W ere October Agenda Aecichten Stad en Omq&hmq Weec&etidd bestuur zuiyelbank. burgemeester benoemd. bevorderd. v. d. demonstreert een nieuwe uitvinding. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, half acht, hoofdnummer Chineesch goud (sens.); hoofdrollen Gary Cooper en Made- leine CarrolL Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 jur hoofdnummer Onder twee vlaggen (sens.); hoofdrollen Ronald Colman, Claudette Colbert, Victor Mc. Laglen, Rosalind Russell. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gij zen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Geprolongeerd). Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 7 (sens.); hoofdrollen Edmund Lowe, Contance Cummings. Extra: Het monster van Borneo. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 23 October. 8 uur, Handelsschool, eerste cursusavond over IJsland door Jan P. Strijbos voor de Volksuniversiteit. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sangerknaben. 8.15 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs, afd. Alkmaar. 8 uur, Wapen van Heemskerk, openb. verg. comm. partij, spreker C. Schalker; declamatie, muziek. HR. MS. „DE RUYTER" TE AMSTERDAM. Voor een bezoek van enkele dagen. De jongste aanwinste van onze marine, Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", is gistermid dag, voor een bezoek van enkele dagen, in de hoofdstad aangekomen. Te ruim kwart voor drie bevond het grijze ge vaarte, van welks achtersteven de drie kleur wapperde, zich dwars van den stei ger van de Holland-Amerika Lijn, doch er verliep nog ruim een kwartier voor het meren zijn beslag had gekregen. Bij het binnenkomen werd van twee sleepbooten, een voor en een achter, ge bruik gemaakt, vermoedelijk om elk risi co van averij met dit nieuwe schip uit te sluiten. Op de dekken was er het druk beweeg van Jantjes en mariniers, van wie de meesten in werktenue waren gestoken, terwijl ook officieren af en aan liepen. Achter de hekken van den steiger sloeg een honderdtal belangstellenden het me ren gaande. Ongecorrigeerd) DOODELIJK ONGEVAL IN DE RESIDENTIE. De heer v. Poelvoorde overleden. Gistermiddag om 1 uur is de heer E. A. van Poelvoorde, wonende in Meerssen (Limburg), die op den hoek van de Waldeck Pyrmontkade en Groot-Hertoginnelaan in den Haag op het achterbalcon van een rij denden motorwagen van lijn 3 wilde sprin gen, gevallen. Toen hij trachtte de hand greep van den tramwagen te grijpen, strui kelde hij en viel achterover op het plaveisel. In zeer ernstigen toestand werd de heer van Poelvoorde door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan het West einde vervoerd. Hij was bewusteloos en is hedenochtend, zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, overleden. De heer van Poelvoorde, die 55 jaar oud was, was gepensionneerd als officier bij het Indische leger. Na zijn pensionneering werd hij voorzit ter van den Raad van Arbeid te Maastricht, welke functie hij een groot aantal jaren heeft bekleed. Vervolgens is de heer van Poelvoorde eenigen tijd belaft geweest met het direc toraat van het Algemeen Mijnwerkersfonds te Heerlen, welke functie hij een paar jaar geleden neerlegde. ZITTING TWEEDE KAMER. Nogmaals de pacht-regeling. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot regeling van de pacht. De heer van Poll (r.k.) betreurt, dat de statistische gegevens over 't gebruik van den grond slechts om de tien jaren verschijnen; dit behoorde elk jaar het geval te zijn. Spr. vraagt den minister, een overzicht aan de Kamer over te leggen van den eigendoms overgang van boerderijen in de laatste zes jaar. Ook zou spr. gaarne voldoende gegevens ontvangen over de bedrijfsuitkomsten in 1934 en 1935. Nog steeds zijn bedrijfsover- schotten van 40 en meer per H.A. een uit zondering. De pachten stijgen overigens direct als de bedrijfsuitkomsten verbeteren. Een regeling van het pachtwezen kon ook niet geheel af doende zijn. Blijvende verbeteringen mogen er niet altijd van worden verwacht. Daarbij is er een zeer duidelijke verschuiving in de richting van het kleine en het kleinere be drijf, en dit kan ook niet anders. Het is ook hoogst mogelijk, den pachter te sparen zon der het eigendomsrecht eenigermate aan te tasten. Spr. is het echter niet eens met de heeren de Geer en van den Heuvel, dat het wetsontwerp in het algemeen te ver gaat; ten hoogste kan dit gezegd worden t.a.v. de bevoegdheid van den rechter inzake het wij zigen van contracten bij de eerste sluiting en achteraf bij veranderde omstandigheden. Hoe men de pacht ook wil regelen, steeds zal men stuiten op de onvereenigbaarheid van het verbruikrecht van den pachter en het beschikkingsrecht van den verpachter. Ook als dit ontwerp wet is, zal er om de tien jaar moeilijkheid kunnen ontstaan voor den pachter. Ondanks zijn bezwaren heeft spr. echter eerbied voor de wijze waarop in dit ontwer aan de moeilijkheden is tegemoet gekomen, door een vernuftig uitgedacht stelsel dat met economische en politieke omstandigheden rekening houdt. De heer Schalker (comm.) constateert dat dit ontwerp, vergeleken bij het vorige, een beduidende verslechtering is voor den pach ter. De tegenwoordige toestand is onhoud baar en leidt tot den ondergang van vele pachters. Schrijnende onrechtvaardigheden kenmerken de eigendomsverhoudingen in den landbouw. De meerderheid der gronden zijn feitelijk in handen van het groot-kapi taal. Inderdaad staan de pachters rechteloos tegen de verpachters. DE ZONDERLINGE FIETSER, DIE WANDELAARS SLOEG. Zwakzinnige jongeman aangehouden. Naar wij vernemen, bevindt zich thans naar me; aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kan worden aangenomen het zonderlinge jongmensch in arrest, dat verscheidene personen in Amsterdam min of meer ernstig verwond heeft door, op zijn rijwiel zittende, dicht langs hen heen te rij den, waarbij hij hun met een stuk ijzer een klap op het hoofd toebracht, om daarna met grooten spoed te verdwijnen. De aangehoudene is een 19-jarige jonge man, die door de kinderpolitie ter beschik king is gesteld van den commissaris van het bureau Singel. De jongen maakte bij zijn verhoor den indruk van een zwakzinnige, hetgeen een bevestiging is van de vermoe dens, dat dit uiterst vreemde optreden tegen over medeburgers niet het werk kon zijn van een normaal mensch. De jongeman ontkent hardnekkig de hem ten laste geleg de feiten, doch zeer bezwarend is, dat hij reeds door een drietal op de vermeide wijze mishandelde personen is herkend. Hij zal dan ook voor den officier worden geleid. Wielrennen. DE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Het veld definitief samengesteld. Naar wij vernemen is het veld voor den eersten zesdaagschen wielerwedstrijd te Rot terdam, welke van 6 tot 12 Nov. in de Ne- nytohal wordt gehouden, definitief als volgt samengesteld: PijnenburgWals (Nederland); Schön— Pellenaars (Duitschland-Nederland, de win naar van de Zesdaagsche te Parijs); Slaats Charlier (Nederland-België, de winnaars van de laatste Zesdaagsche te Amsterdam); Jan van KempenBraspenning (Neder land); van der RuytW. Vroomen (Neder land); MatenaHeslinga (Nederland); de KorverO ver wheel (Nederland); Cathel Gilliet (Nederland); RauschGuimbrethière (Duitschland-FrankrijkWalthourCross- ley (Ver. Staten); Billietvan Nevele (Bel gië) en RiegerPrieto (Duitschland-Spanje). DE ONDERHANDELINGEN VAN CIANO. Allerlei geruchten. In de Italiaansche „Popoio di Roma" deelt Alfredo Signoretti mede, dat vandaag te Berlijn de Italiaansch-Duitsche „documen ten" zullen worden onderteekend. Omtrent den inhoud daarvan weet hij, behalve de verschillende reeds eerder vermelde pun ten, mede te deelen, dat de beide regeerin gen niet alleen de regeering te Burgos der Spaansche opstandelingen zullen erkennen, maar zich tevens gemeenschappelijk zullen verzetten tegen de vorming van een onaf hankelijke, communistische Catalaansche republiek. Ook acht Signoretti het mogelijk, dat een economisch accoord gesloten zal worden betreffende de grondstoffen. Het voornaamste onderwerp van de besprekingen te Berlijn wordt echter gevormd door de kwestie van een overeenkomst ten aanzien van de Spaansche aangelegenheden en in het algemeen ten aanzien van het commu nisme. Te Rome doet verder nog het gerucht de ronde, dat generaal Milch tijdens zijn ver blijf in Italië een accoord gesloten zou heb ben aangaande de gemeenschappelijke ex ploitatie van luchtlijnen naar het nabije Oosten en de organisatie van een Zeppelin- dienst naar Addis Abeba. Deze laatste ge ruchten worden echter niet bevestigd. GRATIS HAARKNIPPEN VOOR WERKLOOZEN. Werklooze mannen en vrouwen in Parijs kunnen hun haar gratis geknipt krijgen. Eiken Dinsdag- en Vrijdagavond kunnen zij op vertoon van hun werkloosheidskaart toe gang krijgen tot de Parijsche kappersschool, waar hun coiffure verzorgd wordt. BOTSING TUSSCHEN TWEE SCHEPEN. Tijdens mist heeft hedenmorgen om streeks elf uur, bij het inloopen van het Schaar van Waarde, een aanvaring plaats gehad tusschen het ledige sleepschip W. van Driel no. 71 en de afkomende Duitsche zee boot M. C. Horn, tengevolge waarvan het sleepschip ernstige averij bekwam. De zee boot is doorgevaren, terwijl de van Driel 71 te Hansweert is binnengesleept. De sleepboot heeft een groot gat in den voorsteven gekre gen. HARM TIESING Een bekend Drentenaar heengegaan. Gisteravond is te Borger (Dr.) overleden in den ouderdom van 83 jaar de heer Harm Tiesing, een der meest bekende Drentena ren. De heer Tiesing, voortgekomen uit een Drentsche arbeidersfamilie, heeft als publi cist van het oude Drentsche volksleven een zeer vooraanstaande plaats ingenomen. Niet alleen in de provinciale pers, doch ook in allerlei wetenschappelijke en belletristische organen verschenen gedurende meer dan een halve eeuw zijn bijdragen. De heer Tie sing was Ridder in de orde van Oranje Nas sau. In de vacature van bestuurslid van de Zuivelbank, ontstaan door het aftreden van den heer van der Sluijs, is benoemd de heer C. Stoepkes, op TexeL J. van 'T woud. Men schrijft ons: Te dezer stede is plotseling overleden de heer J. van 't Woud, die als musicus een goeden naam had. Bij verschillende vooraanstaande families alhier gaf hij les in viool, piano en cello- spel. Ook dirigeerde hij een vioolclub en hij speelde vroeger wel tot versterking van 't orkest in 't concertgebouw te Amsterdam. Sedert een viertal jaren was de thans overledene een krachtige steunpilaar van de Evangelische gemeente Geesterweg la, alhier. Belangeloos gaf hij zijn muzikale talenten voor de Evangelisatie, zoowel in Alkmaar, als in Bergen, Schoorl, Winkel, Langereis, enz. Vier zomers begeleidde hü den zang bij de Hagepreeken te Schoorl met viool spel. Bij vele zomergasten was hij een ge ziene figuur. Ook deed hij aan huisbezoek en lectuur- verspreiding te N. en O. Niedorp. Winkel, Koedijk, Wieringerwaard, enz. Het laatste jaar diende hij tevens als diaken! Hij gaf deze 4 jaar een deel van zijn broodwinning prijs voor zijn beginsel. De overledene laat een groote ledige plaats achter! JUBILEUM BIJ DE PLANTSOENEN. Woensdag jj. was het 25 jaar geleden dat de heer F. Geerlings, nadat hij bij meerdere kweekers in den lande het boomkweekers en bloemistvak hard geleerd, als tuinman bij de gemeente-plantsoenen alhier in dienst kwam. De wethouder, directeur en werkbaas be zochten den jubilaris ten zijnen huize, waarbij de heer Klaver, namens B. en W., de heer Geerlings geluk wenschte op dezen dag, daarbij wijzende op het vele goede werk voor de gemeente plantsoenen door hem verricht en sprak de hoop uit dat het de jubilaris gegeven moge zijn, ook de ver dere dienstperiode in gezondheid voor de gemeentezyn volle werkkracht en ambitie te kunnen geven. De wethouder besloot zijn toespraak met het aanbieden der dienstmedaille, terwijl de directeur zich bij het gesprokene aan sloot en de gebruikelijke gratificatie over handigde. 's Avonds bracht het gezamenlijk plant- soenpersoneel hun kameraad een bezoek, terwijl de huldiging gepaard ging met een souvenir, bewijzende de vriendschappelijke verbinding met den jubilaris. DE KAASMARKT. De markt kenmerkte zich heden door een slappen handel. Aanvankelijk vertoonde zij het beeld dat een groot deel onverkocht zou blijven. Toen de producenten echter een lageren prijs accepteerden (de hoogste prijs was 19 per 50 K.G., dus 1 lager dan die van de vorige week) geraakte de geheele aanvoer verkocht. De laagste markt was 16 (eveneens 1 lager dan die van de vorige week). Aangezien de aanvoer nog bestond uit een uitstekend bewaar baar product,a ver wekt het alom verwondering dat na de devaluatie geen betere prijsverhouding op treedt. Voor een deel wordt dit veroor zaakt door het feit, dat de regeering de exportpremie van 5 tot 1 heeft terug gebracht en daardoor de devalatie heeft verdisconteerd. Dit heeft tengevolge, dat onze Belgische buren, die verwacht had den goedkooper te kunnen koopen, nu na de devaluatie nog iets meer moeten beta len en daardoor traag in hun aankoopen zijn geworden. Het gedeelte dat naar Duitschland mag wordt bovendien steeds kleiner, terwijl met Spanje geen zaken kunnen worden gedaan en in het binnen land de detailhandel den prijs niet mag verhoogen. In zijn heden te 's Gravenhage uitge sproken rede wees de voorzitter van het Nederlandsch Landbouwcomité reeds op den onbevredigenden toestand voor de zuivelproducenten en het heeft er bij de zen voortgang inderdaad veel van dat deze de devaluatie krijgen te betalen. In dezelfde week van het vorig jaar toch was bij 'n niet gedevalueerden gulden de prijs nog 1 per 50 K.G. hooger en in dezelfde week van 1934 nog 1.50 hooger. Dank zij den grooten grasvoorraad wordt er nog heel wat kaas geproduceerd. De aanvoer bedroeg heden 132000 K.G. of 5000 K.G. meer dan in dezelfde week van het vorig jaar en 25000 K.G. meer dan in dezelfde week van 1934. Gezien den minder gunstigen toestand, wachten de voorstanders van het stichten van een kaasbeurs dan ook nog steeds met uitvoering aan het besluit te geven Naar wij heden van een leidende persoon lijkheid uit de kringen van de zuivelbe reiders vernamen, zal er van een opening van de kaasbeurs op 30 October niets komen, omdat men inziet, dat het product, wanneer dit op de markt moeielijk ver koopbaar is, op een nieuwe kaasbeurs wel heelemaal onverkoopbaar zal zijn. Men wacht daarom liever den tijd af waarin er bij den handel vraag naar het product ontstaat, omdat alsdan de handel de kaas zal moeten koopen waar ze aan geboden wordt. Onze zegsman erkende, dat het streven om een kaasbeurs te stichten 'n gevolg is van de wik- en weegloonen. Men erkende dat 1 1/4 cent per kaasje geen overwe gende rol speelt. Hoofdzaak was, dat men verwacht op 'n kaasbeurs ten aanzien van de prijzen minder afhankelijk te zijn van den handel. Meer zeggingschap ten aan zien van den prijs wordt dus beoogd. Dat de handel voor den prijs van ver schillende factoren afhankelijk is (zie bo ven) wordt hierbij wel te veel over het hoofd gezien. HOUT AANGESPOELD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is er tusschen Bergen aan Zee en Camper duin een groote hoeveelheid nieuw hout aangespoeld, voor het grootste deel be- afkomstig van deklast van de Grieksche houtboot, welke in den jongsten storm verloren ging. In den loop van den dag en ook in den afgeloopen nacht bleef het hout aanspoe len, voornamelijk op Bergen's gebied. Wachten zijn uitgezet om te voorkomen, dat jutters met een deel gaan strijken. Met wagens is men bezig om het aange spoelde hout bij den strandvonder te Ber gen aan Zee onder te brengen. BELLAMY-VERGADERING. Spreker de heer J. Bogaard. Er waren gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" talrijk velen bijeen gekomen om te luisteren naar een rede van den heer J. Bogaard, die voor de Ver. Bellamy afd. Alkmaar een betoog hield over „Bellamy en de devaluatie". Na een openingswoord van den voorzit ter, was het woord aan den spreker van dezen avond. Deze begon zijn rede met op te merken, dat er in de wereld geen be staansmogelijkheid is zonder bestaans middelen. En bestaansmiddelen moeten gekocht worden voor geld en dus is geld de eenige factor om ons in leven te hou den. Verder merkte spr. op dat het geld- systeem telkens weer aan verandering onderhevig is, dat men naar willekeur de waarde van het geld kan verminderen en dat dientengevolge ons leven eiken dag in gevaar is. De verwarring op financieel gebied is zoo groot, dat niemand weet, wat de toekomst zal brengen, zoodat ook niemand weet, of wij nog wel behoorlijk met de bestaande middelen door het leven kunnen gaan. Daarom is aldus spr. al reeds in de 19e eeuw door Bellamy de gedachte opgekomen, dat het wel eens totaal mia zou kunnen gaan met ons geldsysteem. Spr. ging hierna uitvoerig in op de histo rie van het geld als ruilmiddel, doch dit mogen wij zoo overbekend achten, dat nadere uitlegging van de geldhistorie op deze plaats niet noodig is. Na dus op zeer uitvoerige wijze te heb ben behandeld hoe en op welke manieren het geld dat als ruilmiddel dient zijn verderfelijke invloed teweeg bracht onder de menschen, kwam spr. tenslotte tot den persoon Bellamy, die eenige boe ken in romanvorm schreef, welke een op lossing bevatten om uit deze ellende te komen. Hij was de man, die reeds vóór 1900 voorspelde, dat er een wereldoorlog zou uitbarsten, hij heeft ook met werke lijk psychologisch inzicht de diverse waar deverminderingen van het geld aange kondigd en tenslotte betoogt, dat wil men eens een gelukkig en voorspoedig leven hebben voor allen, men het geld moest afschaffen. Spr. vertelde hierna de inhoud van deze boeken en besloot zijn rede met de op wekking, dat een ieder die menschelijk voelde en wilde, zich bij de Bellamy moest aansluiten om gezamenlijk de menschheid ervan te overtuigen, dat alleen de Bellamy-gedachte het ge- wenschte voorspoedig en vredige leven zou kunnen openbaren. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door eenige aanwezigen gebruik gemaakt werd, waar na de voorzitter met woorden van dank deze bijeenkomst sloot. GESLAAGD. Onze stadgenoote, mej. J. H. Ph. Ver schoor, slaagde te Leiden voor het cand.- examen in de rechten. HOUTLUIZEN. Men vraagt ons: Kunt U mij ook een oor zaak opgeven voor het verschijnen in de be nedenkamers van veel z.g. houtluizen, klei ne, witte, vlug loopende beestjes. Kan dat door een biezen vloerbedekking komen en wat is het beste middel deze te verdelgen. Wij hebben ons licht opgestoken bij een houtluis-deskundige, die ons mededeelt, dat deze diertjes hoofdzakelijk afkomstig zün uit oude meubelen. Men moet deze meubels van binnen en buiten met een kwastje be strijken met terpentijn waarin een beetje was opgelost is. Later moeten de meubels dan weer worden afgenomen. De terpentijn is inmiddels in de gaatjes gedrongen. Men kan, desgewenscht, de meubels ook met Shelltox bespuiten. Tot burgemeester van Avenhorn is her benoemd de heer J. de Groot. Bij K B. is bevorderd tot officier-vlieger u? ®sse' de officier-vlieger der 3e klasse F. G. J. Margadant Zaterdagmiddag zal b(j de firma v. D een demonstratie gegeven worden met een apparaat, hetwelk een zeer groote besparing deze vindenV Verb'Uik van Petroleum. Door 1... g wordt een ouderwetsch petro- «r n veranderd een moderne vergas ser. Deze nuttige vinding wordt alleen mor- f®n,ge,defrn°n(8treerd- Wij zijn ervan over- tb k mCt belangstelllnB "1 naar waarnemingen, verricht in der. van Vrijdag 23 October gen Medegedeeld door het Kon. Nederl m Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768 8 m Muenchen. te Laagste barometerstand 736 3 m M Isafjord. te Verwachting, geldig tot den avond Zaterdag 24 October: an Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwe telijke wind; nevelig tot zwaar of half b wolkt; weinig of geen regen; weinig veran dering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Geen regen te verwachten. De depressie bij IJsland beweegt zich hoofdzakelijk in noordoostelijke richting e wordt door een rug van hooge drukking gil volgd, terwijl de vorige hooge drukking 2jch over de Oostzee uitbreidde. In Schotland valt regen bij matigen zuidwestelijken wind, Ierland heeft na regen opklarend weer. In Engeland is de lucht betrokken en zal vermoedelijk eenige regen vallen. in Scandinavië is de vorst vrij sterk afgeno men, in Noorwegen werd het zeer zacht en valt regen. Duitschland heeft veel mist in het noorden en regen in het midden en zuiden, In onze omgeving is zacht weer met ochtendnevel en weinig of geen regen te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.19 uur tot 6.12 uur licht op. POSTAMBTENAAR IN BEVERWIJK GEARRESTEERD. Een ambtenaar van het Postkantoor is dezer dagen gearresteerd wegens een ver duistering welke reeds geruimen tijd gaande was. De ambtenaar deed zoowel loketdknst als kantoorwerk. Hij had bij kleine bedra gen tegelijk een totaal van 1000 verduis terd. Bij een onverwachte controle kwar» dit aan het licht. De ambtenaar is ter be schikking van de justitie gesteld en legde een volledige bekentenis at DIERENBESCHERMING. Aan het driemaandelijksch rapport ont- leenen wij het volgende: Door drukke werkzaamheden was de inspecteur verhinderd om geregelde con- tróle op de markten en wegen uit te oefe nen. Toch werd dit zooveel mogelijk door hem waargenomen. Klachten over het mishandelen van een paard te Alkmaar en van een trekhond te Egmond-Binnen wer den onderzocht; hulp ingeroepen voor een aangereden dier te Heiloo. In het vervolg zal alles weer als gewoon lijk nagegaan worden. Des te meer werk werd echter verricht voor de zwervers en de vele jonge poesjes en hondjes, waarvoor altijd weer hulp en een tehuis werd gezocht en gevonden, door bemiddeling van onzen inspecteur en zijn actief medelevende vrouw. Toch moesten er nog tien poesen en twee honden gedood worden. De verzorging en de tijdelijke huisvesting is eigenlijk de taak van een asyl, en het gemis hiervan wordt wel heel sterk door onze vereeniging en door alle dierenbezitters gevoeld. Daarom doen wü nogmaals een beroep op alle dierenvrien den, om or.s te helper, opdat dit gebouw spoedig tot stand kome! Men kan hieraan medewerken door den verkoop der loten te bevorderen, die te verkrijgen zijn bij den inspecteur, den heer c. Verwer, Baan- straat, of door zelf loten te koopen. De prijs is zeer gering, er zijn zeer vele mooie piijzen te winnen, o.a. een fiets, een nest pannen voor de keuken, zeer vele fraaie handwerken, enz. Ook zou ik hen die bü testamentaire be schikking bij ovullijden, of zij die tijdens hun leven een goede daad willen verrich ten aan onze trouwste, doch hulpelooze viervoetige vrienden, opmerkzaam maken op bijgaande clausule: Ik verklaar te legateeren aan de Neder- landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, gevestigd te den Haag, Bureau Prinses Mariestr, 40 met bestemming voor de afdeeling Alkmaar en Omstreken van bovengenoemde vereeniging, voor het door die vereeniging gestichte of nog te stichten Dierenasyl, de somma vanDesver- kiezende voege men hierbij: Vrij van alle rechten en kosten, ook van het recht van successie. 'r.j Onze vereeniging bezit rechtsgeldigheid en de(n)gene die hieraan iets schenkt, kan steeds de overtuiging met zich dragen ee edele daad volbracht te hebben ei steentje te hebben bijgedragen aan moreele beschaving van de menschh®» j zoowel als aan de verbetering van het dfe- renlot. Immers: dierenbescherming ia men" schenbeschaving! u-ut! Dierenbescherming een christenp»c De inspecteur verzoekt nogmaals vrie delijk geen dieren (uitgezonderd n bü hem te brengen, daar zün huis g asyl is. Willen zij die een zwerver g®v den hebben het diertje zelf eenige dag verzorgen? De inspecteur zal dan tracn door middel van de courant, die ook z**^ met onze vereeniging sympathiseert, tehuis voor het beestje te vinden. jg Het spreekuur van den 'nsPec^furvan dagelijks (uitgezonderd Zondags) 6M7y2 uur.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2