De burgeroorlog in Spanje. De inname van Irun. Paardenmarkt te Eist. Wat er van Irun is overgebleven. - De door de nationalisten op de Spaansche regeeringstroepen veroverde stad, onmiddelijkna de inname. Van de meeste gebouwen is niet meer dan een puinhoop over Halfweg den Afsluitdijk is op de oude zandplaat, de zgn. .Oude Zeug* een groote opslagplaats gebouwd voor het hooi en stroo, det uit de Wieringermeer wordt aangevoerd. Deze overdekte opslagplaats, die 113 M. lang en 26 M. breed is, is een der grootsten op dit gebied in ons land De inname van Irun door de Spaansche nationalistische troepen. De nationalistische vlag wordt door de soldaten in de veroverde stad geheschen Richman en Merrill, de twee Ameri» kaansche oceaanvliegers, bij hun aan» komst op Le Bourget, van welk vlieg» veld zij sullen starten voor hun retour» vitte ht Bij hun terugtocht uit Irun, vluchtend voor de nationalisten, hebben de Spaansche regeeringstroepen de stalen brug nabij de stad opgeblazen, teneinde den opmarsch der opstandelingen te vertragen Tengevolge van den storm werd Maandag het water in het Buiten IJ buiten de sluizen gestuwd, waardoor booten en vischfuiken grootendeels droog kwamen te liggen Jeugdige zangeresjes voor de microfoon op de radio- tentoonstelling te Berlijn Een radio-foto van de noodlanding, welke mevr. Markham met haar vliegtuig, na vanuit Engeland den Oceaan te zijn overgestoken, op het Cape Breton eiland moest maken De traditioneele najaars-paardenmarkt te Eist in de Betuwe is Maandag gehouden. Een overzicht van de aangevoerde exemplaren

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9