De wijziging in de steunregeling. San Sebastian door opstandelingen omsingeld. ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1036 Eerste Kamer Interpellatie-de la Bella. De Spaansche revolutie Het Alcazar zullen houdt nog stand met het wapen in vallen. de verdedigers de hand Opstandelingen kapen een schip. Het N. S.-partijcongres. De toestand ia het verre oosten. Gistermorgen heeft het lid der soc. dem Eerste Kamer-fractie de la Bella de gelegen- h id gekregen den minister van sociale «ken te interpelleeren over de aangekon diede wijziging in de regeling betreffende de steunverleening en de werkverschaffing. Nadat voorlezing was geschied van de Koninklijke Boodschap, waarbij H.M. de Koningin aan de Eerste Kamer kennis geeft van de verloving van prinses Juliana met -jdns Bernhard von Lippe-Biesterfeld, op ^elke Boodschap de voorzitter bereids na mens de Kamer met een brief van geluk- Wensch had geantwoord, verkreeg de inter- pellant het woord. Hij heeft dit volle twee uren, tot 1 uur, «evoerd. Rustig, op een waardigen, ernstigen toon de grieven van tienduizenden, de be zwaren van tallooze gemeentebesturen, vak organisaties, gezaghebbende lichamen als den Nat. Woningraad uiteenzettend. Uitvoe rig in détails zich verdiepend, te uitvoerig soms, te onoverzichtelijk dikwijls doordat de gelegenheid tot gezette overweging van cij fers. ter adstructie aangevoerd, ontbrak. Zakelijk was deze redevoering van den heer de la Bella in hooge mate. Het men- schelyke element, was telkens niettemin voelbaar. Zijn korte schildering van de hoogst sobere (om niet te spreken van hoogst behoeftige) omstandigheden, waar in vele werkloozen thans na jaren van crisis ellende verkeeren, liet niet na indruk op den senaat te maken. Ook minister Slingenberg zeide daardoor getroffen te zijn, maar betreurde het, dat dit element in het zakelijk verband van de interpellatie als niet terzake dienende ter züde moest worden gesteld. De lezers weten, dat deze bewindsman 31 Juli een circulaire aan de gemeentebe sturen zond, waarin hij wijzigingen in de steunregeling aankondigde, op korten ter mijn. Zóó kort naar het oordeel van vele gemeentebesturen, die der groote gemeenten in de eerste plaats, dat de wethouders der laatstgenoemden de hoofden bij elkaar sta ken, van minister Colijn een paar weken uitstel kregen en van minister Slingenberg de toezegging van een conferentie. Op de te Zwolle gehouden bijeenkomst zal het wel „warm" zijn toegegaan; er na heeft de bewindsman de oorspronkelijke plannen wat herzien. De verbeteringen welke er óók in zijn en die zou men geneigd kunnen zijn te ver geten bleven gehandhaafd en van de ver slechtingen waren wat erg scherpe kanten een beetje minder kantig gemaakt. De verlaging van den huurbijslag (in 2 étappes, aanvangend 13 Sept. a.s. en 9 Mei 1937 en de invoering van een standaard- loon voor arbeiders, die in vier jaar ach tereen geen 26 weken hebben gewerkt, wer den niet prijsgegeven. Deze groep van arbeiders zal voortaan niet langer worden ondersteund volgens de normen van hun vak, maar volgens lagere nonnen, geldend in negen verschillende klassen. Anderzijds zijn er verbeteringen, die wij hier niet zullen opsommen. De interpellant erkende deze en betuigde er zijn erkente lijkheid voor. Maar verder ging zijn waardeering niet. We kunnen er niet aan denken een poging te ondemèmen het betoog van den heer de la Bejla in een kort bestek zóó te resumee- ren, dat de daarbij geproduceerde cijfers tot hun recht komen. Als iemand als de Rotter- damsche burgemeester, mr. Droogleever Fortuyn, het eigenlijk onmogelijk oordeel de, dat de Kamer, zoo onvoorbereid zich een denkbeeld kan vormen van de beteekenis van het geproduceerde cijfermateriaal van interpellant en minister beide, dan mag een overzichtschrijven zich wel aan de enkele hoofdlijnen van een betoog houden De heer de la Bella nu drukte zijn verba zing er over uit, dat een regeering, die door verschillende maatregelen, welke zij noo- dig achtte, de werkloozen achteruit heeft zien gaan, nu met een paar nieuwe ver slechtingen komt, waardoor het gevraagde offer te groot wordt. Door de nieuwe maat regelen wordt aldus interpellant de grens van een mogelijk levensonderhoud overschreden en daardoor zijn ze gevaar lijk. De noodzakelijkheid ervan op dit oogen- blik kon hij niet inzien en hij miste een motiveer in g die de bewering, dat de mi nister aan een in de Tweede Kamer gedane toezegging niet voldaan zou hebben, zou logenstraffen. Achtereenvolgens betwistte hij, dat de buurbijslag de huurverlaging tegen houdt; dat de arbeiders naar goedkoopere woningen kunnen, immers deze zijn er niet, behalve a den Haag; dat huiseigenaren en werkloo- *en 't maar over een redelijke huurverlaging eens moeten zien te worden. Het optreden tegen de werkloozen, die 'Usschen regeering en huisbazen in worden geschoven, qualificeerde de heer de la Bella a's weinig ridderlijk. Aan de hand van de ""gaven, die op een arbeidersvrouwen budget voorkomen alleen de noodzake lijkste becijferde hij de onmogelijkheid iets van den huurtoeslag te laten vallen. Hij riep den minister met nadruk toe, om voornemens niet ten uitvoer te brengen, eed aan het slot van zijn betoog en toen leen zette hij zijn stemgeluid uit een hartstochtelijk beroep op den bewindsman: D°e het niet. Als de minister den zin van de sociaal democratische fractie zou doen, zou hij weer huurcommissies moeten instellen en met een huuropzeggingswet komen en van zijn vocr- men afzien. blaar daar denkt de minister van sociale n heelemaal niet aan. Huurverlaging is n["^end noodzakelijk, zóó dringend, dat hu 'et kon wachten op een nieuw vaste-lasten- entwerp 0f een initiatief-ontwerp, noodza- 'J voor de geheele arbeidersklasse. t« '"lsler Slingenberg deed wat z i te weiniir had meer licht vallen op de verbeteringen, welke hij had aangebracht. Zoo zullen de groote gezinnen over 't geheel genomen een gulden meer steun krijgen; in 494 gemeen-* ten, dus bijna de helft, zijn de standaard- loonen voor de laagste klassen 0.50 hoo- ger; voor de jeugdige werkloozen beteekent het invoeren van een standaardloon voor de steunberekening voordeel; een minder straffe rouleering in de werkverschaffing op het platteland zal aan de gemeenten meer gelegenheid verschaffen voor het doen uitvoeren van werkverschaffingswer- ken; de distributie van goedkoope levens middelen wordt verbeterd en uitgebreid. Zoo zijn er op 't moment 15 fabrieken bezig met de vervaardiging van vleesch in blik dat 70 cent per 2 K.G. zal kosten; reeds 4 millioen blikken zijn gereed. 750 gram mar garine zal voor 33 cent in de distributie worden gebracht. Verder zal veel groenten worden ingeblikt en goedkoop beschikbaar worden gesteld, hetgeen ook den tuinders weer wat soulaas zal verschaffen. De verbetering en uitbreiding van de levensmiddelendistributie beoogen den ach teruitgang in geldelijken steun te overbrug gen. Met alle beslistheid wees de minister1 erop, dat de Regeering het levenspeü der werkloozen niet lager, en hun vermogen om artikelen te krijgen niet minder wil laten worden. Ten aanzien van de doorwerking der huurverlaging was hij niet pessimistisch, immers de huiseigenaar zal, wetende, dat hij integraal de huur uit de gemeentekas ontvangt, zoo verstandig zijn, de huur te verlagen. En komt er een spaak in 't wiel, welnu dan hebben de gemeentebesturen een taak te vervullen. Heeft er „onredelijke" huisuitzetting plaats, welnu een wetsontwerp, dat daartegen ingaat, heeft 's ministers de partement reeds verlaten. Maar in ieder geval moet de volle huurverlaging ten goede komen aan den huurder. Tenslotte verklaarde de minister, dat hy niet bereid was de aangekondigde maat regelen terug te nemen. Bij de replieken diende de interpellant, die gelijk te verwachten was in 't geheel niet tevreden was, een paar moties in, teneinde de standaardloonen en den maatregel inzake den huurbijslag van de baan te krijgen. Slechts één spreker, de heer Droogleever Fortuyn (v.b.) kwam gister nog aan 't woord. Hij sprak kort en duidelijk zijn te leurstelling erover uit, dat er onvoldoende overleg was gepleegd en vreesde, dat de gewijzigde re ge'in g niet zonder kleeren- scheuren" doorgevoerd zou kunnen worden, al was hij 't eens met den minister, dat de huurtoeslag de huurdaling tegenhoudt. Vandaag is het debat voortgezet. te weinig had gedaan; de m- nl. liet Om half twee gisteren is via radio- Sevilla het volgende medegedeeld: „San Sebastian is door de nationalis ten omsingeld. Er is ernstige oneenig- heid ontstaan tusschen de verdedigers, waarvan sommigen de stad voor den aanval willen overgeven, anderen daar entegen verzet willen blijven bieden. In elk geval zal deze tegenstand niet van ernstigen aard kunnen zijn. Aan het front van Toledo hebben de troepen van generaal Franco op den linkervleugel Arenas San Petro bezet, en zoodoende hun aanvalsfront ver lengd tot aan de troepen van generaal Mola, die Puerto Rico en Siërra Gredos in bezit hebben genomen. Na ondervra ging van de gevangenen is wederom gebleken, dat de militie bedrogen is wat betreft de gevechtswaarde en de sterkte der nationale strijdkraehten, hetgeen tot hun ontmoediging op het oogenblik van den strijd heeft geleid, en het groote verschil verklaart tus schen het aantal dooden aan weerskan ten. De strijd in Spanje tegen het communis me duurt voort, omdat het communisme be schouwd wordt als „openbare vijand no. 1". San Sebastian volkomen omsingeld? De speciale correspondent van Havas meldt: Met de „Angel de la Guardia" zijn te Saint Jean de Luz 200 Spaansche vluch telingen uit Guetaria aangekomen. Laatst genoemde stad ligt aan de zeekust tamelijk ver ten westen van San Sebastian en uit het feit, dat deze ontruimd werd, kan worden afgeleid, dat de omsingeling van San Sebas tian door de opstandelingen thans vol tooid is. Een der speciale correspondenten van Havas meldt: De opgewonden stemming onder de bevolking te San Sebastian houdt aan. Aan de haven wachten nog steeds veel vrouwen en kinderen op het oogenblik, dat zij zich zullen kunnen inschepen. De ordedienst in de straten wordt door Baskische nationalisten verzekerd. De kortgeleden benoemde commissaris van de openbare orde heeft het vaste voor nemen de orde te doen eerbiedigen. Tevens valt op te merken dat aan alle fronten ongeveer 70 pCt. der verdedi gers Baskische nationalisten zijn, die het best bewapend, het meest gedisci plineerd en het moedigst zijn. Zware verliezen der regeering nabij Avila. Het radiostation Burgos deelt mede, dat een colonne nationalistische troepen nabij Avila, ten westen van Madrid, in een hevig gevecht met de Volksfront-milities gewik keld is geweest. De regeeringstroepen ver loren daarbij 250 dooden. In denzelfde sector is een andere afdee- ling der rechtsche troepen er in geslaagd, haar stellingen 10 K.M. verder naar voren te schuiven. Bij Talavera hebben de regee ringstroepen volgens dit radiobericht in een gevecht 50 dooden verloren. De strijd in den sector van Huesca. Gistermiddag heeft kolonel Villalba, de commandant der regeeringsstrijdkrachten in den sector van Huesca medegedeeld, dat zijn troepen gistermorgen den vijand heb ben verjaagd uit de kerk van Sietano, waar zich opstandelingen hadden verschanst. De speciale correspondent van Havas wijst op het belang van de bezetting dezer kerk, waaraan een gevecht van man tegen man vooraf ging. Vanuit deze kerk hebben de opstandelingen n.1. reeds een maand lang met mitrailleurs gevuurd op de regeerings troepen, die de stad trachtten binnen te dringen. Thans bezetten de opstandelingen in Sietano nog slechts een kasteel, waar zich een detachement heeft verschanst. De re geeringstroepen hopen dit bolwerk spoedig te kunnen nemen, waarna de weg vrij zou zijn voor den opmarsch naar Quinto en Monte Aragon. Het Alapsar beeft sich nog niet overgegeven. In koortsachtige haast worden de voor bereidingen door de verdediging van Ma drid voortgezet, en het garnizoen is met ongeveer 5000 Catalaansche miliciens ver sterkt. Het borbardement van Toledo duurt zonder ophouden voort, doch het Alcazar, deze enorme vesting, heeft zich nog niet overgegeven. De bezetting van het Alcazar wil met de wapens in de hand vallen. De correspondent van de „Paris Soir" deelt mede, dat de artillerie van de re geering nog geregeld vuurt op het Al cazar. Iedere twee minuten valt een schot. Het schijnt niet mogelijk, dat in de puinen van het Alcazar nog men- schen verblijven, doch in de kelders be vinden zich nog de verdedigers die verklaren met de wapens in de hand te willen vallen. De belegeraars hebben een ultimatum gesteld aan de bezetting, waarin de vrouwen en kinderen wordt toegestaan vrijuit te vertrekken en de bezetting zal het leven worden geschon ken als zij zich ongewapend overgeeft.. De parlementair van de regeeringstroe pen was majoor Rojo. Hij onderhandelde twee uur met de bezetting en reeds wilde men met een dynamiet patrouille het Alca zar binnendringen om hem te verlossen, toen hij terugkeerde met de mededeeling dat de bezetting weigerde zich over te ge ven. Zij wilde met de wapens in de hand sneuvelen en met hen zouden de 150 vrou wen en 250 kinderen, die zich in het Alca zar bevinden sterven. Alleen verzochten zij, dat men hen twee priesters zou zenden. De commandant van de belegeraars heeft hierop bevel gegeven het Alcazar dag en nacht te blijven beschieten tot geen steen meer op den andere staat. Rosenberg de eenige gezant te Madrid. De radiozender Sevilla deelt mede, dat alleen nog de Sovjet-Russische ambassadeur Rosenberg van de buitenlandsche diploma ten zich te Madrid levindt. Het hoofdkwartier van de opstandelingen te Burgos deelt mede, dat generaal Franco zich naar het front voor Talavera heeft be geven om de stellingen van de troepen te inspecteeren. Na de inspectie deelde de generaal mede, dat het gevecht aan het Ta- laverafront voortgaat. De vijand is terug geworpen en heeft zware verliezen geleden. Verder rukken de rechtschen normaal op naar Toledo. De Siërra de Credoz is geheel ir. handen van de rechtschen en de weg naar Madrid staat open. Ramon Franco naar Spanje vertrokken. De bekende Spaansche vlieger, Ramon Franco, de broer van generaal Franco, de leider van den opstand, heeft gisteren de Spaansche legatie in Washington, waaraan hij als luchtvaart-attaché was verbonden, verlaten, om zich aan de zijde van zijn broer te stellen. Het benoemen van Largo Cabal- lero tot minister-president heeft deze beslis sing van Ramon verhaast. Opstandelingen kapen een Spaansch schip. De „Temps" deelt mede, dat het hoofdkwartier van de opstandelingen te Burgos bericht heeft, dat de kruiser „Almirante Cervera" het schip „Caba Pena" heeft gekaapt. Aan boord van het schip bevonden zich meer dan 500 Spaansche communisten en socialisten, die gevangen worden gehouden. Volgens een radiobericht van Teneriffe is een Noorsch koopvaardijschip nabij Cadiz door een regeeringsgetrouw schip bescho en en ernstig beschadigd. De bankier March heeft vier millioen pesetas aan opstandelingen verstrekt- De politie te Madrid heeft den advocaat Cenaillo gearresteerd, die als zaakwaarne mer optrad van den bankier March. Te zij nen huize werden belangrijke documenten gevonden, waarbij het bewijs werd gele verd, dat March den opstandelingen millioen pesetas heeft verstrekt. Mededeeling van het ministerie van oorlog. Het ministerie van oorlog deelt mede, dat de regeeringstroepen in den sector van Talavera, aan het front in Estremadura, een kleine omtrekkende beweging hebben gemaakt, welke hun in staat stelt zich meester te maken van voordeelige stellin gen. Zij zijn anderhalven K.M. opgerukt. Te Oviedo hebben vliegtuigen der opstan delingen geprobeerd levensmiddelen en mu nitie boven de stad neer te laten. Lucht- afweerartillerie heeft dit evenwel belet. De stad zelf wordt onafgebroken gebom bardeerd. In den slag bij Cerro Muriano, in de buurt van Cordova, welke eindigde met een over winning der regeeringstroepen, verloren de opstandelingen 100 man. Morencommandant gesneuveld. Van particuliere zijde wordt vernomen, dat tot de gesneuvelden bij Cerro Muriano de eenige Moorsche commandant in het Spaansche leger behoort, nL Mohammed Ben Mezian. Radiomededeeling der regeering. De regeering heeft per radio medege deeld, dat de opstandige officieren hun manschappen scherp controleeren en dat eenige soldaten reeds zijn gefusilleerd. Een kleine colonne opstandelingen, welke zich naar Oviedo begaf, werd door regee ringstroepen verjaagd. Aan het front in Aragon werd een eska dron cavalerie op de vlucht gedregen. Een aantal manschappen werd gevangen genomen. 10.000 pesetas voor de weezen van Fasanella. De officieren en bemanning van de krui sers „Alberto da Guissano" en „Pola" van dc Italiaansche vloot, welke in de haven van Barcelona liggen, hebben de som van 10.000 pesetas bijeengebracht voor de wee zen van den Italiaan Fasanella, die te Bar celona door communisten is vermoord. JAPANSCH-BRITSCH-INDISCHE BESPREKINGEN. De onderhandelingen tusschen de Ja pansch en Britsch-Indische delegatie te Sim- la over het nieuwe handelsverdrag tusschen beide staten maken goeden voortgang. Bin nenkort zullen de onderhandelingen wor den geëindigd voor zoover sprake is van ruwe katoen voor katoengaren en stukgoe deren. Défilé van den arbeidsdienst. Alfred Rosenberg De derde dag van het nationaal socialistische partijcongres stond in het teeken van den arbeidsdienst. Door 43.000 mannen van den arbeidsdienst werd gedefileerd langs den rijkskanse lier en een appel gehouden. Tachtigduizend toeschouwers woon den op de Zeppelinweide dit schouw spel bij. De leider van den arbeidsdienst, Hierl, hield een korte toespraak. In de vergadering van den rijkspartijdag verklaarde Rosenberg, dat het bestaan van Europa op het oogenblik slechts te Berlijn wordt verdedigd. Hij keerde zich krachtig tegen het bolsjewisme en het jodendom, dat het bolsjewisme organiseert. Het afgrijse lijke bloedbad in Spanje doet geheel Euro pa nadenken over zijn lot. Rosenberg beschuldigde het wereldjoden- dom volgens een vast plan de bolsjewisti sche revolutie te organiseeren, het bolsje wisme is een militair georganiseerde we reldsamenzwering welke men niet alleen met politie en leger kan vernietigen, men heeft hiervoor een nieuw geloof noodig, eer. wil tot handelen en actie zelf. De nationaal- socialistische revolutie was een revolutie van de plichten, in de keus van deze plich ten bestaat onze vrijheid. De z.g. verdedigers van de Westersche cul tuur verraden deze cultuur schandelijk door Sovjet-Juda toe te laten tot den Volken bond. KON ZIJN HAAR NIET KAMMEN. Nu van alle rheumatiek bevrijd. Dit briefje, dat wij van een 77-jarigen heer ontvingen, bewijst dat Kruschen Salts ook op hoogeren leeftijd zijn plicht doet. „In mijn krant werd eens de vraag ge steld of er voor iemand van 58 ook een middel tegen rheumatiek bestaat. Het ant woord luidde: „Zoodra iemand wat ouder gaat worden neen." Maar in hetzelfde blad las ik dat Kruschen Salts bij velen rheumatische pijn verdreven had! Ik zei tot mijn vrouw: „Wij zullen eens kijken, wie van de twee gelijk heeft." Ik begon met Kruschen Salts, verbruikte drie fla- cons en voelde mij een ander mensch. Vroeger had ik 's nachts geregeld last van pijn in mijn linkerbeen, en wanneer ik in mijn stoel zat te dutten, werd mijn been stijf, zoodat het vrij lang duurde, voordat ik weer kon staan. Als mijn schouders pijn deden, moest ik altijd mijn hoofd heel laag buigen om mijn haar te kammen. Dat was ongeveer twee jaren geleden, maar nu heb ik geen pijn meer, en kan 7 8 K.M. aan één stuk loopen". W. Y. te S. Wanneer zich in het lichaam de afval stoffen ophoopen, ontstaat een teveel aan urinezuur. Dit oefent spoedig slechten in vloed uit op spieren en gewrichten, en de rheumatische pijn doet haar intrede. Maar er is hulp voor U! Kruschen Salts spoort de ingewanden, lever en nieren aan tot intensievere werking, zoodat de afvalstof fen geregeld verwijderd worden. Het bloed wordt beter gezuiverd en de pijnen hou den op. Kruschen Salts i« uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. Göbbels Na Rosenberg sprak Goebbeh over het bols jewisme in the orie en practijk. Hij noemde het bolsjewisme 'n crimineele en pathologische dwaasheid, uit gevonden en geleid door de joden om de beschaafde Euro peescha volkeren te ver nieten en een internationale joodsche overheersching te vormen. De communistische partijen in de niet-Russi- sche landen zijn slechts een vreemdelingen legioen van de Komintern op het gebied van deze landen. Met hun hulp organiseert het bolsjewisme zijn internationale samen zwering. De kwestie van het bolsjewisme is die van het voortbestaan van Europa. Men moet stelling nemen, voor of tegen, met alle consequenties, welke dit mee- brengt. De meenii^ van de „Prawda". In een bespreking van het congres der Nationaal Socialisten te Neurenberg schrijft de „Prawda": De leiders van het Duitsche fascisme pro- beeren met de oude liedjes over het „bols jewistische" gevaar de kapitalistische we reld te betooveren en haar aandacht af te leiden van de geduchte Duitsche bewape ning. Het Duitsche fascisme is bereid ieder land, dat het als slachtoffer van zijn aanval uitkiest, „bolsjewistisch" te verklaren. Het verwondert niets, aldus de „Prawda" dat volgens de algemeene opvatting in de Europeesche pers de samenkomst te Neu renberg veeleer doet denken aan een mili taire parade. Evenmin behoeft het te ver wonderen, dat noch de anti-Sovjet propa ganda der te Neurenberg vereenigdfe fascistische leiders noch de preeken over een .socialen vrede" en de „klassenovereen- stemming" voor de geheele wereld het ware uiterlijk kunnen verbergen van het fascisme, dat den volkenhongersnood en oorlog brengt. De spanning tusschen Japan en China. De Japansche bladen berichten, dat het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken den Japanschen ambassadeur in Nan king, Kawagoe, opdracht heeft gegeven aan de Chineesche regeering te Nanking te vra gen, of deze regeering in de toekomst het leven en de veiligheid van de Japanners in China wil en kan beschermen. Voorzoover Nanking hiertoe niet in staat is, moet de Japansche regeering zelf de be scherming van haar onderdanen in China op zich nemen. China verzoekt de Japansche oorlogs bodems van Pakhoi terug te roepen. Uit Kanton wordt vernomen, dat Tyau, de commissaris voor buitenlandsche zaken van Kwangsi, op onmiddellijke instructie van Tsjang Kai jek, verzocht zou hebben, dat de Japansche oorlogsbodems, welke op weg zijn naar Pakhoi, teruggeroepen worden. Hij zou verder verklaard hebben, dat het 19e leger, dat niet onder bevelen van Nanking staat, dit gebied controleert en dat de Chf- neesche regeering niet in kon staan voor de gevolgen van de aanwezigheid van Japan sche oorlogsbodems te Pakhoi. Overeenstemming van Japansche ministeries. Het verluid, dat overeenstemming van opvatting is verkregen tusschen de departe menten van buitenlandsche zaken, marine en oorlog inzake de regeling van het inci dent in Pakhoi door een bespreking der aan gelegenheid door vertegenwoordigers van de regeeringen van Japan en China. Vanwege het ministerie van oorlog is de houding met betrekking tot de incidenten van Pakhoi en Tsjengtoe toegelicht. Hij noemde ze een ernstige blunder der natio nalistische beweging in China.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5