Jh&ticaties Alkmaarsche kaasjes aangeboden. Waar de prins vertoeven zal Geestdrift te Rotterdam. Amsterdam in feestroes. Feest in het Rosarium. Vlak SPAANDER niet uit. Goed goed en niet duur. Vandaag. Prinses Juliana en prins Bernhard bi] het Roode Kruis. Het verloofde paar nam het Alkmaarsche huldeblijk zelf in ontvangst oranje. Een feestgroet uit een jubelend moederland bracht spr. aan de Nederlan ders in de Indiën. De rede werd voorafgegaan door het zingen van „Waar de blanke top der dui nen", na afloop werd het Vlaggelied ge zongen. Huize „De Sperwerhof" te 's-Graveland. Als over eenigen tijd de eerste spontane nationale vreugde eenigszins zal zijn ge luwd, als ook de officieele verlovingsfees ten op „Het Loo" ten einde zijn, zal prins Bernhard zich eenige maanden in een rustige omgeving wijden aan de studie van het Nederlandsche volk en zijn be langen. Reeds in zijn radio-rede kondigde de prins deze plannen aan. Het is zoo goed als zeker, dat voor dit doel het buiten „De Sperwershof' van jhr, mr. W. R. Roëll te 's-Graveland zar wor den uitverkoren. Op deze fraaie buiten plaats, waar groote vrienden van H. K. H, prinses Juliana wonen, heeft prins Benno, zooals men weet, reeds meermalen ver toefd en eenige keeren was hij gelijktijdig met de prinses de gast van de familie Roëll. Ongetwijfeld leent dit statige, rustige buiten, zich bijzonder voor de plannen van den toekomstigen prins-gemaal. Toen wi er heden een kijkje hebben genomen, overgoot een warme zon de fraaie boo- mengroepen er frisch groene grasgazons, die het huis omlijsten. Boven de hoofdin gang wapperde vroolijk de nationale drie kleur met oranjewimpel en nog voor wi aanschelden, sprong een jonge, mooie hond, Silvia, lustig blaffend op ons toe. Op de bovenverdieping bevindt zich aan de achterzijde van het huis een fraaie stem mige kamer, waar de prins reeds eerder verblijf hield en welke ook voor den komenden studietijd voor hem zal zijn ge reserveerd. Vanuit deze kamer heeft men een prachtig uitzicht over het mooie Span derswoud, dat tusschen Hilversum en 'sGraveland ligt. In de rustige bibliotheek zal de prins zich voor zijn komende taak kunnen voorbereiden. Na de drukke dagen van overweldigen de en bijzondere belangstelling zal „De Sperwershof' met zijn prachtige lanen en de reeds herfstende bosschen in de directe omgeving ongetwijfeld aan den jongen prins een verblijf bieden, dat zeer geschikt is voor de taak, welke hij zich heeft voor genomen, voordat het koninklijk paar in den echt zal treden. Op den eersten avond, dat te Rot terdam een feestavond is georgani seerd ter gelegenheid van de vorste lijke verloving, heeft de Rotterdam- sche burgerij in een massale opgomst in het Beursgebouw haar liefde voor het Vorstenhuis ten toon gespreid. De burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, opende de bijeenkomst en sprak de verzamelde menigte in een korte, gloedvolle speech toe. Op het aangeheven „leve de prinses, leve de prins" volgde telkens een oorverdoo- vend gejuich, gevolgd door het zingen van „lang zullen ze leven". De redevoeringen van de sprekers, ds. A. T. W. de Kluis en rector H. Drost uit Amsterdam, werden herhaaldelijk door enthousiaste betuigingen van vreugde met de verloving van de prinses onder broken. Het publiek, dat ten getale van vijf a zesduizend personen in het Beurs gebouw aanwezig was, verkeerde in een zoo groote oranjestemming, dat het moei te kostte, het te doen luisteren naar den zang van de Kon. Zangvereeniging „Rotte's Mannenkoor" en van de af dee ling Rotterdam van de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang en het aubade-koor van Rotterdam's Comité ter behartiging van nationale belangen. Aan het eind van den avond, die besloten werd met community-singing, scheen bijna geen eind te komen aan de toejuichingen voor de koningin, de prinses en den prins. Onder aanvoering van Bernard Dia mant heeft de duizendkoppige menigte het Wilhelmus gezongen. Op de wijze van „Wij willen Holland houen", is een feest lied ten gehoore gebracht, waarvan het tweede couplet luidt: „Juliana, deze bede, Op dezen blijden stond, Nu gij u, op het heden, Met prins Benno verbond. De Heere wil' U leiden, Bevest'gen dezen band, Hij steil' U verder beiden Tot heil van Nederland". Buiten het Beursgebouw had zich een vele malen grooter publiek verzameld, dat in het gebouw geen plaats meer had kunnen vinden. Op den linker Maasoever is gisteravond een muzikale rondwandeling gehouden, waaraan vele oranjevereenigingen met hun vaandels en vlaggen hebben deelge nomen. Was Woensdagavond de aloude Dam het centrum van de vreugde, waar dui zenden en duizenden zich in de avond uren heen begaven om uiting te geven aan de groote vreugde, die wij allen ge voelden toen ons het heugelijke nieuws van de verloving van onze prinses met prins Bernhard gewerd, gisteravond heerschte in het Vondelpark, in het prachtige Rosarium een spontane feest vreugde. Reeds vroeg in den avond begaven hon derden en nogmaals honderden zich uit alle deelen van de stad naar het Vondelpark, ge hoor gevende aan de oproep van het bestuur van Rozenpracht 2, om op feestelyke wijze dc vorstelijke verloving te vieren te midden van bloemengeur en kleurenpracht. Het schitterende zomerweer werkte op niet geringe wijze mede en de honderden waren tegen half negen, het begin van de feestelijkheden aangegroeid tot duizenden Zij schaarden zich op en om het terras waar zich ook Verkade's harmoniegezelschap had opgesteld. Precies te half negen besteeg de heer Jo- sephus Jitta het podium om een kort inlei dend woord te spreken, waarna prof. mr. C, P. M. Romme een feestrede hield en waarin hij o.m. zeide: Prinses Juliana heeft een te vaste en groote plaats in het hart van de Nederlanders veroverd, dan dat wij ons niet zeer innig en oprecht zouden verheugen in haar groot geluk, een geluk dat ten volle moge opbloeien en zich verdiepen in haar huwelijk. Moge een lange reeks van jaren vol echt en diep geluk voor onze geliefde prinses volgen. (Daverend applaus en gejuich.) De Oranje-monarchie, aldus ging de spr. verder, hebben wij met heel ons hart lief en dat maakt de gebeurtenis waarvoor wij samen zijn tot een blij geschenk. In Amster dam klopt het hart van Nederland en in dat hart leeft sterk en diep de liefde voor Oran je. Lang leve zoo eindigde spr. de on verbreekbare band tuschen Oranje en Am sterdam. (Langdurig applaus.) Onder leiding van den heer Hubert Cuy pers zong het geïmproviseerde koor, be staande uit zangers en zangeressen van alle mogelijke vereenigingen het „Merck toch hoe sterek" enthousiast gevolgd door een krachtig „Leve de prinses" en „Leve prins Benno". Muziek, volksliederen, gejuich en vreug dekreten vertolkten verder de gevoelens van het Amsterdamsche publiek ten opzich te van het jonge paar. De heer Josephus Jitta las toen het volgen de telegram voor, onderteekend door allen, die de controle hadden gepasseerd: Duizenden Amsterdammers, zangers en luisteraars, vereenigd in het Vondel park in het door werkloozen gestichte Rosarium te midden der rozen, die ook het wapen der von Lippen-Biesterfeld's sieren, brengen vol vreugde over uw groot geluk u beiden hun innigste heil wensch. Onbeschrijflijk was het enthousiasme waarmee de feestgangers de tekst van dit te legram begroeten. Aan de toejuichingen kwam schier geen einde. Toen sprak de heer J. ter Haar Jr. en op zijn „Lang leve Juliana", „Lang leve Ben no", barstte het applaus en gejuich nog maals los, klonken wéér de vaderlandsche liederen, afgewisseld door marschen van het muziekkorps. Het wachten was toen op de K.L.M.-ma- chine, die tegen kwart voor tien verscheen. Lager en lager cirkelde de machine, een re gen van oranej bloemen daalde op de dui zenden neer. Het motorgeronk werd echter verre overstemd door de jubelkreten van de feestelijke menigte. Het was een fantastische gezicht, de zwa re machine, laag boven 't park te zien zwe ven, afstekend tegen den donkeren avond lucht, een waardig slot aan een prachtige demonstratie van liefde en trouw aan ons Oranjehuis, aan een innig gemeende uiting van vreugde over deze vorstelijke verlo ving. FEEST IN DEN WIERINGERMEER. Gisteravond heeft de bevolking van de Wieringermeer feest gevierd ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. prinses Juliana met Z.H. prins Bernhard. Uit alle deelen van den polder waren de kolonisten tezamen gekomen om deze belangrijke gebeurteris in het Vorstenhuis op feestelijke wijze te herdenken. Nadat eerst in ieder van de drie Wierin- germeerdorpen een fakkel- en lampion optocht met muziek was gehouden, ver zamelden de feestvierders zich te Slootdorp, alwaar de burgemeester van Medemblik een feestrede uitsprak. Ook voerden het woord ds. Chr. van der Vliet, geref. predikant, ds. B. Nijholt, herv. predikant en de heer H. Heerink, voorzitter der Oranjevereeniging. Verschillende vaderlandsche liederen wer den door het talrijk publiek spontaan ge zongen, en het was reeds ver na middernacht, toen de feestvierende Wieringermeerders zich huiswaarts begaven. Het is Vrijdag, en Alkmaar heeft haar wekelijksche kaasmarkt. Dat be- teekent, dat in de binnenstad overal kaaswimpels hangen. Vandaag beteekent het echter nog meer. Een stralende zomerdag is geko men en heeft de stad reeds een prettige aanblik gegeven. De kaaswimpels wap peren fier in den wind, maarzij worden rijkelijk afgewisseld door de nationale vlaggen. Het is, alsof Alkmaar geleidelijk is ont waakt en dat Alkmaar zich haast, om een verzuim goed te maken. Zienderoogen is het aantal vlaggen vanmorgen vermeerderd en in verschillende straten loopt men nu werkelijk als onder een afdak van rood-wit- blauw en oranje. En de vreemdelingen, die vandaag nog gekomen zijn, hebben ongetwijfeld van Alkmaar een voeden indruk mee naar huis kunnen nemen. Zij hebben op de kaas markt vanmorgen een aardig moment mee gemaakt, waarvan men elders bijzonderhe den kan lezen en zij hebben verder kunnen zien, dat Alkmaar meeleeft met Oranje. In het gerechtsgebouw. Bij den aanvang der hedenmorgen gehouden strafzitting van het Alkmaar- sche Kantongerecht werden door den kantonrechter, mr. F. G. G. Boerrigter, eenige eerbiedige woorden gewijd ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. prinses Juliana, waarin spreker zijn gelukwensch uitsprak en de hoop uitte, dat de verdere levenswandel der jong verloofden een voorspoedige mocht zijn. Ook het Openbaar Ministerie, waar genomen door mr. C. A de Groot, sprak in een korte rede zijn gelukwensch uit met deze vorstelijke verloving. In afwachting. En verder maakt Alkmaar zich gereed voor den dag van morgen. Dan zal de ge- heele stad in een feeststemming zijn; dan zal er op straat gehost worden, dan zal het druk zijn, in alle straten, dan zal Alkmaar den nationalen dag vieren, zooals het hoort' spontaan en met een duizendkoppige me nigte. De nationale feestdag MJ de K.R.O, In verband met den nationalen feestdag zal de K.R.O. zijn program van Zaterdag ge heel wijzigen. Te beginnen bij het morgenconcert zullen zoowel de gramofoonplatenprogramma's als de verschillende orkesten een keur van va derlandsche liederen en andere vaderland sche muziek bieden. Des middags te ongeveer 4.45 uur zal een ooggetuigeverslag worden verzorgd van het Paleis-Noordeinde te den Haag, alwaar de Haagsche organisaties onder leiding van het Haagsch Comité van Volksfeesten komen defileeren voor het verloofde paar. De K.R.O. heeft voor den duur van de feestelijkheden in de Residentie een perma nenten radiopost betrokken in het z.g. electrolux-huis dat gelegen is tegenover het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde. De K.R.O.-reportagewagen en extra lijndien sten zullen de verslaggeving doorgeven van de feestelijkheden in het geheele land. Te beginnen omstreeks half acht in de gebrui kelijke „actueele aetherflitsen" en verder gedurende het geheele volgende programma zullen tusschen de verschillende nummers, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van gramofoonplaten, reportages worden gege ven van verschillende bijeenkomsten, die in onderscheiden plaatsen van het land geor ganiseerd worden. De Koningin, de Prinses en de Prins naar Amsterdam. De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, bericht, dat hij belast is met den aangenamen plicht mede te deelen, dat H. M. de Koningin zich voorstelt, zoo moge lijk, op Donderdag 17 September met Prin ses Juliana en Prins Bernhard een bezoek aan Amsterdam te brengen. Beperking van den postdienst op morgen. In verband met de viering van den nationalen feestdag is de uitvoering van den post-, telegraaf- en telefoondienst morgen, Zaterdag 12 September, als volgt geregeld: Alle kantoren zijn voor den postdienst niet later open dan tot 10 uur. Tot zoo lang kunnen alle dienstonderdeelen worden behandeld, met inbegrip van giro- en rijkspostspaarbankzaken. Er wordt slechts een bestelling uitgevoerd, n.L de eerste brief- en pakketpostbe stelling. Kwitanties worden niet inge voerd. Ook zullen eenige brievenbus lichtingen vervallen. Het publiek zal derhalve goed doen, zooveel mogelijk vandaag nog alle spoedzaken af te doen. Voor den telegraaf- en den telefoon dienst blijft de openstelling van de kan toren ongewijzigd, evenals zulks op den verjaardag van H.M. de koningin het geval is, met dien verstande echter, dat de bijkantoren om 10 uur gesloten zijn. (In verband met bovenstaande wijzen wij er op, dat de Alkmaarsche Courant morgenmiddag dus niet door de post bezorgd wordt. Abonné's in die plaatsen, waar wij geen eigen bestelling hebben, worden verzocht, hun krant af te halen Zondagmorgen aan het postkantoor in hun woonplaats. Dir. Alkm. Crt.) Zaterdag alle scholen vrij. In verband met het feit, dat Zater dag a.s. als nationale feestdag zal worden beschouwd, is het den wensch der regeering, dat dien dag alle scholen in ons land gesloten zullen zijn. De bakkersarbeid in verband met den nationalen feestdag. Naar wij vernemen is de minister van Sociale Zaken voornemens toe te staan, dat op Zaterdag 12 September a.s. in verband met den nationalen feestdag in broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen te twaalf uur middernacht met den bakkersarbeid wordt aangevangen, met dien verstande, dat in broodbak kerijen, voor welke een vergunning als bedoeld in artikel 37, le lid, der Arbeidswet is verleend, reeds op Vrijdag 11 September te tien uur na middag met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens mag worden begonnen. Voorts zal op Zaterdag a.s. deeg of brood, dat na 8 uur namiddag van den vorigen dag gebakken of opge warmd is, van half acht des voormid dags af uit de broodbakkerij mogen worden vervoerd, terwijl het van 8 uur voormiddag af mag worden verkocht en afgeleverd. De bureaux der Ned. Spoorwegen gesloten. In verband met het feit, dat Zater dag a. s. als nationale feestdag zal worden beschouwd, zullen de bu reaux der hoofdadministratie en de bureaux der eerst aanwezend ambte naren op de lijnen, en alle werkplaat sen op Zaterdag 12 dezer, zoover de dienst het eenigszins toelaat geslo ten z ij n. Voorts wordt het overige personeel zooveel mogelijk vrij van dienst ge steld. Verzuimde uren mogen worden ingehaald. Naar ons wordt medegedeeld, is de minister van sociale zaken voornemens, om aan hoofden of bestuurders van on dernemingen in alle gemeenten des rijks, in wier fabriek of werkplaatsen of onderdeelen daarvan op Zaterdag 12 September a.s. in verband met de vie ring van den nationalen feestdag geen arbeid wordt verricht, te vergunnen, het aantal op dien Zaterdag verzuimde uren, tot een maximum van 5% uur, te doen inhalen op de eerste vijf werkda gen der weken, vallende in het tijdvak van 14 tot 26 September, met dien ver stande, dat de werktijd per dag ten hoogste 9X uur mag bedragen en dat de arbeidstijd van de betrokken arbeiders in zijn geheel moet zijn gelegen tusschen 7 uur v.m. en 7 uur n.m. of in de geval len, waarin krachtens het werktijden besluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923, ruimere arbeidstijdsgrenzen zijn toegestaan, tusschen de daar aangegeven tijdsgrenzen. Hoewel het slechts enkelen ingewijden bekend was, dat prinses Juliana zich heden ochtend naar het gebouw van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht zou begeven, H.K.H. had langs de achterzijde het paleis aan het Noordeinde verlaten werd het publiek door de aanwezigheid van persfo tografen op de komst van de hooge bezoek ster opmerkzaam gemaakt en gaandeweg vormde zich een dichte haag van belangstel lenden, die ter weerszijden van het gebouw langs den waterkant en zelfs aan de over zijde van het kanaal de komst van de prin ses afwachtten. Tegen kwart voor één verlieten de prinses waarin alleen prinses Juliana gezeten was, voor het bordes van het gebouw, waar het hoofdbestuur zich ter ontvangst had opge steld. Het was toen nog niet bekend, dat ook prins Bernhard zich later bij zijn a.s. bruid zou voegen, zoodat een gedeelte van het pu bliek en eenige journalisten zich terugtrok ken, doch ongeveer een kwartier later arri veerde, onder luide toejuichingen van de wachtenden, ook de prins. De vorstelijke personen vertoefden onge veer een uur in het gebouw. Tegen kwart voor een verlieten de prinses en de prins het gebouw, uitgeleide gedaan door het bestuur en het personeel van het Roode Kruis. Luide hoera's stegen op en ondanks de door de politie getroffen orde maatregelen kon niet worden verhinderd, dat de auto door een enthousiaste menigte werd omstuwd. De prinses nam een fraaie bloemenmand mede, die haar tijdens de plechtigheid was aangeboden. Vriendelijk dankend en wuivend voor de bewijzen van toegenegenheid, reed het jonge paar naar het paleis terug. De terugkomst ten paleise. Voorafgegaan door een motor met zijspan van de politie kwam het vorstelijk paar om streeks kwart voor één uit de Paleisstraat aanrijden. De eenige honderden belangstel lenden hier verzameld, brachten de prinses en prins Bernhard een langdurige ovatie. Vriendelijk lachend en wuivend dankte het paar voor deze hulde. De politie kon de menschenmassa niet op haar plaats houden.. Men drong naar voren tot voor het standbeeld. Even toefde het jonge paar op het bordes, het publiek dan kend voor zijn enthousiaste vreugde-betui gingen. Nog even vertoonden de prinses en haar verloofde zich voor een venster op de eerste verdieping, door het publiek met hernieuwd gejuich begroet. Hierna verdween het paar en het publiek verspreidde zich op aanma ning van de politie. (Van onzen eigen verslaggever). Het is voor ons Alkmaarders wel eens vervelend om er iederen keer te pas en te onpas aan herinnerd te worden, dat van Alkmaar de Victorie komt en wij journalisten gebruiken deze zegswijze dan ook maar zoo weinig mogelijk. Maar als er ooit een gelegenheid is om haar wél te gebruiken, dan is het vandaag. Im mers, Alkmaar is de eerste in den lande die door een persoonlijk huldeblijk aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard hedenmorgen om 12 uur ten paleize van zijn groote aanhankelijkheid jegens het vorstenhuis op overduidelijke wijze heeft blijk gegeven. Het was onze burgemeester, jhr. mr. v- Kinschot die het eerst op de gedachte kwam, om vandaag juist een jaar geleden, dat de Prinses onze kaas markt bezocht met een rijk versierde kaasberrie en kaasdragers in costuum met oranjehoeden naar de Residentie te fl-.r Probeeren dit huldeblijk per- te bieden811 V°rstelijke Pe«onen aan Iets bijzonders op de Kaasmarkt. kwart over acht hedenmorgen zag ze kaasmarkt er anders uit dan ge- 3 l5' Van den toren en het «ebouw 3tP?ari Vf?lljk 1,1 het «inzend zon- SDoedic Ha^n Pu en men bemerkte al \Poedig dat er iets bijzonders aan dé hand Stuk, Uitgevoerd PROCLAMATIE. De Regeering heeft besloten den 15 September 1936 te beschouwen als algemeene gedenkdag van het feit P verloving van H. K. H. Prinses Julia" met Z. D. Prins Bernhard von Lint** Biesterfeld en heeft aan de gemeentel*' sturen medewerking verzocht om de» dag volkomen aan zijn bedoeling te doT* beantwoorden. Daaraan gevolg gevend roepen wij de ingezetenen van Alkmaar nn om zooveel mogelijk door het uitsteken d vlaggen en door het dragen der nationa!I kleuren uiting te geven aan hun dank baarheid voor de vorstelijke verloving Daarnaast zouden wij het op prijs g'w len, indien de burgerij ook op andere wh» voor zoover mogelijk aan de feestelijke herdenking van Zaterdag 12 September a.s. medewerking zou willen verleenen. Alkmaar, 11 Septemebr 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester R. VEENDORP, lo.-Secretaris. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Wegens den Nationalen feestdag zullen de gemeentelijke bureaux op Zaterdag 12 September a.s. den geheelen dag ge_ sloten zijn. Er zal echter dien dag des morgens van 99.30 uur ter secretarie gelegenheid be staan tot het doen van spoed-aangiften voor den burgerlijken stand. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de Reiniging vrijaf heeft, worden de ingezetenen uitgenoodigd dien dag geen vuilnisvaten buiten te zetten. ONTHEFFING WINKELSLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij bij hun besluit van heden in verband met de verloving van H. K H. Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld, krachtens artikel 9 lid 5 der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ont heffing hebben verleend van art. 4 dier wet ten aanzien van het geopend blijven van winkels op ZATERDAGAVOND 12 SEPTEMBER 1936, met dien verstande dat het geoorloofd zal zijn de winkels op dien dag open te houden tot 12 uur mid dernacht. Alkmaar, 11 September 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. daarbovenop drie goudgele kaasjes, het symbool van onze stad. Er werd druk gefotografeerd en gefilmd c midden in deze vroolijke sfeer ver schenen daar de burgemeester en de heer Voorthuyzen, directeur van het markt wezen. Deze beide heeren waren de afgevaar digden van onze stad en zij zouden met de' kaasdragers Dingerdis en Rogaar het ge*- schenk aanbieden. De burgemeester houdt een toe spraak. Nadat de burgemeester in een korte toe spraak gewezen had op het bijzon dere dat er thans zou gaan gebeu ren en er een driewerf „hoera" was uitgebracht op het vorstelijk paar, werd het bloemstuk (vervaardigd door den heer Doggenaar) op de vrachtauto van den heer Keijsper geladen en maakten de beide af gevaardigden en uw verslaggever zich reisvaardig om den tocht naar de Residen tie te beginnen. Onderweg hield ons allen eigenlijk slechts één vraag bezig: Zouden wij inder daad de Prinses en Haar verloofde wel zien? Wij bleven tot vlak voor Den Haag in het onzekere men kon immers nooit weten of het vorstelijk paar met dit mooie weer misschien weer een wandelingetje was gaan maken en zelfs nadat de bur gemeester naar het Paleis had opgebeld, dat wij in aankomst waren, konden wij nog geen zekerheid krijgen. In den Haag. Op goed geluk af reden wij den Haag binnen, de stad, waar nu al sinds eenige dagen de feestvreugde hoogtij viert. Aangekomen op het Lange Voorhout, werd de berrie nog eens goed geïnspecteerd en maakten we ons op om zooals blijken zou een ware zegetocht door de stad te beginnen. Het was 11 uur cn overal in Den Haag was het een drukte van belang. Net op het moment, dat we gezamenlyk de wandeling naar het paleis zouden be ginnen, kwam daar onze oud-burgemees ter Wendelaar toegesneld, die verrukt was over hetgeen vanuit Alkmaar naar het gelukkige paar gebracht werd. Vanaf het Lange Voorhout ging he* voetje voor voetje via de Heul naar he Noordeinde. Voorop liepen de heeren Van Kinscho en Voorthuysen en daar achter kwam onze fraaie berrie, gedragen door de kaasdra gers in costuum, terwijl Mr. Wendelaa tot het Paleis meeliep. Rijen dik stonden de menschen lang den weg geschaard en de politie had grootste moeite voor ons ruim baan houden. Het woord „Alkmaar" ging van mond tot mond. Telkens en telkens hoorden wij v<tf baasde uitroepen vanuit het publiek,___ een dergelijk cadeau alleraardigst scne te vinden. Het woord „Alkmaar" ging mond tot mond en eenmaal voor het p aangekomen, werden wij hartelijk toeg juicht. jen Journalisten en fotograven bestor ons en wij waren niet in staat een verder te gaan. ac. Nadat wij behoorlijk ..onder vlju het nomen waren, betraden wij eindelij

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2