Agenda ~£aatste iecichtea 'fxooiüciaal 'llieum S&ucq ecüjAe Statui Stad ett Omgeving De Belgische militaire hervorming. BEVERWIJK BERKHOUT AKERSLOOT Ernstige verduistering. Aanhouding verzocht. De 100.000. 1 Bioscopen. Victoria-theater, hall acht, hoofdnummer Het schandaal van den dag (sens.); hoofd rollen Clark Gable en Constance Bennett. Extra: De 8-Oct. feesten. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan in het circus (sens.); hoofdrol Warner Oland. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer lm Sonnenschein (muziek en zang); hoofdrol len Jan Kiepura, Friedl Czepa, Theo Lingen en Luli van Hohenberg. In het voorprogr. opnamen 8 Oct. feesten. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 15 October. 8 uur, in de Toelast, ledenvergadering „Nazorg". 8.15 uur, Harmonie, opvoering van Baron Tip door het gezelschap Jan Musch voor den kunstkring Het Schouwspel. Kenring van lantaarns. Na 1 Januari 1938 zullen slechts koplam pen op motorrijtuigen mogen worden ge bruikt, die door of vanwege den minister van waterstaat zijn goedgekeurd. Hetzelfde geldt ten aanzien van de erin voorkomende gloeilampen. In dit verband herinneren wij eraan, dat een dergelijke verplichte keuring in Frank rijk reèds langen tijd bestaat. Overigens wordt in de nieuwe motor- en rijwielbeschikking nauwkeurig de plaats voorgeschreven, waar de lampen bevestigd moeten zijn; de soortgelijke bepalingen, die al geruim en tijd voor richtingaanwijzers gelden, worden verscherpt. Voor het roode rijwielachterlicht wordt bepaald, dat dit op het witte achterspatbord moet zitten (met ingang van 1 Jan. 1938). Verblindend licht. Van groot belang zijn de bepalingen ten aanzien van verblindend licht, waarin te vens het gebruik van stadslichten, die ver blindend kunnen werken, verboden wordt De controle op het al dan niet verblindend zijn van een koplamp zal worden uitge oefend met een grijze schijf van 40 cM. mid- delijn. De controleerende politieman houdt deze schijf 10 meter voor de lamp, dan moet daarop een duidelijke scheiding tusschen licht en donker te zien zijn, welke 10 c.M. lager moet liggen dan het hart van de kop- lampruit Indien de gerichte stralenbundel van een rijwiellamp op den weg valt verder dan 20 meter voor de lantaarn, wordt die lamp als verblindend beschouwd (wat op fietsen steeds verboden is). Ook worden gedetailleerde voorschriften gegeveh om vast te stellen, wat onder ver warrende verlichting moet worden verstaart. Volgens deze bepalingen zal men b.v. tij dens het rijden naar voren geen rood licht mogen uitstralen en aan de achterzijde geen wit of geel licht Ingrijpend zijn deze bepalingen overigens niet: elke normale ver lichtingsinstallatie voldoet aan de nieuwe eischen. Auto's, die h.v. ten behoeve van het trek ken van een schip geautoriseerd zijn om on der bepaalde voorwaarden links te houden zullen overdag een blauwe schijf voeren en bij avond van voren een extra blauw licht en van achteren een wit licht De signaalhoorn moet een geluidssterkte van minstens 70 decibel hebben, doch mag onder geen omstandigheid die 95 decibel overschrijden. Het lawaai, dat het motorrij tuig van nature produceert (knalpot) is in het vervolg aan een maximum van 85 deci bel gebonden. De gevaren, die voor de weggebruikers worden geschapen door ladingen, welke achter voertuigen uitsteken, worden in de nieuwe beschikking verminderd, omdat nu overdag aan het meest prominente deel een roode doek moet hangen en des nachts een roode lantaarn. De snelheid van dergelijke voertuigen wordt gelimiteerd op 20 K.M. per uur en in bochten mogen zij zelfs niet sneller rijden dan 6 KM. per uur. Nauwkeurige voorschriften worden gege ven voor de aanduiding van tijdelijke weg- omleggingen, waarvoor in hoofdzaak be staande borden zullen moeten worden ge bruikt De uniforme wijze van aanduiding, die nu dwingend wordt voorgeschreven, is vooral voor het doorgaande verkeer van groote beteekenis. Ook de lichtsignalen, die voor de ver keersregeling worden gebruikt moeten in het vervolg aan uniforme eischen voldoen. Geel licht mag nog slechts na groen ver schijnen als waarschuwing „het sein zal aan stonds rood worden". Op het roode licht volgt dus direct groen. Bij de beschikking behooren talrijke voor beelden van borden, verkeerszuilen, enz. Ongecorrigeerd GELD GESTOLEN UIT EEN WOON WAGEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een woonwagen van een amusementsbe drijf te Breda, dat zijn tenten te Ginneken heeft opgeslagen. Een bedrag van ongeveer vijfhonderd gulden werd buitgemaakt Het geld was geborgen in wit zeildoeken zak ken. De politie heeft een onderzoek inge steld. KWALITEITSCONTROLE OP DEN UITVOER VAN GROENTEN EN FRUIT. Het ligt in het voornemen van de Re geering op Zaterdag 17 October e.k. in het Staatsblad no. 772 af te kondigen een koninklijk besluit, genaamd: „Tuinbouw- uitvoerbesluit. Dit besluit, hetwelk be rust op de artikelen 8 en 11 van de Land- bouwuitvoerwet 1929, stelt eischen aan de hoedanigheid en de verpakking van voor uitvoer te stemmen groenten en fruit Het treedt ten aanzien van druiven en roode, witte, savoye-, bloem- en spruit- kool in werking met ingang van Maandag 19 October. Ten aanzien van andere soor ten van groenten en fruit treedt het in werking op nader door de kroon te bepa len tijdstippen. Voorbereid wordt de aanwijzing als controle-instelling van het uitvoer-con- trole-bureau voor groenten, fruit en aard appelen, gevestigd te 's Gravenhage. Na de aanwijzing, die met ingang van Maandag 19 October e.k. mag verwacht worden, zullen druiven en bovengenoem de koolsoorten slechts mogen worden uit gevoerd op een door voormeld bureau verstrekt certificaat. Dit wordt alleen ge geven, indien de voor uitvoer bestemde producten gezond, gaaf, zuiver, rijp en versch zijn. Worden zij verpakt verzon den, dan moeten zij bovendien naar kwa liteit gesorteerd zijn en dient op de ver pakking het gewicht of het aantal stuks van de zich daarin bevindende producten te zijn vermeld. De indruk te Berljjn. De rede van den Belgischen koning is met belangstelling en voldoening in Duitsche politieke kringen ontvan gen. Zij zeggen dat deze rede een bij drage levert tot den vrede, aangezien de verleiding oorlog te voeren te minder krachtig zal zijn naar mate het aantal staten, dat den wensch neutraal te blijven bevestigt, grooter zijn zal. De verlenging van den mili tairen diensttijd legt den nadruk op den wil der regeering ieder conflict te vermijden. Het Belgische leger zal de onafhanke lijkheid van het land waarborgen, welks geografische ligging er sedert 500 jaar het slagveld van heeft gemaakt, door de van alle kanten komende invallen. Want er is geen twijfel aan, aldus deze kringen ver der, dat, toen de koning vroeg de Belgi sche deur te grendelen, voor allen, hij niet evenzeer gedacht heeft aan Karei den Stouten als aan de meer recente geschie denis. EEN PORTUGEESCH—SPAANSCH INCIDENT. De Portugeesche regeering heeft in over eenstemming met de Madrileensche regee ring aan boord van het mailschip „Nyassa" 1400 Spaansche uitgewekenen, die de Por tugeesche grens hadden overschreden, voor al na den val \an Badajoz, gerepatrieerd. Tijdens de ontscheping dezer uitgewekenen te Tarragona, welke haven door de regee ring van Madrid war gekozen, hebben zich incidenten voorgedaan. Een marine-officier, die het koopvaardijschip in officiëele op dracht had begeleid, verbood den gewapen- den havenautoriteiten, de „Nyassa" te be treden. Ook de gewapende militiemannen, die het schip wilden doorzoeken, beweren de, dat drie uitgewekenen aan boord waren gebleven, werden niet toegelaten, de douaneambtenaren en militiemannen dreig den toen de „Nyassa" het vertrek te belet ten, maar toen de commandant van het schip de touwen wilde laten kappen, wer den deze losgeworpen, naar men zegt op bevel van Madrid. In Lissabon heeft dit incident een zeker opzien gebaard. Men acht hier het gebaar temeer betreurenswaardig, aangezien Por tugal een 'gebaar van menschelijkheid maakte door op zjjn kosten talrijke uitge weken gezinnen te vervoeren en ondanks de sympathie van Portugal voor de Spaan sche nationalisten eveneens 20 officieren, onder wie kolonel Puig Dendola, den mili tairen commandant van Badajoz, uitleverde. Verder wordt vernomen, dat als repressaille voor de weigering de „Nyassa" te laten doorzoeken, de Spaansche autoriteiten niet eenige Portugeezen hebben uitgeleverd, die aan boord van de „Nyassa" hadden zullen worden gebracht. Men verheelt niet, dat de betrekkingen met de regeering van Madrid steeds moeilijker worden. UITSPRAAK SCHEEPS ONGEVAL TIJDENS DE MANOEUVRES. De marine-raad te Den Haag deed heden uitspraak betreffende het ongeval, op 15 Juli 1936 tijdens de marine-manoeuvres aan boord van H. M. panterschip „Gelder land" gebeurd, waarbij de matroos 2de klas se S. van Dijk bij het looden in de Roompot over boord is gevallen en verdronken. Het onderzoek in deze kwestie had plaats in de openbare zitting van den raad op 23 September j.L Het is gebleken, dat bij het opzetten van het stuurboordsloodingsbordes, een werk, dat door de matrozen Wilms en van Dijk verricht werd, verzuimd is, een pen, welke de verbinding tusschen stut en stang van het hekwerk vormt, te bevesti gen. Om in het gemis hiervan te voorzien heeft Wilms het einde van een loodmat om de stang gewonden en de stevigheid er van geprobeerd. Geen van beiden had een lijf- seizing om. Bij het looden heeft deze verbinding zich echter begeven en is van Dijk overboord gevallen en verdronken. De raad is van oordeel, dat dit ongeval te wijten is aan een zeer ongelukkigen samen loop van omstandigheden. Er hebben tekortkomingen plaats gehad, doch deze zijn niet alleen bij Wilms te vin den en voorzoo ver dit wel het geval is, zijn zy verklaarbaar en begrijpelijk. Door een ongewonen gang van zaken degenen, die de uitvoering der orders moes ten controleeren, waren met andere werk zaamheden bezig was een factor gescha pen, waardoor de gebrekkige wijze van op tuigen van het bordes niet tijdig werd ont dekt. Was bovendien matroos van Dijk voorzien geweest van een lijfseizing, of had hij be hoorlijk kunnen zwemmen, dan zou het hoogstwaarschijnlijk niet verdronken zijn. Zelfs nu heeft het weinig gescheeld, of hij was nog gered. De raad wijst er dan ook op, dat nu weer eens duidelijk aan het licht is getreden, dat er steeds op moet worden gelet, dat allen die buitenboordswerk verrichten, van een lijfseizing behooren te worden voorzien. UITVOER VAN ONZE LANDBOUW PRODUCTEN NAAR BELGIE. In verband met een bericht, dat het Belgische ministerie van landbouw een tijdelijke schorsing zou overwegen van den invoer van landbouw- en zuiverpro ducten, wordt van de meest bevoegde zijde aan het A. N. P. medegedeeld, dat bij de Nederlandsche regeering omtrent dit voornemen nog niets bekend is. Het departement van landbouw en vissche- rij heeft zich hedenochtend in verbin ding gesteld met onzen landbouw-con- sulent in Brussel, doch ook daar was geenerlei bevestiging van een zoodanig plan der Belgische regeering te ver krijgen. ONTWIKKELINGSAVONDEN TE BERGEN. Blijkens een door de vereeniging Dr. Dek kerhuis verzonden circulaire, besloot het bestuur van de vereeniging „Ontwikkelings avonden te Bergen", zonder hierin de leden te kennen, de werkzaamheden van de ver eeniging stop te zetten. In verband hiermede vestigt het bestuur van het Dr. Dekkerhuis de aandacht op de ontwikkelingsavonden welke Woensdag avonds van 8.15 tot 9.15 uur in het Dr. Dek kerhuis worden gehouden en voor 15 cent per avond toegankelijk worden gesteld Het programma tot Kerstmis luidt: 21 October J. Duinker, onderwerp „De Kleine Rudolf'; 28 October en 4 Nov. H. W. de Koning over „Stenen", verduidelijkt door lichtbeelden; 8 en 11 November J. Ponstijn over „Gothiek", verduidelijkt met licht beelden; 2 Nov. A. Visser, onderwerp „Erasmus"; 2 Dec. ds. v. d. Kieboom, onder werp „Luther" en 9 Dec. mej. Etha Fles over Kunst in Italië, verduidelijkt met lichtbeel den. Voor hen die al deze ontwikkelings avonden weruchen bij te wonen, bedraagt de toegang slechts 7 1/2 cent per avond. De oudste inwoonster is jarig. De burgemeester op bezoek. Het heeft de oudste inwoonster van Be verwijk. mej. E. van der Mey-Snijders, op haar 103den verjaardag niet aan belangstel ling ontbroken. Des morgens kwam de burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, vergezeld van z'n echtge- noote, het oudje complimenteeren. Bijna het geheele dorp leefde mee met deze bijzondere jarige. Buren en vrienden kwamen voortdurend het huisje van „opoe" binnenstappen om haar nog een jaartje toe te wenschen. Uit tal van plaatsen waren felicitaties ge komen van badgasten die in de winter maanden hun vacantieoord blijkbaar niet vergeten. Boerderij afgebrand. Dinsdagmorgen omstreeks half tien is, vermoedelijk ten gevolge van een defect in den schoorsteen, brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door het gezin J. Huys- man en eigendom van den heer C. Broers in de Baarsdorpermeer, onder deze gemeente. Doordat er niemand thuis was (H. werkte op het land en zijn vrouw had zich naar de kerk begeven) werd het vuur niet dadelijk ontdekt en hoewel de motorspuit van Berk hout en de babyspuit van Bobeldijk spoedig ter plaatse waren, kon niet worden voorko men, dat het perceel tot den grond toe af brandde en vrijwel niets kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Diefstal. Dinsdagavond werd tijdens den kerk dienst in de r.k. kerk van de op het plein aldaar staande rijwielen een rijwielplaatje ontvreemd, terwijl een rijwiel is meegeno men hetwelk later aan de Sluis is terugge vonden, ontdaan van het rijwielplaatje en electrische lantaarn. ALKMAAR. GEBOREN: Pieter Dirk, z. van Pieter Boerman en Elisabeth de Boer. Daniël, z. van Daniël Arnout en Aaltje Ooievaar. Stephanus Jacobus Antonius Maria, z. van Antonius Swart en Anna Hoogland. GETROUWD: Fredericus van Vegten en Tanneke Cor- nelia de Krijger. Hendrik Schut en Eli sabeth Brok. OVERLEDEN: Hendrik Dalmeijer, gehuwd met Frouw- tje Dekker, 80 jaar. De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van ZATERDAG 17 OCTOBER a.s. de Zandersbrug in de Voormeer over de Zandersbuurt, tot nadere aankondiging voor alle rij- en voetverkeer is afgesloten. De commissaris van politie alhier ver zoekt aanhouding van den 56-jarigen W. N., bedrijfsleider bij den houthandel van de firma Eecen, alhier. Dit verzoek houdt verband met door N. gepleegde verduisteringen tot een ver moedelijk bedrag van 40.000. Naar het juiste bedrag is een accountantsonderzoek gaande. De heer N. genoot het volste vertrou wen van zjjn firma, doch schijnt zwaar te hebben gegokt en verloren op buiten- landsche paardenrennen. Hij is Woensdag met onbekende bestemming vertrokken. Pas Dinsdag is de politie met de feiten in kennis gesteld. Vermoed wordt dat N. zich in een van de groote steden in ons land ophoudt. Heden gevallen. BU de heden gehouden trek king van de Staatsloterij is de prijs van honderdduizend gulden gevallen op nr. 1611. GROOT WINKELPAND VERKOCHT. Door den makelaar F H. Ringers, die zijn opdrachtgever niet mocht noemen, is het groote winkelpand van den heer J. Metz aan de Langestraat, waarin de zaak van den heer J. Metz en 't café „Victoria" zijn geves tigd, aangekocht. Dit pand, dat ook voor een groot deel aan de v. d. Boschstraat grenst, heeft een oppervlakte van 725 M2. Voorts is reeds overeenstemming verkre gen over den prijs van het hoekperceel Langestraatv. d. Boschstraat, groot 100 M2., waarin de zaak in huishoudelijke arti kelen van den heer Groebe is gevestigd, doch deze koop is nog niet tot stand geko men. Vermoed wordt, dat deze aankoop ver band houdt met de vestiging van een zaak van „de Hema" in Alkmaar, doch hierover konden wij geen bevestiging verkrijgen. INBREKERS AAN HET WERK TE OUDE-NIEDORP. Dezelfde daders als die te Lutje winkel? In den afgeloopen nacht hebben inbre kers hun slag geslagen in Oude-Niedorp en eenige fietsen en belastingplaatjes ge stolen. Het misdrijf had onder ongeveer dezelfde omstandigheden plaats als de dezer dagen gepleegde diefstallen te Lut jewinkel, zoodat men vermoedt, dat de zelfde daders aan het werk zijn geweest. Het schuurtje bij de woning van M. Kind is opengebroken en daaruit zijn twee fietsen gestolen; W. Kriller vermist twee belastingplaatjes, welke bevestigd waren op in een schuur staande rijwielen. Het slot van de bergplaats is niet verbroken, maar blijkbaar op normale wijze met een sleutel geopend. De derde bestolene, M. Poen ,kwam er beter af: hij vermist slechts één belastingplaatje van een in de «chuur staand rijwiel. Het slot der schuurdeur is verbroken. De verschillende diefstallen moeten na 2 uur zijn gepleegd, want op dat uur heeft de politie nog een ronde gedaan, ter meer dere controle na de diefstallen te Lutje winkel. De brigadier dtr rijks veld wacht te Win kel heeft hedenmorgen met de plaatse lijke politie reeds een onderzoek inge steld. DE NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ TE BROEK OP LANGENDIJK. Onze correspondent te Broek op Langendijk schrijft: In aansluiting op het bericht in het nummer van gisteren vernemen wij nog, dat de familie K. een verzoek tot den Of ficier van Justitie heeft gericht om een instructie te openen tegen den brigadier op grond van verschillende getuigenver klaringen. Men is n.1. van meening, dat de brigadier niet uit noodzaak heeft gescho ten, daar de drie overige jongelui een goede dertig meter van hem afstonden toen het schot viel. Verder zijn er nog eenige verklaringen welke in strijd zijn met die van den brigadier. Men deelt ons mede, dat de jongens die zijn gearresteerd, het opgemaakte proces verbaal niet willen teekenen omdat het niet overeenkomstig het gebeurde is. Er wordt wel een indruk gevestigd bij ver scheidene personen dat men elkaar bij de politie tracht te dekken. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Afd. jeugdbibliotheek voor kinderen van 816 jaar. De zomer is voorbij; laat Uw kinderen nu in bun vrijen tijd een goed boek lezen en laat U ze daarvoor inschrij ven als lid van onze jeugdbibliotheek. U betaalt nu per kind 75 cent, voor welk *-e- drag ze mogen lezen tot Januari 193p Nieuwe aanwinsten 810 jaar A 49.1b Avonturen, De, van Bruintje Beer. dl. 12 en 13. U 75bs Ury, Else. Benjaminnetje's eerste schooljaar. II. 1012 jaar K 47 ol Klei, J. van der. Onder het linnen dak. T 1 Nederland, Jong; weekblad voor Hollandsche jongens en meisjes. 1927. dl. 2. 1214 jaar H 89.21o Huisinga-Scaf, L. Lonnie Bard. H 64.1 Hildebrand, A. D. 20.000 jongens op stap. H 69.3 Hölscher, To. Toen Moeder ziek was. K 86.2jp Kramer, J. G. Jan Pieterszoon Coen. 16 jaar B 83rm Breckenridge, G. De radiojongens n 01 o 8an de Mexicaansche grens. 012 Bmine, Lout de. Tusschen potten en pannen I. B 91.2b Blafhoek. II. N 14.5o Nanda. De oudste van een leutig troepje. v m Willv- Rondom Miek. V 12.7g Valkema Blouw, J. P. Het goud van de Melusco. V 79.4 Voorhoeve, R. Tiliauw, de Sa- wia. L V 79.4j De jagers van de Tami- rivier. 1L naar waarnemingen, verricht in den van Donderdag 15 October m°rge" Medegedeeld door het Kon. NeHo-i Instituut te de Bilt. et- Hoogste barometerstand 768 3 Lyon. m te Laagste barometerstand 73415 afjord. *'5 Verwachting, geldig tot den Vrijdag 16 October: avon<1 In Meest matige, in het noorden au krachtige wind uit westelijke richtin betrokken tot zwaar bewolkt; later opklarend; tijdelijk regen; aanvaXfi zachter; later kouder, Buitenlandsch wecro verzicht. Somber weer. waarschijn^ weinig verandering. De diepe depressies bij IJsland breid zich over het geheele noorden uit De ma bewegen zich ongeveer langs den p^J* cirkel en het eerste nadert de Noorsch kust. De diepe depressie over Finland blij» stationnair. Een secundaire, welke »|Z morgen over Schotland lag, diepte j.eh „I in het Kattegat. Het geheele noorden e'n noordoosten wordt thans overdekt door ee uitgebreid en diep gebied van lagen lucht, druk. In het westen en zuidwesten op den oceaan ligt overal eenige dagen lang een machtig gebied van hoogen luchtdruk. De?e luchtdrukverdeeling heeft tot gevolg, dat over het geheele waarnemingsgebied de winden uit west tot noordwest zjjn en dat de oceaan-winden langs den noordrand van het gebied van hoogen luchtdruk vochtige warmte brengen tot diep in het continent en dat de arctische winden uit het Pool- gebied binnen den Poolcirkel blijven. In het zuidoosten steeg de luchtdruk. In de Alpen is het weer prachtig en waaien om de hoo- ge toppen droge föhn winden. De koude k thans nagenoeg overal verdwenen. De genval bleef beperkt tot kleine hoe veelt», den. behalve dicht bij de centra der depres sie. Voorloopig is nog weinig verandering in het weertype te verwachten. STORMWAARSCHUWÏNGSDIENST. Geseind 15 October te 9.50 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.36 uur tot 5.59 uur licht op. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot, de heer S. Peere boom, commies bij de invoerrechten en accijnzen te Maastricht, slaagde gister voor het examen van assistent. BENOEMING AANGENOMEN. De heer P. Dekker heeft zijn benoeming tot lid van den raad aangenomen. POES MEEGELOOPEN. Gisteravond omstreeks 10 uur is van de Kneppelbrug bü de Nassaulaan met een be woner van de Bruinvisstraat medegeloopen een zwart met wit geteekend poesje. De eigenaar van dit poesje wordt ver zocht het hedenavond tusschen 5 en 8 uur te komen afhalen aan het adres Bruinvis- straat 39. INGEKOMEN PERSONEN. De heer L. D. Berkhout, Comanstraat 5, heeft dezer dagen in de rubriek „ingekomen personen" gestaan met de vermelding, dat hij roomsch-katholiek was. De heer Berk hout verzoekt ons mede te deelen, dat bi) dit n<et is. POSTZEGELVEREEN1GING „ALKMAAR EN OMSTREKEN". Nu het winterseizoen is aangevangen, zijn de lange winteravonden een welkome gelegenheid voor de philatelisten, om zich volop te kunnen wijden aan hunne verza melingen en staan de clubavonden der postzegelvereeniging „Alkmaar en Om streken" in het teeken der volle belang stelling van de leden. Regelmatig worden deze avonden ge houden op Vrijdag, telkenmale om de dagen, t.w. 23 October, 6 November, November enz. Voor de verzamelaars, leeftijd 14 tot jaar, wordt voor ruilen en verhandelen de gelegenheid opengesteld op dezelfde avon den van 7 tot 9 uur. Iedere clubavond is op zichzelf al ee" attractie door het houden van een verloting en een veiling. Personen, die belang stellen in de Phüa telie kunnen worden geïntroduceerd en me kan alle inlichtingen betreffende de ve eeniging bekomen bü het secretariaat, ge vestigd Breedstraat 33, Alkmaar. Binnenkort zal er voor de jeugd (lajMj tot 14 jaar) een speciale middag w0 georganiseerd, die zal plaats Woensdagmiddag tijdens de wekelijks Jeugdbeurs. 8 OCTOBER-VEREENIGING .ALKMAAR ONTZET'. Het Bestuur der 8 October-Vereenjg»» „Alkmaar Ontzet", bestaande uit de C. J. de Lange. P. Termaat, H. Stikkel, Ringers, A. J. M. Leesberg, A. M. Mldde' H- K. de Wild, M. Kater en G. Grondante verzoekt ons opname van het volgende. Het bestuur der 8 October-vereenig „Alkmaar Ontzet" heeft met groote erken

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2