ingesteld. ARBEID VERKEERSPOLITIE. By de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Augustus 1936 gehou den controles werden 47 processen-verbaal opgemaakt, terwijl 64 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, achterverlich ting, onduidelijke nummerplaten, te snel rijden en autorijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 6 Autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen I Autorijden zonder geldig rijbewijs 2 Autorijden en geen nummerbewijs kunnen vertoonen 1 Autorijden zonder spiegel 1 Autorijden met onleesbaar letten en nummer j Rijden met autobus en daarmede te veel passagiers vervoeren 1 Rijden met vrachtauto met te lange lading g Rijden met vrachtauto met te breede lading i Rijden met vrachtauto met te hooge lading g Rijden met vrachtauto met aanhang wagen zonder de voorgeschreven ver lichting i Rijden met vrachtauto welke niet in overeenstemming is met de op het in schrijvingsbiljet vermelde gegevens I Motorrijden zonder geldig rijbewijs 1 Auto hinderlijk voor het verkeer op den weg plaatsen j Gebruik maken van gemeentegrond zonder vergunning j Wielrijden met te breede lading Wielrijden in verboden straat Wielrijden links van den weg Wielrijden links in de bocht Wielrijden en geen richting aangeven 1 Wielrijden zonder licht 5 Wielrijden en twee personen op het rijwiel vervoeren j Als bestuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een auto j Rijden met transportrijwiel zonder goede rem g Venten zonder vergunning 1 Aanhouding gesignaleerde 4 Wet op Woonwagens en Woonsche- pen Opgeven van een valschen naam Openbare Dronkenachap 2 --laai 47 naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 3 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,6 m M. te Zürich. Laagste barometerstand 747,9 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 4 September: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken; waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer; later iets koeler. Buitenlandsch weeroverzicht. Kans op slechter weer neemt toe. De depressie in het westen drong vtü langzaam verder naar onze omgeving door, doch haar kern bevindt zich nog ten westen van Ierland. Intusschen heeft zij over de Britsche eilanden reeds zware regen ge bracht. Blacksod (Ierland) had 26, Holy- head (Wales) had 18 m.M. Ook op IJsland viel matigen regen. Het weer blijft over de Britsche eilanden betrokken tot zwaar be wolkt met zwakke tot matige winden uit zuidoost tot zuidwest. Verdere dalingen van den barometer wijzen er op, dat de depres sie zich nog steeds naar het oosten beweegt. Tengevolge van een secundaire over west- Frankrijk en de Golf van Biscaye, was het weer in ons land hedenmorgen nog vrij goed, toch moet verslechtering met toene mende bewolking, kans o" regen of onweer en eenige afkoeling intreden. Het door dringen van de depressie wordt des te meer waarschijnlijk, omdat het hoogedruk- gebied over centraal-Europa minder te be- teekenen heeft. De 785 kern van gisteren is geheel verdwenen. Over zuid-Duitachland, Oostenrijk, Zwitserland en zuid-Frankrijk is het weer echter nog goed met windstilte op tal van plaatsen en vrij hooge morgen- temperatuur. De depressie over Finland trekt verder oostwaarts af. Over Scandi navië waait nog steeds noordelijke wind met stijgenden barometer en plaatselijk vrij hooge temperatuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielan, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.13 uur tot t.41 uur lieht op. WAARSCHUWING. De secretaris van den Armenraad waar schuwt tegen het k00pen van boekjes van het comité van het genootschap voor ge- loofs- en gewetensvrijheid. De colportrices deelen mede, dat gecol porteerd wordt voor de zending, terwijl op het boekje staat, dat het doel la T. B. C - bestrijding. Uit verkregen Inlichtingen blijkt dat de gelden voor het meerendeel niet aan liefdadige doeleinden ten goede zou komen. Men koope deze boekjes derhalve niet S BIJKANTOOR VAN DEN V. B. Een modern pand op de Laat De Laat is verrijkt met een zeer modern pand. Het is het bijkantoor van den Ver- eenigde Brandstoffenhandel, dat vanmid dag officieel geopend zal worden. Zooali bekend, is reeds sinds eenigen tijd de geheele zaak van den V. B. onderge bracht in het gebouwencomplex bij de Frie- sche Brug. dat alle voordeelen met zich medebracht, doch dat één nadeel had, nj. het ia te ver uit het centrum der stad om be stellingen aan te nemen. Daarom ook zocht men al spoedig naar een gelegenheid om daarin te voorzien en vanaf heden is dus voor het vroegere kantoor op den Konings weg in de plaats gekomen het nieuw ge bouwde pand op de Laat 211. Men heeft van den beginne af den opzet gehad hier iets goeds te maken en nadat wij hedenmorgen een en ander in oogenschouw genomen hebben, kunnen zij niet andsrs dan beamen, dat hier inderdaad een bijkantoor geschapen is, dat aller aandacht verdient Want van het oude huls van den heer Slinger is niets overgebleven en daarvoor in de plaats is thans bovengenoemde perceel gekomen. Onder architectuur van den heer P. Kroon is dit pand tot stand gekomen in een tijdsverloop van eenige maanden. De onderpui van den voorgevel Is gemaakt van zoogen. Flambo-tegels met voegen van edel- glazuur, zeer modern en hygiënisch. Daarentegen is de bovenpui weer van een geheel ander soort tegels, een Tsjechisch product n.1. Rakodur-tegels. Zoowel de pui als de deur zijn geheel van brona opge trokken. Het interieur is voorzien van ean eiken houten lambrizeering, met een zoogen Donnacana-wand-bekleeding. afgezet met verchroomd nikkelen platen. De eenvoudige belichting (geïnstalleerd door de firma Licker) doet het heel goed. De stalen meubeltjes zijn geheel in over eenkomst mee moderne inrichting ongeveer 30 soorten cokes en anthraciet riin in keurige houten vitrines langs de wanden tentoon gespreid en men kan hier rustig een keus doen. Vermelden wij tenslotte, dat het geheel is uitgevoerd door de firma Moejas en v. Harskamp uit Oterleek, terwijl schilder de Boer het decoratieve gedeelte voor zijn reke ning heeft genomen. De heer C. Langereis verzorgde de alles zins keurige inrichting van da etalage- Het ia ongetwijfeld een aanwinst voor dsn V. B., moge nu ook de resultaten gelijken tred houden met de moeite, welke de direct)'' zich ervoor getroost heeft.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2