-!>1 nida senff geïnterviewd. zeilvereeniging. alc.maria victrix en haar voorzitter. Kantongerecht te Alkmaar. Glimlachje ningen, 11.75 meter; 2. J. de Bruin, Sparta, Dordrecht, 1150 nieter; 3. W. van Druuten, Wageningen. Dames: 100 meter hardloopen: 1. mevr. Jutte— Briejer, Brunhilde, Leiden, 13.4 sec.; 2. C. Bak, Hygiea, Krommenie. 80 meter horden: 1. N. van Balen-Blanken, Olympia. Wieringerwaard, 13.6 sec.; 2. L. Hensema, Brunhilde, Groningen, 14.4 sec.; 3. p Dieben, Brunhilde, Leiden, 14.5 sec. '4 x 100 meter estafette: 1. P.S.V., Eindho ven, 53.9 sec.; 2. Brunhilde I, Groningen, 54.5 sec.; 3. Brunhilde II, Groningen, 55.8 sec. Zweedsche estafette: 1. P.S.V., Eindhoven, gl.4 sec.; 2. Brunhilde, Groningen, 62 sec.; 3 Brunhilde, Leiden, 62.2 sec. bestuur den heer Jan de Vries dank zegde voor alles was hij voor de zwemsters en zwemmers gedaan had, en meende den dank niet beter tot uitdrukking te kunnen brengen dan door hem iets aan te bieden, als symbool van de sport waarvoor hij zoo veel liefde heeft en waarop hij internatio naal zulk een vermaardheid geniet: n.1. het waterpolo, in den vorm van een kleinen gouden polobal. Zeer onder den v»WVk UVJI dankte de heer Jan de Vries hiervoor. Juist teruggekeerd van haar succesvolle wedstrijden te Kopenhagen en Aarhus is het cns mogen gelukken, een kort onderhoud te hebben met onze nieuwe wereldrecordhoud- Watersport ALKMAARSCHE ROEI- EN Zeilfeesten te Akersloot. - .«menwerking met de Unie can Water- toeristen, V. V. V. Akersloot Vooruit hield A R Z. V. Zaterdag en Zondag op het I Alkmaarder Meer hare sluitingswedstrijden, indruk de daaraan verbonden feestelijkheden, rif de jachthaven lagen ongeveer een dertig tal eepavioseerde motorjachten, hetgeen een fleurig gezicht opleverde. In deze vroolijke omgeving klonk om 3.30 het startsein voor de 8 vergroote B. M.-en. ne elft hiervtn lag echter om die tijd nog aan den kant, zoodat een zeer verwarde jMQMumde* Stukkm Geachte Heer Redacteur, Zij het ons vergund naar aanleiding van een uitdrukking voorkomend in het verslag der huish. verg. betreffende het conflict in Hoogspringen met aanloop: 1. N. van Ba- *1er Nida Senff van de H.D.Z. Zij verklaar-1 start plaats had. Geen enkele boot Vin»*nn mir\i Wieringerwaard, de ons> dat deze wedstrijden wel de prettig-1 »--» *■»■--- - TJJ J-ft/s jon Blanken, 1.565 meter; 2. Olympia, F. Koen, Hoofddorp, 1.565 stc zÜn geweest die zij ooit eehad heeft en tijd van start, zelfs waren er enkele met oir :_..4am r\ Overtredingen van de P o 1 i-1 tieverordeningen; J. D. te den Hel der, F. A. H. S. te Alkmaar, J. K. te Alk- Maar, C. O. te Amsterdam, P. v. H. te Rotterdam, M. K. te Alkmaar, R. F. G. te Beverwijk O. J. de R. te Beverwijk, J. van O. te 's Oravenhage, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. V. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. B. te Hoorn, J. v. G. te 's Gravenhagc, D. K te Leeuwarden, G. J. de R. te Beverwijk, ieder de S.D.A.P., waarin wij ons natuurlijk m 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A.A. te geen enkel opzicht willen mengen, een korte Bergen, J. E. K. te Utrecht, J. R. te 's Gra- verklaring af te leggen, teneinde eventueele i-i-misverstanden te voorkomen. Ook Is het niet de bedoeling crltiek uit te oefenen op uwe berichtgeving. 't Gaat over 't navolgende in bedoeld ver- siag: „Zoo is ons wel eens ter oore gekomen, dat men ontstemd was. dat de wethouder voetbalvereeni- stede werd >C. is venhage, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis. S. B. te Heiloo, 5 boete of 5 hechtenis. Overtredingen t wett dagen van Artikel 453 van het wetboek van Straf recht (openbare dronkenschap); A. Z. te Egmond aan Zee, J. P. te Alkmaar, B. V. te 3. M. van Balen-Blanken, Olympia, Wierin gerwaard, 5.01 meter. Speerwerpen: 1. P. Dieben, Brunhilde, Leiden, 35.90 meter; 2. A. van Oort, Volt, Tilburg, 28.80 meter. Discuswerpen: 1. L. Mol, P.S.V., Eindho ven, 33 meter; 2. E. Veldman, Brunhilde. Groningen, 32.15 meter; 3. A. Boomhouwer, Aalsmeer, 31.25 meter. Kogelstooten: 1. L. Mol, P.S.V., Eindho ven, 10.25 meter; 2. E. Krijthe, Brunhilde, Groningen. 10.05 meter; 3. M. van Wijk Bosma, U.D.I.W.V.O., Hoorn, 10.01 me'er. Gymnastiek. TURNLUST. Men schrijft ons: Om aan een veel geuite wensch te vol doen, heeft Turnlust een uurtje ingelascht voor jongens van 5 tot 10 jaar. Evenals alle afdeelingen, staat ook deze onder persoon lijke leiding van haar directeur, den heer Poll, leeraar M. O., aan wien de ouders hun kinderen gerust kunnen toevertrouwen. Tevens vestigen wij er de aandacht op, dat voor de heerenafdeeling een gunstiger uur is vastgesteld, waardoor eveneens aan veler verlangen is voldaan. Zwemmen. HULDIGING DER OLYMPISCHE ZWEMSTERS. Nida Senff ontvangt de gouden medaille. In de groote zaal van het A.M.J.V.-gebouw vond Zaterdagavond de officieele huldiging door het bestuur van den K.N.Z.B. plaats van de zwemsters, zwemmers en polospelers, die hadden deelgenomen aan de Olympi sche spelen te Berlijn. Dat hiervoor in de zwemwereld groote be langstelling bestond, behoeft geen betoog. Het was, zooals de voorzitter van den K.N. Z.B., de heer Jan de Vries, het uitdrukte, een eenvoudige hulde, doch zij was er des niettegenstaande een waaruit groote harte lijkheid naar voren kwam. In zijn openingswoord memoreerde de heer Jan de Vries allereerst het verheugen de feit van de verloving van prinses Julia- na met prins Bern hard, waarop door alle aanwezigen spontaan het Wilhelmus aan geheven werd. Tot de eigenlijke huldiging overgaande, bracht de heer Jan de Vries allereerst har telijk dank aan degenen die meegewerkt hadden aan de voorbereidingen, t.w. de le den van de technische commissie, van de springcommissie, en niet in het minst aan het NederJandsch Olympische Comité, wiens vertegenwoordiger, de heer K. J. J. Lotsy, aanwezig was. Ook bracht hy dank aan de trainers en trainsters voor het vele opofferende werk dat zij zich voor en tijdens de Olympische spelen getroost hadden, want aan hem is het groote succes te Berlijn zeer zeker in niet geringe mate te danken. Zich tot de polospelers richtende, memo reerde spr., dat het bondsbestuur aanvanke lijk zeer pessimistisch gestemd was over een uitzending van een zevental, doch het ver heugde hem zeer, dat zij niet teleurgesteld hadden en door op de vijfde plaats te ein digen, bewezen hadden lang niet tot de slechtsten te behooren. Spr. was er van overtuigd, dat zij bij de serieuze training door Frans Kuiper in de toekomst zeer ze ker nog tot grootere prestaties in staat zou den zijn. Hadden onze heeren het op de baannum- •oers het er niet zoo goed afgebracht, spr. was ervan overtuigd, dat zy al datgene ge geven hadden wat zy konden en veel te Herlijn geleerd hadden. Zich tot de dames richtende, hierover be hoefde spr. weinig te zeggen. Wat zij ge presteerd hebben dat weten we allen. Haar "Hen persoonlijk te bedanken zou te lang %en, doch een tweetal uitzonderingen *Üde hij gaarne maken, en wel voor Nida Senff en Rie Mastenbroek, want wat zij ge posteerd hadden, was wel iets zeer bijzon ders. Vooral Nida Senff, die juist deser dagen het wereldrecord 100 meter rugslag tot twreemaal toe verbeterd had, heeft bewezen, hoewel zy nog jong is, een zwemster van Wereldklasse te zijn. Spr. overhandigde al- 'eri een eenvoudige, doch blijvende herinne- rinS, terwijl Nida Senff voor het behalen Van haar wereldrecord de gouden medaille Van den K.N.Z.B. in ontvangst mocht nemen. °ok aan de dames Braun, van Wyckhui- en de Dood en de heeren Kuipers en "emsing werd als blijk van waardeering n herinneringsspeldje aangeboden aama richtte de heer zeggen, den wil, dat het een volgend maal wel zou gaan. En inderdaad was dit het geval. Zij vond het zeer prettig, dat zij bij haar tweede re cordverbetering de koning en de koningin van Denemarken aanwezig waren en deze dus blijk gaven de zwemsport een warm hart toe te dragen. Over haar verdere plannen sprekende ver klaarde zy, dat het in de bedoeling ligt ook te trachten het wereldrecord 200 meter rug slag op haar naam te brengen. Zij zal hier voor eenige maanden in training gaan. Zij hoopt in dien tusschentijd ook hier in Holland te laten zien, dat zij haar wereld record waardig is. Zeilen. DE ZEIL WEEK TE BURNHAM. Men schrijft ons uit Burnham d.d. Zon dagmiddag: „Ga hem maar halen" riep Borgorhoff Mulder, doelende op de „Ariel Challenge Cup" toen hij hedenmiddag als eerste de finish passeerde en langs het clubhuis zei lend zijn boei opzocht. De Trinil passeerde op de zevende plaats de lijn, met een verontwaardigend kijkende bemanning, zij waren n.1. op het rak voor den wind onhebbelijk gehinderd door een Engelsche boot, die ze bij het kruisen snel voorbij gezeild waren. Niettemin is de over- winnig wel zeker. Het team van Loosdrecht. bestaande uit Borgerhoff Mulder en Ritman in de Dinges en Coops met ten Sythoff in de Trinil kwam de eerste middag op de eerste en derde palats, de tweede middag op de eerste en tweede en heden op de eerste en zevende plaats binnen, waarmede ze wel het hoogste aantal punten behaald zullen heb ben. Eerst hedenavond wanneer dit bericht reeds verzonden moet zijn, zullen wij dit eerst met zekerheid kunnen zeggen. De och tendrace werd eveneens door Borgorhoff Mulder en Ritan gewonnen, waarmede zy den eersten prijs in de persoonlijke wedstrij den wonnen, waarschijnlijk tevens de prijs voor de beste prestatie tijdens de Burnham week en de Holland-Engeland-prijs. Al deze prijzen zullen hedenavond na het diner uitgereikt worden. Te betreuren is dat Borgerhoff Mulder, Ritman en Coops niet bij die prijsuitreiking aanwezig kunnen zijn, daar ze om zeven uur met den trein naar Londen moeten om de nachtboot naar Holland te halen, waar ze morgenochtend op de Kaag mee moeten zei len om het nationale jollenkampioenschap. De heer Moes, de voorzitter van Loosdrecht, die hier als leider van de ploeg was en te vens verscheidene wedstrijden meezeilde is zeer tevreden over het resultaat van onze deelnemers. „We zullen moeten sjouwen om alle be kers mee naar huis te nemen", zei hy, „het is hier, zooals u zelf weet buitengewoon prettig geweest en dit is wel de aardigste Burnham-week die ik meegemaakt heb Baerselman wilde zijn arm sparen en zeil de vandaag niet meer mede in de Starklas se. Het is wel jammer dat en door het feit dat zijn tweede man op het laatste oogen- blik besloot niet mee te gaan en door het scheuren van zijn armspier Baerselman geen betere resultaten heeft kunnen berei ken, niettemin waren zijn prestaties nog uit nemend. Een aardige attentie hebben de drie zei lers, die Maandagmorgen in het stormweer de 5 pond verdienden, nog ontvangen. Ze kregen een zilveren drinkbeker met hand vat voorzien van het wapen der Royal Co- rinthian Yacht Club en een stormseinkegel met de inscriptie: „Windkracht elf, 12 M Sharpie Challenge Cup. Maandag 7 Septem ber". Deze beker zal in het clubhuis van Loos drecht geplaatst worden. Des middags werd nog een aardige wed strijd gehouden tusschen twee teams van ieder drie veertienvoetsjollen. In de eerste drie jollen waren zesmeter zeilers gezeten, waaronder de Nederlander Dudok van Heel van de „Piet Hein", die hier gisteren arriveerden, verder de stuur man van de „Halage", de Engelsche zesme ter die de Olympische zeilwedstrijden won In de andere drie jollen zaten „Otters"-ju- niorleden van de R.C.Y.C. van ongeveer 10 tot 14 jaar. De stuurman van de „Halage" won de race, de Otters kwamen op de tweede en derde en Dudok van Heel op de vierde plaats binnen. wedstrijd stond hij dan ook de leiding niet meer af, hoewel hij op het laatst nog erg bedreigd werd door den heer Schiphorst, die in z'n nieuwe boot Aeolus een uitstekende wedstrijd gezeild heeft. Door het flauwe topskoeltje uit het Z. O. lag het geheele veld al zeer gauw uit elkaar, en belangrijke positie-veranderingen vonden niet plaats. Met deze wedstrijd was tevens de uitslag van de competitie-wedstrijden bekend: de heer Erdtsieck veroverde hier de blauwe wimpel van de Alkmaarder Meer plus de titel „Kampioen Alkmaarder Meer 1936". Verdere uitslagen: 1. Doolaard (F. Erdtsieck); 2. Aeolus (H. Schiphorst); 3. Kamana (J. Helder); 4. Wet- terwille (H. Brink); 5. Swelle (F. Zaman); 6. (P. van Latum); 7. Popeye (P. Meurs); 8. De Trailer opgegeven. Uitslag competitie: 1. Doolaard (F. N. Erdtsieck); 2. Popeye (P. J. Meurs); 3. Wetterwille (H. Brink); 4. Kamana (J. Helder); 5. Swelle (F. Zaman). Regenboogklasse: De startvolgorde was 't Hondsbosch, Water en Wind Woelwater. In de 2e ronde gelukte het den heer Poorter om de heer Boersma te passeeren, en in de zelfde volgorde gingen de booten over de finish. 1. Water en Wind (L. Poorter), tevens winnaar blauwe wimpel); 2. 't Hondsbosch (J. Boersma); 3. Woelwater niet binnen gekomen. Gemengde klasse: De heer N. Doets wist hier de overwinning uit het vuur te sleepen op de voet, gevolgd door D. Poorter. Door het flauwe windje waren de diverse handi captijden niet bevorderlijk voor een felle strijd. 1. De Vlieter (N. Doets); 2. Anke (P. Poorter); 3. Zomerzotheid (J. Buur); 4. Wil deman (F. de Wilde). Des avonds was er groot bal in de ver sierde loods van de jachthaven. Hier vond ook de prijsuitreiking plaats: de heer Ver ver. als voorzitter wan de Alkmaarsche Roei en Zeilvereeniging, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, bracht dank aan de leden van de wedstrydcommissie, en speciaal aan het lid, de heer A. Lind. Dank bracht spr. ook aan de heeren zei lers, die geregeld meegezeild hadden en daardoor medegeholpen hadden de compe- tiewedstrijden te doen slagen. Daarna reikte de heer Lind op z'n beken de manier de prijzen uit, en dat waren er heel wat, want iedereen kreeg een prijs! Het bal hield de vele aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen. Opgemerkt dient nog te worden, dat de jachthaven door de goede zorgen van V. V. V. Akersloot met lampionnen verlicht was. Des Zondags hield de Unie van Watertoe risten haar Navigator-wedstrijden en behen- digheidswedstryden. Vooral des morgens was het een vroolyk gezicht, al die motor booten en zeiljachten op de Meer. Jammer dat 's middags de regen als spelbreker op trad. van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond)P. S. te Wor- merveer, 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. - - - - Wij wenschen met den meesten nadruk te verklaren, dat Alcmaria noch fascistisch, noch socialistisch georiënteerd is, noch neigt M C l. J«VVUIV.IHO. iTg. 6WV..V...«WM ""v" n. te hchoorl, 2 boete of 2 dagen hech- naar eenige andere godsdienstige of staat- tenis. Overtreding van de Vogelwet: E. B. te IJmuiden, 4 en 12 boete of 4 en 12 dagen hechtenis. Overtreding van de Leer plichtwet: J. S. te Harenkarspel, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de IJkwet: J. v. L. te Rotterdam, 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van Artikel 424 van 't Wetboek van Strafrecht (baldadigheid): C. K. te Sint Pancras, 6 boete of 6 dagen hechtenis. KAPPERSSTRIJD TE NAARDEN. Uitspraak in kort geding. Jlexhtsiaken. de Vries zich tot van het N.O.C., Jen Hij bra u"ISs'on te Berlijn, den heer Lotsy, al hetge 1 'lem 2^n byzonderen dank voor d®elneilltn voor de deelneemsters cn van gedaan. Hem werd als blyk rdeering een fraaie presse papier Ijje. ««.ding een .ia»»»- jj kondswapen aangeboden. 8Prekei om v.. woora zou vu®»—» --- I 55 hyzondere redenen toch afgeweken en van 'h heer Sabel, de oud secretaris H-N.Z.B., die namens bet bonds- Paarden. KORTEBAANDRAVERIJEN TE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven waren 24 paarden, waarvan opkwamen 20. 1 Wilhelm (eig. Wod. Velde, ber. D. van Wieringen), Den Haag. 2. Miss Everharda eig. en ber. P. Kos ter), Jisp. 3 Pinkerton (eig. H. Hofland, ber. K. Bakker), Beverwijk. 4de prijs gedeeld door Marie P. (eig. J. Wagenaar, Amstelveen) en Loblied (eig. J. Kersbergen, Den Helder). Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 11 Sept. 1936. Overtredingen van de Motor en R ij w i e 1 w e t: J. P. K. te Alkmaar, 2 boete of 1 week tuchtschool. J. W. te Alkmaar, G. T. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. P. H. te Noordschar- woude, f 2 boete of 1 dag htechtenis. J. V. te Medemblik, W. de V. te Alkmaar, H. V. te Leeuwarden, A. S. te Uitgeest, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. M. J. L. te Schoorl, K. N. te Twisk, A. K. te Wijdenes, A. H. v. d. H. te Alkmaar, W. de J. te Oud karspel, A. V. te Broek op Langendijk, S. B. te Koedijk, J. H. van K. te Amsterdam, J. K. te Sint-Pancras, H. R. te Oudorp, A. M. te Koedijk, N. B. te Broek op Langen dijk, H. van B. te Velsen, J. M. te Velsen, P. J. W. te Uitgeest, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis. J. S. te Noordscharwoude, J. V. te Oudorp, P. M. A. te Limmen, G. H. te Amsterdam, G. D. te West-Graftdijk, E. O. te Noordscharwoude, S. B. te Schagen, J. de K. te Nieuwer-Amstel, P. B. te Broek op Langendijk, E. B. te Heiloo, E. N. de V. te Egmond aan Zee, A. P. N. te Limmen, A. K. te Heiloo, P. van B. te Purmerend, J. B. te Alkmaar, L. V. te Bergen, C. D. te Lim men, P. B. te Alkmaar, J. V. te Amsterdam, C. S. te Alkmaar, R. H. te Leiden, J. B. te Bergen, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis. T. de J. te Broek op Langendijk, L. van K. te Zuidscharwoude, M. S. te Noord scharwoude, ieder 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. de W. te Broek op Langendijk, S. S. te Oudkarspel, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. M. A. te Liminen, P. S. te Egmond aan Zee, N. S. te Zuidscharwoude, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. Th. P. te Heiloo, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. R. B. te Wormerveer, 8 boete of 4 dagen hechtenis. J. S. te Oegstgeest, 20 boete of 10 dagen hechte nis. JVL T. te Alkmaar, 20 boete of 12 da- geu hechtenis. Een kappersbediende te Naarden, werk zaam in de zaak van V. aan de Marktstraat, aldaar, beëindigde op 22 Juni j.I. de dienst betrekking onder het voorgeven dat hij zich zelfstandig te Hilversum ging vestigen. Tot ontsteltenis van den Naardenschen kapper begon zijn ex-bediende echter een zaak in het zelfde stadje en zelfs in dezelfde straat. In het ontbonden arbeidscontract tusschen beide kapers kwam echter een con currentiebeding voor, waarbij de bediende zich verbond nimmer in de gemeente Naar den voor zichzelf of onder anderen naam, een kapperszaak te vestigen, zulke op straffe van een terstond opvorderbare boete van f 500. De bediende stoorde zich hier echter niet aan en verspreidde zelfs circulaires, waarin hij mededeelde, dat hij zich als ex-bediende van V. zelfstandig had gevestigd. Het re sultaat bleef niet uit. Van de ongeveer 180 klanten nam hij er 50 mee, en bovendien verlaagde hij de tarieven. Verhaal voor de 500 was er niet, daar de machines door den bediende op afbeta ling waren gekocht en hij verder geen bezit In kort geding voor den president der Rechtbank, eischte V. dat zijn ex-bediende werd veroordeeld om terstond de uitoefening van het kappersvak te Naarden te staken onder oplegging van een dwangsom. Voor den kapper trad op mr. D. W. O. A. Schut. De president, mr. J. W. Huysinga, vonnis wijzende, overwoog ten aanzien van het recht, dat de handelwijze van den ex- bediende zonder twijfel onrechtmatig is. In dien onder de hier gegeven omstandigheden toepassing kon worden gevraagd van het tweede lid van Art. 1637 B. W., zou het eenvoudiger zijn geweest elke concurrentie beding onverbindend te verklaren. Gedaagde meent ook ten onrechte dat eischer geen ander recht heeft dan betaling van de overeengekomen schadevergoeding te vorderen. Hij heeft zich echter in de eerste plaats verbonden zich te onthouden van het uitoefenen van het kappersvak in de gemeente Naarden en naleving van die ver bintenis kan worden afgedwongen door alle middelen, die den rechter ten dienste staan. Eischer heeft er een rechtmatig belang bij, dat aan het onwettig bedrijf van gedaagde terstond een einde wordt gemaakt. Rechtdoende beveelt de president den ge daagde zich terstond te onthouden van de uitoefening van het kappersvak te Naarden en machtigt eischer om hem tot naleving er van te dwingen met behulp van de sterke macht. Voorts wordt door den president een dwangsom van 10 per dag opgelegd, in dien hij na de beteekening van deze uit spraak het vak binnen Naarden blijft uit oefenen. Het vonnis werd uitvoerbaar bij voorraad gesteld. Tenslotte is hij veroordeeld in de kosten van het geding. - kundige strekking, maar eenvoudig is een „voetbalvereeniging" zonder meer. 't Kan wezen, dat onder de Alcmarialeden aanhangers zijn van de N.S.B., van het N.A.S., van den V.D., den V.B., de R.K. Staatspartij, de S.D.AP., wijweten het niet. Het grootste deel onzer leden trouwen» is nog op een leeftijd, dat de politiek hen niet interesseert. Zij trappen noch fasci»tiach, noch socialistisch tegen den leeren bal, maar op doodgewone voetballeramanier. Een feit is het, dat Alcmarianen, die al vele jaren lid zijn, van elkander de staats kundige of godsdienstige overtuiging niet kennen. Daarnaar wordt niet gevraagd. Slechts wordt er nadrukkelijk voor ge waakt, dat niemand de godsdienstige of poli tieke overtuiging van anderen kwetst. Dit is ongeschreven maar absoluut bindende wet. Natuurlijk weten alle Alcmarianen, dat de heer Bonsema S.D.A.P.-er is, want dat was hij reeds voor hij Alcmariaan werd. Evenwel was deze factor bij zijn verkiezing tot voorzitter, noch zijn voordeel, noch zijn nadeel. Zij telt niet mede. Alle leden, w.o. misschien aan hangers van allerlei godsdienstige of poli tieke overtuiging, kozen hem, omdat zy hem op dat moment den meest geschikten acht ten. Godsdienstige noch politieke overwegingen spelen bij ons een rol, maar slechts deze: Ben je een goed Alcmariaan? Ben je capa bel voor dat baantje? Met klem nemen wij stelling tegen het eventueel postvatten van de meening, dat Alcmaria naar een of andere zijde politiek zou zijn getint. In Alcmaria kent men geen partijgangers, maar slechts Alcmarianen, en gunt men leder het recht buiten het clubleven zijn eigen levenshouding te bepalen. Met dank voor de opname. De Pers- en Prop.Commissie van Alcmaria Victrix. HacktferichteH Wat zie jij er uit! Ik had geen dertig centen om geknipt te worden en toen heeft ie me voor 15 centen geknipt! DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Sept. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 82 Vette koeien f 135225, handel stug; 28 Kalveren: gras f 25—f 50 en vette 4080 per K.G. 5080 cent; 67 Nuchtere kalveren (slacht) 616; 4 Vette schapen 15f 24; 355 Vette var kens 3740 cent per K.G. Handel stug. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Sept. 1936. Op de he- AMSTERDAM, 14 Sept. 1936. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordholl. eigenheimers 2.503; Andijker bonte 33.25; An- dijker blauwe 2.503; Zeeuwsche blauwe 3.25f 3.50; Zeeuwsche bonte 3.503.75; Zeeuwsche eigenh. 2.75 3; Zeeuwsche poters f 22.50; Duin zandaardappelen 33.50. Alles per 100 K.G. Aanvoer 185000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Sept. 1936. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 423 Vette koeien, le kw. 5762 cent, 2e kw. 4655 cent, 3e kw. 38 45 cent per K.G. slachtgew.; 126 Melk- en kalfkoeien 170—225; 120 Vette kalve ren, 2e kw. 4252 cent en 3e kw. 2440 ct. per K.G. levendgew.; 87 Nuchtere kalveren 7—11.50; 61 Schapen 20—1 25; 461 Var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4748 cent, zware varkens 4647 ct. en vette varkens 4546 cent per K.G. slachtgew.; 8 Paarden 80f 100. NOORDSCHARWOUDE, 14 Sept. 1936. (Noordermarktbond). 1650 K.G. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 1.902; 6400 K.G. Uien: gele nep 3.90f 4.20, gele drie lingen 1.101.20, gele uien 11.40, Groote 1.70; 4700 K.G. Spercieboonen f 3 7.80; 1450 K.G. Roode kool 1; 29500 K.G. Witte kool 0.80, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. '36. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 13000 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 1.802, Eigenheimers 1.70f 1.80, Souvenir 1.40, Blauwe 1.802.10; 6800 K.G. Roode kool 1 1.60; 5300 K.G. Gele kool 11.10; 73000 K.G. Vroege witte 7080 cent; 2750 K.G. Slaboonen 3 6.10; 87 K.G. Snyboonen 4.50; 6700 K.G. Bieten 0.50—1.10; 2326 K.G. Peer f 0.80 1.40; 14000 K.G. Uien: gele nej- f 4 4.50, gele drieling 1f 1.10, ge.' uien 1.30—1.80, grove 2— 2.20, alles per 100 K.G.; 5400 stuks Bloemkool le s. 6.10 8, 2e s. f 2.80—f 3.90. WARMENHUIZEN, 12 Sept. 1936. Schot- sche: muizen 11.50, grove 2t 2.20, drielingen 2.202.40; Eigenheimers 1.302.10; Blauwe aardappelen f 1.70; Gele Nep 1 3.70—f 4.30; Uien J0 f 1.50, drielingen f 11.20, grove J -.10; Alberta's 1.101.20; Roode kool 1 1 1 1.20; Gele kool 11.10; Witte kool 70 80 cent; Snyboonen 3.10; Slaboonen 1 3 8.80; Bieten f 1 1.40.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11