SPORT EN WEDSTRIJDEN. De competitie neemt een aanvang. Alcmaria ontvangt H. f\ C. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1936 Uitwedstrijden van onze derdeklassers. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria-H. F. C. DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.h.V.B.-velden. De doelschop. VoetbaL En avant! We hebben wat voorgevechten gehad op enkele fronten, wij hebben spiegel gevechten meegemaakt in diverse tor nooien, maar nu wordt het overal ernst Zondag zal het verzamelen geblazen worden aan alle fronten, van Oost tot West en van Zuid tot Noord. Zondag zullen duizenden voetballers anderhalf uur vechten voor hun club en zullen tien duizenden toeschouwers zich schor schreeuwen voor hun club. Zondag... begint de groote kamp, die wij voetbalcompetitie noemen! Het heeft geen zin, om reeds nu uitge breide voorbeschouwingen te geven over de komende wedstrijden. Natuurlijk hebben de clubs allemaal vriendschappelijke wedstrij den gespeeld, maar daar heeft niemand houvast aan. En ook de resultaten van bekertornooien yjn niet zoo, dat er op gebouwd mag wor den, al willen wij hierbij één uitzondering maken, nJ. van A. D. O Het schijnt, dat deze Haagsche club dit jaar een belangrijke rol zal spelen in afdee ling I en al worden ze zelf misschien geen kampioen, ze moet in staat geacht worden, om kampioens-candidaten op het meest be langrijke moment te kloppen. Geen overzicht dus, wel een beschouwing over de afdeelingen! Afdeeling I. Bedriegen de voorteekens niet al te zeer en wij houden ons aan de gegevens van de vorige competitie, als mede aan de ver anderingen. welke sindsdien in de clubs zijn pkomen. zooals aanwinst of verlies van tpelers daar zijn dunkt ons in afdeeling I Blauw Wit, D. H. C., A. D. O, D. F. C. en Ajax wel de sterkste ploegen. Daarom reeds is het van zoo'n groot be lang, wie de gelukkige is in de wedstrijden D. H. C.—A. D. O. en D. F. C.Ajax, welke ontmoetingen voor Zondag a.s. op het pro gramma staan Zeer benieuwd mag men zijn naar de re sultaten van de nieuwelingen C. V. V., die met R. C. H. en Xerxes o. L tot de zwakste ploegen zal blijken te behooren. Overigens: afwachten. De wedstrijden zijn: StormvogelsC.V.V.; Blauw WitExcelsior; R. C. H.Xerxes; D. H. C A. D. O. en D. F. C Ajax. Afdeeling II. Afgaande op de geruchten en eenigszins ook op de resultaten in het laatste seizoen en in de vriendschappelijke wedstrijden, zouden wij hier meenen te moeten zeggen, dat K. F. C. een moeilijke periode tegemoet gaat en slechts mag hopen, om in de mid- delnoot terecht te komen. Hetzelfde, hoe wel in iets mindere mate is voor Z. F. C. 't geval Van de Zaansche clubs verwachten wij dus geen bijzondere resultaten. En waar ook V. U. C. en H. D. V. S. wel niet tot de sterkste zullen behooren, dan merken we, dat wij voor dit jaar als „kopgroep" noe men Feyenoord, D. W. S., H. B. S. Sparta en V. S. V. met als gevaarlijke out-sider Haarlem. En evenals in afdeeling I komen ook hier direct al zeer belangrijke ontmoetingen, n.1. FeyenoordD. W. S., H. B. S.—Haarlem «n Sparta—V. S. V. Verder worden er gespeeld: V. U. C. K. F. C. en Z. F. C—H. D. V. S. Het Oosten. Het eerste treffen is hier reeds achter den rug en het meest merkwaardige was wel het volkomen falen van de beide Zwolsche dubs. Het schijnt overigens weer te gaan tus- •chen het oude trio Enschede, Go ahead en Heracles, terwijl verder A. G. O. V. V. en F- E. C. in de gaten gehouden moeten wor den. Het programma voor Zondag is: Tubantia P- E. C., WageningenA. G. O. V. V., Enschedesche BoysEnschedé, Z. A. C. Go ahead en N. E. C.Heracles, waarvan de Enschedesche „derby" natuurlijk de ®eest interessantste ontmoeting is. Het Zuiden. In het Zuiden zal morgen kunnen blij ken, wie van de twee candidaten: N. A. C. P. S. V. de meest serieuze is. Beide clubs ontmoeten elkaar n.1. in Breda en van de uitslag hangt in dat geval veel af voor de leidende positie in de eerste weken. Noad zal probeeren een beter seizoen te "taken dan het vorige jaar en zou dan al vast thuis eens de beide puntjes op Bleijer- heide kunnen veroveren! Zou B. V. V. weer zoo'n seizoen maken als een jaar geleden? Het kan mogelijk hlüken, als het bezoek van Eindhoven ach- de rug is. Hest hier nog JulianaM. V. V., een ech- Limburgsche ontmoeting, waarbij geen voorspellingen mogelijk zijn, en Roermond ~-Longa, waarbij ook elke uitslag mogelijk is. Het Noorden. Tenslotte het Noorden. Natuurlijk blijft Quick als een der sterkste ploegen gel den, maar het verjongde Velocitas is intus- achen zeer fraai gestart door de overtui- gende zege op Veendam. Beide stad-Gro- n>ngsche clubs ontmoeten elkaar morgen r**ds en Be Quick zal daarbij de beste pa- Pieren hebben. Veendam speelt thuis tegen Hoogezand, dat Zondag j.1. zoo goed van zich afbeet en moet danig oppassen, wil ze niet nog een puntje verliezen. Bepaald zwak schijnen weer Friesland, Achilles en Sneek te zijn, wat weer in de loop der maanden zal blijken. De wedstrijden, welke verder zijn vast gesteld, zijn H. S. C G. V. A. V., Sneek— Leeuwarden en Friesland—Achilles. Een prachtig begin van de competitie: twee oude clubs tegen elkaar. Alcmaria had het waarachtig niet beter kunnen treffen het begin der competitie: een thuiswedstrijd tegen H.F.C. is wel het mooiste, wat men had kunnen krijgen. Hier toch zullen twee ploegen elkaar ontmoeten, die beiden geschiedenis hebben, waarvan de een tot de alleroudste vereen igingen in den lande behoort en de andere haar 40- jarigen leeftijd nadert! Bovendien: H.F.C. neemt een aparte plaats in in de Nederlandsche voetbal wereld en haar ups and downs zijn al de jaren door door het geheele land met meer dan gewone belangstelling gevolgd. Trouwens, de eerenaam Good Old zegt in dit geval wel iets! Welnu, Alcmaria zal morgenmiddag de Good Old ontvangen op waardige wijze. Zij zal de Haarlemmers in het witte shirt laten spelen en zelf een blauw baatje aantrekken. Zij zal de Haarlemmers toonen, dat de stad Alkmaar een SDortieve stad is en dat het ontvangende elftal een sportief elftal is. Wij staan aan het begin der comoetitie en alles is nog een gesloten boek. Wij weter. van H.F.C. op het oogenblik niet veel. maar van Alcmaria ook niet. Wij weten alleen, dat de thuisclub van den zomer serieus ge traind heeft onder de bezielende leiding van Meinders. En we weten, dat er een elftal in het veld komt. dat van plan is, zijn huid zoo duur mogeliik te verkoopen. Wij weten ook. dat deze wedstrijd lang niet de gemakkelijkste is. H.F.C. is altijd een lastige tegenstandsters geweest voor de tweedeklassers. Ze heeft de historie leert hetzich nooit down gevoeld bij een degra datie, maar heeft altijd getracht het ver loren terrein zoo spoedig mogelijk te her winnen. En met succes! We verwachten dus ook nu weer een enthousiast spelend H F.C., dat zal trachten, zoo spoedig mogelijk weer te promoveeten. En dat dus om te beginnen Alcmaria wil verslaan. Maar Alcmaria weet ook, hoe kostbaar de eerste punten zijn. Zij weet ook. wat vechten is en vooral nu nu Meinders getracht heeft, die taaie vechtlust te bevorderen aan te kweeken, nu vooral verwachten wij een spannenden strijd van beide kanten. Nu ver wachten wij een kamp, die 90 minuten zal duren. En waarom zouden we geen vertrouwen hebben in de Alcmaria-ploeg? Elf spelers, die hard willen werken, wier techniek goed is en wier wil krachtig is: zij zullen kunnen winnen, ook van H.F.C. Moge de inzet goed zijn. Dat geeft ver trouwen aan allen: aan bestuur, trainer en spelers. Daarom zijn de eerste punten zoo heel veel waard! De andere wedstrijden. De andere wedstrijden in 2 B geven wei nig aanleiding tot een bespreking. Natuur lijk zijn wij benieuwd naar het eerste-op- treden van H.R.C., dat echter een moeilijke reis naar Haarlem maakt, om E.D.O. te be strijden. Dat zal niet meevallen! A.F.C. zou natuurlijk verstandig doen, om den uitwedstrijd tegen B.F.C. maar te win nen, waar veel kans op is. Bloemendaal t Gooi belooft spannend te worden, even air de Spartaande Kennemers. In 't eerste geval schijnt 't Gooi de beste kansen te heb ben, in het tweede de thuisclub. In 2 A. In 2 A gaat West-Frisia naar Utrecht om tegen Hercules te spelen. Wij gelooven. dat hier twee der zwakste ploegen tegen elkaar in 't veld komen en dus is de uitslag van veel belang, vooral als men denkt aan het voorjaar 1937! Het verzwakte Z.V.V. gaat naar O.V.V.O. en verliest waarschijnlijk, terwijl het thuis- spelenden W.F.C. de handen vol zal hebben aan Zeeburgia. Hilversum wint thuis natuurlijk van O.S V. en dan resten nog de twee vermoedelijke kampioenscandidaten, Vriendenschaar en Velox, die in Kuilenburg elkaar zullen ont moeten. De Alkmaarsche Boys gaan naar Beverwijk en „Alkmaar" naar den Helder. De Alkmaarsche Boys zullen hun compe- ttie aanvangen met een uit-wedstrijd, waar toe een bezoek gebracht zal worden aan Beverwijk. We weten, dat de rood-witten met de beste voornemens bezield zijn, even als het bekend is, dat de Boys momenteel over een goede en serieus getrainde ploeg beschikken. Dat wil natuurlijk niet zoo dadelijk maar zeggen, dat het eerste treffen al reeds een overwinning mtegendeel, de Beverwij- kers zullen zeker trachten het er in deze competitie heel wat beter af te brengen dan in de vorige en Juist daarom zullen de kaas- menschen ongetwijfeld op een zeer hardnek- kigen tegenstand stuiten, een tegenstand echter, die o.i. wel te overwinnen is. Bij deze ontmoeting denken we bijna van zelfsprekend weer aan den bekenden promo- tiestrijd van enkele jaren geleden en daar naast, liet het vorige seizoen een drietal be haalde winstpunten op de Beverwijkers zien. Laat dit een stimulans zijn voor de Boys om hardnekkig te strijden tot de laatste secon de, dan twijfelen we er niet aan, of het be doelde einde brengt zeker een kleine en zwaar bevochten zege. Alkmaarsche Boys, voeg de daad aan dit woord. Ook het groen-witte „Alkmaar" gaat het geluk buiten de stadsgrenzen beproeven, doch zoekt het in een heel andere richting. Deze Alkmaarders staan ongetwijfeld voor een veel zwaardere taak, daar „Helder" de gastvrouwe zal wezen. Die de jaarlijksche verrichtingen van de witgehemde Heider- naren zoo'n beetje volgt, zal tot de ontdek king komen, dat deze noorderlingen juist bij den aanvang van de competitie in ongenaak- baren vorm zijn, om vervolgens weinig of veel op de ranglijst af te zakken. Een even vanzelfsprekend feit is, dat ook thans zeer goed gespeelde friendly games de komende competitie zijn vooraf gegaan. Met andere woorden dus: „Helder is weer „klaar"!... Het is natuurlijk zeer moeilijk te bepalen, wat de groen-witte kaasmenschen in de ko mende competitie zullen gaan doen, doch we weten, dat de volgelingen van Sougé ook dezen zomer serieus onder de eminente leiding van Meinders getraind hebben en ongetwijfeld van plan zijn, het er zoo goed mogelijk af te brengen. Het mag dan ook voor morgen een zware ontmoeting worden, op „onbekend" terrein spelen de groen-witten niet, terwijl de vori ge competitie heeft laten zien, dat zij zich nog zoo maar niet direct uit het veld laten slaan en daarom „Alkmaar", alle beschik bare krachten naar voren, probeert een ge lijk spel te bevechten, play up! In deze afdeeling bemerken we voorts het treffen van Kinheim tegen Assendelft, waar bij de Kinheimers stellig zullen trachten zoo spoedig mogelijk het verloren terrein te doen herwinnen. We geven hun dan ook een goede kans op eerste winst. De traditie wil, dat Hollandia in eigen huis van Purmersteijn verliest. Het is nu alleen nog maar de vraag, of deze traditie voor morgen gehandhaafd zal blijven. Ten slotte gaat Succes naar Zaandijk en zou voor een verrassing zorg kunnen dra gen. hoewel we in de Zaandijkers het meeste vertrouwen stellen. Nu „Alkmaar" een klasse hooger speelt heeft de vierde klasse voor de kaasstad veel van haar aantrekkelijkheid ingeboet, doch men zal in de eerste plaats zeer zeker be nieuwd zijn naar de verrichtingen van Texel, dat in het vorige seizoen mede een van de grootste favorieten was. De eilanders krijgen al dadelijk een zware ontmoeting te verwerken, daar een bezoek gebracht moet worden aan B. K. C. Toch hebben we een idee dat Texel nog een zwaar bevochten zege weet te behalen. Nieuwe Niedorp ontvangt D. T. S. en deze halve derby zal veel activiteit en mogelijk een puntenverdeeling opleveren. Strandvogels zal trachten het bezoeken de Schagen met een nederlaag naar huis te zenden, wat echter geheel aan de wis selvalligheid van de bezoekende Spartanen zal afhangen. Tot slot zullen de beide benjamins Watervogels en M. F. C. elkander in Den Helder bekampen, waarbij de Vogels wel de winst zullen incasseeren. Een algemeen begin. Ook hier begint de competitie reeds da delijk op volle toeren te draaien, zoodat er ook in den Noord-Hollandsche meteen over alle linies voortgang zit. Evenals vorige jaren zullen v e ons ook nu weer steeds aan een voorspelling wagen, waarbij tevens zal blijken dat we er eenige malen naast' zullen zyn, doch waarbij het niet minder vast staat dat we zeer juist gera den hebben. Bij deze eerste ontmoetingen zal het ons echter eenigszins moeilijk val len zoodat we de eerste beschouwingen dan ook wat zullen bekorten. In de eerste klasse A bemerken we reeds dadelijk een strijd tusschen de beide benjamins, n.1. Alcmaria IVBeemster I. Liet eenige maanden ge leden de promotie-competitie van beide ploegen een Alkmaarsche zege zien, nu zijn we er echter nog niet ten volle van overtuigd en kon het wel eens gebeuren, dat de withemden zich met een punten- deeling tevreden moeten stellen. Bergen I heeft zeer goede zomer-wed strijden laten zien, doch ze treft het niet dat ze al meteen een bezoek aan C. S. V I moet brengen, daar dit nog nimmer een walk-over beteekende. Vrone I ontvangt W. F. C. IV en we ge ven de Vronianen al dadelijk den goeden raad: breng het tot een zege, opdat niet die angstige onderste plaatsbezetting zich straks moet laten gelden. De derby Z. F. C. IV—Z. V. V. III kan zeer zwaar worden ei, mogelijk onbeslist eindigen. In de tweede klasse B krijgt Alkmaarsche Boys III bezoek van Assendelft III en indien de rood-witten weer zoo'n serieuze kans willen maken als het vorige seizoen, dienen ze nu eens de eerste ontmoeting te winnen. Opgepast dus! W. F. C. VI ontvangt K. V. V. IV en met geen zekerheid is te zeggen, hoe deze z.g. derby zal eindigen. We achten beiden even sterk. In het treffen Z. F. C. VIUitgeest II, konden de Uitgeesten* wel eens aan het langste eind trekken, terwijl de ontmoe ting Z. V. V. IV—R. C. Z. II stellig de meeste winst voor de Z. V. V.ers zal op leveren. De tweede klasse D laat het treffen van Oudorp I tegen D. T. S. II in de morgenuren zien. Zou Oudorp nu dit jaar?nu de grootste concurrent de afdeeling heeft verlaten. Het is niet geheel onmogelijk doch de strijd zal uiterst zwaar zijn. Alcmaria V gaat een bezoek aan Eg- mond sche Boys I brengen en zal het heel zwaar krijgen, evenals Alkmaar II, dat naar Koedijk I moet. Akersloot IM.E.V.O. I kan een pittige ontmoeting worden, die de kaasmenschen wellicht de winst zou kunnen brengen. De derde klasse E laat een volledige bezetting zien: M.E.V.O. II ontvangt Koedijk II en zal het wel niet tot de volle winst kunen brengen. Ursem I wint van het bezoekende Schoorl II. Bergen II zal in eigen huis in Alkmaar III haar meerdere moeten erkennen, ter wijl C. S. V. IIEgmondsche Boys II een puntenverdeeling kan opleveren. En hoe het resultaat Dirkshorn IVrone II? Dirkshorn is in deze afdeeling geheel on bekend zoodat omtrent deze ploeg nog geen maatstaf te vinden is. In de vierde klasse F kan D. T. S. III over het bezoekende Ur sem II zegevieren, terwijl M.E.V.O. III in Oudorp II stellig haar meerdere ziet. En de nieuwe spelregel. Op het oogenblik, dat wij dit schrij ven, is nog steeds niet de Nederlandsche dus officieele verklaring van den nieuwen spelregel voor den doelschop afgekomen, hoewel de spelers zich er natuurlijk aan moeten houden. Wij zijn dus nog gebonden aan den Engelschen tekst, wat natuurlijk niet zoo heel erg is, omdat tenslotte ook de K.N.V.B. zich daaraan te houden heeft. Hoe echter ook, de kwestie zelf is zeer interessant en geeft op het oogen blik al aanleiding tot groote verwar ring, terwijl de puzzle ongetwijfeld in de eerste weken nog moeilijker zal wor den, vooral voor de scheidsrechters. Want pas in de praktijk zullen de echte, werkelijke moeilijkheden zich pas goed openbaren. Uit de paar weken, dat overal de voetbal competitie weer draait, zoowel hier als in het buitenland, heeft men reeds kunnen leeren, dat de toestand op 't oogenblik vrij wel hopeloos is en dat de scheidsrechters voor een zeer eigenaardige taak staan. Men weet, dat de nieuwe spelregel in 't kort hierop neerkomt: een speler der verdedigende partij moet den doelschop zóó nemen, dat deze met één trap buiten het strafschopge- gebied in het veld terecht komt. Daaruit volgt dus o.i., dat op het oogen blik, dat de bal pas dan, wanneer hij buiten het strafschopgebied den grond van het speelveld raakt, weer in het spel is. Is dat werkelijk de bedoeling? Wij geloo ven het niet. Wij zijn eerder geneigd, om te zeggen: nee, zoodra de bal de lijnen, die het strafschopgebied afbakenen, gepasseerd is (dus ook in de lucht), de bal in het spel is. Maar nu de practijk! Het gebeurde in een wedstrijd: een doel- verdediger trapte den bal, zonder dat deze den grond raakte, over de grenslijn. De scheidsrechter liet den bal gewoon door de tegenpartij ingooien. De grensrechter was echter van' meening, dat de doelschop over genomen moest worden. Er staat n.L in het Engelsche reglement, dat de bal getrapt moet worden „into play beyond the penalty area", derhalve in het spel buiten het straf schopgebied. In dit geval werd de bal ech ter niet in het spel getrapt, doch buiten het veld, zoodat aan het voorschrift niet is vol daan. Inderdaad is het mogelijk, dat in zoo'n geval de doelschop overgenomen moet worden. In België had men weer een andere moei lijkheid, waarvan de heer Langenus mede- deeling doet in het officieele orgaan van den K.N.V.B. Daar stond bij het nemen van een doelschop een der aanvallers op 9 M. van den bal, binnen het strafschopgebied, wat geoorloofd is. De bal kwam in zijn buurt en hij sloeg daarby den bal met de hand tegen den grond. Moet hier een vrije schop ge geven worden of moet de doelschop over genomen worden? Nog lastiger zou het geweest zijn, zoo merkt de heer Langenus op, indien de door den doelverdediger weggetrapten bal door een zijner achterspelers binnen het straf schopgebied met de hand gespeeld was. Men heeft het geval voorgelegd aan de Midden-scheidsrechterscommissie van den K.N.V.B., die beslist heeft, dat in het laat ste geval een strafschop gegeven moet wor den. De commissie is echter blijkbaar zelf niet zeker van haar zaak, want ze heeft me degedeeld, dat ze de zaak ter beslissing zal voorleggen aan de spelregelcommissie van de F.I.F.A. Daarin zitten de beide vertegen woordigers van de F.I.F.A. in de Internatio nal Board, zoodat men met belangstelling het antwoord van deze commissie tegemoet mag zien. O.i. is er maar één juist antwoord te geven en wel dit, dat de doelschop over genomen moet worden. Immers in den En gelschen tekst, dien we bij gebrek aan de Nederlandsche bewerking maar als bindend zullen aannemen, staat duidelijk, dat de bal eerst in spel is als hij buiten het strafschop gebied is gekomen. Het spel was derhalve dood op het oogen blik, dat de achterspeler den bal met de hand speelde, zoodat men daarvoor geen strafschop mag geven. Overnemen omdat dc bal niet direct buiten het strafschopgebied is getrapt, lijkt ons de eenige juiste opkw- sing. Men ziet dus, dat deze nieuwe regel nog heel wat last kan veroorzaken. Veel beter zou het dan ook zijn, waarin men den regel maar weer schrapte. Wil men dat niet, dan moet er zoo gauw mogelijk een scherp om lijnde redactie van den nieuwen regel komen, waardoor er van puzzles geen sprake meer kan zijn! Korf baL ZUIDERKWARTIER (A'DAM)K. V. K. V. a.s. Zondag speelt K. V. K. V. haar 2en competitiewedstrijd tegen het Amsterdam- sche Zuiderkwartier. Laatstgenoemde ploeg heeft verleden week door een goede overwinning op „Het Oosten" laten zien tot een der sterkste twaalftallen van afdeeling C te behooren. We verwachten dan ook geenszins, dat K, V. K. V., dat tot de meer middelmatigen gerekend kan worden met 'n overwinning huiswaarts zal keeren. Gezien den prettigen geest in K. V. K. V„ verwachten we wel dat het een sportieve wedstrijd zal worden, waarbij gezonde sport op het le en winnen op het 2e plan zal ko men. Volledigheidshalve vermelden we nog even de indeeling van afdeeling C der 3e kl. N. K. B.: Allen Weerbaar 2; Sportief 2; Zuider kwartier 1; Het Oosten 1; D. E. D. 2; Koog- Zaandijk 3; K. V. K. V. I. Uitgezonderd de laatste 2, komen alle 12- tallen uit de korfbal-stad, Amsterdam. W i e 1 r e n n en. SLUITINGSWEDSTRUDEN ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een dual-meet Alcmaria-de Kampioen. Het wielerseizoen nadert zijn einde en dtf wedstrijden op de Alkmaarsche wielerbaan zullen Zondagmiddag beëindigd worden met een zoogenaamde dual-meet tusschen de Alkmaarsche wielerclub Alcmaria en haatf zustervereeniging uit Haarlem, de Kam pioen. Hoewel deze wedstrijden oorspronkelijk waren vastgesteld op des middags 2 uur, zijn ze in verband met den voetbalwed strijd Alcmaria—H.F.C. uitgesteld tot des namiddags half vijf, zoodat men na afloop van den voetbalwedstrijd nog gelegenheid heeft om de wielerwedstrijden te volgen. Het programma voor dezen middag lijkt ons zeer interessant, vooral ook, omdat hier de beste renners van twee clubs tegen el kaar zullen strijden. Er komt dus naast de persoonlijke eerzucht ook de clubliefde, die een hartig woordje zal meespreken, en dat zal ongetwijfeld de wedstrijden ten goede komen. En nu het programma. Begonnen wordt met een serie sprints, waarvoor voor beide clubs zes renners starten en natuurlijk de besten van elke vereeniging. O.a. starten hier de Brey, Drost en Schaper van de Kampioen en Derksen, Pronk en Frank ven Alcmaria. Vijf nieuwelingen van elke dub vechten daarna in een 50 rondenwedatrijd, terwijl vervolgens een zeer interessant nummer op het programma staat, n.L een Olympische achtervolging tusschen twee ploegen van elk vier renners. De nieuwelingen rijden verder een kop- pelwedstrijd over 100 ronden (vier koppels van elke club) en de amateurs en onafhan- kelijken eenzelfden wedstrijd over 200 ron den, eveneens met vier ploegen van elke club. Ook in dit geval zullen de sterkste kop pels ana den start verschijnen, zoodat deze twee nummers zeer zeker belangwekkend zullen worden. Een zeer goed programma dus, dat zeer velen zal boeien en waarbij harde strijd ge leverd zal worden! DE RONDE VAN SCHAGEN. Waar thans de inschrijving voor de ronde van Schagen gesloten is, welke Zondag 20 Sept. e.k. wordt verreden, blijkt de deelna me hiervoor enorm. Ongeveer 300 renners uit ons land zullen elkander bekampen. Het parcours is 5500 meter lang en omvat voor beginnelingen zeven, voor nieuwelingen elf en voor amateurs 16 ronden. De geheele wedstrijd wordt verreden onder het regie ment van de N.W.U. Schieten. v- SCHIETVEREENIGING NIMROD. 1 De koninklijk erkende schietvereenigfcw Nimrod alhier houdt 28, 29, 30 Sept. en 1, 2 en 3 Oct. a.s. ter gelegenheid van haar 28- jarig bestaan jubileum-schietwedstrijden op de banen in het café van Gijzen aan de Breedstraat. Het zeer uitvoerige programma bestaal o.m. uit korpswedstrijden voor vijftallen, verdeeld in twee groepen, en verder ver schillende personeele wedstrijden, vrije- baan-wedstrijden, een kampioens- en een jubileumswedstrijd. En natuurlijk is er de traditioneele geluksbaan. Een zeer groot aantal prijzen is voor eiken wedstrijd beschikbaar gesteld, w.o. bekers, medailles, kunstvoorwerpen en dergelijke. Motoren. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De balans van den eersten dag. Uit de balans van den eersten dag van den internationalen zesdaagschen motorwed strijd blijkt, dat van de 246 vertrokken rij ders 25 zijn uitgevallen, terwijl 85 strafpun- ten hebben gekregen. Een blanco register hadden dus nog 136 deelnemers. In de afdeeling zijspanmotoren en drie wielers vielen er 6 uit, 15 incasseerden strafpunten en 27 behielden een schoone lei. In de afdeeling motoren met een cylinder- inhoud van 175 en 250 kubieke c.M. zijn vijf deelnemers uitgevallen, terwijl 25 strafpun ten opliepen, 26 legden het parcours zondes fouten af. In de categorie met een maximum cylns- derinhoud van 1000 kubieke c.M. zijn 14 rij ders uitgeschakeld, 45 ontvingen strafpun ten en 83 ontsprongen den dans.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5