di&Aeh.estuMm tr:izziez^daar zeker afbond). Sfjoet £atuU en JMinêouw geen vischaanvoer te scheveningen. hoe goud in zilver veranderde. opleiding voor dienstbode. Medewerking van verschillende organisaties. weldadigheidspostzegels in ned -indie. Glimlachje Verkeersongelukken. Crisis-kooL gemeen comité. Het voorzitterschap zal lenties bekend, dat toen de 10 pCt. korting zeer voorloopig door den heer Meyer de op de pensioenen van bovenbedoelde gezin- Vries worden waargenomen en het secre- non werd doorgevoerd, van het losmaken 6*1 Don Doo>i (jcScAerJLen Tengevolge van den storm der laatste dagen is de Scheveningsche markt reeds vier dagen verstoken van den aanvoer van versche visch uit zee. De geheele schokkervloot ligt stil. Als gevolg hiervan gaan dan ook de handelaren onverrichterzake naar huis. Ook de aanvoer van visch uit de Scan dinavische landen kan momenteel niet in de behoefte voorzien. Er is wel wat visch uit IJmuiden doorgezonden, hoofdzakelijk makreel, maar niet noe menswaard in verhouding tot de vraag. De prijzen liepen dan ook tengevolge van den geringen aanvoer sterk op. Op een séance van spiritisten. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Dinsdagavond heeft het vooral in het Oosten des lands bekende medium, mevr. Schiferli uit Apeldoorn, te Zwolle een séance gegeven in een der zalen van hotel Van Gijtenbeek, uitgaande van de spiri tualistische vereeniging Harmonia. Zooals steeds bestond er voor dezen propaganda-avond een groote belangstel ling. Het verloop van den avond onder scheidde zich niet van andere séances van mevr. Schiferli, totdat aan het eind van den avond de ingeleverde voorwerpen naar aanleiding waarvan het medium allerlei mededeelingen doet weer aan de eigenaars zouden worden teruggege ven. Een der bezoekers kwam n.L tot de «aangename ontdekking dat zijn gouden horloge verdwenen was en dat er een zil veren uurwerk voor in de plaats was achtergelaten. Goede raad was in dit geval niet duur, daar immers mevr. Schiferli bij de hand was! Het medium slaagde erin den stoel aan te wijzen waarop de bezoeker die de „vergissing" begaan had, had gezeten. Geen der aanwezigen kon zich evenwel den persoon herinneren, die op dezen stoel gezeten had. zoodat er voor den gedupeer den eigenaar niet veel anders opzat dan ongetroost met het zilveren horloge huis waarts te gaan. Op uitnoodiging van den minister van sociale zaken heeft in het departement van sociale zaken een conferentie plaats ge had, waar besproken ir de vraag, of zou kunnen worden overgegaan tot de stich hng van een algemeen comité voor het or- isniseeren van neutrale internaten ter op- löding van meisjes tot dienstbode. Aan deze conferentie, die werd voorge zeten door den heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing oarnen de volgende organisaties deel: Centraal Comité tot het organiseeren van spoedcursussen inzake dienstboden opleiding in de provincie Noordholland te Haarlem, Federatie voor Werkkampen, Moderne Centrale voor Werkloozenzorg, Stichting Alg. Nederl. Organ. ten dienste van jeugdige werkloozen, Maatschappij tot Nut van het Algemeen, Nationale Vrouwenraad, Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, Algemeene Nederland sche Bond van Huispersoneel, Vereeniging »Het Nederlandsche Padvindstersgilde Vrouwengroep uit de liberale staatspartij >,De Vrijheidsbond", Vrijzinnig Democra- tisch Jongeren Organisatie, Bond van Jon ge Liberalen. Ook was tegenwoordig mej. M. "an Dit- toar, leidster der afd. vrouwelijke beroepen aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te 's-Gravenhage. De vergadering besloot °ver te gaan tot de instelling van een al- taiiaat eveneens voorloopig door mej. Euwe, controleur van het cultureele werk bij het departement van sociale zaken. Verder hebben in het dagelijksch bestuur zitting mevr. J. Mouthaan-Zimmerman, presidente van het centraal comité tot het ei ganiseeren van spoedcursussen inzake dienstbodenopleiding in de provincie Noordholland te Haarlem, mevr. D. Op pen heimer-Beiinfan te, secretaresse-pen- ningmeesteresse van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen en mej. T. var Andel, secretaresse van den Algemeen Nederlandschen Bond van Huispersoneel. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar in Nederlandsch-Indië weldadigheidspostze gels worden uitgegeven, thans ten bate van het „Leger des Heils" daar te lande. De weldadigheidspostzegels zullen in Indië worden verkocht vanaf 1 December tot en met 9 Januari a.s. en zullen hier te lande gedurende denzelfden termijn aan de philatelistenloketten verkrijgbaar wor- deft gesteld. De weldadigheidszegels worden voor het gebruik gelijk gesteld met gewone Indi sche frankeerzegels en blijven geldig tot en met 30 September 1937. De zegels verschijnen in de frankeer waarden 2 cent, 5 cent, 1\'2 cent, 12 K cent en 15 cent, terwijl de verkoopprijs resp. 3 cent, 1% cent, 10 cent, 15 cent en 20 cent bedraagt. Zij zijn naar een door den heer A. R. M. Kreisler te Bandoeng geteekend ontweip vervaardigd door de N.V. Joh. Enschede en Zonen te Haarlem en uitgevoerd in rucgravuredruk in de kleuren oonker magenta, grijs, paars, helder orónje en blauw. De afmetingen bedragen ca. 23 x 20 mM. voor de zegels van 2 cent en ca. 30 x 26 mM. voor de overige. van den gulden van het goud niets bekend was, en wy meenen te mogen veronderstel-1 len, dat ware dit wel bekend geweest, door A. C. van Dam, firmant van de Comm. Vennootschap Uitgevers- en Advertentie bureau van Dam en Co. te Rotterdam. J. Wessel, directeur van de N.V. Warner Bros First National Pictures, Amsterdam (gedelegeerde van den Nederlandschen Maar kinderen!..» wa' voe ren jelui nou toch uit? I We spelen draaimolentje, moe der! HET ROODE ACHTERLICHT. Het standpunt van den A.N.W.B. Het roode achterlicht voor fietsen is by de jongste wijzigingen van het motor- en rywielreglement dus een voldongen feit geworden, ook al wordt het eerst met 1 Januari 1938 verplichtend gesteld, aldus schrijft ons de A.N.W.B. In een by uitstek door wielrijders be volkt land als het onze beteekent het nieuwe voorschrift bepaald een gebeuren van belang, waarbij wel even stilgestaan mag worden. Ofschoon het witte spatbord zeker een verbetering gaf vergelken bij den ouden toestand, gaven toch de resultaten in de practyk den technischen dienst van den A.N.W.B. aanleiding vergelijkende proeven te nemen ten aanzien van de waarneem baarheid by avond van rijwielen voorzien van een wit spatbord met goeden reflector en van fietsen voorzien van een rood ach terlicht. Tevens werd speciaal met het oog op deze kwestie een inspectiereis naar België gemaakt, waar zooals men weet het roode achterlicht is voorgeschreven, even als in Frankrijk, Italië en Portugal. Al deze in de practyk genomen proeven wezen uit dat het roode achterlicht een zeer aanmerkelijk grootere waarneem baarheid dan het witte spatbord met re flector levert, hetgeen vooral ook sterk spreekt by slechte weersgesteldheden en by ongunstige belichtingstoestanden, zoo als deze zich voortdurend op den weg voordoen. Daar komt nog bij en dat is pas in den loop der maanden kunnen blijken dat het eenmaal wit geschilderde spatbord naar het schijnt nooit meer schoongemaakt of overgeschilderd wordt, zoodat men spat borden in alle kleurnuances, van wit tot donkerbruin, op den weg ziet. Politietoe zicht is er in dit opzicht weinig en trou wens in welk stadium van verkleuring moet herschildering worden geëischt? De fietser beteekent, omdat zijn snel heid zooveel geringer is dan die van de auto en de naderingssneiheid by inhalen dus groot is, bij donker een van de groot ste gevaren op den weg, zoowel voor zich zelf als voor andere weggebruikers. Ge zien het aantal ernstige ongevallen, waar bij wielrijders des avonds betrokken zijn, past hier naar de meening van den A.N. W.B. zeker de beste beveiliging welke re delijkerwijs toe te passen is. Het nieuwe voorschrift, waarbij zoowel het witte achterspatbord en de goedge keurde reflector, als het achterlicht ver plichtend worden gesteld, laat In dit op zicht niets te wen6chen over. Ofschoon de A.N.W.B. dan ook ten volle beseft dat de wielrijder niet zwaarder belast moet wor den dan hij thans reeds is, is aan den an deren kant de invoering van het achter licht met deugdelijken reflector zoodanig in het belang van de verkeersveiligheid en wel in de eerste plaats van de veilig heid van den. wielrijder zelf, dat de betrek kelijk geringe kosten, welke daaraan by 't huidige stadium van de rij wiel verlichting verbonden zijn, ten volle verantwoord zijn te achten. De plaats van het achterlichtje, nl. op het witte spatbordgedeelte laat nog wel eenige stof tot critiek open. In het alge meen zal het lichtje daar gemakkelijk aan beschadiging onderhevig zyn en ook de montage is niet zoo eenvoudig als b.v. aan de achtervork. mee gehouden zou zyn. Adressanten verzoeken derhalve te wil-1 len bevorderen, dat de boven aangehaalde I korting op de pensioenen weer ongedaan wordt gemaakt. Mochten de ministers van meening zyn, dat hiervoor wel aanleiding zou zijn voor de I pensioenen beneden 800 en niet voor de I daarboven gelegenen, een meening die adressanten niet kunnen deel en, aangezien elke korting door hen onjuist wordt geacht, zoo zouden adressanten willen verzoeken althans de pensioenen van 800 en lager van deze korting te willen vrijstellen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Ontvangsten eerste negen maan den 70.9 (v.j. 77.2 millioen). De geschatte ontvangsten der Neder landsche Spoorwegen (incl. die der geëx ploiteerde spoor- en tramwegen) hebben in September 7.696.800 (v. j. 8.128.000) bedragen. Gespecificeerd waren de ont vangsten als volgt: Reizigers 4.291.300, bagage 84.400, brief- en pakketpost 230.000, goederen 2.819.000, levende dieren en lijken 55.400, diversen 117.700, totaal 7.696.800. De totale ontvangsten van 1 Januari af beliepen 70.971.527 (v. j. 77.216.510), gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af 3.425 (3.540), dus ont vangst per dagkilometer 75.64 (79.91). AANTAL LUISTERAARS IN NEDERLAND. Op 1 October 1936 bedroeg het aantal aan gegeven radio-ontvangtoestellen in Neder land 613.200, terwijl het aantal aangeslote nen aan radiodistributie-centrales 337.620 bedroeg. In totaal bedraagt het aantal luisteraars derhalve ongeveer 112 per 1000 inwoners. VERDUISTERING TE GRONINGEN. De oud-directeur gearresteerd. Op verzoek van den officier van justitie te Groningen is gister te Am sterdam aangehouden de 45-jarige J. H. G., oud-directeur van de coöperatie „De Toekomst" te Gronin gen, en gewezen lid van den gemeen teraad aldaar ,als verdacht van ver duistering van gelden ten nadeele van deze coöperatie. G. is naar Groningen overgebracht en voorloopig in het hoofdbureau van politie aldaar in verzekerde bewaring gesteld. EERST HUN SLAG GESLAGEN. en toen gearresteerd. In den afgeloopen nacht te kwart voor twaalf werd bij den brigade-commandant van de Koninklijke marechaussee te Ruurlo uit Lochem kennis gegeven, dat aldaar bij een bewoner was ingebroken waarbij ver schillende gouden en zilveren voorwerpen en eenig geld waren ontvreemd. Men ver moedde, dat zich hieraan twee personen hadden schuldig gemaakt, die zich met een auto naar "Zutphen hadden laten brengen. Er kon slechts een vaag signalement wor den opgegeven. Te 12 uur trof de politie te Zutphen in een verloflokaal aan het Broe derenkerkplein een paar vreemdelingen aan die opgaven te zijn S. en R. uit Amsterdam. De politie fouilleerde het tweetal en vond op beiden zilveren en gouden voorwerpen, terwijl zij tevens in het bezit bleken te zijn van een aantal inbrekerswerktuigen, ^ooals breekijzers, boren, tangen en een 'partij valsche sleutels. De beide personen zijn hedenochtend ter beschikking gesteld van genoemden briga de-commandant Inmiddels was gebleken, dat de op ver dachten gevonden voorwerpen afkomstig zyn van den diefstal te Lochem. KORTING PENSIOENEN BIJ DL SPOORWEGEN. Adres aan de regeering. De heeren K. Kruizinga en C. van de Pol der, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Bond van gepensionneerden by de Nederlandsche Spoorwegen en als zoodanig den Bond vertegenwoordigende, hebben een adres gezonden aan de ministers van water staat en financiën inzake „de onhoudbare positie waarin vele gepensionneerde gezin nen van spoorwegpersoneel gaan verkee- ren". Het is aldus adressanten uwe excel- OPRICHTING NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN. De Nederlandsche Bioscoopbond houdt zich reeds geruimen tijd bezig met pogin gen om op het gebied van het bioscoop reclame- en reclamefilm-bedrijf bepaalde misstanden, die herhaaldelijk tot klachten aanleiding hebben gegeven, uit den weg te ruimen. 'Nadat een daartoe speciaal ingestelde commissie het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond een uitvoe rig rapport had uitgebracht, waarin richt lijnen voor de gewenschte saneerings- maatregelen werden aangegeven en waar in geconcludeerd werd, dat het gestelde doel slechts bereikt zou kunnen worden, indien alle ondernemingen, die zich in Nederland bezig houden met het doen vertoonen van reclame-projectieplaatjes en reclamefilms, in organisatorisch ver band worden bijeengebracht, heeft de Nederlandsche Bioscoopbond het initia tief genomen tot de oprichting van een vereeniging, die ten doel heeft in het al gemeen de bevordering van de belangen van het Nederlandsche film- en bioscoop reclame-bedryf en de verheffing daarvan, en in het bijzonder de bevordering en be hartiging van bedrijfsbelangen harer leden. Met algemeene stemmen werd besloten tot oprichting van de Nederlandsche ver eeniging van bioscoop-reclame-exploitan ten. Het voorloopig bestuur der vereeniging Is als volgt samengesteld: L. Calff, firmant van het Drukkers- en Uitgeversbedrijf Calff en Meischke te Am sterdam, voorzitter. J. Smit .directeur van de N.V. Reclame film-bedrijf te Amsterdam, vice-voorzitter. W. Quist, eigenaar van „Actief" film te Groningen, penningmeester. De nieuwe vereeniging zal haar taak In nauwe samenwerking met den Bioscoop bond vervullen. Het contact tusschen bei de organisaties wordt mede onderhouden, doordat een der leden van het hoofdbe stuur van den Bioscoop-bond (in casu de heer J. Wessel) tevens lid is van de nieu we vereeniging, terwijl als secretaris der vereeniging optreedt de directeur van den Nederlandsche Bioscoopbond of een zijner assistenten. WIELRIJDSTER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op den rijksstraatweg DenekampOldenzaal een verkeersongeval geschied, waarvan een 40-jarige vrouw het slachtoffer is geworden. Ter hoogte van Losser wilde de vrouw van den landbouwer Stenebrink uit Beuningen (gem. Losser) per fiets den straatweg over steken. Zy deed dit zonder eenig teeken te geven, waarop een haar achterop rijdende personenauto uit Oldenzaal haar aanreed. De 40-jarige vrouw bekwam ernstige ver wondingen aan het hoofd en overleed bijna onmiddellijk na het ongeluk. Het stoffelijk overschot is naar het zieken huis te Denekamp vervoerd. MEISJE TENGEVOLGE VAN AANRIJDING OVERLEDEN. In het r.k. ziekenhuis te Almelo is gisteren overleden mejuffrouw M. ter Bekke, wonen de te Albergen bij Almelo, die Zondagavond te Zenderen, gemeente Borne, door een auto, bestuurd door den heer ten B. uit AI melo, werd aangereden. Volgens den auto mobilist moest hij plotseling remmen voor twee wielrijders, die aan zijn linkerkant uit een café kwamen. Zijn wagen is toen op den spiegelgladden weg komen te slippen, tengevolge waarvan hij inreed op een groepje meisjes, die met de fietsen aan de hand vcor een café stonden, waar zij hadden gedanst. Mejuffrouw ter Bekke werd, oogenschynüjk niet ernstig gewond, naar het ziekenhuis ver voerd. Haar toestand verergerde echter steeds en thans is zy aan de bekomen ver wondingen overleden. Het meisje was in Almelo in betrekking. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Een tweede meisje, dat naast het slacht offer heeft gestaan, toen de aanrijding ge schiedde, had geen noemenswaardig letsel gekregen. PERSONENAUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee inzittenden ernstig gewond. Gisteren is tusschen Rolde en Gieten een personenauto, bestuurd door den 27-jarigen H. B., wonende te Winschoten, tegen een boom gereden. De botsing was zoo hevig, dat zoowel de heer B. als zijn naast hem inzittende echtge- noote uit den wagen werden geslingerd. Met ernstige verwondingen zyn beiden naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen vervoerd. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het gladde wegdek. PAAL VAN HET LICHTNET DOOR TRACTOR OMVER GEREDEN. Chauffeur door vermoeienis over mand. Vanmorgen te half zeven is op den Haar lemmerstraatweg, by den Osdorperweg te Amsterdam, een tractor met aanhangwagen tegen een paal van de verlichting met neon lampen gebotst. De paal brak af en sleurde in haar val een gedeelte van de bovenlei ding mede. Van den tractor werden de mo tor en de cabine zwaar beschadigd. De chauffeur, die over inwendige pijn klaagde, is ter observatie naar een der ziekenhuizen gebracht. De politie heeft de verklaring van den man, dat het ongeluk een gevolg zou zijn geweest van slippen op het gladde wegdek aan de remsporen .ter plaatse getoetst, waar bij zij tot de conclusie kwam dat van slip pen geen sprake is geweest. De chauffeur die daarop nader aan den tand is gevoeld, trok zijn verklaring in en deelde mede dat hij de controle over zijn stuur was kwijtge raakt omdat hy uren achtereen had gereden en daardoor oververmoeid was geraakt. Teneinde weer wat op verhaal te komen, had hy onderweg nog wat geslapen. De wagen, die van Dokkum as gekomen, behoort aan een daar gevestigde firma. Het verkeer van den dienst der Noord- Zuid-Hollandsche tramweg Mij. is tenge volge van de door het ongeluk veroorzaak te ravage geruimen tijd gestoord geweest. Passagiers uit de richting Haarlem moesten aanvankelijk bij het versperde spoor uit stappen, waarna zij hun reis met autobus sen konden vervolgen. De auto is korten tijd na het ongeluk weggesleept. Wijsneus schrijft in het Handelsblad: Wij ontleenen het volgende van een authentieke mededeeling van den Regce- ringspersdienst: Sla- en spinazleteelt onder glas. Het aantal kroppen sla, dat zoowel warm als koud onder glas ten hoogste mag worden geteeld, is bepaald als volgt: a. voor platglas: 1. Op 20 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 stuks kool per raam. 2. Op 16 per raam bij ten hoogste 5 stuks kool per raam. 3. Op 16 per raam in peen- en radijsryen zonder kool. 4. Op 12 per raam in peen en radijsrijen met ten hoogste 5 stuks kool per raam. Onder „kool" wordt in het bovenstaande zoowel spits- als bloemkool, benevens roo de, witte en savoyekool verstaan. Onze lezes zijn langzamerhand gewend aan de surnumeraire biggen, het geschetste kalf, het gebanderolleerde kuiken. Maar hier heeft men weer een staaltje van orde ningstragedie. Men kan zich in deze tuinderskas het vol gende drama denken: Kool: Wat komt gij hier mijn vrijen groei be letten? Dat dankt gij slechts aan Neerlands malle wetten! Kropsla: Wat wenscht gij hier u zelve in te dringen? Ik zou maar eerst 'n toontje lager zingen! Gij zijt 'n bolsjewist, 'n arrogante Rooie! Kool: Ik die geparenteerd ben aan het huis Savoie? Integendeel, ik reken my behoorend tot de Witten. Wie zyt gij zelf, die het vermeet mij te bevitten? Een kropgezwel, een struma van het plantenrijk, Een zwart groen vormloos stuk, vol smerig slijk. Zoo smakeloos, dat slechts met olie en azijn De mensch u eet; en anders het konijn. Kropsla: Zwijg gij!, de man die u verkoopt, ver koopt slechts kool, Gij maagbedervend smartekind der culinaire school; Men stooft u slechts om anderen een poets te bakken. Wat doet gij hier, gij wieg voor duizend kakkerlakken? (Zij nemen een dreigende houding aan; de achtergrond wordt verlicht). R(j van Consumenten: Wat steunt gij en kreunt gij, fiere tuinieren? Rij van Tuinieren: Wij steunen, meneertje, omdat wy wor den gesteund. Wij hebben aan steun het land als de stieren. 't Is treurig hoe ons vak ook op den Staat staat geleund! Rij van Kascontroleura: Zij planten vry, zy planten blij In Neerlands dierb'ren grond, Door ordening zyn zij groot en vry (En blijft ons vak gezond). Peen en Radijs Rij (Kool en Kropsla) (duet): De toestand van den tuinder, Die wordt steeds schuinder nen krijgen. De pluimveehouders krijgen den sterken indruk, dat hun groote moei lijkheden volkomen worden onderschat. Verzoeken dringend, de heffingen op de granen, dier- en vischmeel, te doen verval len, waardoor ook de pluimveehouders wat meer lucht zullen krijgen". VoetbaL VOORLOOPIG NED. ELFTAL WINT MET 7—2 VAN DONCASTER ROVERS. Bakhuys scoort vijf doelpunten. Ongeveer 15.000 toeschouwers hebben gistermiddag den oefenwedstrijd van het voorloopig Nederlandsch elftal tegen de Engelsche tweede klasse-prof-club Doncaster Rovers op het Sparta-terrein bijgewoond. Met niet minder dan 72 werden de gasten verslagen. Indien men in aanmerking neemt, dat de linkervleu gel niet uit internationals bestond, dat Anderiessen op het appél ontbrak, dan vallen de cijfers dezer overwinning nog meer op, vooral indien men be denkt, dat de Rovers lang geen slechten wedstrijd hebben gespeeld. DE GROOTE AFSLACHTING VAN DEN PLUIMVEESTAPEL. Telegram aan den minister van landbouw. Door de vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrij ven is heden aan den minister van landbouw het volgende tele gram gezonden: „De abnormaal groote afslachting van den pluimveestapel zet zich voort. Zoo werd he den te Barneveld 28000 stuks pluimvee voor de slacht aangevoerd, d.L ruim 40 pCt. meer dan in de correspondeererde week van het vorige jaar. Door den grooten aanvoer wor den de markten ontwricht en was de kilo prijs hedenochtend drie cent lager dan de vorige week. Verschillende boeren-pluim- veehouders hebbel, de mededeeling van hun leveranciers ontvangen, dat hun niet meer cediet gegeven kan worden en zij alleen nog maar voer tegen contante betaling kun- Doch een ding staat vast, de K.N.V.B. dient naar sterkere tegenstanders uit te zien, immers het elftal dat Nederland dezen mid dag vertegenwoordigde, was te sterk voor de tegenstanders, van wie men weinig of mets heeft kunnen leeren. De Doncaster Rovers demonstreerden een spel, dat zeker niet slecht genoemd kon wor den, vooral wat techniek en samenspel be trof. Doch de afwerking der aanvallen was hopeloos slecht, het verrassende element ontbrak totaal, men volhardde vaak in het korte spel, hetwelk onze verdediging voor niet al te groote moeilijkheden stelde. En daarbij was het schieten der Engelschen bui tengewoon slecht, een fout, welke wij reeds zoo vaak bij de Engelsche profclubs hebben kunnen ontdekken. Juist dit onderdeel was bij onze landge- nooten beter verzorgd. Vooral Bakhuys, al hoewel hy uitstekend door den Engelschen spil bewaakt werd, had er het oog in en niet minder dan vijf doelpunten kwamen van zijn voet, waarvan de eerste vier direct ach ter elkaar. Het is zeker in de eerste plaats aan hem te danken geweest, dat de score uiteindelijk zoo hoog is geworden. Onvoldoende waren geen der voorhoedespelers, doch behalve Bakhuys en Wels blonken de anderen toch

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11