Amstecdamsche Jieucs JiwteMland geweWifle brand te Venlo. nederlandsche houtbond. bekend rotterdamsch medicus om het leven gekomen. het toekomstige automobiel budget. de versterking van het personeel der zeemacht in ned.-indie. een eeresall'ut. Verkeersongelukken. rnmnlex houten noodwoningen i„ dc asch gelegd. Gisteravond omstreeks zes uur rd door de bewoners van een com- houten noodwoningen, gelegen P de kleine heide te Venlo, brand ontdekt in één der woningen. Het betrof een onbewoond huisje, dat door tot nog toe onopgehelderde oorzaak in brand was geraakt. Kort nadat de brand ontdekt was, deelde het vuur zich mede aan een naastgelegen woning, terwijl weldra ook een derde houten huisje, evenals de beide andere onbewoond, door het vuur werd aangetast. De gezinnen van de aan deze woningen -«nzende huisjes begonnen nu in allerijl £vc en goed in veiligheid te brengen. Een felle wind joeg het vuur snel voort langs de houten daken en een vierde wo- ing waarin de familie Janssen huisde, rtond weldra eveneens in vlammen. Het gelukte den bewoners, hun inboe del gedeeltelijk naar buiten te brengen. ne brandweer, die met groot materiaal ter plaats® kwam, stond voor een moei- ij lte taak, aangezien men op een afstand van 900 meter met slangen aansluiting moest zoeken met een brandkraan. De verbinding was evenwel snel tot stand gebracht en spoedig werd met vier stralen water gegeven. Zoodra de daken der brandende huizen ineenstortten, trok men met vuurhaken de houten woningen om ver. teneinde het vuur zoo weinig mogelijk gelegenheid te geven zich nog verder tot de naastgelegen woningen uit te breiden. Men wist tenslotte hierdoor den brand tot vier woningen te beperken. De woningen zijn het eigendom van de gemeente en dienden in de oorlogsjaren als quarantainestations voor krijgsgevan genen en deserteurs. De Nederlandsche Houtbond heeft het vol gende medegedeeld: Het verlaten van den gouden standaard stelt den Nederlandschen houthandel, die reeds geruimen tüd zorgvolle tijden door maakt, voor onvoorziene bezwaren. Buitenlandsch hout is een importproduct, dat in buitenlandsche vatuta wordt gekocht en waarop de regeeringsmaatregelen in volle zwaarte tot uiting komen. Het is een nationaal belang van de eerste grootte, dat een geheele bedrijfstak niet verzwakt door de genomen maatregelen. Dit beteekent, dat de Nederlandsche hout handel zijn prijzen moet verhoogen. Hoe groot moet die verhooging zijn? Wanneer bijv. bij gelijkblijvende marktprijzen de koopkracht van den gulden daalt met een vijfde, dan moet de verkoopprijs met globaal een vierde stijgen. Immers stijgt hij minder, dan kan de houthandel in zijn geheel min der hout in het buitenland koopen en dus niet voldoende aan de binnenlandsche vraag tegemoetkomen. Bij grootere daling van den gulden tegenover buitenlandsche valuta moet die nrijsverhooging evenredig grooter zijn. Men kan het voorbeeld ook in goederen omzetten. Immers bij verkoop van bijv. 5 ribben tegen de oude prijzen, kan men er zonder nrijsverhooging slechts 4 terugkoopcn. Gaat men dus dezen weg langs, dan kan men tenslotte bijna niets meer terugkoopen. Zou men dus een lagere prjjsverhooging dan bovenomschreven aan vaarden, dan zou men den afnemers een cadeau doen, hetgeen eindigt met een zoo- danigen achteruitgang van het vak in zijn geheel, dat daarmede niet meer in de be hoefte van de afnemerskringen kan worden voorzien. De prijsverhooging voor hout is geen handeling, die indruisch* tegen de be doeling, welke de regeering met haar maat regelen had, zij waakt slechts tegen achter uitgang van dezen bedrijfstak, waarvan het bestaan behoort tot een natioraal belang. De 45-jarige dr. W. J. van de Hoven van Genderen is Vrijdag, toen hij op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam fietste, onder een auto, bestuurd door P. van H. wonende aan den Westzeedijk, geko men. Met een dubbele schedelbreuk is de medicus, die in Rotterdam een bekende Persoonlijkheid was, naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar hij Vrijdag nacht aan de opgeloopen verwondingen is overleden. INBREKERS AANGEHOUDEN. Nijmeegsche politie slaat goeden slag. Op den Rijksweg ArnhemNijmegen in den nacht van Zaterdag op Zondag **ee mannen door de politie van Eist ingehouden. Het waren de 22-jar. G. van R- uit Arnhem en de 19-jarige P. R. uit Nijmegen. De heeren bieloen in het bezit te zijn van inbrekerswerktuigen, en had den verscheidene sieraden bij zich, waar- van zij de herkomst niet voldoende konden Verklaren. Het bleek, dat de politie 'n goeden slag iid geslagen, want beide arrestanten Worden ernstig verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan verscheidene in braken, welke in de laatste dagen te Arnhem zijn gepleegd, zooals een onbraak in een papierfabriek, een in een tramkiosk en een in een kleedingmagazijn. De beide arrestanten zijn ter beschik king van den burgemeester van Eist ge- steld, die hen gisteren, na vei hoor, naar Arnhem heeft laten overbrengen, waar de commissaris van politie nog een appeltje met het tweetal te schillen heeft. De meening van dc K.N.A.C. Naar aanleiding van verschdiendeaan baar gestelde vragen deelt de K. N. A. o. CÓe0lKw^dfm.ne..i« Jjeden hier te lande zullen JiiJhens door den handel reeds gepubliceerde i bngen - hun invloed doen gelden op de kostfen van het automobielrijden. Eene ver hooging van den kostprijs van de automo biel, welke voor ons land in hoofdzaak een nutartikel is, zal op allerlei andere posten van het autobudget haar invloed doen gelden. Hoogere kostprijs immers brengt niet alleen een hoogere afschrijving mede, doch heeft ook zijn gevolgen ten aanzien van heffingen, premiën enz., welke in rechtstreeksch verband staan met de waarde van het betrokken object. Voor zoover de prijzen betreft heeft de K. N. A. C. zich bereids tot de R. A. I. gewend, teneinde zoo mogelijk gezamen lijk de belangen van de automobielge bruikers te behartigen, waartoe de inge stelde K.N.A.C.-R.A.I. contact-commissie een permanente gelegenheid biedt. Met betrekking tot de personenautomobielen volgt de K.N.A.C. met belangstelling de gevolgen, welke eventueel noodzakelijke prijsverhooging voor de personeele be lasting zou medebrengen, teneinde na te gaan of er aanleiding bestaat in dit op zicht nadere stappen te overwegen. VERHOOGING KOLENPRIJS. Naar aanleiding van de devaluatie. De Vereeniging van importeurs van huis brandkolen „Verkolim" deelt mede, dat de importeurs van steenkolen in de afgeloopen week besprekingen hebben gevoerd en zich, zij het dan ook tegen hun wil, genoodzaakt zien de prijzen der in te voeren kolen voor den groothandel direct ingaande, te verhoo gen. De verhoogingen zullen tot het strikt noodzakelijke beperkt blijven. Over prijsver- hoogingen in den detailhandel voor deze soorten zal met de regeering overleg ge pleegd worden. TRAMBOTSING TE ROTTERDAM. Op den hoek van den Mathenesserweg en de Daanestraat te Rotterdam is gister avond een motorwagen van lijn vier met bijwagen, besturd door den 41-jarigen P. N. in botsing gekomen met een motor wagen van lijn 16, bestuurd door den 41- jarigen M. L. M. De oorzaak van de bot sing was te wijten aan het feit, dat lijn 16, die voorrang moest verleenen aan lijn 4, doorreed, waardoor lijn 4 in volle vaart tegen den motorwagen van lijn 16 aanreed. Beide trams zijn zwaar beschadigd. De passagiers, die in lijn 4 zaten, hebben geen letsel opgeloopen. In lijn 16 bevonden zich geen passagiers. De beide wagens zijn naar de remise vervoerd. Ingediend is een suppletoire begrooting van defensie, dienstjaar 1936. In de toelich ting wordt gezegd: In verband men den internationalen toe stand heeft de regeering zich onlangs ge noopt gezien, de personeelssterkte der zee macht in Nederlandsch-Indië uit te breiden door extra-uitzending van personeel naar die gewesten. Door dezen maatregel wordt geraamd 355.300 minder benoodigd te zul len zijn voor traktementen, soldijen en toe lagen van dat personeel in Nederland. Het „Utr. Dagblad" brengt hulde aan ma chinist en stoker van den sneltrein uit Gro ningen, die door hun heldhaftig gedrag, na de botsing met een auto te Beltrum, een catastrofe hebben weten te voorkomen. Het blad schrijft: „Plotseling is het gebeurd. Iets verschrik kelijks. Vlammen, schokken, explosies. Een paniek dreigt te ontstaan. Wat precies is ge schied, weten de passagiers niet. Velen zou den het nooit hebben geweten, ware het niet, dat de man voor op de machine op zijn post was gebleven en, met brandende klee- ren, vóór alles '.iet gaan: z ij n p 1 i c h t. De machine kwam tot staan, een paniek bleef uit, geen enkele reiziger kwam om of kreeg ernstig letsel. De treinmachinist, die temidden van een vlammenzee, waaruit de vuurdood hem aangrijnsde, zich van zijne groote verant woordelijkheid bewust bleef en den bran denden trein tot stilstand wist te brengen, de eenvoudige stoker, die hem hierin ter zijde stond, zij zijn helden in den waarach- tigen zin des woords. Aan hen is het te dan ken, dat geen catastrofe plaats vond. Aan hen danken vele tientallen reizigers lijf en leden. Wij voelen ons gedrongen beiden mannen een eeresaluut te brengen en uit den grond onzes harten dezen kranigen spoorwegmannen hulde te brengen voor hunne kloekheid, voor hun plichtsbetrach ting en voor den betoonden verantwoorde lijkheidszin". BEKENDMAKING VOOR 1JSELMEERVISSCHERS. Uitvoering toeslagregeling voor IJselmeervisschers voor het jaar 1936. De directeur van den rijksdienst ter uitvoering der Zuiderzeesteunwet deelt mede, dat de toeslag voor hen, die toetra den tot de regeling a, van 18 October 1936 t/m. 31 October 1936 75 procent van den grondslag en vervolgens tot het einde van het jaar waarvoor de regeling geldt 100 procent van den grondslag zal bedragen. ERNSTIGE NICOTINEVERGIFTIGING. De wraak van een dienstbode. Dezer dagen heeft een bejaard echtpaar, wonende aan het Rozenbosch te De Steeg (gemeente Rheden), de minder aangename gevolgen ondervonden van de wraak van hun dienstbode. Nadat de echtgenoot van een glas wijn had gedronken, werd hy korten tijd later ernstig onwel. De hulp van den in de nabijheid wonenden genees heer dr. Bloemers werd ingeroepen. De medicus constateerde een ernstige vergif tiging en diende onmiddellijk een tegen gif toe, waardoor hij levensgevaar by den ernstig zieken patiënt wist te voorkomen. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de wijn vloeibare nicotine, welke tot bestrij ding van insecten op boomen en planten wordt gebruikt, bevatte. En bij verhoor door de politie bekende de 23-jarige HUIS ARBEIDSWET. De COMMISSARIS VAN POLITIE te ALKMAAR brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat met ingang van 1 October 1936 de Huisarbeidswet 1933 in werking is getreden. Deze wet bepaalt onder meer, dat onder huisarbeid wordt verstaan arbeid in open of besloten ruimten, welke geen deel uit maken van een onderneming en bestaat uit: 1. het plakken van gummi-artikelen en het bewerken, sorteeren en verpakken van celluloid waren; 2. het bewerken, sorteeren en verpakken van voorbehoedmiddelen tegen zwanger schap; 3. het vervaardigen, herstellen en afwer ken van onder- en bovenkleeding, daaronder begrepen schoeisel en hoofdbedekking; 4. het vervaardigen, herstellen en afwer ken van huishoudgoed, zooals lakens, sloo- pen, servetten en dergelijke; 5. het vervaardigen en afwerken van lampe- kappen en van vormen voor lampekappen; 6. het schoenstikken; 7. het op kaartjes naaien of op andere wijze bevestigen van knoopen; 8. het strijken en opmaken van waschgce- deren; 9. het behandelen van vuil waschgoed; 10. het behandelen van lompen en anderen afval; 11. het schoonmaken van fruit en het lezen van peulvruchten en koffieboonen. De werkzaamheden, genoemd onder 3, 4, 8 en 11 geschieden ook in Alkmaar en zijn voor de huisarbeiders in die branche der halve de navolgende bepalingen vooral van belang. De werkgever is o.m. verplicht te zorgen, dat voor zijn onderneming geen werk wordt uitgegeven aan- of voorwerpen of stoffen na bewerking in huisarbeid in ontvangst ge nomen of gekocht worden van een huisar beider, die niet is voorzien van een loon- boekje, dat door den burgemeester wordt afgegeven en geldig is tot één jaar na den datum van afgifte. Voor personen beneden 18 jaar worden geen loonboekjes afgegeven. Voor deze loon- boekjes moet ten bate der gemeentekas een bedrag van vijftig cent worden betaald. De boekjes zijn verkrijgbaar aan het bureau van politie, afdeeling administratie; ieder belanghebbende huisarbeider wordt in zijn eigen belang aangeraden zich vanaf a.s. Maandag 5 October onverwijld tot dit bureau te wenden, waar alle inlichtingen tevens worden verstrekt. De werkgever, die huisarbeid laat verrich ten, is verplicht onder zijn berusting een huisarbeidersregister te hebben, zoomede in alle lokalen waar voor zyn onderneming voorwerpen of stoffen ter bewerking in huis arbeid worden uitgegeven of na bewerking in huisarbeid in ontvangst genomen of ge kocht worden of waar uitbetaling van loon of betaling van ingekochte goederen aan huisarbeiders plaats heeft, een loonlijst goed zichtbaar opgehangen te hebben, die aan be paalde eischen moet voldoen en waarom trent de politie elke gewenschte inlichting verstrekt. Tevens moet hij er een loon- register op na houden. Huisarbeidersregis- ters, loonlijsten en loonregisters zijn door tusschenkomst der postkantoren verkrijg baar by de Algemeene Landsdrukkerij. Ieder huisarbeider is verplicht zijn loon- boekje a. by het ontvangen van werk en by het in leveren van werk aan den werkgever ter in vulling aan te bieden; b. op aanvraag onmiddellijk ter beschik king te stellen van de controleerende amb tenaren. Indien een huisarbeider na het verstrek ken van zijn loonboekje een andere werk plaats in gebruik neemt, dan die vermeld staat in dit loonboekje, is hy verplicht de adresverandering onverwijld in zyn boekje aan te brengen en deze schriftelijk mede te deelen aan den werkgever. Op niet naleving dezer bepalingen is een straf gesteld van ten hoogste één maand hechtenis of ten hoogste 100 geldboete. Nogmaals zij er derhalve op gewezen, dat voor Alkmaar deze bepalingen bijzonder gelden voor thuiswerkers in de kleeding- en groenten-conserven-industrie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 24 September 1936, waarbij is vastgesteld: eene verordening tot wijziging der algemeene loonverordening voor de werklieden voor wat betreft het loon van den waschknecht van het Centraal Ziekenhuis (Gemeenteblad Nr. 1538); Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie traanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 3 October 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. dienstbode, die afkomstig is uit Doetin- chem, dat zij uit een fleschje, dat op de schrijftafel van den heer des huizes stond, een scheutje vloeibare nicotine in den wijn had gedaan. Zij was tot deze daad ge komen, omdat zij zich had willen wreken op haar mevrouw die, naar zij zeide, haar bevitte en aanmerkingen op haar werk maakte. Het meisje zal ter beschikking van den officier van justitie worden ge steld. Ook de echtgenoote had van den wijn willen drinken, doch deze by den eersten teug vanwege den slechten smaak weer uitgespuwd. OUD-ONTVANGER VAN HINDELOOPEN GEVAT. Uit ons land gevlucht met mede neming van de gemeentekas. De 25-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Hindeloopen, P. v. V., die, zooals men zich herinnert, sedert 29 Mei j.1. vooi vluchtig was met medeneming van een be drag van 4.000, dat h(j uit de gemeentekas had ontvreemd, is gisteravond in een hotel in het centrum van Nice door de Fransche recherche gearresteerd. Hij heeft een beken tenis afgelegd, zoo weet de „Tel." uit Nice te melden. Van V. heeft zich na zyn overhaast ver trek ui Nederland, eenigen tyd te Parijs op gehouden, waarna hij ook nog bezoeken ge bracht heeft aan verschillende andere Fran sche steden. Sedert korten tijd bevond hy zich te Vence, een stadje in de bergen, niet ver van Nice. Van V. scheen het voornemen te koesteren, zich aan de Cöte d'Azur te vestigen. Zaterdag was hy van Vence naar Nice gekomen, waar hy in een hotel zijn in trek nam. Korten tyd later was hy de ar restant van de Fransche inspecteurs Cauvin en Moschetti. De arrestatie maakte op Van V. geen grooten indruk en voor den commis saris van politie bekende hy er met de ge meentekas te zyn vandoor gegaan. Hij werd nog in het bezit bevonden van een be drag van 2500 en frs. 600. Dezer dagen zal hy door de Fransche recherche tot de grens worden geleid en aan de Nederlandsche politie worden uitge leverd. In afwachting daarvan is hy voor- loopig achter slot en grendel gezet. VOETGANGER DOOR AUTO AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteravond is op de sterk hellende Laan 1914 te Amersfoort de voetganger H. H., timmerman te Amersfoort, door een personenauto uit den Haag gereden. Met een dubbele fractuur aan het rechterbeen en een schedelbasisbreuk is het slachtoffer naar het nabijgelegen ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. Zijn toestand is in hooge mate zorg wekkend. DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN RIJKSWEG ARNHEM— NIJMEGEN. Zaterdagavond wilde het veertienjarig dochtertje van den landbouwer Kamp- schoer te Oosterhout bij Nijmegen per fiets den Ryksweg oversteken, zonder daarvoor het vereischte teeken te geven. Zij werd door een passeerende auto van den heer Jurgens uit Nijmegen gegrepen, met het gevolg, dat zij tegen den grond werd ge smakt en vrywel op slag dood was. De chauffeur, die de aanrijding nog had willen voorkomen, is daarbij met zijn wagen in een sloot langs den weg terecht gekomen. Hij had zeer veel moeite om het voertuig weer op den beganen grond te brengen, hetgeen groote stagnatie in het verkeer op den Rijksweg teweeg bracht. MEISJE OVERREDEN BN GEDOOD. Gisteravond omstreeks half zeven «tak een 5-jarig meisje op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Maasstraat te Haarlem den weg over zonder op het verkeer te letten. Er naderde juist uit de richting van de stad een auto, waartegen het meisje is opgeloopen. Zij werd op den grond ge smakt en bleef bewusteloos liggen. ZIJ is naar de Maria-stichting vervoerd, waar zij in den loop van den avond is overleden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den autobestuurder geen schuld treft. DE FASCISTISCHE BETOOGING TE LONDEN. Politieke relletjes te Londen. Op het kruispunt Royal Mint Street en Minories Street hebben gisteren vechtpar tijen plaats gehad. Op dit punt verzamel den zich aanhangers van Sir Oswald Mos- ley, de Britsche fascistenleider, om een optocht te houden. De politie moest met den wapenstok chargeeren om het terrein „schoon" te maken. De geneeskundige dienst was on middellijk ter plaatse om een aantal be wusteloos geraakte personen weg te voe ren. Negen gewonden. Omtrent de relletjes wordt nader ge meld, dat negen personen werden ge wond, waaronder drie vrouwen en een grijsaard. De politie moest de zwarthemden van Mosley bescheremn tegen een aanval van anti-fascisten. De meeste gewonden wer den evenwel gewond doordat zij onder den voet raakten bij de vlucht voor de char- geerende politie. Na een rede van Sir Oswald vertrok de stoet met muziek aan het hoofd, doch bij Whitehapel hield een groote mensdien- menigte den optocht tegen. Het was ndet mogelijk den weg te vervolgen. Ouizenden hielden den stoet tegen en een aantal taxi's werden dwars in den weg gezet. De politie arresteerde een twaalftal personen. Vannacht om een uur is medegedeeld, dat het totaal aantal arrestaties, te Londen verricht in verband met de fascistische en anti-fascistische betoogingen van gisteren, gestegen is tot 84. Het meerendeel der gearresteerde demonstranten zal morgen voor de rechtbank verschijnen. van Maandag 5 October 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 1934 1934 i STAATSLEENINGEN. 4 Neder! 4 Ned.-lndië 5H Duitschland 1930 Idem met verklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank Kotterd, Bank t INDUSTR. OND BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calve Delit Cert Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda a Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper i Steel comm. U. S Lcatber i CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden a t Uito actions MIJNBOUW. Atg. txplor. Mij. Rcdiang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak Philips Oil .aait Shell Union .aast Tide Water a RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat Rubbar t Hessa Rubber .aai Oostkust t a Serbadiadi a a i Interc. Rubber .aai SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot a Scheepvaart Unit TABAKKEN. Deli Batavia a Oude Deli t Senembab a a a AMER. SPOORWEGEN. Atcbison lopeka a i Southern Pacitic Southern Ratlw Cert a Union Paciiie gNoteering per 50 z) ei-coupon tEaciaim. PROLONGATIE vorige koert 100»/» 100 100i/w 97'/. 21»/, 24 Vs 21 Vs 23i/i pl.m. 1.46 21% pl.m. 2.00 100-'/» 144»/, 172 67'/, 126'/, 129 421/, 50 71 255% 219>/« 151'/, 68%-»/, 128 681/, 421/,-1/» 42-1/, 74'/, 741/, 220-19i 219*.»/, 218*.9* 157-5'/, 154'/,-5 153*-4* 41%-2* 741/,-»/, pl.m. 2 15 100 99»/, M.9 41% 74%.»/, 218**9* 153-4'/, 63'/, 30u/u 31'/, 54»/» 56-0»/, 3»/„ 3'/,-'/, 39'/i6 40'/,-'/, 40-/, 5 ö'8/w 58.'/, 3 3741/, 138 11?»/, 26»/. 16.00 174'/, 278 341 362'/, 95 33% 18'/, 301/8-31 30%-l 3*-% 40»/, 57i-8V. 40%-V, 57»/,-8 388.4 138-9 117 28'/, 173 275 97 19>/i, 2043/, 108 130 55 98 2'/, ai''» 45 8H/,.2 244»/, 245 288»/, 291 269 621/, 34»/, 171/, 106 268 62 35 385-8 384-7 384-5 135-7 131-4 116-7 113-6% 28% 28%-9 368-9'/, 366-8*/, *5%-7 18»/,-9 18»/,-»A IJ-»/» 15'/»-* 15'/»-* 15%.-* 2131/,-6 210-3% 211-2% 122-4 115-20 115-25 143 110-1 106 2%, 2^/M-V, 82'/,-3 80%-1 79%-80 243 243 289-90 286-9 285 266% 264-1 35*-Vu 2»/, pCt Heden 3»/, pOt WISSELKOERSEN AMS1ERDAM «Exdividend. NIET OFFICIEEL New-York Londen a Berlijn Parit* Brussel (Bclga) Besel a Kopenhagen Stockholm O-lo Madrid i t Vorige Koers op koer* heden 2 u« 1.87 1.89»/, 9.23 9 35'/, 75 00 75 ?5 8.75 8.89 31.80 32.05 42 12% 43 87% 00.00 10 62% 00 00 47.00 00.00 4b 00 00 00 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11