HEERHUGOWAARD 'r. TEXEL HEEMSKERK NIEUWE NIEDORP Burgemeester van Haarlem voor het Hof. Verdacht van veroorzaken van dood door schuld. Alkmaarsche Politierechter 'fiiatêic AecichteM (Ongecorrigeerd). DE MOORD TE LEIDEN. Verdachte tot 5 jaar veroordeeld. De Haagsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 28-jarigen gewezen meesterknecht M. C. B., te Leiden, thans gedetineerd, tegen wien door den officier van justi tie twaalf jaar gevangenisstraf is ge- ëischt, wegens moord, gepleegd in den avond van 14 April j.1. in de hal van een bioscoop-theater aan den Stations weg te Leiden op de 22-jarige fabrieksarbeidster J. C. uit Zoeterwou- de. De rechtbank veroordeelde B. wegens doodslag tot vijf jaar gevangenisstraf. DE OVERVAL OP DE GELDAUTO. Verdachte in vrijheid gesteld en weer gearresteerd. Een der verdachten, F. de J., die ervan wordt verdacht medeplichtig te zijn aan den overval op de auto waarmee aan de over zijde van het IJ te Amsterdam 30.000 werd vervoerd en welke overval mislukte, is gisteren voor de raadkamer der rechtbank geleid. De raadkamer van de rechtbank heeft de vasthouding van den arbeider de J. gewei gerd. Hij werd in raadkamer bijgestaan door mr. F. A. Kokosky. Na zijn vrijlating uit het Huis van Bewaring werd hij echter door de politie oppieuw gearresteerd, op vermoeden, dat hij zich aan een ander misdrijf den inbraak bij Verschure zou hebben schul dig gemaakt. De twee andere personen, die ervan wor den verdacht den overval te hebben ge pleegd, bevinden zich nog in het Huis van Bewaring. AUTOBUSONGELUK IN COLOMBIE. 21 dooden. 21 van de 22 deelnemers aan een uitstapje in Columbie zijn Maandag om het leven ge komen, toen de autobus, waarin zij zich be vonden, bij Juan Ambu van een berghelling reed. BOSCHBRANDEN AAN DE MIDDELLANDSCHE ZEEKUST. De Middellandsche zeekuststreek ten noorden van St. Rafael wordt sinds Maan dag door hevige boschbranden geteisterd. Ongeveer 15.000 H.A. bosch zijn reeds een prooi der vlammen geworden. Hoewel militairen zijn gerequireerd, is men er nog niet in geslaagd het vuur in te perken. Het treinverkeer tusschen St. Rafael en Cannes moest worden stopgezet in ver band met het gevaar. HET BOLSJEWISME „WERELD GEVAAR NUMMER EEN". Er is te Nuerenberg een tentoonstellings- trein ingericht, welke het „bolsjewisme als wereldgevaar nummer één" uitbeeldt De chef der afdeeling propaganda van de nat.- soc. partij, Fischer, heeft verklaard, dat deze tentoonstellingstrein in alle deelen van het rijk te zien zal zijn om het Duitsche volk te toonen, dat „het ongemaskerde bolsje wisme de jood is". Volgens officieuze inlichtingen is in een afdeeling der tentoonstelling een aantal schilderijen te zien, waarop de Sovjet-regee ring wordt vereenzelvigd met de communis tische internationale en het joodsche wereld- bolsejwisme, die door middel van het roode leger een machtige militaire waarde willen geven aan hun plannen de wereldhegemonie te verwerven om aldus Europa te bedreigen. DE WIJZIGING IN DE STEUN REGELING VOOR WERKLOOZEN. Verzachtende bepalingen voor Amsterdam. Gisteren hebben de Amsterdamsche burgemeester en de wethouder voor den maatschappelijken steun, de heer F. van Meurs, aan het departement van Sociale Zaken een bespreking met den minister gehad terzake van de aanstaande wijzi ging in de steunregeling voor de werk- loozen, in het bijzonder betreffende de verlaging van den huurbijslag. Speciaal werd de aandacht gevestigd op de voor de ondersteunden, in het bijzonder voor de georganiseerde werkloozen, voor wie in Amsterdam een eenigszins andere huur- byslagregeling dan in andere gemeenten bestaat, te verwachten bijzondere on gunstige gevolgen, indien herberekening van den bijslag naar de nieuwe voor schriften zou plaats vinden bij eventueele huurverlaging of bij verhuizing naar een woning met een lagere huur. De minister erkende deze nadeelige ge volgen en zegde toe, een maatregel te zullen treffen om aan de naar voren ge brachte bezwaren, die, gelijk gezegd, voor de georganiseerde werkloozen in Amster dam wel zeer sterk spreken, tegemoet te komen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kievit op de uitreis en de Rietvink op de thuisreis zijn te Jodhpur geland. 'Prmil!</•«/%-»/ ffc iini- Huisvlijt en Floralia. Zaterdagavond werd de tentoonstelling van de Huisvlijt- en Floraliavereeniging, die op 5, 6 en 7 September gehouden werd, geopend. De voorzitter, de heer Sülzle, heette allen hartelijk welkom, in het bijzon der B. en W., het strijkje O. O. en den heer Holsmuller en gaf hierop het woord aan den burgemeester om de tentoonstelling te openen. De burgemeester wees er in zijn openings rede op, dat, doordat de tentoonstelling ieder jaar weer wordt georganiseerd, deze burgerrecht verkregen heeft. De belangstel ling en de waardeering van de inwoners voor hetgeen geboden wordt groeit steeds. Deze tentoonstelling heeft dan ook meer beteekenis dan een gewone feestelijkheid, daar men hier niet alleen komt om ver maak te zoeken, doch voor alles om te too nen, wat door samenwerking mogelijk is. Maandenlang is aan de vele inzendingen van bloemen, planten en handwerken ge werkt. Deze getuigen dan ook van arbeid en zorg. Ook de schooljeugd heeft zich in gespannen. Daarnaast is veel van de krach ten van het bestuur en vele anderen ge vergd om de tentoonstelling voor te berei den. Hier is opbouwend werk verricht in breeden zin. 't Is spr. daarom een groot ge noegen de tentoonstelling te mogen openen. Spr. wenschte het bestuur met zijn mede werkers en alle inzenders succes toe en verklaarde met deze woorden de tentoon stelling voor geopend. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn woorden en zijn medewerking en bracht tevens dank voor de door de ge meente-ambtenaren verleende medewerking. De eerste indru"die wij van de tentoon stelling kregen, was, dat alle- tot in de punt jes verzorgd is. De opstelling van de pro ducten van handenarbeid en van verzor ging, moet met liefde zijn geschied. Dege nen, die dit verrichtten hebben dan ook veel werk moeten verzetten. Doordat de vereeniging zelf plantjes had uitgereikt was de Floralia-afdeeling zeer groot en door de manier waarop alles was neergezet een lust om te zien. Echter waren lang niet alle plantjes die uitgereikt zijn teruggekomen. Vooral bij de schoolkinderen schijnt er veel te zijn mislukt. Met dat al schijnt het ons toch toe, dat de vereeniging goed zal doen met op dezen pas ingeslagen weg voort te gaan. Alleen de tuinbouwafdeeling viel ons tegen. Wij hadden gedacht, dat onze ge meente op dit gebied veel meer zou kunnen leveren en dit is ook wel het geval, doch de rechte belangstelling schijnt hier te ont breken. De tentoonstelling werd opgeluisterd door het strijkje „O. O.", dat onder leiding van den heer P. de Geus weer belangeloos zijn medewerking verleende. De leden hiervan hebben veel gedaan en verdienen zeker een woord van waardeering. Door de firma Holsmuller uit Alkmaar was een theetuin beschikbaar gesteld, waarvan veel gebruik werd gemaakt. Vele firma's, zoowel uit de gemeente als van elders, hebben bovendien prijzen voor de aan de tentoonstelling verbonden verloting gegeven. Er was vrij veel publiek, doch niet zoo veel dat men elkaar in den weg liep en geen gelegenheid had om alles rustig te bekijken. Dit was vooral mogelijk door de vele ruim te waarover men in de lokaliteit van den heer Rus de beschikking had. Wij gelooven dan ook men de ten toonstelling zeer zeker 1 mag noe men. Knaapje ernstig verwond. Een vijfjarig zoontje van den heer R. te Den Hoorn, dat van een hoogte met een auto-ped naar beneden reed, kwam tegen een rijdende vrachtauto aan en bekwam daarbij zulk een ernstige verwondingen, dot het knaapje per extra boot naar Den Helder moest worden vervoerd, waar direct opera tief moest worden ingegrepen. De kweeker van gladiolen die reeds eind Augustus zijn bollen rooide met het oogmerk deze zooveel mogelijk ziekvrij te kunnen leveren kon zich in verbinding stel len met een exporteur voor eventueele le veranties op Ned.-Indië. Vanuit Heemskerk werden aan de B. E. T.-markt de eerste spruiten aange voerd. Prijs behaald. Het fanfarecorps Excelsior behaalde op het Nationaal concours te Schinkelhaven, Amsterdam in de eerste afdeeling een len prijs met 347 punten.. Een mooi succes voor de vereeniging met haar directeur, den heer B. Koolhaas van Twisk, die alzoo hun ijverige studie met een dergelijk resultaat beloond zien. JlecfUszakett SURSEANCE N. V. ZAANLANDSCHE BANK TE KROMMENIE. De Haarlemsche rechtbank heeft voor- loopig surseance van betaling verleend aan de N. V. Zaanlandsche Bank, kantoorhou- dende te Krommenie. Tot bewindvoerder is benoemd mr. A. Bruch te Haarlem. De burgemeester van Haarlem, de heer C. M. heeft zich heden voor liet Hof te verantwoorden gehad, terzake dat hij, aldus de beschuldiging, door roekeloos rijden met zijn auto het be kende ongeluk op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Haarlem op Goe den Vrijdag, 19 April 1935 waarbij een motorrijder die met een motorfiets een stilstaande auto passeerde, werd gedood zou hebben veroorzaakt. Het Hof heeft op 25 Juni in deze straf zaak een interlocutair arrest gewezen, waar bij het onderzoek niet volledig werd geoor deeld en een nader getuigenverhoor werd op heden gelast. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank geëischt, waarbij burgemeester M. tot 2500 boete, subs. 50 dagen hechte nis, zoomede intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar was veroordeeld. De burgemeester heeft zooals men weet steeds zijn onschuld betoogd, hij zou vol komen rechts hebben gereden en de motor rijder zou bij het passeeren van een stil staande auto op de linkerhelft van het weg dek zijn gaan rijden. Het verhoor van vandaag betrof twee ge tuigen. De eerste, een bloemist uit Haar lem, had zich na de zitting van het Hof in Juni tot den Haarlemschen burgemeester ge wend met de mededeeling, dat hij „er alles van afwist". Deze getuige, die zoowel het slachtoffer als den burgemeester kende, was naar de president mr. Jolles onderstreep te niettemin dadelijk na het ongeluk, waar hij zegt bij te zijn geweest, weggegaan. Getuige verklaarde, dat hij er vandoor was gegaan, omdat hij nog een gevangenisstraf te goed had en hij bang was gearresteerd te worden, en ook „omdat het onaangenaam was, indien het slachtoffer werkelijk schuld had aan zijn eigen dood". De president vond het ook vreemd, dat ge tuige zich niet had aangemeld, toen de zaak te Haarlem diende. „Ik zat toen net in de gevangenis", verklaart verdachte. President: Ja, met de waarheid hebt u het nooit zoo erg nauw genomen; u bent vijf maal wegens oplichting veroordeeld, niet waar? Getuige verklaart nog, dat hij dien be- wusten middag per auto van Halfweg naar Haarlem was gereden, hij had erge last van de zon gehad. De motorrijder had hij zien naderen met een snelheid van 35 tot 40 K.M. Bij het voorbijrijden van den stil staande auto had de motorrijder een zwaai naar links gemaakt, waarvoor volgens getui ge geen reden was. Toen getuige de plek van het passeeren voorbij was, hoorde hij een zwaren slag, het ongeluk was gebeurd. Getuige handhaaft hardnekkig zijn lezing, dat de schuld bij het slachtoffer lag. Een Amsterdamsche chauffeur, de tweede getuige, die het ongeval uit de verte had zien gebeuren, meent, dat het plaats had op het oogenblik dat de burgemeester en de motorrijder een stilstaande auto passeerden. Hij meent, dat de verdachte op het midden en zeker niet op de linkerhelft van den weg reed. President (tot verdachte): Hebt u nog iets te zeggen? Verdachte: Ja, meneer de president, ik heb aan de goede zijde gereden, rechts van den weg. Dat is de volle waarheid. Requisitoir. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten zegt in zijn requisi toir, dat hij aan deze getuigenverklaringen weinig waarde hecht de verdachte had in ieder geval weer moeten wachten tot de motorrijder weer op zijn rechterhelft van den weg was gekomen. Aangenomen dan, dat het ongeluk gebeurde op het moment, waarop verd. een stilstaande auto passeerde. Spr. persisteert tenslofté bij zijn eisch tot bevestiging van het vonnis der rechtbank (2500 gulden boete en een jaar intrekking van het rijbewijs). De verdediger mr. A. Bruch besprak nog maals uitvoerig de gebeurtenis van dien middag. Spr. was van meening, dat het ongeluk niet aan den burgemeester was te wijten, zoodat hij met klem op vrijspraak aan drong. Niemand immers heeft aannemelijk kunnen maken, dat verdachte links reed. Arrest 22 September. MOEDER MISHANDELT EEN ONDERWIJZERES. Politierechter legt voorwaardelijke straf en boete op. ,,'t Moest nu maar eens uit zijn", meende de officier van justitie mr. Bosch. Elk oogenblik komen er klachten binnen, dat onderwijzend personeel door de ouders wordt uitgescholden of mishandeld. Er moet een voorbeeld worden gesteld en ik eisch tegen deze verdachte zes weken gevange nisstraf wegens beleediging en mishande ling". De moeder in kwestie, een nog jonge vrouw, zat op het bankje der verdachten. Begin Juli was haar zoontje thuis gekomen uit schoolhuilend. De juffrouw had hem gezegd, dat hij zich eens flink moest wasschen en ook zijn hoofd was niet over dreven zindelijk. De moeder toog, beladen met toorn, naar de school. De juffrouw was haar huis vrou welijke eer te na gekomen. Ze zou er eens een hartig woordje over zeggen. Het harti ge woordje viel zoo krachtig uit, dat 't door den officier keurig onder een desbetreffend artikel in het wetboek van strafhoek kon worden ondergebracht. Ook haar begeleidende bewegingen waren niet conform de wet, en ook dat had de of ficier in zijn dagvaarding kort en bondig beschreven. De onderwijzeres, die een heel kalm de buut maakte voor het rechtsgestoelte, dikte het verhaal niet aan. We werden volledig ingelicht over de weinig diplomatieke moe der. „Ik heb wel over dweil gesproken, maar ik bedoel het niet zoo erg", meende de ver dachte te moeten verduidelijken. Ik vind een dweil een heel nutig voor werp, leeraarde de paedagoge, maar ik wil er toch liever niet mee vergeleken worden. Dat is haar goed recht en de verdediger was het daar volkomen mee eens, hoewel hij en zijn cliente schrokken van den eisch, die wel heel erg naar den algemeene pre ventie wees. De verdediger schilderde de huiselijke om standigheden van de „beleedigde" moeder. Haar man is al vier jaar ziek. De kinderen zijn lastigen met veel diplomatiek ta lent omzeilde hij dek lippen, door de vast staande feiten, het scheldwoord en de klap, gevormd en tenslotte wist hij haar in de veilige haven van de voorwaardelijke ver oordeeling te loodsen, al kwam er dan ook een lichte geldboete bij, die niet heelemaa) in den smaak van de juffrouw viel. „Er zijn hier in Amsterdam den laatsten tijd personen, die zich veroorlooven amok te maken tegen het onderwijzend personeel. Om amok te bestrijden is een voorwaarde lijke straf, zooals de verdediger dat bepleit niet je ware en daarom zal ik in deze zaak een tusschenweg beandelen: 7 boete en een maand voorwaardelijk met anderhalf jaar proeftijd", aldus luidde 's rechters oor deel. De verdediger haastte zich zijn cliënte te adviseeren om direct afstand van hooger beroep te doen. Bij dit laatste advies in de ze zaak mompelde hij zelfs iets over „oog van den naald". De officier vond het zoo ook wel in orde, al was er dan ook van de zes weken princi pale gevangenisstraf niets gekomen en ook hij deed „afstand". Zoo wa^en in deze zaak alle partijen te vreden, wat niet iederen dag voorkomt. DE DOODSLAG IN ROTTERDAM. 3 jaar geëischt. De Rotterdamsche rechtbank heeft vanmorgen den 56-jarigen opperman Th. de M„ die 21 November 1935 zijn zwager M. van B. bij wien hij inwoon de met een mes in den rug had gesto ken, tengevolge waarvan B. kort daarop is overleden, wegens doodslag veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van drie maanden pre ventieve hechtenis en daarna ter be schikking stellen van de regeering. Het O. M., waargenomen door mr. Loke had acht jaar gevangenisstraf ge ëischt en ter beschikking stellen van de regeering. De verdediger mr. M. E. van Haarsma Buma pleitte ontslag van rechtsvervol ging. (Zitting van Maandag 7 September). Een oneerlijke dienstbode. De dienstbode Geertje M., wonende te Wieringen, had op 23 Maart j.1. een bankbil jet van 20 uit een portemonnaie gestolen. Het slachtoffer van dezen diefstal was ge worden de 37-jarige arbeider A. Vlietland, die als kostganger vertoefde in het huis van mej. Beurs te Wieringen, waar verdachte dienstbode was. Verdachte bekende den diefstal en zeide schulden te hebben gemaakt die zij met de ontvreemde 20 had betaald. De portemon naie had zij gevonden in den broekzak van A Vlietland. Getuige J. H. Wiggers, ambtenaar der reclasseering, achtte de reclasseeringskan- sen voor verdachte nogal twijfelachtig. Zoo als ook door den vader van verdachte werd onderstreept gaat verd. om met een jonge man die blijkt een zeer slechten invloed op haar uit te oefenen. De vader had reeds her haaldelijk gepoogd een einde te maken aan deze ongewenschte verhouding echter tot nu toe zonder resultaat. De officier van justitie achtte het 't beste dat verdachte gedurende eenigeii tijd in een observatie huis werd opgenomen en •••roeg te dien ein de de onmiddellijke gevangenneming. Conform den eisch gelastte de politierech ter de gevangenneming van verd. en haar overbrenging naar een observatiehuis. Een sigarettenliefhebber. De 29-jarige arbeider M. W. Dr. uit Span broek had in Maart van dit jaar eenige doosjes sigaretten ontvreemd ten nadeele van zijn toenmaligen patroon J. de Baerde- maeker, caféhouder te Spanbroek. Dr. die in dienst was geweest van Baerdemaeker, had tijdens de afwezigheid van zijn baas kans gezien eenige doosjes sigaretten weg te nemen voor eigen gebruik. Evenwel was de diefstal spoedig ontdekt, zoodat Dr. weinig plezier van zijn rookgerei beleefde. De ambtenaar der reclasseering adviseer de in zijn rapport tot een voorwaardelijke straf. Eisch 2 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Uit spraak 4 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met 3 jaren proeftijd. Goederen aan faillissement onttrokken. De arbeider P. de B. had in den loop van December van het vorige jaar goederen, aan zijn destijds loopend faillissement ont trokken. Verdachte die te Beemster woon achtig is, had o.a. een klok, naaimachine en een fiets niet aan den curator, mr. C. A. de Groot, opgegeven. De achtergehouden goe deren waren door verdachte bij den bakker C. Joosten opgeborgen. Mr. C. A. de Groot vertelde, als getuige gehoord, dat hij aanvankelijk het volste vertrouwen in B. had gehad. Daardoor was hij om den tuin geleid geworden. De officier van justitie achtte het misdrijf ernstig en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. Een nummerbewijs affaire. De garagehouder C. M. uit Opmeer had op 20 Juli j.1. voor den politierechter terecht gestaan en was toen bij verstek veroordeeld tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Ver dachte bleek nl. een wegenkaart te hebben aangevraagd op het nummerbewijs van zijn zwager en had daarbij de kaart op zijn naam laten zetten. Aangezien M. de straf te hoog vond was hij van het vonnis van 20 Juli in verzet gekomen. De officier van justitie, die geen nieuwe gezichtspunten kon aanmerken, eischte be vestiging van het vonnis. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hechte nis. Arbeidersbond benadeeld. De arbeider W. Z., uit Opperdoes, had ge durende eenigen tijd gefungeerd als pen ningmeester van den Nederlandschen Chris- telijken Landarbeidersbond. Hiertoe had Z. de contributiegelden te innen en af te dragen aan het hoofdbestuur te Utrecht. Aangezien Z. evenwel zelf in financiëele moeilijkheden was geraakt was door hem een bedrag van ca. 57 niet afgedragen. De getuige M. Ruppert, hoofdbestuurder van den Ned. Christ. bond van Landarb. te Utrecht verklaarde dat hij de onregelmatig heden ontdekt had. Verdachte had reeds een deel van het tekort betaald en zich be reid verklaard het resteerende deel i„ mijnen van 1 maand af te lossen Op grond van den betoonden goeden door verdachte adviseerde het recla ringsrapport tot een voorwaardelijke Eisch 4 maanden voorwaardelijke eevat genisstraf met een proeftijd van 3 jaar Uit spraak 3 maanden voorwaardelijke gèvan genisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Een woest heerschap De bakkersknecht Joh. Corn. R. uit d Helder had op 1 Maart in Musis Sacrum te den Helder moeilijkheden gekregen met den winkelbediende G. C. Leen, eveneens wo nende te den Helder. Het bleek dat Leen aan het tafeltje van verdachte was komen zitten, iets wat R. in het minst niet beviel Zoo sterk werd zijn verkropte woede dat hij op een gegeven oogenblik Leen met stoel en al omver gooide en hem met een geweldigen slag vrijwel de geheele boven kaak demonteerde. Vijf tanden waren ten minste later teruggevonden. De verdachte, die zich wat het geldelijke deel betreft bereid had verklaard alle geleden kosten te vergoeden, wekte ter terechtszitting sterk den indruk zijn vroege- ren tegenstander wederom te lijf te willen, aangezien deze volgens hem niet de waar heid zou hebben gesproken. Deze houding maakte het er voor hem niet veel beter op aangezien de politierechter den eisch die 40 of 20 dagen luidde, omzette in 50 of 25 dagen, plus 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Een zedendelict De bakkersknecht A. M. te Heiloo had zich op 19 Maart j.1. schuldig gemaakt aan openbare schennis der eerbaarheid. Deswe ge werd hij veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Burgemeester beleedigd. De landbouwer H. K. wonende te Aven- horn had zich tegenover den gemeenteveld wachter J. Warrink te Avenhorn beleedi- gend uitgelaten aan het adres van burge meester J. de Groot te Avenhorn. Het gedraai van verdachte in zijn zaak baatte hem niet erg zoodat de politierechter ook in zijn zaak den eisch die f 15 of 10 da gen luidde verhoogde met 1 maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van 3 jaar. Zijn buurvrouw beleedigd. De niet verschenen verdachte Joh. Mart J. uit Nieuwe Niedorp had zijn buurvrouw mej. P. Takken tijdens een minder vriend schappelijk buurpraatje o.m. toegevoegd: „Slecht kreng". Eisch 20 of 10 dagen hechtenis. Uit spraak 12 of 8 dagen hechtenis. Een oneerlijk verzekeringsagent. De kruidenier Th. Joh. I. te Alkmaar, destijds verzekerings-agent der verzeke- rings-maatschappij Victoria, had bij den heer N. M. Min, beambte bij het Prov. Waterleiding-bedrijf te Bergen, uit hoofde van zijn beroep een bedrag van 40 ont vangen en dit niet aan zijn maatschappij afgedragen. Ook hier bleek dat de verdachte zelf in financieele moeilijkheden was geraakt en zich daartoe de gelden bestemd voor de maatschappij waaraan hij als agent was verbonden had toegeigend. De getuige H. Stoffers, inspecteur der Victoria Verzekerings Mij. te Alkmaar, ver telde dat verdachte reeds een gedeelte van het ontvreemde bedrag had afbetaald en had toegezegd het resteerende deel ook nog te zullen terugbetalen. Eisch 4 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform. Slecht beloonde hulpvaardigheid. Mej. A. M. Timmer, wonende te Alk maar, had in een opwelling van goedhartig heid den koopman Th. C. H. uit Alkmaar, toen deze haar om een beetje water vroeg, eveneens een kopje koffie aangeboden. Haar goedhartigheid werd evenwel heel slecht beloond want van een paar minuten dat de weduwe Timmer afwezig was maak te de verdachte gebruik om zich een porte monnaie inhoudende ca. 7.50 toe te eigenen. Verdachte vertelde dat hy het geld ge bruikt had om een schuldeischer te betalen. Een deel ervan had hij al eerder aan de wed. Timmer terugbetaald en de rest werd door hem in termijnen betaald. Getuige J. A. Netten, ambtenaar der r. k. reclasseering adviseerde tot het opleggen van een voorwaardelijke gevangenisstraf. Eisch 2 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. Uitspraak 4 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. Gevischt zonder vergunning. De veehouder P. E. uit Winkel had zon der dat hy daartoe vergunning had gekre gen in de maand Juni aalfuiken gezet in vischwater dat door een ander was gepacht. Hoewel de fuiken geen visch haddev bevat kostte hem deze affaire f 20 of 10 dagen hechtenis. Onfortuinlijk kermisreiziger. De kermisreiziger T. Kr., zonder vaste woonplaats, zag gedurende het afgeloopen kermisseizoen, in casu op 24 Augustus op n balustrade van de Overdekte een dames taschje liggen. De verleiding bleek hem te sterk te zyn en hij annexeerde acuut een portemonnaie en een doosje sigaretten. De portemonnaie, die toebehoorde aan mej. P. M. Raat,, kapster te Alkmaar, bleek ca. 70 centen te bevatten en het doosje 13 si garetten. Het ongeluksgetal bleek zijn fa tale uitwerking niet te missen want de of ficier eischte tegen Kr. die reeds eerder een soortgelijk misdrijf bleek te hebben begaan, een gevangenisstraf voor den tijd van maanden. De verdediger, .mr. Schuurman, achtte ae gevraagde straf veel te hoog. In de eerste plaats had verdachte getoond op den goe den weg te zijn aangezien hy sinds>1931acn niet aan een dergelijk misdryf had schuld g gemaakt. Het achterlaten van een taschj op een dergelijke plaats noemde spreke de beste gelegenheid om een dief te m Pleiter drong met klem aan op e mente subs. een voorwaardelyke straf. Uitspraak maanden gevangenisstr

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8