Agenda Stad en Omgeving. Jieck SL Svchoot £uchtvaact löeec&ericfit £aatste Aeeichten ^Bucqetüfke Stand de alkmaarsche brandweer. vergadering AFD. ALKMAAR de S.D.A.P. het wit gele KRU1&. de weg langs hu. noord-hollandsch kanaal bewesten PURMEREN'd. een schenking. regentijd verzekeringstijd. bemanning van de „SIRENEvs" naar noorwegen. het hondje. de leeszaal gesloten. opbrengst collecte. het wildemanshofje versierd. uitdeelingslijst gedeponeerd. esperanto. beroep ontvangen. wekeluksche dienst over de pacific. ,lopp" de dood op den onbewaakten overweg. inrichting veldpostkantoren tijdens de legeroefeningen. de jaarbeurs bluft zaterdag geopend. alkmaar. Stedelijk Museum ingang greedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9—1 uur; Zondags gesloten. Bioscppen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer jjoge Marie (zangfilm); hoofdrollen Jea- nette Mac Donald en Nelson Eddy. In het bijprogramma °'a- prinses Juliana en prins Bernhard. Toegang eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Een vreemdeling kwam (rom.); hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer Régine (rom.); hoofdrollen Adolf Wohlbrück, Olga Tschechowa en Luise inirich. Toegang boven 18 jaar. - Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De kleinste rebel (dram.); hoofdrollen John Boles, Jack Holt en Shirley Terftple. Toe gang alle leeftijden. In het bijprogramma o.a. de vorstelijke verloofden. Zaterdag- en Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Vrijdag 11 September. 8 uur, Groote kerk, kerkconcert te geven door Jo Vincent (zang) en Anth. v. d. Horst (ergel). Zaterdag i2 September. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, feestavond huisvlijt- en Floraliavereenigin- gen. Zondag 13 September. 1.15 uur, A.F.C.-terrein a. d. Westerweg, missie-voetbal. Maandag 14 September. 3 uur, café Central Hofplein, vergadering v. Volkshuisvestiging „Alkmaar". negen dagen heeft verdachte hun onderdak verleend. Verdachte ontkende met beslist heid de bedoeling gehad te hebben met haar ontucht te plegen. De president las daarop een gedeelte van verdachte's voor den rechter-commissaris afgelegde verklaring voor, waarin de man toegaf voornemens te zijn geweest gemeenschap met de meisjes te hebben. Verdachte gaf toe, dat de meisjes den eersten nacht bij hem in de bedstede hebben geslapen. Den volgenden dag heeft hij echter te harer behoeve een ledikant van den zolder gehaald en in zijn kamer geplaatst. Verdachte ontkende, dat hij aan de meisjes mannenkleeren geleend had. De meisjes zouden de kleeren eigener bewe ging weggenomen hebben om niet herkend te worden. Als eerste getuige hoorde de rechtbank de 18-jarige Pietertje H. van B., die thans in de Rekkensche inrichtingen te Zetten ver toeft. Het meisje weigerde aanvankelijk den eed af te leggen omdat zij niet wist of haar vader dit wel goed vond. Haar moeder riep haar van de publieke tribune af eenige woorden toe. Daarop sprak het meisje de eedsformule uit Haar moeder werd van de publieke tribune verwijderd. Het meisje verklaarde dat zij op achttien Februari jl. in haar betrekking te Rotterdam werd op gezocht door haar zuster Corrie, die ver telde, dat zij door haar moeder van huis gejaagd was. Toen getuige 's avonds haar werkzaamheden als dienstbode had beëin digd, is zij in gezelschap van haar zuster naar een café gegaan, waar een man Corrie tracteerde. Corrie werd per auto naar huis gereden door dezen man. Twee dagen later kwam Corrie weer vertellen, dat zij weg gejaagd was. Op Corrie's initiatief is getuige 's avonds meegegaan naar verdachte om on derdak te vragen. Getuige's zuster had ge zegd, dat zij dezen boer wel kende en ver wachtte, dat hij haar zou opnemen. Getuige legde voor het overige dezelfde verklaring af als verdachte. Haar zuster Corrie, die ook te Rekken wordt verpleegd, zeide, dat zü van huis was weggeloopen, nadat haar moeder haar had toegevoegd: donder maar op. Getuige legde dezelfde verklaring af als haar zuster. De vertegenwoordiger van het O.M. con stateerde dat de verdachte, die zich aan zedakwetsende feiten heeft schuldig ge- "ttakt, wel degelijk de bedoeling heeft ge jijd de weggeloopen meisjes aan het ouder- hik gezag te onttrekken. Negen dagen zijn de ondeugende, lastige schepsels die moei lijkheden met haar ouders hadden omdat zii haar zin niet kregen, onvindbaar ge feest Spr. vorderde verdachte's veroordee lt tot het ondergaan van een gevangenis van zes maanden. Glimlach.e De vader van de meisjes, een arbeider uit Bolnes, deelde mede dat hij eind Februari j.1. nog niet uit de ouderlijke macht was ontzet. Getuige kende den verdachte in het geheel niet, zoodat hij niet had vermoed, dat zij zich daar zouden ophouden. Naar ge tuige mededeelde, waren zijn dochters weg geloopen uit het politiebureau te Ridder kerk, toen de veldwachter zich even ver wijderd had. Negen dagen lang heb ik loo- pen zoeken naar mijn vleesch en bloed, voegde hij er aan toe. Het heelè gebied tus- schen Rotterdam en Dordrecht had hij vruchteloos afgezocht. Op een desbetreffende vraag van den president bevestigde verdachte, dat de meis jes, die hij opgenomen had, hem vroeger zeventig gulden hadden ontstolen. De Alkmaarsche brandweer zal Woensdag 16 September a.s. de nieuwe mechanische ladder officieel in gebruik nemen. Er is voor deze gelegenheid een pro gramma samengesteld, dat als volgt luidt: Van 4.005.15 uur. Bezichtiging materiaal. 5.155.30 Toelichting door den com mandant. 5.306.°0 Demonstratie met de Mechanische stalen Ma- girusladder. 7.007.45 Rondgang door de stad, met défilé voor het ge meentebestuur en genoo- digden voor 't Stadhuis. Om 8.C3 uur. Spuitdemonstratie op de ladder voor het gebouw van Vroom en Drees- man. Een en ander zal worden opgeluisterd door het muziekkorps van de Amsterdam- sche Brandweer, die haar medewerking be langloos aanbood. De route, welke de brandweer zal volgen, is: Brandweerkazerne, St Laurensstraat, Lan- gestraat, Mient (Westzijde), Waagplein, Voordam, Dijk, Toorenburg, Achterweg, Bierkade, Limmerhoek, Keetgracht, Oude gracht (Noordzijde), Ritsevoort, Kennemer- straatweg, Emmastraat, Zilverstraat, Rid derstraat, Laat, Koorstraat, Brandweer kazerne. De afdeeling Alkmaar van de S.D.A.P. heeft gisteravond tot 12 uur vergaderd over het bekende geschil met de heeren Bakker en Bülens en mevr. HellemanHardebol. Een beslissing werd nog niet genomen en de besprekingen inzake het royement wor den hedenavond voortgezet. EEN GOUDEN JUBILEUM. Op Dinsdag, 15 September a.s. herdenkt de heer J. H. E. Hoek den dag, waarop hij. vóór 50 jaar, als apothektfryssistent in functie trad bij wijlen den heef F. W. A. Brom, voorganger van den apotheker H. J. F. Wanna. De jubilaris is nog steeds in dezelfde functie werkzaam. Gedurende de maand Augustus werden door de wijkverpleegster 28 patiënten be zocht, met totaal 311 bezoeken. Hiervan waren 108 bezoeken bij leden van het A.A.Z.A., 190 bezoeken bij leden van Het Wit-Gele Kruis en 13 bezoeken bij stadspatiënten. De wij kkraamverpleegster legde 180 be zoeken af bij 8 patiënten. De weg op den dijk van het Noord-Hol- landsch kanaal bewesten Purmerend ver keert in een zoodanigen slechten toestand, dat hij bezwaar oplevert voor het verkeer. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. om verbetering te willen bevor deren, heeft de wegbeheerder medegedeeld, dat het in het voornemen ligt dit wegge deelte in 1937 te teren. Ja!ziet U! dat hoefijzer heb ik altyd in mijn handschoen, dat beteekent geluk! RUSSISCH DANS-ORKEST „SCHUSTOW" IN 'T GULDEN VLIES. In verband met de feestelijke stemming die er allerwege heerscht, wordt a.s. Zondag reeds het dans-seizoen in 't Gulden VI es geopend. Zondagmiddag en -avond zullen de lief hebbers (sters) kunnen dansen op de voor treffelijke muziek van het ook veelvuldig voor de Radio gespeeld hebbende Russische Concert-, Jazz- en Attractie Orkest „Schüstow". De zes boys van „Schüstow" beschikken over een bijna onbeperkt repertoire en spe len alle mogelijke en gewenschte genres. Deze Band speelde met enorm succes, o.m. totaal 6 maanden in „Zomerzorg" te Leiden, 1 maand in „Casino" den Bosch, maand in „Musis Sacrum" te Arnhem, enz. NIEUWE ZAAK. Morgenmiddag zal de heer F. Schut in het nieuw gerestaureerde perceel Voor- meer 6 een zaak openen in levensmidde len. Er wordt voor deze gelegenheid aan lokkelijke reclame gegeven aan de koopers. Het is te verwachten, dat de zaak, goed aangepakt als zij wordt, zal toonen levens vatbaarheid te hebben. De Evang. gem., Geeserweg la, alhier, kreeg van een dame van andere richting uit deze omgeving een groote partij babykleeren ten geschenke, om behoeftigen ermee ge lukkig te maken. De heer B. A. Weiland, Spoorstraat 51, alhier, verzoekt ons te willen vermelden, dat niet alleen de heer van Gijzen, maar ook hij vertegenwoordiger is van de gister door ons genoemde Eagle Star en British Dom. Ins. Co. Ltd. Kapitein en vijf man blijven op het schip. Gistermiddag is oen anker van het Noor- sche stoomschip „Sirenes", dat bij Callants- oog gestrand is, uitgebracht. Van de bemanning zijn de kapitein en vijf personen aan boord gebleven. De overige bemanning is naar Rotterdam vertrokken om vandaar scheep te gaan naar Noorwegen. De sleepboot „Utrecht" blijft in de nabij heid om met eventueelen Noord-Noord- Westelijken of Noordwestelijken wind pogin gen in het werk te stellen het schip vlot te krijgen. Aan het Slachthuis bevindt zich op het oogenblik een klein aardig hondje, een soort Hollandsch smousje, waarover inlichtingen kunnen word*"1 verzocht aan het Bureau van Politie. Het bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek heeft besloten de leeszaal mor gen vanaf één uur te sluiten. De openbare collecte voor de Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift gehou den 10 September heeft opgebracht 76,73 S. Men verzoekt ons te melden, dat morgen avond het Wildemanshofje op de Oude gracht versierd en verlicht zal worden. Heden werd ter Griffie der Alkmaarsche Arrondissements rechtbank alhier gedepo neerd de eenige uitdeelingslijsten in de failissementen van: Nic. Joh. van Zonjee, vogelfabrikant te Uitgeest met een uitkee- ring aan concurrente schuldeischers van 3. 42 En L. Bening, boekhandelaar te den Helder met een uitkeering aan concur rente schuldeischers van 13..17 Een gezelschap van wel zeer uiteenloopen- de leeftijden was gisteravond in De Unie bijeen ter bijwoning van de gratis proefles, te geven door den Franschen Esperanto- leeraar Roland Dupuis. Onder de pl.m. 80 belangstellenden waren zoowel scholieren als menschen van middelbaren leeftijd, jon gens en meisjes, vrouwen en mannen. De heer Joh. Mandenmaker, voorzitter van de neutrale Alkmaarsche Esperantisten-vereeni- ging La Norda Stelo, sprak een woord van welkom, waarin hij wees op het nut en de noodzaak van de wereldtaal Esperanto als middel om zich in alle landen verstaanbaar te maken, waardoA, deze taal een machtig voertuig kan zijn ook tot verbroedering der volken. Hij hoopte, dat een sterk bezette cursus (in vier maanden kan men reeds zóó goed Esperanto leeren, dat men een ge sprek kan voeren in een volk in die taal kan lezen) het resultaat van de proefles zou zijn en hy vond hierbij tevens gelegenheid een woord van dank te spreken aan het adres van de Alkmaarsche Courant, die nu reeds gedurende vele weken eiken Zaterdag een artikeltje over Esperanto heeft opge nomen, zoodat hij meende te mogen veron derstellen, dat de aanwezigen voldoende over de waarde aan dr. Zamenhofs geestes product zouden zijn ingelicht. Hierna ving de proefles aan, waarbij op viel de bijzonder gemakkelijke wijze, waarop de leeraar de aanwezigen reeds aan stonds tal van woorden en kleine zinnetjes wist te leeren, zoodat zij eenvoudige vragen konden beantwoorden. Geen wonder, dat verschillende aanwe- wezigen zich gisteravond nog opgaven voor het volgen van den cursus en te verwach ten is, dat allen dit voorbeeld nog zullen volgen (aangifte in lunchroom Valk). Na de les, toen in de pauze een Esperanto' lied was gezongen, voerden een zevental esperantisten een tooneelstukje in twee be drijven op, getiteld „Vader kent z'n Fransch", waarin naar voren komt hoe iemand, die jarenlang op school Fransche les had gehad, van die taal op ouderen leef tijd zoo goed als niets meer wist en daar door antwoorden gaf, waarvan hij de betee- kenis niet begreep. De gemakkelijkheid van Esperanto werd daartegenover gesteld. Een goed propagandastuk! PREDIKBEURTEN. ZONDAG 13 SEPTEMBER. ALKMAAR. Groote Kerk, 10.45 uur ds. Baar, 6 uur n.m. ds. Remme, van Amsterdam. Kapelkerk, 10 uur ds. Warners, (doop) Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur ds. Rap- pold. Ev. Luth. Kerk, 10 uur ds. Brand, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur ds. Kuiper Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur ds. Ruys, (onderwerp: Jozef en de verlo ving van onze Prinses), 2.30 uur Zondags school, 7.30 uur ds. Ruys, (onderwerp: „Wat is Uw troost?) (met zang). Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 u. open- luchtdienst op de Steenenbrug; Zondagmor gen 7.30 uur oogstfeest-dankstond, 10 uur heiligingsdienst, 's middags 3.30 uur open lucht-samenkomst in het Heilooërbosch (bij droog weer), 's avonds 7.30 uur Vaar wel-samenkomst van luitenant J. de Bree. Maandagavond 8 u. openbare samenkomst; Dinsdagavond 8 uur bijzondere verlossings- dicnst, geleid door kolopel M. Visser; Vrij dagavond 8 uur welkom nieuwe luitenant. Stads Evangelisatie, Molenbuurt no. 4, 10 uur wijdingsdienst, 8 uur en Donderdag avond 8 uur openlucht-samenkomst., UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 7 uur ds. van Mullem. BARSINGERHORN, 10 uur ds. Enklaar. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur ds. v. d. Veen. BERGEN, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur de heer Visch, cand. te Kolhorn. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur de heer Dun, van Alkmaar. BURGERBRUG, 10.30 uur ds. Witkop. DIRKSHORN, 10.30 uur ds. de Leeuw. EGMONDBINNEN, 10 u. mej. van Vliet. GROOTSCHERMER, 10 uur ds. Loysen. HEILOO, 10 uur ds. Bloemhoff, (tekst Ex 15 1. Onderwerp: „Het Loflied"). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur ds. Dijkstra, van A'dam. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 2 uur ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, 8 uur n.m. ds. v. d. Kam. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur (n.t.) ds. Molenaar. OOSTGRAFTDIJK, geen dienst. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, 2.30 uur ds. Witkop (doop). OUDORP, 9.30 uur ds. Baar. OTERLEEK, 10.30 uur (o.t.) ds. Warners. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur ds. Eikema (geweste lijke dag. „Rijzende Kerk"). SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur, (o.t), de heer Lagerweij, cand. te Scheveningen; 3 uur (o.t.) ds. Molenaar. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur de heer W. van Veen, van Amsterdam. Evangelisatie, 10 uur de heer W. van Veen, van Amsterdam. UITGEEST, 7 uur n.m. ds. Hanneman. URSEM, 10.30 uur de heer H. Kreb (cand.) VEENHUIZEN, 10.30 uur ds. van der Kam. WESTGRAFTDIJK, 7.30 uur n.m. ds. Loysen. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Ds. W. A. F. van Dijk, predikant bij de Ned. herv. gemeente te Oudkarspel heeft een beroep ontvangen naar Zeddam (Gld.) DE POSTVLUCHTEN. De Djalak, thuisreis, is te Rangoon aan gekomen. Morgen zal de Perkoetoet van Amster dam naar Batavia vertrekken. De beman ning zal bestaan uit de heeren G. J. Geysen- dorffer, eerste bestuurder; C. de Wijs, twee de bestuurder; M. Franse, werktuigkundige, en C. van Beukering, radiotelegrafist. DE OCEAANVLUCHT VAN MERILL EN RICHMAN. Merrill en Richman stellen hun vertrek uit. Nadat de Oceaanvliegers Merrill en Rich man besloten hadden, hedenochtend den terugtocht te aanvaarden, hebben zij dit voornemen weer laten varen, aangezien de Engelsche weerberichten ongunstig luidden. De Amerikaansche minister van handel heeft medegedeeld, dat over één of twee maanden de Pan American Airways een wekelijkschen passagiersdienst naar de Philippijnen zullen openen. DE POOLSCHE BALLON TERECHT. Op 100 K.M. van Onega. De bestuurders van den Poolschen ballon „Lopp", welke heeft deelgenomen aan den wedstrijd om den Gordon Bennett-beker, kapitein Janusz en luitenant Brenk, van wien men twaalf dagen lang niets vernomen heeft, zijn terecht. De Aeroclub der Sovjet-Unie te Moskou heeft vanochtend om 5 uur van Janusz een telegram ontvangen van den volgenden in houd: „Zijn op 1 September in het district One ga gedaald op 25 K.M. van het dorp Nosow chisna, 100 K.M. van de stad Onega. Wij gaan te voet naar Onega en verzoeken hulp". De Aeroclub te Moskou heeft naar Ar- changelsk getelegrafeerd, dat hulp moet worden geboden aan de Poolsche luchtvaar ders. Gisteren was een twintigtal militaire en sportvliegers opgestegen voor een onder zoek in liet gebied van Archangelsk, Onega en Ladoga, zoomede in het gebied van Wo- logda. Zij hebben toen evenwel geen enkel spoor gevonden van de verdwaalde ballonvaar- ders. De bladen hebben in speciale edities dit bericht bekend gemaakt. Op de grens van de gemeenten Almelo en Vriezenveen is gisteravond de zestienjarige B. J. N ij land, werkzaam bij den landbouwer A. J. Hammink te Aadorp op den onbewaak- ten overweg door een trein gegrepen en gedood. Nijland kwam met zijn vriend per rijwiel van huis gereden. Hoewel zijn vriend hem nog waarschuw de om even te wachten tot de uit de rich ting Wierden komende trein voorbij zou zijn, dacht hij nog veilig voorlangs te kunnen komen. De jongeman werd echter gegrepen en eenige meters meegesleurd Hij was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht. naar waarnemingen, verricht in den morgc van Vrijdag 11 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond va>- Zaterdag 12 September: Zwakke tot matig' zuidoostelijke tot zuidelijken wind; helder to, licht of half bewolkt; waarschijnlijk droog vrij warm weer. Buitenlandsch weeroverzicht. De hoogedrukking in het oosten heeft zich verder ontwikkeld, en zij vertoont than= over zuid-Zweden, Denemarken" en midden- Duitschland barometerstanden boven 770 m.M. In en rond het hoogedrukgebied heerscht meest zwakke wind en zonnig weer. Slechts langs de Noorsche kust waait het nog vrij krachtig uit zuid tot zuidwest. De ochtendtemperaturen, die in Duitschland sinds gisteren nog gedaald zijn, zijn daar ver beneden normaal. Over Scandinavië is het wat warmer geworden, evenals over de Britsche eilanden en IJsland, over Frank rijk loopen de veranderingen uiteen. De de pressie in het westen drong wat verder naar onze omgeving door, waarbij de be wolking over Schotland, Wales en Ierland nog zwaar bleef. Het weer ten onzent zal nog onder den invloed van de hoogedrukking blijven, zoo dat heldere of lichtbewolkte lucht zonder kang op regen met dezelfde temperatuur als heden te verwachten is. HET RIJKSMUSEUM ZATERDAG GESLOTEN. Het Rijksmuseum te Amsterdam is Za terdag, de officieele feestdag ter eere van de verloving van Prinses Juliana, ge sloten. In verband hiermee blijft ook de ten toonstelling van oude kunst door de Ver eeniging van handelaren in Oude Kunst in Nederland, in de Linkerbinnenhof, ge sloten. Van 17 tot en met 24 September zullen in de provincie Noord-Brabant legeroefe- ningen worden gehouden. In samenwerking met den bestaanden postdienst zullen voor de lichte brigade van 17 tot 20 September te 's-Hertogenbosch en van 22 tot en met 24 September te Breda, alsmede voor de 3e divisiegroep van 21 tot en met 24 Septem ber te Roosendaal veldpostkantoren zijn gevestigd. Teneinde vertraging in de uit reiking der stukken te voorkomen, wordt aan het publiek verzocht om op de adressen van de voor de troepen bestemde corres pondentie, behalve den naam van den ge adresseerde en het betrekkelijk legeronder deel, het veldpostkantoor aan te geven, dat voor de bestelling der stukken moet zorg dragen. In verband met den korten termijn, waar op de wensch der regeering om Zaterdag 12 September tot een dag van nationaal geden ken te maken, ter kennis werd gebracht, waardoor het onmogelijk werd aan dezen wensch in binnen- en buitenland voldoende bekendheid te geven, heeft het bestuur der Kon. Ned. Jaarbeurs moeten besluiten, dat de Jaarbeurs op Zaterdag 12 September op de gewone wijze geopend zal zijn. DE MOORD TE LEIDEN. De officier van justitie in hooger beroep. Naar wij vernemen, heeft de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dier rechtbank, waarbij de gewezen meester knecht C. B. uit Leiden wegens doodslag op de 22-jarige fabrieksarbeidster J. S. uit Zoeterwoude tot vijf jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Zooals bekend, was door den officier ter zake van moord een gevangenisstraf van twaalf jaar geëischt. GEBOREN: Cathrina Hendrika, d. van Johannes Ber- nardus Geels en Anna Vestering. Aafje Agnes, d. van Wilhelmus Johannes Bouman en Maria Martha Thoes. ONDERTROUWD: Pieter Augustinus Wokke en Jeanne Ma rie Giebels. Hendricus Hermanus Brug man en Antje Swaerts. Hendrikus Theo- dorus Op de Weegh en Maria van Riet. Jozef Johannes Brant en Cicilia Juliana Kampstra. Theodorus Gieling en Marga- retha Martina Houtenbos. Johannes Bruin en Helena Mulder. OVERLEDEN: Dieuwertje Smit 71 jaar. Agatha Bootsma, gehuwd met Job Roorda, 67 jaar. NOORDSCHARWOUDE (Augustus). Getrouwd: Pieter Jonker en Aagje Noordwest te Broek op Langendijk. Hen drik Cornelissen te Oudkarspel en Gertruda Anna Bruin. Dirk Mus te Alkmaar en Grietje Heijmans. Geboren: Elizabeth Hubertha, d. van Adrianus Groot en Anna Maria Elswijk. Johanna, d. van Pieter Bruijn en Grietje Rjjkes. Overleden: Neeltje Dekker, oud 77 jaar, weduwe van Cornelis Bakker. Grietje Bommezij, oud 66 jaar, echtgenoote van Jacob Houtkooper.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7