^Binnenland PROFESSOR SLIM EN ZOON Nederland en de Spaansche burgeroorlog. fraude gepleegd door personeel van kleurenpracht 2. de arrestatie van den heete thee gedronken. Tweejarig kindje aan de gevolgen overleden. Verkeersongelukken. pe regeeringspersdienst verneemt, dat de - nsche regeering heeft medegedeeld, den ensch te hebben, de nota's te publiceeren, Welke zij heeft ontvangen van de verschil lende regeeringen naar aanleiding van de Hoor de Fransche regeering ondernomen stappen om te geraken tot een algemeene stopzetting van vervoer van wapentuig naar Spanje. Namens de Nederlandsche regeering jS daarop geantwoord, dat harerzijds geen bezwaar bestaat tegen openbaarmaking van He betreffende nota der Nederlandsche regeering, waarvan de zakelijke inhoud reeds op 27 Augustus j.1. ter beschikking van de pers is gesteld. De regeeringspersdienst stelt thans hierbij Hen bladen den volledigen tekst in vertaling ter beschikking, desgewenscht voor onver wijlde openbaarmaking, van de verklaring van de Nederlandsche regeering, in afwach ting van de Fransche regeerings-publicat.e, welke zeer spoedig te verwachten is. „Mijnheer de zaakgelastigde, Ik heb de eer u mede te deelen, dat de Nederlandsche regeering, de tragische gebeurtenissen, waarvan Spanje het tooneel is, betreurend; bezield met den wil om iedere verwikke ling die de handhaving der goede verstand houding tusschen de volkeren zou kunnen schaden* te vermijden; in verband hiermede 't nut erkennend van een gemeenschappelijke houding tegenover den uitzonderlijken toestand in Spanje; gezien de verklaringen tusschen de Fran sche en Engelsche regeeringen gewisseld op 15 Augsutus j.1., blijk gevende van den wil van deze regeeringen om den directen of indirecten uitvoer, den heruitvoer en der, voorvoer met bestemming naar Spanje, de Spaansche bezittingen of de Spaansche zóne van Marokko, te verbieden van alle wapens, munitie en oorlogstuig, zoomede van gemonteerde of gedemonteerde vlieg tuigen en alle oorlogsschepen; verklaart, met ditzelfde doel de noodige beschikkingen te hebben getroffen, opdat de vergunningen die volgens de Nederland sche wetgeving vereischt zijn voor den uit voer en doorvoer van vuurwapens of de samenstellende deelen van vuurwapens, zoo mede van munitie en haar samenstellende deelen, als bedoeld in de wet van 7 Juni 1919, gewijzigd bij de wetten van 29 Juni 1925 en van 8 Juli 1932, geweigerd worden wanneer deze artikelen bestemd zijn voor Spanje. Dit verbod geldt eveneens wanneer het vergunningsaanvragen betreft voor den uftvoer of doorvoer van genoemde artikelen uit hoofde van reeds gesloten of loopende ffrereenkomsten. Wat de vliegtuigen betreft, zal de Neder landsche regeering, die den verkoop van vliegtuigen, behoorend tot de voorraden van den staat of van de K.L.M., voor uitvoer naar Spanje niet toelaat, blijven gebruik maken van de haar ten dienste staande middelen om overdracht van Nederlandsche vlieg tuigen met bestemming naar Spanje te ver hinderen. De Nederlandsche regeering heeft deze beschikkingen genomen in de verwachting, dat de andere betrokken regeeringen over eenkomstige maatregelen zullen toepassen". Bij het sluiten van de kassa's op Kleuren pracht 2 in het Vondelpark te Amsterdam na afloop van de feestelijkheden is gister avond het geheele personeel, dat aan d;e kassa's dienst doet, benevens de controleurs, door de politie in hechtenis genomen. Dit geheele personeel, 13 personen, werd verdacht zich reeds geruimen tijd aan frau de te hebben schuldig gemaakt. Door een handigheidje bij het afscheuren der verkochte entreebewijzen door den con troleur keerden, wanneer een groep bezoe kers binnenkwamen, weer enkele van die kaartjes bij den kaartverkooper terug en werden door hem ten tweede male uitgege ven en de opbrengst van die opnieuw gege ven kaartjes verdween in de zakken van 't personeel, dat uitsluitend uit werklooze jongelui bestond. De recherche had al een aantal dagen ge controleerd en gisteravond laat is ingegre pen. De dertien jongelieden werden naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar zij nog vannacht aan een verhoor zijn onder worpen. Bij enkele van hen werden bij fouilleering de overtuigende bewijzen ge vonden. Hedenmorgen zijn eenige van deze jonge heden weer op vrije voeten gesteld, omdat dc politie van hen de overtuiging heeft ge kregen dat zij onschuldig zijn aan deze knoeierijen. Negen blijven in arrest. Hoe Poot het bedrag is dat zij in hun zak heb- ®en gestoken is onbekend. Wachtmeester der koninklijke MARECHAUSSEE. Omtrent de arrestatie van den wacht tester der Kon. marechaussee, A. van der W, gestationneerd te Geffen, ter zake van et plegen van ontuchtige handelingen met friinderjarigen, vernemen wij nader, dat van der w„ die den bijnaam van King Kong bad. een rol speelde bij de opheldering van 'verse Ossche strafzaken. Na door den officier van justitie te s Her- °genbosch, die deze arrestatie gelastte, te ?}>n gehoord, is de wachtmeester in het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch ïn- gesloten. Won .twe«J«ig kindje van een famihf; dan! 1. 111 de Reinwardstraat te A™s.e tw' eft bti het drinken van «loeiel\de het n2oodanige brandwonden bekom,eiVt WtJ? het O.L.V. gasthuis vervoerd moe Seden^" het latW CHRISTELIJKE WERKGEVERS- VEREENIGING. De algemeene vergadering van de Chris telijke Werkgeversvereeniging, in hotel „Wittefcrug" te Den Haag werd gister voort gezet. Des ochtends werd een zitting van huishoudelijken aard gehouden. De middagbijeenkomst werd bijgewoond door dr. H. Colijn, oud-voorzitter van de Chr. Werkgeversvereeniging. Met een kort woord de vergadering toe sprekend, zeide hij, dat tijden als deze wel geschikt zijn om kennis te maken met de practische moeilijkheden der economische politiek. Waar men tracht van de organisa ties gebruik te maken bij de doorvoering van noodzakelijke maatregelen, blijkt nog wel eens, dat die organisaties niet altijd even geschikt zijn, om verantwoordelijkheid te helpen dragen. De overheid moet vaak rekening houden met onderling tegenstrij dige belangen. Wanneer de handelsbalans naar een bepaald land actief is, d.w.z., dat men aan dat land méér verkoopt dan men in dat land koopt, dan kan het gebeuren, dat van gene zijde verlangd wordt, dat men er méér gaat koopen, omdat anders de im port van zijn goederen sterker zal worden ingekrompen. Het kan dan zijn, dat de over heid wordt verplicht, de productie der bin- nenlandsche artikelen te beperken, omdat méér uit het andere land moet worden af genomen. Dit is slechts één voorbeeld, doch er zijn er meerdere om aan te toonen, dat deze tijd niet geschikt is, om van overheidswege de productieregeling ter hand te nemen. Spreker achtte het een bijzonder voor recht, in Nederland te leven, waar Oranje het geheele volk, ondanks onderlinge ver scheidenheden vereenigt, waar vrijheid heerscht om organisaties te stichten van elke geestelijke schakeering. Verder werden nog toespraken gehouden door genoodigden en afgevaardigden ven bevriende organisaties, zoo door den heer Smeenk, namens „Patrimonium", die opwek te tot versterking van het Christelijk-Na- tionaal organisatieleven; door mr. van Wol- feren, directeur van het bureau voor den christelijken middenstand; door mr. Rlp, namens den christ. boeren- en tuindersbond, en door den heer H. Stapelkamp, namens het christ. nationaal vakverbond, welke laatste aandrong op uitbouw van de christelijke patroonsorganisatie ter verkrijging van een gunstige samenwerking met de christelijke werknemersvereenigingen. GOEDE VANGST VAN DE ROTTERDAMSCHE POLITIE. Aanstaande schoonzoon bleek een oplichter te zijn. De politie te Rotterdam arresteerde gis termorgen een 39-jarigen man, zonder vaste woonplaats, die wegens het plegen van een aantal oplichtingen in het Politieblad ge signaleerd stond. In den loop van den dag volgde overbrenging naar het politiebureau Adelaarsweg in Amsterdam-Noord. Op ge fingeerde wijze had de man in Maart in dit stadsdeel een meisje en haar ouders opge licht. De eerste kennismaking bracht het meisje al zeer dicht bij den jongeman, die een gunstigen indruk maakte Zes dagen later gaf hij haar reeds zijn trouwbelofte. Voorloopig werd zelfs reeds een heerenhuis in een vooraanstaande wijk in Noord ge huurd. Meubelen werden besteld en spoedig zou het huwelijk gesloten kunnen worden. Het wachten was slechts op een broer, die hem hij was werkloos aan werk zou helpen. De goedgeloovige ouders van het bedro gen meisje, dat nog steeds in zijn genegen heid vertrouwde, leenden hun a.s. schoon zoon geld. Het begon klein. Een broer van den man had een begrafenisjas noodig, waar voor hem tien gulden werd geleend. Een autorit wilde hij maken naar zijn vroegere woonplaats om het een en ander in orde te brengen. Veertig gulden moest borg gestort worden voor de te huren auto, tien gulden bedroeg de huur. Ook deze vijf tig gulden kreeg de liefhebbende man. Een gouden horloge, dat gerepareerd moest wor den, werd aan hem toevertrouwd om naar den reparateur te brengen. Doch aan alles kwam een einde. Op een gegeven moment kwam de verliefde schoon zoon niet meer terug. Men begreep met een oplichter te doen te hebben, waarna de poli tie in de zaak gemengd werd. In verscheidene plaatsen bleek de man gewerkt" te hebben en o.a. werd zijn aan houding reeds verzocht door de Groninger en Zeister politie. Toevalligerwijze kwam de Rotterdamsche politie gister met hem in aanraking wegens een lichte overtreding. Op het politiebureau bleek eerst, dat hij de langgezochte oplichter was, wiens aanhou ding verzocht werd. Nog gisteravond werd hem een verhoor afgenomen, waarin de man toegaf, geld ontvangen te hebben van de betreffende familie. Hij hield werkelijk van het meisje en zou met haar getrouwd zijn DE FRANSCHE DAG OP DE UTRECHTSCHE JAARBEURS. Als het beste antwoord, dat men in Ne derland kon geven op het organiseeren van een Nederlandschen dag, tijdens de onlangs gehouden Jaarbeurs te Parijs, hebben de bestuurderen van de Kon. Ned. Jaarbeurs gister te Utrecht een Franschen dag georganiseerd, ter gelegenheid waar van men ongeveer 50 Fransche autoritei ten en zakenlieden had uitgenoodigd om naar Utrecht te komen en daar zelf o.a. de collectieve Fransche inzending alsmede het nationale gedeelte van onze Jaarbeurs in oogenschouw te komen nemen. Het gezelschap, dat reeds Woensdag avond in de hoofdstad arriveerde, werd te drie uur gistermiddag in het admini stratiegebouw van de Jaarbeurs te Utrecht ontvangen en verwelkomd door den voorzitter, dr. F. L. Fentener van Vlissingen. Te half vijf werden de Fransche gasten in het Centraal Museum door het Utrecht - sche gemeentebestuur ontvangen. Gisteravond waren de Franschen de gasten van het Jaar beur sbestuur aan een feestdisch in hotel Des Pays Bas. Het diner werd tevens bijgewoond door den commissaris der koningin in de provincie Utrecht en den vice-consul van Frankrijk te Utrecht, alsmede door den secretaris van de Fransche legatie te den Haag, als vertegenwoordiger van den op het oogen- blik met verlof zijnden Franschen gezant. KINDER DOOR ONDERWIJZER BESMET. BU de te Zwolle plaats hebbende keuring van onderwijzend personeel, ingevolge de verleden jaar aangenomen wet, welke het keuren van onderwijzend personeel op be smettelijke ziekten voorschrijft, bleek één der onderwijzeres van een bijzondere school te Kampen lijdend te zijn aan open tuber culose aan de ademshalingsorganen. Zulks was voor de medici aanleiding om ook de kinderen van uit de klasse van den betrok ken onderwijzer aan een onderzoek te on derwerpen. 18 van de 32 kinderen reageerden positief op de hun gegeven injectie, zoodat een Röntgenologisch onderzoek noodig werd geacht. Dit laatste onderzoek heeft uitge wezen, dat geen der kinderen van de be smetting nadeelige gevolgen heeft onder vonden. De onderwijzer is een jaar ziekteverlof verleend. ROODE KRUIS-ONDERSCHEIDINGEN. Uitgereikt door prinses Juliana. Hedenmorgen werden door H. K. H. prinses Juliana als voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis ten gebouwe van het hoofdbestuur met een toepasselijk woord van dank onderscheidingen uitge reikt aan een aantal personen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt in verband met de uitzending der Nederlandsche Roo de Kruis-ambulance naar Ethiopië. Het kruis van verdienste ontvingen de volgende heeren: jhr. dr. J. Loudon te Parijs, W. Ruys te Rotterdam, B. E. Ruys te Noordwijk, Ph. Mees te Rotterdam, G. J. M. Moussault te Wassenaar, J. F. van Hengel te Amsterdam, A. van de Nadort te Rotterdam en H. A. F. Könings te 's-Gravenhage, terwijl het portret van de prinses, met naamteekening, in zilveren omlijsting vereerd werd aan de heeren D. Ruys te Wassenaar en J, van Andel te 's-Gravenhage. NEDERLANDER TE BERLIJN VEROORDEELD. Wegens overtreding van de deviezen- verordening. Het strafgerecht te Berlijn heeft den heer de V., een inwoner van Leeuwarden, die zich sedert 1 November van het vorig jaar te Berlijn in voorarrest bevindt, wegens het als buitenlander een Duitsch burger be wegen marken af te geven tegen betaling van buitenlandsche deviezen, veroordeeld tot één jaar en twee maanden gevangenis straf onder aftrek van de volledige preven tieve hechtenis plus een geldboete van 15.000 R.M., eventueel te vervangen door twee maanden gevangenisstraf. De eisch luidde twee jaar en twee maanden gevan genisstraf en een geldboete van 25.000 R.M. ZANDINSTORTING TE UBBERGEN. Opzichter ternauwernood aan den dood ontsnapt. Bij de afgravingen te Ubbergen bij Nij megen is gistermiddag de rijkswerkman van B. uit Nijmegen door een zandinstorting ge heel onder het zand bedolven geraakt. Voorbijgangers ontdekten, wat er gebeurd was en nadat zij hulp hadden gehaald, kon den zij den man, die reeds bewusteloos was, uit zijn benarde positie bevrijden. Men kon de levensgeesten nog bij hem opwekken. Ondanks eenige inwendige kneuzingen is zijn toestand vrij goed. MOORDAANSLAG TE BEUNINGEN. Jongeman ontkomt ternauwernood aan den dood. Naar eerst thans bekend wordt, is Dins dagavond j.1. aan den Waaldijk te Beuningen een moordaanslag gepleegd, die als door een wonder nog goed is afgeloopen. De 40-jarige gehuwde van D. uit Beun'n- gen onderhield sedert eenigen tijd betrek kingen met de 23-jarige mej. G. uit zijn woonplaats. Laatstgenoemde heeft sedert kort verkeering met een 22-jarigen jonge man uit Druten, hetgeen de jaloezie opwekte van van D. Toen nu Dinsdagavond het jonge paar met elkaar aan den Waaldijk stond te praten, heeft van D. met een revolver een schot ge lost op den Drutenaar, die evenwel niet ge troffen werd. De kogel was wel door diens kleeren gedrongen, doch had hem niet ge raakt. Onmiddellijk na het gebeurde zette van D. het op een loopen, terwijl de jonge man uit Druten van een en ander de politie te Beuningen verwittigde. Mej. G. begaf zich naar huis. De politie is er inmiddels in geslaagd den dader te arresteeren. Hij bevindt zich in het bureau te Beuningen en zal vandaag naar 't huis van bewaring te Arnhem worden over gebracht. Tot nu toe blijft van D. hardnek kig ontkennen. CONFLICT IN DE WASCHINDUSTRIE TE GOUDA VOORKOMEN. Gisteravond hebben beide partijen, be trokken by het dreigend conflict in de Goud- sche waschindustrie het bemiddelings voorstel van den rijksbemiddelaar prof. mr. Josephus Jitta, aangenomen, zoodat een con flict voorkomen is. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermorgen te kwart over elf is de boerderij De Prinsenburg, gelegen aan den betonweg SoestdijkBilthoven en bewoond door den heer Hilhorst, door brand ver nield. De geheele inboedel ging verloren. Het vee kon worden gered. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het vlam vatten van een pan met vet, welke op een petroleumstel stond. DE OVERVAL DOOR N. S. B.-LEDEN TE ABCOUDE. Antwoord van minister van Schaick op hem gestelde vragen. De minister van justitie heeft geantwoord ten vervolge op de beantwoording van vra gen van den heer Albarda in verband met een overval, welke in den nacht van 17 op 18 Juli 1936 nabij Abcoude door eenige le den van de N.S.B. op een groep weerlooze andersdenkenden zou zijn gedaan: Het is den minister bekend, dat in den nacht van 17 op 18 Juli 1.1. in de nabijheid van Abcoude een aantal personen, die zich bezig hielden met het aanbrengen van een den zin omkeerende toevoeging aan een op den weg gekalkte leuze van de Nationaal- Socialistische Beweging, zijn mishandeld, en dat een door hen gebruikte vrachtauto is beschadigd en in een sloot is aangetroffen. Volgens verklaring van de getuigen zou den aanhangers van de genoemde Beweging zich aan de bedoelde feiten hebben schul dig gemaakt. Deswege is dan ook tegen eenige perso nen, aanhangers van de N.S.B.als verdach ten een onderzoek ingesteld. Gezien het stadium, waarin dit onderzoek thans ver keert, is het nog niet mogelijk, omtrent de bijzonderheden, welke in de gestelde vra gen worden ter sprake gebracht, met eeni ge zekerheid mededeelingen te doen. GESCHENK KRUISER HR. MS. „DE RUYTER". Geeft uiting van Uw belangstelling voor de marine. Het algemeen Nederl. omité „Onze Marine" heeft, in de gerechtvaardigde ver wachting dat de belangstelling voor de marine zich ook daadwerkelijk uiten zou, het initiatief genomen tot plaatsing van een geschenk aan boord van de kruiser „De Ruyter" die binnenkort in dienst ge steld en aan onze weermacht ter zee toe gevoegd zal worden. Het comité mag ver wachten dat allen die de noodzakelijkheid van een goede marine erkennen en allen die op eenigerlei wijze daartoe in staat zijn, uiting te zullen willen geven aan hun belangstelling voor de marine, door het initiatief van het comité „Onze Marine" te ondersteunen. De oproep moge in het kort nog eens worden herhaald; en de medewerking van alle marinevrienden uit alle kringen van ons volk nogmaals worden gevraagd om van hun daadwerkelijke belangstelling voor de marine getuigenis te geven door het zenden van een bijdrage voor het nationaal geschenk kruiser „De Ruyter" aan het alg. Ned. comité „Onze Marine" giro-nummer 42883, postbus 6 Den Helder. Deze belangstelling mag niet beperkt blijven tot enkele horderden die tot nog toe een bijdrage hebben afgestaan om dat dit een onjuiste indruk zou geven. Dat men in alle kringen van ons volk daad werkelijke belangstelling heeft voor zijn marine moet tot uiting komen in de aan bieding van dit nationaal geschenk, dat namens het Nederlandsche volk aan boord zal worden geplaatst. AANRANDING. Fietsrijder door een onverlaat bloedend verwond. Woensdagavond om elf uur heeft te 's Her togenbosch een aanranding plaats gehad. De 19-jarige mejuffrouw A. de Goey, wonende te Ammerzoden, keerde per fiets van Den Bosch naar huis terug, toen zij, even buiten de stad werd aangehouden door een onbe kenden man. Onder den uitroep: „Ik snij je den nek af", ging deze haar met een mes te lijf en bracht haar een wonde onder den rechteroksel toe. Daar er voorbijgangers aankwamen en het meisje hevig gilde, sloeg de man op de vlucht. Voorbijgangers heb ben daarop de politie en een dokter gewaar schuwd. Nadat het meisje ter plaats was verbonden, werd zij per auto naar haar wo ning vervoerd. De verwonding is van tamelijk ernstigen aard. Van den dader geen spoor. INCIDENT VOOR STEMPEL LOKAAL. Agent door vrouw bloedend verwond. In en voor het stempellokaal van Maat- schappelijken Steun aan den overkant van 't IJ is gistermorgen eenig rumoer ge weest doordat een 44-jarige vrouw, die zeer overstuur was, aanmerking maakte op het bedrag aan steun, dat aan haar ge zin wordt uitgekeerd. De vrouw maakte zoo'n tumult, dat de portier opdracht kreeg haar buiten te brengen. Dit ge beurde dan ook, doch toen de vrouw weer naar binnen wilde gaan, werd zij vastge grepen door den voor het lokaal gepos- teerden politieagent. De vrouw wist zich echter los te rukken, waarna zij met een bos sleutels, die zij in de hand had, den politieman zoo'n hevigen klap op den neus toediende, dat dit lichaamsdeel bloedend verwond werd. De vrouw werd aangehouden en naar het bureau Ade laarsweg overgebracht, vanwaar zij, na gekalmeerd te zijn en nadat proces-ver baal was opgemaakt, zich naar haar wo ning kon begeven. DE SOKJES-KWESTIE TE GARIJP (FR.) Onlangs melden wij dat het hoofd van de christelijke lagere school te Garijp (Fr.) eenigen kinderen den toegang tot de school had ontzegd omdat zij z.g. skisokjes inplaats van kousen droegen. Aangezien deze leer plichtige meispes thans neg steeds geen onderwijs volgen en de betrokken ouders weigeren zich bij de houding van het hoofd der school en het bestuur der schoolvereeni- ging neer te leggen, kwam deze zaak dezer dagen ter sprake in den raad der gemeente Tietjerksteradeel waarin de raadsleden en kele vragen wenschen te stellen. Met een geringe stemmenmeerderheid sprak de raad evenwel uit, dat de behande ling van deze aangelegenheid niet tot zijn competentie behoort. BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Nederland sche boter is voor de week van 14 tot 13 September vastgesteld op 0.85 per Kg. AANRIJDING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Gistermiddag tegen half zes is op den Rijksstraatweg tusschen Muiden en Naar- den de dertigjarige motorfietsrijder G. Hooy uit Blaricum, die van Amsterdam kwam. door den automobilist J. Braunschweig uit Amsterdam, die uit de richting van Bussum kwam, omvergereden. De automobilist had twee auto's ingehaald en was daardoor links van den weg gekomen. Hij werd door het zonlicht verblind en had daardoor den tegenligger niet gezien. De berijder van het motorrijwiel werd met been- en armbreu ken in ernstigen toestand opgenomen en naar de Gerardus-Majella stichting te Bus sum vervoerd. MOTOR MET DUO-PASSAGIERE DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft te Heerde op den Zwolschen weg een aanrij ding tusschen een motorfiets en een auto plaats gehad. De motorrijder S. uit Zwolle met zijn moeder op de duo^ reed in de richting Zwolle, toen van hét erf van de villa „De Jpnkerskamp" de auto van den heer H. uit Vaassen, bestuurd door diens chauffeur, afreed. De motor reed tegen de radioator van de auto op met het gevolg, dat berijder en duo-passagier tegen den grond werden ge smakt en ernstig gewond in de villa gedra gen. Nadat geneeskundige hulp was ver leend, zijn zij naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. DOODELUK VERKEERSONGELUK. Gisterochtend heeft op het Zieken te Den Haag een ernstig ongeluk plaats gehad. De 40-jarige motorrijder E. van D., wonende op het Hildebrandsplein, wilde links de tram passeeren. Hij slipte daarbij en kwam juist voor de tram te vallen. De tram kon nog tijdig stoppen, maar de motorrijder bleek door den val zoo ernstig gewond te zijn, dat hij korten tijd na zijn opneming in het ziekenhuis is overleden. „Wat rijden al die menachen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) 175. Nu was de vraag, wat er aan te doen was om de waslaag van Pietje af te krijgen. Professor Slim wist al raad. Hij haalde lucifers uit zijn zak en stak Pietje aan. 176. En van dit oogenblik af wandelde er een bran dende kaars achter professor Slim aan. Pietje liep rus tig mee en als hij wat achter raakte was het voldoende als de professor hem riep.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11