Amsteidamschz Jbeucs Spoct Jiucqecliike Stand Moor kleine tuinen. fl ff ff ff ff ff DE „LAAT-EXPRESSE". n Laat-verecniging heeft voor de a.s. L>e - -x»L- J.-li n e L rit met eesten een «aiu.g- :C billen de winkeliers op de Laat geven bij aan- van 25 cent een bon cadeau. Vier van Verceui^iiijL; na. «.ii vuui uc cs.a. feesten een aardige attractie bedacht. Ver schil' T9 bons geven de kinderen recht op een gratis rit met de feesttram genaamd de „Laat- Kxpresse Dc tram i* een versierde open tram met tsier en conducteur en getrokken door twee paarden. Bij de Brillensteeg zal een sta tionnetje worden opgetrokken, terwijl ook onderweg passagiers kunnen in- en uitstappen. Op 6 October a.s., des middags om half drie, wordt deze tram door de geheele Buurtcom- oiissie feestelijk ingehaald, daarna volgt een i-it door de stad. Wanneer op 7 October a.s. door de ver schillende Buurtcommissies een gemeenschap pelijke rondrit zal worden gemaakt, zal ook dc Laat-Expresse" niet ontbreken. ER MAG NIET GEHAMSTERD WORDEN. Een firma hier ter stede verzoekt ons mede te deelen, dat hare voorraden uitsluitend be stemd zijn voor haar geregelde afnemers en voor diegenen, die normale bestellingen doen. Aan klanten, die blijk geven meer te willen koopen dan voor directe behoefte noodig is wordt niet geleverd. Wij waren voornemens den naam van deze firma te noemen, maar hebben nadien van tal van anderen dezelfde verzekering gekregen en het- is te vreezen, dat wanneer wij beginnen in deZé rubriek de namen te publiceeren, het hek van den dam is en de stroom niet te stuiten sal wezen. Wij vermelden dus, dat wat hier boven staat over het algemeen de opvatting van den Alk- maarschen middenstand is, een opvatting waar over wij ons natuurlijk van ganscher harte kunnen verheugen. „MINERVA"-EXAMENS. De Vereeniging tot het afnemen van op de prsctijk gerichte examens in handelscor respondentie „Minerva" houdt haar examens op Donderdag 22 October des namiddags van 2 tot 6 uur, in vele plaatsen van Nederland, o.a. te Alkmaar. LEZINGEN VOOR DE HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De afd. Alkmaar van de Hollandsche maatschappij van landbouw heeft de heeren Lienesch en de Vries, resp. Rijkslandbouw- consulent en Rij ksveeteeltconsulent uitge- noodigd om in het winterseizoen voor de af- deeling een lezing te komen houden. Deze lezingen zullen medio November en midden Februari plaats vinden. AL WEER EEN LANTAARNPAAL. De bestuurder van een personenauto reed gisteren bij het achteruit ryden op het Waagplein tegen een lantaarnpaal, waardoor de ballons kapot vielen. De schade is door den bestuurder vergoed en heeft Lichtbe- drijven een en ander gerepareerd. DE TRADITIONEELE HOND. Aan het bureau van politie zijn inlichtin gen te bekomen over een grijsachtig her dershondje, dat met een inwoner dezer ge meente uit Beverwijk was medegeloopen, alsmede over een klein zwart hondje, dat zwervende op den Stationsweg was aange troffen. VERKEERSONGELUK. Gistermiddag te omstreeks half vier vond op de Heilooërbrug een verkeersongeval plaats. Over den Kennemerstraatweg reed een auto naar de Heilooërbrug en verzuim de de bestuurder hiervan óp het kruispunt Kennemerstraatweg-Nieuwlandersingel-Hei- looërbrug aan het van rechts komend ver keer, in dit geval een wielrijder, den voor rang te verleenen. Bij de poging om dezen wielrijder te ontwijken, kwam de bestuur der der auto in aanrijding met een anderen wielrijder. L aatstbedoelde werd van zijn rijwiel geslingerd en bekwam een knieblessure. Deze wielrijder, een 14-jarige jongen, is door een omstander met een rij wiel naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht en vandaar is hij per taxi naar zijn woning vervoerd. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opgemaakt. 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 12 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 8 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 9 slagers, 3 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 26 bakkers, 2 bierbotte- laars, 3 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 54 chauffeurs, 5 motorschippers, 20 pakhuisknechts, 23 ma gazijnbedienden, 6 kellners, 3 loopknechten, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 21 meubelmakers, 12 stoffeerders, 9 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 letter zetters, 1 drukker. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 colporteur, 1 étaleur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 22 boerenarbeiders, 3 bloemis ten. Overige beroepen: 9 boekbinders, 3 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 part. huisknecht, 1 verfbe- reider, 1 kalkbrander( 2 huidenzouters, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 carton- nagebewerker, 1 papierbewerker, 1 contro leur, 6 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 batikker, 1 secr. ambtenaar, 21 kantoorbedienden, 36 transport- en 274 losse arbeiders. Jeudige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 39. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 9, metaalindustrie 6, overige beroepen 2. Vrouwelijk personeel: 11 kantoorbedien den, 7 verkoopsters, 1 naaister, 1 huishoud ster, 2 dagmeisjes, 1 kapster, 4 dienstboden. De directeur voorn. v. d. HEUVEL. BEWONER VAN NOORDSCHARWOÜDE DOODGEREDEN. Met de vrachtauto van den heer D. Br. te Noordscharwoude zou de heer J. N. al daar een tochtje meemaken voor plezier, naar België. Dit is wel heel droevig afge komen. In Breda moest benzine worden bijgeladen. De heer N. ging even wande len. Toen hij weer naar de auto wilde gaan en daartoe de weg overstak werd hy door een andere auto aangereden en was op slag dood. Dit gebeurde gisternacht om pi.m. half één. De chauffeur van de aan rijdende auto treft geen schuld. Naar wy nader ^jrnemen geschiedde het ongeluk dat den héér Nieman overkwam op den weg van Tilburg naar Breda onder laatstgenoemde gemeente. Het stoffelijk overschot de getroffene was binnen weinige cogenblikken over leden is naar een ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. DE LEIDSCHE WOLWINKEL EN DE ALKMAARSCHE DICHTERS. De Leidscne wol- en manufacturenhandel heeft kort geleden een prijsopgaaf uitge schreven waarin voor de mooiste gedichten op het terrein van wollen dekens enz. prij zen werden uitgeloofd. De uitslag is thans bekend geworden en in dit blad gepubliceerd. Wollen dekens zyn vooral wanneer het koud begint te worden een zeer begee- renswaardig artikel. Er is trouwens in deze zaak op het gebied van wol en manufac turen nog heel wat bijzonders te verkrijgen en het is dus wel te begrijpen, dat er vele dichtaders gevloeid hebben. De heer Van Thyn is voornemens het beste van deze poëzie in onze courant den volke bekend te maken. 8 OCTOPER VERSIERING. Naar men ons mededeelt wordt de Ko ningsweg dit jaar opnieuw door de jongelui versierd. „DE VREEMDELING" VAN ANTOON COOLEN. Een bijzondere gebeurtenis op tooneelge- bied wacht Alkmaar op Zondag 4 October ®-s. Alsdan zal door het „Nieuw-Schouwtoo- neel", onder artistieke leiding van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester, in den schouw burg 't Gulden Vlies één enkele (tevens po pulaire) opvoering hier ter stede worden Begeven van Antoon Coolen's derde tooneel- stuk „De Vreemdeling". In dit stuk heeft Dooien voor 't eerst de sfeer van het hem zoo vertrouwde Brabant dat aan zijn "Kinderen van ons Volk" en zijn „Vier Jaar tijden" zulk 'n typische „couleur locale" W losgelaten. Als plaats van handeling beeft hy bij „De Vreemdeling" slechts aan gegeven. „een dorpsche omgeving in Zuid- Nederland", waardoor het „Nieuw-Schouw- tooneel" het stuk zonder eenige aanduiding van dialect kon opvoeren en waardoor D°olen er in slaagde zijn „provincialisme" doen plaats maken voor een styl en eer. taal, die door en door Hollandsch, maar te vens door de kracht van zijn kunstenaar schap door en door menschelijk zijn. Al gemeen werd De Vreemdeling" dan ook geroemd als een voorbeeld van Hollandsche toneelschrijfkunst, zooals wij die feitelyk II® Heijermans niet meer hebben gekend. ®®r bovendien het „Nieuw-Schouwtoo- f**" by uitstek gelukkig was in de bezet- tlRg van de verschillende rollen (met Ko H®1» Dyk als de centrale figuur van den orPssmid Elooy Hamers) en de knappe re- gie van Cor Hefmus voor 'n prachtig slui- tend ensemble en 'n voortreffelijke ..sfeer UITBREIDING AUTOMATISCH INTERLOCAAL TELEFOONVERKEER. Automatisch interlocaal telefoonverkeer is thans ook mogelijk met de netten Amstel veen, Landsmeer, Nes a. d. Amstel, Sloten N.H., Uithoorn (met inbegrip van de Kwa- kel) en met ingang van 1 October a.s. met het net Laren N.H. De aangeslotenen op het net Laren kun nen echter voorloopig nog niet geheel auto matisch worden bereikt. Door het kiezen van het Kengetal K 953 wordt verbinding verkregen met de telefoniste te Laren, die de gewenschte aansluiting tot stand brengt Automatisch telefoonverkeer is dus thans mogelijk met: Amstelveen K 970, Amsterdam K 900, Baarn K 954, Bussum K 959, Hilver sum K 950, Holl. Rading K 957, Huizen K 952, Lage Vuursche K 956, Landsmeer K 908, Laren N.H. K 953, Loosdrecht K 958, Nes a. d. Amstel K 974, Sloten N.H. K 978. Soest K 955, Uithoorn K 975 en Zaandam KW,- INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER van 22 Sept. 29 Sept. '36. Nieuweza ken: Alkmaar: Manufacturen „De Ster", Laat 71, manufacturen. Castricum: Coöp. Productie en Verbruiks- vereenigir.g Samen Sterk U.A., Breedewtg 24, kruidenierswaren en brood. Den Helder: „Gezusters Hollants", Keizer straat 30, schoenenwinkel. „Het huis voor de elegante vrouw", Kei zerstraat 101, damesmodeartikelen, stoffen en handwerken. Texel: N.V. Conservatrix, Zwaanstraat 4, Den Burg, explotatie van vaste goederen, verstrekken van credieten. Wy zigingen: Alkmaar: N.V. American Petroleum Com- pany gevestigd te 's-Gravenhage; byk. Em- mastraat 21 opgeheven. N.V. My. tot Detailverkoop van Petro leum „De Automaat" gevestigd te 's-Gra venhage; byk. Emmastraat 21 opgeheven. N.V. Mij. „Petrolifère" (Petroleum-Klein- handel) gevestigd te 's-Gravenhage; byk Emmastraat 21 opgeheven. Hotel, café en restaurant „De Jonge Prins", Spoorstraat; nieuwe eigenaar. Nieuwe Niedorp: P. Swager, Terdiek B 3, timmerbedrijf en aannemer; overgegaan aan K. Koopman. Schagen: Ch. H. Th. Schmalz, Laagzyde B 23, handel in dames- en heerenkleeding, meubelen en manufacturen; omgezet in een vennootschap onder firma. Zype: De Coöp. Landbouwersaankoopver. annex malerij „De Goede Verwachting", Schagerbrug E 15, veevoederhandel annex graanmalerijin liq. getreden en overge gaan in: Coöp. Aankoopver. en Graan-male- ry „De Goede Verwachting" G A. Opheffingen: Callantsoog: J. H. C. Kakebeeke, Dorp A 90, hoenderpark „Catha- rina". te «li "iet tV"™uk het zelfde succes hebben, dat dit stuk °m in den lande alreeds heeft geoogst. WIJZIGING HEFFING °P BOn van gf De heffing op boter 16 nader vastgt- September j.1. gewijzigd en E*eld op 75 cent per K-G* GEMEENTELUK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. DISTRICTSARBEIDSBEURS. DOELENSTRAAT 30. TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 waterbouwkundige, 5 glas in loodzetters, 2 glazen wasschers, 1 steen- bikker, 1 steenhouwer, 3 stratenmakers, 1 stratenm. opperman, 1 stuc. opperman, 3 tegelzetters, 1 betonemailleur, 6 betonwer kers, 44 opperlieden, 29 stucadoors, 47 met selaars, 16 voegers, 38 schilders, 104 grond werkers, 104 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 13 bankwerkers, 2 blikslagers, 3 carrosserie bouwers, 1 constructie werker, 11 electri- ciëns, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, 12 lood gieters, 2 lynwerkers, 5 machinisten, 2 ma- chineteekenaars, 7 metaaldraaiers, 2 metaal- slijpers, 13 monteurs, 3 orgelmakers, 2 plaat werkers, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, INGEKOMEN PERSONEN. G. J. Terwindt, R.K., zonder beroep, Oudegracht 287, van Ubbergen. C. Vol kers, R.K., dienstbode, Nieuwstraat 11, van Haren karspel. K. Molenaar, geen, dienst bode, Kruislaan 14, van Heerhugowaard. M. L. Voss, geen, fotograafbediende, Nieuwe- sloot 87, van Amsterdam. H. van Zwol, N.H., koopman, Voormeer 35, van Bever wijk. A. M. Wittop Koning, geen, zonder beroep, Egmonderstraat 14, van Amsterdam. W. F. Breyer, E.L., chef-hofmeester, en echtgen. en dochter en zuster, zonder be roep, Costerstraat 5, van Heiloo. P. Scher mer, geen, landarbeider, Boezemsingel 35, van Oudorp. L. C. Versteilen, R.K., éta leur, Oudegracht 219a, van Venlo. C. Mink, G.K., dienstbode, Wilhelminalaan 11, van Oudkarspel. G. van der Velden, geen, kapper, Doelenstraat 2, van Velsen. H, Prins, L. d. H„ officier L. d. H., Limmer- hoek 40, van Rotterdam. A. M. Wouters, R.K., kleermaker, en echtg. en kinderen, St. Annastraat 32a, van Oudorp. E. A. Ter- jung, N.H., gehuwd met J. de Boorder, z.b., Ropjeskuil 12, van Uitgeest. A. Oord, D.G., echtg. van' rC'Kort, huishoudster, As terstraat 7, van Heiloo. A. Bron, N.H., echtg. van B. de Jong, zonder beroep, en zoon, boerenarbeider, Wildemanstraat 1, van Schagen. M. M. van de Kamer, R.K., huishoudster, Trompstraat 22, van Texel. P. Schoen, N.H., echtg. van L. Stougje, geen, zonder beroep en dochter, Overdiepad 29, van Den Helder. H. J. Toepoel, N.H., banketbakker, Nieuwlandersingel 63, van Bergen (N.-H.) D. M. M. Staa, R.K., dienstbode, 2e Kabelstraat 12, van Bergen (N.-H.) M. de Boer, N.H., colporteur L. d. HHekelstraat 9, van 's-Gravenhage. T. Altenburg, veehouder, R.K., Tienenwal C 9, van Heiloo. T. Hartman, N.H., wed. van C. Jonk, Kruislaan 14, van Zeist. A. J. Appelman, RJK., dienstbode, Laat 163, van Venhuizen, Hem. VERTROKKEN PERSONEN. S. A. Willekes, R.K., leerling-machinist N. S., en echtg en zoon, van St. Josephstr. 2 naar Amersfoort. M. B. Graas, R.K., dienstbode, van Omval 55 naar Haarlem. J. M. Mooy, R.K., zonder beroep, van Om val 15 naar Amersfoort. G. A. Hoebe, R.K., winkeljuffrouw, van Keetgracht 10a naar Den Heider. D. A. C. van Latum, R.K., winkeljuffrouw, van Stationsweg 98 naar Den Helder. G. Molenaar, N.H., dienstbode, van Vogelenzang 17 naar Delft. J. Mulder, R.K., uitvoerder, en echtg., N.H., en kinderen, van Regulierslaan 20 n. Heerhugowaard. B. B. van den Berg, R.K., ambtenaar Rijkstelegraaf, en echtg. en kinderen, van Friescheweg 12 naar Oudorp. J. C. de Waal, N.H., zonder beroep, van Nieuwesloot 9a naar Frankrijk. C. van der Kind, R.K., weduwe van M. Hoogen- steger, R.K., zonder beroep, van Friescheweg 12 naar Oudorp. D. Heeman, N.H., wed. van G. Reinders, zonder beroep, en kinde ren, van Achterdam 11a naar Noordschar woude. J. M. A. Feyen, R.K., echtg. van Q. P. J. Kroon, zonder beroep, en dochter, van v. d. Woudestraat 15 naar Amsterdam. J. Stoop, R.K., smid, en echtg. en kinde ren, van le Landdwarsstraat 22 naar Zaan dam. J. D. Gerling, N.H., employé Bat. Petr. My., en echtg., van Lyceumstraat 74 n. Rotterdam. E. Ridder, G.K., dienstbode, van Paul Krugerstraat 5 naar Bussum. S. P. Boctoove, Rem., onderwijzeres, van Jan van Scorelkade 27 naar Huizen (N.-H.) M. C. G. de Bont, R.K., echtg. van J. Swin- kels, strijkster, van Koornlaan 3 naar Be verwijk. F. B. Bronstring, R.K., handels reiziger, van Kcornlaan 3 naar Beverwijk. A. K. O. Stehr, E.L., tandarts en echtg., van Maclaine Pontstraat 34 naar Duitschland. J. F. Helder, geen, zonder beroep, van Ken- nemersingel 2 naar Wageningen. A. Een huizen, N.H., wed. van T. Prins, zonder be roep, van Heul 5 naar Zeist. E. Stein, R.K., kapper, van Stuartstraat 87 naar Duitschland. J. Bungener, N.H., opzichter Prov. Waterstaat, en echtg., R.K., van Ly ceumstraat 79 naar Ouder-Amstel, Ouder kerk. J. Verkerk, G.K., waterbouwkundig opzichter, van Zocherstraat 7 naar Lemster- land, Lemmer. A. Helder, N.H., dienst bode, van Asterstraat 19 naar Emmen. T. Blaauw, D.G., hulp in de huishouding, van Costerstraat 2 naar Zaandam. Paarden. DRAVERIJEN TE -ALKMAAR. Voor de draverijen vanwege de N.V. Ken- nemer Sportclub in liquidatie te houden op het Sportpark te Alkmaar op Zondag 11 October des namiddags 1.30 uur, zyn de vol gende inschrijvingen ontvangen: I. Octoberprijs, handicapdravery 4e klasse, afstand 2000 M„ prijzen 1 200 en 25: Aura V, Welmoed, Zeeroover, Yack, Ylanda, Yle- dizoon, Abdullah Scott, Astra Scott en Xenon. II. Tot weerziensprys, handicap heat 2e en 3e klasse, afstand 1640 M., prijzen 300 be nevens 50 voor den tweeden aankomende in de beslissende heat: Ylbode, Atletha A, Zeeroover, Y Kernei, Welkom van Aduard, Vaz Dias, Xenie G, Xerxes, T Akista en Yankee Scott. III. Sluitinsprijs, heat-prijzendraverij le klasse, afstand 1610 M.; prijzen 500 be nemens 50 voor den tweeden aaukomende in de beslissende heat: Princess, Calumet Donald, Xuthus, Mc. Gregor, Benker, Deter- mination, Libertus, Lilian W Axworthy, Fa- tlma, Senator Bredell, Olympia, Peter In gomar, Ulpia H, Allegherry, Xoli. IV. Kortebaanprys, kortebaandravery handicap voor alle in Needrland gere gistreerde paarden, aangespannen te rijden in series, minimum afstand 700 M„ maxi mum-afstand 800 M., prijzen 200, 40, 20 en 10: Welkom, Winine Scott, Ylbode, Wel moed, Anlezy, Zoo Doorlooper, Y Kernei, Edzard, Benker, Weidlooper, Vaz Dias, Xan tippe, Flora Mc. Elwin, Loblied, T Akista, Miss Everharda, Fatima, X Smiling, Xiphias, Othella, Roulette, Wilhelm, Catabora T, Trotteur, Yledizoon, Abdullah Scott, Glossy Silk, Uitlenspiegel, Edna M, Clara Bascon en Xoli. Nu de nachten kouder worden. Het is bijna October en de kans op nacht vorst wordt eiken dag grooter. Verschillen de planten kunnen daar niet tegen en daar om nemen we tijdig voorzorgen opdat onze planten geen schade lijden. Verschillende van onze kamerplanten werden gedurende den zomer buiten in 'n hoekje van den tuin I geplaatst, waar ze natuurlijk niet werden vergeten, maar regelmatig begoten en zoo- noodig bemest. Zoo handelen we o.a. graag met Azalea, Clivia, Brommelia, Aspidistra, verschillende cactussoorten en vetplanten, en met enkele palmen. Nu brengen we deze planten weer binnen waarbij we echter heb ben te zorgen voor een geleidelijken over gang, dus komen ze voorloopig in een zeer luchtig vertrek. Een echte najaarsbloeier is Chrysanthemum indicum, deze is ook niet winterhard, alleen eenige kleinbloemige soorten maken hierop een uitzondering. Deze laatste worden gebruikt voor tuinbeplan- ting. De andere worden nu onder glas ge plaatst. Wanneer ze in den vollen grond worden gekweekt plaatsen we ze nu met een flinke kluit in een pot. We geven ze dan vooral de eerste dagen volop water en ze staan dan spoedig even frisch als te voren. Van de grootbloemige soorten worden nog steeds alle zyscheuten en ook de zyknoppen weggebroken. Ook onder glas geplaatst ver langen ze veel frissche lucht, hiermede hou- de men vooral goed rekening. Een andere plant die in den 2omer buiten wordt ge kweekt en nu opgepot, is de Calla of Arons kelk. We planten nu in groote potten gevuld met zware, voedzame aarde, b.v. kleizoden- grond vermengd met 'n weinig ouden koe mest. De kleine zijknolletjes die gewoonlijk bij het oppotten aanwezig zyn, worden ver wijderd. Onze Dahlia's bloeien nog steeds ryk, maar we bedenken wel dat ook dit spoedig kan zyn afgeloopen. We voorzien daarom de planten van een duidelijk etiquet waarop naam, of anders kleur en hoogte wordt vermeld. Wanneer nachtvorsten nog wat uitblijven kunnen we misschien nog wel 'n maand van den bloei genieten. Daarom gaan we nog steeds door met het wegnemen van alle uitgebloeide bloemen en van de snijsoorten verwijderen we de zyknoppen om groote bloemen te krijgen. Wie zelf Ge raniums of Pelargonium zonale stekte, moet er aan denken dat ook deze nu spoedig on der glas moeten worden gebracht. Ook oude planten die men wenscht te overwinteren, houde men nu in het oog om ze bij drei gende nachtvorst direct binnen te plaatsen, A. G. ALKMAAR. GEBOREN: Hermanus Gerardus, z. van Hermanus Insing en Cornelia Catharina Seijts. Gooitske, d. van Siebren Wouter van der Veen en Jetske Tuinier. Geertruida Wilhelmina Catharina, d. van Gerardus Andreas de Wit en Maria Catharina Groot. GETROUWD: Hendrikus Theodorus Op de Weegh en Maria van Riet. Johannes Lodewijk van Haselen en Grietje PooL OVERLEDEN: Elisabeth Roozenbroek, wed. van Cornelis Piet, 71 jaar. Elisabeth Dekker, gehuwd met Jacobus Boon, 62 jaar. Adam Johannes Bielars, gehuwd met Geertruida Margaretha Morsch, 83 jaar. Axie Oud, gehuwd met Clasina Anna Bruin, 54 jaar. van Woensdag 30 September 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Vorige Koers van heden te pl.m. pl.i pl.m. pl.m. 1934 1934 1930 250 STAATSLEEN1NGEN. 4 N.d.rl 4 Ned -Indiê 5H Duitschland idem met er klaring BANK.-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. CerL Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde linie Berkels Petent Calvé Delit CerL NederL Ford Pbiltpe Gloeil. Gem Bezit tule ver INDUSÏR OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Citiet Sereice Kennecott Copper Steel co mm U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vors'enlanden Dito ections MIJNBOUW. Alg. bxplor. Mij. Redjaug Leboog PETROLEUM Dordtscbe Petr. t Kon. Petr. Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi lntere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia. Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Soutbero Pacific Southern Railw. CerL Unioo Pacific gNoteering per 50. s) es-coupon tEzciaim. PROLONGATIE vorige koers W1SSI I KOF.RSEN AMS1ERÜAM. NIET OFFICIEEL Ncw-York a t Londen Berlijn iiieiisise er ijs .stesssee Bruseel (Belga) tazel •••eseees kopenhagen Stockholm «•••••■te O'lo Madrid 1.S0 1.46 2.00 2.15 t 100'/. 99.100 ïoo-v, 100»/j, -i f t 0 99 Vs 99»/w -f 99|-u/i, 99f-u/is 21'/s 0 25»/ts 24'/,-5 135 t 161V, 161-2 160-2 163 59'/, 64-3 62 63-Vs 62 0 0 124 125 124*-5* 117 '37'/, 38'/,-9 381A 38»/,-1/, 38-1* t 0 4'Vs 691/, 71-2 71 7U/4 7t1*-2 255 260 0 0 19/'/s 206-7 195-203 200-21/, 200-3 145'/. 146-5 l46*-7* 146»/,-7 0 f 5/1/, 28i/1# 28-'/, 28-Tm 28t-7w 0 49'/s 49'/, 3Vs-»/i« 3V,-'A« t 2'Vw 3Vi« 3V.-8/w I 34 35»/, 35-'/, 35 Vs-'/, 35'/,-6 0 0 31 Vis 51'/, 52'/,'/, 52'/, 51'/s 1 0 0 3'/. 351 Vs 374-2 0 139 145 142-3 141 0 112'/, 118 114 115-6 0 25'/, 26^-271 27»/, 27'/, 26'/, t 10.20 176 265 0 9 3261/, 353* -4} 0 0 0 344 358-6»/, 3521/4-4 353}-'/» 0 86 V, 92-Vs 0 0 0 30 V, 31 rn-'/w 0 16'/, 17i-%s 17H/is 17-»/m 0 f 13Vis 13|-"/i« 13i-»/l6 13U/,»-f 13% f 0 0 0 189V, 199-5 195 194-61/1 0 0 92 97 f 0 ff' 1 116 120 0 0 0 0 51'/, 51 0 ff» ff. 80 0 0 0 27/n 2Vi«-V4 0 JVM 0 0 1 77'/, 81-80 82-1/4 78-'/, 77*-8V, 0 0 216'/, 247.9 0 0 0 282 290-1 282-6 291 295 264 267-70 270-2 1 56»/, 0 ff* 31'/, 31'/. 31V» 0 0 15'/, 0 99'/, pCt. 'Esdividend. Vorige koers 1.78X/, 8-91 Vs 00 00 9.»7Vs 10.25 41 50 00.00 00 00 00 00 00 00 Heden l«/«-2«/| pCL Koers op heden 2 uur 1.82»/, 906 70 50 9.45 31.00 41.8/Vs 40.25 46.25 45 25 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3