De Lange De Moraaz DE TWEEDE KAMER BIJEEN. Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Agenda berichten Stad en Omqemaq De Fransche Senaat en de devaluatie. De debatten over de monetaire politiek. De zitting van heden. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 3 Oct. Jubileumwedstryden der vereeniging Nimrod, eiken dag 811 uur (Zaterdag 18 uur), in bovenzaal van Th. van Gijzen, Breedstraat. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De wandelende dood (sens.); hoofdrol len Boris Karloff, Ricardo Cortez, Edmund Gwenn, Marguerite Churchill. Toegang 'bo ven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De lok kende stem (muzikale film); hoofdrol Mar- tha Eggerth. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een hart van goud (rom.); hoofdrollen Harry Baur en Suzy Vernon. Extra: Het meisje uit de onderwereld (rom.) Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dui vels van het verkeer (sens.); hoofdrollen James Cagney en Pat O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Amendement op de wet op het in beslag nemen van goud. De financieele senaatscommissie heeft een amendement opgesteld op de wet op het in beslag nemen van goud, waarbij zij, die krachtens hun beroep goud bezitten, zooals bankiers, exporteurs en goudsmeden, wor den uitgezonderd, zoodat alleen opgepotte kapitalen in beslag genomen zouden kunnen worden. Verklaring van den Roemeenschen minister van financiën. Na overleg met den minister van handel en den gouverneur der nationale bank van Roemenië heeft de minister van financiën aan de journalisten verklaard, dat de Roe- meensche valuta in geen enkel opzicht door het internationale valuta-accoord van de de preciatie van bepaalde buitenlandsche va luta's op den buitenlandschen handel blij ven volgen. De maatregelen der regeering tot bescherming van het nationale economi sche leven en tot regeling van de loopende contracten, zullen overeenstemmen met die, welke de andere landen eveneens getroffen zijn, toepassen. Instelling van een „export-lire"? Zonder dat van gezaghebbende zijde eenige bevestiging te verkrijgen was, ver luidde gisteren in sommige financieel geïn teresseerde kringen te Rome, dat de regee ring plannen zou overwegen tot het instel len van een z.g. „export-lire" die 25 tot 30 pCt beneden de voor het binnenland ge handhaafde lire zou liggen. Het doel zou zijn Italië in staat te stellen zijn export op concurreerend peil te hand haven, nu Frankrijk door zijn devaluatie op dit gebied een belangrijke voorsprong op Italië verworven heeft en als afnemer van minder beteekenis dreigt te worden. Japan en de devaluatie van franc en gulden. Het ministerie van financiën heeft bespre kingen gevoerd ten aanzien van den toe stand, zooals die geworden is na de devalua tie van franc en gulden. Besloten werd geen wijziging aan te brengen in de Japansche valuta-politiek, noch in den prijs waartegen goud gekocht wqrdt Ondanks dit besluit van de regeering echter steeg de goudprijs op de markt tot een recordhoogte, nJ. 30 yen 60 sen per mo- mone, d.w.z. een prijsstijging van 20 sen. Ongecorrigeerd SLAGER DOOR PUBLIEK BEDREIGD. Omdat hij den vetprijs wilde verhoogen. Een slager, die zijn zaak heeft in de Dotterbloemstraat aan den overkant van het IJ te Amsterdam, heeft gister avond aanleiding gegeven tot het requi- reeren van een politiemacht, aangezien hij had aangekondigd, dat hij den prijs voor een pond vet met 5 cent zou ver hoogen, omdat naar hij voorgaf hij zijn leveranciers ook meer moest betalen. Het gevolg was, dat hij mede van de zijde van het publiek een aankondiging ontving, hierop neerkomend, dat zij hem, als hij zijn voornemen zou uitvoe ren, „een kopje kleiner zouden maken". De politie, die ernstige onregeldheden vreesde, trok daarop in de nabijheid van den winkel een politiemacht samen. Tot eenig ingrijpen is het echter niet gekomen, omdat de slager, uit vrees voor wraaknemingen, besloot, geen ge volg te geven aan zijn voornemen en den ouden prijs voor vet handhaafde. Uiteenzettingen van Gardey. In de zitting van den Franschen «enaat van heden heeft de rapporteur van de senaatscom missie voor financiën, Gardey, het woord ge voerd over de devaluatie-maatregelen der re geering. Hij ving daarbij aan met op te mer ken, dat de voorgestelde maatregelen geens zins een monetaire aligneering vormen zooals die bijvoorbeeld bepleit is door Caillaux in 1925, waarbij de belanghebbende landen nauwkeurige verbintenissen aan zouden gaan ten aanzien van handhaving van stabiele be trekkingen tusschen hun valuta's. De regeering heeft de devaluatie onontkoombaar gemaakt. De vraag is thans of deze wijze een sta biele munt kan geven en zoodoende kan leiden tol saneering der financiën en aandrijven der economie. In België en Engeland zijn ter ver snelling der saneering krachtige inkrimpingen uitgevoerd, in het regeeringsontwerp echter vindt men belangrijke uitgavenvermeerde- ringen. Bovendien bevat het ontwerp geen enkele maatregel ter verhindering van een snelle stijging der kleinhandelprijzen. Deze overwe gingen hebben de senaatscommissie bij haar onderzoek geleid. Zij kan met eenige onder- deelen vrijwel accoord gaan, maar vraagt den senaat andere artikelen van het ontwerp, be trekking hebbende op de z.g. sociale maat regelen, daarvan los te maken. Gardey wees er op, dat wanneer deze maatregelen algemeen en uitgebreid zouden zijn, zij onvermijdelijk ten gevolge zouden hebben, dat de effecten van de monetaire hervorming te niet zouden worden gedaan en dat daardoor in het ont werp een inwendige tegenspraak wordt ge bracht. Aan den anderen kant, wanneer deze maatregelen ten doel hebben slechts de voor naamste benadeelingen, die de devaluatie kan doen ontstaan, goed te maken, i* ^et toc'1 onmogelijk reeds nu te zeggen, welke die benadeelingen zullen zijn. De devaluatie be hoeft niet onmiddellijk een stijging der klein handelprijzen ten gevolge t« hebben. In ieder geval zouden de aanpassingen, die noodig zou den worden, slechts na het intreden dier stij ging en de stabilisatie daarvan moeten worden onder oogen gezien. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Aan de orde is de bespreking naar aanleiding van de door de regeering op 29 September 1936 aan de Kamer gedane mededelingen be treffende de monetaire politiek der regeering en de in verband daarmede door haar getrof fen en te treffen maatregelen. De heer A 1 b a r d a (s.d.) betoogt, dat de door de regeering genomen maatregelen on vermijdelijk waren. Daarover zijn allen het eens, een tweetal partijen hier te lande uitge zonderd. Nu doen zich eenige vragen voor, b.v. hoe is de hoogtë waarop de gulden weer aan den gouden standaard zal worden vastge koppeld. Ongetwijfeld zal de regeering interna tionale muntstabilisatie bevorderen. Het zou winst zijn, als voor de rust en zekerheid van den handel, de regeering grenzen voor de sta bilisatie zou ku nen aangeven. Men zegt, dat er hier te lande bij onderne mingen en particulieren groote voorraden aan wezig zijn. Spr. bepleit navolging van het Fransche stelsel, verplichte aangifte van het goud. Het heeft spr.'s instemming, dat de winsten uit de depreciatie van den gulden aan de schatkist ten goede zullen komen. Spr. waarschuwt tegen de gevolgen voor huurders van woningen. Reeds zijn hier en daar uitzettingen voorgekomen. Hoe denkt de regeering over de kleine salarissen, de laatste jaren toch al zoo verlaagd? Ze moet rekening houden met de noodzakelijkheid van correctie van salarissen. Wat de aantasting der pensi oenen betreft, is gelukkig de memorie van antwoord over het desbetreffende wetsont werp nog niet verschenen. En in Indil heeft men loonen op een hongerpeil, daar moet een catastrophe worden voorkomen. Wat is de regeering voornemens te doen om onredelijke prijsopdrijving te voorkomen zoo veel als mogelijk is? Wat is de regeering voor nemens ten aanzien van de landbouwcrisis- maatregelen? De loonen der landarbeiders moeten worden beschermd. Het buitenland heeft de infectie over ons gebracht. Dit is het verschil tusschen de maatregelen van de regeering en vrijwil lige devaluatie. Dit moet in het oog worden gehouden. Nu is het aan de regeering, te helpen, het kwaad binnen zoo eng mogelijke grenzen te beperken. Moge de regeering ook door middel van het egalisatiefonds er in slagen den gulden weer aan het goud te binden, dan zal spr. dit van harte toejuichen. Spr. prijst de radiorede van den minister president, die veel heeft bijgedragen om de kalmte te doen bewaren, als ook de rede van minister Oud in de Eerste Kamer van teravond, speciaal waar zich die richtte te gen hen die behooren tot een partij, welke een schandelijk pamflet heeft verspreid. Spr. bestrijdt de opvatting van den heer Westerman, wiens positie hier in deze Ka mer wel zeer zwevende is (gelach). Wat de redevoeringen van de heeren Go- seling en Albarda betreft, ten aanzien van de huren is de regeering altijd diligent ge weest. De regeering blijft een moeilijke taak voor zich zien, al is die eenigszins gewij zigd en zal ze zich naar veranderde omstan digheden moeten richten. Moge ze kracht hebben bij het vervullen van die taak. De heer Joekes (v.d.) constateert dat in deze en de andere Kamer slechts één partij zich niet met de maatregelen van de regee ring vereenigde. Spr. verheugt zich over die eenstemmigheid. De heer Bierema (lib.) zegt, dat, nu over al maatregelen van monetairen aard worden genomen, wij naar de toekomst moeten kijken. De beslissingen van de regeering EEN DRENKELING. Er stonden tusschen twaalf en één vijf menschen in gespannen aandacht naar het water van de Mient te kijken. En juist om dat het tusschen twaalf en één was en alle scholen en kantoren uitgingen was het vijftal in weinige minuten tot een belang stellende groep uitgegroeid, die binnen een kwartier den omvang van een volksverza meling had gekregen. Er gingen wilde geruchten. Er zou een „lijk" verdronken zijn en dat lijk zou nu ergens onder water drijven. Het lijk ver anderde in een levende drenkeling en om dat niemand ook die kon bespeuren, werd de omvang van de ramp verminderd tot een kat. Die was ook niet te zien, maar wel te hooren. Haar mauwend klaaggeschreeuw echo de tusschen dt muren van het Mient-water en men kwam al spoedig tot de conclusie, dat zij in een riool zat. Dat riool stak nau welijks boven water uit. Het was een gat in den muur waar een viezig wit vocht uit droop, dat blijkbaar niet van de kat af komstig was omdat katten wel melk drin ken maar geen melk geven. Een medelijdende bakker of slager het kan ook een kok geweest zijn kwam met een kamertrapje aandragen en pootte het in het Mientwater, recht tegenover het gat. Een meneer in 'n regenjas verklaarde zijn juist, ze kon niet anders doen. Spr. is eenigszins optimist ten aanzien van de toe komst Spr. hoopt dat Nederland deel zal nemen aan het internationaal overleg. Aan gedrongen moet worden, ook bij den Vol kenbond, op vrijer internationaal handels verkeer. Spr. hoopt, dat de regeering nadere mededeelingen zal kunnen doen. Spr. kan zich het standpunt der regeering ten aanzien van den zwevenden gulden be- grijpen, wegens de bestaande verwarring. Doch de gulden mag geen speelbal worden van speculanten. De regeering moet aan be paalde punten vasthouden. De regeering moet zich die punten spoedig bewust wor den, niet altijd kan het ambtelijk apparaat in stand worden gehouden. De wet tegen prijsopdrijving kan preven tief werken. Wanneer het niet gelukt, ver hooging van prijzen te voorkomen, dan zit ten we opnieuw en meer dan tevoren in de moeilijkheden. De regeering mag dan geen gehoor geven aan allerlei influisteringen over de loonen. Geleidelijk zal ons land weer moeten kunnen herademen. De heer Schouten (a.r.) heeft steeds de houding van het eerste en het tweede kabi- net-Colijn t. a.v. de muntpolitiek gedeeld. De leiding der Nederlandsche bank heeft zich eveneens met de houding der regee ring vereenigd. Helaas was de gouden stan daard in ons land niet langer te handhaven. Er moesten besluiten worden genomen, die nu reeds een wettelijke basis hebben ver kregen. Zij die in strooibiljetten zeggen, dat het failliet der natie aanstaande is, zijn vijan den des volks. Doch aan de deflatie-politiek moet nu een einde komen, er moet komen een politiek van opbouw, nieuw arbeid moet worden geschapen, de werkloosheid moet verminderen, aandacht moet worden be steed aan technische uitrusting van handel, industrie en scheepvaart om de concurren tie te kunnen doorstaan. Ons volk beleeft thans een voor zijn toekomst misschien beslissend oogenblik, de regeering spreke het verlossende woord. De heer Vervoorn (plattel.) acht het los laten van den gouden standaard gunstig voor ons land en voor ïnèlë, met name voor den landbouw. Doch dan is een redelijke verhooging der prijzen van landbouwpro ducten noodig, die moet niet worden be lemmerd. De prijzen der landbouwproduc ten toch zijn reeds uiterst laag. De accijnzen op suiker, vleesch enz., moeten zooveel mo gelijk worden afgeschaft. De heffing op natuurboter moet worden verlaagd. Spr. dient een motie in, de regeering ver zoekend, een redelijke prijsverhooging der landbouwproducten te bevorderen. De motie wordt niet ondersteund en komt dus niet in behandeling. De heer Goseling (r.k.) constateert dat het volk zijn kalmte bewaart, moge het nu ook eenig perspectief krijgen. Spr. hoopt, meer te mogen vernemen omtrent het ega lisatiefonds. Spr. erkent de moeilijkheid om thans de pariteit van den gulden te bepalen. Ten aanzien van de werkloozen moeten niet alleen voor de huren maatregelen worden getroffen, maar voor hen die bijzonder onder druk komen. De aangenomen wets ontwerpen besprekend, wilde spr. maat regelen ten aanzien van de goudclausule in contracten. Spr. wijst er op dat de regeering bijzon derlijk op de exportprijzen moet letten, die lang niet altijd in het belang van de han delsbalans zijn. (Ongecorrigeerd). (De zitting duurt voort). zich bereid dat trapje af te dalen mits men hem eenige zekerheid kon verschaffen, dat hij niet met een dreg weer naar boven ge haald zou worden. Er werd dus een touw tje aan de trap gebonden en de meneer beklom aarzelend de treedjes, die nog boven water uitstaken. Hij deed eenigszins denken aan den clown, die zich met uitge spreide armen op een stoelengevaarte in evenwicht tracht te houden. De meneer aarzelde en het trapje wiebelde en bij elke nieuwe wiebel klonk er een kreet van af grijzen uit de dicht opeengepakte menigte en greep de meneer zich met beide handen aan het been van een behulpzamen bakker vast. Tot zijn eer moet gezegd worden, dat hij tweemaal gedaald is en eerst weer boven kwam toen zijn pantalon en zijn jas een vuil zwarten rand vertoonden. Hij trachtte in het rioolgat te kijken, maar aangezien hij daarvoor op zijn hoofd had 'moeten staan en variété-artist had moeten wezen wat hij naturlijk niet was liep de geheele reddingspoging op niets uit. Men besloot ten einde raad te wachten tot de kat uitgehongerd zou zijn en uit zichzelf te voorschijn zou komen en om zijn eetlust aan te wakkeren werd er op het trapje een stukje leverworst neerge legd, dat het klagend miauw dadelijk deed verstommen. De kat dacht blijkbaar na en overwoog haar positie. Het resultaat kwam zoo verwonderlijk vlug, dat de kijkers ten volle voor hun ge duld beloond werden. Er kwam een kop bo ven water waaraan een drijfnatte kat vast zat. Het dier was met drie sprongen het trapje op, maar vergat niet in het voorbij- springen de worst mee te nemen. Het werd even hartelijk begroet als een zwemmer die erin geslaagd is het Kanaal over te steken. Men draafde het druipnatte dier achterna om het te kunnen aaien en de kat zag slechts kans om zich aan de huldigingsbetui gingen te onttrekken door in een steegje te vluchten om daar, na alle emoties, rustig de leverworst te consumeeren. Een veelbewogen dag uit een kattenleven. GEEN JUBILEUM. Wy hebben in ons nummer van gister medegedeeld, dat de heer P. de Vries op 1 October den dag zal herdenken, dat hy voor 25 jaar bij de firma Nierop en Slot- houber in betrekking kwam. Wij hebben dat gepubliceerd op gezag van iemand die het ons kwam mededeelen en verklaarde het definitief te weten. Maar de heer De Vries zelf kwam ons hedenmorgen verklaren, dat hij zich niet of althans nog niet van een jubileum bewust is, daar hij dit eerst over een paar jaar hoopt te vieren. Dat is natuurlijk erg vervelend voor den heer Dq Vries, niet dat het nog zoo lang duurt, maar dat het nu al in de bladen heeft gestaan. Er was eens iemand die in een courant las, dat hij dood was. Dat was nog veel erger en wat dat betreft kan de heer De Vries zich nog gelukkig prijzen dat het hier integendeel over zoo iets heugelijks als een jubileum ging. Intusschen hebben wij ons wel voorge nomen om menschen die ons aanstaande jubilea komen meedeelen eens wat sterker aan den tand te voelen. FEESTVIERING HOFPLEIN 7 EN 8 OCTOBER. Evenals vorige jaren zal het „Hofplein" wederom deelnemen aan de 8 October- feesten. Het geheele plein wordt weer ver licht en versierd, terwijl op 7 October reeds om 8 u. een muziek-uitvoering plaats heeft Om 9 uur een fakkeloptocht door de ver sierde stad, waarbij het bestuur der Ont- zetvereeniging is uitgenoodigd. 8 October: Van 10-12, van 2-5, en van 8 uur tot slui ten muziek. Van 10-12 ballonloopen voor meisjes van 10-14 jaar. Van 2-4 fietsryden voor jongens van 8-12 jaar. Van 4-6 blaaavechten voor jongens van 12-16 jaar Van 8-10 blaasvechten voor mannen bo ven 18 jaar, gecostumeerd. Alles opgeluisterd door de „Hofkapel". De aanmelding kan plaatsvinden Vrijdag 2, Zaterdag 3 October des avonds om 7 uur en Zondag 4 October v.m. 10-12 telkens in de Kolfbaan van café CenrtaaL van naar waarnemingen, verricht in den m„, van Woensdag 30 September. Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 7708 mM Stornoway. te Laagste barometerstand 753,1 mM u Reval. w Verwachting, geldig tot den avond Donderdag 1 October: Zwakke tot matige westelijke tot noorde Hjke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig 0f geen regen; weinig verandering in tempe ratuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Weinig verandering in het huidige weertype te verwachten. De hoogedrukking handhaaft .zich over de Britsche eilanden hoewel op den oceaan een diepe depressie verscheen met standen on- der 730 m.M., op 35 graden westerlengte" Over Scandinavië en over midden-Europa breidde de hoogedrukking zich uit, in onze omgeving ligt nog een uitlooper van de depressie in het noord-oosten, die zwaardere bewolking en lichte regenbuitjes veroor zaakt. Op de Britsche eilanden nam de be wolking toe, behalve in Ierland, waar de temperatuur weer tot vlak by het nulpunt daalde en in west-Schotland, waar vorst voorkwam. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met fraai weer in het zuiden en lichten regen in het noorden. In den rug van de hoogedrukking over midden-Europa komt veel mist voor die echter in den loop van den dag wel zal verdwijnen. Noord- Duitschland heeft nog regenbuitjes. Zweden heeft opklarend weer, in Noorwegen is de lucht betrokken met plaatselijk regen. De diepe depressie op den oceaan zal hoofdza kelijk noordwaarts trekken aangezien de hoogedrukking zich nog tot 9 K.M. hoogte uitstrekt maar eenige verplaatsing van de hoogedrukking in onze richting is waar schijnlijk, zoodat nog weinig verandering in de weersgesteldheid te wachten is. De oos telijke depressie kan nog lichten regen ver oorzaken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.12 uur tot 6.30 uur licht op. DE PRINSES KAN NIET NAAR ALKMAAR KOMEN. Zooals bekend of misschien niet be kend had het bestuur van de 8 Octo ber-vereeniging Prinses Juliana gevraagd om op 8 October (ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Vereeniging) naar Alkmaar te komen. Het bestuur heeft in antwoord daarop thans het volgende telegram ontvangen: H. K. H. Prinses Juliana draagt mij op U mede te deelen, dat H. K. H. tot Haar leedwezen geen gelegenheid heeft de ge waardeerde uitnoodiging door Uwe Ver eeniging te aanvaarden. BAUD, Kamerheer. HET AFSCHEID VAN TWEE GOEDE BEKENDEN. Zooals wy gisteren reeds schreven, heb ben twee hoofdagenten van politie, de heeren Overeem en Feijen, vandaag den dienst met pensioen verlaten, nadat beiden eenige tientallen jaren de gemeente Alk maar als politie-agent gediend hadden. Hun staat van dienst? De heer Overeem kwam 24 Juli 1901 uit de burgermaatschappij in dienst als agent van politie 3de klasse. 1 October 1908 werd hy bevorderd tot agent 2e klasse, 1 Januari 1914 tot agent le klasse en 1 April 1919 tot hoofdagent, welke laatste functie hy tot he den vervulde. De heer Feijen was als korporaal bij de cavalerie geweest en kende dus reeds eenigszins het werk, dat hem hier wachtte. Hij werd 21 Maart 1904 benoemd tot agent 3de klasse, werd 1 October 1912 bevorderd tot agent 2de klasse en 1 Januari 1914 tot agent le klasse. En op 20 Januari 1921 werd hij hoofdagent-titulair, terwijl 1 Juni 1924 zijn bevordering tot hoofdagent afkwam, in welke functie hy tot vandaag werkzaam bleef. Om 10 uur hedenmorgen had het afscheid plaats en commissaris Walraven heeft de beide scheidenden toegesproken. In een korte speech heeft hy hun leven en werken by de Alkmaarsche politie gememoreerd en er op gewezen, hoe beiden én in den dienst en by de bevolking een goeden naam achter laten en m den loop der vele jaren bij jong en oud bekend zyn geworden. Spr. wenschte hen een rustigen levens avond en hoopte, dat beiden nog vele jaren van een welverdiend pensioen zouden mo gen genieten. Aan beiden werd om den overgang 'wat gemakkelijker te maken een kistje siga ren aangeboden. De heer Overeem sprak vervolgens een kort woord van dank, was zich er van be- echtér te hihh hebuben gemaakt- meende die echter te hebben hersteld en wees de ion- 8g?ntan er op' dat ZJJ hun oudere col lega s steeds tot voorbeeld moesten nemen De heer Feijen dankte in een kort maar geestig speechje. Om half elf werden beide hoofdagenten in de burgemeesterskamer door burgemees ter van Kinschot ontvangen, die van hen af scheid nam met eenige sympathieke woor den. Hedenavond neemt de A-P.S.V. afscheid van haar lid Feyen, die vele jaren lid van ae elftalcommissie was, en ook de kring Alkmaar van den AV.P.B. zal dan afscheid nemen. VOOR DE ARMSTEN DER ARMEN! Er is een gift van f 100 ingekomen. De heer R. R. schreef aan den secretaris van den Armenraad: „Reeds gedurende meerdere dagen ver schijnt in de Alkmaarsche Courant een oproeping om een bedrag van 800 bijeen te brengen, teneinde ook aan de arms ten der armen in onze stad een kleine feest gave in verband met de heugelijke tyding die de verloving van prinses Juliana ons bracht, te kunnen uitreiken. Voor ieder der armsten één guldenl Het is de vraag in hoeverre dergelijke oproepingen verantwoord zijn, wanneer men bedenkt, hoe dikwijls een beroep op particuliere hulp wordt gfdaan. Maar dit st8at vast: deze oproeping werd gedaan, haar strekking - is uiterst s y m p a* t h i e k en haar resultaat tot nu toe is beschamend; niet nog de helft van het verzischte bedrag is ondanks herhaalde aanmaningen bijeen. Deze beschaming mag niet voortduren. Het bedrag van 800 moet binnen enkele dagen bijeen zijn. i I Schrijver dezes weet, dat er in Alkmaar meer dan genoeg burgers zijn, die deze zaak op dezelfde wyze als hy zullen aan voelen. Eén oogenblik nadenken is v0'" doende om te begrijpen, dat het mislukken van deze actie minder de armsten armen dan hen, die in gelukkige materiee omstandigheden verkeeren, zou treffen- Na een reeds gedane gift stelt hy 7 beschikbaar. Moge nu spoedig bij v.e de vreugde over het geluk van Prin„ Juliana zich daadwerkelijk uiten- Wij behoeven er vandaag werkelijk ni onder te schrijven. Brieven als de bo staande spreken voor zich zelf. Eén cijfer slechts voor hen die net geten hadden: het gironummer van secretaris van den Armenraad is: 171 PRIJZEN LANDBOUWVERLOTING. Wy verzuimden gister nog iets m« deelen over de trekking van de verin i gelegenheid van de jaarlijksche lan» tentoonstelling. „„«ain- Wy laten hier nog eenige der voornaam ste prijzen volgen: ett« Op no. 5583 viel de hoofdprys, nJ- cjj. koeien, op no. 3079 een electrische machine met wringer, op no. 350 een j karpet en op no. 4936 een serre-taf'M stoelen. Vette schapen vielen op de m mers: 5908, 4153, 1574, 103, 25, 3»»- 5774, 1603, 4219, 1744, 1023, 3963 en 15

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2