heerlijk r VAN HOUTEN'S CACAO j professor slim en zoon NOORDSCHARWOUDE HEILOO ZUIDSCHARWOUDE BEVERWIJK ENKHUIZEN ST. PANCRAS WINKEL beide even van smaak L NIEUWE NIEDORP 'ring van de ambten en betrekkingen ln t der gemeente, welke ingevolge de be lingen van het caPitulantenre6lement siechts door militairen en gewezen mi- i tairen kunnen worden vervuld. Voor laatst genoemden gelden geen periodieke verhoo gingen. Dit voorstel werd aldus goedge- ^Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1035 gewone dienst in ontvangsten op 97.271-11» uitgaven 93.922.31, batig saldo 3348.8O, kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven op f 78.137.63. Rekening G.E.B. ge wone dienst in ontvangst en uitgaven i4.931.68, winst aan de gemeente 3000. Kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven 0p 19015.25. Rekening B.A. 1935 ontvang sten f 8305.47, uitgaven 8510.80, nadeelig saldo f 205.33. Deze rekeningen door een commissie nagezien werden alzoo voorloo pt vastgesteld. Begrooting van de stichting tot beheer en exploitatie der jachthaven 1937. Ontvangsten en uitgaven f 782.50. De heer Blokker was er tegen dat er in de haven gehengeld wordt door vischcolleges. De voorzitter zei een bespreking gehad te hebben met de firma Pil over deze haven en had verwacht, dat deze in verband met die gevoerde bespre king hierop wel terug zouden komen, maar tot heden had hij niets gehoord. Begrooting G.E.B. 1937: ontvangsten 14.385, uitgaven 11.285, batig saldo 3100. Kapitaaldienst 14.025.67, uitg. 12.525.67, batig saldo 1500. Begrooting burgerlijk armbestuur: ont vangsten en uitgaven op 9188, met 6000 gemeentelijke subsidie. Gem.-begrooting 1937: in ontvangsten en uitg. op 97.064.44. In verband met deze begrooting kwam in behandeling het prae-advies van B. en W. om de jaarwedde van den ambtenaar ter se cretarie te verhoogen. De voorzitter deelde mede, dat thans de jaarwedde bedraagt 1200 met ingang van 1937, met een tijdelijke toelage van 250, ieder jaar bij de begrooting te herzien,tot het maximum van f 1500 is bereikt. Het voorstel van B. en W. luidt 1500 aanvang- salaris met 4 jaarl. verhoogingen van f 50 tot maximum f 1700, met aftrek van 10 pCt. pensioenbijdrage. B. en W. hebben dit prae- sdvies uitgebracht en nu spr. hoorde, dat weth. Groot na bespreking in de r.k. fractie besloten heeft om niet met het voorstel van B. en W. mee te gaan, kon hij niet zeggen hoe het hem spijt dat Groot van standpunt veranderd is. Wie toch kan beter het werk van een ambtenaar ter secretarie be palen dan spr. als zijn onmiddellijke chef en ten tweede de wethouders. Weth. Blok te; die het dagelijks van nabij kan na- pan, weet dat er ontzaglijk veel werk is te genwoordig en nu de ambtenaar gaat trouwen en in deze gemeente komt te wo nen is de heer Blokker ook voor verhoo- png. Wordt het salaris gebracht zooals B. en W. voorstellen, dan is de rust terugge keerd met de verhoogingen en behoeft men niet ieder jaar deze zaak te bespreken. De ambtenaar heeft ook zijn diploma's, waar toch de gemeente profijt van trekt. De heer Groot, als minderheid in het col lege van B. en W., stelde voor, gehoord de besprekingen in de r.k. fractie, om het sala ris te brengen op 1500 zonder periodieke verhoogingen. De voorzitter: Men moet niet vergeten dat er met de uitkeering van de steungelden groote finantieele verplichting van den amb tenaar vereischt wordt. De r.k. ambtenaren bond bepleit een salaris van f 1350f 1800. De heer Schouten: De steungelden had ook de organisatie kunnen regelen. Enkele jaren geleden kon met een volontair vol staan worden. De voorzitter: Er is wel eens gezegd: de burgemeester is tevens secretaris, maar hier wordt van hoogerhand op aangedrongen en deze cumulatie scheelt de gemeente nog 900 gulden per jaar. Zou de ambtenaar weggaan, dan moet er toch weer een z.g. leerling zijn die toch ook f800 per jaar moet verdienen. Dan zijn wij even ver. Nu hebben wij 'n goeden ambte naar. wat ik als zijn onmiddellijke chef kar, getuigen. Tot de raadsleden drong het niet door wat werk er is en hoe dit wordt afge leverd. U behoeft mij niet te gelooven, maar vraagt het weth. Blokker maar, die zeer zeker tot oordeelen bevoegd is. Zoo ook kon de heer Schouten weten wat er in de admi nistratie vereischt wordt, want die gaat als Penningmeester van het B.A. met financiën om. Het speet spr. verbazend, dat de fractie •>em als den onmiddellijken chef van den «nobtenaar niet geraadpleegd heeft wat de werkzaamheden ter secretarie zijn en hoe deze worden verricht. Hij had van de fractie verwacht, dat die van een andere gedachte was geweest. Als secretaris alleen kan men bet werk tegenwoordig ook niet meer af, het niet zooals vroeger. De heer Schouten Wt het in die jaren niet meegemaakt De heer Otte: Het gaat hier om den arbeid *aar niet om een fokpremie. De vraag is- is de ambtenaar zijn loon waard en dan zegt spr.: ja. Hij stelde voor twee verhoogingen van 75 en één van f 50, dan is de ambte naar in drie jaar aan zijn ™axl™""\ De heer Schouten zou willen, datdehe" °tte dergelijke uitdrukkingen maar in zijn de - den raad De heer Otte: Ik heb mij misschien een n^tje plat uitgedrukt.. d De heer Blokker betreurde het^dat je factie zoo gehandeld heef, werkzaamhe_ Joet betaald worden en beiangrijk. den die de ambtenaar do iteenzetting De heer Schut: dat de r.k. v*® den voorzitter stel ik ®?tie zich nog eens beraad Na een kleine af^ezlg^'fractie aanvaard, "el van B. en W. door de* voorstel introk aarna ook de heer Otte zu wag voor het voorstel van aenoegen, dat De voorzitter: Het doet ingenomen en gewijzigde standpunt d werk- gehngt van waardeering voor lamheden. eerwacht en V.L den post subsidie BurK hjj ziet par- de lieer Otte tegen, waarm h»j culiere machtsvorming v° n de andere lang. De eene groep staat tegen >oals in het buitenland. tyformatie 0e voorzitter: Het is 'denkend burger kan er lid van zijn en het is steun aan de bestaande politie. De voorzitter zeide, dat de post t.b.c.-be- strijding gehalveerd is. Uitzending heeft niet plaats gehad. Door de wijkverpleegster wordt intensief toezicht uitgeoefend. Bij den post jaarwedde werklieden zou de heer Otte het salaris verhoogd willen zien tot 1175 per jaar met aftrek 10 pCt. pensioenbijdrage, dan is het 20 per week. Daar wordt altijd gezegd: het is een best werkman, maar die dankbaarheid komt niet uiting. Een regeling voor vacantie en vrije dagen is ook gewenscht. De heer Schouten: Voor een vacantiere- geling ben ik wel, niet voor salarisverhoo- ging. De heer Groot: Hij heeft gesolliciteerd naar deze betrekking en toen wist hij wat het salaris was. Ik ben ook tegen verhoo ging. Het voorstel van den Otte werd niet on dersteund. Aan het rijk zal, aldus de voorzitter, ge vraagd worden een extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van 10.016.81 en een belastingbijdrage van 6088.40. Hier toe werd besloten. Rondvraag. De heer Schouten: Op de agenda stond verhuring bouwland en aan de borden staat, dat inschrijvingen voor 12 October 1936 ingeleverd moeten zijn. Dit doet pijnlijk aan en de raad kan tot andere gedachte komen, b.v. bij opbod te verhuren. De voorzitter: Er was haast bij en op de publicaties stond behoudens goedkeuring van den raad, maar in het vervolg zal de verpachting vroeger plaats hebben. De heer Otte vroeg of aan het eind van •an het stet bij de meer een lantaarn ge plaatst kon warden. Het is daar erg donker, ook voor schippers die daar gemeerd liggen. De voorzitter: Wij zullen dit eens nagaan. Hierna sluiting. °P. zooals in het buitenland. De voorzitter: Het is ge^ *°°als in het buitenland. Ied £ü4uU eu Juinèouw Hoogstens 5.405.50 noteerden Drelingen blijven goed op prijs. Deze sorteering steeg nog iets de laatste dagen In hoofdzaak werd l.70_/ 2 besteed. Hoogstens werd f 2.30 per 100 K.G. betaald, tomatenaanvoer wordt steeds minder, kan bijna niet meer van aanvoer spre- Als nu de prijzen dan ook stijgen tot en bij de f 10 per 100 K.G. heeft dit voor tomatenverbouwers geen zin. De enke- m.g, die nog tomaten heeft, ontvangst iets meer, doch dit is van geen beteekenis. De prijzen waren voor A 9, B 10, C 9 80 "i CC 4 per 100 K.G. Prima kwaliteit spercieboonen kan nog aardige prijzen bedingen. Tot hoogstens f 16 17 liepen deze op. De mindere kwaliteit wordt verkocht vanaf 3. Snyboonen uit de kas worden verhandeld voor 1923. Deze prijzen houden goed stand. De aardappelen blijven ook op het zelfde niveau. Blauwe eigenheimers noteerden van 22.40. Blanke f 1.802.20. Schotsche muizen zijn zoo goed als geruimd. De prij zen zijn laag. Van 1—/ 1.60 wordt hiervoor betaald. Groven brengen f 2—2.20 op. Blauwe aardappelen en Bevelanders worden vrijwel over één kam geschoren. De prijs hiervan ligt in de omgeving van 1.50. Druiven noteeren vrijwel dezelfde prijzen als de vorige week. Van 20—25 wordt hiervoor besteed. De verkoop van pootaardappelen over de veiling wil nog niet erg. Te Noordschar- woude werd een wagon B's verkocht voor 4.80. voor. wy De Men ken om de ling, TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 18 Oc tober t.m. 24 October 1936 consumptie- melk regeeringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met pre mie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit. Overmelk regeeringsminimum- prijs 4.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. KENNEMERLAND. In de week van 5 tot 10 October stond de markt in het teeken van een vluggen handel met voor een groot deel van den aanvoer hoogere prijzen. Wat den aanvoer betreft zijn het de herfstgroenten en win tergroenten, die domineeren. Met winter groenten bedoelen we die groenten die in de overgangsperiode komen, doch nu reeds voor den tijd van 't jaar in grootere kwantums worden aangevoerd. Bloemkool, die nu niet uitmunt in kwali teit eerder is het tegendeel waar was niettemin duur, le soort gold 10 a 17, 2e soort 3 a 5.50. Boerenkool, waarnaar al vraag, gold slechts 1 2.50, Komkommers (geringe aanvoer) golden hooger, nl. 3.50 a 8. Kropsla (afwijken de kwaliteit) gold /la/ 3.50, roode kool gold 2.50 a 4.50 en groene kool gold 1.50 a 3.50, alles per 100 stuks. De aan voer van groenten in kisten (buiten de reeds genoemde) was groot genoeg. Was- peen gold 0.35 a 0.50. Spinazie 0.40 a 0.60 en postelein 0.30 a 1.40, per kist. De bosgroente week niets af van de noteering der vorige week (lage prijzen en groote aanvoer) alleen bospeen was (voor zoover le soort) duurder en gold 2 a 7 per 100 bos. Spruitkool werd al in partijtjes aangevoerd en gold 9 a 19 p. 100 K.G. Er waren ook reeds par tijtjes witlof aan de veilingen, die graag werden gekocht en wel voor 16 a 20 per 100 K.G. De aanvoer van druiven was geweldig groot en de prijs geweldig klein. Een noteering van 6 a 13 per 100 pond en voor le soort is heel laag. Vruchten worden in mooie partijtjes aangevoerd en zijn peperduur. Tafelappelen golden 16 a 24 en tafelperen 13 a 28. keuken- vruchten golden 11 a 18, alles per 100 K.G. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermelding. DE LANGEXDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Hoewel er van geen groote prijsstijgin gen sprake is op de Langendijker groenten- veilingen, was over het algemeen de gang van saken in de afgeloopen week beter. Roode kool is iets omhoog geloopen. De grooten noteerden tenslotte vanaf 1.50 per 100 K.G., terwijl de mooie kleine sorteerin gen het tot 2.302.50 brachten. Gele kool draaide veel minder door, al is het hiermee nog niet heelemaal ten einde. De prijzen waren nog laag. Van 1—/ 1.30 noteerden wij hiervoor. De witte kool voor zuurkool werd hoofdzakelijk verhandeld voor 0.80 0.90 per 100 K.G. Er kwam sporadisch één of twee dubeltjes bij. De Deensche witte kool was eveneens aan de lage kant. Voor de mooisten werd 1.501.60 betaald. De meesten brachten 1 en iets meer op. Voor bloemkool werden de afgeloonen week goede prijzen besteed. Eerst tot pl.m. 10 per 100 stuks, doch later van 1115 per 100 stuks. Dit was dan Lecerf. Reuzen noteerden pl.m. f 911. Het tweede soort bracht ook goede prijzen op, n.1. van 4 f 6. Groene kool was een weinig beter ge prijsd. Daarentegen blijft het grootste deel van de andijvie onverkocht en draait door, De minimumprijs van 0.50 is schering en inslag bij de partijen, welke wel worden verkocht. Als ze doordraaien wordt 0.25 vergoed, wat wel heel weinig is. De oorzaak van het doordraaien moet wel worden ge zocht in de groote hoeveelheden, welke van dit artikel zijn uitgeplant. De uienprijs bleef vrij laag. Van 1.30—1.60 noteerden wij hiervoor in den aanvang. Later, op het einde van de week stegen ze iets, tot f 1.60 1.90. Ook de grove uien maakte later hoo- gere prijzen dan in het begin. De slotmarkt was 1.802. De nep was deze week iets minder. Prijzen van 6 komen niet meer pxouuiciaal Tlieuws PROV. WATERLEIDINGBEDRIJF NOORDHOLLAND. Verschenen is het verslag van den direc teur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Nordholland aan den raad van toezicht op de Provinciale Bedrijven van Noordhol land over het boekjaar 1935. Wij nemen hieruit over: De gestadige ontwikkeling van het bedrijf had ook in het achterliggende 1935, het 16e boekjaar van het P.W.N., voortgang. Uiter aard heeft ook hier de ongunst der tijden haar sporen achtergelaten, doch de kennis neming van dit verslag zal, naar onderge- teekende vertrouwt, geen bezwaren doen rijzen tegen zijn conclusie, dat de bedrijfs resultaten des ondanks tot tevredenheid stemmen. Het aantal aansluitingen vermeerderde in 1935 van 95.732 tot 98.223 (dus met 2491 aansluitingen, zijnde 2.6 pCt.); de afgelever de hoeveelheid water steeg van 13.394.594 tot 13.978.600 M3. en nam dus toe met 584.006 M3., zijnde 4.36 pCt. De derde factor, waar uit een oordeel omtrent den gang van zaken pleegt te worden afgeleid, n.1. de opbrengst van het afgeleverde water, geeft ditmaal niet het onmiddelijke houvast van vorige jaren, aangezien de met 1 Januari 1935 in gevoerde ingrijpende tariefsverlaging uiter aard het beeld van die opbrengst ten zeerste heeft beïnvloed DSe verlaging heeft gemid deld ongeveer 16 £Ct bedragen, terwijl daardoor naar schatting een teruggang der inkomsten met een bedrag van 380.000 is teweeg gebracht. In dat licht bezien wekt de mededeeling, dat de opbrengst 2192.857.44 bedroeg, tegenover f 2482.642.08 in 1934, bevrediging. Dank zij het accres be droeg de vermindering der inkomsten der halve 289.784.64, zijnde 11.68 pCt. Laatstge noemd percentage in verband gebracht met de tariefsverlaging van 16 pCt., doet dus zien, dat blijkbaar, althans voor 1935, een zeker evenwicht is ingetreden tusschen de vermeerdering der afgeleverde hoeveelheid water en de stijging der inkomsten. Niet geheel vreemd zal aan laatstgenoem de gunstige omstandighedeid mede zijn ge weest de grootere regenval, welke in 1935, in tegenstelling met het vorige jaar, boven het normale was en zoodoende eind Augus tus een langdurige, in November 1932 aan gevangen droogteperiode afsloot, of althans tijdelijk onderbrak. Zilveren jubileum. Dinsdag werd in intiemen kring het zil veren jubileum herdacht van de kolfsocie- teit Ons Genoegen, welke sociëteit haar club avonden houdt in het lokaal van den heer J. de Bakker. De heer C. Balder, voorzitter, opende om ongeveer twee uur de bijeenkomst met een hartelijk woord. Aan den hospes, den heer J. de Bakker, die tevens 25 jaren lid is van de sociëteit, werd een bloemstuk aange boden. Van de gymnastiekvereniging Hercules en Hygiea ontving de sociëteit een mooie bloemenmand. De dag werd verder doorgebracht met on derlinge wedstrijden op het biljart en in de kolfbaan en gezellig samenzijn. Naar men ons mededeelt zijn behalve den heer De Bakker ook 25 jaar achtereen lid gewest de heeren C. Hopman en W. Bakker. Rioleering. De burgerij klaagt en zeer terecht over den overlast van het werk van de rioleering. Rechte en Schuine Hondsbosschelaan, Kerk- laan en Westerweg zijn óf afgesloten óf voor een gedeelte onbegaanbaar. Als men van Alkmaar over den Westerweg denkt te gaan, komt men bedrogen uit en moet men terug. Hoe het mogelijk is dat het gemeente bestuur toestemming geeft (of niet belet) om dezen toestand te handhaven, is velen een raadsel. Een onbevredigende oplossing. De kwestie welke hier langen tijd is ge weest over een paar leerlingen van de o. L school, die van de u. 1. o.-school te Noord- scharwoude naar de lagere school werden teruggewezen, nadat zij eenigen tijd dat on derwijs hadden gevolgd, is thans opgelost, doch op een onbevredigende wijze voor één der ouders. Deze had n.1. verzocht zijn zoon op de o. 1. school te mogen plaatsen te Noordscharwoude. Dit werd echter gewei gerd door het gemeentebestuur van Noord scharwoude, ondanks het feit, dat reeds een kind uit Zuidscharwoude de 0. 1. school in de naburige gemeente bezocht. Een hoofd bestuurslid van Volksonderwijs is er nog geweest om bemiddelend op te treden, doch zonder resultaat. Eindelijk heeft de vader van den betrokken leerling dezen naar een 0. 1. school te Heerhugowaard gezonden. Een oplossing welke het rechtsgevoel van verscheidene ingezetenen niet zal hebben bevredigd. Leeszaal in moeilijkheden. Ook voor de Openbare Leeszaal z^jn de ge volgen van de crisis van minder prettigen aard. Het aantal donateurs wordt steeds minder. De leden betalen bijna allen de mi nimum-contributie en de subsidie wordt ook elk jaar verlaagd. Het is niet meer mogelijk nieuwe boeken te koopen en het zal niet meer mogelijk blijken, dat de leeszaal elke avond geopend is. Vrijwillige krachten zul len zich moeten melden om de leeszaal te beheeren. Het is jammer dat een cultureele instelling als een openbare leeszaal niet op meer steun van de gemeente en beter gesitueerde inge zetenen kan rekenen. Muziekjubileum. De muziekvereeniging De Eendracht al hier, herdenkt deze maand haar 40-jarig be staan. Dit jubileum zal op passende wijze worden gevierd met drie eere-concerten. Het eerste concert wordt gegeven 15 Oct. door het muziekcorps „Crescendo", directeur A. de Vries, te Westzaan; het tweede 22 Oct. door „Kunst na Arbeid", directeur G. H. Boedijn, te Hoorn; het derde 29 Oct. door „Apollo", directeur Leo Koning, te Hoorn. In de laatste jaren beweegt zich de mu ziekvereeniging De Eendracht in stijgende lijn, na een zeer lange periode van tegen slag en neergang. Het gehalte der muziek is aanmerkelijk verbeterd sinds het optreden van den jongen, energieken directeur W. KeppeL Ook het aantal werkende leden is sindsdien belangrijk gestegen. Moge de jubi- leerende vereeniging tot steeds grooter bloei komen. Een zilveren jubileum. De heer C. Gutker, besteller bij de posterijen te Apeldoorn, herdenkt l No vember zijn 25-jarig ambtsjubileum als zoodanig. De heer Gutker was gedurende 13 jaren postbesteller te St. Pancras. Iepenziekte. Steeds meer boomen worden het slacht offer van de zoozeer gevreesde iepenziekte. Een onderzoek, ingesteld vanwege het Staatsboschbeheer, wees uit, dat niet minder dan 77 boomen bij 22 eigenaars door deze ziekte waren aangetast, zoodat deze boomen krachtens ministeriëele beschikking vóór 1 April 1937 moeten worden gerooid. Niet overbodig is het, onze lezers er op te wijzen, dat de gerooide boomen, indien zij blijven liggen, van de bast ontdaan zullen moeten zijn, of geheel onder water moeten liggen. De 'bast moet verbrand worden. Een en an der staat in verband met het feit, dat de verwekker en verspreider van deze ziekte, de iepenspintkever, bij voorkeur voor voort teling zieke- en zwakke iepenboomen pre fereert. Men moge gesteld zijn op een paar mooie iepen in zijn tuin, indien tegen de iepen- GOUDETIKET: pittig en krachtig ziekte niet met kracht werd opgetreden, zouden alle iepen ten prooi aan genoemde ziekte vallen. Ieder werke dus mede aan de bestrijding daarvan, want reeds zagen we in verschillende gemeenten, dat honderden boomen gerooid zijn moeten worden, zeer tot schade van het natuurschoon. Middenstandsvereeniging. De Midednstandsvereeniging vergaderde Maandag ten huize van den heer H. J. Kos- sen. Aan de orde was verhooging der leden contributie of ontbinding der vereeniging. De heer van Hagelen lichtte toe, dat het bedanken als lid van den bond, overeen komstig de Statuten, zonder meer niet mo gelijk is. De bestaande contributie is echter niet voldoende, om aan de verplichtingen tegen over den bond te voldoen, dus zal er iets moeten -gebeuren. Alvorens echter tot stem men over te gaan, trachtte de heer Hagelen het nut en de noodzakelijkheid van het lid maatschap van den bond duidelijk te maken, waarover zich een tamelijk drukke discus sie ontspon. De vergadering gaf te kennen het in veel gevallen niet met den heer Ha gelen eens te zijn. Naar voren werd gebracht, dat het nut en de noodzakelijkheid voor de plattelands gemeenten lang niet opweegt tegen de ge vraagde contributiën. De vergadering meen de, dat men in de steden niet is doordrongen van de groote nooden ten plattelande, en wat de middenstand heeft te lijden van den zeer geringen steun die op het platte land wordt verstrekt. De heer Oly memoreerde het verzoek ge daan aan den bond om terzake het roulee- ringsysteem stappen te doen om verbete ring te krijgen voor het platte land. Een dergelijke motie is ook ingediend op de districtsvergadering gehouden te Alkmaar. Van deze motie is tot heden echter nimmer meer iets vernomen. Verder bracht de heer Oly het snelle teruggaan van de kas van het vorig jaar ter sprake, waaruit wel degelijk blijkt, dat zon der contributieverhooging het onmogelijk is lid van den bond te blijven. Verder is de vereeniging zeer ontevreden over de rege ling van de Mica. De toekenning van plaatselijke prijzen geeft groote vereenigingen de gelegenheid om veel kostbaarder prijzen beschikbaar te stellen, zoodat het koopend publiek naar de steden wordt getrokken ten koste van het platteland. Verschillende sprekers voerden nog het woord en de heer Hagelen trachtte de zaak van den bond zooveel mogelijk te verdedi gen. Ten slotte werd tot stemming overgegaan om de contributie al of niet te verhoogen. Met algemeene stemmen werd besloten niet tot contributieverhooging over te gaan, waaruit is te constateeren, dat het gespro ken woord van den heer Hagelen geen be vredigende resultaten heeft opgeleverd. Na dezen uitslag verliet de heer Hagelen de vergadering. De vergadering sprak zich uit, dat de ge houden stemming in beginsel ontbinding der vereeniging inhoudt. Alvorens echter hier toe definitief over te gaan, werd besloten met een lijst langs alle leden rond te gaan en hun handteekening te vragen: a. Voor verhooging contributie (of) b. Ontbinding der vereeniging en overeenkomstig dien uitslag te handelen, waarmede de bond in kennis zal worden gesteld. Het bestuur is overtuigd, dat wanneer de ledencontributie wordt verhoogd, het leden aantal zoo zal verminderen, dat het voortbe staan der vereeniging niet mogelijk is. Voorzitter Komen sloot onder dank de vergadering. 233. Maar nu werd hij aangegrepen door een vreese- liike schrik. Want daar in de pot zag hij niemand min der dan zijn zoontje Piet, die ze in een zwempak te ko ken hadden gezet. 234. De professor greep Pietje bij het zwempakje en trok hem uit de ketel. Gelukkig maar dat het water nog niet aan de kook was. Pietje zat vol met selderie en soepgroenten, maar dat was natuurlijk niet zoo erg.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11