PROFESSOR SLIM EN ZOON De fooi in koffiehuisbedrijf. Bestaande gewoonte vooralsnog blijvend. Een moeilijk probleem. In zyn rede op de bondsvergadering 1934 heeft de voorzitter van Horecaf, de heer Th. van Stigt, ef reeds de aandacht op gevestigd, dat, wanneer als gewoonte zou worden aangenomen om op een vertering van f 0.25 niet minder dan 0.10 fooi te ge ven, zulks het bezoek aan het koffiehuis on getwijfeld nadeelig zóu beinvloeden. Hu achtte een kleinere fooi voldoende. Het Is wel eigenaardig, dat deze zeer juis te opmerking eigenlijk meer een aanwijzing voor het publiek ia, dan voor het bedienend personeel. In het buitenland zijn de Nederlanders algemeen bekend als royale klanten en vlotte fooiengevers. Onze landgenooten scheppen er blijkbaar genoegen in, om de genen, die hen bedienen in het koffiehuis, op de tram en zoovele andere plaatsen, flink te fooien en daardoor een prettige stemming om zich heen te Verwekken. Wij herinneren ons éenige jaren geleden in de Nederland- sche pers een polemiek gelezen te hebben over de hotelfooien, waarbij deze meening onomwonden naar voren kwam. Het thans geldende fooiensysteem wordt deels afgekeurd en anderdeels nog niet zoo kwftad gevonden. Met dit te constateeren is men echter niet vgn het vraagstuk af. Hoe men het ook keert, de gewoonte van een te groote fooi geven maakt de con sumptie duur en benadeelt het bedrijf zelf. Wat baat een prijsverlaging wanneer de fooi deze opheft? Bevredigende regeling In hotels. Het fooienvraagstuk op zichzelf is daar om waard bekeken te worden. Of een Op lossing kan gevonden worden is zeer de vraag. Een bespreking heeft dan ook voor het oogenblik niet meer waarde, dan aan 'n academisch betoog in het algemeen kan worden toegekend, d. w. z. dat zij tot na denken kan stemmen en wellicht de lijnen aangeeft waarlangs de oplossing kan wor den verkregen. Iri het hotelbedrijf is, wat de fooien betreft, een zekere rust gekomen. De tegenstand, welke aanvankelijk bij publiek en personeel bestond tegen het vaste-percentage-systeem op de rekening en tegen de hoegrootheid daarvan, is grootendeels overwonnen. In doorsnee is gebleken, dat met 10 pCt. op de hotelrekening, wanneer de bezetting van 't hotel middelmatig of goed is en de omvang niet dusdanig is, dat er veel personeel moet zijn, zooals bijv. In een luxe hotel, de par tijen naar billijkheid kunnen bevredigd wor den. Geleerd door de ervaringen in het bui tenland, betaalt het publiek dezen opslag op de rekening zonder meer. Hij vindt deze regeling prettig, omdat het er van te voren mede rekening heeft kunnen houden. Bo vendien heeft het publiek door betaling van de fooien in dezen vorm de zekerheid, dat inderdaad de fooi ook billijk wordt verdeeld. Wat omtrent het koffiehuisbedrijf? Intusschen vraagt het fooienstelsel voor het koffiehuisberijf nu de aandacht. Da Commissie-Krayenhoff constateert in haar rapport, dat verscheidene landen, waaron der ook Nederland, vooralsnog geringe lust toonen om de individueele fooi af te schaf fen. Zij wijst erop, dat ten deze de gewoon te een matige factor is, waartegen de werk gevers en werknemers zich niet altijd op gewassen achten. Hiermede maakt de Commissie zich af van een ook haar netelig voorgekomen pro bleem. De kern der moeilijkheid wordt ver zwegen, nJ. de tegenstelling van de be langen van werkgevers en werknemers ten aanzien van de fooien. De Commissie be perkt zich tot den raad dat inzake de fooien gezocht wordt naar een voor alle betrokke nen aanvaardbaar stelsel in de richting van een procentueelen bijslag. Wij merken hierbij op, dat hoewel dezo opmerking in algemeénen zin bedoeld is, zij toch slechts betrekking kan hebben op het restaurant- en koffiehuisbedrijf, omdat voor het hotelbedrijf in engeren zin de basis voor de fooienregeling op een vast percentage, gelijk boven gezegd, reeds vrij algemeen wordt toegepast. Behoudens eenige uitzon deringen wat het percentage betreft, zooals een kort verblijf in een hotel wanneer op de tegenwoordige lage prijzen 10 Pet wel eens te weinig kan blijken te zijn om be wezen diensten te beloonen, zijn er nog an dere individueele verschillen en omstan digheden waardoor de hotelhouder soms 12-15 pCt moet heffen. In het algemeen kan men er op aan, dat wanneer dergelijke percentages worden betaald, deze volko men billijk zijn, omdat in dit percentage het rustpunt is gelegen van de aanspraken van het personeel, afgewogen tegenover 't belang van den ondernemer. Het fooienstelsel vraagt dus nog zijn op lossing voor de diensten welke buiten het eigenlijke hotelbedrijf aan de gasten wor den bewezen. Bjj het zoeken naar den weg om tot een oplossing te komen in het belang van een lagere prijspeil, moet vooral als vaststaand worden aangenomen, dat de opbrengst van de fooien voor hen die o.a. daaruit hun be staan moeten vinden, dusdanig is, dat een minimum bestaan mogelijk gemaakt wordt en bovendien, dat de stimulans niet wordt weggenomen om den kellner een goed ver- kooper te doen zijn. Zou men het fooienstelsel op basis van een vast percentage voor het land algemeen geldend willen maken, dan zal blijken, dat men met 10 pCt. op de vertering in de meeste bedrijven niet komt tot een beschei den weekinkomen. Om dit te bereiken zou men den toestand krijgen, dat er zaken zouden zijn met 10 pCt., 20 pCt., ja zelfs met 30 pCt. op de prijzen. De consequentie hiervan is, dat zulks tot nieuwe vormen van onderlinge concurrentie zal leiden. Wanneer in de jaren van de hoog-con- junctuur, die achter ons liggen, de geesten rijp waren geweest voor de oplossing van het fooienstelsel ook in het koffiehuisbedrijf op basis van 10 pCt., dan zou een toen ver kregen oplossing inmiddels bij het terug- loopen van het bedrijfsbezoek en de ont vangsten finaal zijn mislukt, zulks geheel in analogie met de ervaring in het buiten land. Voorloopig zal de fooien kwestie in 't Café-Restaurantbedrüf nog wel op den ouden voet moeten blijven doorgaan, n.l dat de fooi aan den kellner wordt overgela ten aan de beleefdheid van den bezoeker. NUMMER- EN NATIONALITEITS- PLATEN VAN MOTORRIJTUIGEN. De A. N. W. B. schrijft ons: De commissie voor verkeer van den Volkenbond heeft de aandacht der ver schillende regeeringen gevestigd op het feit, dat de naleving der voorschriften be treffende de nummer- en nationaliteits platen van motorrijtuigen te wenschen overlaat. In verschillende landen wordt thans nauwkeuriger toezicht gehouden op de nakoming dezer bepalingen, zoodat een waarschuwing zeer op haar plaats is. In het bijzonder dient er op gewezen te worden, dat ieder motorrijtuig in het in ternationaal verkeer voorzien moet zijn van de voorgeschreven nummer- en nationaliteitsplaten, welke verlicht moeten kunnen worden, terwijl voor eventueele aanhangwagens dezelfde voorschriften gelden. Om zich onaangenaamheden wegens niet-naleving dezer voorschriften te be sparen, neme men dus bovenstaande waar schuwing ter harte. RUSLAND KOOPT HARING. Waarschijnlijk nieuwe order voor Nederland. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Sovjet-regeering besloten nog dit jaar groote hoeveelheden haring in het buiten land te koopen. Er is sprake van 15000 ton haring van de zomervangst en 40.000 ton van de herfstvangst. Het grootste gedeelte zou in Nederland worden gekocht, daar het Nederlandsche aanbod het gunstigst is. De haring zou in twee maal moeten worden geleverd. CHRISTELIJKE DRANKBESTRIJDING. In de remonstrantsche kerk te 's-Graven- hage is gisteravond een wijdingssamenkomst gehouden ter gelegenheid van het zesde congres van Enkrateia (Bond van prot. chr. drankbestrijdersvereenigingen). Als sprekers traden op prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, voorzitter van de Nationale christelijke geheelonthou- dersvereeniging, en dr. S. O. Los, emeritus predikant der Gereformeerde kerk. DE MARECHAUSSEE EN DE RIJK8VELDWACHT. Geen samenvoeging tot één rijks politiekorps? Reorganisatie van de grensbewaking. Naar wij vernemen, zou van de plannen tot samenvoeging van het wapen der Kon. marechaussee en de rljksveldwacht tot één op militaire leest geschoeid rijkspolitiekorps waarbij het wapen der marechaussee zijn zuiver militaire karakter zou verliezen, niets komen. Het departement van defensie zou naar ons wordt medegedeeld van een opheffing van het wapen der Kon. mare chaussee in zijn tegenwoordigen vorm niets willen weten en zou prijs stellen op het be houd van een rijkspolitiekorps, met een zuiver militair karakter. In plaats van een opheffing, zijn er integendeel plannen tot een verhooging van de sterkte van het wapen der marechaussee. Zoo bestaan b.v. plannen, om in het dis trict Amsterdam een proef te nemen met de dislocatie van rijksveldwacht en mare chaussee, in welk verband dit district met enkele brigades zou worden versterkt. Teneinde een meer efficiente werking van beide korpsen te verkrijgen, heeft de minister van justitie voorts een departemen tale commissie ingesteld, om na te gaan in hoeverre, met uitbreiding van verschillende brigades der Kon. marechaussee, toch uit eindelijk een bezuiniging is te verkrijgen, door de parketdiensten bü rechtbanken en gerechtshoven op te dragen aan de mare chaussee, zooals thans o.a. te Zutphen reeds het geval is. Ten slotte wordt een reorganisatie van de grensbewaking overwogen, in verband waarmede aan het bureau van den majoor der Kon. marechaussee, tevens administra teur der grensbewaking, een speciale afdee- ling is ingesteld, welke alle in Nederland verblijvende vreemdelingen nauwkeurig zal registreeren. NU OOK SPINNEN IN VOLLENHOVE. De IJselmeermuggen, die behalve den Afsluitdijk ook groote stukken van de IJsel- meeroevers zijn gaan bevolken, sleepen thans een nieuwe plaag na zich: de spinnen. Over de spinnenplaag in Durgerdam hebben wij al bericht, doch ook elders vertoonen de dieren zich in niet geringen getale. In Vol- lanhove, in den kop van Overjjsel, zijn ze thans ook. Er zijn bewoners, die ons vertel den, dat er soms tusschen de 500 en 1000 in een kamer werden gevonden. Men bestrijdt de plaag door vuur: brandende olie-jassen werden langs de dakgoten gehaald en het nielp voor zoolang als het duurde He plaag is niet op alle uren van den dag even hevig. Op sommige tijdstippen dit hangt waarschijnlijk van het weer af zijn de diertjes veel driester en talrijker dan op andere. Ook hier zal de natuurlijke vijand ten slotte wel de oplossing moeten brengen. Als die dan op zich zelf ook maar weer geen plaag wordt. DOODELIJK ONGEVAL IN DE RESIDENTIE. Gistermiddag is op den Schevening- scheweg, ter hoogte van het Frankenslag in Den Haag, de 63-jarige wielrijder H. M., wonende van Aerssenstraat 83, door een auto overreden. Tijdens het transport naar het gemeen telijk ziekenhuis aan den Zuldwal is de man aan de bekomen verwondingen be zweken. DR. COLIJN TE ENSCHEDE. Bezoek aan ,,'t Volle Profijt". De ministerpresident, dr. H. Coüjn, heeft gisteren eenigen tijd vertoefd op d« ten toonstelling ,,'t Volle Profijt" te Enschedé. De voorname bezoeker arriveerde met het vlaggeschip van de K. L. M-, de F 36, dat, op weg naar Berlijn, een tusschenlanding op Twente heeft gemaakt. De minister heeft na de bezichtiging van de tentoonstelling met het tentoonstel- lingsbestuur den lunch gebruikt. DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE NAAR HET VREDESCONGRES TE BRUSSEL. Naar ons wordt medegedeeld heeft zich nog een aantal bezoekers voor het congres van de .Rassemblerr.ent pour la Paix", dat heden te Brussel geopend wordt, opgege ven en zijn er nog enkele gedelegeerden aangewezen. Onder de laatsten is de K. L. M. -piloot A. Vhuly. Het aantal deelnemers van Nederlandse ie zijde is tot ruim kor derd gestegen. EEN BROOD BAKKENDE ZUIVELFABRIEK. Men schrijft aan de N.R.Crt.: In het dorp Wouw bij Roosendaal doet zich een eigenaardige kwestie voor. Gerui- men tijd geleden maakten de bakkers van Wouw en het tot deze gemeente behoorende kerkdorp Heerle plannen om de Wouwsche coöperatieve melkfabriek te steunen door afneming van haar producten. De fabriek zou tegen voordeeligen prijs melk leveren en dan zouden de bakkers zich verplichten melkbrood aan hun klanten te leveren tegen den prijs van gewoon brood. De zaak ging echter niet door, er kon ten slotte geen ac- coord worden bereikt. Het bestuur van de coöperatie heeft het denkbeeld echter niet losgelaten. De fabriek zal nu zelf melkbrood gaan bakken. Een in schrijving werd onder de leden gehouden en ieder gaf op hoeveel broo'd hij per week kon gebruiken. Daarna werd getracht het bak ken van het brood publiek aan te besteden. De bakkers van Heerle en Wouw schreven allen in voor denzelfden prijs, en die van Bergen op Zoom toonden zich met hen soli dair en deden het niet minder. Eén echter is onder den prijs gegaan en aan hem is thans het broodbakken gegund. RADIOLEZING OVER MUSSOLINL Ministeriële beantwoording. De ministers van binnenlandsche zaken cn van handel, nijverheid en scheepvaart hebben op de vragen van den heer Weiter- man betreffende de door de radio-omroep controle-commissie aan mr. dr. W. J. C. A. Nijgh geweigerde toestemming tot het hou den van een lezing voor de P.H.O.H.I. over de figuur van den Italiaanschen minister president Mussolinl als volgt geantwoord: Het is den ministers bekend, dat de In die programma commissie welke in deze 'n be slissing had te nemen, aan de P.H.O.H.L heeft doen weten, dat zü, op grond van de wettelijke voorschriften, bezwaar had tegen uitzending van lezing van mr. dr. W. J. C. A. Nijgh. Met de sprekers zelf treedt de commissie niet in verbinding. Alvorens over te gaan tot de beantwoor ding van den tweede vraag luidende: „Zijn de ministers bereid, aan de oom- missisie mede te deelen, dat zij het oordeel van de commissie, als zoude een lezing, waarin voor den huidigen Italiaanschen mi nister-president en het huidige Italiaansche regeerstelsel waardeering wordt uitgespro ken, zonder meer verboden behoort te wor den, niet deelen, te minder, nu van de zijde der Nederlandsche regeering door de zen ding van twee hoofdambtenaren naar Rome getracht wordt, de oude economische ban den met Italië opnieuw aan te knoopen?" Stellen de ministers het op prijs, er op te wijzen, dat, hetgeen voor radio-uitzending in Nederland naar de overzeesche gebieds- deelen wordt aangeboden, uitsluitend dient te worden beoordeeld naar de nonnen, welke in de desbetreffende bepalingen zijn gesteld met betrekking tot hetgeen voor den radio-omroep behoort te worden ge weigerd. Deze bepalingen luiden voor de onder- werpelijke uitzending aldus: „uitgesloten zijn uitzendingen in strijd met de veiligheid van den staat, de open bare orde of de goede zeden, politieke uit zendingen of uitzendingen van propagan- distischen aard op het gebied van den gods dienst, alsmede uitzendingen, die niet be antwoorden aan de wenschen en behoeften der samenleving in de overzeesche gebieds- deelen des rijks buiten Europa." Het is derhalve onjuist, een verband te leggen, als in deze vraag is gedaan, waar- bi) zü opgemerkt, dat daarin de inhoud van de lezing, voor een beoordeeling, als hier ter sprake werd gebracht onvolledig is weergegeven. In verband met een en ander beantwoor den de ministers de vraag zelf ontkennend. NU F. J. SCHMIDT AFGETREDEN IS.... Ook mr. Chr. A. de Ruytor—de Zeeuw legt fiaar functies neer. Naar ons wordt medegedeeld, heeft, nadat de heer P. J- Schmidt als voor zitter der R.S.A.P. bedankt heeft, ook mr. Chr. A. de Ruyter—de Zeeuw te Rotterdam haar functies in die partij neergelegd, omdat het partijbestuur niet bereid bleek de wijziging als door den heer Schmidt voorgesteld in over weging te nemen, hoewel de onhoud baarheid van de dictatuur-gedachte door de ontwikeling in Rusland thans duidelijk is beweien en de R.S.A.P. zich door het vasthouden aan de pro paganda voor de dictatuur van het proletariaat,vreemdt van de realiteit van den klassenstrijd in deze periode. LASCHAFPARAAT UIT ELKAAR GEVLOGEN. Geen persoonlijke ongelukken. Terwijl de garagehouder L. Stok te Lexmond gistermiddag omstreeks vijf uur bezig was met het autogeen lasschen, is plotseling met een knal die tot ver in den omtrek werd gehoord, het apparaat uit elkaar gesprongen. Door den geweldigen luchtdruk stortte de achtergevel van de werkplaats in en de stukken kwamen wijd in de omgeving te recht. In de meestal druk bezette zaak was toevallig de heer Stok alleen aanwezig en hij bleef ongedeerd. De materieele schade Is, zooals te begrij pen valt, zeer groot. BIJZONDER POSTSTEMPEL. Tijdens den 27en Nederlandschen Phi- latelistendag op 5 September te Haarlem, zal de op de tentoonstelling ter post be zorgde correspondentie van een bijzonde ren stempelafdruk worden voorzien. ZAKKENROLLER SLAAT ZIJN SLAG. 5600 gerold. Een employe van de Amst. Rijtuigmaat schappij is gistermorgen in het geldkantoor op de N. Z. Voorburgwal te Amsterdam het slachtoffer geworden van een zakkenrol ler. Een bedrag van 5000 had hij in den zak aan den buitenkant van zijn jas ge stoken .terwijl hij aan een der loketten geld wisselde. Toen hij de 5000 zou op bergen, was het geld uit zijn zak verdwe nen. Niemand heeft iets van den diefstal gezien. DE OVERVAL AAN DEN OVERKANT VAN HET IJ. De bediende van de Ned. Amsterdam- sche scheepsbouwmaatschappij, die inder tijd het slachtoffer is geworden van den roofoverval aan den overkant van het IJ, gisteren geconfronteerd met de beide mannen, die thans daarvoor in arrest zijn aan het politiebureau aan den Adelaars- weg. Een van deze twee herkende hij als den man, die aan het stuur heeft gezeten van de auto, waarmede de overval ge schiedde. De beide mannen zijn naar het huis van bewaring overgebracht. OPLICHTING TE DELFT. Eenige maanden geleden trad in het Flora-théater te Delft een artistengezel- schap op, waarvan de leden door den ma nager P. bij bewoners van den Verwers- dijk en omgeving te Delft werden onder gebracht. Bij het vertrek betaalde de manager met cheques op de Banque d'An- vers, doch deze cheques bleken ongedekt te zün. De commissaris van politie te Delft ver zocht de aanhouding van P., die gisteren in den Haag werd gearresteerd. Hij is gis teren naar Delft op transport gesteld. SMOKKELEN AAN DE ZUIDGRENS. Douanen maken flinken buit. Zeker in de verwachting, dat ter gele genheid van de kermis te Budel de waak zaamheid van de rijksambtenaren minder streng zou zijn, trok een flinke groep smokkelaars de grenzen over om in België smokkelwaren in te slaan. Toen ze bij te rugkomst den voet op Nederlandsch ge bied hadden gezet stieten zij op de grens bewakers in wier handen zü den buit, be staande uit een groote partij manufactu ren, circa 400 K.G. Belgische margarine en ongeveer 200 K.G. gerookt vleesch, bene vens 8 rijwielen moesten achterlaten. Een viertal smokkelaars afkomstig uit Budel Geldrop en Eindhoven werd aange houden en verbaliseerd, de overigen wisten in de duisternis te ontkomen. 30.00fl VOOR LUCHTBESCHEMIN© Een memoriepost voorstation,, fonds voor bijzondere nooftn. Ingediend is een wetsontwerp tot W" ging en verhooging van het vijfde hon/J stuk van de rtjksbegrooting voor het jaar 1936. a,enst Hierbü wordt een bedrag van 3o rvi uitgetrokken voor de uitvoering van de betreffende de bescherming van de w»t T treffende de bescherming van de hovotfc' tegen luchtaanvallen, terwijl een memorT post is opgenomen voor het Nationale fond voor bijzondere nood en. Aan de memorie van toelichting wordi het volgende ontleend: Ter voorziening in het belang van be scherming der bevolking tegen de gevarer van aanvallen uit de lucht wordt voor het jaar 1936 een som uitgetrokken, dfe mis schien bij hen die zich voorstellen dat het dringend noodig is, aanstonds een volledige voorziening, ook wat materiaal betreft tot stand te brengen, eenige teleurstelling' za, verwekken. Bedacht moet echter worden dat de voorziening met materiaal van rijks wege eerst volledig nut kan afwerpen, wan neer een behoorlijke regeling van da lucht bescherming is tot stand gekomen in de on derscheidene gemeenten. Dat Is het werk hetwelk het eerst moet worden gedaan er dh kost naar verhouding minder dan de materiaalvoorziening. Vandaar, dat het thans gevraagde bedrag niet moet worden gezien als maatstaf voor wat In de toekomst noodig zal zün, het Is veeleer te zien als het bedrag, dat noodig is om de organisatie te bevesti gen en opgang te helpen. Het Nationale fonds voor bijzondere nooden aal worden opgericht als een stichting. Hoewel in den aanvang een groote toeloop van aanvragen naar het Nationale fonds te verwachten is, mag worden aangenomen, dat hierin spoedig orde zal worden geetlcht doordien de plaatselijke commissie van samenwerking, welke elk geval mdmduee' zullen moeten beoordeelen, slechts aanvul lenden steun van het Nationale fonds tallen kunnen vragen en derhalve allereerst sell een bedrag bijeen zullen moeten brengen. Op dit voetspoor medewerkend, zal het centrale lichaam met betrekkelijk beperkte middelen kunnen werken. Die middelen zullen zooveel mogelijk uit giften en geregelde bijdragen moeten wor den verkregen, en slechts in uitersten nood zal een beroep op rijkssteun mogen worden gedaan. Intusschen zal rükshulp niet geheel achterwege kunnen blüven. In elk geval waren de bureaukosten van bet Nationale fonds evenals de reis- en verblijfkosten voor de leden van het bestuur voor rekanlne van het rijk te nemen. Mocht zich voorts het geval voordoen, dat het fonds, na te hebbe gedaan wat in zijn vermogen was, minder aan inkomsten van particulieren heeft ont vangen dan de uitgaven voor noodzakelijke steunverleening hebben bedragen, dan acu, naar de regeering meent, het rijk ook hier in moeten helpen. Een eventueele rijksbij drage in de kosten van steunverleening aou zich echter niet verder mogen uitstrekken dan tot een bedrag gelüksteande aan dat. hetwelk van particuliere züde werd verkre gen. met dien verstande, dat het rijk slechts kan bijdragen, wanneer het totale bedrac aan inkomsten, door het fonds over een jaar van derden verkregen, beneden 30.000 is gebleven en dat de rijksbijdrage niet hoo- ger kan gaan, dan tot het bedrag, waarmede de inkomsten van het fonds benedsn 1 30.000 zijn gebleven. Het fonds zal met 300.000 per jaar kunnen volstaan. 300.000 is nd. het bedrag, waarmede naar schatting het fonds jaarlijks zal kunnen volstaan bij zijn aanvullenden steun aan de plaatselijke commissies. De minister vond vrijheid, voor het ge noemde doel een memoriepost voor te stel len. Ingeval de garantie, door het rijk aan het Nationale fonds voor bijzondere nooden ver leend, effectief mocht worden, zal het te be talen bedrag, zoo mogelijk, worden gecom penseerd door verminderingen op andere posten van de rijksbegrooting. Eveneens zal getracht worden compensa tie te vinden voor de thans aangevraagde verhooging ad 30.000 van de luchtbescher- ming. TEGEN HET TOTALISATORVERBOD. Dezer dagen heeft een vergadering plaats gehad van het voorloopig werk comité uit het comité van actie tot ophef fing van het totalisatorverbod. In deze vergadering is besloten het werkcomité alsnog uit te breiden met eenige personen buiten de paardensport. Daarna zal zoo spoedig mogelijk weer een vergadering worden belegd, waar een pro gram van actie zal worden vastgesteld. 161. En de bijen, die niet begrepen hadden, dat de professor hen per ongeluk onderste boven had gegooid, vlogen allemaal tegelijk zoemend op professor Slim af! en prikten hem, waar ze hem maar raken konden. Wat deed dat een pijn! dokter die gezien had wat er gebeurde was a's de buen. Hij greep een schep en be- e, yen 18 helpen. De ongelukkige professor kreeg zen meef1 wist*0 dat Van geeD toct€n of blB"

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6