Aquida PT»-- rrI Jy* t fnatste berichten 5voneel Stad en Omgeving. "^^f,Zn''uurU''h'bb''- Interview met den heer Peters. Thalmann zal niet terecht staan. Dagen en nachten in een duinpan geleefd. Regenwater was zijn eenige verkwikking. b"*k"<»<- Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De ge vangene van het Haaien-eiland (rom.-sens.); hoofdrollen Warr.e Baxter en Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theatear, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Transatlantic-tunnel (sens.); hoofdrollen Richard Dix, Leslie Banks, Madge Evans, Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Spook te koop (hum.); hoofdrol Robert Donat. Toegang alle leeftijden. Woensdag 21 October. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond van E. Visser voor het Nut. 8 Uur, Logegebouw Ged. Nieuwesloot, spi ritistische lezing door A. 't Hoen. Donderdag 22 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, rede J. Bogaard over „Devaluatie en de Bellamy-gedachte' 8 uur, De Unie, voordracht voor het Ge nootschap NederlandFrankrijk. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit vertooning 2e serie van de film Wonderen der natuur, met toelichting door den vervaardiger. Vrijdag 23 October. 8 uur, Handelsschool, eerste cursusavond over IJsland door Jan P. Strijbos voor de Volksuniversiteit. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sangerknaben. 8.15 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs, afd. Alkmaar. de Europeesche atmosfeer doen toenemen Voortaan zal het geen militair zwak Bel gië zyn, dat neutraal zal zijn jegens buur staten ,of andere landen, die in een even' tueel conflict betroken zijn, maar een België welks onafhankelijke buitenland sche-Belgische-politiek een hechten steun zal vinden in zijn moderne leger. De verklaring van koning Leopold be teekent niet de opzegging van zijn inter nationale verbintenissen. Zij brengt veel eer zekere nieuwe tendenties in de Belgi sche buitenlandsche politiek tot uitdruk king met het oog op de a.s. onderhandelin gen der staten, die hebben deelgenomen aan het vroegere pact van het Rijnland Wat men vooral moet overwegen is, dat deze wijziging is voortgevloeid uit de zorg de integriteit van het Belgische grondge bied te verzekeren, welke integriteit een der voornamste elementen van de hand having van den vrede vormt. N. G. JANNINK t. Op bijna 60-jarigen leeftijd is gisteravond plotseling te Hengelo overleden de Ensche- desche textielfabrikant de heer N. G. Jan- nink, die vele jaren lid was van de bekende Enschedesche textielfirma Gerhard Jannink en Zonen. Sinds de omzetting der firma in een N.V. was de overledene commissaris daarvan. De heer Jannink was ook een bekende figuur op het gebied van veeteelt en sport, HET. S.S. HET ITALIAANSCHE ANTWOORD OP DE BRITSCHE NOTA INZAKE EEN NIEUW LOCARNO-PACT. Italië zou algeheele wederkeerig- heid wenschen. Volgens inlichtingen verkregen in be voegde Britsche kringen, zou de Italiaansche nota van antwoord op het Britsche memo randum van 18 September slechts een voor- loopig karakter dragen en nog geen nadere aanduidingen inhouden omtrent het stand' punt van het Italiaansche kabinet. Te Londen heeft men nog slechts een samenvatting ontvangen, waaruit zou blijken, dat de regeering te Rome vrij diep ingaat op de kwestie van de werking van het te sluiten West-Europeesche pact. Zy zou o.a. doen opmerken, dat een stelsel, waarbij sommige mogendheden alleen waar borgen zouden ontvangen en andere waar borgen zouden verstrekken, en waar dus de wederkeerigheid niet algemeen doorgevoerd zou zijn, een ernstig bezwaar zou opleveren: het zou het gevaar in zich sluiten, dat in het kader van het nieuwe pact twee landen- blocs naast elkaar blijven bestaan, zooals b.v. een Fransch-Britsch bloc en een Duitsch-Italiaansch bloc. De nota komt dan ook tot de slotsom, dat slechts algeheele wederkeerigheid tot een volkomen evenwicht tusschen de eventueele onderteekenaars zou kunnen leiden. Derhalve wordt gezinspeeld op het denk beeld van aan Italië te verstrekken garan ties, alhoewel dit niet rechtstreeks wordt gezegd. De opmerkingen van Engeland om trent de antwoorden van Frankrijk, Duitsch land en Italië zullen niet kenbaar gemaakt worden, voordat ook het Belgische ant woord binnengekomen is, hetgeen, naar men gelooft, midden dezer week het geval zal zijn. NOODLOTTIG SCHEEPSONGELUK BIJ SYDNEY. Twaalf dooden. Op de Haukesbury-rivier is een vaartuig, waarin zich veertien personen bevonden, door een rukwind omgeslagen. Slechts twee opvarenden konden worden gered, nadat zij den geheelen nacht op een rots hadden doorgebracht. De twaalf ande ren zijn om het leven gekomen. (Ongecorrigeerd). DE REDEVOERING VAN KONING LEOPOLD. Commentaar van Poolsche zyde. De officieuze Poolsche Politieke Infor matie wijdt een bespreking aan de evolu tie in de Belgische politiek en constateert daarbij o.m. „uit de verkaring van koning Leopold blijkt" dat België zijn vertrouwen heeft verloren in de doeltreffendheid van de collectieve veiligheid, zooals deze in de pacten van Locarno is belichaamd. Tal van gebeurtenissen hebben aange toond, dat volgens de Belgische opvatting dit systeem heelemaal niet praetisch is. «et probeerde tegenstrijdige belangen oogenschijnlijk met elkander in overeen stemming te brengen door ze in het alge- mnuf ?n mistlge kader der juridische for mules te verwarren. Zekere Europeesche ringen geven dan ook te kennen, dat uit een oogpunt van Belgische belangen het Fransch-Sovjet Russische pact het te Locarno opgebouwd Europeesch stelsel heeft geschokt. Gezien de intensieve wapening van an dere Europeesche naties schijnt de wensch door België tot uiting gebracht de organi satie van zijn verdediging te consolideeren volkomen verstandig en logisch. De uit sluitend en enkel Belgische politiek is voor België de tweede waarborg voor zijn vei ligheid. Op dit punt wordt de koninklijke verklaring gerechtvaardigd door de span ning in de internationale atmosfeer, welke veroorzaakt wordt door de spanning van het tegenstrijdige karakter van de econo mische en maatschappelijke leerstellin gen, waaraan men nog moet toevoegen de hevige contrasten en zelfs de binnen- landsch-politieke wrijvingen op het gebied van zekere staten, welke de spanning in .OKEANIS" TE ROTTERDAM Relaas van den kapitein van de „Okeanis". De „Witte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is er in ge slaagd, de „Okeanis", die vanaf een uur vannacht voor den mond van den Nieuwen Waterweg had gelegen, om half drie binnen de pieren te brengen, waarbij de „Plankenburg" en de „Maas", van dezelfde maatschappij, assis teerden. De sleep heeft den tocht naar Waal haven voortgezet en is daar te onge veer half acht vanmorgen gearriveerd. Het schip ligt thans aan boei 99 in de Waalhaven, waar het bergingsvaartuig „Meermin" het leegpompen voortzet Aan boord van de „Witte Zee" heeft kapi tein B. C. Weltevreden een relaas gegeven van de gebeurtenissen van gisteren en den afgeloopen nacht. Gistermorgen om negen uur werd te Hoek van Holland het S. O. S.-bericht ontvangen, waarin het Grieksche koopvaardijschip Okeanis" geladen met kolen en onderweg van Stettin naar Pyraeus, assistentie ver zocht, daar het schip een lek aan het stook- hol had gekregen en zich in zinkenden toe stand bevond. Wat de oorzaak van het lekslaan is, is nog niet bekend. Verondersteld wordt dat het zware werken van het schip daaraan niet vreemd is. De „Witte Zee" is onmiddellijk van Hoek van Holland vertrokken en met behulp van de richtingzoeker was men weldra ter plaatse. Daar de „Okeanis" geheel verlaten was, was er weinig kans, dat een verbinding tot stand kon worden gebracht De „Belgion" die de bemanning had overgenomen, wei gerde evenwel een boot te strijken om de Grieksche bemanning naar de „Witte Zee" te brengen. Kapitein Weltevreden heeft toen vrijwilligers voorgeroepen en, hoewel het hier een levensgevaarlijk werk betrof, heb ben de bootsman J. van Es, de lichtmatroos P. Snoek en de stoker M. van Dijk zich on middellijk beschikbaar gesteld. De kapitein van het koopvaardijschip, de heer Paleokrassas, was zelf te uitgeput om aan het werk te kunnen deelnemen. Van het lichtschip Elbe 1 tot het moment, waarop hy noodseinen uitgezonden had, heeft hij met zwaar weer te kampen gehad en zich geen slaap gegund. Toen de drie Grieken eenmaal aan boord van de „Witte Zee" waren, kon men begin nen met te trachten het contact tot stand te brengen. Toen de „Witte Zee" dicht genoeg bij de „Okeanis" was, is genoemd drietal van de „Witte Zee" met de Grieken in een sloep gesprongen en zyn zy naar de „Okeanis" geroeid. Toen zy eenmaal aan boord geklom men waren, was de 18 duims tros, welke bij het sleepen een lengte had van 120 vaam, weldra bevestigd. Het weer, dat in den avond slecht ge weest was, knapte later in den nacht wat op en dat kwam zeer van pas, aangezien het sleepen vele moeilijkheden met zich mede bracht. De stoomketels waren namelijk nog in tact, toen de „Okeanis" om lei te maken naar bakboord het roer omgooide, doch spoedig daarop is de stoom er af gegaan, doordat het water, dat in het stoomhol en de machinekamer steeds hooger werd, ten slotte boven de stoomketels kwam te staan. Met geen man of macht was er toen weer beweging in het schip te krijgen en zoo moest het schip gesleept worden met een roer, dat vrijwel dwars stond. Hierdoor bleef het schip niet recht ach ter de „Witte Zee" doch had steeds de nei ging, om haaks op de vaarrichting te gaan staan. Hierdoor heeft de sleep in het gun stigste geval een snelheid var «lechts 2 tot 2y, mijl kunnen maken. De „Blankenburg" en de „Maas" waren reeds vroeg op den avond naar zee gegaan, om de „Witte Zee" te assisteeren. Gedrieën hebben zy de „Okeanis" veilig binnenge bracht, hoewel nog een oogenblik het ge vaar heeft betsaan, dat de „Okeanis" op het Noorderhoofd zou terecht komen. In Hoek van Holland is het bergingsvaartuig „Meer min" direct langszij gekomen om met het pompen een aanvang te maken. Nauwelijks had kapitein Weltevreden zyn relaas over den avontuurlijken tocht gedaan, of het schip kreeg order, zich naar Vlis- singen te begeven, waar de Noorsche tanker Beth op de Schelde een gat in den scheeps wand van pl.m. 70 c.M. heeft gekregen. De uitgewezen Nederlander verheugd over hel bestuit. Werksaamheden verdeelen tusschen Berlijn en Amsterdam. Naar aanleiding van ons bericht (zie voorpagina) inzake het besluit van de Duitsche regeering de uitwijzing der vier Nederlanders ongedaan te maken, heeft een redacteur van het A.N.P. van middag een onderhoud gehad met een der betrokkenen, den kunsthandelaar P. E. Peters, dien hy aantrof in zijn nieuw te openen zaak aan het Rokin te Amsterdam, aan welker inrichting schil ders en andere Werklieden druk bezig waren de laatste hand te leggen. De heer Peters was even te voren door zijn echtgenoote, die, na zyn vertrek uit Berlijn, de zaak op haar naam voortdrijft, opgebeld en in kennis gesteld van de heugelijke mededeeling. Officieel had de heer Peters evenwel op dat m'óment nog niets omtrent de intrekking van den uitwijzigingsmaatregel vernomen, doch kort daarna kwam de bevestiging van de zijde der Nederlandsche regeering: een telegram van minister van de Graeff. Vanzelfsprekend was de heer Peters uiter mate verheugd over dezen gang van zaken. Hij uitte zyn groote dankbaarheid jegens de Nederlandsche regeering, die in de afge loopen periode alles in het werk heeft ge steld om de Duitsche regeering op haar ge nomen beslissing te doen terugkomen. Ook de heer Peters zelf had sinds 3 September den datum van zijn uitwijzing niet stil gezeten en persoonlijk talrijke pogingen bij de Duitsche regeeringsinstantie ondernomen om zyn wedertoelating te verkrijgen. Hij had echter niet kunnen hopen, dat alles zoo snel in zijn werk zou gaan en had gedacht, dat eerst over een jaar de intrekking zou volgen. Nog dezer dagen had de heer Peters aan de Duitsche regeering een reisvergunning ge vraagd, om in de gelegenheid te worden gesteld eenige loopende rechtszaken betref fende octrooien zelf te behartigen. Natuur lijk is den heer Peters aan een terugkeer naar Duitschland alles gelegen, maar hij zal in de naaste toekomst zijn arbeidsveld over Berlijn en Amsterdam moeten verdee len, aangezien hij zich thans aan het Rokin heeft geïnstalleerd en voor de naaste toe komst aan het huurcontract vastzit. Op 2 November a.s. zou de nieuwe zaak onder de firmanaam „Pepeters" worden geopend en deze opening gaat nu ook door. In dit ver band deelde de heer Peters mede, dat het in zijn bedoeling ligt, particuliere verzamelaars in dg elegenheid te stellen te exposeeren, zulks mede omdat hy slechts over een ge ring del van zijn Berlijnsche collecties kan beschikken. De heer Peters zeide, dat nu nog tal van problemen rijzen, in verband met de om standigheid, dat hij zich nu in ons land heeft gevestigd, doch hy vertrouwde, dat ook deze spoedig zullen worden overwonnen. Binnenkort zal de heer Peters naar Berlijn vertrekken, om daar de regeling zijner za ken weer zelf er hand te nemen. Levenslange gevangenisstraf. De Daily Herald meldt, dat Thal mann, de leider der Duitsche com munisten, die reeds meer dan 3V£ jaar op een gerechtelijk vonnis wacht, niet zal terecht staan. Hy is voor zijn verder leven over gebracht van de strafgevangenis te Moabit-Berlijn naar een concentratie kamp in Saksen, nadat, aldus voegt de Daily Herald hieraan toe, de V nationaal-socialistische gerechtelijke autoriteiten tot het besluit waren ge komen dat de zaak tegen Thalmann zelfs voor een Duitsche rechtbank niet tot een vonnis zou kunnen leiden. Spoedig, nadat Thalmann in Maart 1933 was gearresteerd, verklaarde Hitier, dat de wereld verbaasd zou staan over de ont dekkingen, welke aan het licht zouden komen bij een gerechtelijke behandeling. Thalmann werd beschuldigd van hoog verraad waarop in Duitschland de doodstraf staat omdat hij getracht zou hebDen de grondwet van Weimar te heb ben willen teniet doen, hetgeen volgens de Daily Herald een verba zingwekkende aanklachtvan dezijdeder nazi'sis. Meer dan 100 leden van het Britsche parlement voor het meerendeel afge vaardigden der Labour-partij hebben er bij de Rijksregeering op aangedrongen Thalmann te laten terechtstaan of in vrij heid te stellen. Contingenteering van koffie. Aan de orde is het wetsontwerp tot rege ling van den invoer van koffie. De heer Teulings (r.k.) is van oordeel, dat de Kamer ten deze door de regeering niet is behandeld, zooals het behoort. ei. er8ci Herfststormen kwamen en regenbuien en de koude nacht*!? koude in den nacht en kreeg heid, zich overdag te warmen Vw gel*& toen een betrekkelijk zwakke d er« zyn teenen en voeten half deert u nachtvorsi Zoo kwam de Zondagavond bood steeds minder weerstand' e« Uchaani raad strompelde hij half kruinenrt eir>ck der zomerhuisjes, dat op slecht» naar meters stond- Hy sloeg een ruit LTl 20'^ ANTON RUYS C.S. UIT INDIE TERUG. I m, maakte deze aan den binnenkL. deur Het tooneelgezelschap van Anton Kuys, dat een tournee in Nederlandsch-Indië heeft gemaakt, is hedenochtend na een afwezig heid van een half jaar in de Residentie teruggekomen. Op het Staatspoorsstation in Den Haag gebroken ruit hing.mat In het huisje vond N. een naa sen, waarvan hy een rustbed maakte^85" Lang duurde het verblijf in v„.0"!aek'! niet. Want al heel gauw zagen 1 sje jongens, die in de duinen lienen rt?? paar Knicin onn ruif urn» ITT Virtt stapten hedenmorgen uit den Genua-express hujsje een ruit WfJs gtuk Pen, dat in het w;fiv Rnvc Artnlf Eneers. John Rem- I jjlagen. Zy waar- gauw gebeurd: N. werd gevonden "rtV® rest arresteerde hem en bracht hem 'over e het ziekenhuis te Oostburg. Daarna n*ar o.a. Willy Ruys, Adolf Engers, jjmui i schuwden den eigenaar en to^T» melts, Henri Duiveman en Rie Gilhuis^ De gauw gebeurd; N. werd eevnn "_Waj de leider van het gezelschap was met Cruys Voorberg van Utrecht naar Amsterdam ge reisd. Wy vonden gelegenheid Henri Duiveman even te spreken. Deze auteur deelde ons mede, dat het gezelschap veel succes heeft gehad en hard gewerkt heeft. Er bestond overal veel belangstelling voor de voorstel lingen. In het geheel werden er meer dan honderd gegeven en zeven stukken opge voerd. Voor de feesten ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Sir Henry Deterding is het gezelschap van Anton Ruys met een K.N.I.L.M.-toestel naar Balikpapan gevlogen voor het geven van 2 voorstellingen. Vera Bondam is nog in Indië gebleven om wat uit te rusten en zal over een maand de terugreis aanvaarden. Het gezelschap is thans ontbonden: zyn leden krijgen nu en gagementen by verschillende troepen h'er te lande; het was alleen met het doel een tournee in Indië te maken, samengesteld. Na een langen autorit vanuit het uiterste Zuiden van ons land naar Alk maar is gisteravond de verdwenen be drijfsleider van den houthandel Eecen alhier teruggekeerd. Commissaris Wal raven en een rechercheur hebben hem gisteravond laat overgebracht naar het Huis van Bewaring, waar de man direct na een geneeskundig onderzoek in de ziekenzaal werd opgenomen. Dat was het einde van het eerste be drijf van de verduistering van vele dui zenden guldens.. Eenige jaren achtereen had de bedrijfs leider van den houthandel Eecen, Wietse N., gelden van de firma zich zelf toegeëigend, 't Ging heel gemakkelijk, omdat N. een on wrikbaar vertrouwen genoot bij de firma. Waarom toch deed hy dat? Jaren achtereen leidde N. een rustig, kalm leven, totdat hy in aanraking kwam met bookmakers. En weldra had het gok spel hem aangegrepen. Eerst verloor hy kleine bedragen, daarna grootere en ten slotte waagde hiy te veel: om de verliezen te dekken nam hy geld uit de firmakas. Zou hy winnen, dan zou dat geld direct weer teruggestort worden.... Hij won niet en leende méér uit de kas. En geleidelijk liep het bedrag in de duizen den. En toen tenslotte een paar bookmakers air schuldeischers optraden en N. begonnen te bedreigen, toen wist hij, dat alles ver keerd zou afloopen. Hij vluchtte, aan een volle vertwijfeling overgelaten. Hij vluchtte met slechts enkele guldens bij zich, terwijl hy heel gemakke lijk eenige duizenden guldens mee had kun nen nemen. De vlucht naar Zeeland. N. kocht een treinkaartje naar Rotterdam en vertrok, zonder dat hy iemand iets ver teld had van zijn moeilijkheden. Ook zyn familieleden waren geheel onkundig Alkmaarsche politie gewaarschuwd Tn trok commissaris Walraven met reehert*1"' Vedder naar Zeeuwsch-Vlaanderen ®Ur En gisteravond waren zy weer ter,.. N„ die een volledige bekentenis aff.2* maar niet kon zeggen, hoeveel duizen?®* guldens er verdwenen waren. n Het accountants-oud.— Ook thans is het bedrag nog nietS^' Het accountants-onderzoek duurt noe «tl voort en reeds heeft men een kleine wX gulden in de boeken opgespoord Ze voorgoed verdwenen, evenals het resteert" de bedrag van nog ongeveer 30.000 «muT Met het ter beschikking stellen van N b de justitie eindigde het politioneele rWi', deze affaire. 61 Van RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den buree meester tegen Donderdag den 29 Oct. 1^ een raadsvergadering te beleggen. EXAMEN WISKUNDE L. O. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men wiskunde L. O. o.a. de heer J. G de Winter te Alkmaar. PERSONEEL LAKEMAN'S BANK ONTSLAGEN. Het personeel van de wed. S. Lakenmin Zn.'s Bank N.V. te Enkhuizen, die einde Augustus surséance van betaling verkreeg is tegen 1 December a.s. in zijn geheel ont slagen. Op 23 November vindt de crediiw- renvergadering plaats in het gerechtsge bouw te Alkmaar. GEZELSCHAP JAN MUSCH IN „T GULDEN VLIES". Op Dinsdag 27 October zal het gezelschap Jan Musch in den schouwburg „T Gulden Vlies" alhier een voorstelling geven van het beroemde blijspel „Het wederzjjdsche huwelijksbedrog" van Pieter Langendflk. waarin Jan Musch de komische hoofdrol vervult van Jan, de knecht. Een ml waar mede hy vroeger reeds groot succes heeft geoogst. De overige rollen worden gespeeld door de dames Jeanne van Rijn, Lize van der Pol-Hamakers. Mary Musch-Smithuysen, Mieke Flink-Verstraete, Emile van Stuwe, van Staalduynen, Valk van Spiegel, Marcel Berckmans e.a. De décors zyn vervaardigd door den dé corateur W. A. de Maare, de costumes zijn verzorgd door de firma A. Serne en Zn. en het kapwerk door de firma D. H. Michels. De regie van dit blijspel is in handen van den heer Jam Musch. ZITTING TWEEDE KAMER. Interpellatie-aanvraag van den heer Schalker. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. Aan de orde is het verzoek van den heer Schalker (comm.) om verlof tot het richten van vragen aan de ministers van defensie a.L en van buitenlandsche zaken, betreffen de de houding van de regeering ten aanzien van den burgeroorlog in Spanje en haar po sitie in de z.g. niet-inmengingscommissie. De voorzitter ziet voor deze interpellatie geen reden, daar het onderwerp ter sprake kan komen by de binnenkort aan de orde komende behandeling van hoofdstuk 3 der rijksbegrooting 1937. De heer Schalker (comm.) is hierdoor te leurgesteld. Spr. vreest dat het dan te laat zal zijn. Volgens het Volkenbondsrecht heeft de Spaansche regeering ook recht op de hulp van Nederland. De heer Vliegen (s.d.) zegt, dat de non interventie zeer onvolledig wordt toegepast, doch spr. weet niet, wat de Nederlandsche regeering thans zou kunnen doen. Het spreekt vanzelf dat de Kamer overigens achter de wettige regeering staat. By zitten en opstaan wordt het verzoek met groote meerderheid afgewezen. eigen van wat er gebeurd was. Maar Rotterdam was niet het einddoel van zijn reis. Hij moest verder, steeds ver der. En Alkmaar moest zoo ver mogelijk achter hem liggen Van Rotterdam ging het per trein naar Rozendaal, waar de nacht werd doorge bracht in een klein hotel. En den volgenden dag nam hy een kaartje naar Vlissingen om tenslotte met het laatste geld den boot tocht naar Breskens te bekostigen. Toen was er vrywel niets meer over van de paar gulden. TJ-££ ni6t T*' Wat hij doen moest. De streek van Zeeuwsch-Vlaanderen was hem geheel onbekend. Nooit was hy er ge weest. ®',e;s.ke,ns bracbt hem «een rust en weldra rt irP hem' Zonder een be paald doel zwierf N. verder Westwaarts Zeeuwsch-Vlaanderen in c^reIUk hu d' M Het moge daar des zomers mooi zün in den herfst is dat anders. De weinige huisjes «ndan ^en. hun vensters T deuren naar hun v8"/ de tl-'deli''ke bewoners zijn wachten on rt W°?nplaats teruggekeerd en wachten op den volgenden zomer geldeTToen CN T dede" zich reeds reikte En hii u? S°bere omgeving be waar hii pan en vond een duinpan. Enkele voorh nachten vertoefde, c-nxeie voorbijgangers zagen dncht *er' maar koesterden gt laar mf" hZagen in N' sle<*ts een wandèi regen w.ter op ui, een bii' M der zomerhuisjes stond. En mei Jat J water moest hij zich laven want zhn „T?" bezit bestond ui, nog „ech„ EXTRA-HULP WERKLOOZEN. Het Crisis-Comité-B brengt onder de aan dacht van belanghebbenden, dat aanvragen om extra-hulp voor kleeding, dekking en schoeisel voor werkloozen vóór 1 November a.s. schriftelijk kunnen worden ingediend onder opgave van het aantal inwonende kinderen. Voor zoover de georganiseerden betreft, behooren de verzoeken om extra-hulp te worden ingezonden aan het bestuur van de desbetreffende vakorganisaties, terwijl on georganiseerden hun verzoekschriften die nen te adresseeren aan het Crisis-Comité- B, Stadhuis. Nadrukkelijk wordt opgemerkt, dat slechts zy, die in de steunregeling voor werklooze arbeiders zyn opgenomen of bij de werkverschaffing zyn geplaatst, voor zoover zij in dit jaar 6 maanden of langer werkloos zyn geweest, voor extra-hulp in aanmerking kunnen komen. Verzoeken van hen, die aan deze voor waarden niet voldoen, of die dit jaar reeds extra-hulp van het Comité ontvingen, wor den zonder meer ter zijde gelegd. hem een geen achter- LICHTBEELDEN IN WESTERLICHT. In grooten getale waren Maandagavond de bewoners van Westerlicht tegenwoordig bij de lezing met lichtbeelden, welke ge houden werd door majoor Pimentel ui* Amsterdam. Lichtbeelden zyn altijd een attractie, vooral als de foto's goed zijn, zoo als nu het geval was. In zyn openingswoord wees ds. Bloem hof f er op, dat alle voorwaarden voor goeden avond gunstig waren, aangezien de heer Pimentel jaren gewoond heeft in de streek, waarover hij spreken zou en land en volk bestudeerd heeft. De heer Pimentel deelde mede 6 jaren onder de Dajakkers in Apekyam, Midden- Borneo, te hebben geleefd. Achtereenvolgens toonde hij ons de moei lijke reis er heen, welke met prauwen ge schiedt en soms 3 maanden duurt, alsmede hun woonplaatsen, zeden, gewoonten ea godsdienst. Er is genoten en het was een leerzame avond. Ds. Bloemhof! dankte namens allen voor het gebodene en deelde tevens mede, dat er op Zondag 25 October a.s. te 7.30 uur een gewone godsdienstoefening in de groote zaa zou worden gehouden, welke door hem zal worden geleid.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2