Aqmda taaiste betichten pxovinciaal TUaws Weer&ecicht Jieck School £uchiuaact Jitmuieims Stad en Otw euwq Koninklijk bezoek aan de manoeuvres. Ook prinses Julisna en prins Bernhard bij de manoeuvres. Hartelijke ontvangst door de Brabantsche bevolking. WINKEL ZUIDSCHARWOUDE Geen samenvoeging van Zijpe en Callantsoog. Besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-HoUaod. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Met verzegelde orders (rom.); hoofdrollen John Boles, Wallace Beery en Barbara Stan- wyck. In het bijprogramma huldiging ko ninklijke familie in het Stadion. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rose Marie (zangfilm, geprolongeerd); hoofdrollen Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy. Extra: de koninklijke familie te Amsterdam. Toegang eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.41 uur, hoofdnummer Gelukkige landing (avont.-rom.), hoofdrol len William Farnum en Noah Beery. Extra; Stalen vuisten (sens.), hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Noodlottige misdaad (sens.); hoofdrol len Ross Alexander, Patricia Ellis, Lyle Tal bot en Eddie Acuff. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 24 September. 8 uur, Groote kerk, rede prof. dr. A. H. de Hartog over de beteekenis van den bijbel. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B., spreker de heer Mussert. Vrijdag 25 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering ver- eeniging voor kindervoeding. Zaterdag 26 September. Muziektuin, tot 8 uur, Floralia- en huis- vlijttentoonstelling. (Ongecorrigeerd). De laatste dag der manoeuvres in Noord Brabant is opgeluisterd door een bezoek van H.M. de Koningin door het westelijk gedeelte van het manoeuver- gebied. De groote verrassing van dit be zoek was, dat de Koningin vergezeld werd door Prinses Juliana en Prins Bernhard, zoodat de bevolking van westelijk Noord-Brabant een onver wachte gelegenheid kreeg om het jonge paar voor de eerste maal te begroeten, wat met echt Brabantsche hartelijkheid geschiedde. Zooals kort tevoren bekend was gewor den, zou de koninklijke trein van morgen te 7.12 uur aan het station Etten-Leur aan komen. Ondanks het vroege uur, hadden zich reeds vele menschen uit den omtrek voor het landelijke stationnetje verzameld. Ter begroeting waren aanwezig de com mandant van het veldleger, luitenant-gene raal Jhr. Röell, die de Koningin en de com mandant der lichte brigade, generaal-ma- joor Fabius, die de Prinses en prins Bern hard zouden rondleiden. Verder de burge meester van Etten-Leur, de heer Hamilton, kapitein Koopmans van de militaire politie, kapitein van Alphen van de marechaussee en kapitein Tielens, commandant van de vierde divisie der rijksveldwacht uit Den Haag. De koninklijke auto's arriveerden kort voor aankomst van den trein, die reeds vroeg was vertrokken van het rustiger em- plassement bij Riel, ten zuiden van Tilburg, waar de nacht in de koninklijke rijtuigen was doorgebracht. Precies op tijd kwam de trein aan en de Koningin was de eerste, die op het perron stapte, waar zij door de wachtende heeren werd begroet. Zij was gekleed in grijs man telpak, evenals Prinses Juliana, die onmid dellijk na de Koningin uit den trein kwam, gevolgd door Prins Bernhard, die bloots hoofd was en een bruin colbertcostuum droeg. Het gezelschap bestond uit freule Schimmelpenninck van der Oye. hofdame der koningin, freule van Heemstra, hofdame der prinses, vice-admiraal Bauduin, chef van het militaire huis, generaal-adjudant de Jonge van Halen, kapitein Phaff, adjudant der koningin en luitenant van Kinschot, ordonnansofficier. De Koningin met haar hofdame nam in de eerste auto plaats waarvan de kap was ge opend, terwijl Prinses Juliana en Prins Bernhard plaats namen in de daarachter rijdenden gesloten auto. Toegejuicht door de voor het station ver zamelde bevolking zette de stoet zich in be weging en begon de tocht door het veron derstelde „oorlogsgebied". Het weer werkte prachtig mede. Een ijle ochtendnevel hing nog over de velden en het Brabantsche landschap met zijn wisselende beelden van wellanden omzoomd met kreupelhout, bosch en heide strekte zich uit in het licht van een wazige herfstzon, die geleidelijk de nevels verscheurde en slechts een gouden mist aan den einder liet hangen. Maar elke verlaten zandweg, elk vredig heidepad bleek op zijn bermen, in zijn grep pels of achter zijn akkermaalshout het ge vaar te verbergen in de gedaante van knie lenden, met het geweer in den aanslag, of de mitraileuse in gevechtspositie, opgestelde witte of roode troepen. In de dorpen en op den straatweg was het bovendien een druk verkeer van met groen gecamoufleerde auto's, trekkende afdeelingen, ordonnansen te fiets, te paard of op den motor, terwijl men overal in het bosch of op de hei pa- trouilleerende of tirailerende secties tegen kwam. Door dit gebied, waar men herhaal delijk het knallen der geweerschoten of het ratelen der machinegeweren hoorde, be woog zich de koninklijke stoet die ten zui den van Etten voor de eerste maal halt hield bij een commandopost der roode troep waar den hoogen bezoeksters een overzicht werd gegeven van de positie der roode, zoowel als der blauwe troepen, welke uiteenzetting bijna tegelijkertijd practisch werd geïllustreerd door een aanval op de roode stellingen door de witte troepen, die echter werden teruggedreven. Via de stellingen onder Sprundel ging het verder naar Rucphen, waar in de kom van het dorp, dat in het bezit der witte troep bleek te zijn, de bij de manoeuvres aanwezige militaire attachés der vreemde mogendheden waren aangekomen, die hier aan het koninklijk gezelschap werden voor gesteld. Zoowel de koningin als de prinses en prins Bernhard onderhielden zich eenigen tijd met de buitenlandsche attachés waarna de majoor Rees, die hier het commando voert, een overzicht van de positie zijner troepen gaf. Buiten Rucphen stapte de Koningin nog eenige malen uit den auto om verschillen de stellingen in oogenschouw te nemen. Telkens als het hooge gezelschap de auto's verliet, droeg een sergeant der grenadiers den koninklijken veldstandaard met de vor stelijke personen mede. Ter hoogte van Schijf werd de aandacht getrokken door zwaar brommen van moto ren en toen men omhoog keek zweefde, tot ieders verrassing, het uit Zuid-Amerika terugkeerende luchtschip „Hindenburg" in de blauwe lucht om geleidelijk waziger wordend in de nog omhoog stijgende nevels in oostelijke richting te verdwijnen. Voorbij Schijf bezichtigde de koningin het hier tusschen het struikgewas opgestelde luchtdoelgeschut, dat Haar tot in onderdee- len gedemonstreerd werd behoudens dan dat niet in werkelijkheid ermede werd ge schoten. Ook verder op den weg, wederom in de buurt van Rucphen, was het het geschut dat de aandacht van de koningin trok. Langdurig word de hier opgestelde vijf tien c.m. houwitsers van het regiment mo torartillerie uit Naarden bekeken. Bij de kruising van den weg nabij Scher- penburg onder Rucphen, werd opnieuw halt gehouden. Ditmaal viel hier echter niets te bezichtigen. Toch stopte de konink lijke stoet om begroet te worden door den minister-president a.i. minister van oorlog, dr. H. Colijn, die hier juist was aangekomen in gezelschap van een aantal leden der legercommissie van Eerste en Tweede Ka mer, o.a. den heer Bogaert, Knottenbelt, en K. ter Laan. Reeds toen scheerden eenige verkennings vliegtuigen, die kennelijk tot de roode troe pen behoorden, over het door den witten bezette terrein. En nauwelijks was de koninklijke stoet even verder gereden en op een open wegge deelte gekomen, waar men een groot ge deelte van den hemel kon waarnemen, of een rood escadrille verscheen boven de witte stellingen, die door de lagen over de koninklijke stoet en vliegtuigen gebombar deerd en beschadigd werden. De Koningin liet de stoet halt houden om dit schouwspel des te beter te kunnen gadeslaan en de Prinses en haar verloofde keken door het geopend dak van den auto hen naar het luchtschouwspel dat nog interssanter werd, toen een escadrille witte jagers verscheen en zich een lucht gevecht ontwikkelde dat slechts korten tijd duurde, waarna de roode vliegtuigen het gevechtsterrein verlieten. Op weg tusschen Ruphen en Klundert werd nogmaals halt gehouden ter bezich tiging van de nieuwe infanteriekanon van het regiment grenadiers te 's-Gravenhage, die ter vervanging van de stukken bij de infanterie goede diensten kon doen, zooals de commandant, kapitein Sisten demon streerde door de lichte stukken snel door infanteristen te laten wegtrekken, stelling nemen en in gevechtspositie brengen. Dicht bij Zundert ontmoette men op den weg de gevechtswapens „Wisent" en „Buf fel", die eveneens in oogenschouw werden genomen, doch welke indruk overtroffen werd door de modernste pantserwagens, waaronder over het leger beschikt, die men even later tegenkwam. Op een vrij gemaak te weggedeelte demonstreerde de comman dant van een dezer wagens, luitenant Steen bergen, van het escadron pantser-wagens uit 's Hertogenbosch, dezen nieuwen aan winst voor ons leger, o.a. door in verschil lende richtingen met de mitrailleurs te vu ren waar uit bleek, hoe snel en zuiver de draaibare koepel bediend kan worden. Enkele minuten hiervandaan werd halt gehouden bij het landgoed „De Moeren" on der Zundert van mr. van der Hoeven, waar de Koningin, de Prinses en de Prins met haar gevolg uitstapte, om eenige rust te nemen in een der prachtige lommerrijke lanen van dit landgoed. Van kwart voor elf tot kwart over elf duurde deze rustpoos. Toen was het echter te laat geworden voor de verdere afwerking van het voorgenomen programma, dat een groote teleurstelling beteekende voor de bevolking van Zundert, die reeds in dichte hagen langs den weg door het dorp stonden geschaard. In plaats van onder Zundert werd rechtstreeks naar Roozendaal gereden, waar de geheele bevolking op de been was, omdat het vaststond, dat vanwege het ver trek van den koninklijken trein het hooge gezelschap hier met zekerheid zou komen. Marechaussee en politie hadden voor een goed afzetting gezorgd en toen de koninklij ke auto's kort voor twaalf uur in het stadje verschenen werden zij met daverend ge juich begroet en allerwege klonk 't: „Lang zullen zij leven", terwijl op enkele plaatsen de opgesteld» schoolkinderen het Wilhel mus zongen. Ook O® hat station verdrongen zich hon derden meaaohan doch het laatste gedeelte van het eerst# perron, waar de koninklijke rijtuigen gereed stonden, was vrijgehouden. De militaire autoriteiten, die het gezelschap hadden vergezeld, namen afscheid, terwijl hier tevens aanwezig waren de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Bra bant baron van Rijckevorssel en de burge meester van Roozendaal de heer Prinsen. Spoedig daarna werden de koninklijke rij tuigen aan den gereedstaanden trein ge koppeld en toegejuicht door de menigte zette deze zich te 12.09 uur in beweging. In den loop van den middag de Ko" ningin met gevolg te Apeldoorn aankomen, vanwaar z(j naar het Loo zal terugkeeren. De koninklijke familie op de terugreis. Te Breda. Op hun terugreis naar 't Loo arriveer den de vorstelijke personen te 12.20 uur op het station Breda, alwaar het Oranje comité met burgemeester van Slobbe aan het hoofd was opgesteld. De vorstelijke personen waren juist bezig de lunch te gebruiken, doch zij lie ten onmiddellijk de raampjes zakken. De leden van het Oranje-comité hieven daarna het Wilhelmus aan, dat door de overige aanwezigen spontaan werd mee gezongen. Prinses Juliana en prins Bern hard vertoonden zich vervolgens eveneens voor het open raam van het salon-rijtuig en wuifden de talrijke menigte hartelijk toe. Na een oponthoud van eenige minuten verliet de koninklijke trein langzaam het stations-emplacement, enthousiast door de duizendkoppige menigte toegejuicht. De trein te Tilburg. Het voorbijrijden van de koninklijken trein heeft in Tilburg aanleiding gegeven tot een werkelijk grootsche huldiging. Duizenden personen stonden op het eer ste perron, toen de trein te 10 minuten over 1 langzaam onder de overkapping aan het tweede perron voorreed. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer en oranje ver eeniging „Tilburg Vooruit" hadden vlagge tjes uitgedeeld, waarmede men de vorste lijke personen toezwaaide. Prinses Juliana en Prins Bernhard stonden voor het open coupéraam om de hulde der Tilburgers in ontvangst te nemen. Er werden luide „hoera's" aangeheven ter eere van de Prin selijke verloofden en de Koningin. Het Wil helmus werd gezongen, toen de trein ra drie minuten oponthoud in de richting den Bosch verdween. Prinses Juliana en Prins Bernhard ble ven, totdat de trein uit het gezicht verdwe nen was, de menigte uit het coupéraam toe wuiven. Ook bij het viaduct aan den bos- schen weg en op andere plaatsen waar de spoorbaan voor het publiek zichtbaar is, stonden veel menschen om de koninklijke trein gade te slaan. FRANSCH DISCONTO VERHOOGD, De Banque de France heeft het disconto verhoogd tot 5 procent. DERTIEN KORENMIJTEN VERBRAND. Hedenmorgen omstreeks twaalf uur ont dekten arbeiders, die op de grens Appel schaSmilde bezig waren met machinaal dorschen, dat brand was ontstaan in een korenmjjt. De vlammen sloegen weldra ook op de andere korenmijten over, zoo dat in weinig tijd dertien korermiijten, be- hoorende aan zes verschillende eigenaars, brandden. Alle dertien mijten, in totaal twintig H.A. koren, verbrandden. Hiervan was een H.A. niet verzekerd. De brandweer van Appelscha had nog geruimen tijd noodig om den brand te blusschen. DOOVE MAN AANGEREDEN. Vanmorgen omstreeks elf uur is de onge veer 70-jarige A. van K., wonende te Arkel, door een uit de richting Gorinchem komen de personenauto aangereden. Het slachtof ter, dat zeer doof is, werd gegrepen toen het de straat wilde oversteken. Van K. is in hoogst zorgwekkenden toestand per Roode Kruis-auto naar het ziekenhuis te Gorin chem overgebracht. De bestuurder van de auto trachtte nog door krachtig remmen de aanrijding te voorkomen, doch slaagde hierin niet. Vol gens ooggetuigen zou hem geen schuld tref fen. De auto werd licht beschadigd aan de rechter-voorzijde. AANSLAG OP PATER COÜGHLIN BERAAMD? Pater Coughlin is gisteren te Cincinnati (Ohio) aangekomen onder bescherming van een speciale politie-patrouille, daar de lei ders der nationale unie voor sociale recht vaardigheid brieven hadden ontvangen, waarin het leven van den „radiopriester' wordt bedreigd. Binnenbrand. In de woning van den heer B. Span te Winkel werd Woensdagmiddag brand ont dekt in een hoeveelheid oude kranten welke op de bovenverdieping van het perceel be waard werden. Doordat de wegwerker Leijen spoedig ter plaatse verscheen met materiaal kon direct water worden gege ven, zoodat de brand alleen beperkt bleef tot de bovenverdieping. Het perceel be kwam hoofdzakelijk waterschade, welke door verzekering wordt gedekt. De kermis De jaarlijksche kermis is weer achter den rug. Het is er weer heel druk ge weest. Een groot aantal bezoekers hebben de diverse gelegenheden alle drie dagen gehad. Behalve de vreeselijke gebeurtenis te Broek op Langendijk, welke een schaduw heeft geworpen op deze kermis en waardoor de kermis 1936 nog lang in veler geheugen zal blijven, is alles heel goed verloopen. Dinsdag is geen enkele ongeregeldheid voorgekomen. 's Maandags werd in de zaal van den heer P. Kramer een tooneelvoorstelling gege ven door de tooneelvereeniging O. K. K. alhier, waarvoor naar men ons mededeelt, Uw circulaire kwam reeds in de prullemand; Uw advertentie bracht U menig nieuwen klant] naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 24 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,3 m.M. te Seydisfjord. Laagste barometerstand 744,7 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 25 September: Zwakke tot matige wind; uit oostelijke tot zuidelijke richtingen; half tot zwaar be wolkt of betrokken; aanvankelijk nog droog; later toenemende kans op regen of onweer; aanvankelijk zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Toen-mende verslechtering te verwachten. Het hoogedrukgebied van onze omgeving is aanmerkelijk in omvang en beteekenis afgenomen. Een 765 kern ligt thans nog over zuid-Noorwegen, Denemarken, Duitsch- land, Polen en Oostenrijk. Het weer is daar rustig, over Duitschland komt nog al wat nevel en mist voor. Sinds gisteren is over IJsland en omge ving de hoogedruk nog toegenomen. Waar schijnlijk breidt Ut laatstgenoemde hooge drukgebied zich oostwaarts naar Scan dinavië uit, als gevolg van de luchtdrukstij gingen aan de achterzijde van de aldaar af trekkende depressie. Thans wordt met ma tigen westelijken tot noordwestelijken wind over Zweden en Noorwegen nog eenige koude aangevoerd. Abisko had vrij veel sneeuw, andere stations langs de kust mel den regen. Intusschen is de depressie in het westen verder naar onze omgeving doorge drongen. Over Ierland is de luchtdruk sinds gisteren meer dan 10 m.M. gedaald, ook thans is over de geheele Britsche eilanden de barometer geleidelijk dalende. Een se cundaire strekt zich naar de Golf van Bis- caye uit, ook in Frankrijk is de barometer nog geleidelijk dalende. Het depressie- systeem brengt toenemende bewolking over Zuid-Europa. Regen valt nog slechts over het zuidwesten van Engeland en Ierland en over zuid-Frankrijk. Bij het verder oost waarts verplaatsen van de depressie, is ten onzent geleidelijk verslechtering van het weer te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.23 tot 6.22 uur licht op. TOEZEGGING TOT BEROEP AANGENOMEN. Ds. W. A. F. van Dijk. Ned. herv predikant te Oudkarspel heeft de toezeg ging van beroep naar Zeddam (Geld.) aan genomen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Djalak, uitreis, bereikte Athene. De Kwak, thuisreis, is te Athene aange komen. De Rietvink (uitreis) is te Bandoeng ge land. CREMATIE VAN CAMPBELL BLACK. Gistermiddag heeft in het crematorium Doldersgreen te Londen de crematie van 't stoffelijk overschot van den bekenden vlie ger Campbell Black, die bij een ongeluk te Liverpool om het leven gekomen is, plaats gehad. De asch zal te Brighton worden be graven. ZIJN GEKLEURDE FILMS SLECHT VOOR DE OOGEN? En te kostbaar? Deze vraag werd gesteld door Carl Leammle, den ervaren film-producer. Hij denkt dat de films welke in de toekomst zullen worden vervaardigd, alleen in „black and white zullen zijn, omdat de gekleur de film slecht is voor de oogen. In gekleur de films vindt men alle kleuren van den regenboog, waaronder zulke die de oogen niet kunnen verwerken. De 69-jarige Leammle, die zich terugge trokken heeft van de hedendaagsche be drijvige filmindustrie, heeft voor eenige maanden een bezoek gebracht aan Europa om daar in verschillende vooraanstaande studio s een kijkje te nemen. Hij heeft ook voor kort een bezoek gebracht aap Parijs. „Ik geloof niet in de gekleurde films en denk niet dat die ooit veel zal worden", zei hij tot een medewerker van den New York Herald. „In de eerste plaats kost haar ver vaardiging te veel geld, waarschijnlijk 40 pet. meer dan die van andere. En de bios coopdirecteuren zouden er niets méér voor etalen dan voor de gewone wit-zwarte producties. Dat zal de producers ontmoedi gen vooral indien deze gekleurde films met gauw genoeg worden verbeterd om de onkosten te rechtvaardigen. Belangrijker is h!LgC fllms een slechten invloed ebben op de oogen van het publiek". beid m*,Verklaarde n°«- na 30 jaren ar- trekken IV °PrlndU8trie' Zich teru« trekken. Ik zeg niet, dat ik dit zou doen als ik nog eens een scenario tegenkwam >i van AU quiet on the We.ternlron? Leammle betreurde zeer deT~7 Irving Thalberg, den jongen Prod?d Va° Metro-Goldwyn-Mayer, die aan d«r steking stierf. Thalberg was ontdekin geleid door Leammle en vele iaJTv °P* de leiding in Universal Films, de m pij van Leammle. „Zijn dood is aatsch«P- ducht verlies voor de Amerikaanse!? r,8<S industrie. Er is, zoover ik weet B 'lm- de die zijn plaats kan innemen". twee' MINIATUURFLIMPJES. Remarque verfumd „Three Comrades" van Erich Mari» n marqué, den schrijver van „im m Re" nichts Neues", zal binnenkort 'wordB„ ten filmd door de Metro-Goldwyn. Ver' Vereenigde Avantgardisten Een aantal bekende Engelsche avant disten en regisseurs van documentaire ffi"' hebben zich vereenigd tot een onafhank lijke productie-onderneming, de Associatie Realist Film Producers. Tot deze groen vT hooren Paul Rotha, Basil Wright, Mario" Grierson, Donald Haylor, Harry Watt anderen. In den raad van adviseurs hebb o.a. Alb. Cavalcanti, John Grierson, Andrew Buchanan en Julian S. Huxley zitting. Filmproductie in Ierland Ierland krijgt een eigen filmproductie. Het zal dus in de toekomst niet meer zijn aan. gewezen op de fantasie van Amerikaanschë en Engelsche producenten, die in voorko mende gevallen stukjes Ierland in hun ate liers „nabouwden"en meestal met méér dan de strikt noodzakelijke vrijheid van op. vattint Onder leiding van lord Killanin worden de enorme vliegtuigloodsen te Gormans- town bij Dublin herschapen in geluidsdichte filmstudio's. In het aanstaande voorjaar zal de eerste film worden opgenomen die den opstand van 1916 zal behandelen. Eenige spelers zullen daarvoor uit Hollywood over komen. De tweede film wordt „Colleen Bawn", een film van Iersch volksleven. Kort geleden werd in Ierland reeds een film gemaakt, getiteld „The Dawn" en ge- speeld door amateurs onder regie van Tho- mas Cooper. Een nieuwe film van Frits Lang. Fritz Lang. wiens eerste Amerikaansche film, „Fury", te Londen haar Europeesdie première heeft beleefd, is deze week begon nen met de opnemingen voor een nieuw film, getiteld „You only live once". Sylva Sidney, die in „Fury" de vrouwelijke hooft rol vervulde, speelt ook in deze nieuwe film van Fritz Lang. Gedeputeerde Staten van Noord. Holland hebben besloten geen verdere maatregelen te nemen ter bevordering van een samenvoeging der gemeenten Callantsoog en Zijpe. In April van het vorige jaar hoeft Callantsoog een verzoek tot samen voeging ingediend, nadat de burge meester van Callantsoog was benoemd tot burgemeester van Zijpe. Naderhand kwam Callantsoog ech ter op zijn aanvankelijk ingenomen standpunt terug en bij de behandeling voor Gedeputeerde Staten op 16 Sep tember j.1. verklaarde de gemachtigde van Callantsoog, dat het verzoek tot samenvoeging eigenlijk op een mis verstand berustte. Gedeputeerde Staten hebben dan ook besloten geen verdere stappen te doen om de samenvoeging mogelijk te maken. TE WATER GERAAKT. De 67-jarige K. H., die tijdens het vuur werk een plaatsje gevonden had op de boot van zijn zoon, stapte, door het felle schijnsel van het vuurwerk verblind, per ongeluk verkeerd en viel pardoes in het water vau het Noordhollandschkanaal. Gelukkig werd de drenkeling direct op gemerkt en door handreiking kon hü gerei worden. 'T LIEP BEST AF. Vanmiddag is op den Kennemerstraatweg een verkeersongeluk gebeurd, dat wonder- goed afliep. In de richting Heiloo reden echter elkaar een auto en een motor en de bestuurder van laatstgenoemd verkeersvehikel wilde ter hoogte van de Kooimeerlaan de auto pa*- seeren. Hij zag echter niet, dat de autobe stuurder zijn richtingaanwijzer uitstak ook naar links week. Om toch een botsing te voorkomen, trachtte de motorrijder daar na rechts te passeeren, welke manoeuvre nog juist mislukte, omdat hij de achterzijde v de auto raakte. De motorrijder en zijn duo-passagier o keiden van den motor af. 't uiep ech goed af, want hoewel de motorrijder na het ziekenhuis ging, bleek hij slechts sn wonden aan gelaat en handen te heDD®® opgeloopen. De motorrijders waren twee uit Haag afkomstige kellners, die een vrij dag hadden. WIE WIL EEN JONG POESJE? Qp de Schaepmankade is gister door jo® gens een jong cypersch poesje in het wa gegooid. Het is gered en blijkt een lief d» tje te zijn waarvoor nu een tehuis &eZ0 wordt. Men kan zich hiervoor hedenavo tusschen 6^ en 7X uur tot den heer wer, inspecteur ven „DierenbeschermP1* Baanstraat alhier wenden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2