Alkmaar I-Beverwijk I SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een zeer fraai programma voor morgen. Alkmaarsche Boys I Helder I Belangrijke wedstrijden in West, Oost en Zuid. Alcmaria's tocht naar Den helder. Thuiswedstrijden van onze derde klassers. DE EERSTE KLASSERS .SV"" ZWak 1)88111 nog fraaier DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS Zondag a.s. half drie ZONDAG a.s. 2 uur TERREIN WESTERWEG. DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. .Voetbal. - Een wel zeer belangrijk programma zal er morgen in verschillende afdeelin- gen verspeeld worden, belangrijk voor al, omdat er sprake is van ontmoetingen tusschen leidende ploegen. Daar is bijvoorbeeld AjaxBlauw Wit in Amsterdam, SpartaFeljenoord in Rotterdam. EnschedéGo ahead in de textielstad en B.V.V,Noad in de Bra- bantsche hoofdstad. Afdeeling I. Natuurlijk allereerst een paar woorden over AjaxBlauw Wit, waar een 30.000 toeschouwers bij aanwezig zullen zijn! Zij zullen verdeeld zijn in hun meeningen, maar ongetwijfeld een zeer boeienden kamp kun nen zien. Op papier is Ajax de sterkste, maar nor maal gesproken, moet haar eventueele zege slechts zeer klein zijn. En zelfs zou een ge lijk spel niet al te gek zijn! Xerxes en Excelsior vormen een Rotter- damsche ontmoeting, waarin Xerxes een beter elftal heeft, maar tot nog toe niet erg gelukkig geweest is met haar wedstrijden. Misschien, dat morgen de kansen keeren. Ook A.D.O., dat toch een uitstekend elftal heeft, maar in de competitie heelemaal niet gelukkig speelt, krijgt morgen kans op beterschap, al zal het bezoekende Storm vogels nu niet bepaald een gemakkelijk slachtoffer zijn. Het onberekenbare D.F.C. krijgt bezoek van R.C.H., dat een week geleden gelijk speelde tegen Ajax en dus heel wat mans is. Veel hangt af van de bui der D.F.C.ers Hebben zij er zin in, dan verliest R.C.H. En anders is elke uitslag mogelijk. C.V.V. zal thuis haar best doen, om D.H.C. te kloppen, maar de Delftenaren kennen het klappen van de vuurpijl en zullen de Rotter dammers wel weinig kans geven. Afdeeling II. Hier beginnen wy met de Rotterdamsdie ontmoeting, die een uitverkocht huis trekt: SpartaFeljenoord. Theoretisch staat Sparta er iets beter voor dan de club van van Heel, maar practisch moeten de kansen van Feljenoord veel hooger aangeslagen worden. Het lykt ons daarom logisch, dat Feljenoord dezen wedstrijd wint. Haarlem zou van een eventueelen misstap van Feljenoord kunnen profiteeren, want haar thuiswedstrijd tegen V.U.C. biedt schoone perspectieven. Hetzelfde kunnen we zeggen van V.S.V., dat thuis tegen Z.F.C. speelt en verreweg de beste papieren heeft. En wat te zegen van H.B.S., dat nu naar K.F.C. trekt? Nog steeds rekenen wij op een volkomen herstel van de Haagsche club. Komt dat herstel morgen, dan wint ze ge makkelijk van de Koogsche. Maar anders vreezen we het ergste. Afdeeling III. In het Oosten gaat de groote belangstel ling uit naar EnschedéGo ahead. Even herinneren: Go ahead—Heracles 1—0; HeraclesEnschedé 40; EnschedéGo ahead Die vraagteekens! Wie kan ze invullen? Terwille van de spanning mag men hopen op een Enschedé-zege, die trouwens moge lijk is. Als Halle zich tenminste een paar keer laat passeeren! Tegelijkertijd speelt A.G.O.V.V., dat zich bizonder goed houdt, thuis tegen Heracles. Ook hier dus een strijd tusschen twee der sterkste ploegen, van welke twee Heracles echter het meeste vertrouwen verdient. De Zwolse „derby" P.E.C.Z.A.C. zal wel geen verrassing opleveren en dus moeten wij rekening houden met een P.E.C.-zege. Tubantia schijnt thuis een lastige tegen stander te zyn, wat de Ensch. Boys morgen zullen ondervinden. Waar echter de Twent- sche ontmoetingen het karakter dragen van plaatselijke wedstrijden, is er dus niet al te veel te voorspellen! Wageningen zal intusschen probeeren, thuis N.E.C. te overwinnen en de kans er op is inderdaad niet gering. Afdeeling IV. In het Zuiden ontmoeten twee leiders elkaar ook al: B.V.V. en Noad. Noad is de competitie fraai begonnen, maar B.V.V. hersteld. Krachtsverschil zal er weinig zyn, maar tocht het enthousiame van B V V kennende moeten wij de thuisclub 'de beste kansen geven. P.S.V. zal intusschen thuis Juliana trach ten klein te houden en N.A.C. zal een serieuze poging doen, om zegevierend uit Roermond terug te komen. Als alles normaal verloopt, moet dat kunnen. Longa ook al niet voor de poes heeft een kans, om thuis te winnen van Eindhoven, en M.V.V. moet de traditie getrouw den uitwedstrijd tegen Bleyerheide verlie zen! Afdeeling V. In afdeeling V gaan deze keer geen „groote" ontmoetingen. Friesland zal thuis wel niet opgewassen zyn tegen Be Quick, Leeuwarden zal in haar eigen omgeving het zwakke Achilles kunnen kloppen, Velocitas zal in Hoogezand van H.S.C. kunnen win nen en Veendam thuis van Sneek, zoodat alleen G.V.A.V.Hoogezand wat spanning teweeg zal brengen, maar uiteindelijk voor de stad Groningen ook de zege! AL CM ARIA NAAR H.R.C. Een zware uitwedstrijd voor de withemden. Alcmaria trekt Zondag met de aller beste bedoelingen naar den Helder om daar voor het eerst na eenige jaren H.R.C. weer te bekampen. In de talrijke ontmoetingen tusschen beide clubs is steeds gebleken, hoe zwaar deze wed strijden wel waren voor beide clubs en er Is geen enkele reden voor om aan te nemen, dat zulks thans niet het geval zal zijn. Integendeel: de kamp zal morgen zwaar der dan ooit zyn. Want H.R.C. heeft in de twee jaar van afwezigheid haar spelpeil da nig opgevoerd en wat vroeger alleen door enorm enthousiasme en heel hard zwoegen bereikt werd, dat wordt thans bereikt door een technisch heel goed spelletje. Wij gelooven, dat het een zeer snelle wed- strUd zal worden tusschen twee clubs, die el kaar weinig of niets zullen toegeven en het is daarom, dat wy maar niet zoo zonder meer een Alcmaria-zege durven voorspellen. Natuurlijk, de kans op een zege bestaat, mits alle withemden maar overtuigd zyn van het feit, dat H.R.C. niet onderschat mag worde.n Endaar vreezen we een beetje voor, want de uitlatingen van sommige spe lers wyzen daar op. Laten wy duideiyk zyn: H.R.C. is niet zwak en H.R.C. is op eigen veld zeer, zeer moeiiyk te kloppen Het kan, mits er ge zwoegd wordt van het begin tot het einde. En Alcmaria moge op een goeden start kunnen terugzien, ook zy zal heel hard moeten vechten voor een zege. Zoo zien wy het. Laten wy hopen, dat alle spelers er van overtuigd zyn, dat de ontmoe ting zwaar zal zyn. Wellicht, dat dan juist het succes komt! In dezelfde afdeeling speelt E.D.O. thuis tegen het wel heel erg zwakke Bloem endaal en verwacht mag dus worden, dat E.D.O. wint, al is de wedstryd dan ook een, die hoort tot de serie der „derbies". 't Gooi krijgt een goede kans op herstel, want het speelt thuis tegen het wel zeer te leurstellende H.F.C., dat intusschen heel gauw anders uit den hoek zal moeten ko men. De Kennemers ontvangen B.F.C. en zou den heel wat clubs een genoegen doen, door dezen wedstryd maar te winnen. Dc moge lijkheid is er. En dan gaat in Amsterdam de ontmoe ting A.F.C.—de Spartaan. Twee onbereken bare ploegen tegen elkaar. Wie zal dat win nen! Tweede klasse A. In de A-afdeeling ontvangt Velox haar directe concurrente W.F.C., dat uitstekend begonnen is. Natuurlyk is Velox favoriet, maarer kan van alles gebeuren en W.F.C. is lang niet voor de poes. Ook O.S.V. mag er zyn en zal thuis wel kans zien, om het verzwakte O.V.V.O. te kloppen, terwijl West-Frisia een goede gele genheid krygt, om twee punten te verove ren, nu Zeeburgia op bezoek komt. Z.V.V. krygt thuis een zeer lastigen wed stryd te spelen, want het bezoekende Hil versum voelt zich nog lang niet kansloos, 't Zou ons dan ook niet verwonderen, wan neer Z.V.V. verloor. Dat Vriendenschaar tenslotte thuis van Hercules zal winnen, zullen wy allemaal wel gelooven! De Alkmaarsche Boys ontvangen het pittige „Helder" en „Alk maar" het leidende Beverwijk. Zware stryd op twee plaatsen aan den Westerweg! Het wordt weer een zware wedstryd- dag voor de beide derde klasse ploegen, daar de beide kopteams op bezoek komen. De rood witte kaasmenschen ontvan gen het pittige Helder, dat ondanks haar doelpunten-honger in de drie reeds ge speelde wedstrijden toch nog een verlies- punt te noteeren kreeg en wel op Wierin- gen by Succes. Het één en ander laat inmiddels zien dat de Boys dus voor een zeer zware taak komen te staan,doch tevens, dat de withemden niet geheel feilloos zyn. Want het feit, dat de kwieke Heldenaren op w leringen een veer moesten laten, en de wetenschap dat onze stadgenooten meer dere sterke ploegen aan den Westerweg ïn-het-zand hebben laten „bijten", zegt ons,dat de stryd geheel open ligt. Dit alles wil natuurlyk niet zeggen, dat de Boys zoo maar gewonnen hebben, inte gendeel, maar het wil zeggen: ontwikke len de rood-wit-geblokten in de verdedi ging hetzelfde spel van vorigen Zondag, dan zal men stellig de zoo gevaarlijks Heldersche aanval kunnen weerstaan en stelt de rood witten aanval daar naast nu eens wat meer snellere en open aanvallen van links naar rechts en omgekeerd, we twijfelen er niet aan, of men zal dan allicht ook het witte doelenkele malen kunnen vinden. Rood wit geblokten,speelt zoo! en dan vol enthousiasme van de eerste tot de laatste minuut,de pechduivel zal U toch wel niet altijd tegen zitten en daar- om dus morgen, vecht, vecht voor de overwinning! Ook de groen witten Alkmaarders krij gen een zeer zwaren wedstrijd te spelen, daar in eigen huis het leidende „Bever wijk" partij gegeven moet worden. De Rijwielstalling gratis. Wordt Donateur Dameskaart extra Tribunekaart extra 3 per Jaar. ƒ1» ƒ1» aardbei-menschen doen het tot nu toe buitengewoon goed en het feit, dat regel matige uitslagen worden behaald, laat zien, dat de Beverwykers vrij constant spelen ook. En deze Alkmaarders worden thans tot taak gesteld, de pittige leiders een voor- loopig halt toe te roepen, of een eventueel tc deele. En juist dit laatste achten we geenszins buitengesloten, daar de groen witten gesterkt door het jongste succes by Succes er geducht op zullen zitten enhet zou niet de eerste keer zyn, dat buitengewoon harden arbeid op de meest juiste wijze werd beloond. Nu precies een week geleden deden we de bemerking, dat de groen witten over een goeden doel wachter beschikken en zyn werk, het ge heel tot meer willen en grooter daden zou kunnen inspireeren. En zoo was het met x. ht! Moge ook nu de groen-witte defensie de meest gevaarlijke Beverwyker-aanvallen weerstaan en de aanval, zoo niet de schaal ten gunste van de kaasmenschen doen overslaan dan toch in het evenwicht te houden. Komaan groenwitten, probeert dat eens! Hollandia krijgt bezoek van Kinheim en we zyn zeer benieuwd of de roodwit gestreepten zich van hun jongste neder laag zullen herstellen. De ex-tweede klas sers zullen echter niet veel voor een ne derlaag en een achterstand voelen en er zeker geducht op zitten. De Hollandianen hebben meestal in eigen omgeving het meeste succes en we geven ze dan ook zeker een kans op een puntenverdeeling. Assendelft ontvangt Succes en we stel len ons de vraag: Zullen de Zaankanters zich eindelyk eens herstellen? En is het Wieringer-vertrouwen, na j.L Zondag, niet te veel geschokt? Waar Succes uit vaak het meeste succes boekt, houden we het op een zwaar bevochten zege voor de be zoekers. Purmersteyn zal trachten het bezoeken de Zaandijk met ledige handen naar huis te zenden. Misschien dat het de Purmeren- ders lukt. Texel kan haar positie versterken. Het leidende Texel krijgt bezoek van Andyk en hoewel de Andykers zich ge ducht zullen weren, het wil er niet by ons in, dat ook maar eenige winst naar het „vaste-land" gaat. Schagen ontvangt het pittige Watervo gels en dat wordt weer oppassen voor de Spartanen. Het zou ons niets verwonderen als de benjamins de gastheeren één of beide punten afhandig maakten. Nieuwe Niedorp gaat naar B. K. C. en zal trachten de Breezanders in eigen huis de punten afhandig te maken, een poging die Peerenboom c.s. wel eens zou kunnen lukken. M. F. C. ontvangt Strandvogels en zou misschien eindelyk eens wat winst kunnen noteeren. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Ook thans weer een flink pro gramma met aantrekkelijke wed strijden. Zware trip voor Alc maria IV. Zal Al km. Boys III den zege-tocht voortzetten? De derby Alkm. Boys IVOudorp I. Er is weer een aardig programma samen gesteld, dat ook thans vele en zeer zeker aantrekkelijke wedstryden laat zien. We beginnen al zoo'n beetje een indruk te krij gen, wie in de diverse afdeelingen voor- loopig den toon zullen aangeven en juist daarom gaat er naar die ploegen meer be langstelling uit, dan naar de vele middel matige, of het zou moeten zyn, dat die niet in het oog loopende eenheden zoo nu en dan eens voor een verrassing zorg dragen en., juist daarom al even beteeke- nis-volle ploegen blijken te zyn. Als we zoo de eerste klasse A bezien, dan blijkt uit alles, dat het momen teel leidende Bergen I weer eens opnieuw een kans zal wagen, dochevenals vorige jaren, meerdere kapers-op-de-kust vindt. Het is dan ook zaak, dat de „duinkanters' nu eens wat meer vasthoudend worden en de uiteindelijke zege een feit wordt, want het vriendelijke dorpje daar aan de duine- ry, wacht nu al lang genoeg op een afdee- lings-kampioenschap. Morgen hebben de Bergenaren in eigen omgeving tegen Alc maria IV het bewijs te leveren, dat het hun ernst is. De „duinkanters" zullen echter op geduchten tegenstand van de withemden kunnen rekenen. Niettegenstaande houjlen we het op de leiders. De Bergenaren zouden uit dit treffen meteen voordeel kunnen putten, zulks ten aanzien van Alcmaria IV zelf en het feit, dat een tweetal medegagadigden W.F.C. IV en Z.F.C. IV elkander te Wormerveer zul len treffen. Dat beteekent ten alle tijde punterverlies Mogelijk van de Zaandam mers het meeste. Of de runner up - Z. V. V. II - in eigen huis tegen O. S. V. III een veer zal laten, meenen we te moeten betwijfelen terwyl Beemster I het pittige bezoekende C. g. V. I wel niet zal kunnen weerstaan. Evenals vorig seizoen blijkt ook thans in de tweede klasse B weer, dat zoowel Alkmaarsche Boys III en Z V V. IV, tot op heden weer sterk favoriet zijn. De ploeg die toen kampioen werd (O F. C. I) is overgeplaatst naar de tweede klasse A, docher blijken nu ook nog andere kapers op de kust te zyn. Aller eerst noemen we dan K. V. V. IV, Z.F.C. VI enhet gedegradeerde W. R. C. I Voor morgen staat voor de rood witte Alkmaarders een bezoek aan R C. Z. II op het programma, een wedstrijd, die voor de kaasmenschen de volle winst kan brengen, indien men geducht aanpakt en niet overmoedig Is (vanwege de 3 overwin ningen); dus rood witten opgepast, want... er is ook nog 'n Z. V. V. IV. dat nog gepas seerd kan worden, omdat we het geenszins uitgesloten achten, dat Z. F. C. VI de be zoekende blauw-zwarten klopt! In het treffen W. F, C. VIW. R. C. I, zal uitgemaakt moeten worden, wie voor- loopig nog een woordje mee spreekt, terwyl K. V. V. IV bij Assendelft III ongetwijfeld voor de meeste winst zal zorg dragen. De wedstrijd Westzaan II—Uitgeest II zal niet veel krachts-verschil opleveren, hoe wel we het meeste vertrouwen in de bezoe kers stellen. De tweede klasse D laat geenszins zien, wie hier uiteindelijk als triumfator te voorschijn zal treden, want., al mogen de Egmondsche Boys en de Koe dijkers momenteel de beste papieren heb ben, er zijn hier „liefhebbers" ten over; en na iederen Zondag hebben we misschien weer andere gezichtspunten. Daar hebben we nu reeds het treffen Koedyk I—Egmondsche Boys I. Een pun- tendeeling dat geen onmogelijkheid is brengt menige andere ploeg wat dichter bij de leiders. Het zal in Koedyk geducht span nen enhet zou niet de eerste keer zijn, als de Egmonders er aan het langste eind trokken. Ook bij MEVO I—D. T. S. II aan span ning wel geen gebrek, waarbij het eindsig naal misschien een kleine zwaar bevochten zege voor de Mevoanen brengt. Akersloot IAlcmaria V; een stryd tus schen twee puntlooze ploegen. Misschien wordt daarom de winst gedeeld, hoewel we in de gastheeren het- meeste vertrouwen stellen. Tot slot bemerken we het treffen Alk maarsche Boys IVOudorp I. Zoo op het oog beteekent dit een zege voor de bezoe kers, maar., het jongste resultaat van de Boys tegen D. T. S. II was zoo verdienste lijk, zoodat het niet buitengesloten moet worden, dat eenige winst de rood witten weer te deel zou vallen, hoe hoe slecht dit Oudorp wel gelegen komt. De derde klasse E geeft stellig een overwinning van Alk maar III tegen het bezoekende Koedyk II. Een dito voor Ursem I. dat zeker Vrone II in eigen huis zal slaan, terwyl Schoorl II het eveneens wel niet in eigen omgeving tegen MEVO II zal bolwerken. Egmondsche Boys II zou eindelijk voor eenige winst kunnen zorg-dragen, ten koste van het bezoekende Bergen n. De vierde klasse F laat de ontmoeting Oudorp IIAlkmaar IV zien, waarvan niet te zeggen is, wie aan het langste eind zal trekken, al zullen het mo gelijk de gastheeren zyn. By Akersloot IID. T. S. III zal het ook spannen. Ook hier geven we de gastheeren de meeste kans. Wielrennen. DE PAR1JSCHE ZESDAAGSCHE. Pijnenburg-Wals en Schön-Pellenaars in den kopgroep. P a r Ij s, 9 O c t. Dit schijnt de avond der Nederlandsche renners te worden. Om vier uur vanmiddag, d.w.z. na de sprints, die toen verreden werden, stonden Pijnenburg-Wals nog drie ronden achter. Kalm ging het ver der en ook de sprints van half acht konden in dezen stand geen verandering brengen. Deze sprints werden achtereenvolgens ge wonnen door Olmo, Buysse, Olmo, Dipaco, Olmo, Dipaco, Diot, Buysse, Aerts en Pij nenburg. Maar jawel, het einde der sprints van hedenavond was nog niet goed en wel daar, of daar ging Pijnenburg er van door en ontketende een jacht, die lang zou duren. Er wordt gevochten en ge streden, de Nederlanders blijven door zetten, hoewel Ignat-Diot, die sinds gis teravond aan het hoofd staan, alle mo gelijke pogingen in het werk stellen om hun plaats te behouden. Doch de Nederlanders weten van geen op houden. Het lykt wel, of zy vanavond pas goed loskomen. De taktiek der Brabander en Hagenaar is elk jaar weer dezelfde. De eerste dagen rijden zy, of zij met de heele zaak niets te maken hebben. Zy raken nu eens, alsof dat heelemaal per ongeluk ge beurde, in het hoofdpeleton, om vervolgens urenlang zoomaar mee te sukkelen, wanneer een vaart van 40 K.M. zoo genoemd mag worden. Doch vanavond is dan het moment voor hen gekomen, tenminste als het zoo door blyft gaan. Werd er gisteravond reeds prach- tigen strijd te zien gegeven, vanavond gaat het byna nog heeter toe. Heet in den dub belen zm des woords, daar door de stijging der temperatuur en het feit, dat men plot seling op wintersche wyze is gaan stoken, de temperatuur in het Vélodróme d'Hiver tot ver boven normaal is opgevoerd. Het is een titanenstrijd, die vooral gaat tusschen de ploegen Ignat-Diot en Aerts- Buysse. Onophoudelijk wisselen zij van plaats. Dan staat het eene koppel aan het hoofd en nog geen vijf minuten later zijn de rollen weer omgedraaid. Maar waar zyn Pynenburg-Wals inmid- dels gebleven? I „Ergens op de baan, tusschen het veld I dat voortdurend uit elkaar ligt. De luidspre ker is bijna kort van adem, door spreken het vele Pynenburg-Wals op twee ronden aankondigingen van andere kon kele premie. Pynenburg-Wals staan I Een één ronde achter! Jachten en Slechts Steeds sneller gaat het. Daar jfMt0*01, weer en een langdurig gejUich de tribunes. Ignat gaat als een oiil °Ver houten latten en Aerts volgt hem w W de achter aan. Met hun drieën draaien er Het peleton ligt in gruizelementen f0nd' rempel, daar is het. Pijnenburg-Wals zijn met Aerts-Bi,«.. Ignat-Diot aan het hoofd. Dit is 0m en veer half tien. De jacht, welke bijna half uur geleden begonnen is, duurt steeds voort en zal waarschijnlijk Dont0* rust komen na de sprints van tien uur Een premie van Mlstininien. En dan komt de komische noot! Erwnwi een prijs van 300 francs aangekondigd. a»! geboden door niemand minder dan Mist guett. Er gaat gejuich op en de meer zwaar beladen gaanderijen willen de alSto jeugdige 67-jarige voor het voetlicht habl Zij is echter nergens te zien. Het zou *ei heel aardig worden, wanneer Mistinguett dit jaar tot koningin der Zesdaagsche worden uitgeroepen. Daar Mistinguett Juist deze week de première heeft beleefd van haar eerste sprekende film, waarin zij nota. bene een jong meisje voorstelt, zou het bij", na onmogelijke misschien wel waarheid kunnen worden en zullen we onder een grootsche ovatie Mistinguett tot koningin hooren uitroepen. Zelfs de crisis in de ko ninginnen Maar laten we tot de baan terugkeer». Ignat-Diot en Aerts-Buysse hebben inmi^ dels voor de zevende maal dezen avond van plaats verwisseld. En er wordt doorgejacht. Op slag van tien staan drie koppel» aari het hoofd. n.L de reeds genoemde Ignat-Diot en Aerts-Buysse. die ingehaald zyn door het Nederlandsch-Duitsche koppel Pellenaers- Schön. Pijnenburg en Wals staan met nog vier andere koppels op 1 ronde. Pellen«ars rijdt een prachtige koers. Het is een won derlijke afwisseling van standen. Nog j» <je eerste sprint niet geheel ten einde, of Utes Depauw zyn het vierde koppel dat aan het hoofd staat. En wederom Bravo. De Nederlanden liten het niet op zich zitten en Pijnenburg wint niet alleen de eerste sprint, maar komt op hetzelfde oogenblik by het hoofdpeleton, weldra gevolgd door Magne-Guimbretièrt In den wegrenner Magne heeft GuimbretUn zeer zeker een voorbeeldig plaat»vervang gevonden voor zijn ouden koppelgenm Broccardo, die zooals men weet zich uit de wielerwereld heeft teruggetrokken. Het lijkt wel of de sprint» voortdurend heftiger wor den. Zoo juist wordt bekend gemaakt, dat de totale afstand in het 71e uur (dus by het ingaan der sprint») 1614.500 K.M. bedraagt waaruit dus al direct blijkt, dat er vandaag buitengewoon hard gereden is. Het is Vrijdag en dus de groote avond der Parijsche Zesdaagsche. In de loges veel avondtoiletten en vee! bekende gezichten Jean Gabin en George Ccrpentier zitten vlak bij de finish. Zij heb ben echter meer aandacht voor oestec» en- champagne dan voor wat er op de baan ge beurt. Men kan er een combinatie vinden van alles wat op een Vrijdagavond op een Farysche zesdaagsche thuis behoort. Men ziet er het meegebrachte stuk brood en de fltsch goedkoope wijn ergens in een hoekje vsn het amphitheater, de parelende champagne or der de aristocratie der artisten. De stand is dan na de sprints van 10 UW als volgt: 1. Olmo-Dipaco 217 pnt.; 2. Aerts-Buyua 161 pnt.; 3. Ignat-Diot 152 pnt.; 4. Pijnen burg-Wals 143 pnt.; 5. Schön-Pellenaars 135 pnt; 6. Guimbretiére-Magne 133 pnt; 7- Maes-Depauw 60 pnt De rest is 1 tot 15 ronden achter. Drie minuten na het einde der sprints geeft Tonnelier wegens vermoeidheid op en krygt Pecqueux dus acht uur den tijd om een nieuwen koppelgenoot te zoeken. Wan neer de voorteekenen ons niet bedriegen, dan zal hij niet lang behoeven te wachten, daar Grillo reeds lang niet meer mee kan, waarschijnlijk veroorzaakt doordat bij en zyn koppelgenoot vandaag een prachtig» strijd geleverd hebben. Mocht geen der an dere renners echter uitvallen, dan zal Pec queux toch in ieder geval morgenochtend de baan vaarwel moeten zeggen, daar wl met 15 ronden achterstand zeer zeker Za terdagmorgen nog de laatste plaats zal inne men en dus evenals met Terrau-Faure van* morgen het geval is geweest, uit den stryd zal worden genomen. Om elf uur wordt het dagklassement van den derden dag bekend gemaakt waarby Grillo-Gilliberti bovenaan staan en dus 70 punten etxra krijgen. Wals is in zijn cabine teruggekeerd om wat verdiende rust te ne men en ligt zich met een houtje te manicu ren Ik voel my net een Turk', zegt hij, hi*r" mede met een slag de properheid der Tur* ken veroordeelend. Terecht of ten onrechte, Wals heeft gelijk, zich op zijn manier al» een Turk te voelen, want het is een avon geweest, die hem lang zal heugen. „De stryd is dit jaar zwaarder dan oo geweest", zegt Wals onder zijn schoonhei - proces door. „De wegrenners vooral ry e zeer hard en maken het nemen der ron zeer moeilijk. We moeten dan ook af en zeer op ons hoede zijn". En daar gaat alweer, zich niettegenstaande de voj_. ken nageloperatie nog steeds in de u van Constantinopel wanend en Pijnen komt op zyn beurt de plaats op de rus innemen UCIUCI1. 1re%m „Reuze", zegt de Pijn bij het brnnenK men, „we zijn over de helft heen en nu g*w we aftellen". En Pijnenburg instaUeen als een ex-sultan uit hetzelfde Turikye Wals en laat zich al bier drinkend masse ren. Nog drie dagen „„«n. De stand hedenmorgen- De stand van den Zesdaagsche gen voor de neutralisatie was Aan den kop: Olmo-Dipaco 249 pn -Buysse 174 pnt.; Ignat-Diot 165 pn bretière-Magne 150 pnt.; Pijnen ui 8 148 pnt.; Schön-Pellenaars 143 pnt; Ar baud-Lepébie 117 pnt; Maes-Depaiu pnt. De rest op 1 tot 6 ronden achter, w> nog 13 koppels ift den strijd zyn.^

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6