KIJKEN,sKOOPELCLOECK Een bange nacht te Egmond aan Zee. Dokter Schröder gaat heen. Men weet hoe het Ziekenfonds hem SCHEPEN TREKKEN VOORBIJ.;.; Noorsch houtschip nabij Cailontsoog gestrand. Agenda Stedelijk Museum ingang gt-eerfstraat, eiken werkdag van 9 tot w en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9—1 uur: Zondags gesloten. jjipscopen. jjoxy-Theater, 7.45 uur, hoofdnummer De geheime agent (sens.-avont.); hoofdrol Pe- ler Lorre. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer I dream too much; hoofdrol Lily Pons. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Eerloos (ram-)» hoofdrol Annabella. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Catharina de kleine (hum.); hoofdrol Fran- riska Gaal. Extra: Liefdesadviezen gevraagd. Toegang eiken leeftijd. Dinsdag 8 September. 8,30 uur, de Unie, openbare Psychometri- jche seance door den heer E. Benedict uit Amsterdam. 6.30 uur, serenade aan het huis van den burgemeester door „Soli Deo Gloria" en „St. Louis" in verband met de verloving van H. K. H. prinses Juliana. Woensdag J» September. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, vergadering 8 October Vereeniging; bespreking a.s. feest viering. het bekende bloedbad eindigde plechtig en in de open lucht begraven liggen. De nieuwe gebouwen, hallen en tribunes met plaats voor honderdduizenden, tot nu toe ten deele provisorisch, thans echter „voor de eeuwigheid" neergezet, zullen we de volgen de week in Neurenberg in oogenschouw kunnen nemen. En al dit monumentale „zeitlose", dat zich kenmerkt door een soort Grieksche renais sance met een modern sausje overgoten, zal met een zeer actueel vertoon van mili taire macht, van stramme Pruisische lisci- pline en een wellustig zwelgen in geweldi ge strijdformaties vereenigd worden. Want Duitschland is nu een soldatenrok gewor den, waarnaast het Tweede Rijk der Wil- helms. Bismarck's en Moltke's, en de perio de van den „grooten soldatenkoning" als bijna pacifistische heilstaten schijnen te ver- bleeken. Het moet een lust zijn in dit Der de Rijk der monumentale bouwwerken, der geweldige kazernes en der ontelbare mili taire vliegterreinen een gepassionneerd be roepsmilitair te zijn. Maar men vraagt zich in vreeze af, of al dat oorlogsmateriaal,--al die welvaart-slok kende militaire voofftereidingen niet een uiteendelijke bedreiging beteekenen van zooveel schoons, dat „voor de eeuwigheid" gedacht is? Stad en Onujevinq Het is een onverwachte en voor velen zeer teleurstellende mededeeling geweest, dat dokter R. G. C. Schröder dezer dagen zijn practijk zal neerleggen. Velen toch zullen in hem niet alleen den kundigen arts missen, maar bovendien den vriend en vertrouwde, den man wien in zoo menig huisgezin zoo veel werd toever trouwd en die met raad en daad steeds be reid was naar zijn beste vermogen te helpen. Hy was wij heben dit in 1932 by zijn 35-jarig jubileum reeds uitvoerig uiteen gezet een medicus van den ouden stem pel, een man, die, weer of geen weer, op zijn motor zat om zijn talrijke patiënten te bezoeken. En overal waar hij kwam werd zyn komst met vreugde begroet, overal wist «ij» naast zijn medische hulp, een opbeu rend woord te spreken, moed te geven Voor de toekomst. Geen moeite was hem ooit te veel. Op tijd of weersomstandigheden werd nimmer gelet als een beroep op zijn hulp werd ge daan. Als gemeente-arts heeft hij duizenden «rme menschen geholpen en zij wisten, dat tij in dokter Schröder een man hadden gevonden, waar zij al hun leed en ellende, hun zorgen konden biechten. In hoevele gezinnen, waar men er door financieele overwegingen tegen op zag den dokter te roepen, heeft hij, behalve zijn hulp en raad, niet stilletjes iets achterge- a'en. dat na zyn vertrek pas gevonden jverd en dat o zoo goed gebruikt kon wor den om de zorgen van den dag te verlich ten. Hy heeft in stilte, voor velen die in hioeilijke omstandigheden verkeerden, veel g°ed gedaan. Als medicus heeft hij gewerkt voor de *Poorwegen, voor de gevangenis, als ge beente-arts en in Westerlicht en overal )Vaar hij zjjn hulp verleende wist hij het luiste woord te vinden dat zoo veler leed °P verzachten. als mede-oprichter van dit thans zoo al gemeen gewaardeerde fonds onlangs zijn door Sytse Henstra geschilderd por tret heeft aangeboden, dat een eereplaatsje ln het fondskantoor heeft gekregen. Men weet ook hoe spontaan en hoe al gemeen de hulde is geweest welke hem in November 1932 bij zijn 35-jarig ambts jubileum gebracht is. De tijd staat niet stil, de bijna 70-jarige begint den druk der jaren te gevoelen, misschien zag hij op tegen de huldiging welke voor zijn veertigjarig jubileum voor het volgend jaar weer werd voorbereid. Hoe het ook zij, onverwacht, zonder dat zyn patiënten er iets van vermoedden, heeft hij in ons nummer van g^ter een advertentie doen opnemen waarin zijn heengaan werd aangekondigd en tevens de naam van zijn opvolger genoemd werd. In het groote, grijze huis aan de Oude gracht zal men de volgende week niet meer den bewoner vinden, die daar lange jaren zoo velen op de hem eigene sympathieke wijze zijn hulp en bijstand verleend heeft. Het ligt in de bedoeling van dokter Schröder eenigen tijd naar het buitenland te gaan, waarna hij zich waarschijnlijk als ambteloos burger in onze naaste omge ving zal vestigen. Mogen nog vele rustige en gelukkige jaren voor hem zijn weggelegd, moge hij na zijn langdurigen en ingespannen arbeid de gedachte met zich dragen dat Alkmaar hem niet vergeten heeft en dat zijn sym pathieke persoonlijkheid in veler hoofden en harten een blijvende plaats heeft be- houden. JUBILEUM GEMEENTE-PLANTSOENEN. Het jubileum bij de gemeentediensten schynt wel in de lucht te zitten. Gisteren v os het 25 jaar geleden dat de werkman A. J. E. v. d. Brink als vast man bij de plantsoenen werd aangesteld. Vóór dien tyd was hy leerling bij dien dienst. Namens het Gemeentebestuur werden door den wethouder, die daarbij woorden van waardeering sprak, aan den jubilaris te zijnen huize de gebruikelijke geschen ken, medaille en enveloppe inhoudende een gratificatie, gelijk staande met een week locn, uitgereikt. v. d. Brink is doordat hij zijn opleiding ontving van de leiders van den Plant soendienst, directeur en werkbaas, een goede werker geworden. De wethouder sprak den wensch uit dat de jubilaris in gezondheid nog bij voortduring zijn beste krachten aan het gemeentewerk moge wijden. (Van onzen eigen verslaggever). MANNENKOOR „ORPHEl Maandagavond 7 September vertrok het mannenkoor „Orpheus" om 7.15 uur vanaf de Paardenmarkt in drie bussen en 5 luxe wagens naar de Ryp. Voor een geheel bezette kerk gaf „Orpheus" een concert in de prachtige gerestaureerde Ned. Herv. Kerk aldaar. Solistische medewerking werd verleend door de heeren P. A. van Langen, orgel en Otto Bauer, cello. Na afloop van dit concert dankte de burgemeester, de heer van Staveren, de solisten, den directeur den heer Karei Böhne en leden van het koor voor het gebodene, waar ieder zoo intens van ge noten had, en riep „Orpheus" ook namens de burgerij een hartelijk tot weerziens toe. HUIZE WESTERLICHT. I Gisteren werd het seizoen geopend met een voordrachtavond van den heer Bob van Leersum, acteur te Amsterdam. Ds. Bloemhorff zeide in zijn openings woord, dat men niet kan begrijpen, dat het alweder een jaar geleden is toen het vori ge seizoen geopend werd. Waar blijft de tijd! Hoevelen, die toen aanwezig waren, zijn nu niet meer. Met weemoed denken wij aan hen terug en ten hunner nagedach tenis vroeg hy een oogenblik stilte. Ge noegen deed het hem ook weder zoovele nieuwe gezichten te zien en hy hoopte dat zij evenveel zouden genieten van hetgeen hedenavond en verder dezen winter gebo den zou worden als zij die reeds langer in ons huis zijn. Daarna ging hy voor in gebed; gezamen lijk werd gezongen gez. 180 vs. 1, waarna de spreker het woord kreeg, die mededeel de te zullen voordragen fragmenten uit „De groote reis", een „spel van den oor log". Het is één der beroemdst geworden tooneelstukken op dit gebied, uitmuntend in zijn eenvoud en thans weder actueel door alles wat in de wereld gebeurt of staat te gebeuren. Na mededeeling van den korten inhoud van het stuk, deed de spreker op meester lijke wijze de verschillende personen voor ons leven; voor de pauze gaf hy fragmen ten uit de eerste twee bedrijven, na de pauze het derde bedrijf. Velen waren aan het einde onder den indruk van het diep tragische. Tot slot gaf hij het geestige Falklandje „De Pang", waarom hartelijk werd ge lachen. Een luid applaus volgde als dank aan den begaafder spreker. Het was een avond van groot kunstgenot en ds. Bloemhoff was aller tolk, toen hij den spreker dank zegde voor het gebodene en den wensch uitsprak dat het niet de laatste maal zou zijn dat de heer van Leer sum in Westerlicht optrad. CARILLON CONCERT door P. A. van Langen op Woensdagavond 8.30—9.30. Preludium, v. d. Ghein Sonatine a, Allegro b, Adagia e, Rondo, Pleyel. La Légère, Fiocco. Allegretto, Heller Allegro, Marcello. Ring king, Andelhof. Ik hoor een vogel fluiten, Arn. Spoel. Mijn Nederland, R. Hol. Wiegeliedje, C. Ponten. Schrikbarend snel daalde gisteren de barometer; de Bildt seinde: „Weest op Uw hoede" en toen de avond viel, stak de storm op. De Zuidwester begon onze Westkust te beuken. En weerdenken wij aan den nacht van de Kerkplein en de Drente, weer denken wij aan den bangen nacht, toen Egmondsche redders zulk fraai werk leverden en na zwaren arbeid de be manning van de Drente in veiligheid brachten Om half acht kwam het bericht, dat vrij wel ieder verwachtte: een schip in nood! En even later wisten wij, dat het Noorsche stoomschip „Sirenes", metende 4300 bruto reg. ton, gistermorgen in ballast uit Am sterdam naar de Fyne was vertrokken en wegens slecht weer buitengaats voor anker was gegaan. Tegen den avond was het door den storm van zijn ankers geslagen en dreef toen in de richting Egmond aan Zee. En wij maakten ons op, om misschien een herhaling van de Kerkplein te maken. Het leek immers zoo op een herhaling: een schip in nood, de sleepbooten uit den Hel der, uit Hoek van Holland op weg naar Egmond en de „Neeltje Jacoba" wat een bekende, vertrouwelijke naam! gereed, om uit te varen. Egmond was in duisternis gehuld. Maar het heldere vuurtorenlicht spreidde zyn bundels ver over de golven, die hooger en hoqger werden. En de bliksem verlichtte elk oogenblik de duintoppen, het visschersdorp en de zee. 't Was als waren wij nooit weg geweest uit Egmond. Weer stonden de mannen en vrouwen op het strand: weer tuurde men in de duisternis; weer dacht men niet aan de regen en den stormwind. Er dreigde ge vaar en dat was voldoende, om naar het strand te gaan. ..Een schip in nood?" Wy vroegen het aan de Egmonders, maar zij haalden hun schouders op. Wisten het niet. „Maar ze zeggen, dat er een boot van IJmuiden van zyn ankers is losgeslagen en naar Egmond drijft". Dus blijven wij aan het Egmondsche strand. En daar hooren wij het bericht uit IJmuiden, dat de „Sirene" om ongeveer kwart voor acht op slechts enkele mijlen uit de kust ten Noordwesten van IJmuiden dobberde. De kapitgin was er in geslaagd, het schip tegen den storm te wenden en hij trachte zeewaarts te stoomen. Maar hoewel de schuit voorloopig buiten was, vreesde men het ergste, aangezien de storm was opgestoken. Het licht in de zee. Afwachten is de boodschap. En wij bly- ven wachten aan het Egmondsche strand, waar niets is te zien. Maar met behulp van een kijker valt er toch wel iets te zien. Want heel in de verte ongeveer 7 mijlen uit de kust zijn groene en roode lichten zichtbaar! Dat is de Noor! Echter, noodseinen blijven uit, komt ook niet voorloopig. Totdat, een schip voorbij Egmond voer... Om half twee was de „Sirenes" tot Pet ten gevorderd. Het schip lag toen twee en een halven mijl uit den wal, dus niet vsr verwijderd van de gevaarlijke zandbank, de Pettener polder genaamd. Deze bank is door een boei aangegeven. De sleepboot „Utrecht" van de firma Wijsmuller te den Helder bevond zich in de nabijheid van het schip, doch de kapitein van de „Sirenes" achtte sleepboothulp nog niet noodzakelijk. De bewegingen van het schip worden van de kust af nauwlettend gevolgd. De bemanning van de redding boot van Petten een vlet is paraat. Ook van af den vuurtoren Kijkduin te den Helder kan men het schip waarnemen. Het roode bakboordlicht is daar goed te zien, wat er op wijst, dat het schip dwars in den wind ligt. Intusschen is ook de „Dorus Rij kers" te den Helder gereed tot uitvaren. Een bedenkelijke omstandigheid is, dat ten gevolge van den storm het licht van den boei van Zuiderhaaks, welke het vaarwater naar den Helder aangeeft, is uitgegaan, zoo dat de oriëntatie ter plaatse bemoeilijkt wordt. De storm woedde om twee uur nog onverminderd voort. De „Sirenes" voor Callantsoog gestrand. Nader vernemen wy uit Callantsoog: Het Noorsche stoomschip „Sirenes", dat was vertrokken en dat in den afgeloopen nacht buitengaats van IJmuiden, waar het voor anker was gegaan, is losgeslagen, is hedenmorgen te omtsreeks kwart over ze ven voor Callantsoog vastgeloopen. Het schip zit vrij hoog op het strand. Er be staat op het oogenblik geen direct gevaar voor de opvarenden. Reeds den geheelen nacht heeft men de „Sirenes", die met den zuidwester storm te kampen had, van de kust af gade geslagen. Omstreeks twaalf uur bevond het schiD zich ter hoogte van de kilometerpalen 17—18 d.w.z. ongeveer drie a vier K.M. bezuiden Callantsoog. Het schip, dat vrij hoog, 1 K.M. ten Zui den van Callantsoog, op het strand zit, kan niet op eigen kracht loskomen. De redding boot „Dorys Rijkers" is ter assistentie uit gevaren. Van Petten uit wordt getracht met vuurpijlen een verbinding met de „Sirenes" tot stand te brengen. Twaalf leden der bemanning aan land gebracht. Na den geheelen nacht stuurloos rond gedreven te hebben tusschen IJmuiden en den Helder, is het Noorsche kolenschiy „Sirenes", metende 4300 bruto registerton, hedenmorgen te acht uur precies voor Cal lantsoog gestrand. Het middenschip werd met den kop naar het noorden evenwijdig aan de kust op het strand gezet, nog geen honderd meter van den duinenrand af. De voorsteven is vastgeloopen op een strekdam. In de vroege morgenuren stonden reeds honderden in den stroomenden regen op de duinen te kijken. Er is een lijnverbinding tot stand ge bracht en met behulp van de broek verlaat de bemanning het schip. Tegen tien uur zijn reeds twaalf man van de uit 35 koppen bestaande bemanning aan den wal gebracht en liefderijk opgenomen in café „de Haan". Hooge zeeën slaan intusschen nog steeds over het schip de bemanning zet een eigen reddingboot uit. Dit is echter een hachelijke onderneming en op advies van den schipper van de Egmondsche reddingboot „Jan van der Plas" wordt hun door seinen vanaf de duinen kenbaar gemaakt, geen boot te strij ken. De positie van het schip is verre van gunstig, daar het zeer dicht op de kust zit diep met den kiel in het zand, moet het wel haast onmogelijk geacht worden, het schip te bergen. Het moet vermoedelijk als verlo ren wordt beschouwd. De secretaris van de Noord - en Zuid- Hollandsche reddingmaatschappij, de heer Booy is onder weg om het reddingswerk te leiden. Te Callantsoog. De Noorsche boot, die om 8 uur heden morgen bij Callantsoog gestrand is, heeft een zwaren nacht doorgemaakt. Wij hebben zwaar weer gehad aldus de eerste stuur man en steeds trachtten wij om uit de kust te blijven. Tot vanmorgen 6 uur was dat nog gelukt, maar een paar uur later liepen we vast op een zandbank bij de kust. Van de bemanning, bestaande uit 34 kop pen, zijn er in den loop van den morgen 15 gered met behulp van het Whipper-toeste). De rest, w.o. de kapitein, bleef nog aan boord. De kapitein zelf is ziek en wenschte den geheelen nacht en ook nu nog, geen hulp van de sleepboot. Hij wilde zich eerst in verbinding stellen met zyn directie en daar na pas een besluit nemen. De boot ligt niet gevaarlijk, maar de zee blijft zeer woelig en voortdurend slaan hooge stortzeeën ever het dek. Er is geluk kig geen lekkage en ook de machinerieën werken nog goed. Vanmiddag om half vyf zal men de rest der bemanning van boord halen. Een Alkmaarder door een ruk wind neergeslagen. Maandagmiddag kwam een auto uit de richting Winkel, toen de inzittenden, on geveer bij de oude trambaan een mans persoon op het trottoir zagen liggen. Onmidellyk werd gestopt en bleek hun dat de man bewusteloos en er oogenschynlyk niet best aan toe was. Direct werd Dr. de Boer opgebeld en waar deze afwezig bleek, werd assistentie gevraagd van dr. Broekens van Winkel. Deze was spoedig ter plaatse en verleen de de eerste hulp en de man werd vervol gens op diens advies bij van Herwerden in huis gedragen, waar het onderzoek uit maakte dat hij een tamelijk ernstige her senschudding had bekomen. De getroffene bleek te zijn een zekere H., van beroep straatfotograaf te Alkmaar. Vermoedelijk is H. die per fiets het dorp uit kwam op weg naar Winkel, door een verraderlijken rukwind met zijn fiets tegen de trottoirband aangevlogen en onderste boven gesmakt met zijn hoofd op de straat of tegen den boom waar hij vlak naast lag. Zijn fiets lag iets verder in het gras. Hoewel H. langen tyd buiten kennis heeft gelegen, werd ons later medegedeeld, dat het bewustzijn was teruggekeerd en hy per ziekenauto naar Alkmaakr vervoerd is kunnen worden. PLECHTIGHEDEN OP DEN ADELBERTUS-AKKER. Deze week zullen op den Adelbertus- akker te Egmondbinnen twee plechtigheden plaats hebben. Vrijdag om 10 uur wordt door den Abt van Afflichem een plechtige mis opgedragen voor de deelnemers aan het congres van „Ons geestelijk erf", Zon dag om 3 uur wordt door deken Rengs een lof gecelebreerd voor de pelgrims van den rijwielbond Sint Christophorus. EXAMENS VAN DEN ALG. NED. POLITIEBOND. Bij de gister gehouden examens van den Alg. Ned. politiebond werden geëxamineerd 182 candidaten van wie 133 werden afge wezen. Het diploma met aanteekening verwier ven o.a. de heeren J. Krol te Alkmaar en N. Kops te Heiloo. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Augustus tot stand gekomen: 3520 Dr. C. Müller, Kennemerstraatweg 117; 3625 H. Vasbinder, Westerweg 102; 3629 J. J. Feringa, Wilhelminalaan 24; 3725 L. N A. v. d. Plank, Bergerweg 12; 3726 C. Zoon Heerenweg F 201, Heiloo; 3727 Jac. Butter, Spoorstraat 47; 3729 mej. L. Kutzleb, Gees- terweg la; 3771 J. Tamis, Lindenlaan E 35 3781 Joh. Lansen, Laat 150; 3791 HolL Mij v. Landbouw, Landbouwhuis, Kerkpleir 3820 Q. Pieneman, Heilooërdijk B 21, Heiloo 3825 L. v. d. Wilk, Burgemeester Paling- straat 2; 3826 H. Hillen, Kennemerstraatweg A 479, Heiloo; 3827 C. Nierop, Heeren- straat 10; 3829 P. Rem, Kooimeerlaan B 55, Heiloo. naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 8 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 764,7 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 738,1 m.M. te Blaavandshuk. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 9 September: Aanvankelijk nog tijdelijk stormachtige, later krachtige tot matige westelijke tot noordwestelijke later weer naar zuidweste lijk krimpende wind; zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaringen; nog regenbuien; aanvankelijk iets kouder. Buitenlandsch weeroverzicht. Wegtrekkende stormen. De kern van het depressiegebied ligt thans boven Denemarken en beweegt zich verder oostwaarts. In den zuidelijken en zuidwes- telijken sector van de depressie waaien nog krachtige tot stormrehtige westelijke win den, welke vergezeld gaan van zware regen buien. Over Groot-Brittanië en Ierland stij gen de barometers flink, zoodat ten onzent een aanvankelijke *uiming van den wind te wachten is. In het westen nadert op den oceaan weer een nieuwe depressie, zoodat daarna weer krimpenden wind te wachten is. Na aanvankelijk nog tijdelijk stormach- tigen wind, is later vermindering van de windkracht te wachten. De kans op regen buien blijft aanvankelijk nog vrij groot, terwijl voorts eenige afkoeling te wachten is. Behalve over onze omgeving heerscht het slechte weer ook over de Britsche eilan den, noord-Frankrijk, Duitschland, Polen, de Randstaten en zuid-Scandinavië. Over ncord-Scandinavië ontwikkelt zich een hooge drukgebied, evenals over zuid-Frank rijk. Het weer is in deze hoogedrukgebieden rustig met betrekkelijk weinig bewolking. LICHT OP! Hedenavond *'oor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.04 uur tot 5.54 uur licht op. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER van 18 Sept. 1936. Nieuwe zaken: Alkmaar: Alkmaarsche Ijzerhandel, Dijk 7, ijzerhandel en landbouwgereedschappen. C. P. Jagers Zoon, Snaarmanslaan 51, schoenmakerij. Sigarenmagazijn „Hartland" (eig. mej. M. E. Hoffmann), Gedempte Nieuwesloot 97, rookartikelen. Schoorl: Smit en van Twuijver, Heeren weg B 63, veevervoer, hooi-, stroo en kunst mesthandel. Wijzigingen: Schoorl: N.V. Schoorlsche Radio Distri butie, Catryp, Heerenweg B 72, bestuurs wijziging. Zype: wed. H. Vogelzang en Zonen, 't Zand I 118, handel in brandstoffen, kolo niale- en kruidenierswaren; uittreding ven noot. Opheffingen: Alkmaar: Th. Smit, Noorderkade 38, vee handel. fydticaties HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bylag-m van De N.V. N. Timmerman's graan- en meelhandel en maalderij te St. Pan- cras, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebe waarplaats met dftap'nrichtir.g, vóór en ten behoeve van net perceel Scher- merweg nr. 116. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondelin" en DINSDAG 22 SEPTEMBER a.s., voor middags te ELF uur en schriftelijk vóór of cp dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 8 September 1936. Eurgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, Loco-Secretaris. OFFIC1EELE MEDEDEELING. De Directeur der Gemeentewerken maakt bekend, dat voor het aanbrengen van ver sieringen over de openbare straten en we gen op 8 October a.s. verzoeken daartoe aan den Directeur der Gemeentewerken moeten worden gericht. Bij voorbaat wordt medegedeeld, dat ge noemde versieringen in straten en wegen, waardoor met versierde wagens zal worden gereden, minstens 4 M. boven het straat oppervlak moeten worden aangebracht. GEMEENTELIJK BUREAU yOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De waarn. directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 9 September tot en met Dinsdag 15 September de volgende kleuren bons geldig fijn: Boterbonnen: rose kleur. Alkmaar, 8 Sept. 1936.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7