Nieuwe Russische stap bij de coördinatie-commissie. Obmtietdand De situatie rondom Madrid. De Spaansche revolutie DE STRIJD OM OVIEDO. Nieuwe Russische nota. Hef verre Potten De vergiftigingsgevallen te Spekholzerheide. De Wereld-Jamboree u Nederland. n. w.wereldoorlof da' De stryd om Oviedo duurt voort en vol gens berichten uit Madrid aan de N. R. C. hebben de mijnwerkers de wijk Carré Doria bezet, waar zich de artillerie-kazerne, het abattoir en den luciferfabriek bevinden. Den rechtschen troepen zouden zware ver liezen zijn toegebracht. In den loop van den dag hebben eenige vliegers de stellingen van de regeering gebombardeerd, zonder echter schade van eenige beteekenis aan te richten. De bevrijdingscolonnes der opstandelingen worden, naar deze berichten melden, door de mijnwerkers opgehouden. De rechtschen melden hunnerzijds, eenige belangrijke stellingen in de omgeving van Oviedo te hebben bezet, waardoor het hun mogelijk is geworden, deze streek van tegen standers te zuiveren. Rondom Madrid. De uiteindelijke opmarsch naar Madrid wordt nog immer tegengehouden door de hevige herfstregens, zoodat uit deze streek de laatste 24 uur weinig nieuws vernomen wordt. Inmiddels meldt een correspondent van de Manchester Guardian belangwekken de bijzonderheden uit de hoofdstad zelf. In aanmerking genomen, zoo zegt hij, dat de vijand zich slechts op 70 kilometer afstand bevindt, blijft Madrid opmerkelijk kalm en onberoerd. In theorie is thans alles en ieder een gemobiliseerd voor de verdediging van de stad en iedereen heeft den mond vol over het aanleggen van loopgraven en on doordringbare fortificaties. Uit militair oog punt is Madrid op het oogenblik hopeloos blootgesteld en geen geïmproviseerde maat regelen van verdediging kunnen daaraan iets verhelpen. Maar een onvolprezen voor deel, dat thans van beslissende beteekenis kan zijn, is de vaste wil van de bevolking om weerstand te bieden. De luchtaanvallen hebben geen afbreuk gedaan aan dit uit stekende moreel en de laatste tegenslagen aan het front van de Taag hebben het nog slechts versterkt Een poging om de stad door een bestor ming in te nemen is onwaarschijnlijk. De leiders der rechtsche troepen moeten er zich 'van bewust zijn, dat de bevolking tot den laatsten man weerstand zal bieden. Hun eenige hoop is dar. ook een belegering met het doel om een ontmoediging te veroor zaken, doch velen, die hun vingers op de pols van leze stad leggen, kunnen een der gelijke ineenstorting niet verwachten. Madrid dan is nog steeds zichzelf eri afge zien van de „proletarische" kleeding beper ken zich de eenige uiterlijke teekenen van den oorlog tot queues voor de levensmidde lenwinkels overdag en de donkere straten 's nachts. De distributie der levensmiddelen door de autoriteiten heeft eenig ongemak veroorzaakt voor de bevolking voor zoover de huismoeders of hun dienstboden uren in de rij moeten wachten om een half pond boter, om melk of suiker. Vleesch is er voflr allen, die het wenschen en een overvloed van visch en van tamelijk inferieure kwa liteit Boter en eieren daarentegen zijn over het algemeen niet verkrijgbaar. Maar neemt men de omstandigheden van een belegering in aanmerking dan is er eigenlijk geen sprake van ernstige voedselschaarschte. Ook zal het vermoedelijk geen merkbare gevol gen hebben gedurende verscheidene weken, indien het den rechtschen troepen zou ge lukken de spoorwegverbindingen met Valen- cia en Castillejos te verbreken. De groote straatweg naar de Oostkust is dan nog te gebruiken over Cuenca en verder is er nog de weg over Muicia en Albacete. Gedurende weken hebben de opstandelin gen geen vorderingen gemaakt bij de voor naamste watervoorziening van Madrid te Ponton de la Oliva aan de rivier de Lozoya, die zich op een kleine 20 kilometer van het Somosiecra-front bevindt. Alle arbeiders van beiderlei kunne te Barcelona gemobiliseerd. De plaatselijke federatie van syndicaten te Barcelona heeft in de werkplaatsen, fa brieken enz. aanplakbiljetten doen aanbren gen, waarin wordt bekend gemaakt, dat alle arbeiders van beiderlei kunne, hand- zoowel als hoofdarbeiders, zich als gemobiliseerd moeten beschouwen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat geen enkele arbeider werk zal mogen weigeren, dat ten gunste kan komen van het nieuwe tijdperk, dat in het leven wordt geroepen. Er moet meer geprodu ceerd worden. Werken, produceeren, over winnen, aldus is de gedachte, die volgens het aanplakbiljet alle lieden, die zich be wust zijn van hun plichten en rechten, voor oogen moeten houden. Te Burgos. André Salmon vertelt in de Peüt Parisien dat het antieke Burgos, dank zij den bonten bloei van vaantjes, onderscheidingsteekenen en cocarden bij jong en oud en de geleide lijke groepeering van het stelsel der tech nische Junta, dat is de bijeenbrenging van alle raderen van een regelmatigen staat meer en meer het aanzien van een hoofdstad krijgt Men ontmoet er tal van vertegen woordigende figuren uit de toonaangevende kringen van Madrid en de provincie, die er tegen de woede van de tegenpartij toevlucht zochten. Spaansche consul te Amsterdam ontslagen. De „Caceta de Madrid" publiceert een de creet, waarbij den Spaanschen consul te Amsterdam, Carvajal, wordt ontslagen. Verder wordt de commandant van de eerste divisie van Madrid, generaal Luis Castello Pantoja van zijn commando ontheven en in zijn plaats wordt generaal Sebastian Pozas Perea benoemd. Tenslotte wordt de majoor der infanterie Ramon Franco, Bahamonte, een broer van generaal Franco, de leider der opstandelin gen, ontslagen met verlies van al zijn rechten. Krijgsberichten van regeeringszijde. Van regeeringszijde wordt medegedeeld, dat de gevechten in de straten van Oviedo voortduren. De regeeringstroepen hebben de artillerie-kazerne in de wijk Casayeda bezet en den kathedraal waar zich opstande lingen hadden verschanst gebombardeerd. Een aanval der opstandelingen aan het front bij Fablete werd afgeslagen met zware verliezen voor de aanvallers. In den sector Navalperal hebben de regeeringstroepen hun posities verder geconsolideerd. Uit Malaga wordt gemeld, dat een rechtsch vliegtuig twee bommen boven de stad heeft laten vallen. Eén daarvan kwam terecht op een in de haven liggend Duitsch schip en viel in het ruim zonder tot ontploffing te komen. Vliegtuigen der regeering hebben een sterke afdeeling opstandelingen verspreid, na haar aanzienlijke verliezen te hebben toegebracht in den sector Cesseros is giste ren hard gestreden. Negen vliegtuigen be stookten de posities der regeeringstroepen, die echter slechts weinig terrein prijsgaven. Een aanval der Marokkaansche ruiters werd afgeslagen. In den namiddag hervatte de luchtmacht der opstandelingen het bombar dement De regeeringstroepen trokken terug op tevoren gereed gemaakte verdedigings linies en sloegen een aanval der rechtschen af. Het socialistische dagblad „Claridad" maakt melding van een verklaring van een uit Granada ontvlucht linksch politicus, vol gens welke de opstandelingen meer dan 5000 personen in deze stad, onder wie den be roemden dichter Garcia Lorca, gefusilleerd zouden hebben. Majski, de Russische gezant te Londen, heeft gistermiddag een bezoek gebracht op het Foreign Office, waar hij met Lord Ply- mouth, den voorzitter van de commissie voor de non-interventie in Spanje een onderhoud heeft gehad van bijna een uur. Het is be kend dat Maandag een nieuwe Russische nota over dit onderwerp aan het departe ment was overhandigd en waarschijnlijk heeft Majski het antwoord der Engelsche regeéring met Lord Plymouth besproken. Na Majki'* vertrek had Lord Plymouth een onderhoud met prins Bismarck, den leider van het Duitsche gezantschap bij ontstente nis van von Ribbentrop. Van de verklaring, die op 12 October door den Russischen zaakgelastigde te Londén, aan den voorzitter van de commissie voor de niet-inmenging, lord Plymouth, is overhan digd, wordt uit Moekou den volgenden in houd gemeld: Onder verwijzing naar de vraag, u in mijn op 7 October overhandigde, verklaring ge steld, die in de jongste zitting van de com missie is behandeld, heb ik de eer u in op dracht van mijn regeering het volgende ter onmiddellijke behandeling voor te leggen: De voornaamste levering van wapentuig aan de muiters gaat via Portugal, en over Portugeesche havens. De minste maatregel, die absoluut niet mag worden uitgesteld, om deze leveranties en de schending van de overeenkomst tot niet-inmenging te doen eindigen, moet de on middellijke instelling van controle over de Portugeesche havens zijn. Wy eischen van de commissie instelling van een dergelijke controle. Wij stellen voor de uitvoering van deze controle aan de En gelsche of aan de Fransche, of aan beide vloten toe te vertrouwen. Zonder een der gelijke maatregel een minimale, niet voor uitstel vatbaar tegen de schending van de overeenkomst tot niet-inmenging in de Spaansche aangelegenheden, beantwoordt de overeenkomst niet slechts niet aan zijn doel, maar dient zij tot dekking van opstandelin gen tegen de wettige Spaansche regeering. Ik heb de eer u te verzoeken, de hier boven gedane voorstellingen op de eerst volgende zitting van de commissie te behan delen. Ik verzoek overigens de commissie onmiddellijk saam te roepen. PRESIDENT MEYER OVER DE ZWITSERSCHE DEVALUATIE. In een conferentie sprak gistermiddag de president van de federatie en chef van het departement van financiën en douane, Meyer, over een aantal kwesties, welke be trekking hebben op de devaluatie van de Zwitsersche frank. Ten aanzien van het percentage der de valuatie verklaarde hij, dat de beslissing werd genomen overeenkomstig berekeningen welke rekening hielden met den toestand. Hier is geen sprake van afhankelijkheid van de frank. Ook werd de Zwitsersche munt niet aangepast aan de Britsche of Amerikaansche munt, doch deze beide de viezen worden gevolgd met een marge van 10 procent. De laatste dagen werd het be wijs geleverd, dat de nieuwe Zwitsersche frank niet gebonden is aan de fluctuatie van het pond sterling, de daling van het pond werd niet gevolgd. Zwitserland heeft een versterkte goudmunt, hetgeen wordt geka rakteriseerd door den vrijen handel in goud, zoodat de munt niet afhankelijk is van an dere deviezen. Opdat de handel in goud vrij zijn, moet de Zwitsersche nationale bank goud koopen en verkoopen tegen een prijs welke is gebaseerd op de gedeprecieerde frank. Sprekend over een nieuwe devaluatie van andere munteenheden, verklaarde hij, dat de vrees hiervoor in "Zwitserland geringer is dan in eenig ander land ter wereld. Indien Frankrijk nogmaals moest deva- lueeren, dan zou Zwitserland dit met een gerust hart zien, want de basis van zijn munt is thans goed. Tenslotte zeide Meyer dat de federale raad een nieuw politiek en economisch pro gramma moet opstellen, de economie moet aan een strenge controle worden onderwor pen en het huidig systeem van contingen- teering moet grondig hervormd worden. DE INTERNATIONALE LEENING AAN CHINA. Er is geen officieele mededeeling ont vangen omtrent een nieuwe internationale leening aan China ten bedrage van 20 mil- lioen pond, waarover volgens berichten in de buitenlandsche bladen onderhandelingen worden gevoerd tusschen Engeland, Frank rijk, België en Japan. Het eenig officeele commentaar hierop is, dat de Japansche regeering de aangelegen heid zal overwegen, indien zij er formeel in zal worden gemoeid. Waarnemers gelooven, dat het nieuwe Britsche crediet aan China van commerciee- len en niet van politieken aard is, doch zij achten het van belang, dat de Britsche re geering een psychologisch oogenblik heeft gekozen voor de bekendnfaking van het credietplan nu te Nanking onderhandelingen worden gevoerd. Zy geeft daarbij te ken nen, dat de Britsche politiek tegenover Chi na beoogt de waarborging der Britsche be langen in centraal- en zuid-China in ruil voor steun van maarschalk Tsjang Kai Tsjeck. KO TING YUAN NAAR NANKING. Geheel onverwacht is gisteren de secre taris-generaal van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, Ko Ting Yuan, per vlieg tuig naar Nanking gereisd. Men verwacht, dat met Yuan een van de felste Nanking- aanhangers uit den raad is getreden, nadat hem gebleken is, dat de tegen Nanking ge richte ontwikkeling niet tegen te houden was. Naar verluidt zal generaal Sji Yu San, die reeds in 1933 het plan opvatte een onafhan kelijk Noord-China te stichten, binnenkort met 'n belangrijken militairen post door den politieken raad worden bekleed. Ook de nieuwe voorzitter van den raad Li Tse Hao, die binnenkort zyn ambt zal aanvaarden, wordt in patriottische Chineesche kringen als een verrader beschouwd. Japansche politiek Jegens China. Niet alleen het ministerie van buiten landsche zaken, maar het geheele kabinet is het voorwerp van aanvallen in de bladen en van den kant van de politieke partijen, die beschuldigingen uiten jegens een beweerde verzwakking in de Japansche politiek je gens China. De „Nisj^ Nisji Shimboen maakt melding van het feit, dat de Seyoe- kai, op één na de grootste Japansche politie ke party, gisteren een resolutie heeft aan genomen ter laking van de beweerde onver schillige houding, die ten opzichte van Chi na wordt aangenomen, pe „Miyako Sjim boen" beweert, dat het departement van buitenlandsche zaken de sympathie van het volk verspeelt en zijn steun verliest tenge volge van zijn zwakheid en zijn verzoenen de politiek ten opzichte van China. DE BEWAPENINGSWEDLOOP. Japansche kruiser van 8590 ton te water gelaten. De tweede klasse kruiser Koemano, me tende 8500 ton, een zusterschip van de Mo- gami, welks kiel 5 April 1934 was gelegd, is hedenmorgen van de Kawasaki-werf in Kobe te water gelaten in tegenwoordigheid van Foesjimi, den chef van den generalen staf van de vloot, die den keizer vertegen woordigde, den minister van marine, Naga- no, den minister van opvoeding Hirao en tal van hooggeplaatste ambtenaren. Voorts was by de plechtigheid aanwezig de Braziliaan sche handelsmissie, die op het oogenblik in Japan vertoeft, terwijl omstreeks 30.000 toe schouwers waren toegestroomd. De „Koemano" heeft een lengte van 190.5 M. De grootste breedte is 18.20 meter, de diepgang 4.50 meter, de waterverplaatsing 8500 ton en de snelheid 33 knoopen. Het schip is bewapend met 15 stukken geschut van zes duim, acht luchtafweerkanonnen van 5 duim, 12 torpedolanceerbuizen, drie zoeklichten en heeft een machinerie die 9000 PK. kan ontwikkelen. LLOYDS VERZEKERT NIET MEER TEGEN OORLOGSRISICO. De afdeeling van Lloyds, die de buiten de zeeverzekeringen vallende zaken behandelt, heeft besloten zich aan te sluiten by de po litiek, die door de groote verzekeringsmaat schappijen wordt gevolgd, welke reeds ja ren geweigerd hebben polissen te aanvaar den, waarin oorlogsrisico's verzekerd wor den op het vasteland van Ierland en het vereenigd koninkrijk. HET ARBEIDSCONFLICT AAN DEN STILLEN OCEAAN. Er wordt over staking gestemd. In strijd met de verlangens van de nieuwe federatie maritieme commissie en met voor bijgaan van den zeer uitdrukkelijk door deze commissie naar voren gebrachten wensch, dat een „wapenstilstand" aan de kust zou worden gesloten, heeft de gemeng de onderhandelingscommissie van de vak- vereenigingen der zeelieden en havenarbei ders aan den stillen oceaan Woensdagavond besloten onmiddellijk een stemming te doen houden onder de arbeiders over het afkon digen van de staking. „DE PRAWDA" OVER DUITSCHE PERSCAMPAGNE TEGEN RUSSISCH CONSULAAT-GENERAAL IN DANTZIG. In verband met de campagne, die in de Duitsche bladen wordt gevoerd tegen het Russische consulaat-generaal in Dantzig schryft de „Prawda", dat de gebruikelijke anti-Sovjet-leugen klaarblijkelijk het stem pel draagt van te zyn uitgedacht in het pro- pagandaministerie te Berlijn. Niet voor niets drukken alle Berlijnsche bladen met zoo veel bereidwilligheid de verzinzels van Danzigsche blaadjes af. Het is bekend, dat juist de diplomatieke verte genwoordigingen van het fascistisch Duitsch- land in alle landen zich bezig houden met de systematische inmenging in de binnenland sche aangelegenheden van die landen Oogenschijnlijk trachten ambtenaren van de afdeeling-Goebbels met hun plompe leu gen over het Russische consulaat-generaal in Danzig en passant den indruk te verva gen, dien de laatste onthullingen over de methode van opruiing der tegenwoordige Duitsche vertegenwoordigingen in het bui tenland in alle beschaafde landen gewekt heeft.. DE AMERIKAANSCHE VERKIEZINGSSTRIJD. Henry Ford voor Landon. De republikeinsche candidaat voor het presidentschap Landon, heeft een bezoek gebracht aan Henry Ford. Na dit bezoek verklaard Ford voor Landon te zijn. OUDHEIDKUNDIGE OPGRAVINGEN. Romeinsche brug van Albenga blootgelegd. De overblijfselen van de Romeinsche brug over de Centa, welke ongeveer hon derd meter lang is, zijn geheel in den grond gezakt, doordat de rivier haar loop heeft geweijzigd. Ter gelegenheid van de herdenking van keizer Augustus zullen deze restanten geheel worden blootgelegd. NIEUWE PETROLEUMBRON BIJ BAKOE. In het nieuwe petroleumgebied Chan- gar in Rusland is een bron aangeboord, welke gedurende drie dagen geregeld 600 ton per dag levert. Dit opent wijde pers pectieven voor de exploitatie van het ge bied. DE JAPANSCHE KEIZER BEZOEKT DE VLOOT. Naar vernomen wordt zal de Japan sche keizer 20 October a.s. de haven Yokosuka verlaten, aan boord van het slagschip Hihei met onbekende bestem ming, teneinde de groote manoeuvres van de vloot bij te wonen. 25 dezer zal de Keizer te Kobe aankomen, vanwaar hij den volgenden dag weer zal vertrekken aan boord van de slagkruiser Atago, om naar Etajima hij Hiroshima te gaan. Hij keert dan de 28ste te Kobe terug om de vlootrevue bij te wonen en de 29ste keert hij aan boord van de Hiyei naar Yokoshuka terug. 113 NATIONAAL -SOCIALISTE N IN HOOGER BEROEP. 19 dezer zal voor het hof van appel te Katldwitx (Polen) een proces beginnen tegen 113 léden van de nationaal socialisti sche Duitsche arbeidersbeweging, welke ont bonden is en die in Juni jJ. tot gevangenis straffen van 1% tot tien jaar waren veroor deeld. Nog een aantal menschen ziek ge worden, die allen in het café van Lemmens consumptie hadden ge bruikt. De vergiftiging te Spekholzerheide, waar aan twee menschen zyn overleden en waar van wij in het vorig nummer melding heb ben gemaakt, schijnt nog nieuwe slacht offers te hebben geëischt. Gistermiddag is naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht de gehuwde mijn werker J. Ramaekers. De man toonde ver giftigingsverschijnselen en zyn toestand is zeer zorgelijk. Te Spekholzerheide is gistermiddag bo vendien nog voor verschillende personen geneeskundige hulp ingeroepen en enkele patiënten zyn naar het ziekenhuis gebracht. Zoowel de reeds overleden personen Fischer en Lemmen, als alle hierboven bedoelden hebben Zondagavond in de gelagkamer van het café van Lemmen consumpties gebruikt Het vermoeden wordt steeds sterker, dat de gebruikte dranken vergiftigd zyn geweest of althans van zeer ondeugdelijke samen stelling. De politie onderzoekt of aan de dranken eventueel vergift kan zyn toege voegd door derden. Woensdagmiddag heeft de commissaris van politie te Kerkrade, de heer Geeraets, een onderzoek ingesteld; hy was vergezeld door een inspecteur en enkele rechercheurs. De geheele voorraad dranken in de herberg van Lemmen is in beslag genomen en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Gisteravond is op de lijken van F. en L op last van de justitie te Maastricht sectie verricht. Dit geschiedde in het ziekenhuis te Kerkrade. Nog een slachtoffer overleden. Woensdagmiddag werd een patiënt, de mijnwerker J. M. J. Ramaekers naar het St. Josephziekenhuis te Kerkrade overgebracht Door den geneesheer-directeur ds. Willem- se werd als diagnose vastgesteld methylal cohol-vergiftiging. Gisteren in den loop van den avond werden nog vyf gevallen van de methylalcohol-vergiftiging waarge- Deze Patiënten zyn eveneens in het ziekenhuis opgenomen. Raemakers, in wiens toestand eenige verbetering was ingetreden verkeert nog steeds in levensgevaar. personen< waarbij de moge- lykheid bestaat, dat zy zouden zijn vergif- ScrX eVrtnVn het henhuis te Kerkrade onderzocht en zyn ter observatie opgenomen. "erde,nnacht i8 n°« inT het ziekenhuis over leden de mijnwerker L. Schuur, uit Kerk rade. Voor zoover bekend, heeft de medische Het internationale begrip t.^, voor millioenen jongeren over d. wereld een machtig tooverwoorH geheele 't Was 1920, toen voor de e J®WOr<kn twaalf duizend padvinders, grootenn m*sl Europa, gevolg gaven aan de roen k uit den Powell om naar Londen te tr.vu1 één groote broederschap kwamen --- vaders elkaar „r «.wamen 7ft L,.. Verkenners van tal van nationaliteit in den wereldn/wi,.- *ler vech iar ei telijkheid en dienstvaardigheid" moeten bevechten, kookten hier hrn J *n naast elkaar en met elkaar hun n«tu^k teliikheid en dienstvaarduv.:., J "•*- grondtoon. De Jeugd gaf de "•rtn voorbeeld van practische wereldvJrV» ring. l»o«4e. De Volkenbond betuigde zijn warm. stemming. Vier jaar later was Denemarken gastk Tot ver uit Amerika en Indië kwam V jeugd, die zich onder de banier van d.„ Chief Scout van de geheele wereld „it roepen Baden Powell, in het teeken van'n hnncriYPrirht# komnnsmint de hooggerichte kompaspunt had geschaad naar Kopenhagen om elkaar in veftlf nersvaardigheden te bekampen om het i» reldkampioenschap. Het 21-jarig bestaan der padvinder,^ weging werd op verzoek van den Chi»- Scout zelf nog eenmaal in Engeland irtW den, en wel in 1929. Ditmaal niet meer in wedstrydvorm, omdat de Chief een Wereld. Jamboree in de eerste en voornaamste pW< wilde zien als een groote kans om over en weer vriendenbanden aan te kunnen knno pen .„Making friendship!" Daar zag toen in Birkenhead in het uitgestrekte en prachtige goed Arrowe Park 50.000 p^. viders uit 41 verschillende landen en uit jj deelen van het Britsche keizerrijk te zamen' Het grootste en machtigste jeugdkamp oo« ter wereld gehouden! Van alle windstreken der aarde waren ze vertegenwoordig jonge kerel uit Thibet reisde zes maanden door de wildernis om de kust te bereiken, had onderweg een stryd met een pakte daarna een vrachtboot aan de kust en bereikte negen maanden na zijn vertrek uit de binnenlanden het Jamboreekimp, En nu in 1937 het jaar waarin de gryze stichter der beweging thans Lord Baden Powell of QilweU, tachtig jaar m worden, waarin het dertig Jaar geleden ai zyn, dat hij zijn eerste proefkamp hield op Brownsea Island met een twintigtal jonjtm uit verschillend milieu, in dat jaar zal om land gastheer mogen zijn voor eenige tien duizenden padvinders. Op een plaats die het typische karakter van ons land zal weerge ven, een plaats zooals er langs onze hetle Westelijke kuststrook mogelijk nog mair net één is, het prachtige goed Vogelenzang te Bloemendaal, op 8 K. M. afstand van Haarlem, 25 van Amsterdam, 38 van der Haag en 5 K. M. van zee door een binnen weg tusschen de duinwaterleiding, daar zal, waar bosch en weiden en duinen achter on ze kustlyp tezamen komen 't groote waug- deleger van den Goeden Wil zijn kamp op slaan. Als één man zullen we dat machtige ge beuren moeten dragen om het tot een ver doordreunend succes voor de goede inter nationale verhoudingen te doen zijn. WD al len, niet alleen padvinders, maar de gansche bevolking zal hier onbekrompen en loyaal mee kunnen helpen om de aloude traditie van Nederland namelijk de gastvrijheid hoog te houden. En dan zullen tienduizen den jongens naar hun evenvele familie- haarden weerkeren en wyd over de aardbol verhalen van dat kleine lage land gindi in eeuwige styd met het water, waar een volk woont, dat zoo groot van zin is. Wat een taak voor ons allemaal! TON KOOT. wereld in Nederland nog nimmer een der gelijke methylalcohol-vergiftiging van zoor. omvang en epidemisch karakter waargeno men. Dergelijke vergiftigingen hebben tm in Amerika en Duitschland plaats gehsd. HOFBERICHT. De Koningin en de Prinses zullen morg«" naar het Loo terugkeeren. JHR. DE JONGE GEOPEREERD. De toestand van den patiënt is bevredigend. Hedenochtend heeft de oud-gouv*r- neur-generaal van Nederlandsch-Ind»* jhr. mr. B. C. de Jonge, in het zieken huis aan den Coolsingel te Rotterdam de voorgenomen operatie met goed ge volg ondergaan. De toestand van patiënt is bevredigend. Jhr. de Jonl8 zal waarschijnlijk ongeveer vyf wek#1) in het ziekenhuis moeten worden v,r pleegd. 'N KRASSE OUDE. De 90-jarige Heinrich Werner, oud-wagenbestuurder van den «w ex-keizer, heeft zich van Bonn P*1 u naar den Haag begeven om de pnnse kunnen zien. Onderweg heeft hij ee" zoek gebracht aan den ex-keizer te Heden was hy in den Haag en 0 streeks half twaalf bU het paleis Noordeinde getuige zyn van het van de Prinses. HET ONGELUK BU DE MANOBIJVl®* Proceo-verbaal tegen den w meet ter. aan wiens wijten was, dat M" afging By de legeroefeningen in 1^oor^^oD tl- uy de legeroefeningen is, naar men weet, plotseling een w«rd- gegaan, waardoor een soldaat 8e r*I- Tegen den wachtmeester B- van 1 wiens veldartillerie te Amersfoort, aan schuld het te wyten zou zyn ®e^al op*®* het schot afging, is nu proces-ve mtakt- d«t de z**", Het staat echter nog niet vas g»V»l voortgang zal hebben. Ze is 1,1 eien. nog niet naar den krygsraBd ver»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6