Nieuwe verrassingen in de 1ste klasse. T N.A.C. en Velocitas verliezen van „zwakkere" clubs. Alcmaria op den goeden weg. DE EERSTE KLASSERS OVERZICHT. F DE TWEEDE KLASSERS SPORT EN WEDSTRIJDER V o e t b aL Wat we geschreven hebben is ge beurd: de dag van gisteren heeft op nieuw de noodige verrassingen opgele verd, al lijn de uitslagen zelf minder frappant. Om even te memoreeren: Xerxes werd thuis geklopt door Blauw-Wit, A.G.O.V.V. verloor thuis van de Ensih. Boys, P.S.V. verpletterde haar stadge- noote Eindhoven, N.A.C. verloor kans loos in den Bosch en Velocitas ging treurloos ten onder in Hoogezand. Is het voldoende? I De resultaten wat nauwkeuriger bekij kende, komen wij in afdeeling 1 allereerst tot de conclusie, dat de tweede voetbal-Zon dag geleerd heeft, dat op de eerste resulta ten weinig feit valt te trekken. Frappant is hier intusechen de overwinning, die Excel sior bevocht op Stormvogels, terwijl eenigs zins teleurstellend is de nederlaag, die C.V V. thuis leed tegen D.F.C. Dat Xerxes ver loor van Blauw-Wit is feitelijk een heer nor maal verschijnsel, maar dat R.C.H. zich ge bed herstelde en nu een zeer kleine 10- nederlaag leed, nog wel op vreemd terrein en tegen A.D.O., stemt hoopvol voor de Haarlemsche club. Intusschen boekte Ajax haar tweede zege. na thuis op het sterke D.H.C., zoodat ze met vertrouwen den strijd verder zal kunnen aanzien. In afdeeling II won H.-D.VB. van V.U.C., dat al weer een moeilijk seizoen tegemoet schijnt te gaan. D.W.S. handhaafde zich thuis met moeite tegen Z.F.C., evenals V.S. V. tegen H.BJS. De twee rivalen Haarlem en I'ejjenoord deelden de puntjes, terwijl het K.F.C.-vekl werd afgekeurd, zoodat Sparta vrijaf kreeg. In bet Oosten valt het fraaie resultaat van Tubantia op, dat nu al weer won. Eveneens opvallend is de onverwachte nederlaag van AXLO.V.V., thuis nog wel tegen de Ensch. Boys. De overige resultaten zijn vrij normaal, waarbij opvalt, dat Go ahead haar concur rente Heracles thuis sloeg en P.E.C. op den weg tot herstel is. In het Zuiden verraste B.V.V. vriend en vijand door het sterke N.A.C. te kloppen, terwijl PB.V, korte metten maakte, met haar stadgenoote Eindhoven. De Tilburgsche strijd leverde een nuttige 34-zege op voor Noad, dat het ook beter doet dan het vorige seizoen. In Limburg werden alle punten ge deeld. Het Noorden bracht een onverwachte ne ei er laag voor Velocitas, dat zich door Hoo gezand liet kloppen De overige uitslagen kunen als normaal worden beschouwd. AFDEELING I. Ajax—D.H.C. 4—2 Ajax versloeg D.H.C. in een ontmoeting, die vooral in de eerste helft op een zeer be hoorlijk peil stond. Aanvankelijk pasten de beide ploegen de W-formatie toe. Het merkwaardige was, dat D.H.C. de eerste successen boekte, terwijl de Amsterdammers vrijwel voortdurend in de meerderheid waren (01). Het spelbeeld bleef na dit doelpunt het zelfde. Ajax bleef in het veld het beste spel spe len, maar D.H.C. kon den voorsprong zelfs verhoogen. Een zoowel door Diepenbeek als Keizer verkeerd beoordeelde bal stuitte van den paal terug, waarna Ditmars weinig moeite had om hem in het verlaten doel te schieten (02). Het was van Reenen, die elf minuten voor de rust doelpuntte na een voorzet van Stam (12). Twee minuten later scoorde van Wijngaarden zeer goed, toen Gerritsen hem den bal had aangegeven (22). En weer drie minuten later stompte Boot een schot van van Wijngaarden in het veld terug, waar van Deyck gereed stond om opnieuw te scoren (32). Zoo had Ajax binnen de vijf minuten een 3 O-achterstand in een voorsprong veran derd. De rust kwam met den stand 3—2. u hervatting werd het spel veel on belangrijker. Wel kwamen beide doelen beurtelings in gevaar, maar het tempo was in vergelijking met de eerste helft, aanzien lijk gedaald. Ook nu was Ajax het sterkst. Toen tien minuten voor het einde van Wijngaarden een door van Reenen aange geven bal inschoot (4—2), was het spel be slist. Nog eenmaal ontkwam het Ajax-doel aan doorboring, toen een Delftenaar tegen de lat schoot Het einde kwam met een 42- overwinning voor de Amsterdammers. Xerxes-Blauw Wit 12. Xerxes was dadelijk het meest in den aanval, doch de voorhoede hield het spel te kort, zoodat de hechte verdediging der be zoekers telkenmale kon ingrijpen. Na 20 minuten ging de Jong er in z'n eentje van door en hij eindigde z'n ren met een schot, dat Ferwerda niet vermocht te keeren (1-0). Aanvankelijk was Xerxes ook in de twee de helft veel sterker, maar Blauw-Wit ver dedigde zoo energiek, dat er vrijwel geen doorkomen aan was. Het spel was 20 mi nuten oud, toen bij een uitval van Blauw- Wit Oostenrijk uit een voorzet van Berg man met een fraaien kopbal gelijk maakte (1—1). Weer nam toen Xerxes het spel in han den, maar wat haar voorhoede ook probeer de, Ferwerda wist verder z'n doei schoon te houden. Teen het einde kwam Blauw-Wit geducht opzetten, waarbij Wilders er in slaagde met een zeer hard schot den bezoekers de leiding te verschaffen (12). Xerxes probeerde nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen, doch de stand bleef on veranderd. ExcelsiorStormvogels 43. Voortdurend is deze ontmoeting tusschen de twee, elkaar in kracht niet veel toege vendevende kamp, zeer spannend geweest. Het spelpeil stond niet bijzonder hoog, maar de geestdrift en het snelle tempo, waarin gespeeld werd, maakten veel goed. De strijd was nog maar even aan den gang, toen Niehoff een bal naar Manssen handig doorgaf aan Engelsman, die onhoud baar scoorde (10). Direct zette Stormvogels er alles op en bü een algemeenen aanval wist Schoorl ge lijk te maken (11). Kort daarop zag Schildwacht kans om zijn team de leiding te geven (12). Weer eenige minuten later was de stand opnieuw gelijk. Manssen schoot zeer fraai een bal uit een voorzet van rechts in het net (22). Even leek het er op, dat Excelsior de overhand zou krijgen, maar Stormvogels wist zich aan den druk te ontworstelen. Daarna slaagde haar linksbuiten. Prins, er in met een zeer fraai schot aan Stormvo gels de leiding te geven (23). Met dezen stand kwam der ust. De tweede helft had hetzelfde spannende verloop als de eerste. Op zeer fraaie wijze scoorde Niehoff den gelijkmaker (33). Voortdurend met wisselende aanvallen op beide doelen bleef de strijd voortgaan. Bij een der aanvallen maakte een back van Stormvogels hands, zoodat Excelsior 'n penalty kreeg te nemen. Engelsman schoot den bal in de handen van den keeper. Vlak hierop kreeg Excelsior een corner te nemen waaruit. Maaskant met een kopbal het win nende puntje scoorde (43). De pogingen van Stormvogels om nog gelijk te maken faalden. C.V.V.—D.FC. 2—4 In een door tamelijk veel publiek bijge woonden wedstrijd heeft C.V.V. op eigen ter rein tegen D.F.C. een 42-nederlaag gele den. De Rotterdammers, die goed begonnen en reeds in de eerste minuten de leiding namen, werden geleidelijk aan op hun eigen helft teruggedrongen en moesten lijdelijk toezien, dat de snelle Dordtsche voorhoede, waarin Ruiach, C. Mijnders en de Smit uit blonken, den achterstand in een verdiende overwinning omzette. Na ongeveer negen minuten werd de ge lijkmaker gescoord. Tegen het einde van de eerste helft besloot Ruisch een fraai samen' spelletje met de Smit met een verrassend schot, dat doel trof (12). Kort na het herbegin vergrootte Ruisch den stand tot 13 en korten tijd later werd een nieuwe Dordtsche aanval opnieuw door Ruisch besloten met een doelpunt (41) C.V.V. gaf het nog niet op en Verhoef wist een tweede doelpunt te maken (24). Met dezen stand kwam het einde. A.D.O.—R.C.H. 1—0 Dat A.D.O. in dezen wedstrijd slechts met 10 de meerdere bleef, is hoofdzakelijk te wijten aan het te ver doorgevoerde sa menspel. De beide vleugelspelers werden slechts sporadisch in het spel opgenomen. Gedurende de eerste helft was A.D.O. over alle linies de meerdere. Maar de R.C. H.-verdediging bleef meester van het ter rein. Beide doelverdedigers werden nogal eens op de proef gesteld. 22 minuten na het begin wist van de Beu kei, o.i. in buitenspelpositie, uit een vrijen schop van Loof te doelpunten. Na de rust was R.C.H. wat sterker. Ver schillende gevaarlijke aanvallen werden on dernomen om den stand gelijk te maken, maar noch van der Horst, noch Hellingman konden Koek passeeren. Tegen het einde verslapte het spel weer en toen de heer Vermeer het einde blies, had A.D.O. niet volkomen verdiend de twee kostbare punten in de wacht gesleept. AFDEELING II. V.8.V.—H.B.S. 3—2. Dal V.S.V. tenslotte met de overwinning zou gaan strijken had men in het eerste half uur niet gedacht. Vooral in het begin was H.B.S. sterker. Reds eenige minuten na den aftrap kwam uit een voorzet van van Vesteren de bal voor het doel der gastheeren. Van der Griendt was zoo vriendelijk den bal in eigen doel te trappen, zoodat H.B.S. goedkoop aan haar eerste doelpunt kwam. Langzamerhand kwam V.S.V. er beter in. Sterk kreeg een slecht door den Haagschen doelverdediger weggewerkten bal voor zijn voeten en produceerde dankbaar den gelijk maker (11). Vijf minuten later gaf Sterk zijn club de leiding (21), om die na de rust tot 31 te vergrooten. Uit een strafschop scoorde Bakhuys noij eens tegen (32). Met dezen stand kwam het einde van een enthousiast gespeelden en door van Welse- nes goed geleiden wedstrijd. Haarlem—Feijenoord 33. Direct na den aftrap nam Feijenoord het spel geheel in handen en reeds na 7 minu ten gelukte het den linksbuiten met een hard laag schot te scoren (0—li- Gesteund door een prachtige halflinie bleef Feijenoord domineeren en het verbaas de niemand, dat na een half uur de score werd verhoogd uit een keurige corner van Vrauwdeunt (02). Toen werd Haarlem wakker geschud en spoedig wist Effern met een keihard schot te doelpunten (1—2). Dit was het sein voor een serie Haarlem-aanvallen, waarbij van Polanen tegen de deklat kogelde. Na een vrije schop, keurig door v. Gooi genomen, wist Smit handig den gelijkmaker langs v. Male te schieten (22). Direct na den aftrap liep de FeUenoord- voorhoede langs de Haarlem-backs, inclu sief keeper (2—3) en toen brak de rust aan. Na de hervatting kwam Haarlem direct opzetten, doch het groote verschil schuilde in de halflinie. Pauwe steunde schitterend. Haarlem bleef iets in de meerderheid en toen na een kwartier Smit prachtig doel puntte (3—3), was nog alles mogelijk. Beide elftallen gaven zich geheel, doch de achter hoedes hielden stand. Onder de grootste spanning kwam het einde, waarmede de thuisclub tevreden kan zijn Feijenoord miste v. Heel. Haarlem was volledig. H.-D.V.S.V.U.C. 3—2. In Schiedam is er een vrij onbelangrijke wedstrijd gespeeld tusschen twee niet ster ke elftallen, die, mede als gevolg van de weinig strenge leiding van scheidsrechter Wesselink, het te vaak zochten in spel op den man. Het leek er eerst op of H.-D.V.S. gemak kelijk zou gaan winnen. Technisch toch wa ren de Schiedammers beter, doch de H.-D. V.S.-aanval kon niet scoren. Toen ging men het aan weerszijden in forsch spel zoeken. Na 25 minuten kwam uit een aanval een doelpunt. De Jong zette goed voor, doelman Slootweg had den bal niet vast en I. van der Tuyn doelpuntte gemakkelijk (10). Niets wees er op, dat V.U.C. voor de rust zou scoren. Doch eenige minuten voor de rust miste de H.-D.V.S.-defensie een voorzet van Holleman, doelman Beun greep evenmin in en Boot had geen moeite den bal in het net te loopen (11). Twee minuten later leidde V.U.C. Janse maakte n.L free kick in het strafschopge bied en van Gelder schoot een strafschop goed in (12). Na de rust viel eerst V.U.C. eenigen tijd aan, doch daarna was H.-D.V.S. weer vrij geregeld sterker. Dank zij de Jong kwam de thuisclub aan de overwinning. Eerst scoorde Borrani uit een scherpen voorzet van hem (2en twaalf minuten voor het ein de maakte de Jong na een goeden ren zelf het winnende doelpunt (32). H.-D.V.S. trok haar binnenvoorwaartsen terug in de verdediging en hield gemakke lijk stand tegen de hardnekkige pogingen van V.U.C. om nog gelijk te maken. D.W.S.Z.F.C. 1—4). De wedstrijd begon veelbelovend, want na eenig verkennen voor beide doelen kreeg Klein den bal toegespeeld, gaf uitstekend voor en B. v. d. Stokken had slechts voor het intrappen. Zoo had D.W.S. dus reeds na ongeveer vijf minuten met 10 de leiding Wie zich evenwel op een productief partijtje voorbereidde, kwam bedrogen uit Het spel van beide elftallen was peuterig en vooral voor het doel werd het samenspel veel te ver doorgevoerd. D.W.S. bleef in de eerste helft na het maken van het eerste doelpunt sterk in den aanval en het was werkelijk onbegrijpelijk dat er geen verdere doelpunten kwamen. De rust kwam met 10. Na de hervatting bleef D.W.S. ook ster ker. Van Stokken kan na 35 minuten van de linksbuitenplaats uitstekend voorzette Slot kreeg weliswaar den bal slecht op zijn voet, maar de bal verdween toch in den rechterhoek. Direct daarop ondernam Z.F.C een aanval en scoorde tegen (21). In de resteerende minuten bleef de stand onge wijzigd. AFDEELING UI. Go ahead wint onverdiend. Het was een der groote wedstrijden, welke in Deventer gespeeld werd: Go ahead Heracles. Maar de kwaliteit van den wed strijd was niet evenredig aan de belangrijk heid, hetgeen kwam, doordat de beide ver dedigingen veel sterker waren dan de voor hoedes, die bovendien de W-formatie ado reerden. Tot de rust werd er niet gedoelpunt en daarna steunde de Go ahead-middenlinie haar aanval iets meer, met als gevolg, dat de aanvallen van de Deventerclub gevaar lijker werden. Een kwartier voor het einde kwam het eenige doelpunt, dat den wed strijd besliste. Tubantia schijnt goede plannen te heb hen. De wedstrijd tegen N.E.C. had een zeer spannend verloop en in de eerste helft was er van krachtsverschil weinig te bespeuren. Tubantia kon toen door een strafschop de leiding nemen. In de tweede helft was de thuisclub sterker en scoorde nogmaals, ter- wyl het volhoudende N.E.C. 5 minuten voor tijd een tegenpuntje maakte, maar ondanks alle krachtsinspanning niet meer kon gelijk maken, P.E.C.Wageningen werd een groote Zwolsche zege. Met goede aanvallen kreeg P.E.C. een 30-voorsprong, die echter nog voor de rust door twee snelle uitvallen tot 3—2 verkleind werd. Na de rust wist P.E.C. nog twee geldige doelpunten te maken en daardoor met 5—2 te winnen. A.G.O.V.V. en de Ensch. Boys speelde een enthousiaste wedstrijd, waarin de Apel- doornsche club over 't algemeen iets ster ker was, maar waarin de Boys zoo gejukkig waren, om een strafschop te kunnen nemen en te kunnen benutten. Alzoo wonnen de Boys met 1—0. Enschedé had bezoek van Z.A.C. en bleek positief sterker, al had Z.A.C. tot vlak voor de rust de leiding. Toen kwam de gelijkma ker. Na de thee scoorde Enschedé een twee de doelpunt, Z.A.C. deed hetzelfde, maar leek toen meteen uitgespeeld. Tenslotte werd het 42 voor de Sportclub. AFDEELING IV. B.V.V. verrast N.A.C. Een gek geval in het Zuiden: het zwakke Noad van een Jaar geleden staat voorloo- pig.... bovenaan met 4 punten uit drie wedstrijden! En de kampioen is al drie punten kwijt! N.A.C. leek een gemakkelijke kans te hebben in den Bosch, want B.V.V.'s start was heel slecht geweest. En ziet, hoewel N. A.C. goed begon, nam B.V.V. de leiding en vergrootte die voor de rust tot 20. Ook na de rust hield B.V.V. stug vol enwon met 30. De „derby" LongaNoad werd verdiend door Noad gewonnen. Noad begon zeer goed. overspeelde soms Longa en nam voor de rust een meer dan verdiende 20-voor- sprong, terwijl ze dien voorsprong direct daarna tot 4—0 vergrootte! Toen nam Longa het initiatief over en scoorde ook. Maar ze kwam slechts tot drie doelpunten en toen was het tijd. De tweede „derby" bracht P.S.V. een on verwacht groote zege. Na 20 minuten nam ze de leiding, maar 10 minuten later maakte Edinhoven gelijk. Toen P.S.V. direct daarop weer de leiding nam, werd Eindhoven in de war gebracht en de rust kwam met 31. Na de thee bleef P.S.V, voortdurend in de meerderheid en won tenslotte met 51. Zooals reeds gezegd, deelden de Lim- burgsche clubs de punten. Bleyerheide nam in de eerste helft tegen Juliana de leiding, doch de gasten wisten direct na de thee ge lijk te maken. Bij M.V.V Roermond scoor den beide clubs voor de rust elk een keer en in de tweede helft eveneens, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde, hoewel M.V.V. een kleine zege verdiende. AFDEELING V. Velocitas verliest Hoogezand had bezoek van Velocitas en speelde zóó enthousiast, dat Velocitas niet in haar spel kon komen. De thuisclub nam in de eerste halft een 20-voorsprong en ging na de rust plotseling verdedigen. Daar door kon Velocitas al gauw tegenscoren. t Werd daarna een gelijkopgaande strijd. I die juist een minuut voor tijd beslist werd. toen Hoogezand er 31 van maakte. G.V.A.V. had thuis tegen Sneek weinig moeite. Weliswaar nam Sneek al gauw de leiding, maar de rust ging reeds in met 21 voor de Groningers, die er tenslotte in slaag den met 31 te winnen, nadat zij tal van kansen onbenut gelaten hadden. Be Qyick had al heel weinig moeite met H.S.C. Weliswaar weerstond H.S.C. de eerste 10 minuten den witten aanval, maar daarna overwon Be Quick haar tegenpartij. De rust kwam met 3—1, het einde met 5—1. Leeuwarden en Friesland speelden een zeer spannenden wedstrijd, waarin de par- ti.ien tegen elkaar opwogen. Friesland nam al gauw de leiding, maar verloor die even voor de rust, terwijl direct daarna Leeu warden de leiding overnam. Friesland pro beerde toen alles om gelijk te maken, maar tot drie keer toe bracht de doelpaal red ding. Zoo werd het een kleine 21 -zege voor Leeuwarden. AchillesVeendam werd ook al zeer span nend en hoewel Veendam met 10 won de stand die reeds met de rust verkregen was had Achilles een gelijk spel zeker wel verdiend. Zelfs werd een kans voor open doel gemist door de Asser voorhoede W.F.C. en Velox leid^ - nederlagen voor West-F*-'te Hercules. 2de klasse a. De groote -Fiïsij en ue groote striid Velox en Hilversum te Utrecht schen leverde een 3—2 overwinnin» ®esp*eld, thuisclub. Velox heeft hiermede V°°-r de bewezen wederom een ernstige B °?nieuw het kampioenschap te willen doen w naar het nog lang zoover niet is Wel Utrechtenaren toch wel als één der TCn de ploegen uit deze afdeeling beschouw^6 Vriendenschaar heeft het in 7 niet verder weten te brengen dan ePn^d,am spel (1-1), wat ons van de Kuilenburt niet meevalt. Maar Z.V.V. heeft n !gers bewezen niet tot de zwakke zusjes tl k hooren. be" O.S.V. beet geweldig van zich af verpletterde Hercules in de Oostzaanschï modder met 61. une W.-Frlsia is geheel op den verkeer, weg. Na de 2—1 nederlaag tegen HerculM verloor zij thans in Enkhuizen met 4—o v W.F.C. De Wormerveerders schijnen du, ook een goede ploeg te hebben. De plaatselijke ontmoeting tusschen Zee burgia en O.V.V.O. werd door de thuisclub met 2—0 gewonnen. O.V.V.O. heeft dus nn. geen enkel puntje. Wettel. 2e kL A !N d X u Lu 15 K _0 I N .2 m X U. C/5 6 u <1 -C O C 3 0 L 5) S Z. V. V. A e e 1.1 Hilvers. 3.2 W.F.C D e 2.0 O.V.V.O. 1.2 i E Velox 3.2 E t Zeeburgia 2.0 L e W.Frisia 0.4 1 O S. V. N 6.1 Vr.schaar 0 1 G Hercules .1 2.1 .1 1 HET WESTEN. AFD. alcmaria weet 't Gooi te weerstaan Weer een groote nederlaag voor H.F.C. E.D.O. aan den kop. 2e klasse B. Alcmaria heeft haar suppoi ters niet telurgesteld. Zij heeft den zwaren uitwedstrijd tegen 't Gooi met een 1—1 ge lijk spel weten te beëindigen, wat een mooi resultaat genoemd mag worden. Wat H.F.C. mankeert, weten wij niet Om thuis met 48 van B.F.C. te verliezen, is een bedroevend resultaat. Na 2 wedstrijden een doelgemiddelde van 514 is lang niet hoopvol. Er mag wel gauw verandering komen, anders vreezen wij het ergste voor Holland's Fijnste Combinatie. E.D.O. heeft door een 2—1 overwinning op A.F.C. (in Amsterdam) de leiding geno men. De nieuwe tweede klassers Kennemers en II.R.C. hebben beiden de eerste punten binnen. Kennemers wist Bloemendaal met 3 2 te verslaan en de Heldersche Racing heeft zoowaar het sterke Amsterdamsche Spartaan een 43 nederlaag weten toe te brengen. Deze uitslagen bewijzen, dat er in deze afdeeling nog heel wat zal gebeuren. AFDEELING II. Een groote nederlaag voor H.V.V. Quick geslagen door V.D.L, 2de klasse A. De groote Haagsche heeft na haar goed begin ernstig teleurgesteld. Zij ontving S.V.V. uit Schiedam en werd met «iet minder dan 28 verslagen. De andere Haagsche club werd thuis ook geslagen en wel door V.D.L. met 24. Eer. slechte dag voor Den Haag dus! Overmaas wil blijkbaar een poging doen, om het eerste klasseschap te heroveren. Met 81 werd het bezoekende St. Hooger naar huis gezonden. B.E.C. ontving O.D.S. en wist de Schie dammers een 21 nederlaag toe te bren gen, wat ons van O.D.S. niet meevalt. De ontmoeting NeptunusHoek van Holland eindigde in een gelijk spel (11). U.V.V. en D.O.S. winnen. 2de klasse B. Het is U.V.V. mogen geluk ken den zwaren uitwedstrijd tegen The Rising Hope in een 54 overwinning om te zetten. Dat geeft weer hoop. D.O.S. voelt zich blijkbaar goed thuis in haar nieuwe omgeving. Zij ontving D.C.L. en wist nog juist met 43 in de meerder heid te blijven Sliedrecht was op bezoek bij het Rotter- damsche R.F.C. en bracht het er nu minder- goed af. Met een 1—5-nederlaag ging zu naar huis. Unitas wist U.V.S. er met 3—0 onder te houden en Emma deed opnieuw van zie spreken, door thuis een 40 overwinning behalen op Mphen. HET OOSTEN. Weer een groote overwinning van de Zwolsche Boys en Hengelo. 2de klasse A. Het blijkt meer en meer, Jat Robur et Velocitas, U. D. en K. H. C. w deze afdeeling de zwakke zusjes zijn. Rouur kreeg in Borne met 52 klop. U. ging er in Zwolle tegen de Boys met o— onder en K. H. C. verloor thuis van Hengelo met 41. Tusschen deze drie clubs zal ee harden strijd gevoerd worden om de las plaats. De ontmoeting tusschen de twee tweedeklassers Rijssen Vooruit en Sallandia eindigde in een 3—0-zege voor eerstge noemde. Dat valt ons van de Deventenaren uen weinig tegen na haar prachtig be^m' Phenix ontving Richtersbleek, zag de zoekers tweemaal scoren, maar kon ze net niet vinden, zoodat de punten naar gelo gingen. S. C. H. herstelt sich. Quiok e Vitesse winnen weer. 2de klasse B. In deze afdeeling voert Nymeegsche Quick den boventoon. 1 drie gespeelde wedstrijden heeft ztl maximum aantal punten weten te ie Nu weer werd het pittige Doetinchem 42 geslagen. aar Vitesse ging voor de tweede keer Zutphen en wist ook het oude A. L. w. nederlaag toe te dienen (2—1). be. S. C. H. wist de eerste overwinning halen. Het bezoekende Theole wet t slachtoffer (3—1). Misschien het keerp voor de ex-eerste klassers r. W. V. C. ontving Zutphania Beiden den een tweetal doelpunten, zoodst ae werd gedeeld. hoek)c De derde Zutpensche club zit in he waar de slagen vallen. Het arme jgj verloor thans in Rheden mei 3—0.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10