BERGEN S BEGROOTING 1936 PROFESSOR SLIM EN ZOON De witste tanden, Provinciaal nieuws Bemerkingen van de regeeringscommissie. B. en W. oordeelen een extra- uitkeering van f 23525.84 noodzakelijk. indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL door den Burgemeester zonder verwijl op door hem te bepalen wijze ter beschikking gesteld van de bevolking of bepaalde groepen der bevolking van deze gemeente tegen prijzen, die de door de ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij bepaald zijn, of wel de normale prijzen niet te boven gaan. De maatregel van inbezitneming mag slechts worden getroffen, indien de daarvoor door de gemeente te betalen schadeloos stelling vooraf is genoten. De schadeloosstelling wordt geschat door een door ons College aan te wijzen schatter; zij bedraagt in geen geval meer dan 90 van den hoogsten prijs, waarvoor de goede ren ter beschikking van de bevolking kun nen worden gesteld. Hoewel wij hopen, dat deze scherpe maatregel in deze gemeente niet zal behoe ven te worden toegepast, dient op dit punt toch een financieele voorziening te worden getroffen. De burgemeester moet, wil hij van zijn bevoegdheid gebruik kunnen maken, het noodige beroep op de gemeente kas kunnen doen, waarin de opbrengst van de verkochte goederen terug zal vloeien. Het komt ons voor, dat, in afwachting van het verloop der zaken, met een crediet van f 10.000 kan worden volstaan, al kan uiteraard dat bedrag in dit geval niet als een limiet worden aangemerkt. In geval van overschrijding zal echter steeds zoo spoedig mogelijk verhooging van het bedrag worden aangevraagd. Wij verzoeken U mitsdien voorshands een crediet van 10.000 te verleenen. De inkomsten en uitgaven, uit de toepas sing van deze wet voortvloeiende, zullen zoo noodig nader bij suppletoire begrooting wor den geregeld. FINANCIEELE CONTROLE. In bijlage no. 126 schrijven B. en W.: In verband met de opmerkingen, welke bij de behandeling van de op 17 Juli j.L vastgestelde suppletoire gemeentebegroo- ting voor 1936 zijn gemaakt ten aanzien van de kosten en de resultaten der aansluiting van deze gemeente bij het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, hebben wij de toezegging gedaan U spoedig een voorstel tot aanstelling van een ge meentelijken verificateur te zullen aanbie den. Nadat reeds de voorbereiding van dit voorstel was ter hand genomen, heeft naar aanleiding van een voor U ter inzage ge legden brief, d.d. 10 September jj_, van den directeur van het bureau, een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van ons college, de commissie van bijstand voor de financiën en genoemden directeur, waar in zijn besproken de bezwaren, die tegen de tot dusver door het bureau verrichte con trole zijn gerezen. De directeur heeft zich by die gelegen heid verklaard met ingang van 1937 in de controle op te nemen de behandeling van vraagstukken van bescheiden omvang, be treffende bedrijfsorganisatie en efficiency, zoomede op beperkten voet ook de beoor deeling van de doelmatigheid der uitgaven. Voor opdrachten van bijzonderen aard zou, evenals thans, een afzonderlijk hono rarium moeten worden berekend. De kosten van de aldus uitgebreide con trole zouden 3485.moeten bedragen te gen 3820.— in 1936. Hoewel wij ons standpunt, dat aanstelling van een gemeentelijk verificateur de voor keur verdient, in beginsel blijven innemen, achten wij het met de commissie van bij stand voor de financiën billijk, dat aan het bureau een kans wordt geboden zijn taak voortaan meer in overeenstemming met de verwachtingen van Uwe vergadering te vervullen. Het contract met het bureau ware mits dien alsnog met een jaar te verlengen. Wij stellen U voor ons daartoe te mach tigen. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING, DIENST 1936. B. en W. schrijven in bijlage no. 124: Onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financiën bieden B. en W. den raad ter vaststelling aan een besluit tot wijziging van de ge- meentebegrooting voor 1936. De verhooging van inkomsten en uitga ven voor den gewonen dienst bedraagt 63.755 en voor den kapitaaldienst f 4500. ADRES POLITIE ORGANISATIES. In bijlage No. 131 schrijven B. en W.: De plaatselijke afdeelingen der verschil lende politieorganisaties hebben zich bij hun brief d.d. 1 October j.1. tot Uw verga dering gewend met verzoek Uw besluit d.d. 24 September 1936 tot verlaging van de salarissen van het politiepersoneel in te trekken in verband met de intusschen door de regeering genomen maatregelen od mo netair gebied. Het raadsbesluit, dat inmiddels bij Ko ninklijk besluit van 15 October 1936 nr. 28 is goedgekeurd, hangt samen met de alge- meene salarisverlaging, welke voor het overige gemeentepersoneel reeds op 1 Fe- beruari 1936 in werking trad. Zou men de politie-salarissen herstellen op de vóór 1 October j.1. geldende bedragen, dan brengt de consequentie mede, dat men tevens moet besluiten de salaris- en loonverlaging van 1 Februari 1936 weer ongedaan te maken. Deze verlaging toch heeft denzelfden grond als de verlaging der politiesalarissen per 1 October j.1., n.L aanpassing van het bezol- digingspeil voor ambtenaren en werklieden in gemeentedienst aan het Rijkssalarispeil. Aangezien de verordening, gelijk wij op merkten, de Koninklijke goedkeuring heeft verworven en dus reeds van kracht is, zou de gemeente, wilde zy voldoen aan het verzoek van adressanten, een nieuwe rege ling moeten vaststellen en aan de goedkeu ring der Kroon moeten onderwerpen. Het ligt voor de hand, dat van een dergelijken gang van zaken geen resultaten zijn te ver wachten, zoodat ook zij, die voor inwilli ging van het verzoek zouden gevoelen, moe ten toegeven, dat dit niet veel anders zou zijn dan een vrijwel ijdel gebaar. B. en W. geven den Raad daarom in over weging, op het adres afwijzend te beschik ken. AANKOOP PERCEELEN VOOR AANLEG VERBINDINGSWEG TEN N. O. VAN ALKMAAR. B. en W. schrijven in bijlage no. 129: In Uwe vergaderingen van 28 Februari en 3 September 1935 werd besloten tot aan koop van een aantal perceelen grond en water ten behoeve van den aanleg van den verbindingsweg tusschen den Kanaaldijk en den ontworpen provincialen weg Alk maarSchagen, zoomede tot onteigening voor hetzelfde doel van een aantal percee len grond, toebehoorende resp. aan J. M. Caviët en N. A. Brockmann te Amsterdam, aan het Burgereeshuis alhier, aan C. J. Butter te Oudorp, aan de Pieuse Familie fondsen te 's Gravenhage, aan D. Govers Jz. te Alkmaar en aan de N. V. Vereenigd Bezit van Waarden te 's Gravenhage. Nadat bij Koninklijk Besluit van 14 April 1936, nr. 27, de onteigening was bepaald, hebben wij ons opnieuw in verbinding ge steld met de hiervoorgenoemde eigenaren omtrent aankoop door de gemeente van de voor wegaanleg benoodigde gronden, waar van het resultaat is geweest, dat zij zich met uitzondering van de in de laatste plaats genoemde N. V. bereid hebben verklaard den benoodigden grond voor een redelijken prijs aan de gemeente te verkoopen. De daarop betrekking hebbende verklaringen leggen wij bij de stukken ter inzage. In verband daarmede stellen wij U voor tot aankoop tegen de overeengekomen prijzen te besluiten. GEMEENTEREKENING, DIENST 1935. In bijlage no. 130 schrijven B. en W.: Wij bieden u hierbij ter voorloopige vast stelling aan de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente en der afzonderlijke beheerde takken van dienst over 1935. De uitkomst van de gemeenterekening is als volgt: de inkomsten van den gewo nen dienst bedroegen 3.635.351.73 de uitgaven van den gewonen dienst bedroegen 3.607.765.85 Batig slot 27.585.88 de uitgaven van den kapitaal- dienst bedroegen 4.921.073.82 de inkomsten van den kapi taaldienst bedroegen 4.573.765.01 Nadeelig slot 347.308.81 Het batig slot van den gewonen dienst wordt naar den dienst van 1936 overgeboekt en zal moeten worden aangewend tot dek king van uitgaven, die ten laste van den dienst 1935 hadden moeten geschieden (sub sidie stadsautobusdienst en bijdragen aan woningbbuwvereenigingen Het tekort van den kapitaaldienst wordt eveneens naar den dienst van 1936 overge boekt, om eerlang, voor zooveel noodig, in een leening te worden opgenomen. De totale raming van de inkomsten en uitgaven voor 1934 bedroeg, met inachtne ming van de bij suppletoire begrooting aan gebrachte wijzigingen, 3.859.664.76. De in komsten volgens de rekening bleven mits dien 224.313.03, de uitgaven 251.898.91 beneden de raming. Het verschil tusschen deze beide bedragen vormt het batig slot van 27.585.88. Ten aanzien van het verloop van de in komsten en uitgaven op de onderscheidene hoofdstukken en paragrafen verwijzen B. en W. naar een staat en de verder in de bij lage voorkomende gegevens. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING 1936. In bijlage no. 128 schrijven B. en W.: Artikel 205 ter der Lager Onderwijswet 1920 verleent aan de besturen van bijzon dere lagere scholen, bedoeld in artikel 205, de bevoegdheid vóór 1 Augustus 1936 aai het bestuur der gemeente, waar de school is gevestigd, het verzoek te doen, om ter vervanging van de jaarlijksche vergoeding bedoeld in het eerste lid van genoemd arti kel, een uitkeering te doen van een som in eens, gelijk staande met tachtig ten honderd van de in dat lid bedoelde geschatte waarde. Op grond van deze wetsbepaling hebben wy by besluit van 21 October j.1. aan het Bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor de onder zijn beheer staande St. Joseph- school (u.l.o.) en St. Adelbertusschool (g. l.o.), beide in hetzelfde gebouw gehuisvest en gelegen aan den Nieuwlandersingel, tot afkoop van de jaarlijksche rentevergoeding, een uitkeering toegekend van 138.400. Onder overlegging van het advies van de Commissie van bijstand voor de financiën stellen wij u voor deze uitgaaf te regelen bij suppletoire begrooting. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureeu deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 bouw. opzichter, 1 water bouwkundige, 5 glas in loodzetters, 2 gla- zenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 stratenmaker, 1 stratenm. opperman, 1 stuc. opperman, 1 tegelzetter, 1 betonempil- leur, 11 betonwerkers, 41 opperlieden, 23 stucadoors, 58 metselaars, 17 voegers, 55 schilders, 96 grondwerkers, 110 timmerlie den. Groep metaalindustrie: 16 bankwerkers, 2 blikslagers, 3 carroseriebouwers, 1 con structiewerkers, 1 electro-technicus, 10 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 6 machinisten, 2 machineteekenaars, 9 metaaldraaiers, 1 me- taalvyler, 2 metaalslijpers, 13 monteurs, 2 orgelmakers, 1 plaatwerker, 2 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, l scheepswerktuig- kundige, 11 smeden, 9 stokers, 1 tandtech- niker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wa genmakers, 1 werktuigbouwkundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 10 slagers, 1 kok, 6 chocolade-bewerkers, 1 suikerbak ker, 1 off. choc. dragist, 25 bakkers, 2 bier- bottelaars, 3 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 56 chauffeurs, 6 koetsiers, 5 motorschippers, 19 pakhuis knechts, 21 magazijnbedienden, 6 kellners. 4 loopknechten, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 21 meuebelmakers, 12 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 8 let terzetters, 1 drukker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 23 boerenarbeiders, 3 bloemis ten. Overige beroepen: 9 boekbinders, 3 was- schers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbran der, 2 huidenzouters, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur, 6 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 batik- ker, 1 secretarie-ambtenaar, 23 kantoorbe dienden, 38 transport- en los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 6, tabaksindustrie 2, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 34. Vrouwelijk personeel: 9 kantoorbedien den, 1 assitente in de huishouding, 7 ver koopsters, 7 dagmeisjes, 1 kapster, 1 naai ster, 1 huishoudster, 3 dienstboden, 5 werksters. Toen de begrooting in den loop van het jaar op 508550.12 in ontvangst en uitgaven met een post van 5076.34 voor onvoorzien, werd vastgesteld, was reeds te voorzien, dat dit slechts een denkbeeldige vaststelling was, aangezien de begrooting sluitend was gemaakt met een post van 38190.27 als extra-uitkeering uit het werkloosheids-sub sidiefonds. In een dergelijk geval toch moet zoo'n be grooting ter beoordeeling worden voorge legd aan een door de regeering ingestelde commissie van overleg. Deze commissie stelt zich op het standpunt, dat alle uitgaven, hoe gering ook, die op zichzelf wellicht zeer wenschelijk .zijn, doch waarvan de noodza kelijkheid niet vaststaat, dienen te worden vermeden. Ook de begrooting van Bergen is door de commissie aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en in een schrijven van 9 Sep tember hebben Ged. Staten de opmerkingen van de commissie bekend gemaakt en de hare daaraan toegevoegd. Belangrijk is, dat de commissie van oor deel is, dat de begrooting met een extra-by- drage uit het werkloosheids-subsidiefonds van 9600 sluitend is te maken. De raad had dit bedrag op 38190.27 vast gesteld. Er was dus nog al een belangrijk verschil. B. en W. hebben Zaterdag een lijvig rap port uitgebracht van 47 folio's, waarin de opmerkingen van Ged. Staten zyn verwerkt en, waar mogelijk, weerlegd. Uit dit rapport blijkt, dat men ten raadhuize bijna twee maanden zeer naarstig heeft gewerkt. De papieren rompslomp wordt met dit al hoe lar.ger hoe omvangrijker. Wy hebben het rapport eens doorgebla derd en het is ons opgevallen, dat over de kosten van het onderwijs, die in totaal voor Bergen 115887.13 bedragen, waarvan 67081.87 ten laste van de gemeente, nage noeg geen bemerkingen zijn gemaakt. Dit komt vermoedelyk vanwege de bevrediging op onderwijsgebied. Ged. Staten oordeelen, dat de post: „Werkloosheidslasten'' met 7145 kan wor den verlaagd, maar B. en W. toonen aan, dat dc kosten werkverschaffing aan werkloozen, groot 64400, nog 11940 te laag is geble ken, zoodat in werkelijkheid de post moet worden verhoogd inplaats van verlaagd. Het resultaat van het onderzoek van B. en W. is tenslotte, dat de begrooting slui tend is te maken met een extra-bijdrage uit 't werkloosheidssubsidiefonds van 23528.84, zoodat naar. het oordeel van B. en W. op de oorspronkelijke begrooting toch nog 14664.43 kan worden bezuinigd. Hoe zijn die bezuinigingen ver kregen? De post jaarwedden wethouders, geraamd op 850, is wegens de benoeming van een derden wethouder (hoe lang is deze func- tionnaris nog noodig?) met 351.25 ver hoogd, terwijl wegens ziekte van den bur gemeester de jaarwedde van den burge meester, geraamd op 5050, met 357.36 voor salarieering van zijn tydelijken ver vanger, eveneens is verhoogd. Aangezien B. en W. ermee accoord gaan om vanaf 1 Juli 1936 het presentiegeld van de raadsleden, dat voor een dagvergadering 4 en voor een avond-vergadering 2.i,0 bedraagt, op 3 per vergadering te stellen. kan op dezen post 122 worden uitgewon nen. Op schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, het onderhouden en schoonhou den van het raadhuis, aankoopen van meu belen, verlichting en verwarming, aanplak ken en omroepen, onderhoud van het woon wagenkamp, kosten van dag-, week- en maandbladen, bewaring van gearresteer den, aanschaffing van brandbluschmiddelen, onderhoud van brandbluschmiddelen, klee ding en uitrusting van brandweerlieden, on derhoud van huizen, kosten van havens, be diening van klokken en uurwerken, kosten van de algemeene begraafplaats, reis- en verblijfkosten, verhuringen en verkoopin- gen, innen van rente, plaatsen van adver tenties, kosten van in stand houding van schoolgebouwen, aanschaffing van school- meubelen, verlichting en verwarming van schoolgebouwen, teruggave van schoolgel den, kosten van de ouder-commissies, kosten van musea en openbare bibliotheken, on derhoud van de muziektent en kosten van toezicht en invordering van plaatselijke be lastingen willen Ged. Staten 2000 bezuini gen. B. en W. zeggen, dat daarop niet meer dan 1013 bezuinigd kan worden. De abonnementen op het register, admi nistratief rechterlijke beslissingen en op school en wet, zullen overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten worden opge zegd; eveneens overeenkomstig de wen schen van Ged. Staten zal de gratis telefoon van den secretaris worden geschrapt. Per 1 October zullen de premies, ingevol ge de ziekte-wet, tot het bij de wet toegela ten maximum worden verhaald. Voldaan zal worden aan het verzoek om de pensioen bijdragen overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten te verhalen. Voor ververschingen op vergaderingen was 120 uitgetrokken. Voortaan mogen ververschingen in vergaderingen voor het bywonen waarvan de leden een vergoeding genieten, niet meer worden verstrekt, doch aangezien voor 1936 op dezen post reeds 110 was uitgegeven, kon hier slechts een verlaging van 10 worden verkregen. Voor de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen mag geen uitgaaf meer worden gedaan. Eveneens is het niet meer geoorloofd om lid te zijn van de Internatio nale vereeniging van ambtenaren van den burgerlijken stand, afd. Nederland, waarom deze lidmaatschappen zijn opgezegd. f 400 per jaar voor huur en onderhoud van het motor-rijwiel voor de politie achten Ged. Staten te hoog. B. en W. zeggen, dat verlaging, op grond van een contract tot 30 April 1937, niet mogelijk is, doch zeggen na dien datum overweging van verlaging toe. Aan den eisch om de kosten van het plaatsen van vyf nieuwe brandkranen, be dragende 300, naar den kapitaaldienst te plaatsen, en het onderhoud van brandkra nen, geraamd op 130, te stellen op 100, is door B. en W. voldaan. Aangezien voor het onderlbud van we gen en voetpaden en voor de stofbestry- c'ing en waterbesproeiing van wegen en straten reeds onvoorziene uitgaven waren gedaan, kon aan den wensch van Ged. Sta ten om hierop 117.50 te bezuinigen, niet worden voldaan. Op het onderhoud van pompen en riolen en op de kosten van plaatsing en onder houd van waarschuwingsborden en wegwij zers zullen de posten voor onvoorziene uit- ga\ en van f 15 en 5 worden geschrapt. De post „kosten van de bescherming der bevolking tegen aanvallen uit de i wordt van 400 tot 50 teruggebracht"0^"' Naar het oordeel van B en W i zonder ernstig nadeel toe te brengen 'aa belangen der volksgezondheid, niet on" de kosten van maatregelen, genomen kracht de besmettelijke ziekten-wet, oeraard 3 150, op de kosten voor bestrijding der t?P berculose, geraamd op 1115, 0p de k drage aan den ontsmettingsdienst van u „Witte Kruis", geraamd op 100 en on kosten der malariabestrijding, geraamd on 150, worden bezuinigd. B. en W. achten het eveneens ongewenscht cm den post 200 voor medisch toezicht de leerlingen van de kleuterscholen t! schrappen. w De post kosten bijdragen voor wijkver pleging, ziekenhuis-verpleging, kraamvemle ging en kinderzorg, groot 3070, zal over eenkomstig de wenschen van Ged Staten met 100 worden verlaagd en die voor sub' sidie aan ziekenhuizen en sanatoria, errw' 800, met 50. 8 0ot Overeenkomstig de wenschen van Ged Staten wordt het bedrag van 4000 voor het verbreeden en verbeteren van den Berger, weg op den kapitaaldienst gebracht. Verlaging Van de onderhoudskosten van wegen en voetpaden, geraamd op 10450 welke verlaging door Ged. Staten gewenscht wordt, achten B. en W. niet mogelijk. Voor het onderhoud van wandelpaden en plantsoenen en voor den gemeente-reini- gingsdienst was f 1750 en 7450 uitgetrokken, Ged. Staten zyn van oordeel, dat met de bij. aragen, hiervoor in 1934 uitgegeven, groot 1358.03 en 5434.90, moet worden vol- daan. B. en W. zijn er niet in geslaagd, hierop meer dan 404 en 1100 te bezuinigen. Overeenkomstig de wenschen van Ged Staten, zal de post voor onderhoud van wo ningen, die niet bestemd zijn voor den pu- blieken dienst, geraamd op 1275, fnet 25C worden verlaagd. De schoolgelden zullen, in verband met de jongste wijziging van de L.O.-wet, aan zienlijk moeten worden verhoogd, doch de nieuwe heffing zal eerst in 1937 kunnen in gaan. Voor het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoef- ten mag geen hooger bedrag worden besteed dan 2 per leerling voor het openbaar ge woon lager onderwijs en 3 per leerling voor het uitgebreid lager onderwijs. De be treffende posten, groot 850 en 790, moe ten derhalve met t 400 en 490 verlaagd worden. Gezien de reeds gedane uitgaven voor de cpenbare UJ-.O.-school, kan deze port niet met 490, maar slechts met 90 verlaagd worden. B. en W. betwijfelen voort» of een verlaging van 400 op de leermiddelen van de O.L.S. mogelijk is. Aangezien de Commissie van Toezicht op het L.O. is opgeheven, hebben B. en W. een post van 25 voor die Commissie ge schrapt. Ged. Staten willen een gelijk bedrag ten behoeve van de Commissie tot wering van schoolverzuim schrappen, doch B. en W. zijn van oordeel, dat dit tot moeilijkheden zou kunnen leiden om die commissie in stand te houden. De post 105 voor schoolfeestjes en reis jes is op aandrang van Ged. Staten ge schrapt. Bergen's Harmonie. Voor Bergen's Harmonie is als subsidie 320 uitgetrokken. Dit zoo gewaardeerde corps genoot in 1935 nog een subsidie van f 400. Ged. Staten zijn van oordeel, dat, ge zien de financiën, een dergelijke subsidie niet meer verleend kan worden. B. en W. wijzen er terecht op, dat fl. corps in het seizoen tien concerten geeft et aan festiviteiten meewerkt, zoodat de subsi die te beschouwen is als een kleine vergoe ding voor gepresteerde diensten. Aangezier bij algeheele intrekking dit corps tot onder gang zou zyn gedoemd, stellen B. en W, om eenigszins tegemoet te komen aan den wensch van Ged. Staten, voor, om de su 1 die op 250 te stellen. De gymnastiek-vereeniging Be Qu'<* Volksbond tegen drankmisbruik, de Berg Sportvereeniging, de afd. van den Arbeiders-sportbond, de R.K. Voetbalver niging Berdos en de afd. Bergen van de Volksonderwijs genieten een subsidie van gr zamenlijk f 430. .,jeS Ged. Staten verzoeken, ook deze subs» te schrappen. B. en W. achten dit bezwaarlijk, omJ deze subsidies te beschouwen zyn als een uute bUDMUiub itr lrkefl tegemoetkoming in de door de betro vereenigingen te betalen vergoedingen het gebruik van schoollokalen, 111 e eC per keer naar 2 per lokaal des win e f 1 per keer per lokaal in den zomei bedragen te hoog zijn, waarom de su zyn verleend. jyj. Voor 1937 overwegen B. en W. ee lyker retributie-heffing, waardooi e leenen van subsidies, in verband me 253. De professor ging met Pielie naar buiten om hem te laten zien, dat de kleine champignons nog niet terstond op paraplu'tjes leken, dat kwam later pas. „Mag ik wat paddc stoelen plukkenvroeg Pietje „dan kunnen we ze thuis op eten". 254. Maar nu verbleekte de professor plotseling. eC' jen riep hij uit, „dat mag |e nooit doen. Al» je de Pa Jk met heel goed kent, heb je kans dat je vergiftige P1""1 ken ze best", zei Pietje, terwijl hij er een aanwees

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10