Tandarts BOERS nette MEISJES. ITüïshoudster welbespraakt persoon VERTEGENWOORDIGER. KOOPMANSHUIS, In de Lippische hoofdstad, PRIMA COLPORTEUR De residentie Detmold. tste berichten Advertentie* praktijk hervat 11 September. RUWH. FOX, Hoe het groote nieuws ontvangen werd. De prins in een pension te Zwollerkerspel. Benno telefoneerde naar het Loo. mST" j10 '36- RINGERS Chocolade fabriek vraagt K. MANTEL. De Haagsche Crt. heeft Dinsdag onmid dellijk na het bekend worden van de vorste lijke verloving een verslaggever naar Det mold gestuurd en deze schrijft uit de Lippi sche residentie o.m. het volgende aan zijn Detmold, typisch kleine residentie. Detmold is een typisch kleine residentie. De stad heeft 19.000 inwoners, maar beschikt bijvoorbeeld over een theater, waarop me nige groote Nederlandsche stad trotsch zou zjjn en waarin geregeld door eigen Detmol- der beroepsgezelschappen opera's, operettes en tooneelstukken worden opgevoerd. Det mold is, dank zij den kunstzin der vroegere vorsten, een kunststad bij uitnemendheid geworden en onmiddellijk na Berlijn wordt meestal Detmold bezocht door de groote ar- tisten, die een tournee door Duitschland maken. Zeer fraai van bouw is het stadje. En wie niet mocht weten, dat hij zich hier in een voormalige residentie bevond, die zou het zien binnen enkele minuten. Alle winkels bijna dragen het predicaat „Hof...." De een is hof-fotograaf, de ander hof-kruide nier, zijn voornaamste concurrent is het ook en de vorstelijke familie moet wel buitenge woon onbevooroordeeld geweest zijn bij het kiezen van haar leveranciers, want het aan tal hof-leveranciers is letterlijk ontelbaar. Ook afgezien van de winkels, draagt Det mold echter het karakter van een residentie. Er wonen talrijke gepensionneerde ambte naren van hoogen rang, de bevolking telt vele leden van oude en roemruchte geslach ten, nog altijd is er in deze kleine stad een garnizoen. Het residentiekarakter is onmis kenbaar. Spreekt men met inwoners van Detmold over het voormalige vorstenhuis, dan hoort men niet anders dan met groote sympathie, met warme genegenheid over de leden er van spreken. Speciaal voor den ouden vorst Leopold, den laatsten regeerenden telg van zijn geslacht, heeft men nog steeds een rui me plaats in zijn hart open gelaten. Geen wonder dus, dat de vorst nog steeds, al re geert hij dan ook niet meer, een vooraan staande plaats bekleedt in Detmold. Bij geen plechtigheid ontbreekt hij en in tal van lichamen heeft hij zitting. De revolutie van 1918. Maar hoe kon het hier in Lippe tot een revolutie komen in 1918? vragen we aan een Lippischen redacteur, dien we al spoedig hadden getroffen. Och, luidde het antwoord, het was toen overal revolutie en men deed hier dus ook mee. Maar het duurde toch lang, eer men daartoe overging, want het merkwaardige feit deed zich voor, dat eigenlijk niemand den moed had om vorst Leopold mede te deelen, dat hij moest aftreden. De eene krantendirecteur was Hofrat en de andere ook, en zoo was het met vele vooraanstaan de persoonlijkheden. Het was ook wel een beetje dwaas, dat een Hofrat den vorst zou gaan zeggen, dat hij moest aftreden. Ten laatste trad de vorst af, gedeeltelijk uit eigen beweging, gedeeltelijk zwichtend voor drang, die van buiten af op hem werd uitgeoefend. Maar hij is ook daarna een centrum gebleven, een persoonlijkheid, waarmede steeds ernstig rekening wordt ge houden. We treffen wat later een oud-strijder, het IJzeren Kruis op de borst. Hij heeft tijdens den wereldoorlog gediend bij de uit Det mold afkomstige troepen. Ook hij gewaagt met veel warmte van vorst Leopold en ver haalt, hoe in 1918, in de gure December maand van dat jaar, de Detmolder troepen terugkeerden van het front. Vermoeide troe pen, ondervoede soldaten, een verslagen le ger, dat zich toch zoo heldhaftig had ge weerd. Het kwam thuis in een land, dat ten prooi was aan een revolutie. En weet u, zoo vraagt de oud-front strijder, weet u wat de troepen het allereerst deden? Defileeren voor het slot van den af- gezetten vorst, die voor een der vensters van zijn slot den voorbijmarsch gadesloeg! ^egt dat niet voldoende, hoe groot de sym pathie was? Hoe het nieuws in Detmold werd ontvangen. De troonsafstand heeft, zooals gezegd, de belangstelling en het medeleven van de be woners van het vorstendom Lippe-Detmold voor hun vorstenhuis niet doen verdwijnen. Vooral in Detmold zelf leggen de bewoners de grootste interesse voor het wel en wee van de vorstelijke familie aan den dag. Dientengevolge werd de tijding van de ver loving van de Nederlandsche kroonprinses niet minder dan een sensatie voor de kleine residentiestad aan den voet van het Teuto- burger Woud. Al heeft prins Bernhard Leo pold niet in Detmold gewoond, hij was toch voor velen een bekende verschijning, want teer dikwijls bracht hij zijn vacanties door de prachtige omgeving van het voorva derlijke slot De voor twee jaar gestorven vader van den verloofde van onze prinses was in Detmold een zeer populaire, geliefde verschijning. Toen zijn stoffelijk hulsel in de stadskerk van Detmold in den familie grafkelder werd bijgezet, treurde de geheele bevolking. De tijding van prins Bernhard's ver loving werd eerst laat in het Lippische land bekend. Pas om 2 uur in den mid dag vernam de bevolking de heuglijke tijding door de radio. Couranten ver schijnen in Detmold eerst des morgens, zoodat die het verrassend bericht eerst Woensdagmorgen konden brengen. De bulletins, welke de Lippische bladen uitgaven, verschenen ook eerst in den namiddag. Het bericht van de verloving heeft op de bevolking van het vroegere vorstendom, thang de Vrijstaat Lippe, een bijzonder gun- stigen Indruk gemaakt. Men is algemeen van oordeel, dat het een groote eer is, dat d« naam Lippe zal worden verbonden aan een der oudste vorstenhuizen van Europa. Sensatie op het slot. De verlovingstijding veroorzaakte op het slot niet minder dan een sensatie. Alleen vorst Leopold, het hoofd der familie, is op de hoogte van de komende gebeurtenis ge weest. Maar verder was niemand op het slot in kennis gesteld van de op handen zijnde verloving. Het bericht was oorzaak van een groote opschudding onder alle slotbewoners, van hoog tot laag, aldus vertelde ons de eer ste kamerheer, met wien we een kort onder houd hadden. Men achtte deze verloving, al dus drukte hij het uit, van „Welterschiit- ternder Bedeutung". Nederland toch is een land van beteekenis en zijn vorstenhuis staat in zeer hoog aanzien. Dat een prins uit het Huis van Lippe de eer waardig is gekeurd om te worden opgenomen in een koningshuis, is een gebeurtenis, waaraan taien in de residentie van Lipp% de aller grootste beteekenis hecht. Het is een onder scheiding voor de vorstelijke familie, haast te hoog om waar te zijn, aldus drukte de hofdignitaris zich uit. Het Huis van Lippe- B-esterfeld is er op een buitengewone wijze door in aanzien gestegen. Men raakt er in hofkringen te Detmoid maar niet over uitgesproken, dat men het groote nieuws zoo lang geheim heeft weten te houden. Niemand heeft er cok maar iets van geweten, terwijl juist in deze omgeving zeer dikwijls werd gesproken over de even- tueeie verloving van de Nederlandsche prin- res. Dat een prins van Lippe zou worden uitverkoren, was voor allen een «er satie van de eerste orde. Vorst Leopold heeft al les strikt geheim gehouden. Niemand heeft ook maar de geringste aanwijzing van hem gekregen, hoewel hij, nadat het nieuws be kend werd, onmiddellijk heeft toegegeven, dat hij vanzelfsprekend tot de weinige inge wijden behoorde. Een telegram van gelukwensch. Onmiddellijk nadat het officieele be richt van de verloving was verschenen, heeft vorst Leopold een telegram van gelukwensch aan het jonge paar gericht Men verwacht m hofkringen te Det mold, dat prinses Juliana en prins Bernhard over niet al te langen tijd een bezoek zullen brengen aan het slot Det mold. Dit schrijft de traditie n.L voor en daarna zal vorst Leopold als het hoofd der familie zur Lippe-Biesterfeld een bezoek bij H.M. de koningin afleg gen. Hoe men den prins karakteriseerde In het Hof te Detmold spreekt men nog altijd met de allergrootste waardeering over den ontslapen broeder van den vors»., den vader van den toekomstigen prins-gemaal der Nederlanden. Hij was een buitengewoon innemend man, een echte officier, maar te vens iemand, die een groote belangstelling had voor allerlei dingen, welke voor het land van beteekenis waren, zooals de land bouw, waarvoor hij zich zeer in het bijzon der interesseerde. Zijn zoon, de verloofde van prinses Julia na, is in veel dingen zijn evenbeeld. Hij is iemand met een bewonderenswaardig ka rakter en bovenal een jongeman, die over een zeer groote ontwikkeling en een helder verstand beschikt. Het heeft in Detmold steeds de aandacht getrokken, dat prins Bernhard zoo enorm veelzijdig is. Zijn scherp inzicht dwingt de grootste bewonde ring af. Men steekt het iu Detmold niet on der stoelen en banken, dat het juist aan de voortreffelijke eigenschappen van den prins te danken is, dat hij is uitverkoren voor een zoo uitzonderlijke positie als die van den prins-gemaal. Men spreekt er openlijk over, dat men er vast van overtuigd is, dat H.M. de koningin een man voor haar dochter heeft gewenscht, die over voortreffelijke eigenschappen zou beschikken. Van prinses Juliana weet men, dat zij een jonge vrouw is, die allen voor zich inneemt door haar eenvoud en hartelijkheid. Ook in hofkringen te Detmold weet men geen antwoord te geven op de vraag, waar de prinses en prins Bernhard elkaar voor het eerst hebben ontmoet. Men verdiept zich slechts in gissingen en ook daar spreekt men over de mogelijkheid, dat dit is ge beurd tijdens het verblijf van H.K.H. te Gar- misch-Partenkirchen tijdens de Winterspe len. Na den dood van zijn vader heeft, aldus deelde men ons te Detmold nog mede, prins Bernhard het goed te Reckenwalde bij Zül- lichau beheerd. Den laatsten tijd vertoefde hij te Parijs om zijn kennis van het Fransch te vergrooten. Vorst Leopold staat hem bij alles met raad en daad bij. Te midden van sappige, groene wei den en hooge bosschen ligt het voor malige oude landgoed „Frisia-State". De groote, ruime villa, thans ingericht tot pension, heeft onbewust de eer ge had een thuis te bieden aan ^>rins Bern hard, die het is wederom een ver rassing Nederland reeds lang kende, vóór Nederland hem kende. Immers nu blijkt, dat de prins tijdens de Pinksterdagen bijna een week doorbracht in ons land. Het is nu ook duidelijk, dat de jonge verloofden elkaar reeds lang kenden. Nog prettiger is het te moeten zeggen, dat de vroolijke jongeman, die met den groen teboer in Zwollerkerspel een gesprqk aan knoopte, met den melkboer een praatje maakte en den buurman goeden morgen wenschte, geen gelegenheid liet voorbijgaan zijn aanstaande verloofde, die op Het Loo vertoefde, zooveel mogelijk te bezoeken. En bestond daarvoor geen gelegenheid, dan greep hij het moderne communicatie middel, de telefoon, om toch zooveel moge lijk met haar in contact te blijven. Op den Donderdag voor de Pinksterdagen stopte voor Frisia-State een groote Duitsche wa gen. De heer H. Remmerde, die het be heer over het pension voert, begreep onmiddellijk, dat er hoog bezoek op komst was. Uit den wel zes meter lan gen auto sprong een jongeman. Zijn bezoek was reeds aangekondigd door den vasten gast van het pension, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek, en als diens vriend werd hij dan ook beschouwd, twee koffers werden uit den auto ge haald, maar de onbekende, die zich niet nader bekendmaakte, wenschte pertinent niet, dat zijn bagage door het meisje naar zijn kamer gebracht werd. Hij nam zelf de koffers en snelde de trappen op naar zijn kamer. De kamer van Prins Hendrik. De prins kon niet weten, dat in diezelfde kamer aan de achterzijde van Frisia-State vele malen Prins Hendrik had gelogeerd. Het groote vertrek met het fraai geschil derde plafond en den marmeren schoor steen is vrijwel hetzelfde gebleven als toen het huis in het bezit was van baron De Vos van Steen wijk, die menigmaal hier Prins Hendrik ontving. Een wel zeldzame speling van het lot. Prins Bernhard had ternauwernood zijn koffers neergezet, of hij snelde naar de hal, waar hij den heer Remmerde vroeg een telefoonnummer in Apeldoorn aan te vra gen. Deze was niet weinig verbaasd, toen hij een stem hoorde, die zei: koninklijk paleis Het Loo. In de beste stemming gebruikten de beide vrienden het diner en aanstonds verwierf de nieuwe gast de genegenheid van allen, die met hem in contact kwamen. Hij prees het eten, bewees bij de bedie ning kleine attenties en was zoo opgewekt, dat hij weldra allen daarmee in de beste stemming bracht Ternauwernood was de koffie geserveerd, of een kleine wagen werd voorgereden en prins Bernhard begaf zich full speed op weg naar, achteraf begrijpt men het nu, Het Loo. Vrijdagmorgen na het ontbijt gunde de prins zich al evenmin veel tijd. Weer ver toefde hij den geheelen dag bij de Prinses, waarmede hij reeds 's morgens getelefo neerd had. Als 's morgens de thee op zijn kamer werd gebracht, vond het kamer meisje hem soms, steunende op de venster bank, droomend uitziende over de velden met het bonte vee. Soms ook las hij in een der vele boeken, die hij had meegebracht. Intussehen had de jongeman men wist nog steeds niet wie hij was, al begon men allengs iets te vermoeden de harten van alle buurtbewoners veroverd. Hij wandelde in den tuin met den heer Remmerde, legde den bakkersjongen het mechanisme van zijn auto uit, sprak met den groenteboer en het is geen wonder, dat nu geheel Zwolle met een zekeren trots over hem spreekt als „onze prins". Het is niet alleen trots, maar ook blijdschap, die in hun stemmen klinkt Want heeft men prins Bernhard niet op een zeer ongezochte wijze van dichtbij als een „mensch" leeren kennen. (Tel.) NOG EEN TELEGRAM AAN H. K. H. Het Nationaal Jongeren Verbond afd. Alkmaar zond het volgende telegram aan H. K. H. Prinses Juliana. Namens bestuur en leden der afdeeling Alkmaar van het Nationaal Jongeren Ver bond bieden wij Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig onze hartelijke gelukwensch aan. (w. g.) H. BOOMGAARD, voorz. (w. g.) A. C. M. BAAS, secr.esse. DE VORSTELIJKE VERLOVING OP DE DE RECHTBANK HERDACHT. Op de hedenmorgen gehouden civiele rechtszitting is de verloving van Prinses Juliana in enkele korte redevoeringen her dacht. Na den president mr. J. G. Holsteijn, heeft de officier van justitie mr. E. H. Hij mans gesproken, waarbij mr. W. C. Bosman, namens de balie zich heeft aangesloten. (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Ingekomen is officiëele mededeeling der verloving van H. K. H. prinses Ju liana. De voorzitter heeft namens de Kamer deze koninklijke boodschap beantwoord met een schrijven van gelukwensch. Aan de orde is de interpellatie van den heer de la Bella (S. D. A. P.) met betrek king tot de wijziging in de steunver- leening. De heer de la Bella (s.d.) wijst op het ernstig karakter der mededeeling van den minister van Sociale Zaken aan de ge meenten, waardoor meer dan honderd duizend personen worden gedupeerd. Hoe is de minister er toe kunnen komen? De grens der mogelijkheden is over schreden. Spreker keurt het af, dat de maatregel is aangekondigd en ten deele toegepast in de reces-periode der Tweede Kamer. Ook begrijpt spr. niet dat de minister een al- gemeene verlaging der huren zal berei ken door meer toe te geven aan het vrije spel der maatschappelijke krachten. Als men werkelijk huurverlaging wil, zal men met heel andere maatregelen moeten komen. Spr. beroept zich op voor beelden uit verschillende plaatsen. Het aantal leegstaande woningen is veel te gering voor het beoogde doel. Spr. komt tot negentigduizend gevallen, waarin men geen andere woning zal kunnen krijgen en wat zou men eventueel bouwen? crisis woningen, voor dertig of veertig jaar? Er is meermalen een tendenz aange troffen, om de zwaarst getroffenen aan te tasten, doch zoo grof als nu, nooit tevo ren. Onder het beleid van dezen bewinds man begint men den last' te leggen op de werkloozen. Er is geen houvast bij de toepassing der regeling. Blijkbaar heeft men geen denkbeeld van de positie der werkloozen, die nu weer worden geplaatst tusschen de regeering en de huiseigena ren. Doel is: de huurtoeslag moet weg. Ons volk betaalt 52 pet. der belastingen aan indirecte belastingen, den landbouw steun niet medegerekend. Men berekene eens, hoeveel de werkloozen medebetalen aan den crisissteun-. Spr. schetst het lot van de meeste werkloozen. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL Radio-uitzending, Van de plechtigheid der opening van de nieuwe zitting der Staten Generaail zal de A.V.R.O. aanstaanden Dinsdag weer een radio-verslag uit zenden. De heer D. Hans zal als hoofd-reporter fungeeren, terwijl dit maal ook op een enkel punt van den weg, dien de stoet volgt, een verslag gever zal worden geplaatst. Ook de troonrede, door H. M. de koningin uit te spieken, wordt wederom uitge zonden. Het verslag wordt doorgezon den naar de beide Indiën. 's Avonds 10 uur zal de heer D ans, eveneens voor de A.V.R.O.-mi crofoon, een overzicht geven van den inhoud der millioenen-nota. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Hedenmiddag te omstreeks kwart over twaalf is een felle brand uitgebroken in pand 52 aan de Baan te Rotterdam, waar in gevestigd is de rubber- en lompenop- siagplaats van Gompel's goederenhandel De brand werd ontdekt op het oogen- fciik dat het personeel schafte. De felle rookontwikkeling groote zware rookwolken cieven over de stad maakte het aanvankelijk voor de brand weer, die onmiddellijk met veel materiaal uitrukte, uiterst moeilijk, de vuurhaard te ontdekken. Spoedig bleek echter, dat de brand het felst woccde in het achterste gedeelte van het gebouw, dat onmiddellijk grenst aan den achterkant van de huizen van den Schiedamschedijk. Ook de cho coladefabriek van de firma Ringers, die zich er vlak naast oevindt, liep groot ge vaar. Met een twintigtal stralen, w.o. er tien waren van de motorspuiten, welke werkten aan de zijde van de baan zoowel als aan den Schiedamschedijk, heeft de brandweer het vuur bedwongen. Het spreekt vanzelf, dat de publieke belang stelling op dit drukke uur van den dag bijzonder groot was, temeer, waar aan vankelijk het gerucht liep, dat het groote pand van „De Bijenkorf' in brand stond. DE VACANTIEREIS VAN KONING EDWARD. Koning Edward VÜI heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan bondskanselier Miklas. Het gesprek van de beide staats hoofden duurde een half uur. NOODWEER BOVEN SMYRNA. Groote schade aan druivenoogst aangericht. Boven Smyrna heeft een orkaan gewoed, welke de helft van den druivenoogst heeft vernietigd, zoomede 65.000 zakken krenten, welke voor uitvoer gereed lagen. De schade is geweldig. Ook andere deelen des lands zijn door het noodweer getroffen. DE BEWAPENINGSWEDLOO. Uitbreiding van het Oostenrüksche bondsleger. Een officieel communiqué deelt mede, dat de spanning in Europa Oostenrijk genood zaakt heeft zijn bewapening te completee- ren. Dat brengt nieuwe begrootingslasten mede. Het is natuurlijk, dat men de andere terri toriale organen zal dwingen bij te dragen tot de voltooiing der bewapening door een soort contributie tot de nationale verdedi ging te heffen. VREES VOOR ONGEREGELDHEDEN IN NICARAGUA. Tenzij de Vereenigde Staten er, evenals in 1932 in zullen toestemmen toezicht te hou den op de in December a.s. te houden ver kiezingen voor het presidentschap, zal het volgens de vroegere president van Nicara gua Chamorro in dat land tot een burger oorlog komen. POLITIEKE BOTSINGEN IN GEORGIE. Eenige personen werden gewond en vijf anderen, naar het schijnt manschappen van de nationale garde, werden Dinsdagavond gearresteerd bij ongeregeldheden welke zich te Dalton hebben voorgedaan, nadat de gouverneur van Georgië, Talmadge, een redevoering had gehouden. TJALK VASTGEVAREi Hedenochtend omstreeks half elf is een tjalk in de opening van de Schipbrug in de ankers van de brug vastgevaren. Zoo wel het verkeer te water als dat te land ondervond dientengevolge ongeveer een uur vertraging. De stremming had op den drukken Zutphenschen marktdag tenge volge, dat lange files vrachtauto's aan bei de zijden van den IJsel stonden te wachten. De autobusdiensten waren eveneens door de stremming ten zeerste gehandicapt. Getrouwd Mr. I. D. ROOS en Mr. ANTIE STROINK. De Heer en Mevrouw ROOS—STROINK danken, mede namens wederzijd- sche families, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. gevraagd bij Wedn. met 1 kind (P.G.), leeftijd 2540 jaar bij Jn. KLERK, Hens broek. Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders en Grootouders B. R. TENKINK en O. TENKINK LAST den 24 September a.s. hunne 40-jarige Echtvereenlging te her denken. Hunne liefhebbende kinderen, en kleinkinderen. Receptie Donderdag 17 Septem ber van 7H9Vi uur Kennemer- straatweg A 69. Heden overleed, nè een langdurige ongesteldheid, nog geheel onverwacht, onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, QEERT HOLLE, in den ouderdom van bijna 70 jaar. Alkmaar, I. HOLLE—BAKKER. A. M. HOLLE. M. J. HOLLE. Hoorn, H. J. RIJSWIJK— HOLLE. P. RIJSWIJK. IDA, PIET en GEERT.' Alkmaar, 9 Sept. 1936. Rijksstraatweg A 78. Geen toespraken. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf het sterf huis nam. twee uur. WEGGELOOPEN zwart dek met gele kop en witte pooten, belooning voor vinder. Adres Muziektuin Alkmaar. Gevraagd met goed voorkomen en beschik» kende over flinke verkoopcapaci teit om op te treden als Reiziger bij winkeliers. Routine en onbe sproken gedrag vereischt. Br, fr. letter N 582 bureau van dit blad. Direct gevraagd voor het aanwerven van abonne menten op populaire tijdschriften. Vast loon en provisie. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder letter R 585 bureau van dit blad. REIZIGER. Tabaksfabriek zoekt bekwaam Br. letter M 581 bur. v. d. blad. TE KOOP: Een zeer veel ruimte biedend grootte pl.m. 300 M^., met ruime woning en tuin. Zeer geschikt voor veel ruimte behoevende zaak. Het pand verkeert in prima staat en is gelegen aan groot vaarwater b|j de Kaasmarkt te Alkmaar. Brieven onder letter S 586 bur. van dit blad. Ondergeteekende maakt aan de cliëntèle bekend dat hij sinds Februari 1936 zijn Timmer zaak heeft overgedaan aan den Heer Wm. BARTEN en kan deze mO ngustheid aan bevelen, In dank. - Hoogachtend, Mij refereerende aan boven staande annonce, beveel ik mij beleefd in Uw gunst en recom mandatie aan voor het uitvoeren van alle timmerwerken. Vlugge afwerking en billijke conditiën. Hoogachtend, Wm. BARTEN. Voorloopig adres Molenbuurt 12. Werkplaats Oudegracht 113.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3