PROFESSOR SLIM EN ZOON langendijk st. pancras heemskerk hensbroek wieringerwaard heiloo oiji aaü's,eJ ter tafel brachten. schoorl schagen de floraliatentoonstelling. de opening havenziekenhuis. Doelen_ in ueic voorhanden, is naar de Bibliotheek ,n de Langestraat overgebracht. Dit was noodzakelijk, omdat er daar geen toezicht 0ver kon worden gehouden. Onder de belangrijkste aanwinsten voor de bibliotheek dienen vermeld te wor den: een aar.tal werken door en over Mur- mellius; Marbodaeus, „de gemmarum lapi- dumque pretiosorum formis, naturis per Alardum Aemstelredamum". Keulen, 1539. (Interessant in verband met den lichtgeven- den steen, vroeger in de abdij van Egmond voorhanden); een 8* m.s., getiteld: „Ge- glachttafel van het aloud en doorluchtig stamhuis van Egmond", 105 bladen met 111 opgeplakte wapens. Zaterdag, Zondag en Maandag had in den wintertuin van den stedelijken Mu- ziektuin de 3-daagsche tentoonstelling plaats. De officieele opening, welke Zaterdag middag 2 uur plaats had, werd o.a. bij gewoond door den burgemeester en mevr. van Kinschot en den heer Hoek, directeur der plantsoenen. De wintertuin, welke zich uitstekend voor zulk een expositie leent, was door de bloemisten keurig ingericht. Op 3 rijen tafels waren de kinderplanten en huis- vlijtartikelen tentoon gesteld. De bloemisten Nagel en Rusch waren voor een moeilijke taak gesteld, want de inzending was in menig opzicht te roe men. De inzending huisvlijt had grooter kunnen zijn, doch wat er was, mocht ge zien worden. By de inzendingen ter opluistering viel op een keurcollectie dahlia's in vazen van den dahliakweeker Jn. Bakker Pzn. te Hoorn. Mooie planten ter opluistering wa ren ingezonden door verschillende kinde xen en volwassenen. De heer C. Bruin, bloemist te Alkmaar (lid van het bestuur), bijgestaan door an dere vaklieden, had veel werk van de opstelling der bloemen gemaakt. Maandagmiddag omstreeks 5 uur had de prijsuitreiking plaats. Zoowel de prijzen der kinderen als die van de huisvlijt, als mede der verloting, waren te roemen. Hieronder volgen de behaalde prijzen: Afd. Planten. Coleus: le pr. Ben Wielinga en Wim loos: 2e pr. Jan v. d. Vegt, Toos André, J. A. Veenhuizen, Antje Dekker; 3e pr. Greetje Velthuis, H. Boot, Herma Been aard, A. Hardyzer; 4e pr. Rolan v. Kin- tchot, Guda Mobron, M. Michels. Begonia: le pr. Nico Blokker, Meltje Bartelds, Dora Akkerman; 2e pr. Map Kieft, J. M. Blankman, Floor Jongejan; 3e pr. Tryna Struis, Annie Holman, Elly v. d. Berg, Meta Kooy. Cuphea: le pr. Map Kieft, Jaap v. d. Korst, Jan v. d. Vegt; 2e pr. Hans Vasbin- der, Tiny Moedt, Marry Timmer; 3e pr. Lita Verder, Geri Mans; 4e pr. Ben Wie linga. P. Woudman. Asparagus: le pr. Bep Ploeger, A. Haij- tema; 2e pr. Jaap Govers, an Ros; 3e pr. A Smorenberg, Tiny de Boer; 4e pr. Piet de Haas, Wim Opdam, Klaas Knaap. Glechoma: 3e pr. Antje Kruk; Bep Ploeger; 4e pr. Nelly Berkhout. Fuchsia: le pr. Ans Verbeek; Dick Schouten; Nelly v. d. Berg; 2e pr. Henk Westrik. Janny Swager, Marie Lemmers; 3e pr. H. Meijering, Elsje Stor, Elly de Jager; 4e pr. Emma Vermeulen, Tiny Bos, B. Boot. Impatiëns: le pr. Rolan v. Kinschot, Piet de Vries; 2e pr. Jaap André, Addy Boxem; 3e pr. Lucy Visser, Diny de Vries; 4e pr. Fanna de Boer, B. Boot. Ageratum: le p.. Map Kieft; 2e pr. Jaap v. d. Korst; 3e pr. C. de Waal, A. Zwak man; 4e pr. J. Verbeek. Geranium (eig. Pelargonium): le pr. G. v. d. Brink, Wim Pannekeet, Cor Oly; 2e pr. Jaap v. d. Korst, J. Vedder, M. Kau- wers, G. Kloos; 3e pr. Janny v. d. Brink, Piet de Vries; 4e pr. Tiny Semeyns, Jan v. d. Vegt. Afrikaan: le pr. Jan Eldermans, Map Kieft, Benny Ris; 2e pr. M. Wesper, Ger rit Deker, H. v. Essen; 3e pr. Elly Berg, Piet Pyning, Jan Pijning. Ter opluistering. Ster v. Bethlehem: le pr. Ben Wielin- 8®: 3e pr. Henk Overkamp. Bromelia: le pr. J. Visser. Opgevulde schotel: 2e pr. Pauw Pauling; ^e pr. Henk Bulthuis. Afd. huisvlijt: le pr. Jet de Lange (leei- werk), Jan Vedder (houtzaagwerk), Ton Stubenitsky (houtzaagwerk), Geri Mans (h&ndwerken), Ltes Rolff (h&ndweiken) 24 Pr. J. Koster (kapstok), Elly v. d. Berg (handwerken), R. Schats (handwerken), 3e Pr. C. Klooster (pitrietwerk), Gerrit Kes (zaagwerk). 4e pr. Wim Willems 'kapstok), Gré S'euwertsen (zaagwerk), v. Dijk (timmerwerk), Dora Akker- 1,1811 (handwerken). van een gezin zijn, gedurende langer dan een jaar gehuwd of gedurende acht maan den voor en vier maanden na het huwelijk in loondienst zijn geweest bij één werkge ver en ingeschreven staan als werkzoeken de bij de Arbeidsbeurs. Onder bepaalde voorwaarden kunnen ook veehouders en tuinbouwers aan het werk worden gesteld. Personen, ouder dan 65 jaar, mogen niet werken. Niemand wordt te werk gesteld, dan die 2 weken of langer werkloos is. De werklooze die bronnen van inkomsten heeft (nader omschreven), wordt korter te werk gesteld of met langere tusschenpoozen. In komsten beneden de 5 zijn vrij, van de an dere inkomsten wordt 2/3 afgetrokken. De werklooze kan in de dagen dat hy niet bij de gemeente is, vrij werk zoeken. Van die verdiensten wordt niets afgetrokken. Er ko men twee werkweken en één wachtweek. De bedoeling is 4 dagen per week te werken, I wat op hetzelfde neerkomt. Personen boven I de 60 jaar, doch nog geen 65 jaar, zullen week aan week werken (1 week werk en 1 wachtweek). De kindertoeslagen 0.50 per kind beneden de 14 jaar) en bondstoeslagen blijven onveranderd. Wanneer een werkloo ze een geheele week werkt ontvangt hij 0.45 per uur verhoogd met 1/46 gedeelte van de toeslagen. Over tijdvakken, dat men niet werkt, worden geen toeslagen betaald. Wanneer de weersomstandigheden werken niet toelaten of wegens ontbreken van werkobjecten wordt aan hoofden van gezin nen (hieronder vallen ook de kostwinners) 10 per week uitgekeerd en voor personen van 60 tot 65 jaar 7 per week, vermeer derd met alle toeslagen. I Voorts bevat de verordening dwingende bepalingen voor hen die werk weigeren of luieren. Zoo noodig kan de commissie hen ontslaan. Het komt hierop neer, dat er als regel 4 dagen per week en 8>4 uur P®r dag tegen 0.45 per uur wordt gewerkt. Het loon zal dus zijn (voor 4 dagen) 15.30 plus de toe slagen. We meenen, dat die heeren die het voor stel van B. en W. afstemden, de werkloozen een slechten dienst hebben bewezen. We zullen afwachten hoe een en ander verloopt, maar naar we vernamen zijn B. hun voorstellen zoo ver mogelijk getal hier meer dan dubbel zoo groot is dan in den winter. Schoorl's bevolking en ook de zomergasten zijn gemoedelijk van aard, en straffe politiemaatregelen zouden slechts verbittering wekken. Onze scheidende rijks veldwachter voelde dit aan en koos voor zijn doel den meest menschelijken kant. Hij is thans 61 jaar oud, doch hij legt zijn werk nog neer op een oogenblik, dat hij als het ware nog in de kracht van zijn leven is. Zij, die hem van nabij kennen, weten, dat hij zijn werk en zijn plicht nog vervult tot volkomen tevredenheid van zijne superieu ren. Woensdag zal het zijn laatsten dag zijn. op welke hij zijn dienst nog vervult. Dat die dag voor hem niet ongemerkt voorbij moge gaan. En dat hij nog jaren moge ge,- nieten van zijn welverdiend pensioen. en W. in gegaan. d. Witte koolverbouwers. Vrydag vergaderden de gemeenschap pelijke witte koolverbouwers, daartoe op geroepen in spoedvergadering in het lo kaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer Jb. de Vries. De opkomst was overweldigend groot. De voorzitter bracht in zijn openings rede naar voren dat deze vergadering was aangevraagd door 10 leden van „de Tuinbouw'.' De voorzitter gaf het woord aan de eer ste onderteekenaar, de heer J. v. d. Wou- de, die zijn misnoegen uitsprak over de regeling zooals die op het moment gaat. Het in opdracht snijden werkt niet zoo als hei behoort en de procenten-aftrek wordt i.iaar toegepast zonder de tuinbouw- vereenigingen daarin te bemoeien. Het 3 of 1 dagen veilen vond spreker een ver keerde toestand. Verscheidene sprekers voerden het woord en allen waren van oordeel dat de procentenaftrek geheel moet verdwijnen, alsmede het meerdere dagen veilen net als de andere producten, doordraaien is voor het bureau. De heer Jb. Duif meende dat de kool te St. Pancras rijper is als om de noord, zoo doende zou het wellicht aanbeveling ver dienen als St. Pancras vlugger kan snijden; anderen waren weer van oordeel dat alle kool rijp is. De uitvoerder, de heer Hoogland, was echter niet ter vergadering om een en an der toe te lichten. Door een der tuinders werd geklaagd dat hij met de levering ver op achter is ge steld by anderen door hem was opgege ven 6 wagons en thans was geleverd 4500 kilo en nog geen opdracht voor verdere leveren, dit zal worden uitgewerkt en na gezien. Tenslotte werd besloten om de witte kool, evenals andere producten, éénmaal te veilen en loopen ze door dan voor het bureau. De procenten-aftrek zal vervallen. IJe< was wel jammer dat de heer Hoog land als uitvoerder van de regeling niet aanwezig was daar deze niet had kunnen weerleggen. wittekoolregeling De wittekoolregeling, welke door de Provinciale Commissie voor de Veilingen is verkregen voor de vroege zuurkoolwit- ten, heeft nogal wat aanleiding gegeven tot critiek van de zijde van de verbouwers. In verschillende vergaderingen heeft men geluiden kunnen vernemen, welke lang niet malsch over deze regeling oor deelden. Vooral is .men niet erg gesteld op de bepaling, dat voor kool met een randje en andere kleine afwijkingen een zeker percentage wordt afgetrokken. Dit wordt sterk afgekeurd. Ook de aanvoerregeling werkt nog niet zooals dit wel wenschelijk was. Van ver schillende zijden hoort men hierover klachten, b.v. dat niet genoeg kan worden afgeleverd. De regeling is zeker nog niet heelemaal voor elkaar. Uit de gegevens, welke de inventarisatie heeft opgeleverd, wordt door de bevoegde instanties opgemaakt, dat de hoeveelheid, welke over 't heele land aanwezig zal zyn, geheel door de zuurkoolfabrikanten kan worden verwerkt. Het vakblad der tuin ders vermeldt een totalen voorraad van 1400 wagons in het geheele land en acht het mogelyk, dat ondanks de verhooging var. den minimumprijs deze hoeveelheid kan worden verwerkt. Hoe dit zy, op het moment schijnt hier van nog niet alles in vervulling te gaan. Allicht zit men nog met te groote voor raad op de fabrieken. De wittekoolverbouwers te St. Pancras hebben erop aangedrongen, dat de witte kool gelijk gesteld wordt met de andere koolsoorten, n.L dat deze ook direct door 't Bureau worden overgenomen als ze door draaien. Hieruit blijkt wel, dat de meening over het doordraaien en vernietigen van kool in werd het vreeselijk gevonden dat de kool doordraaide en moest worden vernietigd. Nu protesteert men er tegen als het niet direct gebeurt. *De omzetten van de beide Langen- dijker groentenveilingen zijn volgens de gegevens van de Provinciale commissie iets toegenomen over de eerste acht maan den van het jaar 1936. De veiling te Broek op Langendijk is vooruitgegaan met 15 van 680.329.58 tot 784.445.40, de Noordermarktbond te Noordscharwoude is van 659.673.81 in 1935 gestegen met 9 tot 723.445.04. een lezing zcu houden over Land en Volk in Zuid-Afrika. Verder zouden we nog een filmavond kun nen houden. Het provinciaal bestuur houdt zich onledig om een film over opvoedkunde enz. klaar te maken. Daaraan zou b.v. verbonden kunnen worden een film voor kinderen. Vanuit de vergaderingen gingen stemmen op om in plaats van een film een spreker of spreekster te laten komen. Voor een oogenblikje waren alle dames te gelijk aan 't woord, doch een klap met de hamer door de voorzitster bracht weer de noodige aandacht. Ten slotte werd een en ander aan het bestuur overgelaten. Ten opzichte van de provinciale vergade ring werd aan afgevaardigden opgedragen als lid van het bestuur in plaats van mevr. VisserBakker, die niet meer in aanmer king wenschte te komen mevr. N. Waiboer- van Elten te Anna-Paulowna te stemmen. Verder werd medegedeeld, dat in Octo- ber de cursus ziekenverpleging zal begin nen; ten tweede dat het plan bestaat om een bezoek te brengen aan de zuivelfabriek; zy die mee willen gaan, geven zich aanstonds op by de secretaresse; ten derde dat de land dag in Alkmaar gehouden zal worden; ten vierde dat mevr. Strijker een bibliotheek onder haar beheer heeft met diverse boeken, eventueele aanvrage via de secretaresse; ten vijfde dat het prov. bestuur de opmerking heeft gemaakt: wat gek dat in Wieringer- waard geen insignes worden verkocht. Ze zijn voor 30 cent verkrijgbaar. Namens de commissie tot het nazien der rekening werd medegedeeld, dat de ont vangsten hadden bedragen 266.07; de uit gaven 245.13. alzoo een batig saldo ad 20.94. Volgde bespreking bloembollenaankoop. Verschillende dames hebben dit jaar ge weldige stroppen gehad. Zy, die nu weer willen koopen, kunnen aanvragen bij mevr. JimminkBakker. Nadat door mevr. Metselaar nog verslag was uitgebracht over den gehouden kook cursus, was het huishoudelijk gedeelte afge- loopen. Na de pauze werd door den heer N. Dek ker, veearts te 't Zand, een lezing gehouden over de besmetting van dier op mensch. Breedvoerig werden verschillende ziekten onder 't rundvee en huisdieren, zooals tu berculose, miltvuur, boutvuur, maltakoorts, vlekziekte, hondsdolheid, mond- en klauw zeer, pokken, huidziekte, schurft, lintworm enz. besproken. Ook vleeschvergiftiging kan zeer nadeelige gevolgen met zich brengen. Na 1919 hebben de vleeschkeuringen zeer veel goeds gedaan. Tevens werden de maat regelen ter voorkoming naar voren ge- VERSTOPPING wordt vlug verholpen door Leopillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. Leopillen. In doosjes vanaf 20 ct. By alle apothekers en drogisten. voorzitter antwoordde, dat schade alleen uitbetaald wordt, wanneer men zoo'n beest reeds geruimen tyd in zyn bezit had, en zich de plotseling dat verschijnsel voor deed. Hierover waren allen het eens. De heer v. Wees stelde voor, de uitkee- ring van 75 op 90 te brengen. Hierte gen waarschuwden de bestuursleden Jb. Bakker en v. Saassen met klem. Ook uit de vergadering klonken dergelijke klanken op, waarbij de heer van Wees zich neerlegde. De administrateur, de heer Jb. Bakker drong aan op onmiddellijke kennisgeving van ge- en verkochte exemplaren. Besloten werd gedrukte briefkaarten aan de leden uit te reiken om dit te bevorderen. De voorzitter vroeg opgave van vee, dat men naar de Wieringermeer stuurde, ook wan neer men een koe'bij anderen liet weiden. Daarna sloot hy met een dankwoord voor de goede opkomst, en de prettige stemming de vergadering. De cursus gaat niet door. Een treurig verschijnsel mag het genoemd worden dat thans nu de export van tuin- bouw-voortbrengselen nieuwe aspecten biedt voor alleen goedgekeurde gewassen de jongere generatie onder de kweekers geen belang meer stelt in cursussen voor plantenziekten. Deze lessen welke verleden jaar door de Heemskerksche- en Beverwijksche Cult. afdeelingen in het leven geroepen zijn, gaan dezen winter' wegens gebrek aan belang stelling niet door. Het G. E. B. nog niet naar het P. E. N. In enkele bladen hebben we kunnen lezens dat waarschijnlijk met ingang van 1 Januari 1939 het G.E.B. al over zou gaan naar het P. E. N. Daar deze berichten niet van den plaatselijken correspond. afkomstig zijn, deelt deze mede dat hij, hierover een onderhoud heeft gehad met het hoofd der gem. en dat deze berichten tot op dit oogen blik nog absoluut onjuist zijn. tBimattaiuh I UWIU...KU .cmcugcii vou MW1 regelen ter voorkoming naar voren ge- de laatste jaren wel is veranderd. Eerst bracht. Een dringende eisch is wel dat de V\n4 «rOAAO/illllr ifatrAnrlAn fint /in Irnnl I m Bond van Boerinnen. V-umHciaat 'Flieuws Gemeentelijke werkverschaffing. P®2® correspondent schrijft: e Semeenteüjke werkverschaffing, Don- a—f J d«rdaJL entel^ke We] .•av°nd in den raad behandeld, We h' voornaamste op de agenda. Oe w lel)Ben ten raadhuize gevraagd naar ai. R 1 ^verschaffing en steunregeling, zoo- ngrijt" W- die voorstel* omdat de voorzitter en sieuüx die voorstelden. Dit leek ons be- voorzitter met klem be- &ioest u de nieuwe regeling aanvaard biet b, ,0rderi. wilden de gemeentefinanciën honderd loopen. Edoch, de raad mogelyke altha "v",ub"« -Ji heid "s de kleinst mogelyke meerder- ging. v°nd dat men nog niet ver genoeg raadhui»lU w e "teunregeling werd ons ten n.aamste 6 v*r,*raW en we zullen de voor- 2*en, dat P^nten releveeren, opdat men kan ''aar v en W. een alleszins aanvaard- nyn et werk te worden gesteld moet WQOllachtns Jaar in de gemeente ^nd^ en gedurende dat jaar vier Nvee8t ln' ,aIs arbeider werkzaam zyn ge- ftet vrye bedryf. Men moet hoofd Een rijksveldwachter met pensioen. De rijksveldwachter P. Strooker zal ein de dezer maand met pensioen gaan. 't Lijkt ons intusschen niet ondienstig, dat we meer uitvoerig iets mededeelen over den levens loop van dezen politieman. In Februari 1900, dus nu ruim 36 jaren ge leden, werd Strooker benoemd als rijks veldwachter-jachtopziener te Hoofddorp in de Haarlemmermeer. Vijf jaren later werd l hy overgeplaatst naar Lisse als rijksveld wachter. Van Lisse verhuisde hij naai 't Zand (N.H.), waar hij 9 jaar heeft gestaan en door zijn trouwen dienst en plichtsbe trachting den titel mocht voeren van briga dier brigadier-titulair dus. 't Is nu ïuim 20 jaren geleden, dat Stroo ker werd overgeplaatst naar Schoorl, zyn geboorteplaats, waar zyn vader, bij de ouderen nog bekend, als ryksjachopziener zoovele jaren heeft gestaan. Men zegt wel eens, dat rijkspolitie niet zoo intiem mag zyn met de bevolking, doch, wanneer dit al zoo zou zijn, dan is dit op Strooker toch wel niet van toepassing ge weest. Hij kende de Schoorlaars en de Schoorlaars kenden hem en nooit is dit in 't nadeel geweest van de openbare orde. In tegendeel heeft dit hier altijd zijn voordee- len gehad. Strooker evenals als onze genjeen# teveldwachter, bezet in hooge mate de tact. om met de menschen om te gaan en met een goed en opbouwend woord heeft hij al vaak de dingen in goede banen gehouden: ook in het zomerseizoen, wanneer het bevolkings- Donderdagavond vergaderde de Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen in het Wapen van Wieringerwaard onder lei ding van mevr. VisserBakker. Ruim 50 dames waren aanwezig. De secretaresse mej. T. Grin gaf een paar uitgebreide en aardige verslagen van gehouden excursies, fietstocht enz. Uit het jaarverslag noteerden we dat het ledental, wat 100 is geweest, teruggegaan is tot 84. Oorzaak was dat eenige leden uit het Oostdeel van Anna Paulowna zijn over gegaan naar de zustervereeniging Anna Paulowna. In verband met de gehouden excursie had de presidente een paar aanmerkingen, welke hierop neerkwamen, dat men vertrouwen moet stellen in het bestuur en men ook de leiding aan het bestuur moet overlaten. Anders wordt het een warboel. Aan de voor bereiding van een excursie is veel werk verbonden en wanneer het dan eenmaal voor elkander is, moet het ook zoo ge beuren. Als winterprogramma had 't bestuur zich het volgende voorgesteld: In October een demonstratie met leer- bewerking. In November de heer Strybos. In December een St. Nioolaasavond. Van 't bestuur van de H. M. v. Landbouw is een schrijven ontvangen om gezamenlijk den heer Hoedemaker uit te noodigen, die overheid er voor waakt dat alles in goede hoedanigheid onder de menschen komt. Na nog wat over melkcontrole te hebben gesproken en een raad om vooral melk voor af te koken, eindigde spreker zyn rede. (Applaus). De presidente dankte den heer Dekker hartelyk voor zyn heldere, eenvoudige en duidelijke rede. Verkooping. Ten overstaan van de notarissen C. L. van den Bergh te Schagen en C. Onnen te Utrecht, had Donderdag 24 Sept. in het café „Het Oude Slot" te Schagen de ver kooping plaats van 2 perceelen weiland aan den Burghornerweg te Schagen, groot 2.36.20 H.A., eigendom van mevr. W. van der Graaf te Utrecht. Kooper werd de heer P. Raat te Schagen voor f 3401.18. De twee perceelen in dezelfde verkooping aangeboden, gelegen aan den Oudendijk te Schagen, groot 1.62.60 H.A. en eigendom van den heer W. den Adel te Weesp, werden opgehouden. SCHERMERVEEFONDS TE STOMPETOREN. Vrijdagavond heette de voorzitter-se cretaris de heer Ploeger van het Schermer- veefonds, de leden hartelyk welkom op de jaarvergadering in café Kamsteeg, waarna hij het verslag over het vorige jaar voorlas. De heer v. Wees dankte hem voor de zorg vuldigheid, waarmee hjj zijn werk had ver richt, en de vergadering sloot zich daarbij aan, door hem éénstemmig by acclamatie te herkiezen in zijn functies, waarvoor de heer Ploeger zijn erkentelijkheid uitsprak. Daar na gaf hy een overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat de kas met een nadeelig saldo van 3.14 ^loot, waarover men geen reden had ongerust te zijn. Ook deelde hy mee, dat de reservesom voor het fonds bij na bijeengegaard was, zoodat die lasten spoedig zouden vervallen. De héér Hein vroeg, hoe het fonds han delt met eigenaar van koeien, die, zooals soms voorkomt, wild bleken te zyn. De Dr. Colijn spreekt te Rotterdam. Maandagmiddag heeft dr. H. Colijn in het bijzijn van een groot aantal genoodigden en belangstellenden uit medische, handels- en scheepvaartkringen, de officieele opening verricht van het reeds eenigen tijd in ge bruik zijnde Havenziekenhuis te Rotterdam uitgaande van de vereeniging Instituut voor tropische geneeskunde Rotterdam-Leiden. Dr. Colijn die met een langdurig en warm applaus werd begroet, zeide, dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat het hem moeite had gekost, in deze dagen waar op de waakzaamheid der regeering van uur tot uur geboden is, naar Rotterdam te ko men. Indien niet een bijzondere reden hier voor ware geweest, zou hy in gebreke zijn gebleven. Die reden was, dat deze stichting als het bewijs van zeer groote volhardingen waren burgerzin beschouwd moet worden. Volharding in lange, moeilyke jaren in en na den wereldoorlog, die aller plannen ver nietigden, van een vereeniging die zich niet tot de regeering wendde om financieelen steun, zooals heden maar al te vaak gedaan wordt, maar die de benoodigde gelden zelf bijeen gebracht heeft. Als blijk van waardeering voor het vele dat deze vereeniging gedaan heeft op het gebied der tropische geneeskunde, deelde dr. Colijn mede, dat het H.M. de koningin had behaagd den geneesheer-directeur van het nieuwe havenziekenhuis, dr. A. A. Hulshof te benoemen tot ridder in de Nederlandsche Leeuw om daarmede tevens allen, die de lot gevallen van het ziekenhuis gedeeld had den, in hun directeur en chef te eeren. Spr. hoopte, dat de lotgevallen in de komende jaren minder bewogen zouden zyn dan in het verleden en wenschte het nieuwe zieken huis een zegenrijke arbeid toe. „SIRENES" WORDT GEREPAREERD. Door de Ned. Dok Maatschappij. Naar wij vernemen, zal het Noorscbe stoomschip „Sirenes", dat na de stranding by Callantsoog ter vaststelling van de scha de naar de Nederlandsche Dok Maatschappij te Amsterdam was gesleept, ook door deze onderneming worden gerepareerd, welk be sluit na gehouden scherpe inschrijving te Amsterdam en Rotterdam is genomen. De reparatie zal elf dagen in beslag i 205. Het nieest zag hy overal een grassoort die kweek heet, en dolik. Maar aan de kanten van de wegen vond hij ook veel kruipertjes. Nou, je weet allemaal dat die kruipertjes leelijk kunnen kriebelen. Als je die in je mouwen steekt, kruipen ze vanzelf naar boven toe. 206. Toen professor Slim en Pietje voorbij den bakker kwamen, liet deze hem een tarwe-aar zien. Want tarwe hoort tot dezelfde familie als het gewone gras. De kor rels zijn veel dikker en daarvan wordt meel gemalen, waar de bakker het brood van bakt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11