Aqwda £aatsie betichten DANSINSTITUUT WILLEMS JUoviHciaal Hieuw JCeck S. School Stad en ömqemnq IVeee&ecidit r^ANpE^ De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Laan v. Meerdervoort 407 - Den Haag. 1 Crisisbureau te Eindhoven benadeeld. Penningmeester gearresteerd. De toestand in Spanje. (Alleen gegoeden stand.) Bij beel. Gym. en H.B.S. club nog plaats voor Jongen». Bij besl. R.K. club nog plaats voor Heeren. Bij besl. club (19 23 jaar) nog plaats voor Heeren. Inschrijving Vrijdag „DE UNIE" van 4 tot 8.30 uur n.m. Aanvang lessen 23 October. UITGEEST ST. PANCRAS ZIJPE KOEDIJK DRIEHUIZEN BURGERBRUG HEILOO WINKEL De schietpartij te Broek op Langendijk. Vervolging tegen den brigadier. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het schandaal van den dag (sens.); hoofd rollen Clark Gable en Constance Bennett Extra: De 8-Oct. feesten. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan in het circus (sens.); hoofdrol Warner Oland. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Leichte Kavalerie (rom.); hoofdrol Marika Rökk. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer lm Sonnenschein (muziek en zang); hoofdrol len Jan Kiepura, Friedl Czepa, Theo Lingen en Luli van Hohenberg. In het voorprogr. opnamen 8 Oct. feesten. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 14 October. 8 uur, de Unie, psychometrische seance voor de Ned. Vereen, v. Spiritisten Har- monia, afd. Alkmaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, film- en lichtbeel denavond Ned. Reisvereeniging, Russische reiservaringen. Donderdag 15 October. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Ver. van Huisvrouwen, causerie over de rechtsposi tie van de gehuwde vrouw. 8 uur, in de Toelast, ledenvergadering „Nazorg". 8.15 uur, Harmonie, opvoering van Baron Tip door het gezelschap Jan Musch voor den kunstkring Het Schouwspel. (Ongecorrigeerd). Het gemeentelijk crisisbureau te Eind hoven heeft bij de recherche aangifte gedaan, dat deze instelling gedurende 1936 voor verschillende bedragen is be nadeeld. Uit het onderzoek van de recherche bleek, dat de heer P. W. T. uit Woen- sel, penningmeester der landelijke ver- eeniging tot verzekering tegen de na- deelige gevolgen van ziekte en werk loosheid, aan de werkloozen, die van deze vereeniging kasgelden trokken, mededeelde, dat zy uitgetrokken waren. Dit was echter niet het geval. Door het plaatsen van valsche handteeke- ningen heeft T. zich op deze wijze vele bedragen toegeëigend. Hij is hedenmor gen gearresteerd. Voor welke bedragen het gemeentelijk crisisbureau op deze wijze is benadeeld, is nog niet bekend. DE WERELDPREMIERE VAN „REMBRANDT". Alexander Korda en Charles Laughton zullen erbij tegenwoordig zijn ln het City-theater in den Haag. Op Donderdag 12 November a.s. zal in het kader van een gala-voorstelling in het City theater te Den Haag, de wereldpremiere plaats vinden van de nieuwste film var. Alexander Korda „Rembrandt". Vrijdag 13 November gaat de eerste ver tooning voor Amsterdam in het City-theater aldaar. Bij beide premieres zullen de regis seur Alexander Korda en de vertolker van de titelrol Charles Laughton tegenwoordig zijn. Acht dagen na de wereldpremiere in Nederland vindt de premiere te New-York plaats. De strijd om Huesca. In de stad Huesca is het rustig. De bevol king, die 20.000 inwoners omvatte, is met drie vierden achteruitgeloopen. De in het midden der stad geplaatste batterijen vuren op de regeeringstroepen. De stad vormt een waar versterkt kamp, dat verdedigd wordt door een ontzaglijke net van fortificaties, met betonnen schuilplaatsen onder den grond, mitrailleurnesten, prikkeldraadver sperringen enz., waartusschen de verbin dingen in stand gehouden worden door die pe loopgraven. Gisteren hebben de Catala nen nog een aanval gedaan op den heuvel, die ten westen van de stad ligt en die door uitgelezen troepen wordt verdedigd. In het oosten knetteren de mitrailleurs op een hoogvlakte, die voor Siërra Guara ligt. De loopgraaflinies der strijdende partyen zyn nog slechts op 150 m. afstand van elkaar verwijderd. BALDWIN PRESIDEERT DE ENGELSCHE MINISTERRAAD. Baldwin heeft vandaag de eerste zitting van kabinet sedert de zomervacantie gepre sideerd. Alle ministers waren aanwezig met uitzon dering van Lord Hailsham, die herstellende is. Men meent te weten, dat het voornaam ste gedeelte der besprekingen aan buiten- landsche zaken gewijd is geweest, hoewel het waarschijnlijk is, dat ook 't rapport van sir John Simon over de relletjes tusschen fascisten en communisten in Londen en elders besproken is. ZEELIEDENCONFLICT AAN STILLEN i OCEAAN ONVERMIJDELIJK. H. A. Wiley, waarnemend voorzitter van de maritieme commissie, heeft gisteren, hoe wel hij nog slechts weinig hoop had op het tot stand brengen van een regeling in het conflict der zeelieden aan den Stillen Oceaan, verzocht de werkzaamheden voort te zetten op basis van het nog geldende con tract. Tevens heeft hy admiraal Hamlet naar de kust van den Stillen Oceaan gezonden ten behoeve van het instellen van een onder zoek. RICHTPRIJS AARDAPPELMEEL. De regeeringspersdienst meldt: De minister van landbouw en visschery heeft den richtprijs 1936 voor het fabrieks- aardappelmeel onveranderd vastgesteld op 9.50. Hubrecht Kabel t. Maandagavond is plotseling overleden de heer Hubrecht Kabel alhier. Sedert ge- ruimen tijd was genoemde heer reeds lij dende aan hartzwakte, doch dat het einde reeds zoo spoedig daar zou zijn, is wel door niemand verwacht. Met den heer Kabel is iemand van ons heengegaan die midden in het dorpsgebeu- ren en leven stond. Als lid van den raad en daarvan geruimen tyd als wethouder was hy met den gemeentetoestand en zaken vol komen op de hoogte, terwyl hy mede als bestuurslid van onderscheidene vereenigin- gen zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor het algemeen. Wat door hem in al die jaren in den raad in het belang der gemeente is gedaan, is niet weinig. Voorts was genoemde heer sedert vele jaren lid van het algemeen burgerlijk armbestuur en vervulde hy de functie van secretaris. Steeds met de grootste toewij ding werd dit door hem waargenomen en het B.A. zal in hem dan ook een groote kracht verliezen. Voorts had de overledene zitting in het bestuur van de Coöp. Boeren leenbank en wel in den raad van toezicht en ook hierbij is hij steeds, waar het maar eenigszins mogelijk was, de menschen ter wille geweest. Voorts maakte de heer Ka bel vanaf de oprichting tot hare ontbinding deel uit van het plaatselijk crisiscomité. Uit dit alles moge wel blijken, dat de overle dene in zeer bijzondere mate veel en heel veel gedaan heeft aan sociaal werk. Voorts vormde de heer Kabel met den heer A. van der Eng Hzn. de directie waaronder elk voorjaar de bekende bloem bollen veilingen in de Ooievaar plaats hadden, terwyl hy voorts zitting had in diverse besturen van plaatselijke vereenigingen. Met dit al had de heer Kabel een naam verworven tot ver in den omtrek bekend. Zijn heengaan zal dan ook door velen wor den betreurd. De overledene, die 58 jaar oud was, zal a.s. Donderdagmiddag te 2 uur op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde worden besteld. Ongetwijfeld zal hiervoor zeer veel belangstelling zyn. Volksonderwijs. De vereeniging Volksonderwijs verga derde Maandag 12 October in het lokaal van den heer Bouwstra onder leiding van den heer P. de Ruiter, hoofd der o.l.s. In zijn openingsrede verheugde spreker zich over den vooruitgang der vereeniging. Huisbezoek is door het bestuur afgelegd en het ledental is daardoor opgevoerd van 85 tot 113 leden. Een mooi resultaat. Pogingen zijn in het werk gesteld om een cursus voor de rijpere jeugd in het leven te roepen en 35 leerlingen hebben zich reeds opgegeven. Doch voor het houden van dezen cursus is een gem. subsidie noodig. De voor zitter hoopte daarom op een gunstige be schikking van den gemeenteraad. Rekening penningmeester. Het saldo bedroeg: afd. Sint Nicolaas 16,15, Volksonderwijs f 41,43. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heeren C. de Jong, C. v. d. Ham en M. Zeegers met algemeene stemmen werden herkozen. Allen namen hun benoeming wederom aan. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd hierna ter hand genomen en stuk voor stuk nagegaan. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren Jb. de Vries en C. de Jong, de heer C. v. d. Ham plaatsvervanger. De voorzitter verheugde het, dat thans wederom afgevaardigden worden uitgezon den. De laatste twee jaar is dit niet gebeurd om bezuinigingsredenen. Bespreking Sint Nicolaasfeest. Algemeen is de vergadering voor het hou den van dit mooie kinderfeest. De uitwer king zal aan het bestuur worden overge laten. Bespreking gezellige avond. Het doel is om een gezellige avond te orga- niseeren, die tevens propaganda maakt voor „Volksonderwijs". Stemmen gingen op om Daan Pool te engageeren, anderen spraken weer over „Jasper en Maryke". Echter een profeet wordt in eigen land niet geëerd en dit is ook hier van toepassing. Met eigen krachten werken, zooals voor heen onder leiding van den heer Klooster boer werd gedaan, werd ook verworpen, om dat de vrees in de vergadering bestond, dat de opkomst dan wel gering zal zijn. De avond moet gewijd zyn aan volksonder wijs en toch een gezellig karakter dragen. Het bestuur zal de zaak nader uitwerken. By de rondvraag bracht de heer de Jong naar voren, dat het vorige seizoen voor de rijpere jeugd een avond zou worden geor ganiseerd. Daarvan is tenslotte niets terecht gekomen. Spreker zou gaarne dezen avond thans organiseeren, de schoolkinderen vrij entree geven en de rypere jeugd tegen een kleine entree toelaten voor de te bestrijden onkosten. Hierna sluiting. Een doofstomme dief. Hedennacht is te 't Zand een circa 26- jarige man aangehouden, die vermoedelijk doofstom is en zich aan diefstal van ver schillende goederen uit eenige auto's op het parkeerterrein blijkt te hebben schuldig gemaakt. Het is nog niet gelukt de indenti- teit van den circa 26-jarigen zwerver vast te stellen. Verplaatsing ambtenaar. De heer G. A. Raat, ambtenaar ter secretarie, gaat na 4 dienstjaren met in gang van 1 November onze gemeente ver laten, wegens tijdelijke benoeming als ambtenaar ter secretarie te Medemblik. De heer Raat is hier een gewaardeerd amb tenaar. Kermis. De driedaagsche kennis behoort we derom tot het verleden. De dagen zyn kalmpjes verloopen. De jeugd miste den zweefmolen zoodat er wel iets aan de kermisjool ontbrak. In het café van den heer K. Slooten zorgden de A. B. C. Boys voor vroolyke dansmuziek. Maandagavond trad aldaar op met veel succes voor een geheel bezette zaal het bekende duo Wi-Jo van Stompe- toren. Lustig werden de refreintjes mede gezongen. Het applaus was ten volle ver diend. Verboden vischvangst. Door den gemeente-veldwachter H. van der Heijden alhier en den rijksveld wachter Visser zyn een zekere W. uit Schoorl en B. uit Warmenhuizen op hee- terdaad betrapt bij een verboden visch- party in het vischwater van den heer K. alhier. De uitgelegde 50 vischdobbers wer den in beslag genomen en tegen de over treders werd procesverbaal opgemaakt. V. V. V. De V. V. V. heeft én uit zijn midden én uit de besturen van de vereenigingen een vaste commissie benoemd voor het beheer van het gebouw voor Sport en Kunst. In de commissie zyn benoemd de heeren J. van Gemeren, G. Smits, P. Avis, J. L. Groot (Doves), J. Beemster (Eensgezind heid) en L. J. Hopman (Volksonderwijs.) De begrootingen van de V. V. V. en van het Sportgebouw vertoonen een afwijkend beeld. De V. V. V. heeft, door het nadeelig saldo voor de concerten, heel wat hoofd brekens gekost om haar sluitend te maken, terwyl het Sportgebouw met een belangrijk voordeelig saldo het nieuwe vereenigings- jaar ingaat Benoemd. Tot secretaris der commissie voor werk verschaffing is door B. en W. benoemd de heer W. van de Vall Jr., ambtenaar ter gem.secretarie. Aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed het ma ken van rioleeringswerken en het maken van grondwerken voor de gemeente Heiloo: P. B. Huberts te Nijmegen f 42.800; H. van Meekeren te Hindeloopen 31.400; H. F. Kruitwagen's Bouwbedrijf te Rosmalen 28.875; Fa. H. Boersma te Harlingen 23.880; Bruil Jr. te Doetinchem f 23.850; J. J. de Groot te Alkmaar 23.200; de Moei en Hermes te Alkmaar 20.400; B. Soolsma te Harlingen 19.900. De gunning is aange houden. Proces-verbaal opgemaakt. Terzake van ongemotiveerde prijsopdrij ving is door de rijks- en gemeentepolitie alhier proces-verbaal opgemaakt tegen een fabrikant te Amsterdam, die bij een winke lier alhier een order plaatste en kort nadien bedoelden winkelier berichtte, dat zijn prij zen met 15 pCt. werden verhoogd in ver band met de huidige monetaire toestand. Wenschelyk is wel, dat diverse kleinhan delaren zich in dergelijke gevallen tot de politie wenden, daar zy onbewust zich zul len blootstellen aan een strafrechterlijke vervolging. VOLDOENDE SOLLICITANTEN. Voor de betrekking van hoofdonderwij zer aan de R.K. St. Adalbertusschool te Eg- mondbinnen hebben zich 50 sollicitanten aangemeld, 12 hoofden van scholen en 38 onderwijzers. BEKENDMAKING. De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt hekend, dat met ingang van heden de Zoutkeetbrug over de Schelphoek tot nadere aankondiging is afgesloten voor alle rij- en voetverkeer. In den vroegen ochtend van 22 Sep tember j.L werd te Broek op Langen dijk de 24-jarige M. Kool door den brigadier van den rijksveldwacht van den Bosch neergeschoten toen K. met een vriend van de kermis te Zuid- Scharwoude huiswaarts keerde. Naar wij vernemen is thans door de ouders van den versla gene by den officier van justitie te Alkmaar een verzoek ingediend om een vervolging in te stellen tegen genoemden briga dier. DE TOESTAND VAN JAN DERKSEN. Naar wij bij informatie vernamen, is er in den toestand van den wielrenner Jan Derksen sinds gisteren een lichte verbete ring ingetreden. De toestand blijft nog ernstig. HET MOTOR-ONGELUK TE LIMMEN. De toestand van het slachtoffer van het motor-ongeluk te Limmen, den heer Admi raal, gaat gelukkig iets vooruit. Er is ook sinds gister nog weer eenige verbetering in getreden. DIEFSTAL VAN EEN KONIJN. Als verdacht van diefstal van een konijn is door de Rijkspolitie te Urk een 27-jarige visscher aangehouden. Hy is naar Alkmaar overgebracht. STEDELIJK MUSEUM. Het bezoek aan de historische tentoonstel ling „Alkmaar's beleg en ontzet" heeft zoo veel belangstelling getrokken, dat besloten is de openstelling nog tot en met Zondag 18 Oct te verlengen. De foto-tentoonstelling, georganiseerd door V.V.V., die eveneens in het Stedelijk Museum gehouden wordt trekt ook zeer veel bezoek, zoodat ook deze nog gedurende denzelfden tijd voor het pu bliek toegankelijk is. Wie beide tentoonstellingen nog wil be- naar waarnemingen, verricht in den van Woensdag 14 October m°rgen Medegedeeld door het Kon. Nedên Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767 4 Brest. '4 mM- te Laagste barometerstand 737 n Vardö. '8 m M- te Verwachting, geldig tot den avond Donderdag 15 October: an Zwakke tot matige, later toenemende 7 delijke tot westelijke wind; zwaar bewolu tot betrokken met regenbuien; aanvankelijk Buitenlandsch weeroverzicht. Toenemende kans op regen en winé De depressie in het noordoosten nam weer toe, die in het noordwesten is sterk toegenomen en vertoont reeds een secun daire over Schotland, die veel regen in Ie land bracht. De hooge drukking trok verder zuidwaarts terug. Op de Britsch eilanden is de temperatuur gestegen, maar is de lucht bedekt met regen, vooral in Schotland en Engeland. Aan de noordelijk» Noorsche kust waait het krachtig uit noord- west en valt hagel en sneeuw. In midden- Zweden nam de vorst tot matig toe by ta melijk helder weer, zoodat overdag de tem peratuur tot boven het vriespunt 8tijgt Duitschland heeft grootendeels betrokken weer met regen in het zuiden. Frankrijk heeft veel windstilte en mist met lichten regen aan het kanaal. In het binnenland za! overdag de temperatuur vrij zacht zijn. De toeneming van de depressie zal de weste lijke strooming doen aanhouden en zacht weer veroorzaken, waarbij af en toe de wind toeneemt en regen valt LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.38 uur tot 5.57 uur licht op. zoeken, zal er dus rekening mee moeten houden, dat a.s. Zondag onherroepelyk de laatste dag der openstelling zal zijn* UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD. Gisteravond hebben de gezamenlijke Mid- denstandsvereenigingen de prijzen voor den etalagewedstrijd toegewezen. De beoordeeling van de jury is als volgt: Groep: Groenten en Fruit: le pr. A. Boer- sen, Payglop 14, 2e pr. J. H. Geels, Ritse voort 23; Broodbakkeryen: le pr. C. A. van der Burg, Kennemerstraatweg 90, 2e pr. A. Overtoom, Scheteldoekshaven 2; Banketbak kers en Chocolaterie: le pr. P. Kokkes, Lan- gestraat 63, 2e pr. C. Schilder, Stationsweg 6; Woninginrichting: le pr. H. Schoonhoven 8c Zn., Langestraat 100, 2e pr. C. J. Warmer, Ritsevoort 21; Bloemisten: le pr. H. Dogge- naar, Langestraat 84, 2e pr. J. W. Teerink, Ridderstraat 19; Boekh., Drukkerijen: le pr. Jung 8c v. d. Hoek, Langestraat 97, 2e pr. M. Oudejans, Schoutenstraat 13; Zuivelproduc ten: le pr. M. Rentenaar, Snaarmanslaan 73, 2e pr. G. Kaper, Oudegracht 23; Kruideniers- en Comestibleshandel: le pr. H. Haytema, Langestraat 107, 2e pr. J. Woerdeman, Nieuwpoortslaan 65; Dames- en Kinder mode: le pr. fa. Lienesch, Langestraat 41, 2e pr. H. H. Willers, Verdronkenoord 117; Hee- renkleeding en Heerenmode: le pr. J. B. Koster, Langestraat 22, 2e pr. H. van Gijzen, Payglop 20; Kachels en Haarden: le pr. h! IJspeert, Ritsevoort 31, 2e pr. T. Wolzak, Mient 20; Electriciteit, Radio en Muziek: lé pr. J. G. van Reijendam, Mient 23, 2e pr. J. Henstra, Laat 158-160; Huishoudelijke en Luxe Artikelen, Lederwaren, Speelgoederen, Galanterieën: le pr. fa. Schuyff, Payglop, 2e pr. H. Bossert Zn., Huigbrouwerstraat 11; Goud, Zilver, Horloges: le pr. H. Plas Payglop 15, 2e pr. Jac. Plas, Oudegracht 154° Kappers, Toiletartikelen, Parfumerieën: le pr. J. B. v. Merwyk, Laat 148, 2e pr. F. Smit, Laat 79; Manufacturen en aanverwante ar tikelen: le pr. Leidsche wol winkel, Snaar manslaan 67, 2e pr. W. Schipper, Laat 134; Rywielenen onderdeden: le pr. Herm. dé 8-9' 2e Pr- Klaas Dik, Ritse- voort 17; Schoenen: le pr. Fa. Herms. de Raat Langestraat 80, 2e pr. Fa. van Nieuw- F^P R*! 17.1 Sigarenmagazynen: le pr. Fa. P. Blauw, Ritsevoort A 37, 2e pr. P de Frenne, Langestraat 26; Slagers: le pr. P. L. M. Schwarzer, Stationsweg 2, 2e pr Fa Broers, Geestersingel 49; DivmVn: ie Pr. Ver. Brandstoffenhandel, Laat 211, 2e pr. L Venverlo-Donders, Langestraat 46. Aan de beoordeelaars uit het publiek wer- HdlV°lgAnd! lijzen toegekend: 2e 3e pr' f 5 °cCsLf°M kiei' La"Keslraal 39i 5e mol v. Molenbuurt 15; 6e pr 5 K Bo d' Anjelierstraat 4 7e p"r 5 K. Boersen, Payglop 14; 8e pr. 5 V r' Nierop, Baansingel 33° 9e pr f i berman, Uitenboschstr'aat 15;' 10e' p?' mei' Metmsgra<-'ht He pr, 5 l a o mdmi8, Stuartstraat 84 12e nr' J- Veulenkamp, Trompstraat 2 Pf' De Kamer van Koophandel zorgde vnnr een zeer mooie en hoog gewaarcWi 1» prise. Zij loofde voor de winkeliers, die "in hun afdeeling het hoogste aantal punten be haalden voor verkoopwaarde, twee verguld zilveren en drie bronzen medailles uÜ Deze vielen ten deel aan: Verguld zilveren medaille: P. Kokke^ Lan gestraat 63; Verguld zilveren medaiBr. P. L. M. Schwkrzer, Stationsweg 2; Bronzen medaille: P. J. van Kessel, Langestraat 98; Bronzen medaille: H. Verveld, Zydam 7; Bronzen medaille: J. A. Botman, Fnidsen 109. AANRIJDING TE T ZAND. Een bezoekster van de kermis, mej. de R. uit Breezand, werd voor het café van den heer Schrieken te 't Zand aange reden door een motorrijwiel. De aanrij ding werd veroorzaakt, doordat mej. de R. plotseling den weg overstak. De rijks veldwachter V. trachtte het ongeval te voorkomen door mej. de R. terug te trek ken; toen was het echter reeds te laat. Zoowel mej. de R. de rijksveldwachter V. werden tegen den grond geworpen, terwyl de motorrijder over den kop sloeg. De beide aangeredenen kwamen er met lichte kwetsuren af. Mej. de R. klaagde over pijn in den rug. De motorrijder be kwam geen letseL Zijn motorrijwiel werd licht beschadigd. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE HEERHUGOWAARD. Gistermorgen half 10 kwamen buren tot ontdekking, dat 't echtpaar J. de Groot aan den Middenweg te H.H.-Waard bedwelmd was geraakt door kolendamp. Door een der vensters verschafte men zich toegang om hulp te bieden. Nadat geneeskundige hulp ter plaatse verschenen was, kwam de man spoedig bij kennis, kort daarop begon 00* de vrouw weer teekenen van leven te go- ven. Vervoer naar het ziekenhuis bleek nic noodzakelijk. GEEN NACHTVORST MEER IN DEN HERFST! Veraart zorgt voor een wolkendek- De Bildt zal het gemakkelijk krijger- Want binnen afzienbaren tijd zal ze 8ee „verwachting", maar een „zekerheid" ove nachtvorst kunnen uitspreken voor de raai - Dan zal het klinken: in de maand OctoDe zal er geen nachtvorst zijn, want de R- Veraart en Co. blyft eiken avond actief. Zonder gekheid: gistermiddag he® heer Aug. Veraart in Alkmaar een dem stratie gehouden voor de nachtvorU >es cüng en daarbij de onmisbare hulp k ?L. van onze brandweer. Deze heeft den ge ien middag met de kleinste sluitstukken ter gegeven en duizenden liters water fijne stralen de lucht in gegooid. g. Dat moest, want Veraart's theorieen men op het volgende neer: :n Teneinde nachtvorst te bestrijden e te het algemeen de nachtelijke temper-1 u be. verhoogen, wordt tegen den avond °P paalde punten een groote hoeveelhei ter onder hoogen druk in fün v 1vau toestand in de lucht gespoten. Een .etfroot- iiet water verdampt direct, maar he ste deel valt op een terrein, dat m gras begroeid is, of een opsiagp'83 puin, grint, of iets dergelijks vormt- f

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2