De K.N. M.V.-baankampioenschappen. De nationale zwemwedstrijden in de „Overdekte". Nida Senff evenaart haar wereldrecord; Jopie Stroomberg verbetert het Ned. record 200 H. schoolslag; felle strijd tusschen Rie Mastenbroek en Tini Wagner. Olympische zwemploeg ontvangt Alkmaarsche kaasjes. Houtop en v. Dijk kampioen in de 350 en 500 cc. klasse. Huldiging der zesdagen-renners. GOEDE MOTORSPORT. Het minste tandhed. Zwemmen. Het deelnemen van de Olympische zwemploeg aan welk zwemfeest ook, stempelt zulk een feest reeds bij voorbaat tot een groot succes en Alk maar heeft daarop geen uitzondering gemaakt. Het werk van hen, aan wie de organisatie van de gisteravond in de „Overdekte" gehouden nationale zwemwedstrijden van D. A. W. was opgedragen, is dan ook ten volle be loond. Een vrijwel geheel uitverkoch te zweminrichting is getuige geweest van hoogstaande zwemsport, zooals we dat in Alkmaar nog nooit beleefd hebben en waarschijnlijk ook niet spoedig weer zullen meemaken. Voor deze nationale zwemwedstrijden hadden behalve de reeds genoemde Olym pische zwemploeg (met uitzondering van Willy den Ouden) 17 vereenigingen inge schreven uit alle windstreken van Neder land. Onder de aanwezigen bevonden zich o. m. onze burgemeester en mevr. v. Kinschot. Voorzitter-kamprechter was de heer Jan de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond, die daarbij terzijde ge staan werd door de meest vooraanstaande officials van den K. N. Z. B., zooals de heeren Blitz, Dogger, Anthoni en mevr. De DoodKoenen. Voor zoover wij het hebben kunnen na gaan, was de regeling goed verzorgd, het programma werd in een vlug tempo afge werkt en ondanks een welhaast overladen inschrijving was het zwemfestijn om half twaalf geëindigd. Begrijpelijkerwijs was het deelnemen van de Olympische zwemploeg de groote attractie en een ieder volgde met groote interesse elk zwemnummer van een Rie Mastenbroek, een Tini Wagner, Nida Senff en Stans Scheffer, die met de anderen op zoo voortreffelijke wijze de kleuren van Nederland in Berlijn hebben verdedigd. De Olympische ploeg gehuldigd. Van groote officiëele huldigingstoespra ken was mede op verzoek van de zwem mers en zwemsters afgezien en alleen de president-commissaris van de „Over dekte", Mr. G. C. B. v. d. Feen de L i 11 e, heeft een kort huldigingsspeechje uitgesproken. Spr. meende te moeten handelen naar den wensch van de Berlijnsche zwemmers en zwemsters om slechts een kort woord van hulde te uiten. Heelemaal zonder een huldiging zou onmogelijk zijn, want ook het Alkmaarsche publiek wilde getuigen ven zijn enthousiasme over het te Berlijn gepresteerde. Wij hebben, aldus spr., allen intens met uw verrichtingen medegeleefd en zijn thans blij, dat u ook in Alkmaar aan ons feest heeft willen medewerken. Zoo leven wy dan eigenlijk in een dubbele vreugde, want ook de verloving van Prin ses Juliana en Prins Bernhard heeft ons Hollandsche hart sneller doen kloppen. En het is aan U de eer, zwemmers en zwem sters, dat ge getoond hebt hoe groot zelfs een klein land kan zijn. Moge dan een echt Alkmaarsch kaasje U hierbij ter her innering worden aangeboden. (Groot ap plaus). Natuurlijk deelden zoowel mevr. Braun als mevr. De DoodKoenen in deze hulde, terwijl ook aan den heer Voogd, den trai ner van Tini Wagner, Jopie Stroomberg en Jet v. Feggelen een goudproduct uit Alkmaar werd overhandigd. Nog een huldiging. Alvorens evenwel met het programma verder te gaan, werden de heeren Imhül- sen en Hansen voor het front geroepen. Mr. v. d. Feen de Lille reikte met toepas selijke woorden aan deze heeren een her inneringsmedaille over uit dankbaarheid voor het vele en belangrijke werk, dat zij hebben verricht ter voorbereiding van deze nationale wedstrijden. (Applaus). Het zwemprogramma. Tot zoover voor wat het gesproken en officiëele woord betreft (dat via de mi crofoon van de firma IJpma overal duide lijk hoorbaar was). Onder ademlooze stilte werd eerst een aanvang gemaakt met de 100 M. vrije slag heeren, waaraan ruim 20 bekende zwemmers deelnamen. De eerste series leverden niet veel strijd op. Voor Alkmaar was evenwel de serie waarin Maarten Kostelijk deelnam in zooverre belangwek kend, dat men wilde constateeren of hij vorderingen gemaakt had. Zijn tijd (1 min. 9.2 sec.) bleef beneden de verwachting. Zijn slag is echter wel iets forscher en wij meenen dat met serieuze training hier nog wel wat te bereiken valt. Jb. Wegener (Nereus) viel met 1 min. 11.4 sec. ook niet mee. De laatste serie was die der cracks, n.1. Moolenaar, Kreffer en Sipkema. De IJ- man Moolenaar zwom in uiterst soepelen slag en maakte 1 min. 2 sec. een prima tijd. Bij het nummer 100 M. rugslag heeren werd de strijd gestreden tusschen v. d. Meer, v. Schouwen en Scheffer (Ned. re cordhouder), van wie de laatste sterk favoriet was. Vooral het keeren-a-la-Kie- fer vermocht groot enthousiasme op te wekken. Dat bracht hem op zijn beide ri valen een grooten voorsprong en hij won dan ook verdiend in 1 min. 12.2 sec. Nida Senff in topvorm! Een van de glanspunten van dezen avond was het zwemmen van Nida Senff op de 100 M. rugslag, waarop zij zooals bekend wereldrecord houdster en Olympisch kampioene is. In prachtigen, soepelen slag zwom zjj haar 4 banen, keerde op Kiefer-wijze geweldig snel en deed Alkmaar de eer aan haar wereldrecord., n.1. 1 min. 15.4 sec. te evenaren. De „Over dekte" dreunde in haar grondvesten toen dat bekend gemaakt werd. Aan de 100 M. schoolslag heeren nam de Alkmaarder Ab v. Beek deel in de tweede serie. En het moet gezegd worden, hij zwom in grooten stijl en voelde zich in de_i serie de meerdere. Verklaarbaar is het dan ook, dat hij zoo van tijd tot tijd even naar zijn tegenstanders keek, het geen hem evenwel noodlottig geworden is. Want hierdoor zwom hij niet volkomen schoolslag en werd derhalve gediskwalifi ceerd. Zijn tijd was 1 min. 24 sec. De eerste-prijs-winnaar was A. Smits- huyzen (A. Z.), die 1 min. 19.4 sec. no teerde. Hoe Jopie Stroomberg het Ned. record 200 M. schoolslag ver beterde. Voor de 200 M.-schoolslag dames waren slechts 3 dames ingeschreven en daarvan viel Corry Eykenbroek wegens ziekte uit. Het ging daarom tusschen de bekende zwemsters Jopie Waalberg (A. D. Z.) en Jopie Stroom berg ('t IJ). Na een pracht-start trok ken de meisjes baantje na baantje, eerst vrijwel gelijk op, daarna met een kleinen voorsprong voor Jopie Stroomberg. De A. D. Z.-ster spurtte wel een beetje by, doch zy kon haar rivale niet meer inhalen. Toen werden de armslagen langer en het zag er naar uit, dat Stroomberg een besten tijd zou maken. En toen zy met een laatste ruk als eerste aantikte en de tijd nagekeken werd, bleek het, dat zij het Ned. record van Jopie Waal- berg met 7/10 sec. verbeterd had, want haar tijd wees 3 min. 2.4 sec. aan. - Jopie Waalberg, de oude record houdster was natuurlijk erg teleur gesteld, maar met een sportiviteit, onze sympathieke zwemsters eigen, gaf zij Jopie Stroomberg een flinke zoen. De 4 X 100 M. vrije slag estafette voor heeren was onbetwist voor den record houder D. J. K. met de zwemmers Winckel, v. Schouwen, Kreffer en Schef fer. D. J. K. won onbedreigd met grooten voorsprong in 4 min. 16.8 sec. Sipkema miste voor A. P. C. een keer punt, zag zich verloren en gaf zich weldra gewonnen, zoodat thans het IJ tweede werd. Een ander nummer, dat zeer belangrijk was, was het nummer 100 M. vrjje slag dames. Het D. A. W.-lid zus Kostelijk maakte hier in de tweede serie een even ongetrainden indruk als haar broer, waar door zij 1 min. 24 sec. maakte, hetgeen ongetwijfeld beter kan. Bij de laatste serie verschenen D. Hüs- ken, Rie Mastenbroek, Tini Wagner en J. Zijderbaan aan den start. Het was te voor zien, dat het ging tusschen Rietje en Tini, evenals dat in Leeuwarden het geval was. Nida ff wordt geluk gewenscht door wereldkampioene kyk stralend Mevr. Braun; van geluk toe. trainster van deze De start was uitstekend en op de eerste 25 M. ging het precies gelijk op, hetgeen op de tweede baan gehandhaafd werd. Tini gleed met snellen slag door het water, kliefde het water prachtig en zwom de baantjes onberispelijk in tegenstelling met Rie Mastenbroek, die wel een forschen, doch geen mooien slag heeft. Bij het tweede keerpunt tikten zy beiden wederom precies gelyk aan en nek-aan-nek ging het naar de 75 M. Hier was het, dat Tini Wagner sinds enkele seconden een miniemen voorsprong wist te veroveren, waardoor zij ook even eerder by het derde keerpunt aantikte. Doch zooals altyd toen werd Rie Masten broek onweerstaanbaar, zij spurtte by, haalde in en wist op het laatste nippertje een 2/5 sec. voorsprong te veroveren. Het was een mooie race; wy voorspellen echter binnenkort een zege voor Tini Wagner op haar tegenstandster Rie Mastenbroek. No. 8 van het programma was de 3 X 50 M. wisselslag estafette dames, waaraan D.A.W. met de dames Zus Kostelijk, Corry de Vos Burchart en Bep Smit deelnam. Elf clubs zwommen mee en de beste vereenigingen nog wel, zoodat D.A.W. weinig kans maakte. Toch stemt de tyd 2 min. 5.2 sec. tot tevre denheid. Op dit nummer werd de O.D.Z. (Rie Mastenbroek, D. Kerkmeester en de inmiddels weer herstelde Corry Eykenbroek) eerste, gevolgd door Het IJ en de A.D.Z., respectievelijk met 1.46.2, 1.48.4 en 1.49. Tenslotte bleek ook D.J.K. op de 5 X 50 M. estafette vrije slag heeren de sterkste en won onbedreigd De tijd was 2 min. 22 4 sec.. terwijl D.A.W. (de Haan, de Vries, v. Beek, Groothuizen en K9stelyk) 2 min. 45 sec maakte, hetgeen nogal wat scheelt, doch toch altijd nog veel minder is dan Nereus, die 2.48.8 noteerde. Het schoonspringen. Bij elk zwemfeest behoort een nummer schconpringen en op deze wedstrijden spron gen de heeren de Goede, Jan v. Hemsber- gen en Lou Kievit. Beide laatste heeren brachten eenige goede sprongen ten uitvoer, die evenwel van eenvoudigen aard waren, doch niettemin en terecht veel applaus oogstten. De clou van het springen leverde de heer de Goede. Naast eenige gewone sprongen maakte hy onberispelijke nummers, zooals 2)4 salto en vooral zyn glorienummer salto met heele schroef, die een ontstellend enthousiasme te weeg bracht, zoodat hy dien sprong moest herhalen. Ook zyn komische sprongen getuigden van zin voor goeden humor, ontsproten uit juisten geest. D.A.W. wint met het poloën de Alkm. Crt." medaille. Het slot van dezen avond vormde de polo- wedstrijd D.A.W. (Alkmaar)De Bruinvis- schen (Den Helder). Den Helder kwam vol ledig uit, by D.A.W. viel Hansen in voor Kostelijk. Het geheel stond niet op hoog peil, het gemis aan een overdekt bad was by de Helderschen goed merkbaar en D.A W. bleef steeds in de meerderheid. Voor de rust scoorde de Alkm. voorhoede (de Haan, Soecker en v. Beek), terwijl Caarls het vier de doelpunt voor zijn rekening nam. Het Alkmaarsche overwicht kwam hierdoor goed tot uitdrukking. Na de rust vergrootte Hansen uit een aangegeven bal van v. Beek den voorsprong, waarna v. d. Rey (Den Helder) voor zijn club de eer redde. Jan de Vries leidde streng en rechtvaardig. D.A.W. heeft door deze overwinning zich in het bezit gesteld van een medaille, be schikbaar gesteld door onze courant. Daar het voor de meeste deelnemers te laat geworden was op de prijsuitreiking te wachten, werd hiervan afgezien. Deze nationale zwemwedstrijden zyn in alle opzichten een succes geworden en zij zullen nog lang in prettige herinnering blij ven. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. vrye slag heeren: 1. Moolenaar (IJ) 1 min. 2 sec.; 2. Sipkema (H.P.C.) 1 min. 3.4 sec.; 3. Kreffer (D.J.K.) 1 min. 4,4 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. Scheffer (D J K.) 1 min. 12.2 sec.; 2. van Schouwen (D.J. K.) 1 min. 15,6 sec.; 3. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 17 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 15,4 sec.; 2.1. van Feggelen (IJ) 1 min. 19,2 sec.; 3. D. Kerkmeester (O.D.Z.) 1 min. 20,8 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 19.4 sec.; 2. Kemper (H.P.C.) 1 min. 20,2 sec.; 3. Lewis Jr. (Dolfijn) 1 min. 23.2 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Jopie Stroom berg (IJ) 3 min. 2.6 sec. (nieuw Ned. record. Oud record 3 min. 3.3 sec., gevestigd door Jopie Waalberg op 6 September j.1. te Ko penhagen); 2. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 8 sec. 4 x 100 M. heeren: 1. DJ.K. 4 min. 16.8 sec.: 2. Het IJ 4 min. 29.2 sec.; 3 Haarlem 4 min. 39.4 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. Rie Masten broek (O.D.Z.) 1 min. 8.4 sec.; 2. Tini Wagner (IJ) 1 min. 8.8 sec.; 3. D. Husken (A.D.Z.) 1 min. 16.2 sec. 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. O.D.Z., Rot terdam, 1 min. 46,2 sec.; 2. Het IJ, Amster dam. 1 min. 48.8 sec.; 3. A.D.Z., Amsterdam, 1 min 49 sec. 5 X 50 M. vrye slag heeren: 1. D.J.K., Amsterdam, 2 min. 22.4 sec.; 2. H.P C., Heemstede, 2 min. 26,8 sec.; 3. Het IJ, Am sterdam, 2 min. 27 sec. Motoren. Voor het eerst in de geschiedenis heeft de K.N.M.V. op de Alkmaarsche gras- baan haar baan kampioenschappen laten verrijden en het voor den tijd van het jaar zeer talrijke publiek naar schat ting waren er ongeveer 3000 menschen heeft kunnen genieten van goede motorsport, van gedurfd, maar tevens beheerscht sturen en in meerdere ge vallen ook van spannende wedstrijden. En het slot van het feest is geweest, dat Houtop en van Dijk den kampioens armband veroverden en dat in beide ge vallen de kampioenstitel verdiend was, omdat deze terecht komt bij hem, die zyn machine moet beheerschen en die over een prima wedstrijdmachine be schikt. Dat niet alle wedstrijden even interessant en boeiend waren, spreekt welhaast vanzelf, maar andere races hebben daarentegen heel veel vergoed. Zoo waren de races der nieu welingen bepaald teleurstellend en kon men zich daarbij feitelijk alleen maar ver maken met een enthousiasten „helper" en een boozen renner. De eerste deed zeer dom met zyn gebaren, want hij dreef zyn man op tot grootere snelheid, terwijl het verstan dig ware geweest, hem te kalmeeren, wijl hij toch in de finale zou komen. En de booze renner kreeg motorpech, liet alles in den steek, wierp zijn valhelm en hand schoenen ver weg, maar moest alles later zelf opzoeken. Dat waren de vroolyke momenten op het middenterrein. Op de tribune oefende met veel succes een adspirant-hoornblazer. 't Wss heel mooi, ondanks het onzuivere gelu'd. Maar 't kwam dikwijls op het juiste oogen- blik. Om ons echter tot de races zelf te bepalen, bij de juniores hebben wij aardige momen ten kunnen zien, die zich echter bijna uit sluitend bepaalden tot één ronde, want al te vaak was na een vlotten start en na een enkele ronde het veld ver uit elkaar en ging de strijd als een nachtkaars uit. Een gun stige uitzondering vormde daarbij de eerste serie in de 500 c.M.3 klasse, waar na feilen stryd Dijs in de vijfde ronde den kop ver overde en toen plotseling moest opgeven wegens motorpech. Zoo kreeg v. d. Kley on verwachts zijn kans en hy profiteerde er van! Het tweede gunstige geval was in de finale der 330 c.M.3 klasse, waarin zeer fel gestreden werd. De acht finalisten bleven de twee eerste ronden bij elkaar, daarna scheid den zich er vier van af en liepen samen uit, maar die vier leverden onderling een fraaieu strijd, waarbij Passier zich in de vierde ronde volkomen liet verrassen door v. d. Linden, die daarmee den wedstrijd won. Tenslotte de seniores! Van hen verwacht het publiek het meeste; welnu, zy hebben gegeven, wat er van hen verwacht werd. Zelfs meer dan dat. Want in de eerste halve beslissing in de 500 c.M.3 klasse startten slechts drie renners, met de wetenschap, dat zij allen geplaatst zouden worden. Inplaats echter van een kalmen strijd, werd deze race de meest opwindende van den ganschen middag. Het trio HoutopHartmanIesberts gaf elkaar niets toe, bleef by elkaar ronde na ronde en met inspanning van al zyn kracht kon Houtop tenslotte winnen na Hartman voortdurend te hebben opge jaagd. Doch ook overigens gaven de renners zich vrijwel geheel, 't Begon al met den eersten rit van den dag, de eerste serie in de 350 c.M.3 klasse. Toen al toonde Houtop zyn meerderheid, door de zeer snelle rit overtui gend te winnen vóór Jac Al, Moeke en de anderen. Ook de volgende serie was zeer spannend, want alle renners bleven ronden- lang bij elkaar en wisselden voortdurend van plaats. De tijd was echter minder fraai. Zeer snel, maar minder boeiend, was de tweede serie 500 c.M.3 klasse, waarin Jan Rijk en v. Dijk een harden strijd voerden om de eerste plaats, waarbij Rijk's bochten werk opvallend goed was, maar v. Dijk's motor veel sneller bleek. De rest was „ergens" in de baan. Ook de herkansingsrit in de 350 c.M.3 klasse mocht er wezen, want hoewel de tyd niet zoo byzonder was, bleek het groepje renners aan elkaar gewaagd. Maller had lang de leiding, maar begon in de derde ronde te sukkelen met een on willige motor en moest toen den strijd sta ken. Het ging toen tusschen Hamers, Rijk en Hartman, die elkaar niets toegaven en met miniem verschil door de finale gingen in deze volgorde. In de eerste halve beslissing in deze klasse toonde Houtop nog eens zyn superioriteit door in één rush van de vijfde plaats naar voren te komen en toen hy na 2 ronden de leiding had veroverd, was de strijd verdwe nen. Moeke maakte in de laatste ronde nog een behoorlijke schuiver, maar bleef rijden, zij het dan ook kansloos. En zoo is er heel veel moois geweest. Wij denken nog aan den harden strijd in de halve finale 500 c.M.3 tusschen Ryk en v. Dijk, waai bij laatstgenoemde een rondje draaide van 27 sec. en wij denken aan de beide finales. In de eerste die der 350 c.M.3 klasse nam Houtop direct de leiding en hy reed zoo snel, dat de anderen gewoonweg geen kans kregen. In de tweede was Ryk het beste weg, gevolgd door v. Dyk en Houtop. Eenige ronden lang kon Rijk de aanvallen van den zeer snellen van Dyk afslaan, maar tenslotte moest hij hem laten passeeren. En Houtop kwam er verder niet aan te pas, omdat hü op een 150 c.M.3 motor reed. Jan Ryk heeft in de rest van de race nog eenige keeren geprobeerd, om v. Dyk te ver rassen, maar dat lukte niet en zoo werd van Dijk kampioen in de zwaarste klasse. I>e uitslagen. Nieuwelingen tot 250 c.M.3: 1. van Loeve- indien U poetst met wat g0ei|, f» Tube 60 en 40 ct Dooj 20 et llf flknf Sijn in 2 min. 42,4 sec.; 2 2 min. 46,2 sec.; 3. Thuys in 3 in Nieuwelingen 251—350 c M i 1 sec- Hogerhuys in 2 min. 52 sec 2 t- Serie: T min. 54,8 sec.; 3. v. d. Pluyni in ?m 5)1 2 sec.; 4. van Rees (ver achter) min- 558 2e serie; 1. Giesberts in 2 min S7ft v. d. Berg in 2 min. 57,8 sec 3 J' S<* min. 58,4 sec Finale: 1. Timm in 2 min. 39,4 Rans in' gerhuys in 2 min. 45,4 sec.; 3" v T i.2' Ho- 2 min. 50,2 sec.; 4. v. d. Pluymin 52,4 sec. m 2 min. Juniores tot 350 c.M.3: le serie- 1 Linden in 2 min 37,2 sec.; 2. v d R V' 2 min. 38,4 sec.; 3. Buys in 2 min 4rTB in 4. v. Ekris in 2 min. 42,4 sec. 2e serie: 1. Huykman in 2 min 3rr 2. Passier in 2 min. 44,8 sec.; 3. Oostó-iT' in 2 min. 47 sec.; 4. v. d. Kley in 8n 47,2 sec. Finale: 1. v. d. Linden in 2 min 354 2. Passier in 2 min. 36,4 sec.; 3. v. d Be T 2 min 37 sec.; 4. Buys in 2 min. 38,4 sec Juniores 351500 c.M.3: le serie: 1 Kley in 2 min. 32 sec.; 2. Oosterbaan bi 1 min 35 sec.; 3. Riemersma in 2 min. 45 s 2e serie: 1. Huykman in 2 min. 42,6 T (de rest moest opgeven!) Finale: 1. v. d. Kley in 2 min. 39,4 sec.- 2 Riemersma in 2 min. 41 sec.; 3. Oosterb» in 2 min. 42,4 sec.; 4. Huykman in 2 J8" 51,4 sec. mai- Seniores tot 350 c.M.3: le serie: 1. Houten in 2 min. 23 sec.; 2. Jac Al in 2 min. 24,6 sec- 3. Moeke in 2 min. 29,6 sec.; 4. Peters in min. 30,2 sec. 2e serie: 1. Kuiper in 2 min. 30 sec.; J v Aartsen in 2 min.: 30.2 sec.; 3. Iesberts ir j min. 30,6 sec.; 4. de Graaf in 2 min. 31 sec Herkansingsrit: 1. Hamers in 2 min. ftt sec.: 2. Jan Rijk in 2 min. 31 sec.; 3. Hartman in 2 min. 32,8 sec.; 4. Roest in 2 min. 33 sec Eerste halve besfissing: 1 Houtop in j min. 25,6 sec.: 2. Iesberts in 2 min. 28,8 sec 3. Kuiper in 2 min. 30,8 Sec.; 4 "Hamers in 2 min. 31 sec. Tweede halve beslissing: 1. Jac Al in 2 min. 31,2 sec.; 2. Peters in 2 min. 32,4 sec: 3. Jan Rijk in 2 min. 32,6 sec.; 4. v. Aartser in 2 min. 33,2 sec. Finale: 1. Houtop in 2 min. 21 sec.; t Iesberts in 2 min. 25 sec.; 3. Peters in 2 mm, 32 sec.; 4 Hamers in 2 min. 34,4 sec.; 5. Jac. Al in 2 min. 34,8 sec.; 6. Jan Rijk in 2 uk. 38.6 sec. Seniores tot 560 o.M.3: le serie: (niet ver reden). 2e serie: 1. van Dyk in 2 min. 21,2 sec.;l Jan Rijk in 2 min. 22 sec.; 3. de Graaf ia 2 min. 26,2 sec.; 4. v. Aartsen in 2 min. 39 sec. le halve beslissing: 1. Houtop in 2 min. 24.2 sec.; 2. Hartman in 2 min. 24,4 sec.; 3. Iesberts in 2 min. 25,2 sec. 2e halve beslissing: 1. v. Dyk in 2 min. 22 sec.; 2. Rijk in 2 min. 22,6 sec.; 3. Rehorst in 2 min. 25,2 sec.; 4. de Graaf in 2 min. 26 sec. Finale: 1. van Dyk in 2 min. 21,4 sec.; 2. Jan Rijk in 2 min. 21,8 sec.; 3 Houtop in 2 min. 24 sec.; 4. Rehorst; 5. Iesberts. De huldiging der Zesdagenr Direct na de pauze werden de Zesdagen- renners gehuldigd. Zy hadden juist in Duitschland den zeer zwaren Zesdaagscfca gereden en het Hollandsche A team, bestaan de uit Hamersveld, Moejes en de Ridder, had de tweede plaats veroverd in den strijd om de Zilveren Vaks, waarbij de snelheidsproe ven beslissend waren, omdat zoowel het Hollandsche als het Engelsche team een blanco strafregister had. Er waren trou wens nog meer Hollanders, die geen straf- punten hadden gekregen en dus het goud veroverden, en verder waren er, die met zilver tevreden waren. Zij waren allen aanwezig op het sportpark en stonden netjes op een rij, toen mr. J- P- Bosman als voorzitter van Alcmaria V.V.V. een kort woord sprak. Spr. bracht dank aan de K.N.M.V. voor haar medewerking gedu rende 15 jaren van gransbaanraces in Alk maar en was dankbaar, dat de verdedigen der Nederlandsche kleuren in het buitenland thans aanwezig waren. Daarop huldigde mr. van Geldrop Mejj* dens als voorzitter van de K.N.M..V. de ren* ners, sprak over de prestaties en roemde dift wees op den zeer zwaren wedstrijd Duitschland en op de groote sportiviteit der Hollandsche deelnemers. En met bloemen beladen stuurde hij W® het terrein op, eerst het team, daarna de solorenners met de gouden medaille: Per* soon en Roest, daarna de zilver-dragenden Zuur (met zyn passagier Langestraten Sybrandi en Feyma. En het publiek heet hen allen zeer hartelijk toegejuicht. Aan "het slot van de races huldigde de hee Nortier als sport-voorzitter van de K.N.M- de nieuwe kampioenen en bond hen kampioensarmband om. .^1 En dat was het goede slot van het mo festijn in ons sportpark. - Tini Wagner Iedere automobillft ken u dzd«|i vertellen, hoeveel ki/ometer P®* uur zijn wegen heelt, meer ,e weinigen weten, hoeveel ze wel noodlfl hebben ofn die veert te itoppenl -

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8