23ss5k* akkertjes f De opstandelingen rukken verder op. f«'zen1ss ^Bmneidatid ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936 De Spaanfiche revolutie San Sebastian spoedig in handen der „Witten"? |n Hendaye de rust teruggekeerd. De 35e Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. Optimistische verwachtingen. De opstandelingen hebben gisteren nog de dorpen Renteria en Lezo tus- schen Irun en San Sebastian bezet. Ook het fort Guadelupe is hen na een bom bardement zoo wel van land- als zee zijde in handen gevallen. Passajes biedt nog tegenstand. Het innemen van San Sebastian heet voor de opstandelingen veel gemakkelijker te zijn dan het in nemen van Irun. De Fransche consulaire agent te Irun deelt omtrent dit laatste feit nog mede, dat in de stad brand werd gesticht door een troep, die gewapend was met blikken petroleum en brandbommen. Het consulaat werd ook be dreigd en het kostte zeer veel overredings kracht om te verkrijgen, dat dit niet in brand werd gestoken. In het consulaat be vonden zich ongeveer 200 vluchtelingen, onder wie 40 Franschen, alsmede een aantal Spanjaarden, die tot geen enkele politieke partij hoorden. Op het oogenblik bevinden zich deze vluchtelingen in absolute veilig heid- De grensplaats Hendaye heeft thans weer een normaal aanzien, de inwoners kennen na geruimen tijd weer rust. Nog komen wel van tijd tot tijd nieuwsgierigen kijken naar de nieuwe Spaansche grenswacht en een groote menigte schoolt nog samen op het strand om naar Fontarabie te zien, doch de ononderbroken stroom van vluchtelingen is opgehouden en evenmin ziet men meer ont wapende leden van het Spaansche volks front. Deze laatsten zijn naar Barcelona vertrokken en de vluchtelingen zijn ver deeld over verscheidene steden in het bin nenland. Nog slechts enkelen bevinden zich te Hendaye, waar zij zijn ondergebracht in scholen. Volgens niet bevestigde geruchten zijn branden uitgebroken te Pasajes en zijn visschersschepen tot zinken gebracht. De verovering van Iran. Het hoofdkwartier van de opstandelingen te Burgos deelt officieel het volgende mede over de verovering van Irun. De rechtsche troepen rukten in de ochtend in de voorste den van Iran binnen. De stad stond in brand. De voorhoede was samengesteld uit mannen, die een baard van een maand droegen, waarin nog de modder van de loopgraven kleefde. Hun kleeren waren ge scheurd. Onmiddellijk nam de commandant van de bezettingstroepen veiligheidsmaat regelen. De manschappen werden op de groote straten en pleinen geplaatst. De gebouwen waren toen nog slechts rookende puinhoo- pen, alles hadden de regeeringstroepen in de lucht laten vliegen voor zij de stad ver lieten. Deze opdracht tot vernieling werd gegeven op het oogenblik, dat de Tercio's Behobia binnendrongen. Men weet niet hoeveel gijzelaars door de regeeringstroepen zijn neergeschoten, wel heeft men het lijk gevonden van den vroe- geren politiechef Julio Pardilla. Iran telde 18000 inwoners en op het oogenblik hebben weinig meer dan 600 hun schuilplaatsen verlaten De leiders van de bezettingstroepen regelen thans de ravitail leering van de stad en herstellen de water en electrische leidingen. De brandweer uit Pamplona heeft de laatste branden ge- bluscht en versterkt de wankelende muren. De chef van de vroegere stoeterij van Alfons XIII, de Engelschman Tattenbury, is uit San Sebastian naar Hendaye gevlucht Hij verklaarde, dat de toestand daar ernstig is. Er is gebrek aan levensmiddelen en voortdurend worden verdachten gearres teerd. Honderden zijn opgesloten, hun fa milie mag hen wel drie keer per dag eten brengen, doch mag niet met hen spreken. Vorderingen in het Noorden. In tegenstelling met andersluidende be richten, was fort Guadelupe nog door een honderdtal volksfronters bezet. Het hoofd kwartier van Burgos deelt thans evenwel mede, dat de rechtschen zich van het fort hebben meester gemaakt na een voorberei dend artillerievuur, waarbij ook de kanon nen van de vloot, welke zich bij de op standelingen heeft gevoegd, meespraken. Ook de stad Fontarabie is in handen van de rechtschen gevallen. De kolonne van generaal Beorlegui rukte zonder tegenstand te ontmoeten de stad binnen. De regeeringstroepen hadden de plaats in den nacht verlaten. De stad was wel door hen geplunderd, doch zij hadden haar niet in brand gestoken. De klokken van Fontarabie werden weer geluid ten teeken van de overwinning en om de gevluchte bevolking weer naar de stad te roepen. In den middag werd de aanval op het fori San Marcos voortgezet. De opstandelingen hopen, dat de omsingeling van San Sebas tian de toestand hier zoo hopeloos heeft ge maakt, dat de stad zich over zal geven. Val van San Sebastian aanstaande? Radio Sevilla deelde gistermiddag mede. dat na de bezetting van Irun ook San Se bastian wel spoedig zal vallen. De colonnes van generaal Mola rukken t>P naar Madrid, volgens mededeeling van den radiozender, met de absolute zekerheid van een goed resultaat. Byna geheel Andaloezie bevindt zich in handen der opstandelingen. De regeerings troepen zijn onlangs bij Puento Muncho verslagen, terwijl de troepen der Franco beweging nog eenige plaatsen hebben be zet. Tenslotte wordt de toestand over het ge heel gunstig genoemd voor de Franco-be weging. Opstandelingen melden overwin ningen bij Teroel, Oviedo en Huesca. Naar van zijde der opstandelingen per radio is medegedeeld, hebben in den loop van gisteren hevige gevechten plaats gehad in de districten Teruel, Oviedo en Huesca. Waarbij de volksfront-militie zware neder lagen leden. Het radiostation Jerez de La Frontera heeft gisteravond medegedeeld, dat een uit Avila komende colonne zich te Talavera de La Reina bij die onder kolonel Yague heeft gevoegd, Nvaarna gezamenlijk opgemar cheerd werd tot op enkele kilometers van Toledo. Communiqué van het ministerie van oorlog. Het ministerie van oorlog heeft het vol gende communiqué uitgegeven: Aan het noordelijke front zetten onze troepen hun actie in het gebied van Asturie voort. In de provincie Leon is 'n contingent opstandelingen verslagen door onze troe pen, die het dorp Gordon, op 26 K.M. van Leon hebben bezet. In den morgen is de stad Oviedo door de luchtmacht der regee ring gebombardeerd. In den zuidelijken sec tor hebben de regeeringstroepen nieuwe vorderingen gemaakt, en verscheidene stra tegische punten bezet, als gevolg waarvan de positie der regeeringstroepen zeer is versterkt. Aan het front van Aragon heb ben de regeeringsstrijdkrachten die Huesca omsingeld hebben, een groot gedeelte der stad in hun macht, aangezien de opstande lingen zich in de wijken van het centrum hebben teruggetrokken, of in gebouwen van meer soliede costractie het verzet organi- seeren. Waarschijnlijk zal dit verzet echter niet lang kunnen duren. Aan het front van Estramadura hebben de regeeringstroepen gisteren verscheidene omsingelende bewe gingen en verkenningstochten uitgevoerd, in den loop waarvan 5 soldaten der geregel de troepen krijgsgevangenen zijn gemaakt. Te Toledo heeft de artillerie der regeering eenige torens van het Alcazar vernield, waarin de opstandelingen mitrailleurposten hadden geplaatst, die voor de regeerings troepen een waar gevaar zouden hebben gevormd, ingeval van een aanval op de vesting. Nu dit gevaar eenmaal omzeild is, gelooft men, dat het verzet der opstande lingen spoedig gebroken zal zijn. Radio Teneriffe dementeert. Radio Teneriffe dementeert categorisch het bericht, dat regeeringstroepen Huesca zouden hebben bezet. Generaal Franco heeft medegedeeld, dat de colonne van kolonel Yague zich thans op 4 K.M. van Toledo bevindt. Volgens uit Burgos ontvangen berichten zouden vliegtuigen der opstandelingen boven Madrid hebben gevlogen en procla maties hebben uitgegooid, waarin de bevol king werd medegedeeld, dat de operaties tot verovering van de hoofdstad zouden worden ingezet. In deze proclamatie wordt o.m. verklaard: Indien gij U niet onvoorwaardelijk over geeft, zullen wij genoodzaakt zijn U te bombardeerert". Op de proclamatie is een kaartje getee- kend, waarin de door de opstandelingen be zette gebieden staan aangegeven. Huesca opnieuw aangevallen. Generaal Sandino heeft aan de journalis ten medegedeeld, dat de regeeringstroepen opnieuw een aanval op Huesca hebben on dernomen en daarbij verscheiden gevange nen hebben gemaakt, terwijl hun voorts een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal in han den is gevallen. De belegering van het Alcazar. De bevelhebber der regeeringstroepen in het centrum des lands, generaal Asencio, heeft medegedeeld, dat 12 hevig explosieve bommen op het Alcazar van Toledo werden geworpen. De generaal voegde hieraan toe, dat onmogelijk nauwkeurig is te voorspel len, wanneer het Alcazar zich zal moeten overgeven. De regeeringstroepen bevinden zich op 3 K.M. van Talavera. De situatie te San Sebastian. Gisteravond werd vernomen, dat alle ma gazijnen en winkels te San Sebastian open waren en dat het zakenleven op normale wijze functionneerde. Men meent te weten, dat zich thans 625 aanhangers der Franco beweging in gijzeling bevinden. Eenige per sonen zouden zijn terechtgesteld. In de omgeving van gouverneur Ortega is men overtuigd van het falen der opstande lingen voor San Sebastian, waar de regee ringstroepen versterkingen verwachten van Majorca. Het schijnt, dat weer algeheele eenstem migheid heerscht te San Sebastian en dat de autoriteiten voorzorgsmaatregelen heb ben getroffen om te verhinderen, dat an archisten de stad in brand zouden steken. De strijd om San Sebastian. Het gerucht gaat, dat tot de opstandelin gen door de verdedigers van San Sebastian een soort van ultimatum zou zijn gericht. Men zegt niet of dit zou zijn uitgegaan van den gouverneur of van een andere instantie. In dit ultimatum zouden de verdedigers be loven, dat de stad niet zal worden verwoest en dat de gijzelaars zullen worde geëerbie digd, indien de opstandelingen op zich nemen in geval zy de overwinning zouden behalen, amnestie te verleenen aan alle ver dedigers van San Sebastian, in het by zonder aan de Baskische nationalisten. BOSCHBRANDEN IN DE ZEEALPEN. In de Zeealpen en het gebied van Toulon zyn een aantal boschbranden uitgebroken, welke door de sterke winden nog worden aangewakkerd. Een aantal dorpen en alleenstaande boerderijen worden bedreigd. "AKHERTJES-Unên fMuet Umnrnn verlichting SLf!, °"3«merkt de DE OPERATIES IN ABESSINIE. Worden voortgezet. De diplomatieke redacteur van het agentschap Stefani meldt, dat een uit Addis Abeba vertrokken gemotoriseerde colone, o.a. bestaande uit inboorlingen on der van bevel van ras Hailoe, in het plaatsje Ambo, op ongeveer 90 K.M. ten westen van Addis Abeba is aangekomen. Hiermede zijn de politieoperaties hervat, na eenigen tijd onderbroken te zijn ge weest als gevolg van de tropische regens, waarvan het einde in de laatste helft van September verwacht kan worden. De ex peditie, waaraan nog meer troepen zullen deelnemen, zal verder naar het westen trekken en Italiaansche garnizoens vestigen te Gore, Ganbela en in het merengebied. DE TOESTAND IN PALESTINA. Communiqué der regeering. In een door het Britsche ministerie van koloniën uitgegeven communiqué wordt na een uiteenzetting van den toestand in Pa lestina en de reeds gedane pogingen om vrede te stichten o.a. verklaard, dat niet geduld kan worden, dat de campagne van gewelddaden en bedreiging met geweld, waardoor de Arabische leiders de politie der Britsche regeering trachten te bein- vloeden, voortduurt. De meest doeltreffende maatregelen moeten thans genomen worden om binnen den kortst mogelijken tyd een einde te maken aan den huidigen wanordelijken toestand. Tot dit doel wordt opnieuw een divisie naar Palestina gezonden, en het militaire opperbevel in dit land zal worden toevertrouwd aan luitenant-generaal Dill, den vroegeren directeur-generaal van de militaire operaties en den inlichtingen dienst. De Britsche regeering geeft nogmaals uiting aan den oprechten weasch, een politiek van rechtvaardigheid en onpar tijdigheid jegens Arabieren en Israëlieten te voeren en voor den vrede en den voor uitgang van Palestina te arbeiden, en zij hoopt, dat de reeds eerder aangekondigde koninklijke commissie zich naar Palestina zal kunnen begeven, zoodra aan den hui digen toestand een einde is gekomen. HEVIG ONWEER RICHT SCHADE AAN. Een hevige storm en onweer heeft in Zuid-Slavië het dak van het station Kupri Niza afgerukt, een aantal wagons omver geworpen en een aantal huizen ernstig beschadigd. Ook werd ernstige schade toegebracht aan de te velde staande ge wassen. Een monteur, dieeen gebroken electri sche leiding wilde herstellen, werd door den stroom gedood en een kind werd door den wind opgenomen en verder neerge- smakt, waardoor het eveneens om het leven kwam. IS STALIN ZIEK? Xn een bericht over de ziekte van Stalin bericht de „Matin" o. a., dat de Russische dictator lijdende is aan Angina Pectoris en dat hy elk oogenblik zou kunnen ster ven. De reden waarom de ziekte van Sta lin zoo geheim gehouden wordt, is, dat men vreest voor de linksche oppositie, welke sedert de laatste twee jaar toe neemt en welke voornemens zou zijn zich bij den dood van Stalin van de macht meester te maken. De opvolger van Stalin zou de huidige volkscommissaris van oorlog, Woroschilof zijn, doch de dood van Stalin zou ernstige gevolgen kunnen hebben en zelfs kunnen leiden tot de ineenstorting van het huidi ge regiem. LIJKEN VAN MILITAIREN UIT DEN WERELDOORLOG GEVONDEN. In het Adamello gebied (Italië) zyn op 2960 M. hoogte by het zoeken naar uit den wereldoorlog afkomstig materiaal, de lyken gevonden van zestien in den laatsten oorlog gevallen militairen, 15 Oostenrijkers en een Italiaan, die, naar. men vermoedt, om het leven zijn gekomen bij de operaties, welke plaats hadden tusschen 29 April en 15 Mei 1916. DE REIS VAN KONING EDUARD. Koning Eduard van Engeland is giste ren om acht uur bij Swilengrad op Bul- gaarsch grondgebied aangekomen. Op het station Nowoselzi, dat op een uur sporen van Sofia ligt, stapten koning Boris en prins Cyril in den trein. Om half vier gistermiddag arriveerde het gezelschap te Kasitsjane, vanwaar de staatshoofden zich naar het in de buurt j gelegen koninklijk verblijf begaven. Om vier uur kwam men op het station van Sofia aan, waar een extra trein ge reed stond. In de koninklijke wachtkamer stelde koning Boris de leden der Bulgaar- sche regeering aan koning Eduard voor, evenals aan den Turkschen gezant en an dere autoriteiten. Even later vertrok de trein, waarmede koning Eduard door koning Boris en prins Cyril uitgeleide gedaan, naar de Bulgaarsche grens reisde. Maandagmiddag heeft de secretaris generaal van de Koninklijke Nederland sche Jaarbeurs, de heer W. Graadt van Roggen, in een persconferentie in een belangwekkende beschouwing mededee- lingen gedaan over de Utrechtsche na- jaarsbeurs, welke heden Dinsdag is geopend. De verleiding is groot aldus de heer Graadt van Roggen ten opzichte van den economischen toestand van ons vaderland een positief geluid te doen hooren en allen twijfel ongeduldig terzijde stellend, te ver klaren: #,De zeven magere jaren zyn voor bij, het economisch herstel is begonnen". Tot op zekere hoogte zou een dusdanig geluid ook wel te verantwoorden zijn. '4 |P 'v i-J- m P De heer Graadt v. Roggen Algemeenheden op economisch gebied slaan echter altijd de plank ergens mis. Ook de eerste dageraadsverschijnselen in het economische landschap worden niet overal tegelijk en in dezelfde mate en misschien zelfs hier en daar nog in het geheel niet waargenomen. Maar toch: er zit opleving in de lucht Er zyn reeds resultaten, die op verbetering wijzen. Er is meer uitzicht dan er in vele jaren is geweest. Het valt niet te ontkennen, dat het economisch leven, natio naal en internationaal, in het laatste half jaar nieuwe aspecten heeft gekregen, die gunstig zyn te noemen. De heer Graadt van Roggen wees er in verband hiermede op, dat de wereldhandel hier en daar wat meer armslag heeft gekre gen, trots de ernstige troebelen op het ge bied der internationale politiek. Ondanks deze politieke moeilijkheden in en buiten Europa breekt in den wereldhandel de zon van het vertrouwen weer door. Ook de economische ontwikkeling in ons eigen land toont thans aan, dat in de laatste maanden de kansen tot opleving aanzienlijk zijn toegenomen en de opleving zelf reeds in de bedrijfsresultaten van een aantal Neder landsche ondernemingen tot uiting is geko men. Het vertrouwen keert terug en spr. wees er hierbij op, dat het geen losse ge ruchten zijn van enkele op zich zelf staande gevallen, in de cijfers der statistiek komt evenzeer versterking van onze economische positie reeds tot uiting. Gunstig wordt de toestand hier te lande beïnvloed naast an dere factoren ook doordat het in Ned.- Indië weer beter gaat. Daarnaast stelde de heer Graadt van Rog gen de storende factoren: de nog steeds voortdurende onrust op politiek en econo misch gebied en het ontbreken van een in ternationale valuta-stabilisatie. Desondanks constateerde hij, dat het bedrijfsleven in ons land in den loop van dit jaar vrij belang rijke schreden op den weg naar herstel heeft gedaan en de vooruitzichten op veroetering doen met meer vertrouwen dan in eenig vo rig stadium der depressie de naaste toekomst tegemoetzien. Na deze algemeene beschouwing van den economischen toestand wees de secretaris generaal er op, dat deze jaarbeurs zich in drieërlei opzicht van het „gewone" type jaarbeurs onderscheidt. In de eerste plaats toont het zevende numerieke lustrum de 35e jaarbeurs dat de jaarbeurs haar be staansrecht heeft bewezen, ten tweede om dat tusschen de jongste voorjaarsbeurs en deze najaarsbeurs de datum ligt, waarop voor twintig jaar de „Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen" werd opgericht en ten derde onderscheidt deze najaarsbeurs zich van haar voorgangsters doordat voor de eerste maal ook een agrarische jaarbeurs wordt gehouden. Uitvoerig zette de heer Graadt van Rog gen de beteekenis van de agrarische jaar beurs uiteen. Met deze agrarische jaarbeurs wordt een begin gemaakt met het inschakelen van het jaarbeurs intermediair op het gebied van den land-, tuin- en boschbouw, de land bouwindustrie en den landbouwhandel, de vee- en de pluimveeteelt. In toenemende mate wordt voor den land bouw naast het productieproces het distribu- tievraagstuk van overheerschende beteeke nis. Sr. wees er op, dat het denkbeeld om in ons land een agrarische jaarbeurs te organi- seeren, in landbouwkringen reeds lang be stond. Hij bracht dank aan oud-minister dr. Posthuma en den burgemeester van Utrecht, mr. dr. ter Pelkwyk voor den steun, welke het jaarbeurs-instituut van hen bjj het or- ganiseeren van de agrarische jaarbeurs mocht ondervinden. Deze eerste agrarische jaarbeurs is een experiment, een introductie. Den juisten vorm aan deze jaarbeurs zal tenslotte, even als by de algemeene jaarbeurs, alleen de ervaring kunnen geven. Eerst de praktijk ral kunnen uitmaken, op welke wijze het instituut der agrarische jaarbeurs in Nedes>- land zal moeten worden uitgebouwd. Het jaarbeursbestuur is er evenwel van overtuigd, dat als daad en als begin deze eerste agrarische jaarbeurs in breeden kring aandacht en belangstelling zal trekken. Ondanks de moeilijkheden by de organi satie vooral de korte tijd van voorberei ding werkte belemmerend, daar eerst op 22 Mei van dit jaar tot de organisatie werd besloten is het mogen gelukken met een agrarische jaarbeurs voor den dag te ko men, die het parterre-gedeelte van twee jaarbeurs-gebouwen en het geheele terrein Vredenburg in beslag neemt Wat de algemeene jaarbeurs betreft, deze moge er ook zijn. Het aantal deelnemers be draagt 1146 tegen 1079 het vorige najaar. De totale verhuurde oppervlakte bedraagt 12.964 M2. tegen 12.334 M2. in 1935. Van de 1146 inzendingen zijn er 771 uit Nederland. De overige zyn uit Amerika (12), België (39), Denemarken (12), Duitseh- land (109), Engeland (39), Frankrijk (95), Hongarije (1), Italië (1), Noorwegen (1), Oostenrijk (52), Tsjechoslowakije (9), Zwe den (2) en Zwitserland (3). De inzendingen uit Duitschland, Frank rijk, België en Oostenrijk zijn in collectieve stands ondergebracht. Tenslotte wees de heer Graadt van Rog gen op het belangrijke werk van de jaar beurs door het organiseeren van collectieve Nederlandsche inzendingen op buitenland- sche jaarbeurzen, hetgeen voor onze export industrieën van groote beteekenis is. Hij sprak de hoop uit, dat, evenals in an dere landen, de industrie meer dan tot dus verre aan deze inzendingen haar medewer king zal verleenen. AVONTUREN VAN EEN FILM OPERATEUR. Hoe de „Veendam" maar moest wachten. f Op de kade in Southampton. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, om vijf minuten over 12 uur, zou het stoom schip „Veendam" van de HollandAmerika Lyn vertrekken naar New York. Even vóór het vertrek kreeg de maatschappij e«n tele grammetje van een derde-klasse-passagier, die op doorreis was van Duitschland naar New York, doch die niet op tijd kon komen en eerst om 12 uur aan het Maasstation zou arriveeren. Derhalve moest de „Veendam" maar even wachten. Wat doet men al niet voor een passagier! Dies stuurde de HollandAmerika Lijn een auto met eenige beambten naar het Maasstation, teneinde den Duitschen passa gier zoo spoedig mogelijk naar het schip te brengen. De trein stoomt binnen, maar geen... passagier. Auto reed weer naar de Wilhelminakade en de „Veendam" vertrok precies een half uur te laat, zonder succes. Wat was er geschied? De passagier-derde-klasse voor de „Veen dam", een Duitsche filmoperateur, was by de Nederlandsche grens plotseling tot de ontdekking gekomen, dat zyn pas was „ver- loopen". IJlings keerde hij terug naar Em- merich, waar hij een pas kreeg voor 14 da gen. Hardloopend kon hij nog juist zijn trein halen naar Nederland, maar toen hij zijn spoorboekje raadpleegde, zag hij dat de trein eerst om 12 uur aan het Maasstation zou aankomen en de boot vertrok om vijf minuten over 12 uur. De filmoperateur tele grafeerde in Arnhem naar de H. A. L„ dat men maar even moest wachten met de af vaart. In zijn haast was de Duitscher echter ge stapt in het gedeelte van den trein, dat doorgaat naar den Haag. Daar stond hij nu in plaats van te Rotterdam, waar hij zóó punctueel zou zyn afgehaald, op het perron van de Staatsspoor in de Residentie. Hij nam een taxi naar de Hollandsche Spoor en arriveerde om plus minus èèn uur aan het Station D. P. te Rotterdam. Wat moest de Duitscher nu beginnen? Hij had geen cent op zak, want geld uit Duitschland had hij niet mee mogen nemen. Voor hem waren 50 dollar afgezonden aan het adres van de Holland—Amerika Lijn. Maar wat had hij daar nu aan. De boot was weg en hy moest toch overnachten. De filmoperateur besloot op den pof naar een hotel te gaan, belde den volgenden morgen de H. A. L. op en deze heeft toen in samen werking met den Vreemdelingen Dienst, natuurlijk van de 50 dollar, die tevoren waren afgezonden, de hotelrekening be taald, een ticket gekocht voor passage K. li. M. naar Londen, waar de Duitsche film operateur behouden is aangekomen. In Lon den nam hij een treintje naar Southampton en daar heeft hy op de kade de komst ven de „Veendam" netjes afgewacht. AUTO IN EEN SLOOT GERAAKT. Koopman uR Rotterdam verdronken. Hedenmorgen te omstreeks half tien is op den Bilwykschenweg tusschen Stolwijk en Haastrecht een bestelauto, bestuurd door den koopman D. Watier uit de Hooge Nieuwstraat te Rotter dam, tengevolge van den slechten toe stand waarin de weg verkeert, in een drie meter breede sloot terecht geko men.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5