Agenda Stad m Omgeoituj. k De verduistering bij de fa. Eecen. ANTIEK OF MODERN? K.R.O.-Showboat in Alkmaar. Alkmaarsche huisvrouwen bijeen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De ge vangene van het Haaien-eiland (sens.); hoofdrollen Warner Baxter en Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theatear, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Transatlantic-tunnel (sens.); hoofdrollen Richard Dix, Leslie Banks, Madge Evans. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Spook te koop (hum.); hoofdrol Robert Donat. Toegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 17 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Waar liefde woont" door de Arb. tooneelvereen. Ontwaakt. De commissaris van politie te Alkmaar verzoek opsporing en voorgeleiding van Wietse Nestra, bedrijfsleider in een hout handel, wonende te Oudorp bij Alkmaar, die verdacht wordt van verduistering in dienst betrekking van een bedrag vermoedelijk van ongeveer 40.000, hetwelk door een nog niet afgeloopen accountants-onderzoek nog nader wordt vastgesteld. Nestra is sinds Woensdag 7 October j.L voortvluchtig. Hij is goed bekend in de kringen der paarden sport en speelde vanuit ons land ook veel op Fransche rennen. In genoemde kringen staat hij bekend als Theo. Signalement: lang 1.70 M., eenigszins ge zette postuur, donkerblond haar met schei ding; beheerschte gang, in optreden be- beerscht. Zijn spraak heeft een licht Friesch accent. Hij is vermoedelijk gekleed in een effen grijs colbert costuum, met regenjas of loaenjas. In Alkmaar heeft men, vooral in de krin gen waarin men Nestra kent, met verwon dering van deze verduistering kennis eeno men. Men heeft hem eenvoudig niet tot dit grove misbruik van vertrouwen in staat geacht De heer Eecen Jr., die, omdat zijn vader met vacantie is, de leiding in de zaak heeft, wees, toen men de vorige week, nadat de bedrijfsleider reeds een paar dagen weg was, voorzichtig financieele moeilijkhe den veronderstelde, deze veronderstelling met beslistheid af. Toen hij echter een on derzoek instelde bleek het maar al te waar. Uit het accountants-onderzoek, dat nog gaande is, kwam reeds vast te staan, dat het verduisterde bedrag niet beneden de 40.000 gulden kan worden gesteld. Algemeen meent men, dat het wedden op de binnen- en buitenlandsche rennen den bedrijfsleider noodlottig is geworden. De veronderstelling, dat men hem op de Parijsche rennen zou kunnen arresteeren, is inmiddels ijdel gebleken. Het laatst is Nestra door zijn zoon Woens dagavond in Alkmaar gezien, zoodat zijn familie zich, begrijpelijk, ernstig ongerust over hem maakt. Nader vernemen wij, dat een hem bekend Bergenaar Nestra daarna nog in Amsterdam heeft gezien, doch niets bijzonders aan hem had ontdekt. Aangezien N. veel relaties onderhield met een bookmaker van Belgische nationaliteit, die veel in Amsterdam en Den Haag ope reerde, stelt de politie ook veel belang in dezen bookmaker, die men tot nu toe nog niet heeft kunnen opsporen. De bouwstijl van het nieuwe Politiebureau. De heer A. J. Kropholler, de architect van het nieuwe politiebureau, schrijft ons: Een grootsch bouwwerk als de oude kerk in Alkmaar is stedebouwkundig moeilijk te omvatten door een nieuwe omlijsting, door een omgeving in hedendaagschen bouwstijl. Wat is hedendaagsche bouwstijl? Is het de bouwtrant die door het meerendeel der bouwkundigen wordt aangehangen? Men meent dit wel, maar het is een dwaling. Is de practijk van het Christendom die, welke de meerderheid der Christenen te zien geeft? Wanneer de meerderheid iets doet, is het nooit anders dan middelmatig. Zoo is ook datgene, wat men gemeenlijk onder „mo derne stijl" verstaat niets dan middelmatig heid, oppervlakkig gedoe, door de meerder heden der bouwkundigen-vereenigingen in binnen- en buitenland met deze titel geëti- quetteerd. Utilisme voert tot geen levens stijl, evenmin tot een bouwstijl. Het z.g. zakelijk bouwen moge dus als meest-aange- hangen hedendaagsche bouwtrant gelden, een stijl is het niet en dus ook geen mo derne stijl. Het is een negatie van stijl, even als het een negatie van de historie is. Nega tie van de historie voert in het leven enkel tot dwaasheden: in de bouwkunst is het precies zoo. Men zou bijna kunnen zeggen, dat hetgeen in onzen tijd bijzonderlijk als „moderne stijl" geldt, maar één positieve eigenschap heeft: de uitbanning van eiken historisch gegroeiden vorm. Ik heb deze uitbanning nooit anders dan als een dwaasheid beschouwd, die eens de verachting van onzen „modernen stijl" zal teweeg roepen evenals wij den 19e eeuw- schen stijl (die ook eenmaal modern was) verachten. Kropholler M. i. kan de moderne bouwstijl slechts groeien uit het verleden, gelijk iedere vroe gere bouwstijl is ontstaan. Men behoeft daarom nog niet uit te gaan van antieke vormen. Men moet integen deel zooveel mogelijk nieuwe vormen schep pen, die aan de behoeften voldoen en tege lijk nog iets geven: de edele geste; deze geeft aan het leven stijl en evenzeer aan den bouwvorm, die uiting is van den levens stijl. Het bouwen is een oude kunst en ook de menschen zijn in eenige eeuwen niet in nerlijk zooveel veranderd, dat alles uit dien tijd voor ons van onwaarde is geworden. Er bestaan bouwvormen, die a. h. w. klassiek zijn, b.v. het Hollandsche dak en de Hol landsche puntgevel. Zonder de vormen van beide na te bouwen, kan en moet men daar van de nieuwe en eigen interpretatie geven. Een nooit verouderde vorm is ook de trap gevel Men moet hierin geen „antieke" vorm zien: de trapsgewijze sprongen zijn een voudig de voor de hand liggende en natuur lijke beëindiging der gemetselde lagen van rechthoekige baksteenen. De trapgevel is en zal altijd blijven de meest karakteristieke versmalling van een uit rechte stukken op gebouwde gevel. De horizontale en verticale begrenzingen der baksteenen spreken in 't groot in deze trappen. Ook de bogenbouw mag niet gezien wor den als puur teruggrijpen naar oude vormen. De boog, en ook het gewelf, is het construc tief middel voor alle tijden om met kleine stukken steen een groote ruimte te over spannen, door de eene steen tegen den ander te laten rusten en tezamen een geheel van groote draagkracht te maken. Er is dus bij het Politiebureau, evenals dit reeds gedaan was bij het Bankgebouw van de N. Holl. Levensverz. Mij. gestreefd naar een bouwtrant, die iets van een stijl in zich had, naar geen antieke bouwtrant, maar naar een die zich toch uit het verleden heeft ontwikkeld en een geste heeft boven het utilisme uit, evenals die eertijds bestond. Bij het scheppen van dezen stijl heeft de angst voor niet geheel-en-al oorspronkelijk heid, of voor iets, dat aan ons vroeger volks bestaan zou herinneren, een spoor van na tionale traditie zou vertoonen, geen rol ge speeld. Die vrees heeft nooit bestaan in groote tijden der kunst en zeker niet bij de stichting van Alkmaar's oude kerk. In het vermijden van deze slechte soort van moder niteit is de harmonie gezocht met de oude kerk. Of zij verkregen is? Dit zullen an deren wel uitmaken en kan eerst goed wor den beoordeeld als het nieuwe van de ge bouwen eraf is, als de tinten wat beslagen zijn en de nuances hebben verkregen, die alleen de ouderdom aan gebouwen verleent. Als de kleuren dan wat bijgetrokken zijn, zal men misschien iets van de groote vor men, de effenheid der vlakken, die aan de oude kerk zulk een grandeur geven, in de latere bouwwerkjes terugvinden. Dat is tenminste de toeleg. HET ..HOOGE-HUYS". Na de opening van het nieuwe politie bureau onthulde de burgemeester heden middag een tweetal leeuwen, welke, in opdracht van de Noord-Hollandsche Le vensverzekering van 1891, door den beeldhouwer Maurice Xhrouet in het tegenover het politiebureau, eveneens vol gens plannen van architect Kropholler gebouwde „Hooge-Huys" zijn aange bracht. Deze leeuwen mogen een belangrijke versiering van het Hooge-Huys worden genoemd. Wij plaatsen hierbij een foto van den beeldhouwer, terwijl hij in zijn atelier bezig is een der leeuwen te boetseeren. De beeldhouwer Maurise Xhrouet werd geboren te Verviers 6 December 1892. Leerling van Paul Dubois, Is. Derudder, Victor Rousseau. Een serie van le prijzen werden door hem behaald in de Ecole des Beaux Arts van Brussel, zoowel voor teekenen als voor beeldhouwkunde. Drie jaar in Frankrijk. Zijn „werk" daar, hoofdzakelijk portretten, is daar ge bleven. In de Palais Mondial te Brussel een beeld, natuurlijke grootte, „Vers la Lu- mière". Op verzoek van den vermaarden Kunstcriticus Fierens-Gevaert, exposeerde Xhrouet te Venetië en te Monza. Erkend door de Regeering, bekwam hij verscheidene subsidies en een onder scheiding „Ridder in de orde van Leopold II". Meerdere van zijn werken hebben een plaats gevonden in de tentoonstellingen van Antwerpen (1930) en Brussel (1935). Enthousiast optreden van de K.R.O.- meeuwen. Iedere omroepvereeniging pleegt op de een of andere wijze in het winterseizoen per soonlijk contact met de luisteraars te krijgen en de K.R.O. is o.m. zijn tournée op origi- neele wijze begonnen met een groote salon boot, plaats biedende aan 1000 personen. In de plaatsen, waar de Showboat gemeerd ligt, wordt dan door de K.R.O.-meeuwen met den humorist Jan Hahn geconcenteerd en gisteravond was Alkmaar aan de beurt. De Showboat lag aan de Handelskade en reeds lang voordat het 8 uur was, was de boot volkomen uitverkocht. Onder de aan wezigen merkten we vele kerkelijke autori teiten op, o.w. Deken Rengs. Het reportoire van de K.R.O.-meeuwen is zeer veelzijdig en de bandleden zijn stuk voor stuk op elk muziekinstrument thuis. De drummer bespeelt b.v. vibraphone, xylophone, harmonica, piano en fluit en zoo is het eigenlijk met elk der musici. Zy zijn ware virtuozen en begeven zich vlot zoowel op het jazz-terrein als op het muzikale klas sieke gebied. Jn een onafgebroken vlug tempo vo'.gds het eene nummer het andere op, de luis teraars meesleepend door het groote enthou siasme, waarmee de bandleden het pro gramma uitvoerden. Tusschen de muzieknummers door ver zorgde Jan Hahn het gesproken woord op geestige wijze en de liedjes, welke hij zong, werden door de aanwezigen met vuur mee gezongen. Het zou ons te ver voeren, indien wij alle nummers zouden bespreken. Laat ons dus volstaan met een algemeenen in druk, dat deze avond de KR.O.-luisteraars nog lang in de herinnering zal blijven. De K.R.O.-meeuwen hebben de Alkmaarsche luisteraars eenige heele prettige uren be zorgd en het geheel stond op hoog peil. Een propagandisch Wöcrrd van één der directieleden van de KR.O. werd voor de pauze gesproken, waarin de medewerking van alle R.K.-inwoners van Alkmaar werd gevraagd om de K.R.O. te behouden en zoo noodig nog uit te bouwen. De KJl.O.-Showboat trok de algeheele belangstelling van de bevolking. ARBEIDERSTOONEELVER- EEN1GING „ONTWAAKT". De Arbeiders-tooneelvereeniging „Ont waakt" geeft, onder regie van den heer C. C. Loevens, Zaterdag haar eerste uit voering in dit seizoen. Daar er nog stad- genooten zijn voor wien de naam „Ont waakt" een vreemden klank is diene het volgende: Het is nu ruim twee jaar geleden, dat door een groepje jongeluid bovengenoem de vereeniging werd opgericht. Was het in het begin een gedurig stijgen en dalen van het ledental, al heel spoedig was een vaste kern aanwezig waarmee het repeteeren een aanvang kon nemen. In het vorig sei zoen debuteerde „Ontwaakt" met veel succes op een feestavond van den Ned. Bond van Schildersgezellen. Het beste be wijs voor het geslaagde optreden was, dat die avond een behoorlijk aantal donateurs opleverde. Met veel energie is dezen zomer onder deskundige leiding gestudeerd met als resultaat de opvoering van Zaterdagavond van het tooneelspel in drie bedrijven: „Waar liefde woont." Moge een druk bezoek de uitvoerenden beloonen voor hun streven goed dilettan- tentooneel te brengen. VERGADERING „NAZORG". De vereeniging „Nazorg" hield gister avond haar najaarsvergadering in de „Toe last". Na opening door den voorzitter, den heer C. F. D. Kohnert, werden de notulen gele zen en onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een brief van de Nederlandsche Vereeniging „A. V. O.", ver meldende, dat het contact met den bond van Cocosfabrikanten van de zijde van het „Werkplaatsenverbond" was verbroken, om dat de cocosbond zonder voorkennis tot prijsverhooging was overgegaan. Door be moeiing van een onzer leden konden twee nieuwe leden worden ingeschreven. We gens drukke werkzaamheden zag de heer J. Schoorl zich genoopt als penningmeester te bedanken. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Leerkamp. De voorzitter sprak woorden van dank tot den heer Schoorl voor het vele door hem in het belang van de vereeniging belangloos verricht. De heer Schoorl zal in het bestuur blijven. Door in- tiekking der subsidie moest de cursus ver volgonderwijs worden opgeheven. Bij de bespreking van den toestand der werkin richting werden verschillende plannen tot opvoering van den achteruitloopenden ver koop der artikelen naar voren gebracht. Getracht zal worden meer intensief in de omliggende gemeenten te werken. Het succes van den speldjesdag, gehouden in Juni, werd gememoreerd. Tevens werden nieuwe propagandamiddelen besproken. Het tienjarig bestaan der vereeniging zal in ieder geval feestelijk worden herdacht. Na de rondvraag, die niets belangrijks oplever de, sloot de voorzitter met een krachtige opwekking tot verdubbeling van ijver ten bate der misdeelde jeugd deze belangrijke vergadering. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van P. Constant, winkelier te Julianadorp, met een uitkee- ring aan concurrente schuldeischers van 2.857 NOG EEN NAGEKOMEN GIFT. De secretaris van den Armenraad schrijft ons: Wij ontvingen onder de letters R. R. K. te Alkmaar nog 3.als bijdrage voor de gift ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. prinses Juliana. Daar de uitdeeling heeft plaats gehad, zouden wij, onder nadere goedkeuring van den gever, het bedrag gaarne overmaken aar. het Alkmaarsch Kleeding en Dekking comité. Heeft de gever of geefster hier tegen bezwaren, dan zal de secretaris van den Armenraad, Doelenstraat 30 boven, zulks gaarne vernemen. ALKMAARSCH KLEEDING EN DEKKINGCOMITE. Toen het crisiscomité werd opgeheven, heeft het bestuur van het Alkmaarsch Kleeding en Dekkingcomité spontaan de werkzaamheden, voor wat betreft de ver strekking van goederen in natura over genomen. Nu het comité een tijd werkt, blijkt wel, dat het nuttig, zéér nuttig werk verricht. Voor velen is het een uitkomst zich bij dit comité het allernoodigste te kunnen verschaffen. De kinderen worden grooter. Men moet dus wel meer beddegoed hebben. Ieder lezer, die zelf kinderen heeft, weet hoe snel de kinderen uit de kleeren groeien, en hoe kort schoeisel soms mee gaat. En wanneer er dan geen geld is om zich het hoog noodige aan te schaffen, dan weet men dat hier in Alkmaar hulp is te krijgen bij ons Kleeding- en Dekking comité. Steunt dit sympathieke werk daarom door op Woensdag 21 October a.s. een ruime gift in de bussen te doen. OPLICHTER GEARRESTEERD. Te Schagen is een man gearresteerd, ze kere K., die zich J. Bakker noemde en al daar in een hotel goeden sier maakte. Hij gaf zich uit als vertegenwoordiger van het landbouwwerktuigenbureau Boeke en Huidekoper. Bij een taxi-verhuurder maak te hij een hooge rekening, die niet betaald werd. Bij informatie bleek K. ongunstig bekend te staan. Toen geen betaling van de verschuldigde bedragen volgde, is de politie wegens op lichting tot arrestatie overgegaan. FELLE BRAND TE BERGEN. Hotel „Onder de Linden" tot den grond toe afgebrand. Hedennacht om ruim 3 uur heeft in Bergen (N.-H.) een zeer felle brand gewoed, waardoor het hotel-café „Onder de Linden", gelegen aan de Hoflaan, geheel in de asch is gelegd en de geheele inboedel totaal verloren ging. De 48-jarige caféhouder van Poeteren en zijn echtgenoote, die alleen thuis wa ren, werden in den nanacht wakker, door dat een benauwende rook in de slaapka mer was doorgedrongen. Tot hun schrik zagen ze, dat het café reeds in lichter laaie stond, zoodat 't echtpaar zich ylings moest redden via een raam. Beiden heb ben den sprong in het duister gewaagd en gelukkig kwamen zij vrijwel ongedeerd op den beganen grond terecht. Ook de buren waren wakker geworden van het geknetter der vlammen en deze waarschuwden ylings de brandweer, ter wijl de familie Kleyberg zich met de be woners bemoeide en het echtpaar onder dak verschafte. De brandweer van Bergen was snel ter plaatse, maar stond voor een zware taak. Door den vry krachtigen wind toch was de brand sterk aangewakkerd en in een ommezien stond het geheele gebouw in lichter laaie. Hoog flikkerden de vlammen op en verlichtten de omgeving, waardoor de Ruïne in een fantastische verlichting kwam te liggen. De hemel was een regen van vonken, die ver door den wind wer den voortgedreven over het dorp. Met twee stralen op de tnotorspuit werd de brand aangetast, maar de brandweer stond voor een zware taak. Het bleek al gauw, dat het cafe niet meer te redden viel en dus moest de brandweer zich al- gevaar IeiKti° bovendien no« een ander In het brandende perceel toch laten eenige zuurstofcylmders, waarvan er een SStST üP!?Verde- brandweer naaide toen een kranig stukje werk uit SrteesZleeylindnr het brand^e per- fing voorkomen a °r W3S Cen 0ntplof" ten^^hm^61,31165' Wat de brandweer Aan redden het oud(! café *on doen. gewekTnhwfa?f M^vaïï ^En dThbelStUk' gcen kI^renC n?etsgeen Er groote het nachtelijk uur. Door het u toch waren de bewoners van het gelui waakt en trokken op naar de R 0rp ont* de politie hen op vrij groote afstand iVaar met het oog op het gevaar van h eld stofcylinders, die voortdurend een k5,UUr~ ging vormden. ^dreU Ook de burgemeester was aan«,„ sloeg het blusschen gade. Wezi8 en POGING TOT INBRAAK TE UITGEEST In den nacht van Woensdag 0p Dn„a dag is een poging tot inbraak treda:.„ kantoor van de N.V. Hollandsche Meiv" kerfabriek te Uitgeest. Door de dade een gat in de voordeur geboord, doch h' 'S by zijn ze gestuit op de ijzeren n'aaf het slot. p aat van Ook hebben zij 'n gedeelte van het nan weggestoken met een beitel, doch ook"^ gaf hen geen succes. Hierna hebben ze h paald hun pogingen opgegeven. De poiir" stelt thans een onderzoek in. Hierbij is vens gebruik gemaakt van een poiitiehorH doch men kon geen spoor krijgen. TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Terzake van ongemotiveerde prijgon, drijving is door de rijks- en gemeentepoli tie te Winkel proces-verbaal opgemaakt te gen een fabrikant te Amsterdam, die bij 'n winkelier te Winkel een order plaatste en kort nadien bedoelden winkelier berichtte dat zijn prijzen met 15 pet. werden ver- hoogd in verband met den huidigen mone- tairen toestand. Wenschelijk is wel, dat diverse klein handelaren zich in dergelijke gevallen tot de politie wenden, daar zij onbewust zic^ zullen blootstellen aan een strafrechterlijke vervolging. Lezing over de Rechtspositie van de vrouw. Op de tweede winterbij eenkomst van de afd. Alkmaar van de Ned. Huisvrouwen Ver., welke gistermiddag in ,,'t Gulden Vlies" is gehouden en waar wederom vele dames aanwezig waren, hield mevr. mr. S. J. v. C r e f e 1 dM e y e r s een causerie over „de Rechtspositie van de gehuwde Vrouw" onder den titel „Echtgenoote en moeder belicht vanuit het recht". De presidente mevr. Eyma heette de dames welkom en leidde daarna met een enkel woord dit onderwerp in. Vervolgens wekte spr. op om de collecte van het klee ding- en dekkingscomité te steunen en om ook de reeds afgestempelde postzegels te be waren om uit de opbrengst daarvan een bleekneusje naar een vacantieoord te kunnen zenden. Hierna was het woord aan mevr. v. Crefeld. Spr. had de overtuiging, dat de gehuwde vrouwen in het algemeen niet wisten hoe haar rechtspositie was. Want wanneer de jonge bruid op het stadhuis Ja" heeft ge zegd, is zy niet alleen in één slag meerder jarig, doch zy kan nu ook alles doen, wat zjj redelijkerwijs gesproken maar wil. Zij behoeft in zeer veel gevallen niet het advies van den man te vragen en in het huishoudelijk leven krijgt zy volledige han delingsbevoegdheid. Toch zyn er voor den kantonrechter talrijke processen gevoerd, handelende over de al dan niet buiten sporig hooge uitgaven van de vrouw. De vraag b.v. of een stofzuiger tot het dage- lyksch materiaal in het huishoudejL mag worden beschouwd is langen tyd ee'^e ern stig twistpunt geweest en in zoo'n^eval beslist de kantonrechter naar zyn eigen inzicht Over het algemeen is gerechtelijke bemid deling niet noodig, doch het was onge twijfeld interessant te vernemen hoe mis dadig sommige huisvrouwen met het haar verstrekte huishoudgeld kunnen omsprin gen, zonder dat de man de bevoegdheid heeft dit zijn vrouw volgens de wet te ver bieden. Uit sommige voorbeelden van mevr. v Crefeld bleek ten duidelijkste, dat er in derdaad nog vrouwen zyn, wier hoogste levensgenot het schünt te zyn den ploete renden huisvader tot den financieelen af grond te brengen. Nog te weinig vrouwen weten welk W groote voordeelen het huwen onder huwe lijksvoorwaarden biedt. In het algemeen huwt de jonge vrouw liever in gemeen schap van goederen en dat kan vooral by den echtgenoot die in den handel is, op oen duur zeer fnuikend werken en ook zeer onbillijk. Het trouwen met huwelijksvoor waarden behoeft toch zeker niet alleen een gemis aan liefde te openbaren. Hoe weinig vrouwen hebben verstan van geldzaken en in gemeenschap vajj goederen getrouwd zijnde, verliest zij V een eventueel faillissement al het geld, a zij by het huwelijk medebracht. Nadat op de gebruikelijke wijze vele kop Jes thee met koekjes waren gebruikt, sprak mevr. v. Crefeld na de pauze voor namelijk de echtscheiding. Hier kwa®e weinig nieuwe gezichtspunten naar vore al bleek uit dit betoog ook wel heel dui lyk, dat onze huwelijkswetgeving dringe correctie behoeft. n Mevr. Eyma was de tolk van allen, zy de spreekster dankte voor haar lc®rza, en boeiend betoog over de rechtspositie a« vrouw. Een fraaie bouquet rozen werd als s lijken blijk van waardeering onder app aangeboden. Sonl*^ Na een opwekking van mevr. vbd beek om den a.s. Volkszangavond e zoeken, werd deze samenkomst op bruikelyke wijze gesloten. DE OFFICIEELE OPENING VAN HET POLITIEBUREAU. Hedenmiddag is, in tegenwoo^geCh- van B. en W., leden van den Raaa, terlyke- en politioneele au ton te: e ten, gemeesters van omliggende 8e' vele hoofdambtenaren der gemeente andere belangstellenden het mu' en> tiebureau officieel in gebruik ge

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2