£atuU en JjjiHéout» JUchUiaken Amstecdamsche Jieiics i%hAXt* Jiinutieuws tBucqediike Stand nederlandschë tuindersbond. de negende bloembollenveiling van west-friesland. Waterstaatsambtenaar voor het Hof. 285% 2887, 2867, 817, 26'/, H Vu H»/g 10%, 107, iOi-'/i. 14574 146 145).'/, /4 '47, 737, 102* 101 377, 38 66* 2»/* 2* IV» 53%, 547»-7, 53'/,-4 184* 181 2447, 245 22474 224 507, 50 25%, 26 25)-!%, 137/M 85 13* )L NunsMe' Daar staat de „doodstraf' op! Athletiek. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE GOTHENBURG. Osendarp tweede op de 3000 M. achter Draper. Gisteren was het de laatste dag van de tweedaagsche int. athletiekwedstrijden, wel ke te Gothenburg zijn gehouden. Onze landgenoot Osendarp, die Dinsdag de 100 meter voor den Amerikaan Draper had ge wonnen, kwam gister tegen denzelfden loo- per op de 200 meter uit. Ditmaal won de Amerikaan in 21.5 sec. Terwijl onze land genoot met gering verschil tweede werd. Waterpolo. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. H.Z.P.C.—HET IJ 0—2 Gisteravond werd te Den Haag de eer ste wedstrijd om het kampioenschap ge speeld tusschen H.Z.P.C. en Het IJ. De Amsterdamsche ploeg toonde zich iets sterker en won na span enden kamp met 2—0. Beide ploegen kwamen volledig in het water. In de eerste helft waren de Hage naars sterk in den aanval, doch door slecht schieten en plaatsen gingen eenige kansen teloor. Doelman Veens tra was in goeden vorm. Hij wist geregeld zijn doel te zuive ren. Ook de aanvallen der gasten strand den op de hechte verdediging der thuis club, zoodat met blanken stand werd ge draaid. Na de hervatting gaf het spel hetzelfde beeld te zien als voor de rust. Na een doelworsteling gaf Harts met een onver wacht schot het IJ de leiding (01). De druk op het Haagsche doel bleef aanhou den, waarna uit een aangegeven bal we derom Harts aan Rijpstra het nakijken gaf (02). Even voor het einde kregen de Hage naars nog twee corners te nemen, welke echter niet werden benut. Korfbal. OM DE „ZILVEREN KAASDRAGERS". De jaarljjksche serie-wedstrijden van K. V. K. V. op het Gemeen telijk Sportpark. Reeds 15 jaar lang organiseert K. V. K. V. elk jaar serie-wedstrijden, en de belangstelling voor deze wedstrijden be geeft zich in steeds stijgende lijn. De oorzaak hiervan zal wel liggen in den attractieven wisselprijs, waarover de Alkmaarsche korfballers beschikken en niet het minst in het feit dat het Bestuur van K. V. K. V. over harde werkers en een talentvollen organisator beschikt. On danks de vele moeilijkheden waarmede vooral onze korfballers door de tijdsom standigheden hebben te kampen, is men vol ijver aan het werk getogen, met tot resultaat dat niet minder dan 43 twaalf tallen uit verschillende plaats ven Noord- Holland aan deze series zullen deelnemen. Het Bestuur heeft de beschikking over een groot deel van het Sportpark (tevens het nieuwe domicilie van K. V. K. V.) weten te verkrijgen, zoodat er 5 velden uitgelegd kunnen worden, en een vlotte afwerking der wedstrijden mede dank zij de voortreffelijke organisatie gegaran deerd is. Er zal voor de winnaars der di verse afdeelingen geen „Olympische" vlag geheschen of een dito-„eikje" uitge reikt worden, maar in plaats daarvan heeft het Bestuur, dank zij de welwillen de medewerking van vele vereenigingen en vooraanstaande personen uit Alkmaar, de beschikking gekregen over vele me dailles, lauwertakken enz., zoodat ook dit gedeelte goed verzorgd is. Laten we hopen dat het doel van het actieve K. V. K. V. bestuur, om meer kracht aan de korfbalbeoefening in Alk maar bij te zetten, door middel van deze goed-georganiseerde serie-wedstrijden bereikt za lworden. De vorige maand werd in een te Alk maar gehouden buitengewone vergadering van afgevaardigden van den Nederland- schen Tuindersbond district Noordholland besloten, om een Provinciale Landdag te houden ter bespreking van den nood der tuinders. De voorbereidingen voor dezen landdag zijn spoedig aangevangen. Ook zou getracht worden, om op eenzelfden dag als de overige provincies deze meeting te hou den, opdat er zooveel mogelijk kracht zou uitgaan van den kreet om hulp. Het ziet er nu naar uit, dat deze landda gen geen voortgang zullen vinden. Het Centraal Bureau voor de Veilingen in Neder land heeft n.1. besloten, om in samenwerking met alle andere organisaties in het begin van de maand September één groote openbare vergadering te beleggen voor den geheelen Nederlandschen tuinbouw. De Ned. Tuin dersbond wil aan dit streven zijn volle mede werking geven en heeft daarom alle in voor bereiding zijnde vergaderingen opgeschort, terwijl aan de districten verzocht wordt] evenzoo te handelen. In de vergadering van het district Noord holland is besloten, dat men de vergadering, door het Centr. Bur. bijeen te roepen, zal afwachten, zoodat in ieder geval eerst de alg. verg. van het Centr. Bureau zal worden gehouden. Mocht men echter door deze ver gadering niet bevredigd worden, dan zal men weer zien. In dezelfde vergadering van het district Noordholland werd aan de orde gesteld de tewerkstelling van de tuinders op het eigen bedrijf, waarover in de buitengewone ver gadering van afgevaardigden een besluit was gevallen. Het bestuur besloot de afdeelingen per circulaire op te wekken, dit plaatselijk met B. en W. te bespreken en van dezen gedaan trachten te krijgen, dat zij een verzoek aan de regeering doen. Het funeste van werken bij anderen in de wintermaanden voor tuin ders, om in hun levensonderhoud te voor zien, is velen bekend en >al zich blijven wreken. Men weet, dat B. en W. niet meer kunnen doen dan vragen aan de regeering, maar is van de meening, dat alles moet worden beproefd om aan den thans be- staanden toestand een einde te maken. Te Bovenkarspel heeft de bekende bloem- bollenveilingsvereeniging West-Friesland gisteren haar 9de veiling van leverbare bloembollen gehouden. De aanvoer bedroeg 2000 manden, inhoudende IVt millioen stuks, die in 813 nummers (vorige veiling 2365) werden geveild. De belangstelling was middelmatig, wat niet alleen veroorzaakt werd door betrekkelijk weinig vraag, maar ook door aanmerkelijke vermindering in den aanvoer. Men kan zeer waarschijnlijk over 2 h 3 weken weer eenige opleving in den bol- lenhandel verwachten, wanneer de nabe stellingen inkomen. Behalve de goede soor ten en groote bollen (zift 12 en daarboven) waren op deze veiling veel bollen aange voerd, waarnaar zeer weinig of geen vraag was. We noemen hier: la reine, rose la reine, Herman Schlegel, flamingo murillo, cram. brillant, bartigon, pride of Haarlem, Clara Butt en Ingles Yellow. Van den geheelen aanvoer, met inbegrip van irissen en narcissen, werd ongeveer 40 pCt., verkocht. De rest werd opgehouden of op het wijzerbo d doorgedraaid. De meest gewilde soorten mits groote maten waren: generaal De Wet, Zwanen burg, rose copland, rose précose, albino. Elisabeth en de meeste irissoorten. DE MOEILIJKHEDEN IN DEN TUINBOUW. Voorloopig geen gewestelijke landdagen in Noordholland. In een de vorige maand gehouden buiten gewone vergadering van afgevaardigden heeft het district Noordholland van den Nederlandschen tuindersbond besloten, een demonstratieve landdag te houden, om de wenschen van den tuinbouw onder de aan dacht van de regeering te brengen. Thans vernemen wij, dat deze landdag, welken men zoo mogelijk in elke provincie, waar de Nederlandsche Tuindersbond is geves tigd, op denzelfden datum wilde houden, zeer waarschijnlijk niet door zal gaan. De reden hiervoor is het feit, dat het Centrale bureau van de veilingen in Nederland heeft besloten, in samenwerking met alle andere organisaties in het begin van deze maand een groote openbare vergadering te beleg gen voor den geheelen Nederlandschen tuinbouw. Tot nader order worden deze landdagen van den Nederlandschen Tuindersbond uit gesteld. Naar men ons meldt, zullen de diverse afdeelingen van den Nederlandschen tuin dersbond zich tot de gemeentebesturen wenden met het verzoek, om bij den minis ter aan te dringen op het openstellen van de tewerkstelling van tuinders in eigen bedrijf. Het uit werken gaan van de tuinders bij een ander, om hierdoor tijdelijk in het dagelijk- sche onderhoud te voorzien, wordt funest geoordeeld voor het eigen bedrijf. TEXEL. Afd. van Holl. Mij. van Landbouw. Dinsdagavond vergaderde de afd. Texel van de HolL Mij. v. Landbouw in De Linde boom te Den Burg. Medegedeeld werd, dat het hoofdbestuur als antwoord op een aan vrage om subsidie als schadeloosstelling voor de landbouwers, wier vee door scha- penschurft was getroffen, medegedeeld heeft, dat hiervoor geen gelden beschikbaar zijn, doch dat in overweging gegeven wordt een onderlinge vereeniging op te richten om het risico te dragen. Voor oprichtings kosten hiervoor werd een subsidie van 50 beschikbaar gesteld. Het bestuur van de afd. Texel heeft hierop medegedeeld, dat een dergelijke vereeniging hier bestaat in den vorm van een vereeniging tot bestrij ding van rotkreupel. De ontvangen gelden zijn voor een deel aan de personen, die schade door schapenschurft hadden gehad uitgekeerd. Verder werd medegedeeld, dat het hoofdbestuur 2 medailles voor den a.s. Fokveedag beschikbaar heeft gesteld. De heeren P. Keyser en gebrs. Roeper brachten dank uit voor de ontvangen mede werking, toen hun schapen door schapen- schurft waren aangetast. Ook de houding van T.E.S.O. werd zeer geroemd, daar door het vrij vervoer der schapen minstens f 90 vracht minder betaald behoefde te worden. Tot afgevaardigde naar de alg. vergade ring werd benoemd de heer A. Keyser, voorzitter der afdeeling. De heer van der Ban, directeur der Texelsche lagere land bouwschool, werd benoemd tot adviseerend bestuurslid der vereeniging. De rijksveearts, de heer E. Noorddijk, riep de algeheele medewerking in van alle veehouders, indien zich weer gevallen van schapenschurft mochten voordoen. De ziekte is thans wel geheel geweken, doch indien niet direct van ieder verdacht geval aan gifte wordt gedaan, is bestrijding hopeloos. Door sommige personen en zelfs door col lega's van den heer N. werd wel eens de opmerking gemaakt, dat hier te krasse maatregelen waren genomen om schapen schurft te bestrijden, doch spreker zeide, dat de aangetaste dieren in den wol waren en drachtig; op dit tijdstip was z.L een andere bestrijding niet mogelijk. In den zomer zijn andere maatregelen goed moge lijk doch in den winter niet. De heer j. Lap wees op een z.i. onbillijk heid bij verdeeling van het schapenpotje, waarop het bestuur mededeelde te zullen trachten hieraan nog iets te doen. Ook wees de heer Lap op een verdeeling van de kosten voor den Fokveedag, waar aan de afd. van de Holl. Mij. v. Landbouw twee vijfde gedeelte en die van den L. T. B. slechts één vijfde betaalt. Het aantal leden is niet in die verhouding. Het overige 2/5 gedeelte betaalt de vereeniging „Het Texelsche Schapenstamboek". Medegedeeld werd nog dat de bestrijding van rotkreupel met strenge maatregelen ge paard gaat. De controleur van de vereeni ging tot bestrijding van het rotkreupel, de heer Brouwer, heeft eenige verdachte geval len aangebracht. Thans heeft de inspecteur de vee-controleur den heer Trap opgedra gen, enkele dagen per week extra contróle alhier uit te oefenen, terwijl de Landb. Ver. op zijn verzoek den heer Brouwer als geleide heeft gegeven. De onkosten hiervan worden betaald uit het tentoonstellingsfonds. Als gevolg hiervan is tegen een veehouder te Den Hoorn proces-verbaal opgemaakt, daar onder diens veestapel een 7-tal dieren door deze ziekte waren aangetast, en hier van geen aangifte was gedaan. De heer van der Ban verzocht medewer king tot het nemen van een proef met ver bouwen van een z.g. groenvoer. Spr. wenschte proeven te nemen met het maken van een kuil voor rogge en daarna het land met z.g. Mergkool beplanten, waarbij enkele soorten die ook in den winter op den akker kunnen blijven. Eenige personen wilden gaarne onder deskundig toezicht deze proef nemen. Verder wees de heer van der Ban nog op een z.i. zeer gewenschte coöp. ont smetting van gerst en tarwe tegen stuif- brand door z.g. koken, waarbij men tot ver hitting op precies 53 graden moet komen. Texel is dor zijn klimaat zeer geschikt voor het verbouwen van zaaizaad en een voor name eisch is ontsmetten tegen stuifbrand. Eén jaar wegens verduistering geëischt. Het Amsterdamsche gerechtshof onder presidium van mr. J. Jolles, be handelde vandaag de strafzaak tegen den 40-jarigen ex-ambtenaar van de Rijkswaterstaat te Alkmaar, v. d. K. verdacht van verduistering in dienst betrekking. De man, die een vertrou wenspositie bekleedde, had in 1934 met loonstaten geknoeid. Hij had gefingeerde namen ingeschreven en op deze wijze bedragen die z.g. waren uitbetaald, aan arbeiders, in eigen zak doen verdwijnen. Op deze wijze had hij den Staat voor ruim 4300 benadeeld. Verdachte legde een volledige bekente nis af, hij had het geld uitgegeven. Uit de rapporten bleek, dat hij ver boven zijn stand had geleefd. De rechtbank te Alkmaar had hem op 21 Maart tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld. De off. van Just., die hooger beroep aan- teekende, had een jaar gerequireerd. De procureur-generaal mr. Versteegh, achtte de verduistering hoogst ernstig. Verd. genoot het vertrouwen van zyn su perieuren en hij verdiende een behoorlijk salaris. Spr. was van meening, dat de door de rechtbank opgelegde straf te laag was, zoodat hjj thans, evenals de officier te Alkmaar, een jaar gevangenisstraf re- quireerde. De verdediger, mr. de Groot, bepleitte clementie. De uitspraa kis bepaald op 17 Sept. VADER MISHANDELT ZIJN ZOON. Verd. onmiddellijk door de recht bank in vrijheid gesteld. Een vader zat vanmorgen in het bankje der verdachten. Voor het getuigenhekje stond zijn zoon. Klager en aangeklaagde. De man zou den jongen op 17 Juli jl. in hun woning in de Lindestraat te Amster dam hebben mishandeld door met een broodmes naar hem te gooien, waardoor hij gewond werd aan de rechterzijde. De jongen dit kwam tijdens het on derzoek wel vast te staan was lastig. Hij kwam zelden voor middernacht thuis, kaartte graag, ging naar de bisocoop en aan werken had hij een broertje dood. De huiselijke omstandigheden lieten veel te wenschen over. De vrouw koos de zijde van haar 16-jarigen zoon en trachtte hem steeds in bescherming te nemen. Op den bewusten ochten verweet de vader zijn ongehoorzamen telg, dat hij weer laat thuis was gekomen. In dollen drift greep hij een broodmes en gooide dit naar den jongen, die hem sarde en uitlachte. De man werd gearresteerd en had zich thans wegens poging tot doodslag subs. poging tot zware mishandeling te verant woorden. De officier van justitie, mr. Bosch, wilde wel aannemen, dat de jongen lastig en ongehoorzaam was. Dit rechtvaardigt ech ter geenszins het optreden van verdachte, die driftig is geworden en een mes naar den jongen heeft geworpen, waardoor hij werd gewond. Verdachte zelf is herhaaldelijk veroor deeld. Mede in verband met verd.'s ver leden requireerde de Amsterdamsche offi cier een gevangenisstraf van zeven maan den wegens poging tot zware mishande ling. De verdediger, mr. Roubert Kokoski, pleitte op juridische gronden vrijspraak. Subsidiair drong hij aan op clementie, daar z. i. slechts van mishandeling sprake was. Het verzoek van den verdediger tot onmid dellijke in vrijheidsstelling van verdachte werd door de rechtbank na raadkamer in gewilligd. De rechtbank te Amsterdam zal 17 Sept vonnis wijzen. van Donderdag 3 September 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NcderL 1934 4 Ned.-tndië 1934 5H Duitsehland 1930 Idem met verklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert 250 Koloniale Bank 991/, 21 24 122 I37V« 4 Ned. Ind Handelsbank. >110 Rotterd. Bank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvê Delft Cert NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit (Joilever t INDUSTR OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda t Bethleh. Steel t Cities Service Kennecott Copper Steel comm U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i i Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak Philips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi In tere. Rubber i SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia. t s Oude Deli Senembab s t t AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka s Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific ftNoteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN AMS 4M 117 35'/4 587, 215'/. 164 116'/, 50Vi6 23V„ 39 V, 2 28Vi« 42V. 3'/, 287V« 119 99'/« 2U»/s 1020 164 V, 200V, 2661/, pl.m. 1.30 99»/,, 98'/, 47'/,.8 110 267,-1/4 219i/« 165 1161/4-J 50 23)-%, 40»/, 25/, -16I/4 IA 289 164% 200 pl.m. 1.46 pl.a. 2.00 pl.a. 2.16 2174 2U/4 48'/4 Vi 165i/4-6 117'/4-i 26-1/4 219| 1651/,-o 117-»/, 219)-20] 165»/« 117»/, 23j-'/i» 23) -?/j» 28% 421%, 28»/, 42'%,-i 289-1/, 26'/, 42%,-i 2881/4 288)1/4 HI-'/i, 11'/* 10)-Ti, 145*-) 145'/, 65'/, 27. 245* 54»/, 7, 245* NIET OFFICIEEL New-York Londen 9 Berlijn t Partje Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen 1 Stockholm Oslo Madrid 1 pCt 'Exdividend. Vorige koert H«4ea 1 pCt 1.47»/,. '•41# »2 969./, 24 857, 48 00 33 05 38.20 3/ 20 00.00 Koer, op kedea 2 uur UT* 7.41* 59 22 9.69% 24.867, 48 00 33.10 38 25 37 25 10 00 DE INBRAAK BIJ de ZUrVELFABRip TE NUNSPEET. Vonnissen van „Witte Nelis» door het hof bevestigd. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de strafzaak te N. de V., van beroep metaalbewerker^ C' naamd „Witte Nelis" en tegen g' j e~ monteur, die in hooger beroep waren men tegen een vonnis van de rechtbank- Zwolle, waarbij zij waren veroordeeld rL tot 4 1/2 en 4 jaar gevangenisstraf Het hof heeft het vonnis der rechtbank ten aanzien van beide verdachten bevestig DIEFSTAL VAN SCHAPEN. „De schrik der wouden" vem„. deeld. veroor. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft heden den 52-jparigen koopman W bijgenaamd „de schrik der wouden", zonÜ der vaste woonplaats, overeenkomstig het vonnis der rechtbank te Leeuwarden we gens diefstal van schapen uit de weide tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. „I DREAM TOO MUCH" IN DE HARMONIE. Pons, het coloratuurwonder. Wanneer men schrijft „I dream too much" met Lily Pons in een zangfilm, dan is dat nogmaar zwak gezegd. Want „I dream too much" is een zoo zangerige zangfilm als er maar weinig zijn. Niet dat er zooveel in gezongen wordt wat dat betreft hebben de filmproducers zich leeren beperken en sommigen houden er in elk geval rekening mee, dat men het menschelijk gehoor niet moet forceeren maar de zang van Lily Pons is toch wel dat, waar alles om draait. Lily Pons k ook maar niet een „gewone" zangeres neen, deze ster van de Metropolitan Ope ra in New-York is een echte coloratuur zangeres. En hoe! De gamma's en triller, zijn geen oogenblik van de lucht als lily bezig is met visch bakken, boterhammetje, maken of met andere huishoudelijke be zigheden, die haar scenario-schrijve» vanwege de huiselijke humor en de na tuurlijkheid byzonder geschikt schenen om met coloratuur-kunstjes muzikaal te illustreeren. Wij kunnen ons levendig voorstellen dat de ongewone kunstvaardigheid van Lily Pons ook in onze stad groote bijval en bewondering, ja, blakende vereering zal vinden. Zijn we ookL niet weggeloopen met Joseph Schmidt? Welnu, in zekere zin is deze Lily Pons een vrouwelijke Jo seph Schmidt. Dat wil zeggen: uiterlijk lijkt ze niet op hem ze heeft veel weg van Jopie Koopman maar ze kan on getwijfeld precies zulke stormen van geestdrift ontketenen als Joseph. Besloten de bewoners van zekere Amerikaansche stad, nadat ze haar liefelijk geluid eens hadden gehoord, niet en bloc om hun stad te verdoopen en haar te noemen naar het coloratuur-wonder der Metropolitan, naar Lily Pons? Met „film" heeft „I dream too much" natuurlijk weinig te maken. Men kome voor Lily de coloratuur-zangeres, niet voor Lily, de actrice. Die verschijnt voor alsnog niet op het doek. En de geschiedenis? Natuurlijk is er een miskende componist en een onbeken de zangeres. En natuurlijk worden beiden ontdekt en beroemd. Hoe de componist van „Echo of Narcissus" oftewel „I dream too much" eigenlijk heet ben ik al weer vergeten. Maar de zangeres die „ontdekt" wordt is Lily Pons. Dit is pas haar eerste film. Ongetwijfeld zal zij, evenals Kiepura en andere zangers en zangeressen, die op het witte doek een acteur of actrice uit sparen, nog wel vaker „ontdekt" worden! SINT-PANCRAS (Augustus). Geboren: Derkina, d. v. Jan Kuitwaard en Trijntje Romkes. Janna Maria, d. V. Cornelis de Ruyter en Antje Meurs. EGMOND-BINNEN (Augustus). Geboren: Pieter Cornelis, z. van Pie- ter Hof en Maria Elisabeth Hillegonda de Graaf. Divera Af ra, d. van Antonius Jo- hannes Kareis en Adriana Maria Sentveld. Jacoba Maria, d. van Jacobus Nijman en Catharina van der Molen. Cornelis, zoon van Jan Baltus en Marijtje Sentveld. Bregitta, d. van Adrianus Schuit en Marga- retha Verduin. Willem Cornelis, z. van Cornelis Willem Royaards en Rensina ten Holt (geboren te Schoorl). Ondertrouwd: Dirk Burger en Griet je Broek. Overleden: Petrus Schilder, 6 maanden. Cornelis Strooker, 78 jaar. Simon Bosman, 59 jaar. Nicolaas Jacobus Bur ger, 21 jaar, (overl. te Alkmaar). Ger* rit Apeldoorn, 64 jaar. Andreas Zent- veld, 67 jaar. Alida Agatha Velzeboer, 14 jaar (wonende te Heiloo). Fietsen in bet donker soodtf reflector en zonder wit »cb»" spatbord koet 'n past I "*^*7 boete (ah de politie n of... trw leven (als bet verbeef v met ziet!) P.S. Wist u, dat alleen „wit" a~- Usmoezelir of „verroest" ie d«e voldoende 1) me*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8