Agenda Jiacktkcicfiten Stad m Omoeuituf WeetAeadht Llewyllin ongedeerd, zijn toestel echter vernield? Winlerdienslregeling. FRANKENBERG N.V. Een verwijt en een verklaring. Tegen prijsopdrijving. S t e d e 1 ij k Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot hall 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 3 Oct. Jubileumwedstrijden der vereeniging Nimrod, eiken dag 811 uur (Zaterdag 18 uur), in bovenzaal van Th, van Gij zen, Breedstraat. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De wandelende dood (sens.); hoofdrol len Boris Karloff, Ricardo Cortez, Edmund Gwenn, Marguerite Churchill. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De lok kende stem (muzikale film); hoofdrol Mar- tha Eggerth. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een hart van goud (rom.); hoofdrollen Harry Baur en Suzy Vernon. Extra: Het meisje uit de onderwereld (rom.) Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dui vels van het verkeer (sens.); hoofdrollen James Cagney en Pat O'Brien. Toegang boven 14 jaar. is vanmorgen te 4.45 uur van Abercorn ver trokken. Hij hoopte te 12.45 in Johannes- burg aan te komen. Scott volbracht tocht in 52 uur 58 m. Scott en zijn begeleider Guthrie zijn te Johannesburg om twaalf uur 32 geland. Zij passeerden echter de eindstreep in werke lijkheid eerst om 12 uur 36 plaatselijken tijd, zoodat zij hun vlucht volbracht heb ben in 52 uur 58 min. Het schijnt thans, dat Llewellyn een voorsprong had op Scott, toen hij nabij het Tanganyikameer neerstortte. Llewellyn had gebrek aan benzine gekregen en trachtte het vliegveld Abercorn te bereiken. Hij slaag de hierin echter niet tengevolge van het slechte zicht, dat ontstaan was door groote rookwolken, die afkomstig waren van bran dende grassen. Nadat het toestel eenigen tijd rondgecirkeld had, stortte het neer, toen de benzine totaal op was. Scott kwam een uur later op het vliegveld Abercorn aan. De wolken waren toen weggetrokken en hij kon veilig landen. Groote spanning in de stad. Toen de deelnemers aan de luchtrace naar Johannesburg de stad naderden, is de spanning daar ten top gestegen. Tien duizenden waren naar het vliegveld ge trokken, waar een feestelijke drukte heerschte. Voor het gewone zakenleven had men geen aandacht meer en er werd over vrijwel niets anders dan over de luchtrace gesproken. Toen het be richt ontvangen werd, dat majoor Halse neergestort was en dus was uitgescha keld, wekte dit groote teleurstelling, waarna duizenden weer de omgeving van het vliegveld verlieten. Velen ech ter bleven in de nabijheid om vooral ze ker te zijn de aankomst van den win naar in deze race niet te missen. Kapitein Halse uitgeschakeld. Kapitein Halse, die reeds in geheel Zuid-Afrika als de winnaar werd be schouwd en die vooral te Johannesburg bijzonder populair is, omdat hij daar in structeur van de vliegschool is, heeft gistermiddag kort voor zijn einddoel, op 20 K.M. van Salisbury, de hoofdstad van Zuid-Rhodesië, een noodlanding moeten doen. Een troepje schooljongens aldaar zag, naar de N-R.Crt. meldt, zijn machine op niet te groote hoogte vliegen en na enkele se conden te snel achter een heuvel verdwij nen. De jongens renden er heen en zagen dat het toestel inderdaad was neergestreken. De bestuurder was bewusteloos, maar zoo als spoedig bleek niet wegens opgeloopen verwondingen hij had slechts een paar schrammen in het gelaat maar wel van bijna volkomen uitputting, wat na zijn vlucht van ruim 30 uur, geheel alleen, niet te verwonderen was. Zij telefoneerden op een naburige boerderij naar Salisbury, waar vandaan onmiddellijk een ziekenauto ver trok die den kapitein naar het ziekenhuis aldaar heeft vervoerd. Halse heeft in het ziekenhuis te Salisbury verklaard, dat hij zijn weg kwijt was ge raakt en nog slechts 5 minuten daglicht had om te landen. Hij besloot toen, in een vlak veld te landen, maar het vliegtuig liep bij de landing tegen een mierenhoop en werd ernstig beschadigd, zoodat verder vliegen is uitgesloten. Bijzonderheden omtrent Halse. Halse is te Salesbury niet ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Hij werd ver blind door rook van prairiebranden en kon niet goed zien hoe het vliegveld van Salis bury lag. Daar het donker begon te worden besloot hij maar te landen op een terrein, dat hem wel geschikt leek. Bij het uitloopen kwam hij terecht tegen een termietenheuvel. Hij liep een ontwrichten arm op en kreeg niet ernstige wonden aan het hoofd, groote menigte opgesteld om Halse te verwel- groote enigte opgesteld om Halse te verwel komen. Ook de gouverneur van Rhodesia btarüey was aanwezig. Met groote teleurstel ling en bezorgdheid hoorde men de mede- deeling, dat Halse ongeveer 20 mijl ten Noorden van Salisbury was komen te dalen en licht gewond was. Hij werd door den boer, op wiens land hij was gedaald naar het ziekenhuis gebracht. Inzittenden echter ongedeerd. Het toestel van Llewellyn is aan de oevers van het Tanganyika-meer geval len en vernield. De beide inzittenden zijn echter ongedeerd. Findlay en Waller zijn te Khartoem aan gekomen. Zoo zijn dus op het oogenblik nog drie deelnemers in den strijd. Clonstor staat in Khartoem met motorpech, doch heeft den strijd nog niet opgegeven. Victor Smith heeft het ook al wegens rr.otorpech nog niet verder dan Zuid-Europa kunnen brengen, doch ook hij heeft zich nog niet van deel neming teruggetrokken. En ten laatste zijn er dan Findlay en Waller die nog vlie gen en vermoedelijk Khartoem reeds weer hebben verlaten en zij hebben, indien geen motorpech optreedt, vrijwel de zekerheid als tweede te Johannesburg aan te komen. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 30 Sept. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.50f 1.40; Appelen 3.508 en Augurken 1 3.50 p. 100 pond; Bloemendaler kool 2, Broemkool le s. 5 9, 2e s. 1.50—3 en Boerenkool 2.60 per 100 stuks; Bieten per 100 K.G. 0.60 1.60; Druiven per 100 pond 8f 14; Gele kool per 100 K.G. 1.60—f 2.40; Groene kool 1.503, Kropsla 0.50f 1.50 Knolselderie 2—3.80, Komkommers 1.505 en Meloenen 616, alles per 100 stuks; Peren per 100 pond 48; Prei 1.50f 3.40, Peterselie 0.50f 1.20, Rabarber 1.50, Selderie f 0.501.20, per 100 bos; Postelein per bakje 1023 cent; Roode kool per 100 K.G. f 12.60; Spina zie per bak 1642 cent; Spruiten 2.50 5.50, Snijboonen 7—/ 11, Tomaten f 1.50 3, Witlof le s. 7.50 en 2e s. 4.50 per 100 pond; Dubb. spercieboonen per zak 0.501.50 en Wortelen per 100 bos 2 3. AMSTERDAM, 1 Oct. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 230000 K.G. HOORN, 1 Oct 1936. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 stapels kleine fabriekskaas f 20; 9 stapels kleine boerenkaas f 20.50. Totaal 10 stapels, wegende 3392 K.G. De handel was goed. WARMENHUIZEN, 30 Sept. 1936. Gele Nep 5.70; Uien drielingen 1; Witte kool 80 cent; Slaboonen 8.30. Aanvoer: 250 K.G. Gele nep; 275 K.G. Uien; 15200 K.G. Witte kool; 90 K.G. Sla boonen. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Oct. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 9300 K.G. Aardappelen: Ronde Duc 2, Eigenheimers 2, Blauwe Eigenheimers 1.70—2.20, Blauwe 1.30; 30000 K.G. Uien: gele nep 56.10, gele drieling 1 2, gele uien 1.301.70; 7600 K.G. Bieten 0.50—1.60; 2000 K.G. Peen 50—90 cent; 1040 K.G. Druiven: Frankenthaler 14.2023.40, Alicante 17—18; 250 K.G. Snijboonen f 18.10f 19.80; 740 K.G. Slaboonen 310.30: 200 K.G. Rammenas 2.20: 26000 K.G. Roode kool 1.10—2.30; 29000 K.G. Gele kool 1—1.10; 37000 K.G. Vroege witte kool 8084 cent; 1500 K.G. D. witte kool 1; 1300 K.G. Groene kool 1.20 1.60, alles per 100 K.G.; 3400 st. Andij vie 5070 cent; 1600 stuks Bloemkool le s. 7.60—/ 10.30, 2e s. 2.40—3.70. SCHAGEN, 1 Oct. 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 Paarden 150450; 3 Veulens 100150; 39 Geldekoeien (mag.) 110140; 70 Geldekoeien (vette) 160—310; 12 Kalfkoeien 175—220; 19 Graskalveren 3050; 27 Nuchtere kal veren 1018; 80 Schapen (magere) 1 16 22; 130 Schapen (vette) 2027.50; 430 Overhouders 13f 22; 200 Rammen 2030; 3 Bokken en geiten f 2.508; 10 Varkens (mag.) 1619; 26 Varkens (vette) per K.G. 4042 cent; 93 Biggen 8 13; Konijnen C.501 en Kippen 0.20—1.40, gez. 52 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 1 Oct. 1936. (Noordermarktbond). 16400 K.G. Aardap pelen: Duc of York 2, Sch. muizen 1.20 t 1.70, Blauwe Eigenheimers 22.30, Drielingen 1.70 en Grove 1.602.10; 34000 KG. Uien: uien 0.701.40, gele nep 4.605.80, gele drieling 1.30 1.60, grove 1.50—1.70; 1600 K.G. Bieten 0.50—1.20; 5400 K.G. Peen 1.10—1.20; 4900 K.G. Spercieboonen 39.90; 6200 K.G. Roode kool 1.201.80; 94000 K.G. Witte kool 80—90 cent; 7700 K.G. Gele kool 1—/ 1.10; 850 K.G. D. witte 1.20. Alles per 100 K.G. COLLECTE-OPBRENGST TE BERGEN. Het comité voor de Roode Kruiscollecte bericht, dat de gehouden collecte 95.11 heeft opgebracht en zegt de gevers bij dezen dank de collectrices voor den verrichten succesvollen arbeid. Zaterdag wordt II de bekrndr Gill.K RAAKT aangeboden. Prijs slechts 7 et. Het Noord .Hollandsch Dagblad heeft zich in zyn nummer van gister er over verbaasd, dat wy in een uitvoerig verslag van de hier ter stede gehouden N. S. B. vergadering ook de ongemotiveerde be- leedigingen hebben opgenomen, welke de heer Mussert zich over de Hollandsche journalisten heeft veroorloofd. Wij zouden daarmede een tekort aan zelfrespect getoond hebben en onze neu traliteit en objectiviteit wat al te ver hebben doorgedreven. ^aten wij daaroP alleen dit zeggen, dat wat de heer Mussert zegt niet ons, maar alleen hemzelf verweten kan worden. Onze lezers verwachten, dat wy als neutraal dagblad verslagen zullen leveren, die met het werkelijk besprokene en verhandelde overeenstemmen. Zy zijn over het alge meen oud en wijs genoeg om geen censuur van onzen kant noodig te hebben of te verlangen. Sterker nog, velen lezen onze courant naast die van een eigen richting om op de hoogte te blijven van alle bijeen komsten van beteekenis welke hier wor den gehouden en van wat er op die ver gaderingen werkelijk gezegd is. Het spreekt vanzelf, dat onze plaats ruimte niet toelaat steeds al het besproke ne op te nemen, maar wij trachten toch altijd een zoo zuiver mogelyk beeld van het geheel te geven en leggen daarbij juist, ter kenschetsing van de bijeenkomst en den spreker, den nadruk op de voor onze lezers meest interessante passages. Wy doen dat met alle vergaderingen welke wy als journalisten bezoeken, van welke politieke richting en van welke strekking deze ook zyn mogen, en er is dus geen enkele reden dat wij voor een dier groepen een uitzondering zouden maken. Een andere kwestie is natuurlijk hoe wij zelf tegenover het gesprokene staan en het is begrijpelijk, dat er hier en daar veel zal verkondigd worden waarmede wy ons niet kunnen vereenigen. Wanneer er aanleiding is, dit nadruk kelijk te constateeren, dan doen wij dat. Maar anderszijds zal men begrijpen, dat wij ons allerminst geroepen gevoelen on der elk verslag, dat wy als neutraal blad publiceeren onze eigen opvattingen ken baar te maken, nog afgescheiden van de vraag of onze lezers al niet heel gauw blijk zouden geven dat allerminst te ap- precieeren. Bovendien zouden dan niet wy, maar politieke sprekers van diverse richting voortaan bepalen wanneer en waarover wij zouden moeten schrijven. Dat wy in het verslag waarvan thans sprake is ook opnamen wat wij tegen ons zelf gericht kunnen achten en dat deden wij in het verleden herhaaldelijk kan alleen maar bewijzen, dat onze belofte voor objectieve verslaggeving getrouwelijk wordt nagekomen. Wil men in dit geval nu eens weten hoe wij hier zelf tegenover staan, dan verwij zen wij naar de dezer dagen opgenomen verklaring van het bestuur van den Neder- landschen Journalistenkring, waarin o.a. het volgende wordt medegedeeld: Het Kringbestuur, hoewel niet ge- loovend, dat de ongemotiveerde en grievende beoordeeling der pers door de N. S. B. een einde zal nemen, meent verplicht te zijn toch voor éénmaal een zeer ernstig protest tegen een derge lijke bejegening te publiceeren. Het spreekt daarbij de verwachting uit, dat de groote meerderheid van het Nederlandsche volk dit optreden der N. S. B. op de juiste waarde zal weten te schatten en, in weerwil van» alle meeningsverschillen, vertrouwen zal blijven stellen in een pers, welke er naar streeft ons volk op eerlijke wijze in te lichten, hetgeen door alle tot oordeelen bevoegde objectieve buiten staanders ook steeds is erkend. Laten wij verklaren, dat wij deze woor den onderschrijven en dat de strekking daarvan volkomen onze opvatting weer geeft. Het is vanzelfsprekend, dat geen enkele aanval op de betrouwbaarheid van onze pers van welke zijde dan ook geuit ooit onze instemming zoun kunnen hebben. Wy zullen, ook in de toekomst, trachten het gesprokene op bijeenkomsten van den meest verscheidenen aard zoo objectief mogelyk weer te geven, opdat men in onze courant steeds een zoo volledig en zuiver mogelijk overzicht blijft krijgen van alles wat zich in stad en omgeving af speelt. Voor de rest zullen wij zelf bepalen wanneer de omstandigheden een persoon lijk woord eischen. Wij voeren hierover geen debatten en plaatsen daarover geen ingezonden stukken. Het is ons standpunt als objectief en neutraal orgaan, een standpunt, dat men naar believen kan aanvaarden of verwerpen. In navolging van het Kringbestuur ver zekeren wy nadrukkelijk, dat wij niet van plan zijn verklaringen als deze te her halen. De Commissaris van Politie te Alk maar brengt onder de aandacht van be langhebbenden, dat de Wet van 30 September 1936, Stbld. 639 D, houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving, op Woensdag 30 September 1936 van kracht is geworden. Met nadruk wordt gewezen op artikel 4 dier Wet, dat bepaalt, dat met betrek king tot he t te koop aanbieden of ver- koopen van goederen, het verrichten van diensten en het te huur aanbieden of verhuren van onroerende goederen, ten aanzien waarvan door den betrok ken minister geen voorschriften zyn ge geven met het oog op de maximumprij zen, prijsopdrijving verboden is. Tot heden zijn dergelijke voorschrif ten krachtens deze wet nog niet gegeven, zoodat prijsopdrijving in het algemeen strafbaar is. De Burgemeester is bevoegd aan wezige voorraden in geval van bepaalde overtredingen der Wet, zonder eenige formaliteit in bezit te nemen. Hij, die het aangehaalde artikel 4 overtreedt, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste 6 maanden of geld boete van ten hoogtse zes duizend gul den. Belanghebbenden wordt er op ge wezen, dat met strengheid zal worden opgetreden ter handhaving van deze wet. VERGADERING VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN DE INSPECTIE ALKMAAR. Hedenmorgen 10 uur werd in de groote zaal van de Harmonie, die geheel met be langstellenden was gevuld, de jaarlijksche vergadering van leerkrachten L.O. in de in spectie Alkmaar, geopend door den inspec teur de heer G. Ch. Dun. Met vreugde riep deze aan alle aanwezige het welkom toe. Hij herinnerde aan de ge slaagde vorige vergadering te Beverwijk, de eerste die spreker het genoegen had te lei den. Spr. heeft toen gevoeld, hoe de onder linge band tusschen personen die voor dezelfde taak staan, werd versterkt en het was spr.'s wensch, dat de inspectievergade ringen hoogtijdagen zouden worden in het ambtelijk leven der onderwijskrachten. Met bijzondere waardeering constateerde spr. de medewerking van de gemeenten en van de schoolbesturen, en dat als bijzonder num mer thans op het programma voorkomt. officieele ontvangst op het Stadhuis, deed spr. zeer veel genoegen. Een hartelijk woord van welkom richtte spr. nog tot den inspec teur in de inspectie den Helder, tot de bur gemeesters van Alkmaar en Beverwijk, die ondanks hun drukke bezigheden tyd hadden gevonden voor 't bezoeken van deze bijeen komst. Ook mevr. v. Kinschot was spr. dank baar voor haar tegenwoordigheid. Bericht van verhindering was ingekomen van den hoofdinspecteur, van den oud-in specteur den heer Rahder en van den in specteur te Hoorn. Van zeer groot belang achtte spr. het, dat men op de vergadering kennis kan maken met elkanders werk, speciaal als het iets bijzonder betreft. Het zingen op de R.K. Jongensschool te ÏJmuiden-Oost, hoofd der school de heer Grimsbergen, had spr. bijzon der getroffen het deed hem daarom groot genoegen, dat heden een klasse der school een demonstratie van het zingen volgens de „Ward-methode" zou geven. Na nogmaals allen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, gaf de heer Dun het woord aan den heer Grimsbergen. Deze stelde duidelijk in het licht de be doeling van de methode „Ward" (dateerend van 1929) is een zuiver harmonisch muzikale ontwikkeling, waarbij de leerlingen niet alleen leeren zingen, maar vooral de stem juist leeren gebruiken, het gevoel voor rhytme ontwikkelen, door rhytmische ge baren, het zuiver muzikaal gehoor aankwe ken, een reine muzikale smaak ontwikkelen ook door melodische improvisatie. De kin deren nemen deel aan het muzikale leven in school, huisgezin, maatschappelijk en kerke lijk leven. Met een jongensklasse (5e) van zijn school (pl.m. 50 leerlingen) gaf de heer Grimsber gen daarna een bijzonder geslaagde demon stratie van alle verschillende onderdeden, zooals stemoefening, hefoefening, rhytmische beweging, vingerdictee, gehoorproeven, Gre goriaans gezang, dictee, improvisatie en lie deren. Het muzikaal gevoel der leerlingen bleek bijzonder ontwikkeld, het fraaie timbre der stemmen viel op en de zuiver heid van het zingen was onberispelijk. Het zingen werd door de aanwezigen met groote belangstelling gevolgd en meermalen klonk hartelijk applaus. Ook stemden alle aan wezigen hiermede in, toen de heer Oun aan 't slot der ochtendvergadering den heer Grimsbergen en zijn leerlingen een hartelijk woord van dank bracht voor hetgeen hij de vergadering had getoond. Officieele ontvangst ten stadhuize. Vanmiddag om half 2 werd de inspectie vergadering officieel ten stadhuize ontvan gen. Daartoe was het geheele college van B. en W. aanwezig, alsmede de gemeente secretaris en het raadslid mr. C. A. de Groot De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot verzekerde, dat hy gaarne ge volg had gegeven aan het verzoek om een officieele ontvangst want zei hij op deze wijze zijn wy in de gelegenheid van gemeentewege ons medeleven te toonen op dezen jaarlijks terugkomenden dag in het schoolleven. Het is bovendien thans de eerste keer, dat deze vergadering te Alk maar gehouden wordt onder leiding van .den sinds 1934 in dezen kring benoemden inspecteur van het lager onderwijs, zoodat wij deze samenkomst kunnen beschouwen als de eerste officieele kennismaking met den nieuwen leider van deze jaarvergade ring. Voor spr. was het heden niet het eerste contact met de vergadering, want reeds het vorige jaar had hy het genoegen te Bever wijk te kunnen opmerken, van hoeveel be lang deze samenkomsten moeten worden geacht voor alle betrokken leerkrachten in deze inspectie. En hedenmorgen had spreker geconsta teerd, dat de zaal van de „Harmonie" geheel was bezet met belangstellenden en dat met zeer veel aandacht de demonstra tiezang Ward-methode door allen werd ge volgd. Dit alles is een verheugend feit, zei spr., en een duidelijk bewijs, dat de verga dering geheel beantwoordt aan de doelein den, waarvoor zij wordt gehouden. In de eerste plaats beoogt zy immers de verster king van den onderlingen band tusschen alle leerkrachten van het openbaar- en christelijk onderwijs, die allen hetzelfde mooie doel voor oogen hebben. In de twee de plaats wordt in deze vergadering aange kweekt het wederzijdsch waardeeren van elkanders werk en het overnemen van me thoden en ideeën van andere collega's. En ten slotte dienen deze vergaderingen ook om algemeene onderwys-aangelegenheden te behandelen, hetgeen vooral in deze tij den, waarin op onderwijsgebied zooveel noodzakelijke bezuinigingen moeten wor den aangebracht, voor de aanpassing daar van van groot nut kan worden geacht. Wy zijn er dan ook geheel van overtuigd, dat 't onderwijzend personeel in deze inspectie van zulke jaarvergaderingen veel profijt kan trekken en het bezoek daarvan ten volle waard is. In onze gemeente is altijd veel interesse getoond voor het onderwijs en daarvan ge ven een duidelijk beeld de verschillende nieuwe schoolgebouwen voor het openbaar en byzonder onderwys, welke in de laatste tien jaar hier verrezen zyn, frissche nieuwe ruimten, waar licht en lucht aan alle kan ten kunnen binnenkomen. Daarnaast getui gen de verschillende gymnastieklokalen en welkePriI Va" de bijzondere aandacht, deger"eente aan het vak lichamelijke oefening heeft gewyd. Op deze wijze wordt arbeid van het onderwijzend personeel te Alkmaar veraangenaamd en verlicht en dit is toch van groot belang. Jaarlijks wordt een aantal jonge kinderen door de ouders vol vertrouwen aan de school afgestaan en wT u?P Van de sch°oljaren kan door de leerkrachten zooveel voor hen worden ge wordt ïCt ,S .de jeUgd' di® aan Uw zorKl'n wordt toevertrouwd en waarvoor gy allen wa'ar °rdelUk Eön ZWare taak voor" tj ™aar een "choone, waaraan gij allen goede resM»6? ^i! ltU"t w^den en waarmee w ?"1J n kunnen worden bereikt, ken e,mdlgde met den wensch uit te spre- (Wordt vervolgd). naar waarnemingen, verricht in den van Donderdag 1 October gen Medegedeeld door het Kon. Nedéri Instituut te de Bilt Matige noordelijke tot noordoosten-, wind; gedeeltelijk bewolkt; weinic nf regen; iets koeler. 8een Buitenlandsch weeroverzicht, kj? -"""Whltt Het hoogedrukgebied nam op de Brits h eilanden slechts weinig af maar breidt rik sterk over Scandinavië uit De diepe d pressie op den oceaan strekt zich van d Azoren tot Groenland uit maar blijft zich noordelijke richting bewegen. Op de Brit* sche eilanden nam de bewolking toe e steeg de ochtendtemperatuur. Scandinavië heeft opklarend weer met lichte vorst in midden- en noord-Zweden, in Duitschland valt in het oosten en zuiden nog vrij veel regen. Frankrijk heeft bedekte lucht met mist in het westen. De verplaatsing van de hoogedrukking naar Scandinavië zal het grootendeels droge weer doen voortduren met eenige daling van temperatuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 1907 uur tot 6 34 uur licht op. AAN H.H. CORRESPONDENTEN! Uit administratief oogpunt verzoeken wjj de rekeningen over het afgeloopen kwartaal zoo spoedig mogelyk in te dienen. De Administratie. PACHT GEMEENTELIJKE AANPLAK^ BORDEN. Burgemeester en Wethouders hebben de pacht van de gemeentelijke aanplakborden en muurvlakten voor de eerstvolgende drie jaren toegewezen aan den heer L. Trybetz, Langestraat 65a, alhier. DE ZANDERSBRUG EN DE ZOl'TKEETBRUG. Burgemeester en Wethouders hebben het maken van een nieuwe vaste Zandersbrng over de Zandersbuurt en het maken van den onderbouw voor het verbouwen van de Zoutkeetbrug over $en Schelphoek tot op haalbrug opgedragen aan den heer P. den Das Jr., aannemer, te Schoort. GESLAAGD. De heer G. A. P. Ooykaas alhier slaagde te Delft voor het examen civiel-Ingenieur. Onze stadgenoot, de heer S. P. Groen slaagde te Amsterdam voor het c andidaats- examen in de klassieke taal en letteren. be- Alk- SECRETARIS-PROPAGANDIST B. V. L In de Woensdag gehouden vergaderr der gewestelijke landstorm-commissie in t verband Alkmaar is tot secretaris-propa gandist van genoemd B. V. L.-verband be noemd de heer J. Ottenbros te Schoorl. (Vacature P. J. Oolders). HET PROGRAMMA VAN DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Verschenen is thans en de firma Appe heeft weer als gewoonlijk voor een keurige uitvoering gezorgd de officieele feest gids ter gelegenheid van het 75-jarig staan van de 8 October-vereeniging maar Ontzet". Bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der vereeniging zijn voorin de portretten opgenomen van de oud-voorzitten de heere dr. J. J. de Gelder, dr. J. W. Wicherink, »r. A. P. H. de Lange, F. H. Ringers Sr. en A P. Blaauw. Burgemeester van Kinschot schrijft voorwoord, waarin hij ook herinnert aan verloving onzer prinses. Het programma geeft een uitvoerig ov zicht van de tentoonstelling „Beleg en zet van Alkmaar in 1573", welke Duuo* middag om 2 uur door den burgemeester^^ opend wordt. Daarna volgt een exposé der gebeurtenissen dezer dagen daarvan nog overzicht. Het programma bevat ook alle liederen, welke gezongen worden en t een reproductie van een oude prent, stellende Het beleg van Alkmaar. De der optochten vindt men in het progr dat algemeen verkrijgbaar word' i"eSs^rnCn- uitvoerig aangegeven, evenals de s stelling van den grooten Oostersche op"^ en van de inrichtingen, welke aan zyn op het feestontspanningsterrem programma blykt, dat dit jaar de s toren en de Lamoraalsluis verlic e„ worden. Ook aan den étalagewe< s ct,t de balJonattractie wordt de noodige a uitvoerig wij 8even een uitvoerig besteed. Aan den programma-verkoop i» de et' voorpagi" nt- verloting verbonden en om niet te ontsieren zyn de nun "1L!jLdrukt achterblad van het programma alg DE LANDDAG VAN DEN BOND LANDBOUW EN MAAT!SU -dat c Het openluchtspel „Moeder 1 ar middags door een 100 spelers van f Jongeren Organisaties gespeeldI vC en toe door een klein regenbuitje stoord, werd met groote belangstel!®» de aanwezigen gevolgd. eespf0'46' Vermelding dient nog, dat hujp vr woord door de microfoon me gf) 0 vier luidsprekers, werd uitgezon elke plaats ln den fraaier, muziea makkelijk kon worden gevolg ^or c stekende installatie was verzorgd firma Upma alhier.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2