Amstecdamsche Jieucs Voor 100 jaar. WARMENHUIZEN OUDKARSPEL itutmiand Verkeersongelukken. rookterrein te Zijdewind. Het aan- op j»ren dat hieraan deelnam, was zeer tal km 284 Toen men bij het terrein «r00t nhk dat er geen plaats genoeg was kWan?' ela kinderen van een behoorlijke om r te voorzien en zag het bestuur van P1 itcfeesten zich genoodzaakt om van de TeisSen af te zien. De kinderen heb- d- *®d® verscheidene liederen gezongen in benu 7 met de verloving van H.K.H. pnn- T liana Tot slot werden versnaperingen sj«rfeeld en de aangekochte prijzen wer- r°n Wi loting aan de kinderen verstrekt den. orn 2 uur werden de harddrave- DmSgehouden voor boerenpaarden onder rU' Jn op den dorpsweg te Zijdewind met de" baan van 225 meter. De deelname was een s Slechts een 10-tal paarden werd op gegeven. terwijl hiervan nog 2 stuks niet op hoop van den wedstrijd werden in de pokamer van café Ligthart de prijzen uitge pit was de aanvang van den avond voor oude luidjes". De avond werd gehouden nd'ér leiding van den burgemeester. Woensdag vond het ringsteken plaats om - uUr nam. op lorry voorg ehuwden en on- aehuwden. Er namen 28 paren aan deel en de wedstrijd had een spannend verloop. De opkomst was de eerste twee dagen in vergelijking met de voorgaande jaren niet bijzonder groot. De laatste dag, vooral avonds was het druk in de café's. Centrale Veilingsvereeniging. In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van de centrale veilingsveree- niging is het dagelijksch bestuur uitgebreid met den heer A. Hopman. Jaarvergadering Middenstand vereen. Donderdagavond hield de Middenstands- vereen. afd. van den K.N.M.B. haar jaarver gadering in de zaal van den heer Slikker. Op deze belangrijke vergadering waren ook de dames van de leden uitgenoodigd, die bij na allen hieraan gehoor hadden gegeven. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende deze vergadering allen hartelijk welkom heetende en in 't bijzonder de dames, waar over, wat betrof de opkomst, het bestuur zijn tevredenheid uitsprak. Spreker memo reerde de rede door hem uitgesproken ver leden jaar. waarin hij liet uitkomen de zeer slechte tijdsomstandigheden. Deze zijn thans bij verleden jaar nog weer verslechterd, ga m»ar na de millioenennota, die wij allen wel hebben gehoord. Verder bracht spreker woorden van dank aan de leden van de com missie van bijstand voor het vele werk door hen verricht. Ook de propagandacommissie kreeg een „pluim". Een schrijven was ingekomen van het ge meentebestuur van Warmenhuizen, waarin verzocht wordt een lid van de middenstanrU- vereen. te benoemen om zitting te nemen in de commissie van het borgstellingsfonds. Door de vergadering is hiervoor gekozen de heer P. Dissel en als plaatsvervanger de heer W. Diepsmeer. Jaarverslag. De secretaris gaf een overzicht over het efgeloopen jaar. Hieruit kunnen we mede- deelen, dat 3 leden hebben bedankt als lid. Het klinkt misschien vreemd, maar de ver- eeniging is hierdoor niet zwakker geworden, want we hebben leden noodig en wel die, die in ernst middenstander zijn. Over het af- geloopen jaar waren in totaal 14 bestuurs- en ledenvergaderingen gehouden. Sprekei eindigde met den wensch, dat het komende jaar voor de vereeniging gunstig moge zijn en dat de vereeniging moge groeien en bloeien. Financiën. Uit het verslag van den penningm., den heer Jn. te Buck, vernamen we, dat het batig saldo bedroeg 24.67. De kasnazieners had den alles in orde bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing. Hierna volgde verkiezing van twee be stuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren Jn. te Buck en A. Nieuwland. Met bijna algemeene stemmen werden beiden herkozen en namen deze herbenoeming aan. De taak der middenstanders. Vervolgens een korte causerie van den voorzitter over de taak der middenstanders. Duidelijk liet spreker hierin voorkomen, wat ht de vier jaar, dat de vereeniging bestaat, i* bereikt. Hoe allen onderling elkander noodig hebben, hoe de vrouwen ook een be langrijke rol spelen in het zakenleven en ons tot steun kunnen zijn. Spreker hoopte, dat de leden bij eventueele moeilijkheden open hartig bij het bestuur hiermede naar voren hom en, want meestal is er dan iets te be reiken. Een korte causerie van den secretaris °ver: „De vrouw in den middenstand". De Waag is wat en wie is de vrouw in den ®iddenstand, wat doet de vrouw in den middenstand en is dat van groot belang. Zij hebben eveneens een zware taak te verrich- ton en een werkzaam aandeel wat niet is te °nderschatten. Buiten de huishouding hebben de klanten te bedienen en een administra- he te voeren. Zij heeft dan ook een belang de taak in het maatschappelijk leven en Tandaar is dan ook voor ons de vrouw in der> middenstand de spil waar veel om draait. Ter afwisseling werden een drietal voor drechten gegeven, waar hartelijk om ge- «chen is. Aan de rondvraag namen ook de dames deel. Natuurlijk volgden hierop leuke op merkingen en men vroeg, hoe het toch kon, at de mannen altijd zoo laat van de verga- ®®ruig kwamen. Een uiteenzetting valV den T^rzitter en alle dames waren bevredigd. •J v Vo°rzitter sloot hierna de vergadering f11 hracht een extra woord van dank tot den Jeer A. de GeuSi die z„n auto's belangeloos K^Ckükbaar had «esteld om de leden ui abbendam en Eenigenburg op te halen, e *00r de muziek Tevens aan den heer en *evr- Slikker voor de medewerking en ver- 7.1 aan allen die aan het welslagen van avond hebben medegewerkt. Wat leert ons Spanje? In het lokaal van den heer Jansen werd Vrijdagavond een vergadering gehouden door <le C. P. V., met als spreker den heer Beuzemaker, voorzitter C.P.V. Onderwerp: „Wat leert ons Spanje?" Spreker begon met te zeggen, dat de ge beurtenissen in Spanje in het middelpunt van de belangstelling staan. De couranten berichten zijn tegenstrijdig naar gelang de richting. De meest gruwelijke en fantasti sche verhalen deden in het begin in de burgerlijke bladen de ronde. Thans begint dit eenigszins te luwen. Spreker vertelde in het kort de geschiedenis van Spanje in den strijd tusschen het Christendom en het Mo- hamedanisme die er gevoerd is. Het groot grondbezit vervult een groote rol. De in dustrie is in handen van het buitenland. De Spaansche boer lijdt een armoede, die het best te vergelijken is met den toestand van den Russischen boer ten tijde van het tsarisme. De katholieke kerk is niet te vergelijken met die in Frankrijk, België of hier. Zij is daar de grootste grondbezitter. Spanje heeft reeds het fascisme gekend onder Primo de Rivera. Deze dictatuur was echter in han den van een generaals-kliek. Dit machts instrument bevestigde de kracht en de macht van het grootgrondbezit. De militaire dictatuur werd ten val gebracht en er kwam een burgerlijke republiek. Deze loste ech ter geen enkele der brandende vraagstuk ken op. Deze regeering ging hoe langer hoe meer in reactionnaire richting en het dreef weer naar een fascistisch regiem. Dit is ver hinderd door de arbeidersklasse. De ver schillende stroomingen in deze klasse von den elkaar. Republikeinen sloten zich hier- bii aan en te samen vormden zij het arbei dersfront. Toen werd in Februari een nieu we regeering gekozen, die louter bestond uit burgerlijk-democratische republikeinen die steunden op het arbeidersfront. Ver schillende maatregelen werden genomen in het belang van de boeren en arbeiders. Deze regeering vergat echter dat het leger gezuiverd moest worden van fascistische elementen. De fascisten troffen voorberei dingen tot oproer. Zij maakten misbruik van de kerk. De kerken werden wapenar senalen. Honderdduizenden strijden aan de zyde van de regeering. De opstand door de militaire kliek is voorbereid in Ma rokko. Zjj beschikten over het zoo goed als grootste deel van het leger en over de techniek daarvan. Ondanks dezen geweldige voorsprong slaagden zij er niet in te zege vieren en zij zullen nooit zegevieren omdat zij de arbeiders, de boeren, den midden stand tegen zich vinden. Italië en Duitsch- l&nd steunen deze rebellen. Duitschland wil een deel van Marokko. Als Spanje fascis tisch wordt is Frankrijk omsingeld door fascistische landen. Dat is het doel. De strijd in Spanje is een gevaar voor alle democratische landen en daarom moet de sympathie van alle democratische landen aan de zijde van de Spaansche regeering zijn. Hoe ia nu de positie in Spanje? Er bestaat een pessimisme onder de demo cratische vrienden of de regeering het wel zal houden. Als zij alleen tegen het Spaan sche fascisme moesten strijden, dan was het allang gewonnen. Maar dit fascisme wordt gesteund door andere fascistische landen, terwijl de Spaansche regeering niet gesteund wordt. Zeker is steunen met geld goed, maar meer gebrek is er aan wapenen. Dit ziet de arbeidersbeweging van Frankrijk in. De re- geering-Blum is bang, dat deze wapenuit- voer den vrede in Europa in gevaar zal brengen. Maar zien zij dan niet in, dat het fascisme dóór gaat? Het fascisme is niet eerder tevreden voordat het Europa be- heerscht. Wij begrijpen, dat Frankrijk niet openlijk Spanje kan steunen en daardoor een oorlog riskeeren, maar wij eischen al leen dat ook de Spaansche regeering wape nen moet kunnen koopen in Frankrijk bij de particuliere wapenindustrie. Gebeurt dit niet, dan bestaat de kans, dat het fascisme in Spanje zal winnen. Hierna zal Frankrijk volgen en dan is het met Europa gedaan. De toestand in Spanje is critiek, maar volstrekt niet hopeloos. De re geering moet echter kunnen beschikken over meer wapenen. Alles hangt af van den steun, dien de bui- tenlandsche democratie geeft. Hoe staat het in Nederland met de eenheid van de arbei dersklasse? Die is er niet. Het fascisme in Nederland is groeiende. Wanneer het fas cisme zich hier in het leger weet te ver ankeren, wanneer het een massa achter zich krijgt, en wanneer het de ambtenaren ach ter zich krijgt, dan zal het fascisme de macht in handen nemen. Niet alleen zullen wij dan hetzelfde barbarisme krijgen als in het buitenland, maar wij zullen worden in geschakeld in de politiek van Nazi-Duitsch- land. Hiertegenover dient men tijdig een ar beidersfront te vormen. Indien men de re geering in staat stelt met haar aanpassings politiek door te gaan, dan komt dat door het ontbreken van eenheid in de arbeidersklasse. Noodig is een vereeniging voor sociaal democraten, katholiek-democraten en com munisten. Noodig is een regeering, die een nieuwen koers inslaat. En dit kan wanneer een volks front tot stand komt. Hierna beantwoordde de spreker ver schillende vragen. ZIJN EX-VERLOOFDE ZOUTZUUR IN DEN MOND GEGOOID. De dader gearresteerd. Te Bussum heeft zich dezer dagen een ge beurtenis afgespeeld, waaraan eerst thans bekendheid gegeven kan worden in ver band met het onderzoek. De 22-jarige dienstbode E. uit 's-Heeren- berg die te Nijmegen diende, had aldaar haar verloving verbroken met den 25-ja- rigen manufacturier V. Teneinde de breuk definitief te doen zijn, ging zü te Bussum in betrekking. Hierdoor meende zij aan de poging van V. om de zaak weer in orde te maken, ontkomen te zijn. Deze meldde zich echter Zondag aan de woning in de St. Jacoblaan, waar zij in be trekking was. Het meisje was echter niet tot andere gedachten te brengen. V. verliet haar daarop met de bedreiging, dat zij er dan aan zou moeten gelooven. Woensdag avond heeft hü aan deze bedreiging gevolg gegeven. Het meisje verliet om negen uur de woning. In 'n zij laantje, de Willem Kalff- laan, zag zij V., die haar achtervolgde. Zij kon niet meer terug]oopen en rende daarop naar den Huizerweg. De afgewezen min naar haalde haar in en er ontstond een worsteling, waarbij het hem gelukte het meisje uit een fleschje, zoutzuur in den mond te werpen. Op haar hulpgeschreeuw kwamen voorbijgangers te hulp, de man was toen echter reeds verdwenen. Het fleschje heeft men even later gevonden. De toestand van het meisje was zeer ernstig. Inmiddels wachtte de politie de kans af, dat de man, die niet naar zijn woonplaats Nijmegen was teruggekeerd, zou terugko men. Gistermiddag werd de politie door de fa milie gewaarschuwd, dat de man zich in de omgeving bevond. Men slaagde er in hem te arresteeren en naar het politiebureau over te brengen. Hij werd aan een streng verhoor onderworpen, waarbij hij zijn daad bekende. Hij is ingesloten en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. EEN CAFETARIA BESTOLEN. Door ambtenaren van invoerrechten is gisteren in de Albert Cuypstraat te Amster dam een man aangehouden, dien men ervan verdacht smokkelwaar in een koffer mede te voeren. Bij het openen van den koffer bleek deze een paar flesschen wijn en kistjes sigaren te bevatten, afkomstig van een cafétaria op het Spui. De man werd overgebracht naar het bureau Stadhouderskade en ver volgens naar dat op het Singel. Hier deelde de arrestant mede, dat hij de goederen had gekregen van een employe van een café taria op het Spui. De aangewezen employe werd door de politie gehaald en toen blee* dat reeds geruimen tijd de cafétaria door de mannen werd bestolen. De eerste gearres teerde was hierbij de heler. Bij een huis zoeking werd een groote partii gestolen goederen bij hem in beslag genomen. ARBEIDSONGEVAL TE AMSTERDAM. Aan het groote spoorwegwerk aan het Oosterdok te Amsterdam zijn gistermiddag twee werklieden van de maatschappij „Oberon" in een werkput gestort. Zij wer den beiden ernstig gewond. De werkman P. de Rooy brak een been en heeft vermoede lijk een beleediging aan een der halswervels. De ander, P. Voorde, kreeg een bekken- fractuur. Beiden zijn opgenomen in hst Bin nengasthuis. BRAND TE BAKKEVEEN. Jongetje speelde met vuur.... Doordat een jongetje met vuur speelde is giste rpiiddag brand ontstaan ln de hooi schuur van de boerderij van den landbou wer J. Bakker te Bakkeveen. Spoedig stond de geheele schuur in lichter laaie, terwijl het ook niet lang duurde of de vlammen tastten de boerderij aelf aan. De brandweer uit Duurswoude, die inmiddels gearriveerd was, kon niet veel uitrichten en slechts voorkomen, dat de brand naar andere ge bouwen oversloeg. Een groote hoeveelheid hooi en een ge deelte van den graan-oogst ging verloren. De inboedel kon gedeeltelijk worden gered. Verzekering dekt de schade. PENSIOENFONDS NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Hoofdbestuur geeft de regeering in overweging het Pensioenfonds in te brengen in het Pensioenfonds voor burgerlijke Ambtenaren. Het hoofdbestuur van den Bond van ge- pensionneerden bij de Nederlandsche spoor- en tramwegen, heeft een adres gezonden aan de ministers van waterstaat en finan ciën naar aanleiding van den toestand, waarin het pensioenfonds van de Neder landsche spoorwegen zich bevindt. Het geeft den ministers in overweging, om maatregelen te treffen, waarbij het pensioenfonds van de S S. en H.S. met al zijn rechten en verplichtingen wordt inge bracht in het pensioenfonds voor burgerlij ke ambtenaren. Hierdoor zouden de thans voor de toekomst dreigende kasmoeilijkhe- den zich niet voordoen, wijl het burgerlijke pensioenfonds volkomen in staat is daaraan het hoofd te bieden. De kapitaalpositie van dit fonds zou daar door niet worden aangetast, indien het rijk zijn verplichtingen weer zal nakomen, die het tegenover het spoorwegfonds op zich heeft genomen en tijdelijk opgeschort. Deze verplichtingen zou het te eeniger tijd en dan natuurlijk iets verhoogd door het uit stel tegenover het spoorwegfonds toch moeten nakomen. Juist dezer dagen werd vernomen, dat het in de bedoeling ligt om het pensioenverhaal op het spoorwegpersoneel in maximum van 8 1/2 of 10 procent mogelijk te maken, ten einde overeenstemming te verkrijgen met wat voor het rijkspersoneel geldt. Het bestuur meent hierin ook een neiging bij de regeering te bespeuren tot gelijkma king van de pensioenbepalingen. LOONEN BIJ WERKEN, DOOR OF MET STEUN VAN WERKFONDS UITGEVOERD. De 8ste aflevering van het maandschrift van het centraal bureau voor de statistiek bevat, als vervolg op reeds eerder gepubli ceerde overeenkomstige overzichten, weder gegevens over de loonen volgens bestekken van werken, welke door of met steun van het werkfonds 1934 worden uitgevoerd, dit maal betreffende de werken in de maanden Februari tot en met Augustus 1936 aanbe steed of gegund. In de meeste bestekken komen in hoofd zaak drieërlei uurloonen voor. Het hoogste van die drie loonen geldt dan voor beroepen ais betonwerker, cementwerker, metselaar, timmerman, schilder, stucadoor, electriciën, loodgieter, het middelloon o.a. voor bouw vak-sjouwers, grondwerkers, opperlieden, enz. en het laagste uurloon voor ongeschool den buiten het bouwvak, enz. Voor som mige beroepen als heibazen, steenhouwers, straatmakers en taludwerkers, gelden steeds of in bepaalde plaatsen afwijkende loonen. De drie als regel in de bestekken vastge stelde uurloonen volgen hier (in centen): Amsterdam 57, 52, 47; Haarlem 57, 52, 47; Schiedam 54, 50, 43; Zaandam 54, 50, 47; Dordrecht 52, 45, 40; Velsen 52, 47, 42; Leiden 51, 45, 41; Alkmaar 51, 44, 40; Maar tensdijk, De Bildt 48, 40, 36; Tilburg 48, 40, 34; Enschede 48, 38, 35; Lisse 48, 41, 33; Sassenheim 47, 39, 34; Maastricht 45, 36; Boxtel 45, 37, 28; Hoogezand 44, 33, 30; Hee renveen 43, 34, 27; Middelburg 42, 34, 32;' Jutphaas, Oudenrijn 42, 34, 31; Roosendaal 40, 34, 31; Zijpe, Callantsog, Den Helder 41, 33, 29; Gilze en Rijen 40, 34, 31; Vianen 40, 31, 29; Moordrecht 40, 32, 30; Zevenbergen 39, 29, 26; Ternaard (Westdongeradeel) 37, 30, 26; Wonseradeel 36, 30, 26; Ommen 35, 26; Paesens (Oostdongeradeel) 34, 25. DE EERLIJKE VINDER „BELOOND Men schrijft aan de N. R. C. uit Bussum: Een kellner in een hotel-restaurant te Lage Vuursche vond op een sto el op het terras een damestasch met geld. Hij bracht het aan zijn patroon, die constateerde, dat er 2000 aan bankbiljetten en zilvergeld en 'n cheque van 350 in was. Na eenige uren kwam een dame zich als eigenares van de tasch aanmelden. Daar de gegevens omtrent de cheque op het aantal bankbiljetten klopten werd haar de tasch overhandigd. Toen zij met een kort bedank je wilde weggaan, maakte de kellner er haar op attent, dat hij de vinder van de tasch was, waarop de dame korzelig in haar tasch zocht en er een kwartje uit opdiepte. De kellner was te verbouwereerd om deze belooning te weigeren. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode, twee licht gewon den. Gisteravond heeft op den nieuwen verbin dingsweg naar Schiphol dicht bij den Sloter- straatweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Vermoedelijk door te sterk remmen is daar een auto over den kop geslagen, waarin drie personen zaten, twee heeren en een dame. De auto kwam van Schiphol, aanvankelijk met één heer en dame. De derde passagier, D. genaamd, reed mee omdat hij naar Amsterdam moest. Hij kwam er met een lichte wonde aan het hoofd af. Uit de Alkmaarsche Courant van 19 September 1836. Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar kennis bekomen hebbende dat de Inspectie over de met onbepaald verlof, binnen deze Stad aanwezige onder-officieren en manschappen, van het 1ste batail- lon der 2e afdeeling mobiele Schut terij, waartoe de schutters dezer Stad behooren, op Donderdag den 6den October 1836, des namiddags ten één ure, door een officier van gemeld bataillon zal worden gehou den. Brengen zulks bij deze ter ken- nisse van de daarbij belanghebben den, met last, om zorg te dragen, op gemeld tijdstip in Groote tenue gekleed en gewapend, voorzien van alle de veld- en equipementstuk- ken, te verschijnen op het plein der Nieuwe Doelen, binnen deze Stad, teneinde aldaar te worden geïnspec teerd, zullende alsdan bijzonder worden gelet op degradatiën aan kleeding en wapening, door ver- waarloozing veroorzaakt. Burgemeester en Wethouders, ver manen ieder belanghebbende aan deze oproeping te voldoen, teneinde zich voor de onaangename gevol gen welke nalatigheid zoude ver oorzaken, te beveiligen. Alkmaar, den 17den September 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van de zeiven, DE DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Ook de jongedame, die de verloofde was van den bestuurder, de heer A. Stougie uit Schiebroek, moest het ongeluk met den dood bekoopen. Zijn lijk is naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. De beide andere personen zijn naar Schiphol terug gegaan, waar zij in het hotel bleven over nachten. VROUW DOOR AUTO AAN GEREDEN. Toen gistermiddag de auto van den com missaris der koningin in de provincie Dren te mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen - wijk, waarin gezeten waren diens echtge- noote, dochter en zoon, welke laatste van Zaterdag 19 September 1936. OPGAVE VAN NOOBDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooce telefoon). Koera van heden te 1934 1934 1930 250 Vorige koers pl.m. 10.30 STAATSLEENINGEN. 4 Nadert. 4 Ned.-indié 5K DuiUchland Idem met verklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij Cert v. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Baok INDUSTR. OND B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloetl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Kennccott Copper Steel comm U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. lud. Suiker Unie Vorstenlanden t Dito actions MIJNBOUW. Alg Etplor. Mij. Rediang Lcbong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Philip» Oil Shell Union Tidv Water RUBBERS. Amsterd RubLer Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbediadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Koa. Ned Stoomboot Scheepvaart Unia TABAKKEN. Deli Batavia. Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Pacific Southern Railw Cert Union Pacific gNoteering per 50 a) es-coupon tExclaim PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN AMSI KRiJAM NIET OFFICIEEL. NewYork Londen Berlijn Pariis Brussel (Beige) Basel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid 987, 987, 22 22 247, 24 121 13'Va 45 45'/, 103 105 11774 27'Vis 27»/, 34'/, 577, 228»/, 228 1617, 162 116 H6»/,-f 467, 49 247:, 24Vi 41»/a 41»/, 2tyg 27a 29'A, 297, 43",, 437a 3"As 3*/, 281»/, 282 110 112 90»/, 91 18»/, 10.10 163'/, 163 2007, 280 280 298'/, 297-6 83 821/4 24'/, 247, 137a 13»/,-IA lO^a 10}-^. 144'/, 144»/, 72 71'/, 91 9M/, 38»/, 38 65»/, 2Vs 27, IVa 17» 55»/» 55'/, 182'/, 180 2437, 2437, 226»/, 227 48'/, 49 23»/., 25 Vi-»/» 137, 13'/, 84 81 17, pCt pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 27»/» 27»/,-8 277,-8 1161/4 247a-i Wh» 437a-è 2978-30 437u 2817,-2 281 2951-6} 294-57, 2957, 13»/m lOi-K/tf 13»/a-* 10 1437,-4} 13H/m 10j-%« 2'/, 557, 557, 2V. 'Exdividend. Vorige koere >.47Vu 7.45»/, 59 25 9.697, 24 8v 47 99 33 35 38.40 3/ 40 00.00 Heden 17, pCt Koers op hsden 2 uur 1.47»/, 7.45»/, 59 24 9.69'/, 24.89 48 00 33.35 38 45 37 50 00 00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7