Aqmda De Lange De Moraaz De Landbouwtentoonstelling, Het drama te Broek op Langendijk. Bankiers te Alkmaar sinds 1805 sr-s\~ b m w Stad en Omgeving De stemming in de gemeente is zeer opgewonden. De 55e tentoonstelling van de H. M.v.L. begunstigd door baai herfstweer. Tot volle tevredenheid stemmende inzendingen. g tot Met Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9—1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer verzegelde orders (rom.); hoofdrollen John Boles, Wallace Beery en Barbara Stan wyck. In het bijprogramma huldiging ko ninklijke familie in het Stadion. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Marie (zangfilm, geprolongeerd); hoofdrollen Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy. Extra: de koninklijke familie Amsterdam. Toegang eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.4'i uur, hoofdnummer Gelukkige landing (avont.-rom.), hoofdrol len William Farnum en Noah Beery. Extra: Stalen vuisten (sens.), hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Noodlottige misdaad (sens.); hoofdrol len Ross Alexander, Patricia Ellis, Lyle Tal bot en Eddie Acuff. Toegang boven 14 jaar Donderdag 24 September. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Vereen, v. Huis vrouwen, filmvertooning, declamatie. 8 uur, Groote kerk, rede prof. dr. A. H de Hartog over de beteekenis van den bijbel. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N S B. spreker de heer Mussert. Vrijdag 25 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering ver eeniging voor kindervoeding. HITLER JEU GD DEFILEERT VOOR MI'S SOL INI. De 500 leden van de Hitlerjugend, die op het oogenblik in Italië vertoeven, hebben gistermiddag op het Piazza Venezia voorbij Mussolini gedefileerd. Vervolgens werden de jongens met hun leiders in het Palazzo Venezia ontvangen dor den duce, die hen hartelijk toesprak. BIJZETTTING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN ZAIMIS. Het stoffelijk overschot van den vroege- ren min.-pres. Zaimis is gistermorgen te Athene plechtig bijgezet in aanwezigheid van gen plechtig bijgezet in aanwezigheid van vertegenwoordigers van den koning en le den der regeering, onder wie den premier Metaxas. RICKETT BEZOEKT DEN NEGUS. De bekende Amerikaansche financier en petroleum-magnaat Rickett is gistermiddag per vliegtuig via Parijs van Londen naar Genève gereisd. Het schijnt, dat hij van de gelegenheid gebruik wil maken, dat de Ne gus te Genève is, om zijn persoonlijke be langen te bepleiten. ZAAKGELASTIGDE DER V. S. TE TOKIO DOOR INBREKER GEWOND. De eerste secretaris der ambassade van de Vereenigde Staten, tevens zaakgelastig de der V. S. te Tokio, is vanochtend ge wond door een inbreker, die hem in den linkerarm een steekwonde toebracht. De wonde zal, naar men verwacht, over een dag of veertien genezen zijn. ZWITSERLAND STAAT GEEN BEZETTING VAN FABRIEKEN TOE. De leider van het federale departement van justitie Baumann, verklaarde gisteren in den Staatsraad, dat de federale raad nooit zal toestaan, dat de fabrieken door stakers worden bezet, zooals thans in Frank rijk het geval is. Hij voegde hieraan toe, dat indien de Kantons dit niet weten te be letten, de federale raad zelf maatregelen zal nemen om de orde te handhaven. COMMUNISTEN VEROORDEELD IN LITHAUEN. Voor den krijgsraad te Kaunas hebben 20 communisten terecht gestaan, die dezen zomer te Wilkomir en Janowa gearresteerd waren. Wegens staatsvijandige actie wer den 16 der beklaagden tot zware gevange nisstraffen veroordeeld, terwijl drie der beklaagden werden vrijgesproken. Voor den aanvang van het proces was een der beklaagden gevlucht. RUSSISCHE IJSBREKER „SADKO" VASTGEVROREN. De Sovjet-Russische ijsbreker „Sadko" is nabij Franz Josephland in het pakijs vast gevroren. De thermometer is gedaald tot 14 graden onder het vriespunt. Draadlooze berichten uit Siberië melden, dat de schepen in de Barentz en Kara zee worden bedreigd door felle sneeuwstormen. MERKWAARDIG SPOORWEGONGELUK DAT GOED AFLIEP. Bij Leicester heeft gisteren een merk waardig spoorwegongeluk plaats gehad. De voorste wielen van een locomotief van de London Midland en Scottish Railway, die een express van Brimmingham naar Lei cester trok, liepen uit de rails en bijna een K.M. over de dwarsligger gereden te heb ben, kwamen zij weer op de rails. De trein reed met een snelheid van ongeveer 80 K.M. Geen der passagiers werd gewond. DE „BELLE ISLE" TE MONTEVIDEO AANGEKOMEN. Aan boord is alles rustig. Het Fransche stoomschip „Belle Isle" aan boord waarvan een muiterij zou zijn uitge broken, i6 in den afgeloopen nacht de haven van Montevideo binnengeloopen. Aan boord van het schip was alles rustig. Een arrestatie te Amsterdam. In verband met de tragische gebeurtenis te Broek op Langendijk, waarbij een jon geman om het leven is gekomen door een revolverschot van een brigadier van den rijksveldwacht, die van zijn vuurwapen gebruik maakte toen hij des nachts door eenige van de kermis terugkeerende jon gelui werd lastig gevallen, heeft de Am- sterdamsche recherche in den loop van den dag in de hoofdstad een der tot het gezelschap behoorende schippersknecht, de 28-jarige D. K. gearresteerd. De bur gemeester van Broek op Langendijk had arrestatie van K. verzocht als verdacht van openlijke geweldpleging in vereeniging tegen een ambtenaar, en vrij gemakkelijk heeft de Amsterdamsche recherche den verdachte kunnen vinden. Gistermorgen vroeg was K., zooals ge woonlijk, met een schuit met groenten naar Amsterdam getrokken, waar hij zijn waren moest afleveren op de Handels kade. Hier werd K. door de recherche ge arresteerd en vervolgens naar Alkmaar op transport gesteld om te worden gehoord. De brigadier zou niet tactisch zijn opgetreden. Van onzen correspondent vernamen wij heden nog diverse bijzonderheden, waaruit duidelijk blijkt, dat de brigadier in zijn nieuwe standplaats allesbehalve gezien was. Hij was althans naar het oordeel van vele bewoners te „deftig". Hij mistte het contact met de bevolking, dat zijn voorgan gers hadden, hij trad te veel „militair" op en zou een politieman zijn, die uiterst streng zijn dienstvoorschriften volgde, maar de tact mistte om wat hij wilde bereiken op gemoedelijke wijze gedaan te krijgen. De menschen uit deze streek zijn wel eens luidruchtig, maar van een goeden in borst en van ernstig verzet of misdadige neigingen is geen sprake. Werd tot dusverre bij het sluiten van ker misvermakelijkheden en café's zeer gemoe delijk opgetreden, thans zouden de dienst voorschriften op dictatoriale wijze zijn uit gevoerd. Een werklooze, die om twee uur bij een kraampje iets stond te koopen werd op barsche wijze toegesproken en zag den brigadier reeds naar zijn klewang grijpen toen hij zich op het eerste bevel niet dade lijk verwijderde. Er was reeds ontevredenheid onder de bevolking omdat des middags door den bri gadier in het café Koper proces-verbaal werd opgemaakt omdat zich bij de dansers eenige personen bevonden, die den leeftijd om daar te worden toegelaten nog niet be reikt hadden. Tot dusver was er nimmer streng op gelet als jongeren eens onder ge leide van anderen binnenkwamen. Natuur lijk mocht het niet en was de brigadier in zijn recht, maar men vraagt zich te Zuid- scharwoude af of het niet tactisch zou ge weest zijn het dezen eersten keer althans bij een waarschuwing te laten. Bij het ontruimen der café's was het even eens hard tegen hard gegaan en had de ge moedelijkheid van vroegere jaren geheel ontbroken. Er was een geprikkelde stemming onder de bevolking en het was verklaarbaar, dat de groepjes, die na sluitingstijd door het dorp dwaalden min of meer „geladen" wa ren. het is te begrijpen, dat deze schoten in den nacht de omwonenden gewekt hebben. Sommigen dachten aan een herhaling van het vuurwerk dat men ter gelegenheid van de verloving van het vorstelijk paar heeft afgestoken. Anderen, die zich buiten hun woning hadden begeven, begrepen maar al te spoedig aan welk gevaar zü zich in den donkeren nacht blootstelden en liepen hun huizen weer binnen. Volgens omwonenden, die zich dicht bij het huis van den brigadier bevonden, zou een der huisgenooten van dezen politiedie naar diens aandacht er op gevestigd hebben, dat zich ook nog een der aanvallers in een terzijde van de woning gelegen schuitje be vond. Dat was de 25-jarige Kool en, naar men wist te vertellen, zou hij met de han den omhoog als teeken van vrijwillige overgave naar den brigadier zijn geloo- pen. Deze schoot in de richting waaruit hij in het donker een nieuwen aanvaller ver wachtte en het is een zeer betreurenswaar dige samenloop van omstandigheden geweest dat hij den jongeman niet alleen raakte, maar bovendien zoo precies in het hart trof, dat de dood onmiddellijk moet zijn inge treden. Zorg voor den getroffene. Een buurman van den brigadier heeft na het vallen van het noodlottige schot den ge meenteveldwachter Nieuwenhuis opgebeld, die binnen vijf minuten ter plaatse was, maar den indruk kreeg, dat het slachtoffer dood was. De inmiddels gewaarschuwde dokter Verdonk constateerde den dood en de thans te Amsterdam gearresteerde K. is een auto gaan halen, waarmede het slacht offer naar het Sint Elisabethgesticht te Alk maar werd overgebracht De jongen stond gunstig bekend. Algemeen gaat de deernis der dorpelingen uit naar het zoo zwaar getroffen gezin Kool, waarvan de vader een galanteriewinkel heeft, en in welk gezin meerdere groote jongens een daarvan behaalde nog kort geleden het politie-diploma de zorgen helpen verlichten. De verslagene was even als de familie van christelijke beginselen, hem was verboden de kermis te bezoeken, maar hij schijnt tegenover de overredings kracht van zijn vrienden niet opgewassen te zijn geweest. Het slachtoffer was een ijverig werker. Hij had eerst gevaren tus- schen Antwerpen en Londen en had nu werk gevonden bij het transportbedrijf van de firma C. van Schoorl en Zoon. Men be grijpt wat het voor dit gezin beteekende, toen burgemeester Slot persoonlijk de droeve mare kwam mededeelen. Waarom al die geheimzinnigheid? Het was gister niet gemakkelijk een dui delijk beeld der gebeurtenissen te verkrij gen want diverse autoriteiten schijnen al dan niet op voorschrift van rijksveldwacht of justitie bevel te hebben gekregen zich over het verloop van het drama in geen en kel opzicht uit te laten. Waarom deze geheimzinnigheid noodig is begrijp niemand. Men bereikt er natuurlijk geenszins mede, dat het gebeurde niet be kend en besproken wordt en het geeft in den beginne slechts aanleiding tot onjuiste of onvolledige berichtgeving, die niet anders dan de verwijdering tusschen bevolking en politie kan vergrooten en geruchten naar Wat de muzikanten overkwam. Dat de politie anderzijds met lastige feest gangers te doen had, is duidelijk gebleken uit de mishandeling van een tweetal muzi kanten, die in het café van de weduwe Schoenmaker gespeeld hadden. Deze twee, waaronder een bewoner van Zuidschar- woude, liepen buiten het café een luchtje te scheppen, toen ze door een achttal opge schoten jongens onder aanvoering van den thans te Amsterdam gearresteerden K. wer den aangevallen. Zij werden op den grond geworpen, geslagen en getrapt en van den Zuidscharwouder werden de kleeren ver nield. Het is teekenend voor de mentaliteit der bevolking, dat toen dezen muzikant werd aangeraden zich bij den inmiddels ter plaatse verschenen rijksveldwachter van Oudkarspel te beklagen, hij daartoe niet te bewegen was en gezegd zou hebben: „Ik zal het zelf nog wel eens uitvechten en als K. alleen is, durft hij toch niet". Wat er later gebeurde. Vast staat, dat van dit achttal vier jongens later naar Broek op Langendijk zijn gegaan en dat, bij het huis van den brigadier v. d. B. gekomen hun geprikkelde stemming nog geenszins bekoeld was. Hun ontevredenheid ging bovenal naar dezen nieuwen politieman uit. Zij maakte lawaai voor zijn woning en hebben twee maal gebeld, waarna de brigadier uit het achterhuis kwam en met zijn klewang op de nachtelijke rustverstoorders afging. Hij heeft een drietal jongelui op deze wijze tot aan de drogisterij van het Groene Kruis gedreven en eenige schoten gelost. Het was pikdonker daar de lantaarns in Broek op Langendijk na twaalf uur om de andere worden gedoofd en juist de lantaarns op de plaats van de vechtpartij niet gebrand hebben. Toen de brigadier weer naar zijn huis te rugkeerde, kwamen ook de jongelui weer naar voren en riepen hem verschillende scheldwoorden toe. De brigadier heeft toen enkele malen in de lucht geschoten en voren kan brengen, die de stemming in het dorp noodeloos verontrusten. Groote ontevredenheid onder de bevolking. Naar wij uit Broek op Langendijk verne men is de bevolking daar, nu de eerste schrik en verslagenheid voorbij zijn, zeer opgewonden. Heeft men eenerzijds diep me delijden met het zoo zwaar getroffen gezin, anderzijds vraagt men zich af of het in dit geval noodig was zoo roekeloos met de re volver om te gaan. Sinds menschenheugenis is er aan den Langendijk door politiemannen niet geschoten en men heeft daar geen be hoefte aan brigadiers, die reeds meermalen getoond hebben zoo onvoorzichtig met hun vuurwapenen om te gaan. Wat hier gebeurd is drukt zijn stempel op de kermisvreugde van Zuidscharwoude, het is in de geheele omgeving het gesprek van den dag en er zul len tactische maatregelen noodig zijn om de goede betrekkingen tusschen de bevolking en de rijksveldwacht weer te herstellen. Het allereerste, dat men verlangt, is een gestreng en onpartijdig onderzoek, waarbij ook onder het oog gezien wordt in hoeverre hier van schuld van de zijde der politie kan worden gesproken. DE ALLERARMSTEN EN DE VORSTELIJKE VERLOVING. Hieronder vermelden wij een opgave van binnengekomen giften. G. G. 10; H. 3; N. N. f 2.50; K. 10; B. f 5; Z. 1; E. F. 2.50; Mevr. H. 2; H. E. W. 1 1; H. G. R 1.50; fam. R. f 2.50; Mevr. L. 1.50; S. S. 2.50. Totaal 285.50. Hieronder is 1 van iemand, die na lang durige werkloosheid tijdelijk werk gevon den heeft en die uit ervaring weet hoe wel kom een kleine gift voor zijn arme stadge- nooten beteekent. Laat dit velen, die het beter kunnen mis sen ditmaal eens ten voorbeeld zijn. Het gironummer van den secretaris van den Armenraad blijft 171250. AUTO TE WATER GEREDEN. Een niet alledaagsche gebeurtenis viel vanmiddag te noteeren. Op de Kanaalkade tegenover de kaas- fabriek De Karperton stonden verschillende auto's geparkeerd tusschen de boomen aan den kant van het kanaal. Toen echter een vrachtauto daar eveneens parkeeren zou, werd een der personenwagens eventjes ge raakt door de vrachtauto en ziethet wagentje ging aan het rollen, precies in de richting van het water! Waarschijnlijk had de eigenaar de remmen niet vast gezet. Heel langzaam rolde de auto verder den wal af en het water in en verdween gelei delijk in de diepte. Maar er zat eenigen gang in, zoodat de toeschouwers aan het borrelen van het water nog konden zien, hoe de auto onder water nog een eind verder reed en ongeveer in de vaargeul tot stilstand kwam. Direct was een talrijk publiek aanwezig, dat natuurlijk niets zag, maar dat dan toch in elk geval het dreggen kon gadeslaan. 8 OCTOBER-VERSIERINGEN. Het bestuur van de buurtvereeniging Stationsweg (Zuid) brengt ter algemeene kennis, dat op de algemeene vergadering het besluit is genomen, om wederom, even als vorige jaren, bovengemeld weggedeelte op 8 October a s. te versieren en illuminee- ren. De Forestusstraat zal naar de buurtver eeniging van dien naam ons meedeelt even eens op 8 October a.s. worden versierd. TE WATER GELATEN. Door de scheepswerf en machinefabriek ,,'t Hondsbosch", directeur H. J. Bosman, alhier, werd met gunstig gevolg te water gelaten de zwaargebouwde motorsleepboot, bouwnummer 704. De boot is gebouwd in opdracht van de Bataafsche Petroleum Maatschappij voor den dienst in Oost-Indië. Het schip werd door genoemde werf uit gerust met een 40 P. K. twee-cylinder Diesel-Krom hout-motor. Het vaartuig zal den naam dragen van „Lohengrin", een zusterschip van de inder tijd door de werf geleverde motorsleepboot „Tristan". LEERBEWERKING. In Laren werd dit jaar tweemaal een week-end voor lesgevers en -geefsters uit Nederland in leerbewerking georganiseerd door de leerfirma N.V. de Auerhaan. Er werd o.a. een z.g. lesgeversprjjs uitgeloofd voor het mooiste leerwerk» gemaakt uitslui tend door leerkrachten, die zelf de jury vormden en de prijs mochten toekennen. Alles ging onder een schuilnaam, zoodat niemand wist door wie het werk gemaakt was. Op beide week-ends behaalde mej. N. v. d. Berg de lesgeversprjjs en nog een prijs van de jury. DE DEBACLE VAN LAKEMA^T* Meer dan de helft van ringen moet als verloren k worden. Scl>«n»4 In een circulaire aan de in de surséance van betalin N.V. wed. S. Lakeman en 7 de Enkhuizen, deelt de commi °ne» te met de behartiging van de 441 der gedupeerden o.m. mede d nger> geen overdreven verwachtin m*n koeleren, w„„, dat Wt sterk zijn tegengevallen. Zeer Crediteuren zullen rekening heb, te houden met de mogelijk'*» aanmerkelijk meer dan de helft' hun vorderingen als verloren worden beschouwd. moet DE ZAKEN UITGEBREID. De heer J. Chatillon in de Schout» heeft aangekocht het perceel S u ra,t straat 6, waarin vroeger een stoomt* fabriek was gevestigd. Het is de he^T1* van den heer Chatillon om ook dit 8 voor zjjn schoenmakerij en hand f31"1 sportartikelen en lederwaren in gebral, nemen. "t te Het pand zal daarvoor een aleelwi verbouwing ondergaan, onder archit»^' van den heer Luinge alhier. LEZING OVER ..ALKMAAR", Via zender Radio-Stockhobn. Hedenavond zal over den zender Raai Stockholm (426.1 M.) een lezing geh den worden over „Alkmaar en haar hT teekenis voor Nederland". Deze lezing i om 7 uur 5 min. gehouden worden donr een Zweedschen radio-reporter, die dezen zomer onze kaasmarkt bezocht en daartó tijdens een bezoek aan Henneman's kaas' pakhuis, waardevolle gegevens heeft we ten te bemachtigen. Zij, die op hun toestel dezen zender kunen beluisteren, zullen ondanks de weinige kennis van het Zweedsch -- toch bekende namen hooren noemen en a]s zoodanig is deze lezing vooral voor de inwoners van onze stad wel van belang WINTERWEDSTRIJDEN DAMCLUB U.D.o In dit nummer wordt medegedeeld, dat j. winterwedstryden van de Damclub U. D.H Donderdag aanvangen in het clublobi Ceres van den heer Bruin aan den Helder schen weg, waar nieuwe leden kunnen wor den ingeschreven. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd is voor het theoretisch gedeel te van diploma „b" de heer C. Kok, alhier. Meer dan een halve eeuw om juist te zijn: 55 jaren reeds zorgt de afd. Alkmaar der H. M. v. L. ervoor, dat aller aandacht wordt geconcentreerd op den door haar op een Woensdag in September georganiseerde landbouwdag, waar het puikje van de pro ducten uit het land- en tuinbouwbedrijf van uit meermalen verren omtrek wordt bijeen gebracht Die dag staat in de volle belangstelling niet alleen van de direct belanghebbenden, maar ook van de heele gemeente, getuige het altijd drukke bezoek. Ook van officieele zjjde komt die belangstelling en vandaag was het niet anders. Toen de heer D. J. Go vers, voorzitter van de afd. H. M. v. L. om half elf het officieele openingswoord sprak, waren op het Waagplein o.a. aan wezig de burgemeester, de gemeente-secre taris, alle wethouders, dr. Mol, dir. keurings dienst, W. van Voorthuysen, dir. slachthuis, D. J, Scheffel, secr. K, v. K. en voorts voor aanstaanden op het gebied van den land bouw, o.w. de heer Stapel, voorzitter van het hoofdbestuur H. M. v. L. en C. Brakman bedrijfs-consulent. De heer Go vers begon met een woord van lof aan het adres der commissie welke nu voor den vijfden keer de zorg voor de exposities in de Korenbeurs op zich heeft genomen en sprak er dan zjjn teleurstelling over mt, dat de crisis, die al zooveel nadeel bracht, nog steeds niet is geweken en bluft drukken op het heele leven en niet het minst op land- en tuinbouw. fe,n tw*ede teleurstelling was voor spr„ dat de fokvereemgingen dit jaar geen in zendingen boden. Hij kon niet anders doen terugTmi» 01 h<* VOl,ende Na zijn vreugde te hebben uitaesoroken spr dat dyZOnder mooie weer, constateerde spr dat de inzendingen vette koeien fok- varkens en fokschapen aller bewondering verdienen. De talryke kooplieden uit vS befangsteufn^ T' T' de ond*rvonden DeiangsteUing en medewerking bu het or- ganiseeren van de tentoonstelling allereerst aan den burgemeester en de overige llden Spr. eindigde met de hoop uit te sDreken houderi^. bloei in de vee- De burgemeester, wordt weer eens duidelijk aangetoond het nauwe verband tusschen stad en omgeving. Bij de rondwandeling over de tentoonstel lingsterreinen, onder voorlichting van den heer Govers, valt spr. telkens weer op, hoe veel moois is samengebracht Hij hoopte op nieuwen bloei en meende, dat die zal terug- keeren (er zjjn al lichtpunten), hoewel het er nu nog donker uitziet Het woord aan den heer StapeL De heer Stapel begon met de afdeeling te feliciteeren met het wederom organisee- ren van een landbouwdag, waar een vreed zame strijd wordt geopend tusschen de in zenders, een dag in het belang van hun bedrijf. Speciaal de schapententoonstelling begint een buitengewonen klank te krijgen, en aan dat succes heeft de heer Goven krachtig meegewerkt Spr. legde den nadruk op de noodzaak van samenwerking tusschen stad en land en industrie in de ernstige tijden, welke wij thans beleven, want alleen dan kan men verbetering verwachten. Daarom was spr. er dankbaar voor, dat op de Utrechtsche jaarbeurs een agrarische afdeeling is toegevoegd. De officieele opening was hiermede vol trokken. Fanfare's schalden, 't bij de Waag opgestelde orkest speelde het Wilhelmus en toen trok men de tentoonstellingsterreinen rond ter bezichtiging van de verschillende inzendingen. Vee, varkens en söhapen. Het vee was in minder verscheidenheid aangevoerd, doordat het fokvee ontbrak. E1 was hier dus niet anders dan vet vee, maar daar waren dan ook zeer voldoende inzendingen van en over het algeroe®11 viel de kwaliteit te roemen, vooral van de jonge dieren. Wat de schapen betreft, zouden we kunnen spreken van een zeer bijzondere tentoonstelling. Immers er was niet allee# méér aangevoerd dan eenige jaren tevoren (ondanks den fok veedag in Hoorn op M**"* dag j.L), maar ook kenmerkt zü zich doo» een bijzonder groote kooplust. Inside hadden dit reeds verwacht, blijkens de ho^ ken welke geplaatst waren voor het aa" n koopen wol vee (voor elke provlnce hok). We meenen te mogen aannemen, het aantal dieren, hetwelk naar andere P vinciën zal verhuizen, ver over de hon_ zal loopen. Groningen en Friesland naast Overüssel, waar de vorige week Texelsch stamboek werd opgericht, groote koopers met elk ruim 30 stuks. Hoewel wij niet op alle bekronin zullen ingaan, meenen wy ertoe wel op te mogen wüzen, dat bü „oudere men" de grootvader nummer 1, de zoon no. 2 en de daartusschen MI zoons no. 3 zyn gesteld. Voor de 0 die dit drietal bezitten, zeer zeker eer •poring om dezen stam voor Noord goed te bewaren.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2