PROFESSOR SLIM EN ZOON schagen schermerhorn MEERHUGOWAARD NIEUWE NIEDORP HEEMSKERK OUDESLUIS CALLANTSOOG Economisch-technische dienst in Noordholland. Alkmaarsche Politierechter Gecombineerde uitvoering. Zondagavond gaven „Onder Ons", het bekende muziekensemble uit Heerhugo- waard en de balletclub „Hygiëa" uit Noord- scharwoude een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. „Onder Ons" stond zoo als altijd onder leiding van den heer P. de Geus, terwijl de leiding „Hygiëa bij den heer K. Boot berustte. De zaal was, toen de uitvoering begon, zeer goed bezet. Het publiek bestond trou wens niet alleen uit inwoners van Heerhu- gowaard, doch was van heinde en ver komen opdagen. Het programma werd voor de pauze ge heel verzorgd door „Onder Ons". Naar onze meening is dit gezelschap den laatsten tijd aardig vooruitgegaan. Vooral het feit, dat er een paar blaasinstrumenten bijgekomen zijn, is aan „Onder Ons" ten goede gekomen. Het mooiste gedeelte van dit optreden was wel het zingen van „Heilige Stad" van Stephen Adam door den heer M. Blauw op de piano begeleid door mej. A. B. Kostelijk. „Dat moet je bekijken, Piet" van Alb. de Rooy, ook gezongen door den heer Blauw, sloeg zeer in. Het tweede gedeelte van den avond stond meer in het teeken van „Hygiëa". De prach tige décors, die bij het optreden van deze groep gebruikt werden, waren vervaardigd door den heer D. Dirkmaat uit Heerhugo- waard, die hiervoor zeker een woord van bewondering verdient. Het werk van „Hygiëa" zelf was, in aan merking genomen dat hier amateurs optra den, buitengewoon goed. De leiding van den heer Boot was vrij streng en het optreden daardoor zeer gedisciplineerd, maar af. Het publiek heeft er van genoten. De balletten waren alle ontworpen door den heer Boot. Vooral het K. 18 ballet, het Russisch ballet en het Fantasie ballet muntten uit door ori ginaliteit. Alleen het Spansche ballet viel ons tegen, hier was niets typisch origineels in. De begeleiding van „Onder Ons" was goed. De tijdsruimten tusschen de verschil lende balletten werden gevuld met zang, waarbij vooral de heeren H. Kuiper en M. Blauw op den voorgrond traden. Eerstge noemde viel bij het publiek zeer in de smaak, vooral door zijn voordracht, de door hem gezongen parodie op „Dichter und Bauer" was dan ook wat dat betreft voor treffelijk, maar de heer Blauw zong mooier, hü is echter niet zoo vrij. Ook de zang van mej. Gr. de Bakker, die voorafging aan het bloemenballet, was heel mooi, evenals in het „Wolgalied" van Léhar. Van het zingen van „De Elfde Olympiade", tekst van mevr. PorteWit, muziek mej. A. B. Kostelijk en gezongen door den heer M. Blauw (allen ingezetenen van Heerhugo- waard) werd gebruik gemaakt om den be roemden motorrijder Jan Moejes voor het door hem behaalde resultaat in Garmisch Partenkirchen te huldigen. Volksonderwijs. Vergadering van de afd. Nieuwe Nie dorp van Volksonderwijs in de Prins Mau- rits alhier. De voorzitter, de heer Olie, opende, waarna men overging tot het huishoudelijk gedeelte der vergadering. Het bestuur legde er vooral den nadruk op, dat er propaganda moet gemaakt wor den voor het fonds tot steun aan Volkson derwijs, daar naar inzicht van het bestuur dit een voornaam onderdeel van de veree- niging is. Er wordt in Nieuwe Niedorp wel niet zoo sterk de noodzakelijkheid van dit fonds gevoeld, maar ook in Nieuwe Niedorp heeft men alreeds steun van dit fonds on dervonden. De vergadering besloot daarom om zoo spoedig mogelijk deze collecte met busjes te houden. De rekening en verant woording van den penningmeester werden nagezien en goedgekeurd. De inkomsten wa ren 77.26 en de uitgaven 76.33. De heeren Olie en Stenneberg brachten verslag uit van de algem. vergaderingen te Amsterdam en Utrecht. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering te Rotterdam behandeld. Tot afgevaardigde werd geko zen de heer D. Olie en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer F. Stenneberg. Men stelde voor om de melkvoorziening der schoolkinderen weer te laten ingaan op 1 November a.s. en hiervoor gebruik te ma ken van de subsidie der Weezenadministra- tie. Later zal nog nader met de ouders over legd worden. Bedankt. Onze plaatsgenoot, de heer N. T. Hop man, heeft bedankt als bedrijfsleider van de coöp. malerij „de Goede Verwachting" al hier. Een tuinier pootte dit voorjaar 2 wit- y °tzige aardaPPelen, afkomstig uit Duitech- hetJbe,chot 8t0«i opleverde. 5° bruikbare bollen Lijnwerker benoemd. Tot lijnwerker bij de Ned. Spoorwegen alhier is benoemd de heer A. Windt uit Alk maar, zulks in de plaats van den heer Abr. Kossen, die is aangesteld tot ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen te Bobeldijk, gem. Berk hout. Herstelling pier waarop „Sirenes" strandde. De N.V. P. Daalder's aannemersbedrijf is begonnen met het herstellen van de pier, waarin de „Sirenes" het Noorsche schip dat hier enkele weken geleden tijdens een zwaren storm is gestrand een groot gat heeft geslagen. Wat sinds de oprichting is gedaan. Evenals verleden jaar publiceeren Ged. Staten ook thans een verslag om trent hetgeen sinds October 1935 van provinciewege op het terrein van de werkverschaffing en werkverruiming is geschied. Aan die mededeelingen is nu toegevoegd een verslag van de verrich tingen van den sinds half Januari 1936 werkende Economisch-Technologischen Dienst, uitgebracht door den directeur van dien dienst. Werken in Provinciaal duingebied onder de gemeenten Castricum, Heemskerk, Eg- mond en Bergen. Vastleggen van duinen, egaliseeren van wegen, maken van duin wegen enz. Dit werk, in April 1935 aange vangen met 130 werkloozen uit de ge meenten Haarlem en Zaandam, welk getal geleidelijk tot ±150 steeg, was in October 1935 voltooid. De uitgaven aan arbeidsloon bij dit object hebben 81.852 bedragen, de andere uitgaven f 14.714. Ontgraven en bloot maken fundamenten van het „Slot op den Hoef" te Egmond. In Augustus 1935 is met bovenbedoelde werk zaamheden een aanvang gemaakt en alstoen zijn daarbij 40 werkloozen uit de gemeen te Haarlem te werk gesteld, die daarbij ge durende de overige maanden van dat jaar werkzaam zijn gebleven. Na in December voorloopig te zijn stopgezet, zijn de werk zaamheden bij dit object in April 1936 her vat. In de periode Augustus 1935Decem ber 1935 is bü dit werk uitgegeven f 18.367, waarvan 13.269 aan arbeidsloon. Wegen- en Boschplan. Aanleg van 36.5 K.M. zandweg en bebossching van 190 H A. in het provinciaal duingebied onder Bergen, Bakkum, Egmond en Heemskerk. Aan dit object werd in de periode October 1935 1 Juli 1936 uitgegeven aan arbeidsloon 116.153 en aan andere uitgdven 18.049. Verrichten van extra grondwerk (ontgra ven van 33.000 M3. grond voor waterputten in het Provinciaal duingebied onder Bergen. De geraamde kosten van dit werk bedragen 38.000 aan arbeidsloon en 5500 aan an dere kosten. Bij dit object zijn begin Juni van dit jaar te werk gesteld 20 werkloo zen uit Beverwijk, 30 uit Alkmaar, 10 uit Egmond-Binnen en 30 uit de gemeente Haarlem, terwijl in Juli ook nog 20 werk loozen uit de gemeente Bergen daarbij zijn geplaatst. Bestrijding jeugdwerkloosheid. Ten einde ook van provinciewege mede te werken aan de bestrijding van de jeugd werkloosheid, zijn diverse plannen ontwor pen, welke voor uitvoering door jeugdige werkloobzen in aanmerking kunnen komen, zulks mede naar aanleiding van door een tweetal organisaties, welke zich in het bij zonder de bestrijding der jeugdwerkloosheid ten doel stellen, ter zake ingekomen ver zoeken. De met die organisaties gevoerde onder handelingen wettigen de verwachting, dat binnen korten tijd tot uitvoering van de volgende werken door jeugdige werkloozen zal kunnen worden overgegaan: A. Het aan leggen van een speelveld nabü de jeugdher berg „Koningsbosch" en de koloniehuizen „St. Antonius" en „de Eenheid" te Bakkum. Het te bewerken terrein beslaat een op pervlakte van 4 H.A., waarvan 1 H A. voor speelveld en 3 H.A. voor bosch is be stemd. De kosten van dit werk zijn geraamd op 12.000 aan arbeidsloon en 2600 aan andere uitgaven. B. Het verbeteren van de reeds bestaande gedeeltelijke betuining en het aanbrengen van verdere betuining om het Duinmeer te Bakkum. Kosten aan arbeidsioon geraamd op 2100 en aan andere uitgaven op f 750. C. Het maken en plaatsen van naambor den voor de wegen in het provinciaal duin terrein. Kosten aan arbeidsloon geraamd op 1500, andere uitgaven op 800. D. Bouw van vier lysimeters te Castri cum. De kosten van dit werk zijn geraamd op 25.200 aan arbeidsloon en 51.400 aan andere uitgaven. Voorts is reeds gebruik gemaakt van den arbeid van jeugdige werkloozen uit de ge meente Haarlem bij de vernietiging van den bastaard-satijnvlinder in het provinciaal duingebied. 27 jeugdige werkloozen heb ben daarbij gedurende ongeveer drie maan den werk gevonden, terwijl de kosten van deze werkverschaffing in totaal hebben be dragen 2827. Over het algemeen kan de Maatschappij voor Industrie Financiering zich niet inte resseeren voor kleinere bedrijfjes, zoodat het voor den Dienst zeer moeilijk is levens vatbare zaken, die een kapitaal behoeven van 500 tot f 10.000 te helpen. Het is drin gend gewenscht dat hiervoor een oplossing gevonden wordt. Enkele malen werd bij den Dienst ver zoeken om financieelen steun voor het ex- ploiteeren van een uitvinding ingediend. Over een tweetal dezer aanvragen is het voorloopig oordeel gunstig. Toch zal het naar de meening van den Dienst niet ver antwoord zijn te beginnen met het oprich ten van nieuwe fabrieken met overheids steun, omdat er voldoende fabrieken, waai de vervaardiging van de betreffende artike len kan geschieden, in het land aanwezig zyn. In de beide gevallen wordt door den Dienst bemiddeling verleend om te zorgen dat de uitvinder een fabrikant vindt, die al of niet in samenwerking met hem, 'de vin ding kan exploiteeren. De Dienst stelt zich hierbij op het standpunt, dat hiervoor wel bij voorkeur, maar niet uitsluitend, fabrie ken in aanmerking komen, die in de pro vincie Noordholland gelegen zijn. Ook deze onderhandelingen zijn nog niet ten einde. Het is zeker te wenschen, dat overeenstem ming wordt bereikt, daar anders een object voor werkverruiming voor ons land verloren zou gaan. Qenteentesaden Vrijdag 2 October vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was de heer P. Mantel. De terugontvangen gemeente-begrooting dienst 1936 was vergezeld van een nota van opmerkingen. Z. h. st. werd besloten de aanbevolen wijzigingen aan te brengen en alzoo aan de opmerkingen van Ged. Staten tegemoet te komen. Rondvraag. De heer Oostwouder zou gaarne de ramen van de school voor den winter zien geres taureerd. De voorzitter antwoordde dat daarin zou worden voorzien. Ook vroeg de heer Oostwouder in welk stadium B. en W. zijn met een nieuw aan te leggen weg (van perceel C. Langenberg naar brug prov. weg). De voorzitter zeide, dat eerst toestem ming moet worden gevraagd voor aanslui ting aan den provincialen weg. Verder vroeg hij. „Wat hebben B. en W. op het oog voor de jeugdige werkloozen?" De voorzitter antwoordde, dat daarin nog niet voorzien is. Ook vroeg de heer Oostwouder inlichtin gen omtrent een beperkte indienststelling van K. Molenaar bij de werkverschaffing. De voorzitter antwoordde, dat deze buiten de steunregeling valt, omdat hij een neven- bedrijf heeft door aanvraag vischaete. De heer Brouwer vroeg wanneer een bord voor éénrichtingverkeer aan het Zuideinde komt; het gevaar voor de schoolkinderen achtte hij daar zeer groot. De voorzitter zei, dat een suppletoire be grooting hiervoor is ingediend, waarvoor nog geen goedkeuring is ontvangen. Verder vroeg de heer Brouwer of maat regelen kunnen worden genomen aan de Noordervaart, waar van Ginkel zonder toe stemming een schuurtje heeft gebouwd, waarin een stookplaats aanwezig is. De voorzitter zei, dat dit de aandacht heeft van B. en W. Ook vroeg deze of de hooistekers nu ont slag krijgen met ingang van 1 Januari a.s. Dit zal worden behandeld bij de begroo ting 1937. De heer de Groot zou in plaats van een nieuw aan te leggen weg, zooals de heer Oostwouder beoogt, er meer voor zijn de Beemsterbrug geheel te vernieuwen en te maken van beton en deze nieuwe brug op gelijke hoogte te maken als de prov. weg. Hiervoor zou overleg kunnen worden ge pleegd met het waterschap de Beemster dat krachtens acte van droogmaking moet bij dragen in de kosten voor de helft Deze nieuw aan te leggen brug achtte hij veel verkieselijker dan een nieuw aan te leggen weg en bovendien veel goedkooper. Hierna sluiting. £xuuL: en Juinêouw OVERDRACHT VAN B1GGENMERKEK. De Landbou w-Crisis-Organisatie voor Noordholland maakt bij deze bekend, dat overdracht van biggenmerken is toege staan. Met het oog op het verspreiden van de pestziekte wordt aangeraden geen biggen bij anderen te laten merken, wat gezien de overdrachtsmogelijkheid niet behoeft te gebeuren. Bij overdracht van merken is het vol doende dat degene, die zyn merken over draagt, hiervan zendt aan de Landbouw- Crisis-Organlsatie voor Noordholland, af- deeling Veehouderij, Alkmaar. RICHTPRIJS TARWE. Naar aanleiding van de verschillende verzoeken, tot den minister van landbouw en visscherij gericht, om den richtprijs tarwe, welke 9.bedraagt, te verhoo- gen, kan worden medegedeeld, dat hierop door den minister afwijzend is beschikt. Wel heeft de minister geméend, in de bestaande regeling eenige wijziging te moeten aanbrengen, om eenige onjuist heden, die speciaal bü de verlaging van den richtprijs zwaar drukken, weg te ne men. De richtprijs werd toch door de te lers eerst behaald voor tarwe, die om streeks 1 Februari door hen werd afge voerd. De tarweverbouwers ontvingen voor de tarwe, afgeleverd in den herfst, dus niet den richtprys. De minister heeft gemeend, hierin eenige wyziging te moeten brengen door den richtprijs op een vroegeren datum te doen bereiken. Voor dit jaar is deze datum vastgesteld op 1 September. De aflevering in den aanvang is wat aantrekkelijker gesteld, wijl het van groot belang werd geacht, de aflevering door de landbouwers zonder stagnatie te doen plaats hebben. Voor latere leveringen wordt de prijs van 9.per 100 K G. met 3 cent per week verhoogd. Aan de hand van deze regeling zullen de tarwe- organisaties, ieder voor eigen gewest, speciale regelingen ontwerpen. Een bij eenkomst van afgevaardigden dezer orga nisaties is te dien einde heden gehouden. IDENTITEITSBEWIJZEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland, maakt bij deze bekend, dat voor verwisseling van gestorven of geslach te kalveren de betreffende identiteitsbewij zen moeten worden toegezonden aan de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord holland, afdeeling Veehouderij, Alkmaar. Ten overvloede zij medegedeeld, dat deze identiteitsbewijzen moesten zijn afgetee- kend door een ambtenaar van den keu ringsdienst of een arts. Slechts bij hooge utzondering zal van deze regeling worden afgeweken. Tevens zy vermeld, dat de aan vragen tot erkenning als t. b. c.-vrije vee stapels voor het jaar 1936 uiterlijk 10 De cember a.s. ten kantore van de Landbouw- Crisis-Organisatie voor Noordholland moe ten zijn, om voor behandeling in aanmer king te komen. PESTZIEKTE VOOR VARKENS. Hierbij maken wij U bekend, dat in ver band met de heerschende pestziekte onder de varkens, het gewicht, waarop biggen voorzien moeten zijn van blik en tatoueer- merken, tijdelijk is verhoogd en van 10 Kg. op 30 Kg. is gebracht. De biggen zullen beneden het gewicht van 40 Kg. niet als varkens geteld worden; zoodat ze tot dat gewicht vrij kunnen wor den gehouden. Beneden het gewicht 30 Kg. zal ook ge merkt worden, wanneer de eigenaar hiertoe zijn uitdrukkelijken wensch te kennen geeft by den afdeelng-kantoorhouder. Verder maken wy U er op attent, dat daar, waar varkens tot 30 Kg. niet gemerkt zijn, de fokkers kans loopen om te zijner tijd door verlaging der gewichtsgrens plot seling in overtreding te geraken, zoodat zij dus verstandig doen te zorgen niet meer biggen in voorraad te houden dan waarvoor zij merken beschikbaar hebben. JUcfd\zoAen (Zitting van 5 October 1936.) Karpertjes verschalkt. In de donkere duinen te Den Helder is ten gerieve van het geïnteresseerde publiek een vijver aangelegd, waarin karpers worden geteeld. J. v. L. en H. v. d. B., beiden gedo micilieerd te Den Helder, hadden dit dra ontdekt en dachten munt uit deze vischfok- kerij te kunnen slaan door er met een visch- lijn eenige karpers uit te halen Het geluk was niet met hen, want vermoedelijk bü hun eerste strooptocht werden zy gesnapt en werden de karpers zoowel als de vischlyn in beslag genomen. Van de twee verdachten was alleen de schilder H. v. d. B. verschenen, die vertelde, dat hij van geen vischlyn had afgeweten. De officier van justitie, die weinig aandacht aan zijn verhaaltje schonk, eischte tegen bei den een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Gevolgen van de kermis De stoker A. G. uit Medemblik had op den laatsten avond der kermis te Medemblik ruzie gekregen met den lanbouwer N. A. Groot uit genoemde plaats. Blijkbaar vas G. nogal onder invloed van alcohol en toen hy party trok voor een ouden man, die om ver gegooid werd, was het tusschen hem en Groot tot ruzie gekomen. Tydens de hieruit ontstane vechtpartü, waarby op allerlei min derwaardige wyzen van beide kanten ge vochten bleek te zyn, had G. zün tegenstan der in het dijbeen en in de duim gebeten. Eisch 25 of 15 dagen. Uitspraak 2 maan den voorwaardelyke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, benevens 85 boete subs. 20 dagen hechtenis en toewyzing van een civiele vordering groot f 1.50. Verzet tegen de rijkspolitie. De niet-verschenen verdachte S. O. uit Wieringen had aldaar op 21 Juni j.1. verzet gepleegd tegen den brigadier-riiksveldwach- ter A. Bergsma, die hem had willen aanhou den voor rijwielmerken-controle De officier eischte tegen den verdachte, die vry slecht bekend staat, een gevangenis straf voor den tyd van 1 maand. Uitspraak conform. Lola in het nauw. Mej. Johanna S. uit Den Helder was op 3 Mei wat al te dicht by haar kostganger H. Koene gaan zitten en wel met dit gevolg, dat de laatste eenigen tijd daarna een be drag van 4 uit zün zak had gemist. Mej. S., bijgenaamd Lola, beween Koene dronken was en had van d dat legenheid gebruik gemaakt hem zHn ge" monnaie te ontfutselen. Een en and P°rle" r.iet weg, dat de diefstal toch genl JL natn terwül bovendien mej. Lola in den w 7as' nu nfet direct van onbesproken cedr^ u, Sr te zün. Eisch 2 maanden gevaneerf- 'jkt Uitspraak 1 maand. nKenisstraf. P T M V 'Mn tCenen P. J. N. v. V., timmerman te Winkel K. Butter, bakkersknecht te LutjewinkM 88 zyn teenen gaan staan, een gebeurtenis Butter vriendelijk had doen vragen Jf „niet wat ongelyk stond". Van het een bl C het ander te komen en de woorden leidiï weldra tot handtastelijkheden, waarbij Rt ter nogal het een en ander had te verdur Hoewel er kwestie bleek te bestaan over het' feit, wie er r.u eigenlük begonnen Wss achtte de officier de ten laste gelegde mi handeling bewezen en eischte een geldboet" van 20 subs. 10 dagen hechtenis Uitsnmeu 15 subs. 5 dagen. 1 aalc Zonder nummerbewijs gereden De onder-machinist der Nederlandsche' Spoorwegen W. S. te Hoorn had op 11 junj onder Wognum gereden op een motorfiets en had bü een controle geen geldig nummer- bewijs kunnen vertoonen. Het bleek, dat S* de motorfiets van zyn zwager had overgeef men en nog steeds reed op het nummert*, wys van genoemden zwager. Eisch 20 of 10 dagen. Uitspraak 15 of 10 dagen. Teveel steun ontvangen? De arbeider J. de J. uit Zy'pe zou, blijkens opgaven van de controleerende ambtenaren aldaar, frauduleus niet alle inkomsten die hü als gezinshoofd ontving, hebben opgege ven en daardoor een hoogere steunuitkee- ring hebben ontvangen dan hem toekwam. Het bleek, dat de J. een zoon had, die bij' den landbouwer E. Romar te Anna Paulow- na 7 per week plus de kost verdiende. Deze inkomsten waren door de J. niet opgegeven, omdat hü van meening was, dat zün zoon niet meer tot het gezin behoorde. Het bleek echter, dat de zoon 's avonds laat thuis kwam en daar dan overnachtte. Blykens de verklaringen vfn den ambte naar ter secretaris te Anna Paulowna D. J. Doets had de J. op het verhuisbiljet van zijn zoon vermeld, dat deze niet meer bij hem in woonde. Dit was echter pas later ontdekt Aangezien de officier van jutsitie alleen oplichting ten laste had gelegd, vroeg deze vrüspraak, omdat hy van meening was, dat de J. ten aanzien van deze kwestie te goeder trouw had gehandeld en hü het ten laste ge legde niet bewezen achtte. Uitspraak con form. Een zelfde geval betrof den arbeider H. 0. uit Anna Paulowna, die eveneens de gezins inkomsten niet volledig had opgegeven en de inkomsten van zyn dochter beloopende 7 per week had verzwegen. In dit geval had de officier valschheid in geschrifte ten laste gelegd. O. beriep zich erop dat hü uit armoede gehandeld had omdat hü een gezin van 6 personen had te onderhouden. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand voorwaardelüke gevangenisstraf met een proeftyd van 2 jaar en 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. .Muntgasmeter gelicht. De niet-verschenen verdachte A. H. P. uit Schagen had in Mei van dit jaar zyn munt gasmeter geopend en zich hieruit een be drag, groot 0.77 1/2 toegeëigend. Conform den eisch veroordeelde de poli tierechter hem tot 1 maand gevangenisstraf. Baldadige jeugd. De electriciën J. v. d. M- uit Alkmaar reed op 30 Juni op den Heerenweg te Heiloo toen hy door een groepje jongens met aard beien werd gekogeld, v. d. M. had rechts omkeert gemaakt om den schuldige een afstraffing toe te dienen en aangezien er van het groepje jongens slechts een bleef staan, die zich bovendien nogal uittartend gedroeg, was deze de dupe geworden van de afstraffingsplannen van v. d. M. Aangezien een en ander nogal met de harde hand was geschied had de vader van den jongen een aanklacht wegens mishandeling ingediend. De baldadige handelingen van de jongens, die blükbaar de aardbeien nog van een langs den weg staanden groentenwagen hadden genomen, leidden den officier ertoe een boete van 2 of 1 dag hechtenis te vragen. Uitspraak conform. Een biermerk misbruikt. De banketbakker R. J. W. uit Den Helder had gedurende het eerste half jaar van 1936 aan een aantal afnemers fleschjes bier ver kocht. die hy als Heinekens bier aan den man bracht, doch waarin achteraf bier bleek te zitten van de Hengelosche Bierbr"uwj- rü. Deze manipulaties maakte dat S. de fleschjes voor een cent of twee minder (Jan gewoonlijk kon verkoopen. De agent van de Heinekens Bierbrouwer11 te den Helder, die ontdekt had, dat er buiten - 7 „Dut is papyrusriet", zei professor Slim. „Dat is ook een soort gras en daar maakten de menschen vroe- gei papier van". Nauwelyks had de professor uitge sproken of vol doodsangst kroop hy in de papyrus stengels. 218. En dat was geen wonder, want een eindje ver e had hy een hecle troep olifanten gezien. De diepe kui 1 die je in den grond zag, waren daar ingedrukt door pooten van de zware dieren. Je begrypt, dat de profes sor van de olifanten giaag kiekjes wilde maken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10