DANSINSTITUUT WILLEMS Sy-fï-ï iz Aqwtda lEucq ediike Stand taaiste betichten Stad en Omquanq. WeecAecictii LAAN VAN MEERDERVOORT 407, DEN HAAG Inschrijving Alkmaar Gebouw De Unie iederen Vrijdag van 4-8.30 uur n.m. Aanvang medio October. 8 October-feestweek. De luchtrace naar Johannesburg. Reiswagen in botsing met melkauto. •ndoiSS SrïtT"" ieüuT^r"*v,,or (alleen gegoeden stand). Woensdag tot rn met Zondag 9.3012 en 1.30—3.30 uur, in het sted. museum, ten toonstelling foto's wedstrijd Alcmaria V.V.V. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De bruid van Frankenstein (sens.); hoofdrol Boris Karloff. In het voorprogramma: De geluksster (muz.) met Edm. Lowe en Ann Sothern. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Follow the fleet (dans- en jazzfilm); hoofdrollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toegang voor alle leeftijden. Maandag en Dinsdag geen filmvoorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag voorstelling om 7.15 en 9.45 uur. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Broad way Bill (rom.-sens.)hoofdrollen Warner Baxter en Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Rubber (naar den roman van mevr. SzékelyLulofs); hoofdrollen Jules Ver- straete, Frits van Dongen, Enny Meunier e. a. Nederl. artisten. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag voorstelling om 7.30 en 9.45 uur. 9.45 uur. M a a n d a gav., 8 uur, in de Harmonie en 't Gulden Vlies, variété-voorstelling voor leden der Ontzetvereeniging; Dinsdag idem in de Harmonie. Dinsdag, Woensdag enDon- derdag, des av. 8 uur, feest op het Ont spanningsterrein. W o e n s d a gav., 7 uur, lampionsoptocht 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-avond, muziek en zang. Donderdag, voorin. 8 uur, reveille. 10 uur, kinderoptocht met versierde fietsen en voertuigen; 11.30 uur, tocht naar het beeld, 12 uur herdenkingsrede. 1.30 uur, oplaten ballons Waagplein; 3 uur, Oostersche optocht; 7.30 uur, kerkconcert o.l.v. Corn. Jonker (vrijz. herv. zangkoor, knapenkoor, strijk orkest en solisten). Vrij dansen in ie Korenbeurs. 8 uur, 't Gulden Wies, Wiener Abend, muziek en zang. In het inschrijvingsbewijs wordt in het vervolg vermeld, dat, indien aan bepaal de eischen is voldaan, de wagen voor vee- vervoer mag worden gebezigd. Op a-wegen gelden de volgende snel- heidsbepalingen; voor zware motorrijtuigen: 1. Geen limiet voor autobussen en ande re zware motorrijtuigen op luchtbanden, mits hun wieldru kde 2400 K G. niet over schrijdt; 2. 60 K.M. per uur voor autobussen boven 2400 K.G. wieldruk; 3. 45 K.M. per uur voor andere zware motorrijtuigen boven 2400 K.G. wieldruk, alsmede voor aanhangwagens boven 350 K.G. wieldruk. In alle bovenstaande gevallen moeten de voertuigen voorzien zijn van luchtban den. Hebben zij cushionbanden, dan is de maximumsnelheid 20 K.M. per uur en voor aanhangwagens met massieve banden slechts 12 K.M. per uur. Op b-wegen gelden de volgende snel heidsbeperkingen voor zware motorrijtui gen; 1. 40 K.M. per uur voor autobussen t/m. 2400 K.G. wieldruk; 2. 30 K.M. per ur voor andere zware motorrijtuigen t/m. 2400 K.G. wieldruk; 3. 30 K.M. per uur voor aanhangwa gens boven 35 K.G. wieldruk. N.B. Wieldrukken boven 2400 K.G. zijn op b-wegen niet toegelaten. Voor Cushion- en massievebanden geldt hetzelfde als voor a-wegen. In het bovenstaande wordt verstaan onder: a. Autobussen, motorrijtuigen, waarvan alle wielen voorzien zijn van luchtbanden en die zijn ingericht voor het vervoer van ten minste acht personen buiten den be stuurder; b. zware motorrijtuigen: motorrijtui gen, niet vallende onder a, waarvan alle wielen voorzien zijn van luchtbanden en waarvan de belasting van eenig wiel meer dan 1800 K.G. bedraagt; c. motorrijtuigen of aanhangwagens, voorzien van Cushionbanden: motorrijtui gen of aanhangwagens, waarvan de wielen voorzien zijn van cushionbanden of waar van sommige wielen van luchtbanden en de andere van cushionbanden voorzien zyn; d. aanhangwagens, voorzien van massie ve banden: aanhangwagens, waarvan alle of sommige wielen voorzien zijn van mas sieve banden. DE FLAMINGO HAALT DE KWAK TE ATHENE IN. Het K. L. M.-vliegtuig Flamingo, dat naar men weet, door den Amerikaanschen jour nalist Enkins, een der drie deelnemers aan de sensationeele race om de wereld, spe ciaal was gecharterd met het doel om de „Kwak", het toestel van den gewonen In- dië-dienst aan boord waarvan zich zijn col lega-rivaal bevindt, in te halen, is gisteren en zal heden eveneens met de „Kwak" zijn reis vervolgen. Aangezien ook de „Kwak" in de Griek - sche hoofdstad is aangekomen, heeft de heer Enkins dus reeds spoedig succes gehad. Hij ligt nu dus weer met zijn mededinger gelijk en zal morgen eveneens met de „Kwak" zij reis vervolgen. Piloot Tepas keert dan met de Flamingo naar Schiphol terug. PRINS AXEL VAN DENEMARKEN OP SCHIPHOL. Prins Axel van Denemarken is op door reis naar Londen gistermorgen om 11 uur 5 op Schiphol aangekomen. Met het toe stel van 12 uur 5 is hij naar Londen door gereisd. Victor Smith geeft het op. Victor Smith heeft thans medegedeeld, dat hij zich uit de luchtrace naar Johannes- brug terugtrekt. Clouston gevallen. Op 125 mijl ten zuiden van Salisoury dus 550 mijl voor het einde, is Clouston, de laatste deelnemer aan de EngelandJohan- nesDurgrace, met zijn toestel omlaag ge stort. Clouston zelf bleef ongedeerd, doch zijn toestel is vernield. Scot is dus de eenige deelnemer aan de race, die het doel heeft bereikt. De luchtare naar Johannesburg. ALKMAAR. GEBOREN: Lambert, z. van Pieter Galjaard en Ebel- tjt Pasterkamp. Antonius Simon, z. van Jacobus de Groot en Catharina Ruiter. Jansje Hendrica Everdina, d. van Pieter Rijndert Nierop en Everdina Wilhelmina Francina Kaal. OVERLEDEN: Geertruida Vader, gehuwd met Jocobus Gerardus Leijen, 60 jaar. Catharina Rui ter gehuwd met Jacobus de Groot, 30 jaar (Ongecorrigeerd DEVALUATIE VAN DE ITALIAANSCHE LIRE. In den heden gehouden ministerraad te Rome heeft Mussolini voorgesteld van de Italiaansche lire terug te brengen tot het niveau, dat in December 1927 was vastge steld, na de redevoering te Pesaro en voor de devaluatie van het pond sterling, d.w.z. tot 90 lire per pond sterling en 19 lire per dollar. De ministerraad keurde met algemeene stemmen het voorstel van Mussolini goed. ZANDKUIL TE OLDEBROEK INGESTORT. Driejarig kind gedood. Terwijl eenige kinderen Zaterdagmiddag te Weeep (gem. Oldebroek) in een zand kuil aan het spelen waren, stortte een ge deelte der kuil in, waardoor het driejarig zoonije van den grondwerker J. van 't Ende iut Wezep bedolven werd. Nadat door toegescohten hulp de kleine bevrijd was, bleken de levensgeesten reeds gewe ken. REVOLVERGEVECHT IN VOORSTAD VAN HAVANNA. Vier dooden. Zaterdag zijn tijdens een revolvergevecht in Santo Suarez, een voorstad van Havanna, vier mannen gedood, onder wie een politie agent. Het gevecht ontstond tijdens een overval, die de politie ten uitvoer had ge legd op een gebouw, waar vermoed werd, dat leden van de jonge Cubaansche revo- lutionnaire organisatie verborgen waren. HET CONFLICT IN DE HEIMWEHR. Fey en de moord op Dolfuss. Op een bijeenkomst van leiders van den Neder-Oostenrijkschen Heimat schutz te WienerNeustadt heeft prins Starhemberg verklaard, dat de geheele Oostenrijksche Heimatschutz en hijzelf bereid zijn, bondskanselier Schussnigg de meest trouwe mede werking ter beschikking te stellen, op voorwaarde, dat de bondskanselier ter erkenning van dezen trouw den Oos tenrijkschen Heimatschutz en zijn lei der trouw betoont. Majoor Fey heeft als landsleider een order gepubliceerd, waarin hij verklaart, dat hij krachtens besluit van de Weensche Heimatschutzleden van 14 September als landsleider van Weenen is herkozen en mitsdien met ingang van heden weder de leiding van den Weenschen Heimatschutz op zich neemt. Slechts zijn bevelen mogen gehoorzaamd worden. De splitsing in Oostenrijksche Heimwehrbeweging hiermede tot een feit geworden. Het Italiaansche agentschap Stefani vei neemt, dat in verband met de tegen Fev ai >euHei?1Wehren «est°oten major Th*r«ii *fschuldlSingen door de Maria nen riraViif waai'van Fey de eereteeke nen draagt, een onderzoek geopend za worden naar den rol, die door Fey ge- nïft, iS„ter £®legenheid van den moord op bondskanselier Dollfuss. Fey en de Heimwehren. Majoor Fey heeft den ver tegen woordi gers der buitenlandsche pers een verkla ring verstrekt, waarin hij een aanval op Starhemberg doet, die zich naar zijn zeg gen de laatste maanden volstrekt niet ge intresseerd heeft voor de Heimwehren ei niet op de bres is getreden voor de voor naamste programpunten van den Hei matschutz ten aanzien van een ingrijpen de reorganisatie van de algemeene leiding. Dit streven is door Fey slechts in zooverre uitgebreid, dat hij zich tot taak gesteld en heeft verdere zich nog afzijdig houdende bevolkingskringen tot een positief op bouwwerk te brengen. Fey heeft bonds kanselier Schuschnigg van al deze zaken op de hoogte gesteld. Het optreden van Starhemberg vormt derhalve een poging eigen zwakheid door deze maatregelen te verhullen en een misbruik maken van de autoriteitsgedachte door de tegenwoordige leiding van den Oos tenrijkschen Heimat schutz. De inzittenden het ensemble Esther de Boervan Rijk er goed afgekomen. Gisteravond kwam uit Amsterdam het Esther de Boer—van Rijk en semble, hetwelk in den Helder een opvoering moest geven van het be kende tooneelstuk van Henri van Wermeskerken, „Tropenadel". (Dat o. m. op de j.1. gehouden kermis ook hier ter stede vertoond is. Red.) Het ensemble, uit een twaalftal per sonen bestaande, werd zooals reeds een viertal jaren gebruikelijk is, in een luxe-reiswagen van de maat schappij „Zaaniand" uit Zaandam vervoerd. Ter hoogte van Schoorldam op den Kanaaldijk en wel voor de boerderij van den heer H. Delver heeft toen omstreeks kwart over zeven een on geluk plaats gevonden, dat zeer ern stige gevolgen had kunnen hebben. Terwijl men met een vaart van on geveer 40 K.M. reed, ontdekte de chauffeur, Schermer, plotseling iets midden op den weg. Slechte verlichting de oorzaak. Het was niet meer mogelijk te stoppen en met een harden klap botste de reiswa gen tegen een gevaarte, hetwelk later een melkauto bleek te zijn, die, voorzien van een zeer slechte verlichting, dwars over den weg stond. Mevr. Esther de Boerv. Rijk opgeschrikt uit haar slaap. 't Voorste gedeelte van den reiswagen werd vernield, evenais de ruiten van de cabine. Mevr. de Boerv. Rijk, die juist een dutje deed, vloog van haar fauteuil af, doch werd gelukkig niet gewond. Corry Korevaar vloog met haar hoofd door de zijruit en werd vrij ernstig gewond aan neus en wang. Mevr. de Vriesde Boer, de doch ter van de bejaarde actrice, kwam tegen een voorstang aan en werd licht aan het hoofd gewond. De admi nistrateur van het gezelschap, de heer Hein de Vries, werd aan het linker been geblesseerd. De overigen kwamen met den schrik vrij. Op de boerderij ontving men de ontstel de artisten harteljjQ terwijl de eerste hulp kon worden verleend door den eveneens in de bus aanwezigen heer Schuit. Mevr. de Boerv. Rijk was ondanks haar hoogen leeftijd niet in het minst ge agiteerd en behoorde tot de rustigste van allen. Uit Alkmaar heeft men een tweetal particuliere auto's gecharterd, waar mede men naar den Helder vertrok en waar men met een kleine vertraging arriveerde. In het „Casino" speelde het gezelschap au grand complet, hetgeen door de stamp volle zaal, die van het gebeurde op de hoogte was gesteld, met eenige ovaties werd beloond. Na afloop van de voorstelling is het gezelschap wederom met een reiswagen naar de hoofdstad teruggekeerd. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte gehouden op 3 Oct. 1936 ten bate van het T.B.C.-fonds Draagt Elkanders Lasten afd. Alkmaar is bruto 168,75 en netto 154,70. EEN EXPLOSIE TE NOORDSCHARWOUDE Zaterdagmorgen ontstond als gevolg van een lek in de benzineleiding een explosie aan boord van de motorschuit van den vrachtschipper A. Groen, wat naar omstan digheden heel goed is afgeloopen. De knecht D. Bruin kwam juist de machi nekamer uit, toen de explosie plaats vond H(j werd op zij gesmakt, doch bekwam geen lichamelijk letsel. De brand, welke zich na de explosie openbaarde, werd spoedig ge- bluscht door personeel van garage Mol en Blom, zoodat erger werd voorkomen en al leen materieele schade het gevolg was. Een en ander gebeurde nabij het veiling terrein. DE ETALAGE-WEDSTRIJD. Men schrijft ons: Men zal wel reeds kennis genomen hebben van den Alkmaarschen etalage-wedstrijd, die bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der 8 October-vereeniging en het veertig jarig jubilé van V.V.V. alhier, door de drie Alk- maarsche Middenstandsvereenigingen wordt georganiseerd van 6 tot 12 October en waar aan het publiek van Alkmaar en omstreken zelf geheel gratis kan deelnemen met de kans om verschillende belangrijke geldprij zen te winnen. Alle deelnemende winkeliers zijn in ver schillende groepen verdeeld, en een geheel onafhankelijke jury zal zich belasten met de keuring der etalages en deze groepsgewijze beoordeelen voor een len of 2en prijs. Nu mag iedereen uit het publiek hetzelfde oen. Aan de hand van lijsten waarop alle ee nemers groepsgewijze zijn vermeld, kan men ieder naar eigen inzicht, voor elke groep een len en 2en prijs aanwijzen. Zij die in hunne beoordeeling geheel of grooten- deels accoord gaan met de officieele bekro ning van de jury (deze beoordeeling blijft tot 13 October voor ieder geheim) komen :n aanmerking voor een geldrijs, naar gelang hun keurig min of meer volledig en juist is. Men brenge dus vóór 13 October e.k. zijn beoordeeiingsbiljet in gesloten couvert, voor zien van eigen naam en adres, aan den heer j. Lind, die in de v. d. Boschstraat een dus heeft, om de verschillende inzendingen te ontvangen. Ieder deelnemende winkelier is te herken nen aan een wedstrijd-kaart in zijn etalage en bij hen zijn ook te oekomen de lijsten van alle deelnemers, verspreid door de ge heele stad. De uitslag wordt na 12 Octouer zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. 70-JARIGE TE SCHAGERBRUG AANGEREDEN. Vrijdagavond, ongeveer uur, werd de omstreeks VO-jarige mevr. Meijer, wonen de te 't Buurtje, op den Schagerweg nabij haar woning aangereden door den i2-jari- gen wielrijder N. de B. te Schagerbrug. De aanrijding kwam zoo ongelukkig aan, dat de ouoe vrouw met een bloedende hoofdwonde en een armlractuur roerloos op den weg bleef liggen. Na binnengedragen te zijn bij haar buur man U. v. b. verleende dokter de Graaf, assistent van dokter van Slooten van Sint Maartensbrug, geneeskundige hulp. Bet ongeval werd veroorzaakt uoordat de wielrijder de aangeredene niet tijdig op merkte, zoouat deze van achteren werd aangereden. ARBEIID VERKEERSPOLITIE. Bij ue uoor de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Sepiember 1936 ge houden controles werden 35 processen- verbaal opgemaakt, terwijl 5ö personen werden gewaarscnuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, inschrij vingsbiljetten, spiegels, onduidelijke nummerplaten, acnterverlichting en te snel rijden. De processen-verbaal werden opge maakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 9 Autorijden zonder goede stuurinrich ting Autorijden zonder spiegel 2 Autoryden zonder geldig rijbewijs 2 Autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen3 Autorijden op zoodanige wijze dat daardoor oe vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 1 Autorijden en bij het inhalen een andere auto rechts passeeren 1 Motorrijden zonder goede remmen 3 Motorrijden zonder geldig rijbewijs 1 Rijden met vrachtauto en aanhang wagen zonder goede remmen 1 Rijden met motordriewieler zonder geldig rijbewijs1 Ryden met ingeschreven vrachtauto zonder aanduidingen 1 Rijden met vrachtauto met te lange lading1 Rijden met vrachtauto met te hooge lading ........1 Het laten rijden met een handkar door een persoon beneden 16 jaar 1 Als bestuurder van een rijwiel daarop een tweede persoon vervoeren 1 Wielrijden met te breede last .1.1 Wielryden met te lange last 1 Aanhouding gesignaleerde 1 Aanhouding terzake rijwieldiefstal 2 35 LET OP DE LIEVE JEUGD. Op de Laat is men voornemens ter gele genheid van de 8 October feestviering bloe men in zandbakken te plaatsen. De bloemen komen vandaag, het zand werd reeds ter plaatse gedeponeerd en het zou er nog zyn als de lieve jeugd er zich niet meester van gemaakt had. Er is nog maar de helft van over en aangezien de buurtvereeniging de vrees koestert, dat het ok zoo met de bloe metjes zal gaan, worden alle omwonenden beleefd verzocht een oogje in het zeil te willen houden. DE BALLONS OP 8 OCTOBER. Men deelt ons mede, dat voor het oplaten van ballons op het Waagplein door circa 200 winkeliers prijzen zyn toegezegd, in totaal ter waarde van ongeveer 800. Onder deze prijzen zijn inderdaad zeer waardevolle, b.v. een radiotoestel, een gabardine regen jas, een dressoir enz.; enkele prijzen zullen in geld worden uitgekeerd. BALAVOND TRAIT D' UNION. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Zaterdagavond heeft de redactie van de Alkmaarsche schoolkrant Trait d' Union een balavond gehouden, die, hoewel het bezoek niet overmatig groot was, toch zeer geslaagd mag worden geheeten. Ter verzorging van de dansmuziek had men de bekende band van Siem Spruit, de Rhytm Stormers, ge- engageerd, waarvan de medewerkenden be wezen, dat zij nog niets van hun vroegere kunnen vergeten zyn. In de huidige samen stelling van de band kunnen de Rhytm Stormers er wezen. Hun sux-trio, waarbij vooral de vroegere Vara-drummer Rein Bennink zich onder- trS rS fenomenaal. terwijl ook de trombonist er mocht zyn. De band wist er AkT^H18 wtC knjgen en te houden! Als aardig intermezzo hoorden we nog een kwartet van scholieren enkele jazz num" meu!iid anSti6 ge?"' Welke door het Publiek met luid applaus beloond werden. Het was een zeer geslaagde avond. 4 OCTOBER DIERENDAG. ir Giften voor het A«vi maa°°zijnetbiteHStiC^ten dlerenas>'1 te Alk- Ter herinnering ann Moppie j a örme zwervers 110 Mevr. A dierendag 4 October Mej. v. M. voor het asyl Uit Berger met Waal Alkm. politieagent dierenvriend Bewoner P.usstichting motto: St trancisius van A 1.— 1— 2— f 1— Tezamen een bedrag van /iJS naar waarnemingen, verricht in den van Maandag 5 October. rgen Medegedeeld door het Kon. Nederl ïw Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774 3 m M Abisko. Laagste barometerstand 748,9 m m Memel. -te Verwachting, geldig tot den avond va„ Dinsdag 6 October: 80 Zwakke tot matige wind, uit oostelijk, richtingen; helder tot licht of half bewolkt waarschijnlijk droog; lichte nachtvorst; wei' nig verandering in temperatuur overdag Bnitenlandsch weeroverzicht. Fraai herfstweer te wachten» De depressie, welke Zaterdagmorgen over Finland was gelegen, bewoog zich zuidoost waarts. Een uitlooper strekte zich zelfs tot onze omgeving uit en tastte het hoogedruk- gebied ten onzent »an. De depressie werd gevolgd door sterke stijgingen van de baro meters, waardoor zich over Scandinavië een nieuwe hoogedrukgebied ontwikkelde. Krachtige tot matige winden voeren uit het noorden en noordoosten koude polaire lucht aan. Sedert Zaterdag is boven 2500 m de temperatuur ongeveer tien graden ge daald. In byna geheel west-Europa zyn de temperaturen beneden normaal. In Scandi navië komt reeds matige vorst voor. De de pressie in het westen bleef vrijwel station nair, aan haar zuidzijde nam zy een weinig in beteekenis toe, zoodat over de Golf van Biscaye een vlak laag drukgebied ligt. De drukverdeeling en haar veranderingen wijzen op aanhouden van het fraaie herfst weer ten onzent. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.58 uur tot 5.41 uur licht op. EEN JUBILEUM. De heer J. Leep, werkzaam bij den heer K. Luyting op het Verdronkenoord, her denkt morgen den dag dat hij voor 25 jaar by deze zaak in betrekking is gekomen. HET ROYEMENT VAN HET RAADSLID BAKKER. In de laatste raadsvergadering deelde de heer Bakker mede die op voorstel van 'n door het Partijbestuur der SJD.A.P. inge stelde commissie, door de Alkmaarsche le denvergadering was geroyeerd dat hy de vergadering nog bijwoonde omdat hy tegen dit royementsbesluit in hooger beroep was gegaan bij het Partijbestuur en alle hoop had, dat het royementsbesluit zou worden vernietigd. Zaterdag heeft het Partijbestuur het be roep van den heer Bakker behandeld en on gegrond verklaard. Het royement van den heer Bakker blijft dus gehandhaafd en op grond van zijn in den raad afgelegde ver klaring mag verwacht worden, dat de heer Bakker thans als raadslid zal bedanken. HET DRAMA TE BROEK OP LANGENDLIK. Naar wij vernemen is de gevangenhouding van de drie schippers, die betrokken zyn bij het drama te Broek op Langendijk, met dertig dagen verlengd. VOOR DE ARMSTEN DER ARMEN. De secretaris van den Armenraad ver zoekt ons nog een gift van N. N. van 5 te willen verantwoorden. DE OLYMPISCHE ZWEMPLOEG IN ONZE STAD. Een tochtje naar Bergen aan Zee. Nadat de Olympische zwemploeg met de dames G. Braun en De DoodKoenen Za terdagavond naar Leeuwarden was geweest, zyn zij gistermiddag in Alkmaar gekomen, waar allereerst geluncht werd in hotel „Centrum". De bedoeling was hierna een thé-dansante te houden, doch de zwemmers en zwemsters gaven de voorkeur aan een trip naar Bergen aan Zee. Na een tijdje aan het strand vertoefd te hebben, werd koers gezet naar „De Rustende Jager", al waar een dansje gemaakt werd. Daarna moesten eenige deelnemers rusten, de rest ging dineeren. Een onzer redacteuren heeft de tocht naar Leeuwarden en terug meegemaakt en zal hiervan in ons volgend nummer een be schrijving publiceeren. BRAND IN EEN VIJZELBERG. Zondagmiddag, ongeveer twee uur, ter wijl de landbouwer Bakkum, wonende aan het Noordeind van den Middenweg te Heer- hugowaard afwezig was, ontstond brand in den tot den top met hooi en stroo gevulde vyzelberg achter zijr woning, vermoedelyk door het spelen van kinderen met lucifers- Door snel ingrijpen van de brandweer, die met de motorspuit spoedig ter plaatse was en met twee stralen water gaf, en ook doo het feit, dat de wind westelijk was, w«r voorkomen, dat de laaiende vuurgloe zich 0 verplan te op de zich op ongeveer ee meter afstand bevindende schuur. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Hedennacht omstreeks één uur hebben in de Lyceumstraat onbekend gebleven P® sonen ergerlijke baldadigheid gepleegd. V lantarens werden de glazen stuk geslage onderdeelen der verlichting zijn we*® nomen en bij twee bewoners werden ruit® vernield. Eenige bewoners hebben jon8®J_ bezig gezien met het vernielen der lantaren Ue politie ziet elke aanwijzing welke tot op sporing der daders kan leiden, met bel»1 s «telling tegemoet.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2