Agenda [PzooiHciaal 'llieums HENSBROEK taaiste AecicfUen Stad en Omgeving. Bijzonderheden over de ramp. TEXEL ZUIDSCMARWOUDE MIDDENBËEMSTER HEERNUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE aanslagen op den spoorweg addis abeba—djiboeti. VOLKSUNIVERSITEIT. HAMLET. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De ge vangene van het Haaien-eiland (rom.-sens.); hoofdrollen Warner Baxter en Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theatear, half acht, hoofdnummer Meryntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M de Jong, Mimi Boes- nach e.a. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Transatlantic-tunnel (sens.); hoofdrollen Richard Dix, Leslie Banks, Madge Evans. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, mat'nee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Spook te koop (hum.); hoofdrol Robert Donat. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 20 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voordracht over Shakespeare's Hamlet voor de Volksuniver siteit Woensdag 21 October. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond van E. Visser voor het Nut. 8 uur, Logegebouw Ged. Nieuwesloot, spi ritistische lezing door A. 't Hoen. personen zich in een reddingsloep be vonden. Met prauwen werd ook nog een aantal schipbreukelingen gered, zoo dat het aantal geredden hedenmorgen nog 154 bedroeg. Op dat oogenblik werden nog 72 personen vermist, onder wie 8 Europeanen met 3 kin deren en drie leder van de beman ning. Er bestond echter nog alle hoop, dat er nog velen gered zouden kunnen worden, want vanuit de vliegtuigen zag men tien tallen personen in zee drijven, terwijl zij zich vasthielden aan ronddrijvend hout, stoelen, tafels e. d. Alle schepen, die zich in de nabijheid van de ramp bevonden, zijn terstond derwaarts getrokken, om zoo mogelijk de in nood verkeerenden nog op te pikken. Namen van geredden. Hoewel op dit oogenblik nog geen vol ledige lijst van namen der geredden be kend is, kunnen wij hier toch eenige na men publiceeren. Van de passagiers werden o.a. gered: de heer M .Franken, het echtpaar R. H. Kamer, de heer A. Cranen, mevrouw S. Raaff, de heer N. Langelaar Meertens, de heer E. C. Hudson, de heer Rochester, het echtpaar D. Polsky, de heer A. M. Schoe- vers, de heer G. G. Gerdingh, mevrouw Hartman met twee kinderen en mevrouw Erandes. Van de bemanning werden gered: de gezagvoerder B. C. Akkerman, de stuur lieden H. J. M. Hermsen, C. Harder, H. C. Verseput, en J. F. Stada, de werktuigkun digen G. A. Weyhenke, Chr. van Over steeg, H. G. Geysen, J. H. Bax, A. L. Goossens, A. F. G. Smeets en P. Lolkema. Voorts zijn van de bemanning en dek passagiers gered 121 inlanders, waarvan de namen nog niet bekend zijn. Van de opvarende passagiers worden op het oogenblik nog vermist: het echtpaar G. P. Carli, de heer S. Raaff, de heer Exley, mevrouw Wisse en baby, de heer J. van Egmond en het echtpaar Matatita met twee kinderen. Van de bemanning worden nog vermist: de marconist M. J. Uytermerk, de lading klerk I. J. M. Hengst, de leerling-lading klerk J. Latuperissa. Voorts worden van de bemanning en dekpassagiers nog 59 in landers vermist, wier namen nog niet bekend zijn. De „van der Wijck'. De „van der Wijck" stond bekend als een zeer zeevaardig schip, waar nog nim mer een ongeluk mee gebeurd was. Het schip mat 2632 bruto register ton en had plaats voor 60 eersteklas-passagiers, 34 tweedeklas passagiers en 1022 dekpassa giers. Het behoorde tot de K. P. M.-vloot, die 145 schepen telt en was 3 jaar geleden in grootte gerangschikt als nummer 26. Aneta meldt hedenmiddag om kwart voor vier nog het volgende: Bij het vertrek uit Soerabaja had de „Van der Wijck" 670 last lading aan boord, welke lading verdeeld was over het geheele schip. De directie van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij bad Dinsdag te 15.00 uur nog een telefoongesprek met den ge zagvoerder, de heer Akkerman, die te Soerabaja vertoefde. Deze deelde hierbij nog de volgende bijzonderheden mede: Het schip was bij het vertrek uit Soe rabaja uitstekend geladen en volstrekt niet rank. Veel zware lading bevond zich in de onderruimen van het schip, alle zoetwater- en ballast-tanks waren vol. De lading heeft niet gewerkt, en het weer was goed. te 24.00 begaf de gezag voerder zich ter ruste. Hij had nauwe lijks geslapen, toen te 00.45 hij door den stuurman van de wacht werd gewekt met de mededeeling, dat het schip slag zij maakte over stuurboord. De gezag voerder stond onmiddellijk op, en con stateerde, dat de slagzij toenam. Hij wekte hierop den eersten stuurman, wien hij de opdracht gaf te gaan kijken wat de oorzaak kon zijn van het scheef- liggen van het schip. Intusschen ging het schip geleidelijk aan scheever lig gen. Alle stuurlieden kwamen eigener be weging op de brug zich melden ten einde om instructies te vragen. Waar toen geen tijd meer te verliezen was, gaf de gezagvoerder order alle boo ten klaar te maken. Hij zelf gaf op de stoomfluit het signaal voor het verladen van het schip, waarbij de machine stopte. Tusschen het tijdstip, dat de gezagvoer der constateerde, dat de slagzij verontrus tend werd en een oorzaak van buiten moest hebben, en het oogenblik, waarop het schip op zijn zij ging liggen en zonk, zijn volgens den gezagvoerder slechts 1 a 2 minuten verloopen. De gezagvoerder is op de brng gebleven toen het schip naar de diepte ging, de gezagvoerder kwam weer boven, om vervolgens nog maals onder te gaan en tenslotte ten tweede male boven te komen, en wel in de nabijheid van een red dingsboei, die hij wist te grijpen. Op het schip was men er slechts in geslaagd om een boot te strijken, alvorens het schip onderging. Een tweede boot, die men bniten boord wist te krijgen, moet op het zelfde moment dat het schip zonk, doordat deze door een schoorsteen van het schip werd getroffen, zijn omgeslagen. De gezagvoerder kon geen oorzaak voor het ongeluk aangeven, doch hij sprak als zijn vermoeden uit, dat op de een of andere wijze water in het schip was gekomen. De vierde stuurman, de heer J. F. Stada, brak een been bij het verlaten van het schip. Nog drie geredden. Aan de lijst van de geredden kan nog werden toegevoegd de hofmeester, de heer J. B. Verhaar. Voorts zijn nog gered de ladingklerk A. Eman, en de proviandklerken W. Tu- rang en G. Kaunang. Van de 59 nog vermiste leden van de inlandsche bemanning en inlandsche passagiers zijn er thans nog 39 in vei ligheid gebracht. Vermoedelijk totaal 34 dooden. De directie van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij deelt mede, dat volgens de laatst verkregen opgave momenteel 167 inlanders van het totaal van 187 die zich aan boord bevonden definitief in veilig heid zyn gebracht. Van de tot nu toe niet terecht gekomen Europeanen is het stoffelijk overschot van mevrouw Wisse te Soerabaja aangebracht. Aneta verneemt nog dat tot dusver geen verder Europeesche vermisten meer te recht zyn, zoodat vermoedelijk het totaal aantal slachtoffers zal bedragen: 14 Euro peanen en 20 inlanders. (Ongecorrigeerd.) OOK EEN NOORSCH SCHIP WAS IN NOOD. 200 ton water in achterruim. De kapitein van het Noorsche s s. „Bollta" rapporteerde bij binnenkomst te IJmuiden op de reis van Oslo naar IJmuiden met verschrikkelijk slecht weer te kampen hebben gehad. Als een gevolg van de overkomende zeeën heeft het schip ongeveer 200 ton water in het achtterruim gekregen. Het schip is opgestoomd naar Amsterdam. Het schip was in ballast. Uitvoering U. d. L Onder leiding van den heer Boot uit Alkmaar gaf onze gymnastiek-vereeniging Uitspanning door Inspanning met haar da mes afd. Nuttig en Aangenaam voor een stampvolle zaal een uitvoering in café Groot. Door afwezigheid van den voorzitter dr. Cohen opende de vice-voorzitter, de heer P. Groot, die allen het welkom toeriep, in het bijzonder burgemeester Kooiman, bescherm heer der vereeniging. Zooals wij dit van onze dames en heeren gewend zijn werd er prachtig gewerkt, voor al de oefeningen, waar dezen zomer te Schoorl en Wijdenes eerste prijzen mee werden behaald, waren schitterend. Alle 16 nummers die gegeven zijn waren af en getuigden van een bekwame leiding en een ernstig willen der leden. Dr. Cohen dankte aan het slot allen die hadden mede gewerkt dezen avond te doen slagen. Na mens de vereeniging werd de directeur door de twee jongste kleuters 'n prachtige fruit mand aangeboden. De heer Boot dankte voor deze aardige verrasing. Uit naam der aanwezigen dankte burgemeester Kooiman voor hetgeen dezen avond naar voren was gebracht. Tevens wekte spr. allen, die hoertoe in staat zijn op de vereeniging die steeds in bloei toe neemt en waar we hier trotsch op mogen zijn, te blijven steunen. Een promotie. Ds. Alb. Vis, predikant bij de doopsge zinde gemeente Burg, Waal en Oosterend op Texel, hoopt den 6en November a.s. te Am- terdam te promoveeren tot doctor in de Godgeleerdheid, op het proefschrift, geti teld: „Messianic Psalm-Quotations in the New Testament". Het proefschrift is behalve het voorwoord geheel in het Engelsch geschreven, en is vertaald door de echtgenoote van ds. Vis, mevr. Vis-Visser. Als promotor zal optreden prof. dr. Pa- lache, hoogleeraar in de Hebreeuwsche taal. De promtie geschiedt op gezag van den rector-magnificus, dr. Langueur, hoogleer aar in de geneeskunde. Zondagmorgen heeft de Texelsche boot één dienst niet kunnen vervullen, daar het niet mogelijk was aan den steiger te Den Helder vast te leggen, omdat het water daar te hoog stond. Tweede uitvoering crisiscomité. Zondag werd ten bate van het plaatse lijk crisiscomité alhier in de zaal van den heer P. Kramer de tweede uitvoering gege ven door de tooneelvereeniging J°n* Leven van Oudkarspel. Opgevoerd werd „Hoera, 't is een jongen". De zaal was van voor tot achter bezet, zoodat men over de belang stelling voor deze avonden niet te klagen heeft gehad. De tooneelvereeniging hee" weer haar best gedaan, om het publiek eenige uurtjes gezellig bezig te houden' waarin zij zeker is geslaagd. De bereidwil ligheid, waarmede steeds belangeloos door de leden medewerking wordt verleend, ver dient wel een woord van lof. Hopelijk hebben deze avonden voor het comité een voordeelig saldo opgeleverd, zoodat z(j aan het doel hebben beantoord en het comité zijn arbeid kan voortzetten. Kerkconcert. oor een flink bezet kerkgebouw gaf het Alkmaarsche mannenkoor Orpheus, met me dewerking van de solisten mevr. N. Kikkert- Kostelijk, mezzo sopraan, den heer P. A. van Langen, orgel en den heer Otto Bauer, cello, gisteravond een concert in de Ned. herv. kerk te Midden-Beemster. Op dit concert waren o.m. aanwezig de burgemeesters van de Beemster, de Rijp en Grootschermer. Na afloop dankte burgemeester Kikkert solisten, dirigent en koor voor den genotvol len avond, welke door initiatief van Orpheus en het comité van aanbeveling tot stand was gekomen. Spreker hoopte namens allen Orpheus nogmaals spoedig weer in den Beemster te rug te zien. Prijzen behaald. Zaterdag is de muziekvereeniging H. U. G. O. alhier naar Rotterdam ge weest op het concours voor solisten zangvereenigingen en muziekcorpsen en daar gelauwerd vandaan gekomen. Zij wist n.1. in de eere-afd. fanfare een eersten prijs te behalen met 336 punten en van de juryleden een zeer waardee- rende critiek. Het jurylid Otto de Waal schrijft o.a „De totaal fortoklank is en blijft be schaafd. De voordracht is muzikaal en de leiding is in goede handen, muzikaal met gerijpt kunstbegrip". Leo Smeets schrijft: „Verder zeer veel te waardeeren en menigmaal pracht staaltjes van samenspel". Terwijl J. G. v. Herwaarden schrijft: „mooi gelijk ensemblespel: men let zeer goed op de entensies van dezen muzika- len dirigent". Al met al weer een mooi succes voor H. U. G. O. en zijn dirigent, den heer P A. van Mever. ir- Een vlag-incident? Naar wij vernemen is dezer dagen een mededeeling aan het personeel van de ge meenschappelijke lichtbedrijven gedaan, dat het 't bestuur was opgevallen, dat op 'n en kele uitzondering na door het personeel van de lichtbedrijven op den nationalen ge denkdag van de verloving van prinses Ju- liana met prins Bernhard niet was gevlagd. Het bestuur hoopt, dat in het vervolg by dergelijke gelegenheden de vlag zal wor den uitgestoken. Ongecorrigeerd HET VERGANE GRIEKSCHE S. S. De „Witte Zee" bij het schip. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij nog: Vanmiddag om half twee heeft de sleepboot „Witte Zee" het drijvende wrak van de „Okeanis" bereikt. Het stond toen echter nog niet vast, of men erin zou slagen een verbinding met het schip tot stand te brengen. JAN KIEPURA EN MARTHA EGGERTH ONDER DE GEBODEN. Naar verluidt, is aan het stadhuis te Kat- towitz in Polen de aankondiging van het huwelijk tusschen Jan Kiepura en Martha Eggerth aangeplakt. DE TELEFOONSTORING OPGEHEVEN. Hedenochtend om negen uur was de telefoonstoring met het Zuiden des lands opgeheven, nadat den geheel en nacht was doorgewerkt om het defect aan den rivierkabel in de Merwede te repareeren. De verbindingen met Zee land, Frankrijk en Engeland zijn nu weer geheel intact. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vrachtauto door trein gegrepen; chanfieur gewond. üp den onbewaakten overweg te Rot tum is hedenmorgen een vrachtauto van de zuivelfabriek te Steggerda overreden door een rangeerlocomotief, komende uit de richting Oude Schoot. De auto werd zwaar beschadigd en kwam op de spoorbaan terecht. De chauffeur, die aan de handen werd gewond, is door dr. Gol verbonden. Tengevolge van deze aanrijding was het spoorwegverkeer tijdelijk gestremd, zoodat de trein van 12.13 naar Leeu ar den ongeveer 10 minuten vertraging ondervond. Te half een had het wegpersoneel der Nederlandsche spoorwegen de beide sporen weer vrij. De auto is per kraanwagen naar Heerenveen overgebracht. De rangeer locomotief werd licht beschadigd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. De „Daily Telegraph" meldt uit Dji- boeti, dat de spoorlijn tusschen Addis Abeba en Awasj, die verleden week Woensdag door Abessijnen vernield werd, thans hersteld is. Ten oosten van Awasj hebben de Abessinische benden echter nieuwe aanvallen gedaan, zoo dat de lijn tusschen Afdem en Mehesso opgebroken is. Dichte bosschen maken daar de nadering der aanvallers gemak- k©l ijk. Eenige dagen geleden is een gepant serde trein ontspoord, waarbij de loco motief over den kop sloeg en machinist en stoker ernstige brandwonden c.>- liepen. ZITTING TWEEDE KAMER. Interpellatie-aanvraag. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. De heer Schalker (comm.) verzoekt ver lof, vragen te mogen richten tot de minis ters van defensie en van buitenlandsche za ken over de houding der regeering t.o.v. den burgeroorlog in Spanje en haar positie t.o.v. de z.g.n. non-interventie. Over dit verzoek wordt morgen beslist. Opsporing van delfstoffen in N.-Guinea. Aan de orde is het wetsontwerp inzake het sluiten van overeenkomsten als bedoeld in art. 5a der Indische mijnwet met de te 's- Gravenhage gevestigde N.V. Mijnbouwmij. NederlandNieuw-Guinea voor de opspo ring en ontginning van alle delfstoffen ge noemd in lid één sub a van art. 1 dier wet, in terreinen in de residentie Molukken. De heer Cramer (s.d.) ontwikkelde ver schillende bezwaren. Spr. acht wel den tijd voor staatsexploitatie niet geschikt, maar toch had het aandeel van den staat in even- tueele winsten grooter kunnen zijn. En met name wordt er te groot gebied aan één maatschappij uitgegeven. Spr. wijst voorts op den grooten Duit- schen invloed op N. Guinea. De regee ring zij ten deze waakzaam. Er moeten bepalingen worden gemaakt, dat desbe treffende maatschappijen in Ned.-Indië moeten zijn gevestigd. De heer van Boetzelaer van Dubbel dam (c. h.) is van oordeel, dat de regee ring niet belemmerd moet worden bij het sluiten van de voorgestelde overe- eenkomst, ook in het belang der inland sche bevolkin De regeering behoudt voldoende vrijheid voor nadere regelin gen. De heer Joekes (v.d.) uit zyn deelne ming over de ramp van „van der Wijck". Spr. zegt, dat er een nieuwe stap wordt gezet op een weg, die naar verdere ont wikkeling van Guinea leidt. Indertyd Is de tyd voor staatsexploitatie niet gunstig. De zetel der maatschappij behoort in In- dië te zijn en de meerderheid der aandee- len in Nederlandsche handen. Het Neder- landsch karakter van dergelijke maat schappijen behoort beter te zijn gewaar borgd. De feitelijke machthebbers moeten geen anderè dan Nederlanders kannen zijn. De minister van koloniën, de heer Co- lyn, sluit zich aan by de woorden van deelneming van den heer Joekes in zake het gebeurde met de „van der Wijck". Spr. stelt vast, dat niemand thans de werkelijkheid van staatsexploitatie be pleit. Toestroomt g van nieuwe elementen behoeft niet in het nadeel te ziin van de bevolking 't Terrein dat wordt uitgegeven is naar verhouding niet te groot en trou wens ten deele onbekend. De poenale sanctie is een algemeen vraagstuk en be hoort nier niet incidenteel naar voren te worden gebracht Hedenavond 8' uur M Ml Wl.l 1.1 /I l.l I LI IN I 11 V EEN DIEVEGGE. En een waarschuwing. By de politie is aangifte gedaan van en kele oplichtingen, die gepleegd zyn door een meisje van 20 a 23 jaar. Zij geeft zich uit voor de dienstbode van een te goeder naam en faam bekend staande familie en ver zoekt voor mevrouw goederen op zicht tc mogen medenemen, waaraan steeds gevolg werd gegeven. Wanneer antwoord op de zichtzending werd gehaald, bleek mevrouw van niets te weten en kwam de winkelier tot de ontdekking bedrogen te zyn. Het meisje is slank van postuur, loopt meestal blootshoofds, heeft lang kroezend gepermanent donkerblond polka haar, een grof gezicht met puisjes en was het laatste gekleed in een beige-bruinen mantel met bontkraag. Winkeliers, die nog geen aan gifte deden en zij die inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht zich aan het bureau van politie te melden. GENOOTSCHAP NEDERLAND- FRANKRIJK. Donderdagavond 22 Oct., om 8 uur. zal da heer Jacques Chevalier in het gebouw de Lnie een voordracht houden in de Fransche taal over: La Vie intérieure. Leden van het Genootschap hebben het recht van intro- auctie. De heer Jacques Chevalier is deken van de faculteit der letteren in Grenoble. Hij heeft verscheidene werken geschreven van phi- Pia°t n Strekking' over Aristoteles, Plato, Descartes en Pascal. Voorts publi ceerde fty de volgende werken: 1'Habjtude, La Vie de 1 Esprit, Sainte Thérèse et ia Vie mystique. Tijdens den oorlog was de heer Chevalier min h rnge'SChe leger" HiJ was gerui- men tyd in Engeland. Men verzuime de gelegenheid niet, door Nederland-Frankrijk geboden, dezen beken den geleerde en voortreffelijken spreker te hooren. e ONGEVAL TE NIEUWE NIEd0RP De heer C. G. te Nieuwe Niedom v de Maandagmiddag zyn ket uit het 1 het dier op stal te zetten. Toen hii °m dier langs den dorpsweg liep werd hf het schichtig van enkele rumoerige kinde *at begon te steigeren. De heer G. maakt6" en slag in het rond, maar hield desondank. beest vast. Menschen in de nabijheid Pr de ket hielden deze in bedwang g hiP<?n er echter minder goed aan toe te 2ii moest zich onder behandeling stellen Dr. de Boer. Bij diens onderzoek bleekt" schouder op dergelijke wijze ontwricht zijn, dat verdere behandeling in het ziek huis te Alkmaar noodzakelijk bleek n" i Hor» vioai* r* avonds troffen wij den heer G. echter w thuis met een verbonden arm, waarmede h« wel enkele dagen rust zal moeten houde Volgens zijn mededeeling heeft hy ondrar» lyke pijn gehad. se" COLLECTE VOOR HET KLEEDING- EN DEKKINGSCOMITE. De heer J. J. D. H. Verschoor, secretaris van den Armenraad, verzocht ons plaatsins van het volgende: *1 Morgen komt men u een gave vragen voor het Kleeding- en Dekkingscomité. Dat deze gave een nuttige bestemming zal vinden i$ boven eiken twijfel verheven, want 'n groot aantal aanvragen ligt te wachten, en een nog grooter aantal zal dezen winter het co mité bereiken. Daar liggen verzoeken om warme winterkleeding, om een werkbroek om een dekentje voor een ziek kind en nor vele andere noodzakelijke bedekking. Een enkele collecte voor het Haagsche Crisiscomité bracht eenige weken geleden 1 15.000 op; zou in Alkmaar nu geen 1500 bijeen te brengen zijn voor onze nooddrufti- gen? Laat het zoo bekende goede Alkmaar sche hart spreken. Toont hoe gaarne gy uw medemensch steunt „Zeg het met zilver!" U hebt dan de keus van een dubbeltje tot een rijksdaalder. De comitéleden trekken 's winters meer dere avonden per week erop uit om de goe deren te verstrekken. Zy zullen er voor zor gen, dat uw zilverstukjes goudwaarde krij- gen Zegt het u niets dat het comité wordt aan bevolen door jhr. mr. F. H. van Kinschot, eere-voorzitter, ds. W. D. M. Baar, K. Blaauwboer, ds. C. van Dop, pastoor Th. W. Hagemans, dr. H. J. M. Hofstee, mevr, B. A. Kuiper-van Eldik. ds. F. Kuiper, J. de Lange Czn., mr. A. J. M. Leesberg, ds. C. von Meijenfeldt, J. H. M. Noot, pastoor A E. Oorsprong, mej. ds. F. W Rappold, deken F. P. Rengs, mr. A. Schenkeveld, R. G. C. Schröder, mevr. M. v. Sonsbeek-Baning, Jos. Vermeulen. J. J. D. H. Verschoor, ds. J. H. W. Warners, A. de Wolff, leeraar Ned. Isr. Gem., en dat in het werkcomité zitting hebben A. Bergsma, voorzitter; S. E. Leuw, secretaris; mej. C. G. Scalé, penningmeeste- resse; D. M. Kuijsten, 2e secretaris; mevr. J. Bergsma, mevr. W. F. Faber, mevr. Halff- Dorrepaal. mej. A. Koenen, mej. E. Lampc, mevr. S. Leuw, mevr. M. Meppeling, mevr. Schellinger, mej. Vlaar, J. H. Bastmeijer, J. Besteman en J. Merkx. Wij hopen, dat Woensdag het recoed op den naam van het Kleeding- en Dekking- comité komt. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER VAN 13—20 OCT. 1936. Nieuwe zaken: Alkmaar: N.V. Handelsvereeniging v.h. R. Baarsma, Laat 83 (hoofdzaak te Zwaag- westeinde), en gros- en detailhandel in ma nufacturen en galanterieën. Schagen: N.V. Handelsvereeniging v.h. R. Baarsma, Noord 71 (hoofdzaak te Zwaag- westeinde), en gros- en detailhandel in ma nufacturen en galanterieën. Wijzigingen: Alkmaar: „Limburgia", Nieuwesloot 55. hctel, café en restaurant; overgegaan aan M. Kroon. Den Helder: S. Bremer, Narcisstraat 9, melkhandel; overgegaan aan P. Keetman; N.V. Tabak-, Sigaren- en Galanteriehan- del „de Rookende Amerikaan", Spoorstraat 37; directeur uitgetreden. Koedijk: Firma Klaas Bos en Zonen, Ka naaldijk 162, smederybedrijf; vennoot uitge treden. Sint Maarten: My. v. Onderl. Verwaarbor- gmg tegen verliezen van Rundvee; bestuurs wijziging. Zuidscharwoude: G. Kraakman, Dorps straat B 109, kruidenierswinkel; overgegaan aan W. Kraakman. Opheffingen: Alkmaar: P. S. Buis, Bergerweg 89, com- missionnair in granen; J. Kwadijk Jr„ Mient 27, melksalon. Den Helder: „De Blauwe Druif", Spoor straat 33, groenten- en fruithandel. Schagen: Firma wed. M. J. Ranke, Hoog- zijde E 113, grossier en kleinhandel in ga- lanteriën en sajetten. Züpe: P. Keetman, St. Maartensvlotbrug B 56, vrachtrijder. FAILLISSEMENT. Ter griffie van de rechtbank is heden uitgesproken het faillissement van L. C. v- Groeningen, pensionhouder te Bergen, me benoeming van mr. Ledeboer (r.-c.) en mr- Judell (cur.) VERHUUR GEMEENTE-EIGENDOMMEN. In bijlage No. 121 schrijven B. en W„ Bij raadsbesluit van 22 October 1931 ztl" wij gemachtigd de perceelen Ramen a- Ropjeskuil 5 en Zoutstraat 2 voor den duui van ten hoogste vijf jaren verhuren. Wij hebben de huurders van de perceelen Ropjeskuil 5 en Zoutstraat 2 bereid gevon^ den deze perceelen tegen den thans gelden^ den huurprijs van respectievelijk 208 364 per jaar opnieuw van de gemeente huren. De huurder van het perceel ^anl® 6a wil dit perceel eerst inhuren, wanoe® de huurprijs van 312 tot 286 per Ja wordt teruggebracht, vermeerderd 7.80 per jaar, voer het intusschen ifl1 0 perceel geplaatst closet. Wij hebben tegen geen bezwaar. B. en W. stellen den Raad voor het deso treffend ontwerp besluit vast te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2