JSuitatland fxomnaaal Hieuw* Jnqe^onden Slakken Jleck ÓL Stdiool JSucq ediike Stand, Staatslctedi v m Glimlach e ZUIDSCHARWOUDE OTERLEEK TEXEL BERKHOUT UITGEEST w armenhuizen (s. koedijk (September), 9419 2 9806 al-harten-jagend (figuurlijk gesproken na tuurlijk!) toeren we over den 30 K.M. lan gen dijk en door het langzamerhand in duister gehulde Friesland. Alleen zoo hier en daar, b.v. in Harlingen en Franeker, waar de inwoners op het aan de achterruit geplakte biljet lezen, dat „de Olympische zwemploeg" in deze bus zit, weerklinkt een luid hoera, als men bekende gezichten ont dekt. Ook in Leeuwarden is flink reclame gemaakt voqr de Berlijnsche zwemmers en zwem sters, want overal lezen we namen als Rie Mastenbroek, Nida Senff, Tini Wagner en meerdere. In hotel „Phoenix", waar wij nogal luid ruchtig binnengaan, zit mevr. Braun met Rie Mastenbroek en de meisjes Eykenbroek en Kerkmeester juist aan het diner. Maar niet zoodra zijn we binnengevallen of de dames omhelzen elkaar of wij minstens een oceaanvlucht vplbracht hebben. Trouwens, in deze laatste handeling zijn de Berlijnsche meisjes sterk en het moet gezegd worden, onzerzijds was daartegen geen enkel be zwaar. Mevr. Braun en Rie vertellen opgewonden, hoe zij op weg naar Leeuwarden aan een doodsgevaar ontsnapt zijn, want zij zaten toen net in den trein, die by Zwolle in bot sing was gekomen met de vrachtauto, ge laden met ontplofbare zuurstof-cylinders. Nou, wie mevr. Braun kent, kan zich voor stellen op welk een grappige wijze een en ander verteld wordt en we worden er stil van. Als het omstandig verhaal uit is, merkt Sipkema op, dat we maar eens moeten gaan „buffelen" (hetgeen niets anders wil zeggen, dan eens flink eten). Dan volgt er een „buffel-partijtje", een uitgehongerde leeuwenfamilie waardig. Het aanwijzen van de kamers heeft nogal wat voeten in de aarde. Het is nl. een oud hotel met vele gangen en trappetjes en op een ge geven moment zitten we allemaal in een verkeerde kamer. Koffers en tasschen vlie gen door de gangen en het is in het deftige hotel ineens een helsch kabaal. Op dit ont stellend lawaai komen mevr. Braun en Jan de Vries naar boven en wereldkampioen of niet, er volgen eenige reprimandes, die lang niet mis zijn. En dit is maar goed ook, want er is nog maar weinig tijd over om voldoende voor bereid te worden voor de straks te houden wedstrijden. In snel tempo worden zwem mers en zwemsters gemasseerd en het laat ste half uurtje voor den strijd moet rusten de en volkomen in stilte doorgebracht wor den. Dat de tyden, die 's avonds gemaakt worden beneden de verwachting blijven, wijten de trainers dan ook aan de te weinige concentratie voordat de wedstrijden be gonnen. Zoowel Rie Mastenbroek als Nida Senff en Tini Wagner blijven beneden haar vorm. Het deert hen evenwel weinig, want na de eerste teleurstelling gaan we allemaal weer opgewekt naar het hotel, waar de L. Z. C. ons een souper aanbiedt. Nida en Rie hebben stilletjes hun kaartjes verwisseld en willen doodgewoon in het midden der tafel zitten, inplaats van op de eere-plaatsen naast het bestuur. Maar de wijze mevr. Braun heeft het al spoedig door en zonder eenig protest worden de beide wereldkampioenen naar de voor haar be stemde plaatsen gedirigeerd tot groot ver maak van de anderen, die er nu niets op tegen hebben geen beroemdheid te zijn. „Ik hoop één ding", zegt Tini. Wagner die onze tafelgenoote is „dat ze die hul digingstoespraken kort maken, want dat wordt nu na maanden knapjes oudbakken". Gelukkig begrijpt de tafel-president, dat hij weinig nieuws kan vertellen in zijn toe spraken en zeer verstandig onthoudt hy zich van toespelingen op vlaggen, die aan den mast te Berlijn geheschen zyn, enz. en er is niemand die dat betreurt. Integendeel, men is hoogst dankbaar om van al die lof- betuigingen gespeend te blijven. „Mogen wij straks ook nog even feesten, meneer de Vries", vraagt Rie Mastenbroek. „Natuurlyk, we hebben vannacht toch een uur extra", is het antwoord, en dit wordt met algemeen gejuich begroet. Het bal is leuk, een opgewekte stemming en vooral als de Goede een tap-dance uit voert, ontstaat er een uitbundig plezier. Diep in den nacht gaan we dan ter ruste. Het is Zondag weer vroeg dag, om 10 uur zitten wy aan het otbyt en een van de Leeuwarder bestuursleden gaat dan met ons door de stad toeren om eenige bezienswaar digheden te toonen. Natuurlijk wordt de ge vangenis niet vergeten en daar ontbreekt het niet aan commentaar. Op de terugreis zit de bus stampvol, maar de stemming is buitengewoon gezellig. De zwemmers hebben veel zin om in Alkmaar te starten. Het is eigenlijk één groote vrien denkring, die gezamelijk aan de wedstrij den zal deelnemen en is er niemand, wie zijn tegenstander van straks niet als een vriend of vriendin ziet. Wij gaan om den tijd te korten maar weer een kaartje leggen, Rie Mastenbroek wil persé het aanteekenlystje bijhouden en ze doet dat even voortreffelijk als een baantje 100 M. rug of vrye slag. Mevr. de Dood vertelt bijzonderheden van het beroemde keerpunt van Nida Senff en van de groote successen met Jopie Waal- berg in Denenmarken. Het is toch wel interessant om dat alles nog eens weer te hooren uit den mond van haar, die zoo'n groot aandeel gehad heef: in het Berlijnsche succes van de meisjes. Trouwens, over de Olympische spelen raakt niemand uitgepraat. Telkens en tel kens haalt men bijzonderheden en pretti ge herinneringen op. In Alkmaar aangekomen, gaan wij ons eerst even verfrisschen, gebruiken den lunch, maken een dansje en dan klinkt het sein: „Naar Bergen!" Luidruchtig kruipen we weer in de bus en dan rijden wij in vlug tempo naar Ber gen aan Zee. Daar voelen enkele busgenooten zich ge drongen te gaan pootje baden tot groot ver maak van de anderen. By gebrek aan an der gooi-materiaal moeten de kwallen het ontgelden en er volgt dan een kwallenge- vecht op de wyze van sneeuwballen-wer pen. Natuurlijk is er toeu heel veel af ge lachen en in die stemming trokken we naar de „Rustende Jager", waar een gramofoon en eenige dansplaten uitstekende diensten bewezen. En toen was de pret uit en ging men zich gereed maken om straks aan den start in de Alkmaarsche „Overdekte" te verschij nen. Men ziet uit dit alles, voor concentratie in welken vorm dan ook, was in dit alleraar digste week-end geen plaats, men vreesde bij de wedstrijden het ergste en zie... in Alkmaar evenaarde Nida Senff haar we reldrecord en brak Jopie Stroomberg een Nederlandsch record!! DE TYPHOON IN JAPAN. 19 personen om het leven gekomen. Tengevolge van de typhoon, welke Noord- Japan en Hokkaido teisterde, zijn 19 perso nen om het leven gekomen, waarvan 10 te Hokkaido. 15 worden vermist en 38 men- schen werden gewond. Het ergst werd het district Acmeri en Hokkaido getroffen. In Amori werden 1376 huizen vernield en te Hokkaido 217. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. Café- en restaurant-personeel hervat werk te Parijs. De gedelegeerden van de arbeiders in hotels, café's en restaurant hebben Zater dagavond in een vergadering der stakers rapport uitgebracht over hun besprekingen met de werkgeversafgevaardigden in het ministerie van arbeid. De arbeidersdelegatie heeft voldoening gekregen op het meeren- deel der naar vorengebrachte punten, met name ten aanzien van de vaststelling van een basisloon voor het kleine personeel. De aanwezige ondersecretaris van arbeid drong er op aan binnen een maand een collectief contract te onderteekenen. Hy kondigde tevens aan. dat zoodra de eerstvolgende parlementszitting geopend zal worden, een wetsvoorstel zal worden ingediend betref fende afschaffing van de plaatsingsbureaux der werkgevers en van het fooienstelsel. Ongeveer 8000 stakers waren in de verga dering aanwezig. Een groot aantal aanwezi gen bleek het niet eens te zijn met het feit, dat niet onmiddellijk een collectief arbeids contract is onderteekend. anderen protes teerden tegen de garantie van minimum- salarissen. In groote verwarring werd ten slotte het besluit genomen gister de werk zaamheden te hervatten, waarbij naar het schynt slechts een geringe meerderheid den doorslag heeft gegeven. COMMUNISTISCHE MEETING IN PARIJS. Aanhangers van de la Rocque trachten vergeefs de meeting te verhinderen. Gistermiddag hebben de Fransche com munisten een bijeenkomst gehouden in het wist evenwel den opzet van de P.S.F. (Parti de Porte Saint Cloud begaven de commu nisten zich in groepen van 15 en 20 naar het park. Een klein aantal vrouwen bevond zich onder de betoogers en kinderen zag men in het geheel niet. De toegangswegen tot het park werden streng door de politie bewaakt. Groepen nieuwsgierigen en politieke tegenstanders werden onmiddellijk ontbonden. De meeting werd te 15 uur geopend. Sprekers waren Thorez, secretaris-generaal van de communistische partij en Duclos. vice-president van de Kamer en lid van het politiek bureau. Beiden behandelden de de valuatie, de Spaansche kwestie en de maat regelen tegen zekere politieke groepeerin gen. De Fransche socialistische partij van kolonel de la Rocque heeft getracht deze meeting onmogelijk te maken, door haar aanhangers vroeg in den ochtend rond het park en in de toegangswegen hiertoe te verzamelen, zoodat de communisten het niet zouden kunnen bereiken. Tot dit doel wa ren de aanhangers uit de provincie in groo- ten getale naar Parijs gekomen. De politie wist evenwel de opzet van de P.S.F. (parti Socialiste Frangaise) te verhinderen. De groepen van de P.S.F. werden uiteengedre ven en 300 van hen werden gearresteerd. Het aantal leden van de P.S.F. dat werd verspreid wordt op 15000 geschat. Aantal arrestaties gestegen tot 1500. Ter gelegenheid van de tegen-betooging in de omgeving van het Pare des Princes zijn meer dan 1500 personen in verzekerde bewaring gesteld. Tién hunner zyn opgeslo ten wegens het dragen van verboden wa pens. Eeh twintigtal personen is licht gewond Vijf ordebewakers moesten worden verbon den en twee zyn met lichte verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Onschuldig verdacht! Maatschappelijk Hulpbetoon. Naar wij vernemen hebben de raadsle den Bakker en De Geus een brief gezon den aan den gemeenteraad in verband met de instelling van een instituut voor Maat schappelijk Hulpbetoon. In dit schrijven, dat zal worden behandeld in de Donderdag a.«. te houden gemeenteraadsvergadering, stel len beide raadsleden voor, B. en W. op te dragen, in de eerstvolgende vergadering met voorstelen te komen voor een regle ment voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Een en ander in verband met het in de vorige raadsvergadering ontvangen ant woord, dat B. en W. er de noodzaak nog niet van inzien, dat het Burg. Armbestuur wordt omgezet in een instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon. Als verdacht van diefstal van een rij- wielbelastingmerk is te Oterleek door de politie aangehouden een 26-jarige arbeider uit Amsterdam afkomstig. Hij is naar Alk maar overgebracht. Prijsstijging. Op de hiér Maandag gehouden vee markt viel reeds een groote prijsstijging te constateeren. De prijzen waren pl.m. 20 hooger dan vorige week. Ook de geboden prijs voor de wol was aanmerkelijk hooger. Hoewel 80 cent per kg. werd geboden, ging geen enkele partij van de hand. Men ver wacht, dat de prijs van de wol nog meer zal stijgen, en nu nemen de schapenhouders daarom een afwachtende houding aan. Door paard in de wang gebeten. Toen de heer H. P. des morgens het land inging om een paard te voeren, werd dit dier door een soortgenoot lastig gevallen. De heer P. bleef toen even toezien om den vrede te bewaren, maar op een gegeven moment draaide het paard zich naar hem toe en beet hem pardoes in zijn wang. P. werd doordoor bloedend verwond. De dok ter heeft de wond gekramd en verbonden, waarna de P. huiswaarts kon keeren. Geslaagd. Dezer dagen slaagde de heer W. Zon neveld Wz. voor het examen boekhouden bedrijfseconomie. DIERENDAG EN VIVISECTIE. Geachte Redactie. In het algemeen belang meen ik U be leefd te moeten verzoeken in uw courant het volgende in het midden te mogen brengen. Onder de voorbijgangers van de propa- gandakraam van de stichting: Anti-vivi sectie-Bond, Zaterdag j.1. ter gelegenheid van den Wereld-Dierendag op de markt te Alkmaar aanwezig, hoorden wy een paar maal naar voren komen en lazen wy op veler gezichten de gedachte, waarop men by het dierenbeschermingswerk nogal eens stuit, n.1. dat de nood onder de menschen te groot is om nog aan de dieren te kun nen denken. Zoo dit van weinig nadenken getuigende denkbeeld ergens misplaatst is is het wel op het gebied der anti-vivi sectie, daar deze, aangezien het dier experiment vanzelfsprekend leidt tot de proef op den mensch, niet minder men schen- dan dierenbescherming is. De hel- sche folteringen welke jaarlijks ruim drie millioen, voor 95 onverdoofde die ren hebben te ondergaan door de vivisec tie over Welker imaginair nut da vak geleerden onderling hardnekkig strijden buiten beschouwing latend, wensch ik hier nadrukkelijk te wijzen op het gebruik van den mensch als proefmateriaal. Ge gevens uit medische vakbladen toonen aan dat in de academische ziekenhuizen op arme patiënten met giftige entstoffen wordt geëxperimenteerd en zelfs jonge kinderen daarbij niet worden ontzien. Dat onze stichting ook voor de menschelijke clachtoffers dezer wetenschappelijke dwaling op de bres staat, blijkt uit haar adres verleden jaar bij de regeering inge diend, waarin geprotesteerd wordt tegen ontoelaatbare proeven in Nederland op menschen gedaan. Van de vele my ten dienste staande uit spraken van vooraanstaande tnedici, die zelf hebben geëxperimenteerd, zal ik, kortheidshalve en omdat zij ook voor den minder ontwikkelden leek aan duidelijk heid niets te wenschen overlaat, slechts aanhalen die van den Duitschen arts Dr. Mayntzer: „Wie tegen het inenten, om het even met welk soort van entstof tegen dit ziek maken en bloedvergiftigen van gezonde, bloeiende menschen strijdt en daartoe medewerkt, dat dit uit de wetge ving hoe eerder hoe liever verdwijnt, die bewyst het vaderland en de menschheid een geweldigen en niet voldoende te waar- deeren dienst." Het verschil tusschen een vivisectorisch en een niet-vivisectorisch medicus spruit niet voort uit tweeërlei opleiding ;beiden zijn van dezelfde universitaire scholing ook is het niet gelegen in het gebruik van verschillende middelen maar het vindt zyn oorzaak in hun onderscheiden kijk op het menschelijk organisme. De vivisec- tonsche wetenschap is zuiver materialis- tisch, en denkt op de basis der natuurwe- tenschap het leveii te kunnen verklaren uit de stof en ziet het üchaam als een soort machine, waarvan elk defect onder deel op zichzelf hersteld kan worden De natuurgeneeskunde daarentegen erkent in den mensch een geheimzinnige kracht die het lichaam opbouwt en instand houdt en bij ziekte geneest en die in vaktermen wordt aangeduid als de Vis Medicatrix Naturac, ofwel de natuurlijke geneeskracht van het lichaam. Al haar geneesmethoden zijn er op berekend deze kracht in haar arbeid te ondersteunen en te vergrooten. Haar parool is: „Natura sanat, Medicus- curat", d. i.: de natuur geneest en de me dicus helpt daarbij en onder deze leus ge neest zij met eenvoudige middelen, ziek ten waarvoor de allopathie, ondanks mil- lioenen dier offers tot nog toe machteloos staat. Indien allen die gelooven dat de mensch nog iets meer is dan materie, zich van het diepgaande verschil tusschen deze beide richtingen in de geneeskunde wilden over tuigen en dienovereenkomstig handelen, zou de dierproef met al haar treurige ge volgen voor den mensch zelf, weldra heb ben afgedaan. Het euvel, waaraan onze maatschappij dreigt ten gronde te gaan, is met enkele woorden te omschrijven: gebrek aan gees telijk inzicht en edelyken moed. Bij voorbaat beleefd dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, J. Fr. GEHRELS. Bergen, 5 Oct 1936. BIJBELDAG. Vrijdag zal te Bergen een bybeldag wor den gehouden tot oprichting eener nieuwe afdeeling Bergen-Schoorl-Warmenhuizen. 's Avonds komt men bijeen in de herv. kerk te Schoorl waar het openingswoord zal worden gesproken door ds. A. J. P. Boeke, waarna waarschijnlijk ook ds. C. von Meyen- feldt, die ook de voorbereidselen der reor ganisatie leidde. In beide samenkomsten zal de secretaris voor het binnenland, ds. D. E. Boeke, een korte uiteenzetting geven over het doel van het bijbelgenootschap in het algemeen en van een afdeeling in het bijzonder. Een half uur voor de beide samenkomsten zal een kleine etalage van uitgaafjes van en over het bijbelgenootschap ter bezichtiging gereed liggen. SLUITING BEDEVAARTSEIZOEN TE HEILOO. Zondag had onder buitengewoon groote deelneming de laatste bedevaart plaats en wel van de parochie Heiloo. Om alf elf droeg pastoor Muijen de plech tige hoogmis op met assistente van de kape laans Herzberg en Nijs. 's Middags had op het buitenterrein en kapel de plechtigheden plaats, welke zoo mogelijk nog drukker be zocht was. De predikatie was over de Moe der der Smarten. De intentie der bedevaart was „Bloei van het godsdienstig leven in dc parochie en uitkomst in onze moeilijkheden". De plechtigheid werd met het „Te Deum" besloten. DE GEVAREN VAN HET COMMUNISME. Op last van den aartsbisschop en de bis schoppen van Nederland is gisteren in alle r.k. kerken in Nederland een kerkelijk schrijven voorgelezen, waarin de geloovigen ernstig werden gewaarschuwd voor de ge varen van het communisme. TEXEL (September). Geboren: Geertje Cornelia, d. van Maarten Jacob Witte en Neeltje Eelman. Klaaske, d. van Jacob Eelman en Sijtske Horjus. Anna Maria, d. van Jan van Heerwaarden en Johanna Maria Huisman. Willem Sybrand, d. van Dirk Willem Keyser en Petronella Slot. Hanny, d. van Elenus Stiggelbout en Adriaantje Huis man. Martinus, z. van Arie de Ridder en Elisabeth de Visser. Cornelia, d. van Jan Cornelis Kikkert en Doetje Terpstra. Jan, z. van Cornelis van Heerwaarden en Maria Witte. Anna Margaretha, d. van Wilhel mus Terwindt en Neeltje Weydt. Ondertrouwd: Pieter Cornelisse en Aagje Plaatsman. - Gerardus Sylvester Phi- lipsen en Allegonda Johanna van Sambeek. Getrouwd: Frans Johannes Stolk en Heintje Blom. Hendricus Johannes de Jong en Jannetje Bakker. Karl Hermann Otto Linnhose en Jannetje Cornelia Oele. Arie Nanning Plaatsman en Ida Boggia. Auke van der Meer en Femmigje Sjonjer. J Overleden: IJsbrandina Witte, 30 jaar, gehuwd met Simon Zym. Pietertje Lok, 21 jaar, gehuwd met Jacobus Kalf. Petronella van den Berg, 69 jaar, wed. van Dirk Geus. Dieuwertje Kooiman, 88 jaar, wed. van Herman Jacob Keyser. Cor nelia Bakker, 77 jaar, gehuwd met Cornelis Troost. Duvera van Heerwaarden, 1 jaar. Adriana Fraassen, 83 jaar, gehuwd met Willem Krijnsen. Meinoutje Slot, 77 jaar, wed. van Pieter Kalis. WINKEL (September). Geboren: Dirk, z. van Cornelis Oukes en Guurtje Krap. Jan Anne, z. van Anne Kamp en Aaltje Rempt. Klaaske, d. van Sjoerd Wiersma en Fenje Meyer. Annie Geertje, d. van Jan de Graaf en Dieu wertje Leyen. Overleden: Petrus de Betue, 46 jaar, gehuwd met St. Pjjcke. Dirk Hoek, 33 jaar. EGMOND BINNEN - (September). Geboren: Johannes Hendrikus, z. van Hendrik Houtenbos en Jacoba Hocque. Martinus Johannes, z. van Laurentius Schuit en Barbara Elisabeth Krimp. Simon Ge- rardus. Z; van Johannes Gaarthuis en Anna Maria Wynanda Wolff. Johannes, z. van neveld Sentveld en Elisabeth Zon- n°" d r 1 r.o u w dAlbertus Cornelis Dekker te Lommen en Trijntje Duinmeyer. Fom ®ma en Cornelia de Graaff te Egmond aan Zee. Brïk!'0^^ Dirk Burger en drietje Overleden: Theodorus Hendrik Ol- noote'van Anna Ida, d. van Joh. BurBer r)* - Nicolaas Johannes, z. van v"/' J°nW G. Kroon. Maria Julia EW de vet en C. Huibers en B. Kalek'-f'd-va Barth. Duin en J. Groen. A°ba' d. v van K. Blankman en M. Bierct hatT). colaas Adrianus, z. van c r r' Ni A. M. Groen. Anna, d. van *n A. Molenaar. - Johanna, d. van aT^ en A. E. Kramer. sPaatiSen SINT PANCRAS Geboren: Herman, z. van rv ker en Anna Maria Kost. j.. "elis Slij. Cornelis Balder en Dieuwke van 7 van Overleden: Maarten Duif cha«. echtgen. van Neeltje Nieuwland Jaren, Nieuwland, 71 jaar, wed Va'n~\, Duif. van Maarten Geboren: Jan, zoon van J F T- en T. de Vet. Jetje Annie, dóchW )eiIla de Waal en A. Maijer. Ali Geert il 2 1 ter van T. de Waal en G. Slot. V.' °cl1' Maria, zoon van J. Oud en C M r e'is deur. Annie Jeannie, dochter var,?^' nik en G. Stins. G e h u w d: P. Kossen en L pandp Overleden: Cornelis Koeman, L jaar, echtgenoot van D. Bregman («iet oincieel) 5de klasse, 10de Ijjst Trekking van Dinsdag 6 October 193. Hooge Prezen f 1000.— 5959 10089 10126 .5552 f 400- 3748 4291 13060 13oo4 15057 15*, f 200— 58 830 10372 11757 16719 f 100— 1011 2372 4854 4904 8573 12830 18619 20012 20563 840 13fó Prijzen van 70 237 351 431 553 625 894 1012 1052 1198 125? 1317 1361 1439 1516 1589 1594 1854 1864 2299 2335 2406 2436 3065 3104 3111 3120 3173 195 644 196 857 1310 2633 S 3238 3395 3435 5015 5044 5175 5195 5232 5428 543? 5^ 3572 3616 3617 3761 3835 3851 3870 nu 4602 4604 4611 4619 4670 4786 ttfc S4 RA1K RAii C1TC E1 ne r oor. JA. 4813 5467 5474 5664 5701 5759 5859 5927 IZ 5996 5999 6053 6054 6056 6224 6243 6285 6405 6530 6586 6648 6818 7009 w 7103 7199 7207 7238 7276 7313 7496 7559 7626 7631 7707 7722 7775 l»v 8026 8028 8040 8127 8331 8700 8831 m 9009 9011 9084 9146 9343 9365 9408 w? 9744 9815 9830 9862 10062 10181 10186 10» 10388 10566 10568 10667 10761 10811 10859 lij» 11054 11204 11283 11473 11487 11567 11772 ur 11877 11880 12058 12137 12146 12163 12181 M 12314 12451 12696 12804 12890 12891 12892 ar 13036 13045 13234 13423 13432 13465 13542 13608 1* 13742 13747 14028 14054 14105 14121 14196 HM 14297 14321 14329 1 4388 14394 14413 14499 lm 14795 14828 14853 15093 15244 15275 15314 15317 15322 15382 15459 15646 15695 15725 15732 1594, 15992 16015 16078 16141 16179 16214 16306 1041 16429 16439 16550 16568 16809 16810 16886 1094 16958 16988 16998 17009 17016 17065 17109 17129 17278 17280 17359 17424 17478 17559 17572 17632 17709 17781 18029 18034 18092 18135 18141 18311 18327 18358 18376 18453 18460 18485 18637 18811 18821 18859 18864 19056 19087 19106 19312 19746 19845 19921 20220 20394 20414 20755 20780 20643 Nieten 200 241 253 255 397 423 426 439 498 521 545 586 776 817 883 885 1069 1072 1092 109! 1178 1181 1235 1282 1740 1788 178 57 80 132 191 256 263 324 385 444 469 470 ÉN 702 709 730 891 949 995 1048 1111 1127 1133 mi 1291 1299 1344 1359 1398 1431 1512 1522 1680 1704 1723 1733 1802 1829 1875 1913 2097 2098 2173 2190 2328 2383 2455 2503 2689 2693 2694 2786 2983 3024 3036 3055 3364 3388 3407 3442 3593 3643 3692 3740 3923 3940 3942 3951 4067 4072 4080 4084 4278 4347 4404 4447 4580 4699 4718 4721 4898 4910 4956 4974 5153 5237 5255 5259 5466 5490 5494 5542 5686 5730 5742 5768 6033 6058 6059 6C79 6186 6219 6241 6253 6460 6466 6474 6525 6725 6741 6756 6757 6859 6863 6864 6867 7060 7071 7075 7100 7353 7383 7394 7424 7487 7521 7563 7664 7779 7819 7823 7827 8000 8084 8119 8124 8426 8436 848Ö 8490 8653 8720 8737 8783 9036 9081 9177 9182 9299 9308 9333 9363 9482 Ü48.S 9493 9511 9577 9641 9679 9697 9926 9934 9940 9945 10103 10107 10138 10178 10379 10406 10434 10465 10627 10644 10673 10675 10732 10765 10831 10636 10915 10946 10968 11147 11230 11251 11292 11319 11622 11650 11678 11683 11823 11830 11833 11694 12173 12288 12289 12343 12436 12532 12561 12576 12905 13038 13048 13053 13262 13321 13360 13368 13479 13531 13543 13587 13627 13641 13663 13684 13765 13790 13814 13916 14188 14239 14246 14267 14427 14431 14473 14483 14668 14692 14722 14758 14937 14965 14996 15036 15147 15154 15191 15199 15450 15477 15478 15491 16556 15670 15697 15731 15833 15835 15854 15910 16033 16049 16062 16063 16272 16303 16394 16413 16587 16592 16653 16665 16764 16808 16813 16999 17106 17107 17128 17131 17268 17277 17296 17322 17436 17452 17488 17532 17715 17719 17742 17762 17835 17845 17946 17956 18063 18090 18106 18110 16166 18168 18190 18208 2528 2567 2572 2611 6667 5® 6844 7015 w 7221 1# 744O 7» 7763 n» 7912 W 8229 8* 8598 0 8978 9237 92# 9555 10083 10®| 10325 l»1: 10551 198 10700 10'-; 11734 'is 12144 li j 12407 l£ 12824 laofl W 14«: 149- 1615' 17028 17036 170 jflJ, 17150 17161 J72 ;.3, 17335 1734! «98 "554 "589 7 „8 ;2 «is7 3 18535 1H..60 18591 1H664 1«««2 "J'85 8979 18735 1H736 18797 1B884 18914 8951 0. 19198 19240 11)251 192:iU HM- 9 19605 i 194'i5 19468 19487 19493 1!M03 958 g, 19646 19758 19768 19772 19813 19 ^0 Jgj 19946 19955 19960 20006 20066 30g J 20324 20341 20347 20355 20361 -041 .02 1 20536 30553 20592 20603 20637 -065 JO 20694 20697 20707 20720 20723 207» 20941 20970 20991 20995 20908

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8