PROFESSOR SLIM EN ZOON Verkiezingscampagne „De /rijheidsbond Redevoeringen Mr. W. en van Prof. De Vries C, Wendelaar. Prijzen-enquette. 1.2 Verkeersongelukken. De afdeeling Amsterdam van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond heeft gisteren ter opening van de verkiezingscampagne een openbare vergadering gehouden, waarin prof mr. C. W. de Vries en de voorzitter van de partij, mr. W. C. Wendelaar een rede ge- houden hebben over de liberale politiek. Rede prof. mr. C. W. de Vries. Spreker zeide, dat de liberalen tegenstan ders waren van de anonieme democratie. De liberalen willen een stelsel van evenredige vertegenwoordiging, waarbij de band us- echen den kiezer en den volksvertegenwoor diger kan blijven bestaan. Het doel van deze politieke liberale ver gadering is aan te toonen, dat de liberale theorie past bij een nuttige practijk. Deze bestaan beide nu ongeveer 150 jaar. Het is wel noodzakelijk aandacht te vragen voot het tegenwoordige, maar de liberale politiek heeft ook een constante waarde. Het eerst mag worden gedacht aan de liberale inter nationale staatkunde. Deze dateert van het verzet tegen de in- terventiepolitiek van het Weener Congres en van de Heilige Alliantie in 1818 af. De Wes- tersche mogendheden, waar het liberalisme invloed kreeg, verzetten zich tegen het ab solutisme van Oostenrijk en tegen het deviet van de Oostenrijksche Habsburgers: „Over Oostenrijk te regeeren is regeeren over de geheele wereld" De vrienden van het libe rale Westen waren Griekenland en België. Gijsbracht Karei van Hogendorp was de eerste die op liberale gronden de afscheiding van Nederland en België voorstond. De moderne interventlonisten in Spanje zijn alle autoritairen, naar Metternich's voorbeeld, maar zü botsen nu op elkaar, van links en recht» ateunen in een burgeroorlog die door dit wederzijdsch hulpbetoon steeds wanho piger wordt voor het volk van Spanje. Ne derland wil de non-interventie-politiek. Het liberalisme van de 19e eeuw heeft gewild een samengaan van vrije volken. Maar de practijk laat niet toe, dat elk volk één Staat vormt, elke Staat één volk omvat. Daarom hebben ook de liberalen den Volkenbond met vreugde begroet, omdat deze in de zelf standigheid der staten zijn uitgangspurt heeft De vraag is nu maar of de procedure van den Volkenbond niet weieens te spoedig voor recht verklaart, wat eigenlijk is geweld en overheersching. De rechtsstaatsgedachte is nog niet internationale practijk. Het lichaam van den rechtsstaat is de staatr de ruggegraat van den rechtsstaat is het recht Dat moet op den duur ook gelden voor den Volkenbond. De binnenlandsche staatkunde Spr. heeft zijn liberale vrienden niet op gevoed in dommen baat tegen het Duitsche volk. Wü moeten het echter afkeuren, wan neer het Duitsche regeeringsregiem steunt cp de onmogelijke rassentheorie, op de on- menschelijke Jodenvervolging en leidt tot het onrecht van het uitzetten van Neder landers uit Duitschland op gronden, die vol kenrechtelijk niet kunnen worden erkend Ons paat het autoritaire stelsel niet. Het is juist, dat het natlonaal-soclalisme en het communisme strijdig zijn met de zeden van ons volk; de veroordeeling, door prof. v. d. Bergh, uitgesproken, is juist. Maar een an dere zaak is, of het middel van verweer, door prof. v. d. Bergh aangegeven, juist is. Voor prof. v. d. Bergh is het democratische beginsel om den geest niet te overheerschen zoo zterk, dat hij alle staatkundige actie, welke tot overheersching zal leiden, wilde vernietigen. Dat is niet liberale politiek, willen het staatkundig slechte overheerschen door het goede en niet door geweld en ver bod. De theorie past hier aan een nuttige praktijk. Op economisch gebied. Thans zullen sprekers een nader uitge werkte verklaring gaan geven van de eco nomische „vrijheidlievende" motie van den Vrijheidsbond. Dit is het moment om opnieuw de groote economische functie van den handel te be grijpen. De tegenwoordige economische po litiek heeft vooral gedacht aan het belang van landbouw in ruimen zin en van de in dustrie en scherpe tegenstellingen gemaakt tusschen stad en platteland. Stad en land worden gediend door de kern-gedachte: Geef aan den handel zijn waarde terug. De land bouwsteun is in economischen zin een cor rectie op het verstoorde evenwicht in de natuurlijke prijsverhoudingen en tevens een correctie op de muntverhoudingen. De de valuatie heeft die tweede correctie niet meer zoo dringend noodzakelijk gemaakt. De eer ste correctie kan nog niet worden gemist De liberalen willen dus niet nu dadelijk een vrijen handel b.v. in tarwe. Er zal een moei lijke overgangstijd noodig zijn. Het is merkwaardig op te merken, dat de Nederlandsche gulden zich goed houdt. Dit u een bewijs dat het buitenland vertrouwen heeft in onzen gulden op zijn nieuwe pari teit. Het vertrouwen van het buitenland wordt ook bewezen door aankoopen van eerste klasse Nederlandsche aandeelen voor niet-speculatieve doeleinden. Uiteindelijk zullen wü weer moeten komen tot een vaste munt. Kan de liberale politiek hier iets goeds veroveren Het antwoord is bevestigend. Om de pariteit van den gulden te bepalen moeten zoo veel mogelijk natuurlijke ruil verhoudingen bestaan. Een periode van ver ruiming van beweging moet worden voor bereid door de functie van den handel, die zelf de beste prijzen zoekt en voorraden aanhoudt in het belang van allen. Wat de landbouwpolitiek betreft stelt de liberaal den eisch: het land terug aan den boer. De crisismaatregelen hebben de vry- heid van het boerenbedrijf zeer aangetast De boerenstand is een stand van administra teurs geworden. Ook hier zal de handel op nieuw den band leggen tusschen landbouw en industrie, tusschen platteland en stad Een der belangrijkste economische vraag stukken is thans de broodprijs. De regeering zal moeten garandeeren, dat de bakkers de grondstoffen voor wittebrood kunnen ver- krijgen tegen de prijzen van half September. Dan alleen is het mogelijk de broodprijzen van 26 Sept.. 1936 te handhaven. Spr weet dat de bakkers in hun organisaties, daartoe bereid zün. De moreele grondslag van het liberaal staatkundige stelsel. Er staan In de staatkunde 2 stellingen te genover elkaar. De zuivere democratie, zoo- elc deze geformuleerd is door Rousseau, steunt op de stelling: „de mensch is goed, de mensch wil het goede en de mensch kan het goede ook bereiken; en in staatkundigen zin kan hy dat bereiken door democratie". Van een gansch ander standpunt gaat uit de Heidelbergsche Catechismus: „wü zyn gan- selük onbekwaam tot eenig goed en geneigd tot alle kwaad". De hooge overheid moet nu de ruwe instincten van eene, ten kwade ge neigde, menschheid overheerschen. De libe rale staatkunde heeft deze twee grondstel lingen overwonnen in een practiach regee- ringaregime: krachtige overheid en volksin vloed vereenigd in Nederland in onze mon archale staatsinstellingen. Rede mr. W. C. Wendelaar. Mr. W. C. Wendelaar wilde de moeilykhe- den onder het oog zien, welke de devaluatie met zich meebrengt. Voor een groot aantal groepen van de bevolking beteekent zü schade of tenminste de mogelükheid van schade, büv. voor de beschutte bedryven, den middenstand, de veeteelt en den tuin bouw. Men kan niet zonder meer zeggen, dat de devaluatie goed is. De waarde van de munt zit niet in het metaal waaruit zü gemaakt is, maar in het vertrouwen dat zü inboezemt. Vandaar de weerstand welke de regeering heeft moeten overwinnen bü zichzelf om met dezen maat regel te komen, die een schynmaatregel is, waarmede men het kwaad niet bü den wor tel aantast. Devaluatie is dan ook altüd ge volg van een tevoren gevoerd verkeerd be leid, dat is ook bü ons zoo geweest. Van den anderen kant moet men ook niet teveel kwaad van devaluatie zeggen, men behoeft er niet zooveel van te bemerken Loonen, salarissen en ateunuitkeeringen zul len als gevolg van de devaluatie niet lager worden, zoolang er geen prijsopdrijving is. Dat het heele Nederlandsche volk de de valuatie aanvaard heeft, is gevolg geweest van de politiek van maar-raak-uitgeven, die voorafgegaan is en van het feit, dat het prüspeil in ons land zooveel hooger was dan in andere landen Hierdoor is de concurren- tiemogelykheid met omringende landen hoe langer zoo geringer geworden. Dit is vooral te wyten aan de politiek van de sociaal-de mocraten, die gedacht hebben, dat de econo mische moeilykheden slechts door meerder heidsbesluiten op te lossen zün en die over ons volk den geest van het historische ma terialisme weer hebben gebracht. Elke dwang op economische terrein, gelyk de S.D.A.P. en de vakvereenigingen dien willen oefenen, bergt in zich het gevaar dat hij ons terugvoert naar den geestelüken dwang. De moderne vorm van protectie, bescherming van de arbeiders, welken de vakvereenigin gen in het leven willen roepen, is even ge- vaarüjk als of veel gevaarlüker dan de vroegere protectie van het bedrijf. Het mo derne protectionisme van de arbeiderslei ders moeten de liberalen nog veel sterker bestrüden. Trouwens, de politiek van de S.D.A.P.1 dwingt ons op velerlei ander gebied om stel ling tegen haar te nemen. Men denke slechts aan haar koloniale politiek onder de leuze: Indië los van Nederland; aan haar defensie politiek, aan haar standpunt ten opzichte van het Kon Huis. De sociaal-democraten mogen heel voorzichtig, wat deze punten betreft, water in hun wijn hebben gedaan, tegenover hen is nog steeds groote voor zichtigheid geraden. Wü willen Nederland niet hebben onder de roode vlag, noch on der die van welke internationale ook. Nu de devaluatie er is gekomen, is het pschologische moment daar om met de eco nomische politiek overstag te gaan. W-ü zul len ons moeten aanpassen bü den nieuwen koers, die thans moet worden gestuurd te gen den wind in op den vuurtoren af, in zig- zag-lyn, om niet af te drüven. Het licht waarop wü moeten aansturen is: de afschaf fing van alles wat protectie in ouden of nieuwen vorm Ujkt, liquidatie, zoo spoedig mogelük, van alle beschermingsmaatregelen De goede economische koers is thans de koers, die leidt naar opleving van het be drijfsleven; bereiken wü die, dan komt het met het budget vanzelf in orde. Het moet zoo worden, dat de werkgevers zoowel als de werknemers weer kunnen verdienen; wü moeten streven naar verhooging van de koopkracht van den gulden ten voordeele van de heele gemeenschap. De staat moet streven naar een lagen rente-standaard, door het crediet te herstellen. Noodig is thans meer dan ooit verlaging van de belastingen, van de vaste lasten van de tarieven der over heidsbedrijven; tot dit alles schept thans de devaluatie de mogelykheid. Geen begunstiging meer door de overheid van bepaalde bedrijven; geleidebjke ophef- Lng van contingenteeringen, invoerbelem- meringen, landbouwsteunmaatregelen Her stel van de vrüheid voor den landbouw zij thans het parool. Natuurlyk moet de regeering prysopdrij ving na de depreciatie van den gulden te gengaan, maar zü volge daarbü het richt snoer van terugkeer naar de vrüheid van het bedrüfsleven, die de meeste kans biedt voor de zoo gewenschte werkverruiming. Onder liberaal bewind hebben wü een tydperk gehad van groote welvaart, onder niet-liberaal bewind heeft het autarkistisch streven de meest funeste gevolgen na zich gesleept. Keeren we terug tot de ware libe rale staatkunde en economie, dan doen zich ongekende mogelükheden op voor een nieu we periode van welvaart. REDE VAN MR. A. M. JOEKES TE GRONINGEN. Beroep op behoud van democratie. In een rede, die de voorzitter van de vrij zinnig-democratische Tweede Kamer-fractie, mr, A. M. Joekes, gisteravond ln een druk bezochte büeenkomst te Groningen heeft gehouden, merkte hü in de eerste plaats op, dat de wüze, waarop Nederland de verloving van prinses Juliana heeft gevierd, ondub belzinnig heeft getuigd van het groote saam- hoorigheidsgevoel onder alle lagen van ons volk. Sprekende over de troonrede en de mil- liuenennota betoogde de heer Joekes, dat de begrooting voor 1937 werd ingediend onder den druk der omstandigheden. In beide stukken werd gezegd, dat op den ingeslagen weg naar aanpassing noodzakelykerwü* moet worden voortgegaan, en omdat er op dat moment van devaluatie geen sprake was en de regeering er ook niet aan dacht de muntwaarde vrij willig te verminderen, zette spr. uiteen, dat de regeering zich ook niet met verantwoordelükheidgevoel tegen over het landsbestuur kon stellen, wanneer niet werd doorgegaan met het nemen van bezuinigingsmaatregelen en het uitbreiden en opvoeren van belastingen. Mr. Joekes merkte op, dat de moeilykheden, waarvoor de regeering zich zag geplaatst, doordat de Kamer het vaste-lasten ontwerp verwierp, plotseling in een geheel ander daglicht kwa men te staan, toen op 26 September de Ne derlandsche gulden van den gouden standaard af ging. Spr. stond by de gebeur tenissen op monetair gebied in de laatste dagen van September uitvoerig stil, waarbij hij uiteenzette, dat de Nederlandsche regee ring in 's lands belang niet anders mocht doen dan dat zy deed. De houding van de N.S.B. en de inhoud van het bekende N.S.B.- pamflet ten aanzien van de regeeringsmaat- regelen noemde «pr. minderwaardig. Sprekende over de gevolgen van den nieuwen monetairen toestand zeide mr. Joe kes, er van overtuigd te zün, dat een betere verhouding is ontstaan tusschen muntwaar de en goederenprüs. Mr. Joekes was van oordeel dat de deflatiepolitiek van de regee ring thans niet meer noodzakelük is. In dit verband merkte hü op, dat de thans nog hangende wetsontwerpen inzake herbereke ning der pensioenen ln een geheel ander licht zijn komen te staan. Mijn medewer king aan de totstandkoming daarvan al dus spr. die voor den nieuwen monetairen toestand al heel gering was, kan ik nu niet geven, omdat de nieuwe toestand ln de de-, fiatiepolltiek een bres heeft geschoten. Spr meende te mogen zeggen, dat het wetsont werp in dezen vorm althans niet op de in stemming der vrüzlnnig-democraten kan re kenen. Na te hebben toegejuicht dat de Ka mer de regeering groote bevoegdheden gaf ten aanzien van het nemen van maatregelen om onredelijke prijsopdrijving te voorko men, merkte mr. Joekes op, dat het nu een eerste taak van de overheid moet zUn om de zorg voor de minst draagkrachtigen ener giek ter hand te nemen. In dit verband sprak hU zün vreugde er over uit, dat de steunbedragen niet zuller worden verminderd, ondanks de afschaffing van den huurbijslag. De landbouwcrisismaatregelen wenschte spr niet gelikwideerd te zien. Echter was spr. van oordeel, dat de maatregelen opnieuw onder oogen moesten worden gezien. Wat betreft de werkloosheid meende de heer Joekes, te moeten opmerken, dat de grootere bedrijvigheid die tengevolge van den nieuwen toestand is te verwachten, voor de regeermg geen aanleiding mag zün, om de maatregelen tegen de werklooiheid te beperken. De vrüz-dem. gaan weliswaar niet met het plan van den arbeid van de s.d.a.p. mee, toch zün zü van oordeel, dat door het op grooten schaal uitvoeren van groote werken de werkloosheid moet worden tegengegaan. Hij waarschuwde tenslotte voor te optimis tische verwachtingen van de ontspanning, die is waar te nemen Spr. wees er op, dat in de eerste plaats een einde moet worden gemaakt aan tekorten op de rüksbegrooting. In de tweede plaats moet aandacht worden besteed aan de zorg voor ouden van dagen. Ten aanzien van de concentratie van het on- derwüs en in het bü zonder wat betreft het werk van de staatscommissie, die moet on derzoeken op welke wüze het mogelük is om aan de bezwaren van rechts tegen dc bekende paragraaf 12 tegemoet te komen, zeide mr. Joekes met nadruk, dat van eeni- gc tegenwerking in deze commissie of van op de lange baan schuiven geen sprake is Met grooten ernst, aldus spreker, beziet de commissie de moeilüke problemen, waar fcÜ op geen enkele wüze getornd zal worden aan grondslag van de onderwüspacificatie. In deze peroratie wekte spr. het Neder landsche volk op, den democratischen grondslag van ons staatsbestuur te verdedi gen. In felle bewoordingen richtte hü zich tegen communisme en fascisme om te eindi gen met te zeggen, dat de vrüzinnig-demo- ersten samenwerking met geen enkele groep te hoeveelheid 8 ons 8 ons 8 ons pond Het secretariaat van den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscoöperaties schryft ons: Kort na de afkondiging van het verbod van gouduitvoer door de Nederlandsche regeering, heeft het economisch bureau van den Centralen Bond van Nederland sche Verbruikscoöperaties een circulaire gericht tot een twintigtal coöperaties, met het verzoek om op voor dit doel samen gestelde lysten werkelijks da prijzen van een 25-tal levensmiddelen op te geven. Artikel Brood melkwit Brood waterwit Brood ongeb. tarwe Boonen bruine Erwten capucijners Erwten grauwe Erwten groene Vermicelli Grieameel Havermout Custardpoeder Tarwebloem Huishoudjam Rijst Kaas magere Goudsche Eieren Boter Margarine Sla-olie Bak- en braadvet Suiker Melis Zachte zeep Vlokkenzeep Runderlappen Varkenslappen Aan dit verzoek werd door de k van 18 vereenigingen voldaan esturen Het bureau heeft nu de g0B6vn de week van 4-10 October 0J?v'ns 0V(* verwerkt. De resultaten van dP7 8en zyn neergelegd in onderstaand*,,"^^ Duidelyk blykt hieruit, dat d 1 van levensmiddelen by deze prÜzen sinds 26 September practisch °°Peraties gewyzigd. Slechts voor de pri^61 bruine boonen en eieren zijn bi Vatl prijsstijgingen te constateeren weliT8'^ ter niet aan de gevolgen van de Z 6ch- maatregelen zyn te wyten. onetaire gemiddelde prijs pak pond pot pond pond stuk pond H pond heele flesch pond pak pond Samen 24-9-36 8-10-36 19.5 19.5 16.7 16.7 15.5 15.5 9.4 10 14.8 14.8 19 18.6 8.8 8.8 14.9 15.1 12.5 12.6 11.3 11.3 18.7 18.7 9.2 9.3 26.4 26.4 9.3 9.3 21.7 21.8 4.7 5.2 82.6 82.9 26.3 26.3 77.2 76.8 43.3 43.8 22.9 22.9 8- 8.- 9.7 9.7 45.- 45.- 40.- 40.- 587.4 589.- pryssty'- ging in 6.4 2.1 1.3 0.8 1.1 0.5 10.6 0.4 0.5 0.27 aantal opgaven 15 15 16 16 16 5 14 16 16 16 16 16 16 16 11 12 15 16 16 15 16 16 15 l 1 by voorbaat reeds zullen afwijzen, met uit zondering van extremistische groepen, zoo wel van links als van rechta met welke sa menwerking onder geen enkele voorwaarde mogelük zal zün. hü BRANDSTOFFENBIJSLAG. Zal dezen winter weer worden uitgekeerd aan ondersteunde en bij een werkverschaffing ge plaatste werkloozen. De minister van sociale zaken heeft een brief gericht tot de gemeentebesturen waarin hü mededeelt, dat in het tüdvak van 1 November tot en met 3 April 1937, evenals den vorigen winter is geschied, aan ondersteunde en bü e*n werkver schaffing geplaatste werkloozen een brandatoffenbijalag van ten hoogste 1 per week ms^ worden verstrekt. Voor dezen byslag komen in aanmerking ge huwde en ongehuwde koatwinners en voorts zü, die den steun voor alleenwonen- den ontvangen. Aan hen, die bü anderen inwonen, mag geen brandstoffenbüslag worden veratrekt. De toekenning van brandstoffenbüslag aan ondersteunden mag in zooverre tot gevolg hebben dat de maximum-uitkee- ringen van de bekende schalen overschre den worden, dat bü geheele werkloosheid de som van steunbedrag en brandstoffen- bijslag en bü gedeeltelijke werkloosheid de som van het loon van den ondersteun de, het steunbedrag en den brandstoffen byslag, ten hoogste bedraagt 95 pet van het loon, dat de betrokken arbeider ten tüde van de ondersteuning in het vrije bedrijf zou kunnen verdienen, indien niet werkloos was. Zy, die geen volle week bij de werk verschaffing zün geplaatst, dan wel perio diek zün tewerkgesteld, kunnen den bü- slag slechts ontvangen voor de dagen of weken, gedurende welke zij bü de werk verschaffing arbeiden, bü büv. 4 dagen plaatsing dus maximaal 4/6 van een gul den. Ook dezen winter mag, indien bijv. door verstrekking van cokes van de ge meente-gasfabriek of door aankoop van brandstoffenbijslag, hetzij dat deze in geld dan wel in natura wordt verstrekt, niet meer worden toegekend dan voor arbeidersgezin noodzakelük geacht moet worden. Indien büv. cokes wordt ver strekt tegen 50 ets. per H.L. en een hoe veelheid van onderhalve H.L. per gezin voldoende geacht kan worden, dan mag niet meer dan anderhalve H.L. beschik baar worden gesteld. Het verschil tusschen de waarde van laatstgenoemde hoeveel heid, 75 ets., en den maximum-byslag van 1 dus 25 cents, mag dan niet boven dien uitgekeerd worden, ook al zou by uitbetaling van dat verschil het bovenge noemde percentage niet overschreden worden. In de kosten van verstrekking van den brandstoffenbyslag aan werkloozen, die in de steunregeling zün opgenomen of by een gesubsidiëerde werkverschaffing zyn geplaatst, zal uit het Werkloosheidssubsi- diefonds eenzelfde bydrage worden toe gekend als in de overige kosten van steun verleen ing of in de loonen der werk verschaffing wordt verleend. MOTORRIJDER OP STILSTAANDE VRACHTAUTO'S GEREDEN fcf GEDOOD. De persfotograaf Wiskerke, wonende te Breda, is in den afgeloopen nacht tusschen en 5 uur, toen hy op zyn motorfiets uit de richting Tilburg kwam aanrijden, op den rüksweg Tilburg-Breda, ingereden op eenige langs den weg stilstaande auto-vricbtn- gens, welke op weg waren naar de kans te Breda. De heer Wiskerke werd op ga; gedood. Gebleken is, dat de auto's rechts vin den weg onder de gemeente Ginneken stonden opgesteld. De politie onderzoekt of de vrachtauto's voldoende licht voerden. AANRIJDING MET DOODELUKIN AFLOOP. Gisteravond om acht uur is op den rijks weg Heerlen-Sitterd, ten hoogte vtn bet dorp Doenrade in de gemeente Oirsbeek, de 49-jarige heer Hendriks uit Sustero, die daar per rüwiel van zün werk in Heerlen kwam, van achteren aangereden door een vrachtauto van T. uit Vierlingsbeek, waar schijnlijk doordat de bestuurder van de auto door het licht van een tegenligger werd ver blind. H. was op slag dood. Het lyk is naar het ziekenhuis te Sitterd overgebracht. De auto is in beslag genomen door de ma rechaussee, die het onderzoek leidt Het rij wiel van H., die gehuwd en vader van zes kinderen was, ia geheel vernield. DRONKEN AUTOBESTUURDE» Gisteravond is op de Nieuwe Zydsvoor- burgwal te Amsterdam een personenauto, v. elke, bestuurd door een onder den invloed van aterken drank verkeerenden man, ziel1 in de richting Paleisstraat voortbewoog te' hoogte van de St Luciensteeg tegen het ver- keerszuiltje in stukken, waardoor de draden van de electrische geleiding kwamen bloo te liggen en bovendien met den wagen con tact maakten. De bestuurder, die er met een tamw» groote verwonding aan de rechterhand, door vallend glas veroorzaakt, was afgekomen, verzette zich hevig tegen zün arresta e> maar werd niettemin op doeltreffende wt) naar het politiebureau aan den Singel over gebracht, waar, nadat tegen hem ee®>jP processen-verbaal waren opgemaakt, man de gelegenheid werd geboden om zt) roes uit te slapen. De auto was door de botsing dermate schadigd, dat er een werkwagen van tram aan te pas moest komen, om hem dc trambaan te trekken Vervolgens auto ook naar het bureau aan den o 8 gesleept. Het tramverkeer ondervond OF* het gebeurde een kwartier vertraging. la Beter dan kinine slikken het muggen dood te tikken. 229. Natuurlyk zat er iets achter bü die menschen eters. De professor en Pietje kregen alleen maar te 230. Weldra echter zou hü merken, waarom de scheneters zoo gul waren. Nauwelijks had 11C^ eten, omdat de negers hen wilden vetmesten. Pietje die zesde i war®n' NauweW« na" aanloopt maken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10