Onie JCol 'Buitenland. %iMicaUes Verkeersongelukken. Alkmaarsche Politierechter Hoe Indië de devaluatie opnam. Glimlachje OVERVERMOEIDHEID VAN CHAUFFEURS. Regeering handhaaft haar standpunt, In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet houdende bepalingen, beoogende het tegen' gaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen, merken de ministers van waterstaat en van sociale zaken op, dat de coördinatie van het verkeer by die wetsont werp niet de rol speelt, welke eenige leden daaraan toekennen. Wordt interne ordening aangebracht, dan beteekent dat niet coördi natie, maar wordt alleen een toestand van orde geschapen, welke men noodig heeft als basis om tot coördinatie te kunnen komen Naar de meening van vele leden zouden de zoogenaamde „heerrijders" buiten de rege ling behooren te worden gelaten. De mi nisters stemmen in beginsel hiermee niet in Immers bezwaarlijk valt te ontkennen, dat in een toestand van oververmoeidheid een heerrijder evengoed de veiligheid van het verkeer in gevaar kan brengen als een be roepschauffeur. Van de voorgenomen maatregelen behoeft geen groote hinder voor het verkeer ge vreesd te worden. Een intensieve controle acht de regeering niet noodig en trouwens moeilijk door te voeren. Wel zal de controle zoo gevoerd kunnen worden, dat de bestuur ders van motorrijtuigen tot het inzicht ko men, dat het raadzaam is, de voorgeschreven administratie in zake werk- en rusttijden in orde te hebben. Het ligt niet in de bedoeling der regeering om een groot aantal nieuwe ambtenaren voor het toezicht op de naleving van deze wet aan te stellen. Een belemmering van het nachtelijk ver voer door motorrijtuigen wordt door de regeering niet beoogd. JONGEN ONDER AANHANGWAGEN. Slachtoffer na korten tijd overleden. Op den hoek van de Zoomstraat en Geleenstraat te Amsterdam is gistermiddag een tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een zesjarig jongetje door eigen onvoorzichtig heid het leven heeft gelaten. Op genoemd uur passeerde daar een auto met een aanhangwagen, in den vorm van een wafelenkraam. De voertuigen reden stap voets en de spelende jongen probeerde op de koppeling tusschen beide wagens te klim men om op deze wijze mee te rijden. Hij kwam echter te vallen en een voorwiel van den aanhangwagen ging hem over hoofd en lichaam. Het zwaargewonde kind is naar het binnengasthuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. ERNSTIGE AANRIJDING TE OOSTERHOUT. Gisteravond te omstreeks half negen, toen zekere E. de markt wilde oversteken, kwam van de richting Raamsdonkveer een vracht auto aanrijden. De man werd zenuwachtig en weifelde, met het gevolg dat hl1 werd aangereden, hoewel de chauffeur uit alle macht remde. Dokter Leygraaf verleen deg eneeskundige hulp en liet den man, die bewusteloos was en vermoedelijk een her senschudding had opgeloopen, naar het gast huis vervoeren. Zijn toestand was van dien aard, dat het slachtoffer van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voor zien. VERGADERING DAGELIJKSCH S.D.A.P. EN N.V.V. De dagelij ksche besturen van S.D.A.P. en N.V.V. zyn gistermiddag bijeen geweest, teneinde over de situatie, ontstaan door het loslaten van den gouden standaard, te be raadslagen. Algemeen werd de meening uitgesproken dat door dezen maatregel de politiek van deflatie en aanpassing als beëindigd moet worden beschouwd. De noodzakelijke en mogelijke maatrege len tegen ongemotiveerde prijsopdrijving werden, mede in verband met de reeds ge publiceerde voornemens der regeering, be sproken. De belangen der werkloozen en andere weinig draagkrachtige bevolkingsgroepen zullen by alle te nemen maatregelen op den voorgrond moeten staan. Besloten werd de wetsontwerpen, welke zyn aangekondigd en de behandeling daar van door de sociaal-democratische Kamer fracties af te wachtèn. Daarna zullen de be sturen opnieuw bjjeen komen. De vergadering was ten slotte van mee ning, dat thans de mogelijkheid is vergroot om tot uitvoering van een groote werken- plan te komen. VIJF KINDEREN DOOR GAS BEDWELMD In het gezin van de familie van Doorn aan de Raadhuisstraat te Alphen a. d. Rijn heeft zich gisteren een merkwaardig geval van gasvergiftiging voorgedaan. Toen mej. van Doorn, die in de keuken eenigen tyd met de wasch bezig was geweest, de aangren zende woonkamer binnentrad, vond zy drie van haar kinderen bewusteloos op den grond liggen, twee andere waren eenigszins ver suft, doch verloren eveneens spoedig het be wustzijn. Een Ijlings ontboden medicus con stateerde een gasvergiftiging, welke vermoe delijk is veroorzaakt, doordat uit een com- foor stroomend gas zich vermengd heeft met den damp van een op dit comfoor geplaatsten ketel met waschgoed. Het mocht den geneesheer gelukken de levensgeesten by de kinderen weer op te wekken. Hun toestand was echter van dien aard, dat zy voorloopig het bed moeten hou den. ENGELSCH MOTORJACHT TE AMSTERDAM IN DOK. By de Nederlandsche Dok Maatschappij is gisteren drooggezet het Engelsche motor jacht „Rosaura", dat Zaterdag 1.1. schade had opgeloopen by een aanvaring met de Nederlandsche kustboot „Henka". AANHOUDINGEN TE VELSEN. In verband met een inbraak. In verband met een inbraak, tijdens de de Pinksterdagen by een aan den Stations weg te Velsen alleenwonende weduwe ge pleegd, waarbij een bedrag van ongeveer 5000 werd gestolen, zyn twee inbrekers ssangehouden en veroordeeld. De politie te Velsen had de overtuiging, dat nog een derde persoon schuldig was aan deze inbraak, doch het ontbrak haar aan voldoende bewijs. Dezer dagen heeft het voortgezet politie-onderzoek evenwel vol doende feiten aan het licht gebracht, om tot ingrijpen over te gaan. Door de justitie werd bij een bewoner van de Ahornstraat te IJmuiden huiszoeking gehouden, waarna de ™one.r op *a8t van den commissaris van politie in arrest werd gesteld. Intusschen kwam daarbij door het onder zoek der recherche nog een zijdelings met deze inbraak verband houdende diefstal aan het licht, in verband waarmede twee ver dachten werden aangehouden. MINISTERIEEL BEZOEK AAN BAARN. Gistermiddag heeft de minister van bin- nenlandsche zaken, mr. de Wilde in gezel schap van den inspecteur L. J. Lyklema, een bezoek gebracht aan het pas verbouwde postkantoor te Baarn, waar zij ontvangen werden door den directeur van het kantoor, den heer Baart. Na bezichtiging van het ge bouw sprak de minister zyn bewondering uit over hetgeen door den rijksgebouwen dienst hier in bouwkundig opzicht onder moeilijke omstandigheden tot stand was ge bracht. Deze verbouwing heeft in deskun dige kringen reeds meermalen belangstel ling getrokken. Om vier uur vertrokken de minister en de inspecteur weer na ongeveer een half uur in het postkantoor vertoefd te hebben. (Zitting van 28 September). Een verzet dat weinig opleverde De timmerman H. W., uit den Helder, had eenigen tyd geleden voor de Alkmaarsche politierechter terecht gestaan wegens we- derspannigheid tegen de politie. W. was te den Helder op een avond vroolyk uit ge weest en was in lichtelijk benevelden toe stand door de Heldersche politie vechtend aangetroffen. Toen hy den strijd niet direct had willen opgeven was hy in den arm genomen en naar het politie-bureau over gebracht, tijdens welk vervoer W. zich danig lastig betoonde. Het vonnis dat 20 boete of 10 dagen hechtenis luidde, was vol gens W., die destijds niet was verschenen, veel te hoog geweest. De officier van justitie, zoowel als de po litierechter, waren evenwel van oordeel dat het verzet ongegrond was en W. mocht nog van geluk spreken dat het by bevestiging van het reeds gewezen vonnis bleef. Buurvrouwen twist. Juffrouw B., uit Hoorn, had op 11 Dec moeilijkheden gekregen met haar buur meisje Marietje Schouten en zou deze daarby o.m. „leeljjke dief", etc., hebben ge noemd. Aangezien evenwel de beleedigde party maar eenvoudig niet was verschenen vorderde de officier vrijspraak. Uitspraak conform. Onbetrouwbaar bediende, De aannemer D. Kooger, uit den Helder, had in April van dit jaar zekeren Th. L., op perman, wonende te den Helder, in zyn dienst gehad. L. had by een opslagplaats, toebehoorende aan Kooger, een hoeveelheid steenen moeten lossen en bleek tjjdens deze werkzaamheden kans gezien te hebben een hoeveelheid lood te verdonkeremanen. Het bleek een totaal gewicht van 5 K.G. te heb ben gehad, waarvoor L. by een opkooper de kapitale som van 0.25 bleek te hebben ont vangen. Het kwartje was, zooals L. ver klaarde, omgezet in sigaretten. Het feit dat L. gunstig bekend staat en bovendien ook by zyn voormaligen patroon goed aangeschreven stond, bracht den offl cier er toe een geldboete van 30, subs. 15 dagen hechtenis te eischen. Uitspraak 15 boete, subs. 10 dagen. Een vreemd heerschap. Een vry verwarde historie kwam vervol gens ter tafel. W. C. H., voormalig scheeps kapitein, wonende te Bergen (N.H.), had zyn vrouw, van wie hy gescheiden van tafel en bed leeft, beleedigd. Voor deze be- leediging had hy een vry origineele me thode gevonden. H. had n.1. uit een of ander laag-bjj-de-grondsch-boek een citaat over genomen en dit aan zijn vroegere echt- genoote toegestuurd. Het bleek een vrij schunnig verhaaltje te zijn, dat in dit ver band nogal kwetsend was voor de vrouw van den verdachte, haar moeder en zuster. Eisch 150 boete of 60 dagen hechtenis. Uitspraak 100 boete of 50 dagen. Vijf in één klap. De reizigers N. C. A., wonende te Bergen, had op 2 Juni te den Helder een sommatie gekregen van een agent om te stoppen. Deze sommatie bleek allerminst ongegrond te zyn, aangezien A. vrijwel stomdronken op zyn motorrijwiel reed en voor zich zoowel de rechter- als de linkerweghelft gebruikte. Het sommatie-bevel was door A. niet opge volgd, zoodat hy tegelijkertijd 5 processen- verbaal op zijn rekening kreeg. Ondanks dit alles had A. het nog maar niet noodig geacht ter terechtzitting te ver schijnen hetgeen tezamen met bovenstaande voor den officier voldoende was om 1 maand gevangenisstraf te eischen. Uitspraak conform. Een hek vernield? De polderbode en onbezoldigd rijksveld wachter H. J. Vlaming, constateerde in Mei van dit jaar dat het hek dat de afscheiding vormt tusschen den Schermerdijk en eenige huizen aan den Omval, was vernield. In den naast het hek loopende sloot lag verder een dammetje en aangezien het hek eigendom was van den polder werd tegen den bewo ner van het huis, den los-arbeider B. E. uit Alkmaar, proces-verbaal opgemaakt. De verdachte ontkende evenwel hardnek kig het ten laste gelegde en vertelde dat de vorige bewoner het hek vernield zou heb ben, toen hy een schuurtje had afgebroken. Het getuigenverhoor was ook al niet over duidelijk, zoodat de officier tenslotte vrij spraak vroeg. Uitspraak conform. Rabarber gestolen, De arbeider A. O., die niet verschenen was, had in Juni van'dit jaar met een helper rabarber weggehaald van het land van den landbouwer Popma te Twisk. Dit feit was geconstateerd door den tuinbouwer Schermer, eveneens uit Twisk, die op zijn land aan het werk was en gezien had hoe O, en zijn collega de rabarber van de mest vaalt van Popma weghaalden. Volgens get, Schermer was het evenwel geen afval doch was de rabarber daar zeer zeker met voor bedachten rade geplant. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Hij „nam" het niet, Een ander burenruzietje was afkomstig uit Bovenkarspel. De transportarbeider D. had daar zyn 77-jarigen buurman aange vlogen en dezen met handen en voeten be werkt. De buurman, C. Buisman, zat rus tig voor zijn huisje, toen D. met zijn vrouw en zuster was langs gekomen. Het zien van den buurman werkte op D. als de roode lap op den stier. Ky had zich onder allerlei krijgskreten van zyn vrouw en zuster, die tevergeefs probeerden hun opstandig fami lielid in toom te houden, losgerukt, was over een hek gesprongen en had buurman eerst flink door elkaar gerammeld en hem daarna van zijn stoeltje gekwakt. Reden zou volgens verdachte zyn, dat zijn buurman hem maar steeds overal in een slecht blaadje probeerde te brengen. Eisch 35 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. Een vurig pleidooi De koopman L. F. v. E., uit Schoorldam, had op 1 Juni, toen hy nog in St. Pancras woonde, zyn buurvrouw hardhandig be handeld. De oorzaak van deze hardhandig heid was volgens verdachte gelegen in het feit dat een dochtertje van hem door zijn buurvrouw, mej. J. C. M. Rouw, werd ge slagen. Het bleek dat de kinderen ruzie hadden gekregen en dat de ouders later de ruzie hadden voortgezet. De officier eischte 15 boete of 10 dagen hechtenis, Van E. kwam evenwel niet geheel beslagen ten ijs, want nauwelijks was de nagalm van de woorden van den officier verstomd of E haalde een groot schrift uit een van zijn zakken en begon op plechtstatige wyze zyn pleidooi voor te lezen. Doorspekt met aller lei „would be" gewichtige termen als het was, bereikte hy er toch nog mee dat de uitspraak 10 of 5 dagen werd. De Ver. Brandstoffen benadeeld De transportarbeider E. K., uit St. Pan cras, had in Juni van dit jaar een electro motor ontvreemd die hy had gevonden in het gebouw der Ver Brandstoffenhandela- ren te Alkmaar. K. was destijds employé van genoemde My. en had terwille van zyn vrouw, die ziek was, de motor willen ge bruiken voor de waschmachine. De affaire kwam evenwel al gauw aan het licht met het noodlottige 6evolg dat K. zyn baantje ook nog verloor, terwijl hij thans door den politierechter werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. Onnoodige activiteit. De decoratieschilder J 'de L. uit Alkmaar was in de duinen achter Schoorl slaags ge raakt met den Egmonder visscher W. Prins, die daar bezig was met het rapen van meeuweneieren. Hierbij had L., die zich als politieagent had voorgedaan, Prins met een stok bewerkt, zoodat deze laatste zich onder medische behandeling had moeten stelien. De L. vertelde dat hy door den bosch wachter was aangesteld voor de contröle over nesten en nestkasten. Uit hoofde hier van ging hy vaak met de politie de duinen in om eventueele eierrapers te betrappen Bij het geval Prins, zoo vertelde de L„ had hy geen politionneele hulp mee kunnen krygen en daarom had hy een meisje, de 21-jarige M. Götte, weten te bewegen met hem mee te gaan. L., die geen onbezoldigd rijksveldwachter was, was belangrijk buiten zyn boekje ge gaan en hoorde dan ook 50 of 25 dagen tegen zich eischen. Uitspraak f 40 boete of 20 dagen hechtenis. Hij gooide zijn eigen ruiten in. De los-werkman A. S. uit Den Helder had geruimen tyd vry intiemen omgang gehad met de echtgenoote van een lid der Neder landsche marine, die wegens een reis naar Indië zyn vrouw een paar jaar alleen had moeten achterlaten. Toen de echtgenoot weer terug was gekomen, was bij S. de ja loezie boven gekomen en hy had uit pure woede de ruiten zyn zijn „medewinnaar" in gegooid. Per slot van rekening bleek hy ech ter zijn eigen ruiten ingegooid te hebben, want conform den eisch werd hy veroor deeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. Egmonders slaags. De koopman B. D. uit Egmond-Binnen was zeer agressief opgetreden tegen een dorpsgenoot, den arbeider N. Zwart, even eens uit Egmond Binnen. D. was op een bakfiets langs de plaats waar Zwart werkte, gereden en had daar zyn vyand ontdekt. Hy had n.1. Zwart eeni gen tyd tevoren beloofd hem de hersens in te zullen slaan en was nu van plan dit voor nemen uit te voeren. Gelukkig kwam het niet zoo ver, doch per slot van rekening kreeg Zwart toch nog een paar rake klappen. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hecht. Een krasse geweldenaar. Het slot van de zitting leverde een niet- alledaagsch schouwspel op. Omringd door een waar cordon van rijksveldwachters werd een 70-jarige man, W. S„ uit Den Helder binnen geleid. Dit krasse oudje, dat overi gens van respectabele afmetingen bleek te zyn, had in Den Helder de zaak nu eens „lekker kort en klein geslagen. Zoo had hij op 21, 22 en 23 September de ruiten bij eenige inwoners van Den Helder radicaal ingeslagen. Niet alleen het vensterglas had het moeten ontgelden, doch ook de spon ningen waren een doorn in zyn oog ge weest en daarom hardhandig door dezen grijzen wildeman gedemonteerd. Bovendien had ook een gedeelte van de meubelen van één der huizen, waar de verd. had rondge waard het moeten ontgelden. Daar had hy met een byl een vroolyke keuken gehou den. Verder was de loswerkman B. I. Roorda door verdachte met een emmertje mishan deld. De razerny van S. zou in zekere mate nog te begrijpen zyn, doch men dient te weten, dat dit alles een gevolg was dat S het niet verdragen kon dat zyn „liefjes" het ook met anderen hielden. By zyn arrestatie had S. zich wederom zoo razend gedragen dat de politie zich ge noodzaakt had gezien hem in een dwang buis naar Alkmaar over te brengen. De officier van justitie die verdachte te recht als een gevaarlijk heerschap ken merkte, eischte 2 maanden gevangenisstraf. Gelukkig voor den verdediger, mr. Brom berg, was er een muur van ryksveldwach ters tusschen hem en den verdachte. De ver dediger n.1. sloot zich volkomen aan by het requisitoir van den officier, doch achtte de opgelegde straf te laag. Spr. achtte het nood zakelijk dat S. voor langen tyd opgeborgen werd. omdat hij niet toerekeningsvatbaar is Verdachte hoorde volgens pleiter in een ge sticht thuis. Het was ok in het belang van den verdachte dat hij zoo lang mogelijk aan de samenleving werd onttrokken. Daar om vroeg spr. een gevangenisstraf van maanden, of zoo mogelijk nog meer. Uitspraak 4 maanden gevangenisstraf. tegen Ook bijzondere maatregelen prijsopdrijving. Het officieele bericht omtrent het door de Nederlandsche regeering genomen verbod tot uitvoer van goud, werd te Batavia Zon dagmorgen ontvangen en onmiddellijk door de Indische bladen gebulletineerd. Het ver wekte in de hoofdstad als gemeld groote sensatie. Het „Bat. Nieuwsblad" deelt hieromtrent het volgende mede: „Na de stellige verkla ringen uit Den Haag hield men in financieele kringen in Ned.-Indië nauwelijks meer reke ning met het prijsgeven van de tot dusver gevolgde monetaire politiek, met het gevolg dat directeuren, bedrijfsleiders en vertegen woordigers zonder eenige achterdocht na tuurlijk zooals gebruikelijk is, voor hun week-end naar koele plaatsen in de bergen waren vertrokken. „Zoo bevond zich ook de president van de Javasche Bank, de heer Van Buttingha Wichers, in de bergen, evenals zyn mede directeuren de heeren Michielsen en Praaste- rink. Ook de leden van het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel waren niet in de hoofdstad zelf aanwezig. „In den loop van den Zondagmorgen hield de vice-president van den Raad van Ned.- Indië, de heer Van den Bussche, een confe rentie met den directeur van het departe ment van financiën en met den waarnemend directeur van het departement van econo mische zaken". De leidende ambtenaren van de departe menten van financiën en economische zaken hebben den geheelen Zondag doorgewerkt. Uiteraard vormde het bericht in alle krin gen der samenleving vrijwel het eenige on derwerp van conversatie. Hier en daar traden kleine prijsstijgingen in. Voornamelijk kwam dit voor in provisien- toko's (in Indië is de provisien-handel bijna uitsluitend in handen van Chineezen, die hun zaken ook des Zondags geopend heb ben). In handel en bedrijf was men weliswaar koortsachtig bezig, doch van opgewonden heid of een paniekstemming was geen sprake. Eenige pogingen van kleine tusschen- handelaars om aanstonds uit de situatie profijt te trekken, werden den kop inge drukt. De spoedbehandeling van het gouduitvoer verbod uit het Indische tolgebied door het college van gedelegeerden trok groote be langstelling, vooral van officieele zijde. De rede, door dr. Colyn uitgesproken (die in Ned.-Indië in het begin van den Maandag middag werd gehoord) werd met intense belangstelling gevolgd. Tusschen 14 u. 13 en 14 u. 35, waarin de toespraak hier te be luisteren was, trad toen plotselinge slapte in in het telefoonverkeer, dat gedurende de ochtenduren een zoodanig topdrukte had be reikt, dat het moeilijk viel met de normale snelheid verbindingen te verkrijgen. In den namiddag werden de voornaamste punten uit de rede van dr. Colijn ten overvloede nog eens gebulletineerd en wederom met zeer groote belangstelling ontvangen. In verband met de berichten, uit verschil lende plaatsen ontvangen, betreffende onge motiveerde en aanzienlijke prijsopdrijving van levensmiddelen, zooals ryst, klapperolie, meel, boter en suiker, en de zich ontwikke lende prijsopdrijving voor grondstoffen voor levensmiddelen en huishoudelijke arikelen, heef de gouverneur-generaal aan alle ge westelijke bestuurshoofden een algemeene machtiging verleend tot zoo noodige in bezit neming van producten, zulks op grond van artikel 88 der Onteigeningsprdonnantie. GROOTE BOSCHBRANDEN IN NOORD-CALIFORNIE. De boschbranden in den staat Oregon, welke eenige dagen geleden nabij Marsh- field zyn begonnen, konden nog niet ge- bluscht worden. 8 Mareh#i« i^laa^ie Band°n. 30 mijl bezuiden Marshfield, zyn negen personen om het isVrrj T"; Het plaatsie Oregon House is reeds geheel vernield en de schade °\2. n?illioen dollar geschat. In het- ,mï d bebben verscheidene plaat sen te lyden van overstroomingen. Geheele huizen zyn weggespoeld en duizenden per- ?aatnrf*Zy\da,klOOS ReWOrden- 0ok b'er gaat de schade in de millioenen. PRINS ALFONSO CARLOS VAN BOURBON ZWAAR GEWOND. De 18-jarige prins Alfonso Carlos van Jburmon, die door de sarlisten als preten- thn T Spaanschen troon wordt be schouwd, is gisteren by een auto-ongeluk sr -w - - «xs DRANKWET. (Staatsblad 1931, „r. 476). Ingekomen is een verzoek van r te Egmond aan Zee, om een VERT r^°AM verlof voor den verkoop uitd.^ F B - alcoholvrijen drank voor S*.* vatl plaatse van verkoop in h kr GEEST 22. net Perceel Binnen twee weken na daet«.u dezer kan een ieder schriftelijk hp enin8 tegen het verleenen van dit w aretl dienen. verl°* in- Alkmaar, 28 September 193e. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, Burgen A. KOELMA, Secretaris. rgeme«ster. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. In November en December a.s. houdt d Herkeuringsraad in deze gemeente zittin De Voorzitter van den HerkeuringsraS' kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- 0f macht zijn ingelijfd, of die wel reeds daaT bij zijn ingelijfd, doch nog niet^u dienstplichtige in werkelijken dienst geweest, de gelegenheid geven om 11 genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht t* ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging v» den Minister van Defensie worden tot het onderzoek NIET toegelaten personen: a. die bestemd zyn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn inEe' lijfd; - b. die in 1936 tijdelijk ongeschikt voor den dienstplicht werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwillj. gen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een persoon, als hier. voren bedoeld, tot het onderzoek slechte toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt ge- daan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt: a. zoo het een persoon geldt, die in 1936 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hy na de uitspraak van der keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voer den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1936 geen der keuringsraden uit spraak deed: dat hij vermoedelijk onge schikt is voor den dienst. In de aanvraag moeten worden vermeld: a. de geslachtsnaam en voornaam; b. het jaar en de datum van geboorte; c de gemeente, waar hij voor den dienst- plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is inge schreven; e. het korps, korpsonderdeel of dienst vak. waaraan hy is toegewezen of waartoe hij behoort, er het tijdvak of de datum vastgesteld voor zyn inlijving of zijn op komst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is; f het volledig adres; g. of hij in 1936 voor een der keuringsra den is verschenen en, zoo ja, hoe de uit spraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: Aan den Voorzitter van den Herkeurings raad, gebouw van het Departement van Defensie, Plein 4, 's Gravenhage." De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden. Alkmaar. 29 September 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. ledara automobilist kan u dadelijk vartellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar ilechts weinigen weten, hoeveel mater ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I TIEN ÜOODEN BIJ MIJN ONGEVALLEN. By een mijngasontploffing te Hilimli in Polen zyn zeven werklieden en twee ploegbazen om het leven gekomen. Bij het reddingswerk is een ingenieur bijna ge* stikt. v By een instorting in een mijn te Zougul* dak, eveneens in Polen, zyn drie arbeiders bedolven. Twee van hen werden gewon de derde is om het leven gekomen. De familie Fortuin heeft een koe gewonnen in de verloting.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12